TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => New Civic 07 (FK) => Konuyu başlatan: ÖzgürK. - Aralık 28, 2009, 12:41:14 ÖS

Başlık: İŞTE HONDA TÜRKİYE'NİN KRONİK FREN PROBLEMİNE CEVABI
Gönderen: ÖzgürK. - Aralık 28, 2009, 12:41:14 ÖS
     HONDA TÜRKİYE İLE FRENLERLE İLGİLİ BİZZAT KENDİMİN YAŞADIĞI DİALOG BİREBİR AKTARIYORUM:

Arkadaşlar geçen hafta hepimizin yaşamış olduğu bu kronik fren problemi ile igili Honda Müşteri Hizmetlerini aradım sorunu bildirdim.Onlarda konu ile ilgili dosya oluşturup Honda Türkiye'ye bildireceklerini ve konu ile ilgili bana bilgi verileceğini söylediler.

Birkaç gün sonra Honda Türkiye'den birisi beni aradı bilgi alıp karşılığında bana bilgi vermek için.Sorunu aynen anlattım.İki kez balata değiştirdiğimi fakat problemin aynı olduğunu sürekli balata değiştirmem mi gerektiğini sordum.Hatta bu problemi birçok kullanıcının yaşadığını ve birçok kez hem balatalarını hemde disklerini değiştirdiklerini fakat sonucun aynı olduğunu söyledim.Arkadaş bana tekrarlayınca servise müracaat edip etmediğimi sordu.Gittiğimi ve ustanın test sürüşü yapıp yine balatalarımın değişmesi gerektiğini söylediğini ilettim.O da değiştirip değiştirmediğimi sordu.Bende değiştirmedim yine aynı problemi yaşayacağım için öncelikli sizin bunla ilgili bir geliştirme çalışmanız varmı diye sormak istediğimi ilettim.

İşte buraya dikkat arkadaşlar:

Frenlerde bu şekilde ses, uğuldama,titreme vs.şeyler olmasının kullanımla alakalı olduğunu öğrendim !!! Bizim bu zamana kadar bildiklerimiz yalan dolanmış bizler cahilmişiz arkadaşlar.Neyse.Bunun bütün arabalarda olduğunuda öğrendim !!! Bende bu zamana kadar Opel Ford Peugeot Fiat vs.vs.gibi biçok arabayı uzun zaman kullandığımı fakat böle bi problem yaşamadığımı ısrarla söyledim.Ha bu arada bu problemin normalde garanti kapsamında olmadığını, Honda Türkiye'nin bizleri madur etmemek için böyle şeyleri garanti kapsamına aldıklarınıda öğrendim !!! Bende bu zamana kadar frenlerle ilgili bir şikayet alıp almadıklarını bununla ilgili geliştirme çalışmalarının olup olmadığını sordum.Honda Türkiye'nin sadece Fren değil her konuda AR-GE çalışmalarının her fırsatda devam ettiğini öğrendim !!! Son olarak bunla ilgili ne yapmam gerektiğini sordum.Arkadaş servise gidip balatalarımı değiştirtmemi söyledi.Servisler zaten bu şekilde çıkan parçaları fabrikaya gönderirlermiş.Onlarda bi problem olup olmadığına bakarlarmış.Biz kullanıcılar da merak etmeyecekmişiz eğer bi problem varsa Honda Türkiye bunla ilgili çalışmalar yaparmış.

Uzun lafın kısası Honda Türkiye'den hiç de tatmin edici cevaplar alamadım.Hep yuvarlak cevaplar aldım.Aklıma şu geldi Honda Türkiye'nin bundan gerçekten haberi yok yada bu durum umurlarında değil.Bu konu ile ilgili başka irtibat kuran arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.
Başlık: Ynt: İŞTE HONDA TÜRKİYE'NİN KRONİK FREN PROBLEMİNE CEVABI
Gönderen: seferad - Aralık 28, 2009, 12:59:13 ÖS
hepsi faso fiso türkiyede en iyi ilgili marka volvo diye düşünüyorum
Gönderen: piscocuk - Aralık 28, 2009, 01:09:46 ÖS
hepsi faso fiso türkiyede en iyi ilgili marka volvo diye düşünüyorum
+AUDİ
Gönderen: cıvıcem - Aralık 28, 2009, 01:10:57 ÖS

