TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: dgvtec_07 - Aralık 19, 2009, 08:30:46 ÖS

Başlık: Vti Sıralı Sistem LPG ?
Gönderen: dgvtec_07 - Aralık 19, 2009, 08:30:46 ÖS
Arkadaşlar taktıracağımdan falan değil 98 HB Vti kullanıcısıyım.
Bu sıralı sistem hemen hemen her araca uyum sağlıyor vti da nasıl olur sizce kullanan arkadaşlardan yorumları bekliyorum.Birde 5500 deki patlama aynı şekilde oluyor mu ?
Şimdiden tşkler
Başlık: Ynt: Vti Sıralı Sistem LPG ?
Gönderen: whiteagle - Aralık 19, 2009, 08:47:32 ÖS
Bende de 98 HB VTI var gaz taktırmayı çok düşündüm. Satılacağı zaman sorun olacağından dolayı taktırmadım.
Ayrıyetten aracın giderinin düşeceği kesin. Lpg + fazladan ağırlık

Taktırmayı düşünürsenin çift kanallı olanlarını tercih edin.
Gönderen: AL-BAYRAK - Aralık 19, 2009, 08:55:13 ÖS
 arkadaşlar si  da var benim... tam kusursuz diyemeyeceğim  dolayısıyla performansa dönük araçlarda tam verim alınmıyor ama ne yaparsın benzin fiyatları malum!
Gönderen: mali - Aralık 19, 2009, 09:38:48 ÖS
bence vti iyi olmaz :)
Eğer Antalyalıysan senide bekleriz
http://www.teamhondaturkey.com/forum/antalya/tht_antalya_buraya_lutfen-t28709.680.html
Gönderen: asvtec - Aralık 20, 2009, 08:42:27 ÖÖ
Özel enjektör özel yazılım ile montaj mümkün
Gönderen: ridvan73 - Aralık 20, 2009, 10:44:41 ÖÖ

Özel bir tarafı yok.
Gönderen: zedrix - Aralık 20, 2009, 10:48:44 ÖÖ
bınıcı ısen en az 2 yıl daha taktır gıtsın. ama satarken hos karsılanmıyor tuplu olması yanasmıyor ınsanlar tuplu vtı ya
Gönderen: poşetçay - Aralık 20, 2009, 11:15:20 ÖÖ
ejektör we özel yazlım mı nasıl bişeymiş bu yazılım
ayrıca vti ye lpg taktırcanıza satın az yakan weya dizel bi araç alın vti kalmadı zaten bitanesine daha yazık olmasın
Gönderen: AL-BAYRAK - Aralık 20, 2009, 03:53:38 ÖS
yani katılıyorum volkana vti ye binmek keyif işi 

ote author=poşetçay link=topic=35294.msg508454#msg508454 date=1261304120]
ayrıca vti ye lpg taktırcanıza satın az yakan weya dizel bi araç alın vti kalmadı zaten bitanesine daha yazık olmasın
[/quote
Gönderen: asvtec - Aralık 20, 2009, 04:50:22 ÖS

Bence de vti bir efsane ,yakıtı düşünen bu arabayı tercih etmemeli.Fakat lpg dönüşümü konusunda montaj mümkün.atmosferik vti nasıl 300 hp turbo olabiliyorsa(ecü yazılım enjektör vs vs vs )bu araca da özel yazılım ve de özel enjektörler ile lpg  montajı mümkün.
Gönderen: ---caner--- - Aralık 21, 2009, 10:30:55 ÖS
kardeş benim arabada vti ve lpg li ben çok memnunum biraz performans kaybı var ama geri kalan herşey aynı ben tavsiye ederim gerçekten ekonomik
Gönderen: whiteagle - Aralık 21, 2009, 10:54:36 ÖS
kardeş benim arabada vti ve lpg li ben çok memnunum biraz performans kaybı var ama geri kalan herşey aynı ben tavsiye ederim gerçekten ekonomik
Kaç model ve Yakıt tüketimi nasıldır ?
Şehir içi ve dışı
Gideri %olarak nekadar düştü
Gönderen: machinist - Aralık 21, 2009, 11:06:42 ÖS
Arkadaşlar ben aranızda yeniyim bişey danışmak istiyorum benim 2000 model honda civic 1.4 ies im war sıralı sistem taktırmak istiyorum;