garantiyi 6 yıla çıkarmalarının tamamen satış politikası olduğunu düşünüyorum,6 yıl boyunca çıkacak hermen hemen her soruna kullanıcı hatası yorumu yapacakları aşikar....
Gönderen: nadirgoktan - Aralık 28, 2009, 01:27:23 ÖS
yinede bu kadar emin olmayalım sonuçta kronik sorunda olsa diskler garantiden değişiyor.
sitemizde araçlarımızın kronik sorunu olan  vites kutusu,direksiyon kutusu ,şöför cam mekanizması,ve disklerin garantiden değiştiğine çoğu kez şahit olduk.
Gönderen: huseyinsimsek - Aralık 28, 2009, 02:37:33 ÖS
Arkadaşlar bu konuda benim bir kaç sorum olacak. Araçlarımızda bu fren problemi ortalama ne kadar süreden sonra ortaya çıkıyor? Nasıl bir kullanıcı hatası böyle bir probleme sebebiyet verebilir? Kullanıcı hatası deyip kestirip atmak kolay. Sn. ÖzgürK. peki konuştuğunuz kişi bu kullanıcı hatalarını minimuma indirebilmek için herhangi bir kullanım tavsiyesinde bulundu mu?

Sorunla birlikte çözüm önerileri getirmedikten sonra bu Honda Turkiye ne işe yarar?
Gönderen: Lasera - Aralık 28, 2009, 02:41:58 ÖS
Ben aracımı tam 10.000 bakımına götürürken 9560 Km ' de oldu. diski taşladılar kabul etmedim, ön iki disk + balata değiştirdiler garantiden. Ama sola kayma sorunu hala devam ediyor. O konuda kafayı çizicem direksiyonu bıraktım mı, araba sola gidiyor.
Gönderen: dewir - Aralık 28, 2009, 02:55:21 ÖS
gerçi benim artık öyle bir sorunum kalmadı aracımı sattım ama :( aracın sağa veya sola çekme problemi bendede vardı servise ilettiğim zamanda yolun meyilinden deniliyordu :) otobanda defalarca denedim hep çekiyor direksiyonu bırakamıyordum kollarım kas yapmaya başlamıştı direksiyonu tutmaktan kardeşimin 207 si ile denedim aynı yolda direksiyonu bırak viraj gelene kadar kendi gidiyo araç milim bile kaymıyo
Gönderen: XeL - Aralık 28, 2009, 05:14:31 ÖS
boyle sorunlarla Honda kendıne yazık edıyor..kendı kendını bıtırıyor malesef...  :ağlaa
sanırım bı sure maddı olarak kendımızı dengeleyıp fren dısklerını daha ıyı kalıtede olanlarla degstrmek gerekıyor.. ha dıceksınız 40-45 mılyar verıyorum fren dıskı mı degstrcem bı de ustune..haklısınız bende o fıkırdeyım ama..ya oyle ya boyle malesef..hersey ortada...
gulu seven dıkenıne katlanır mısalı..
Gönderen: murat_ozbek - Aralık 28, 2009, 05:32:03 ÖS
boyle sorunlarla Honda kendıne yazık edıyor..kendı kendını bıtırıyor malesef...  :ağlaa
sanırım bı sure maddı olarak kendımızı dengeleyıp fren dısklerını daha ıyı kalıtede olanlarla degstrmek gerekıyor.. ha dıceksınız 40-45 mılyar verıyorum fren dıskı mı degstrcem bı de ustune..haklısınız bende o fıkırdeyım ama..ya oyle ya boyle malesef..hersey ortada...

arkadaşım gülü seven dikenine katlanır diye bir şey yok.hayati bir olaydan bahsediyoruz balata ve disk.kadıki 45000 tl lik bir araç üstelik sıfır nasıl olurda frenleme yapınca sağa sola kayıp uğultılar çıkarır.lütfen ya honda aşkı hayatınızdaki tehlike olmasın.

ayrıca dikatinizi çekerim 2007 model ve üstü ikinci el satışı yapılan honda civic sayısı 1154
2002-2006 model civiclerin ikinci el yapılan satış sayısı 1344
bu verileri sahibinden.com sitesinden aldım.
bu veri hangi yönden karşılaştırılırsa karşılaştırılsın kalitenin ve güvenin ne kadar düştüğünü ortaya koyar.
Gönderen: rserkan - Aralık 28, 2009, 05:41:02 ÖS

arkadaşım gülü seven dikenine katlanır diye bir şey yok.hayati bir olaydan bahsediyoruz balata ve disk.kadıki 45000 tl lik bir araç üstelik sıfır nasıl olurda frenleme yapınca sağa sola kayıp uğultılar çıkarır.lütfen ya honda aşkı hayatınızdaki tehlike olmasın.

ayrıca dikatinizi çekerim 2007 model ve üstü ikinci el satışı yapılan honda civic sayısı 1154
bu veri hangi yönden karşılaştırılırsa karşılaştırılsın kalitenin ve güvenin ne kadar düştüğünü ortaya koyar.
ilk başlarda bende sizler gibi düşünüp arabamdan soğuyordum ancak işin rengi öyle değil ben honda türkiye yi iki kere mahkemeye verdim ve kazandım şuan da araçlarınızda rds ve saat 24 lü oluyorsa bagajı içerden açan mekanızmanın kilidi varsa bunlarda benim katkım var defalarca aradım sorunu ilettim en son mahkemeye verdim. işin açıkçası benim görüşüm onlar bu tür şikayetlerle ilgileniyorlar ve çalışma yapıyorlar belki zaman gerekiyor ama o zaman gelinceye kadar da aracından soğumak onu diğer araçlarla kıyaslamak doğru değil sonuçta o parayı verdik ve kullanıyoruz, en kısa zamanda sorunlarınıza çözüm bulunur, sahibinde de ilanlara bakarsak ta bi aracın ne kadar tutulduğunu ve talep gördüğünü de söyleyebiliriz ankara da her mahallede iki üç yeni kasa civic var bu markanın kötü olduğunu değil tutulduğunu gösterir, evet sorunlu ancak 40bin euro luk araçlarla kıyaslama yapmak ta ne kadar anlamlı orasını bilemiyorum saygılarmlla
Gönderen: hond@67 - Aralık 28, 2009, 06:35:59 ÖS
Bu kronik fren problemi nedir?
Kimisi park yaparken frene bastım durmuyor diyor, kimisi ses yapıyor diyor.. Ben daha hiç fren sorunu yaşamadım.
Araçların çok da  sorunlu olduğunu düşünmüyorum... elektronik ve araba şans işi..
Ben sadece sol ön camda takılma-kapanmama ve ve emniyet kemerinden gelen ses sorunu yaşadım.
Gönderen: focusn70 - Aralık 28, 2009, 07:23:08 ÖS
valla frenleri çok set kullanmadığın sürece pek bişi olmuyo bende 18 jant var çok şükür bişi yok şimdilik olcak diye korkuyorum ama inş olmaz sen jant takmışsın filan derler giderim yeni disk + balata 500 tl veririm ruh sağlığım bozulmasın :)
Gönderen: murat_ozbek - Aralık 28, 2009, 07:38:32 ÖS

ilk başlarda bende sizler gibi düşünüp arabamdan soğuyordum ancak işin rengi öyle değil ben honda türkiye yi iki kere mahkemeye verdim ve kazandım şuan da araçlarınızda rds ve saat 24 lü oluyorsa bagajı içerden açan mekanızmanın kilidi varsa bunlarda benim katkım var defalarca aradım sorunu ilettim en son mahkemeye verdim. işin açıkçası benim görüşüm onlar bu tür şikayetlerle ilgileniyorlar ve çalışma yapıyorlar belki zaman gerekiyor ama o zaman gelinceye kadar da aracından soğumak onu diğer araçlarla kıyaslamak doğru değil sonuçta o parayı verdik ve kullanıyoruz, en kısa zamanda sorunlarınıza çözüm bulunur, sahibinde de ilanlara bakarsak ta bi aracın ne kadar tutulduğunu ve talep gördüğünü de söyleyebiliriz ankara da her mahallede iki üç yeni kasa civic var bu markanın kötü olduğunu değil tutulduğunu gösterir, evet sorunlu ancak 40bin euro luk araçlarla kıyaslama yapmak ta ne kadar anlamlı orasını bilemiyorum saygılarmlla