1-performansı etkilermi
2-ne kadar tasarruf sağlarım
3-maslaktaki brc servisinden fiyat aldım 1.600 tl dediler fiyat konusunda ne düşünüyosunuz önerebiliceğiniz bir yer war mı

şimdiden sağolun
Gönderen: ---caner--- - Aralık 21, 2009, 11:32:20 ÖS
97 model.tabi kullanmanada bağlı olarak ortalama ş.içi 200 uzun yolda 140 civarı yakıyor  performans olarakda en fazla 10 beygir düşüğünü düşün
Gönderen: ---caner--- - Aralık 21, 2009, 11:34:16 ÖS
vti a lpg mi takılır diyenlerin maddi durumu ii olduğunu düşünüyorum artık lpg teknolojisi çok gelişti millet bmw lere jeep lere takıyor ies takınca nie bişey olmuyorda sadece vti için bunu diyorlar anlamıyorum kullanan biri olarak şimdiye kadar hiç bi sorunum olmadı
Gönderen: asvtec - Aralık 22, 2009, 08:17:30 ÖÖ
Arkadaşlar ben aranızda yeniyim bişey danışmak istiyorum benim 2000 model honda civic 1.4 ies im war sıralı sistem taktırmak istiyorum;

1-performansı etkilermi
2-ne kadar tasarruf sağlarım
3-maslaktaki brc servisinden fiyat aldım 1.600 tl dediler fiyat konusunda ne düşünüyosunuz önerebiliceğiniz bir yer war mı

şimdiden sağolun

1)Teknik olarak performansta %5 kayıp yaşarsınız
2)Benzine göre litre bazında %15 fazla lpg tüketirsiniz
3)BRC montaj fiyatı 1.650 10 ay taksittir,uygun fiyat vermişler.
Gönderen: whiteagle - Aralık 22, 2009, 08:29:08 ÖÖ
vti a lpg mi takılır diyenlerin maddi durumu ii olduğunu düşünüyorum artık lpg teknolojisi çok gelişti millet bmw lere jeep lere takıyor ies takınca nie bişey olmuyorda sadece vti için bunu diyorlar anlamıyorum kullanan biri olarak şimdiye kadar hiç bi sorunum olmadı
Ne zaman ve kaç km oldu taktıralı birde marka alabilirmiyiz.
Sadece yakıttan dolayı çok sevdiğim VTI ımı  satmayı düşünüyorum. Gaz taktırıp 5 sene daha kullanabilirlim :)  yada satıp disel bir araç.