kapı önünde olan araçlar tutulduğunu gösterir ilanda ve galeri önğnde olan araçlar ise tutulmadığını gösterir ben aracı kötülemiyorum tutulmadıda demiyorum,45000 tl lik bir araçta genellikle tek noktadan gelen arızalar ve giderilemeyen sorunlar var ise,heleki fren sistemiyse kusura bakmayın ama honda markası balataları değiştirerek ve diskleri taşlayarak değil tr deki kullanıcılarını düşünüp imajını sarsmamak için bu konuya çare bulup araçlarını servise davet edip gerekeni yapmalı.demekki bu sorun balata ve disk maliyetinden çok daha masraflı.
Gönderen: murat_ozbek - Aralık 28, 2009, 07:46:46 ÖS
Bu kronik fren problemi nedir?
Kimisi park yaparken frene bastım durmuyor diyor, kimisi ses yapıyor diyor.. Ben daha hiç fren sorunu yaşamadım.
Araçların çok da  sorunlu olduğunu düşünmüyorum... elektronik ve araba şans işi..
Ben sadece sol ön camda takılma-kapanmama ve ve emniyet kemerinden gelen ses sorunu yaşadım.

elektronik ve araba şans işi..

hayat ve şans :D
45000 tl ye şans bileti...

Gönderen: rserkan - Aralık 29, 2009, 12:27:34 ÖÖ

kapı önünde olan araçlar tutulduğunu gösterir ilanda ve galeri önğnde olan araçlar ise tutulmadığını gösterir ben aracı kötülemiyorum tutulmadıda demiyorum,45000 tl lik bir araçta genellikle tek noktadan gelen arızalar ve giderilemeyen sorunlar var ise,heleki fren sistemiyse kusura bakmayın ama honda markası balataları değiştirerek ve diskleri taşlayarak değil tr deki kullanıcılarını düşünüp imajını sarsmamak için bu konuya çare bulup araçlarını servise davet edip gerekeni yapmalı.demekki bu sorun balata ve disk maliyetinden çok daha masraflı.
onaylıyorum ;)
Gönderen: emre_ege21 - Aralık 29, 2009, 08:48:54 ÖÖ
Arkadaşlar şimdi açılan konuları okuyunca acaba kullanımlamı alakalı diyorum ben ilk civic alınca 2000 km de servise gittim araç çekme yapıyor oaradaki usta baktı bir ayar çekti aracım 30000 e gelid hala tık yok düz yolda bırak kendi gitsin frenlerle ilgili bir problemim yok sırf bu sorun için 220 hızla frene bastım tık yok yemin ederim şak diye durdu araçtan çok memnunum sadece öncamdan ses geliyo oda benim hatam hoparlör takarken cam fitilleriyle biraz oynamıştım ama bunun haricinde sıkıntım yok
Gönderen: ÖzgürK. - Aralık 29, 2009, 11:27:28 ÖÖ
Arkadaşlar bu konuda benim bir kaç sorum olacak. Araçlarımızda bu fren problemi ortalama ne kadar süreden sonra ortaya çıkıyor? Nasıl bir kullanıcı hatası böyle bir probleme sebebiyet verebilir? Kullanıcı hatası deyip kestirip atmak kolay. Sn. ÖzgürK. peki konuştuğunuz kişi bu kullanıcı hatalarını minimuma indirebilmek için herhangi bir kullanım tavsiyesinde bulundu mu?

Sorunla birlikte çözüm önerileri getirmedikten sonra bu Honda Turkiye ne işe yarar?

Bakın arkadaşlar kullanıcı hatası demiyorlar.Kullanımdan dolayı oluşabilecek normal şeylerdir diyorlar.Her marka araçta olabilir diyorlar.Cevap tamamen politik yani.Bu tür problemlerde normalde garantiye girmez diyorlar.
Gönderen: ÖzgürK. - Aralık 29, 2009, 11:44:41 ÖÖ
Şu anda bu konunun linkini Honda Türkiye'ye e-mail olarak gönderip buraya davet ettim.bakalım ne olacak arkadaşlar.
Gönderen: fzthgosm - Aralık 29, 2009, 12:26:28 ÖS
bence honda tr nin buraya bakmasını beklemek yerine alternatif bir istek talep rica adı altında metin oluşturup bunu hemen her kullanıcı honda tr ye mail atsın o zaman ilgilerini daha çok çeker.
mesela be fren problemi yaşamadım ama yaşamayacagımın garantisi yok.herkesin fren problemi çekmek yerine stopec mi ne diyorlar delikli diskler varmış o diski honda tr bayilerine toplu alsın,piyasada bize 400-500 denen malı onlar toplu şekilde 200-250 ye hatta daha ucuza alırlar.disk probleminden kurtulmak isteyen müşterilere aldıgı fiyattın katılımına versin hem kendine daha çok yarar.diski 2 hatta 3 defa değişen ne kadar honda kullanıcısı var garantiden.bir defa para verecek tabi katılımını müşteriden alacak ama artık o problemle karşılaşmayacak.bu istegi hep beraber yollayalım onlarında işine gelir bizlerinde.kim bu sorundan kurtulmak için( 100-150 tl düşer ancak kendine) bunu kabul etmez ki
Gönderen: fzthgosm - Aralık 29, 2009, 12:27:31 ÖS
evet bir başlık atılsın ve herkes arıza çözümünde nasıl davranırsa iyi olur şeklinde yazsın toparlar herkes mail olarak honda tr ye atar
Gönderen: ÖzgürK. - Aralık 29, 2009, 12:34:47 ÖS
fzthgosm çok doğru söylemişsinde çoğumuzda şu var.Problemi yaşıyoruz ama bu problemi Honda Türkiye'ye iletmiyoruz.Eminim ki bu problemi yaşayıpda Honda Türkiye'ye mail atan 10 kişide 2-3 kişidir.O da belki.Baksana adamlar benle olaydan bi haber gibi konuştular ya da haberleri var sallamadılar.
Gönderen: ERT - Aralık 29, 2009, 12:38:48 ÖS
gecmıs olsun dıyelım..
Gönderen: ÖzgürK. - Aralık 29, 2009, 01:12:36 ÖS
gecmıs olsun dıyelım..

???
Gönderen: fzthgosm - Aralık 29, 2009, 09:41:22 ÖS
fzthgosm çok doğru söylemişsinde çoğumuzda şu var.Problemi yaşıyoruz ama bu problemi Honda Türkiye'ye iletmiyoruz.Eminim ki bu problemi yaşayıpda Honda Türkiye'ye mail atan 10 kişide 2-3 kişidir.O da belki.Baksana adamlar benle olaydan bi haber gibi konuştular ya da haberleri var sallamadılar.

honda tr nin bu olaydan haberi kesinlikle var ama adamlar evet haberimiz var demez diyemez çünkü haberimiz var dese bu sefer eee daha ne bekliyorsunuz 2006 yılından beri çıkardıgınız diskler arızalı yıl olmuş 2009 model olmuş 2010 neden disk firmasını değiştirmediniz dese bu sefer bocalayacak o nedenle habersiz davranıyorlar.bilmiyorlar ki bu tip problemlerin konuşuldugu bir tht denen bir site var veya diger siteler bence bunlara çok girmiyorlar ondan herkes birbirinden habersiz davranıyorlar
Gönderen: ÖzgürK. - Aralık 30, 2009, 09:43:23 ÖÖ
Arkadaşlar biraz önce benim bulunduğum şehirdeki Honda servisi aradı.Honda Türkiye böyle bi problemin olduğunu burdaki servise bildirmiş ve servise bana özel bir balata göndereceklermiş (nası bişeyse bilmiyorum).Ne marka bi balata olduğunu sordum bilmiyoruz daha elimize geçmedi dediler.Önümüzdeki hafta çağırdılar izinde olduğum için gelemeyeceğimi söyledim.Ocak sonuna doğru gidip taktıralım bakalım bana özel balata neymiş :D hatta sorun iyice incelenecekmiş eğer disklerde bişey varsa disklerde değişcekmiş.

Bakalım bi adım attık sesimizi yükselttik ama ne olcak zaman göstercek.
Gönderen: fzthgosm - Aralık 30, 2009, 09:49:06 ÖÖ
Arkadaşlar biraz önce benim bulunduğum şehirdeki Honda servisi aradı.Honda Türkiye böyle bi problemin olduğunu burdaki servise bildirmiş ve servise bana özel bir balata göndereceklermiş (nası bişeyse bilmiyorum).Ne marka bi balata olduğunu sordum bilmiyoruz daha elimize geçmedi dediler.Önümüzdeki hafta çağırdılar izinde olduğum için gelemeyeceğimi söyledim.Ocak sonuna doğru gidip taktıralım bakalım bana özel balata neymiş :D hatta sorun iyice incelenecekmiş eğer disklerde bişey varsa disklerde değişcekmiş.

zaten herkese yapılan bir iş degil mi bu özel balata dedikleri.bence baştan savma gibi balata değişsin diske bakılsın o da gerekirse değişsin sorun ötelensin
Gönderen: ÖzgürK. - Aralık 30, 2009, 10:01:11 ÖÖ
Bu sefer öyle öteleme olmayacak.Ben şahsım adına bu işi sonuna kadar kovalayacağım.

Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik:

Ücretsiz Tamir Yükümlülüğü

Madde 13 — Satıcı, malın; garanti süresi içinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamirini yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür.

Arızalarda kullanım hatasının bulunup bulunmadığı servis istasyonları, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla; bu malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisi tarafından düzenlenen raporla belirlenir.

Tüketiciler, bu maddenin ikinci fıkrasında belirtilen rapora ilişkin olarak bilirkişi tarafından tespit yapılması talebiyle ilgili tüketici sorunları hakem heyetine başvurabilir.

Diğer Yükümlülükler

Madde 14 — Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;

a) Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,

b) Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,

c) Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi,

durumlarında, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.

Bu maddenin (c) bendinde belirtilen raporun, tüketicinin başvuru tarihinden itibaren yedi gün içerisinde düzenlenmesi zorunludur. Tüketici, raporun belirtilen süre içerisinde düzenlenmemesi veya raporu kabul etmemesi hallerinde, ilgili tüketici sorunları hakem heyetine başvurarak mevcut durumun tespit edilmesini isteyebilir.

Satıcı, tüketicinin bu Yönetmeliğin 13 ve 14 üncü maddelerinde belirtilen taleplerini reddedemez. Tüketicinin bu taleplerine karşı satıcı, bayii, acente, imalatçı- üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludurlar.

Gönderen: ALWIN - Nisan 15, 2010, 12:35:19 ÖS
fren sorunu.....bugun aracımı servise gütürdüm,ustayla test surüşüne cıktık disklerde sorun vardedi((ses yapıyor)düzensiz aşınma. ve bana taşlama yapacağız dendi.acaba cözüm olurmu..nedersiniz arkadaşlar..
Gönderen: abyildiz - Nisan 15, 2010, 01:26:12 ÖS
diskler ısındığı zaman 150 200 km lerde byle bi ses gelyr ben b ir kere yaşadm ama çok srn değil benm açımdan
Gönderen: ALWIN - Nisan 15, 2010, 08:36:43 ÖS
bende de öyleydi şimdi düşük hızlardada ses yapmaya başladı.artık taşlatacaz diksleri,inşallah düzelir .aracım 2007 pırımıum.garantiden yapılacak dendi.
Gönderen: TIBURON80 - Nisan 16, 2010, 09:50:05 ÖÖ

Aracınıza gelecek balatanın markası trw olacak büyük ihtimalle. Bu balatalar aracınıza takıldıktan sonra bir daha bu problem ile ilgili servise uğramayacaksınız. Bu balatanın tek dezavantajı jantları simsiyah yapması balatanın çıkardığı toz fazla kanımca.