Gönderen: piscocuk - Aralık 22, 2009, 08:35:37 ÖÖ
burada lpg mi kötüleniyor yoksa vti mi korunuyor çözemedim.bu konuda bazı arkadaşlar kesin bana kızıyordur ama neden ben sevdiğim arabaya binemim.neden arabaya yazık olsun ki.şimdi piyasada vti kalmadı diye arabama lpg takmim satim.peki arabayı alan adam benim kadar temiz bakacakmı yoksa alıp gazlayıp gazlayıp bi kenaramı atacak.benzinle LPG arasında neredeyse %40-45 fiyat farkı var.yakışındada mutlaka farkı varki tercih ediliyor.ben olsam ve en az iki sene daha sevdiğim bir arabaya bineceksem lpg takarım.
Gönderen: apr_35bucuk - Aralık 22, 2009, 09:36:33 ÖÖ
lpg kötülenmiyor ama lpg nin vti ile yanyana teleffuzu bi hoş durmuyor . eğer arkadaşlar illa bütçenizi düşünüyosanız alın 1.4 is yapın aynı vti ile görüntüde ona tüp taktırın ama vti a tüp taktırmayın ...vti da ekonomi düşünmek bikere mantıksızlık . arkadaşım orda demiş max 10 hp düşürüyo diye . eğer gerçekten bu iş lerle uğraşıyosa rolling vs şeylerde 10 hp nin ne demek olduğunu bilir. eğer tüp takcaksanızda bence bu nesli tükenen bir canlıyı öldürmek gibi bişi .ama karar yine araç sahiplerinin.
Gönderen: piscocuk - Aralık 22, 2009, 09:51:27 ÖÖ
ya benim kafam almıyor halaa.ben bu arabayı seviyorum.1,4 araba nasıl vti gibi gitsinki.adam arabasını seviyor satmak istemiyor.ne olacak şimdi?benzine okadar para vermek istemiyor arabasınıda seviyor.siz ne önerirsiniz.benzin 3,5 tl lere dayanmış durumda.bunun için bir öneriniz varmı.laf olsun diye değil cidden merakımdan soruyorum.
Gönderen: apr_35bucuk - Aralık 22, 2009, 12:10:35 ÖS
parası olduğu kadar bincek o zaman benim gibi mesela ... haftanın her günün binceğime haftanın 2 günü binerim adam gibi benzinle binerim öyle  oluyo yani...
Gönderen: piscocuk - Aralık 22, 2009, 12:13:20 ÖS
benim kapımda arabam varsa ben binerim.kendimi haftanın iki günü beş günü diye kısıtlamam.hadi kışın neyse ama yazın arabasız olmuyor
Gönderen: ---caner--- - Aralık 22, 2009, 01:57:21 ÖS
ne demek olduğunu biliyorum fakat tek düğmeyle benzindesin istediğin gibi takıl ister ekonomi ister performans yaklaşık 60000 km dir lpg li aracım ve eco tech die bi marka ben çok memnunumve 1.4 is le vti arasındaki farkı biliyosun ben vti zevkini bıakmayı düşünmüyorum aynı zevki ekonomik olarak yaşıyorum
Gönderen: piscocuk - Aralık 22, 2009, 02:29:44 ÖS
ne demek olduğunu biliyorum fakat tek düğmeyle benzindesin istediğin gibi takıl ister ekonomi ister performans yaklaşık 60000 km dir lpg li aracım ve eco tech die bi marka ben çok memnunumve 1.4 is le vti arasındaki farkı biliyosun ben vti zevkini bıakmayı düşünmüyorum aynı zevki ekonomik olarak yaşıyorum

katılıyorum.bende şuanda hesap kitap işindeyim.0,05 gibi bir fark var buda aylık 100 tl farkediyor yaptığım hesaplara göre.yani lpg takarsam kendisini 1 sene sonra amorti etmiş olacak.arabaya nekadar bineceğime bağlı çok tatmin etmezse yazın satar 1,6 alırım diyroum oyüzden şuanda lpg işini askıya aldım ama çok ciddi düşünüyorum
Gönderen: ---caner--- - Aralık 22, 2009, 02:32:14 ÖS
memnun kalacağınıza kesinlikle eminim yakın olsaydınız gelip aracımı denemenizi isterdim
Gönderen: delimanyak - Aralık 22, 2009, 04:39:11 ÖS
ya kımse kızmasın alınmasın sınırlenmesın ama bence VTI yazık tüptakılmaz abı aslan beslıyorsan yemını dusunmuyceksın bende 92 si var kıyamadıgımdan tup taktırmıyorum tup taktıracagına 1.4 al yok arabasını cok sevıyo adam satmak ıstemıyo dıyorsanızda bence o adam arabasını sevmıyodur sevse tup taktırımaz. ben VTi da tupe karsıyım!!! onun yerıne VTI satıp dızel alınabılır!
Gönderen: piscocuk - Aralık 22, 2009, 04:46:06 ÖS
alla allaaa abi bu lpg arabaya ne yapıyor.160 hp lik arabayı 16 hp yemi düşürüyor.yoksa farklı bişeymi yapıyor.al benzine gazla arkadaşım kim ne karışırız olmadı al lpgye takıl kafana göre.neden yazık olsun arabaya yada neden dizel alsın adam.bunu almıyor benim mantığım
Gönderen: delimanyak - Aralık 22, 2009, 04:54:15 ÖS
alla allaaa abi bu lpg arabaya ne yapıyor.160 hp lik arabayı 16 hp yemi düşürüyor.yoksa farklı bişeymi yapıyor.al benzine gazla arkadaşım kim ne karışırız olmadı al lpgye takıl kafana göre.neden yazık olsun arabaya yada neden dizel alsın adam.bunu almıyor benim mantığım