Bu honda servisleri artık cidden can sıkmaya başladı. Aracımı 40.000 bakımına götürdüğümde servis çalışanı arkadaş bu problemi çözmek istiyorsan git trw balata al 50.000 bakımına geldiğinde ben disklerini garantiden tornalatıp o balatalarıda ücretsiz taktırırım dedi. 50.000 bakımına aracı götürdüğümde sanki bu cümleleri onlar söylememiş gibi disklerini 80 tl ver tornalatalım balatalarıda bilmem şu kadar paraya takalım dediler bende eyvallah dedim içimdende bir daha bu servise n...h gelirim dedim. Balataları 40 tl verip sanayide taktırdım. Disklere torna gerekmez durumu iyi dedi vs...
Demek istediğim bir cebimizden para verip balata alıyoruz taktıramıyoruz. Kimi arkadaşımız için balata geliyor disk değişiyor ki , doğrusu bu ama bu servis işinde bir standart maalesef yok. Ekim ayı gibi inşallah aracımı elden çıkarmayı düşünüyorum. Bir daha Honda alır mıyım açıkcası bilmiyorum. Araba çukurlarda kağnı gibi esniyor bacak kaslarım çukurları emmekten bıktı. 60.000 km geldim aracımla, 225.000 kmde sattığım 99 civicin çıkardığı ses oranına ulaştım. Pandizotdan gelen ses,emniyet kemer yeri sesi, amortisör çatır çutur bir de üstüne üstlük servislerin keyfi uygulamaları yüzünden büyük bir hevesle aldığım dışarıdan bakınca güzelllik olarak o parada hala bir rakip göremediğim aracımdan yavaş yavaş beziyorum.
Gönderen: zafer_bolu - Ocak 01, 2013, 06:28:18 ÖS
Frenleme yapıldıkca balata ve disk ısınıyor ve bir su birikintisine girdiğiniz zaman veya yağmur ani soğumayla beraber karakteristik bozulmaya uğruyor. Diğer firmalarda bu durum garanti kapsamında bile değil. Sanırım Honda biraz daha hassas disk kullanmış o kadar =)
Gönderen: zimlanga - Ocak 02, 2013, 07:22:50 ÖÖ
evet, fren ve disklerde kesinlikle problem var. bir kere ön diskleri tornaya verdim tüm balataları değiştirdim araç yağ gibi frenledi ses yok sarsma silkeleme yok. Ben şimdilik dikkatli kullanmaya çalışıyorum uzun süre gitsin diye. Yüksek hızlarda uzun ve kesintisiz fren yapmaktan kaçınıyorum, fazla kızdırmıyorum, diskleri sudan uzak tutmaya çalışıyorum vs.
ilk fırsatta uygun belki hava kanallı bi fren sistemi takabilirim, zaten aracım yakında garantiden düşecek, onu bekliyorum.
Gönderen: bhdrknk - Ocak 10, 2013, 03:24:41 ÖS
Yüksek hızda frenleme yapınca gelen ses ve uğultu sorununu 20.000 km bakımında ilettim.
Honda TR ' den onay geldi. Diskler taşlandı, balata değişti. Şuan hiçbir sorun ve ses yok.
Teşekkürler Honda Onur / Tekirdağ
Gönderen: 20171026yuanyuan - Ocak 03, 2018, 06:00:01 ÖÖ
clb0103
pandora jewelry store (http://www.pandorajewelryoutlet.in.net)
ugg boots (http://www.uggsoutletonlines.us.com)
nike outlet online (http://www.nikeoutlet.in.net)
moncler uk (http://wwwmonclerjacketsuk.com.co)
ferragamo shoes (http://www.salvatoreferragamoshoes.us.com)
adidas (http://www.adidas.us.com)
ugg boots (http://www.uggsbootscanada.ca)
ray ban sunglasses discount (http://www.raybanssunglassesoutlet.us.com)
cheap nfl jerseys wholesale (http://www.nfljerseyscheapwholesale.us.com)
red bottoms (http://www.redbottomsshoes.us.com)
birkin handbags (http://www.hermesbirkin.in.net)
uggs outlet (http://www.uggsoutlet.cc)
nike zoom (http://www.nikezoom.us)
canada goose outlet (http://www.canadagoosejacketscanada.ca)
louboutin shoes (http://www.christianlouboutinoutlet.us)
pandora jewelry outlet (http://www.pandorajewelryoutlet.in.net)
fred perry polo shirts (http://www.fredperrypoloshirts.us)
oakley sunglasses outlet (http://www.oakley--sunglasses.us.org)
uggs outlet (http://www.outletuggoutlet.us.com)
louis vuitton outlet store (http://www.outletlouisvuitton.us.com)
yeezy boost 350 (http://www.adidasyeezyboost-350.us.com)
kate spade outlet (http://www.katespadehandbagsclearance.us.com)
burberry outlet online (http://www.burberry.us.com)
fred perry shirts (http://www.fredperrypoloshirts.us)
valentino outlet (http://www.valentinoshoesoutlets.us.com)
coach handbags outlet (http://www.coachhandbagsoutlet.us.com)
adidas yeezy shoes (http://www.adidas-yeezyshoes.us.com)
polo ralph lauren outlet (http://www.polo-ralphlauren.in.net)
canada goose jackets (http://www.canadagooseoutletjackets.us.com)
cheap jordan shoes (http://www.cheapjordan-shoes.in.net)
ralph lauren outlet (http://www.polo-ralphlauren.in.net)
michael kors (http://www.michaelkorsoutlet.co.uk)
ray bans (http://www.cheap-raybans.us.com)
michael kors outlet store (http://www.michaelkorsfactoryoutletsale.us.com)
moncler outlet online (http://www.moncler-outlets.us.com)
canada goose (http://www.outletcanadagooseoutlet.us.com)
pandora uk (http://www.pandoracharmssaleclearance.uk)
pandora charms sale clearance (http://www.pandora-charms.us.org)
moncler jacket (http://www.monclerjacketssale.us.com)
columbia sportswear outlet (http://www.columbiasportswear.us.com)
adidas campus shoes (http://www.adidascampusshoes.us)
pandora charms outlet (http://www.pandoracharms.us.com)
ralph lauren uk (http://www.ralphlauren.me.uk)
air max shoes (http://www.2017nikeairmax.us)
uggs outlet (http://www.uggsoutletstoreonline.us.com)
moncler jackets (http://www.moncler-outlet.us.org)
polo ralph lauren outlet (http://www.ralphlaurenoutletpolo.org.uk)
pandora charms sale clearance (http://www.pandoracharms.com.co)
coach outlet online (http://www.coachoutletonlinecoachfactoryoutlet.us.com)
mbt (http://www.mbtshoes.name)
ray ban sunglasses cheap (http://www.cheapraybansunglassessale.us.com)
longchamp bags (http://www.longchamp-outlet.us.com)
moncler sale (http://www.moncleroutlet.me.uk)
coach outlet store online (http://www.coachoutletstoreonline.com.co)
uggs outlet (http://www.uggbootsoutletstores.us.com)
michael kors bags (http://www.michael-korshandbags.me.uk)
uggs outlet (http://www.uggbootswomen.us.com)
coach outlet online (http://www.coachoutletus.us.com)
coach outlet online (http://www.coachoutletcanada.ca)
ugg boots (http://www.uggscanadaugg.ca)
polo ralph lauren (http://www.polooutlet.in.net)
moncler jackets (http://www.monclerjacketsuk.org.uk)
cheap oakley sunglasses (http://www.oakleysunglassessalecheap.us.com)
oakley sunglasses outlet (http://www.cheapoakleysunglassesofficial.us.com)
uggs outlet (http://www.uggsoutletus.us.com)
christian louboutin sale (http://www.christianlouboutinshoes.us.org)
moncler outlet online (http://www.moncleroutlets.us.org)
coach outlet online (http://www.coachfactoryoutlet-storeonline.us.com)
ralph lauren (http://www.ralphlaurensale-clearance.org.uk)
cheap jordan shoes (http://www.cheapjordans.in.net)
coach factory outlet (http://www.coach-factoryoutlet-online.us.com)
ugg boots outlet (http://www.uggs-boots.us.org)
ralph lauren sale (http://www.ralphlaurensale-clearance.org.uk)
cheap oakley sunglasses (http://www.oakley.nom.co)
michael kors (http://www.michael-korsoutlets.us.com)
coach outlet canada (http://www.coachoutletcanada.ca)
cheap ray ban sunglasses (http://www.raybansunglasses.net.co)
pandora charms sale clearance (http://www.pandoracharms.name)
canada goose coats (http://www.canadagoosejacketscanada.ca)
fitflops sale (http://www.fitflopssale-clearance.us.org)
ugg outlet (http://www.uggs-boots.us.org)
adidas superstars (http://www.adadassuperstar.com)
adidas outlet store (http://www.adidasoutlet.us.com)
ralph lauren outlet online (http://www.ralphlauren-outletpolo.us.com)
adidas nmd r1 (http://www.adidasnmd-shoes.us)
uggs outlet (http://www.uggsoutletclearance.us.com)
ugg outlet store (http://www.ugg-outletstores.us.com)
ugg boots (http://www.uggsaustralia.fr)
coach factory outlet (http://www.outletcoachoutlet.us.com)
nike shoes (http://www.nikeoutlet.in.net)
yeezy shoes (http://www.adidas-yeezyshoes.us.com)
cheap jordans for sale (http://www.cheapjordans.com.co)
kate spade outlet online (http://www.katespade.in.net)
canada goose outlet (http://www.canadagooseclothing.us.com)
supreme shirts (http://www.supremeclothing.us.org)
coach outlet online (http://www.coachoutletsonlines.us.com)
coach outlet online (http://www.coachoutlet-onlinesale.us.com)
fitflop sandals (http://www.fitflopssale.us.com)
michael kors handbags (http://www.michaelkorsoutletshopping.us.com)
nfl jerseys (http://www.cheapnfljerseysnflwholesale.us.com)
clb0103