abı ben karısmam herkes ıstedıgını yapar ben kendı dusuncemı soyledım tutupta ben burda lpg yı kotulemıycem nede benzını ovcem sadece fıkırlerımı soyledım
Gönderen: ---caner--- - Aralık 22, 2009, 05:08:55 ÖS
lpg nin araca ne zararı olduğunu düşünüyosunuz.arabanı sadece lpg de kullanırsan kuru yakıt olacağından enjektörlere ve sübaplara zararı olduğunu biliyorum fakat bu sadece eski teknolojide var sıralı sistemlerde araban önce benzinde çalışıyor zaten sende arar ara benzinde kullanırsan lpg nin zararlı değil senin için faydalı olduğunu göreceksin
Gönderen: piscocuk - Aralık 22, 2009, 05:19:06 ÖS

abı ben karısmam herkes ıstedıgını yapar ben kendı dusuncemı soyledım tutupta ben burda lpg yı kotulemıycem nede benzını ovcem sadece fıkırlerımı soyledım

tabiki öyle herkez kendi düşüncesini söylüyor aama genel olarak ülkemizde hep 5 sene öncenin lpg si var akıllarda ve hep ilk akla gelen lpg motoru bitiriyor.tmm eskiden öylemiş ama ben bile okadar kullandım volvo s40 t4 arabada kullandım banamısın demiyordu.yani artık cidden lpg kötü bir yakıt türü değil.bence çok yol yapılıyorsa lpg şart.dizel deniyor ama dizelin bakımından kimse bahsetmiyor.dizelin genel bir bakımında lpg zaten kendini amorti ediyor.birazda tercih meselesi tabiki.bende dizel arabadan haz almıyorum.arabam olacaksa benzinli olsun.dizel olacaksa hiç olmasın diyorum mesela.
Gönderen: adyobatik - Aralık 22, 2009, 05:35:12 ÖS
arkadaşlar ben iesimde lpg kullanıyorum,çok ama çok memnunum,gazlıyorumda basıyorumda,tertemizde bakarım arabama,yağ olarak sadece 5-40 castrol edge koyuyorum,önemli olan cüzdan olayıdır,şimdi benzinlede binerim ben bu arabaya yada başka arabalara,ama neden aynı yolu,aynı şekilde 2 kat pahalıya alayım,hııı alırım bir porche yada impreza sti,evo falan, yada type-r diyeyim, o zaman dersinki bu ne perhiz ne lahana turşusu,alıyosan 70-80 milyarlık araba,hatta sıfırları 100 milyarın üstünde,tamam lpgyle ne işin var,ama şimdi vti ulaşılmaz bir oto değil,20 milyarı verdinmi harika vti lar var,adam hem hız istiyor hemde zevk,şimdi vti bunu 12 sene öncesinden sağlamış,şimdide fiyatı ulaşılabilir kademede,dizel fiesta parasına,bence takılırda binilirde,hatta çok zevkli olur,düşünsene altında sıkmaya hazır silah var,ister beline tak,istersen ateş et :) 20 milyara zevk-ekonomi-güzellik-modifiye... herşeyi yaşa,
Gönderen: ---caner--- - Aralık 22, 2009, 05:38:28 ÖS
aynen anlattığın gibi kardeşim ben bunu şimdiye kadar kimseye anlatamadım ben kullanıyorum memnunum diyorum ya sen kullandınmıki biliyosun yok diyolar ya bu vti :D acaba vtec açarmı lpg de :D hiçbifark yok ya
Gönderen: apr_35bucuk - Aralık 22, 2009, 06:04:23 ÖS
ya bi kere tüp takınca araç ekstradan 120 kg ağırlaşıyo .gerçek vtec çiler stepne bile koymuyo araba ağırlaşömasın diye bence sizinki farklı bi bakış açısı roolling le falan uğraşsaydınız ne demek istediğimi anlardınız . yazık olur altınızdaki vtec e . valla yanlış anlamayın da tüp takcakasanız binmeyein o araca işin gerçeği bu . tüp alternatif yakıttır . benzinle kıyaslanamaz bile. anca normal aile arabaları için idealdir.

yanlış analamayın ben lpg yi  kötülemiyorum ama vtec le olmazzz ...
Gönderen: ---caner--- - Aralık 22, 2009, 06:09:30 ÖS
120 kg ne yaptınız ya olsun olsun boşken 20 kg fark olsun sen 80 litrelik lpg tankı koyup içi full mü gezeceksin
Gönderen: Fusion35 - Aralık 22, 2009, 06:29:53 ÖS
2 aracımdada Zavoli sıralı sistem LPG kullanıyorum, ( Ford fusion ve 97 Civic 1.4is) 10.000km de bir exradan 50tl para verip bakımlarını yaptırıyorum okadar. Civic le 75TL ye şehir içinde 500kmden fazla yol yapıyorum. Performans kaybı mı? Bende yok, İnanmayan gelip bakabilir. Sağlam bir ustaya ayar yaptırdığınızda ve her yapılan modifiye işleminde (egzoz, kat iptali, düz boru, filtre+cai) ayrı ayrı kalibrasyon yaptırırım. Güvenilirliğine inansam ve birazcık kaygım olsa çıkacam dynoya ama inanın gerek duymuyorum. Özellikle LPG kullanıcılarına yaptığım bir uygulamayı anlatayım ; Ford fusion aracıma LPG taktırmadan önce K&N filtre ve Filtre kiti takmıştım. Daha sonra LPG taktırmaya o şekilde gittim. Kit montajı sırasında Enjektör memelerini 130bg lik olanlardan takmışlar (fusion 1.6 lar 100bg dir) güzel bir ayar. o şekilde 2 yıl 40.000km kullandım. Ve Ford servisine aracımı götürdüğümde oradakiler bile olaya anlam verememişti. Aracın kimyasının değiştiği ve bu kadar performansın nasıl olabileceğini. Fusion kullanıcılarının araç 170i geçmiyor ısrarlarına karşı; 5 yolcu ve bagaj dolu vaziyette 200km hızla çekilmiş fotografımla karşılık vermiştim. Şimdi araçta orjinal filtresi ve 100bg lik olan enjektör memeleri var ve gerçekten eskisi gibi değil. Benzine göre %5 performans kaybıyla geziyorum.
Civic lede aynı uygulamayı yaptım ve kullanıyorum. İsteyen gelip test edebilir. LPG yi bukadar gözünüzde büyütmeyin. Bakımalrı düzgün yapıldıkça ve hep kaliteli gaz ( benim terciğim hem opet-aygaz ikilisinden) kullandıkça, Hava girişi soğutup rahatlatılınca farkı kimse anlamaz ;)
Gönderen: asvtec - Aralık 22, 2009, 07:00:13 ÖS
98 vti aracıma şuan turbo dönüşüm yapılıyor 1 ay sonra teslim alacağım,acaba diyorum lpg de taksam mı :)))
Gönderen: poşetçay - Aralık 22, 2009, 07:10:42 ÖS
performansmı ekonomimi lpg li vti :):)
Gönderen: asvtec - Aralık 22, 2009, 09:08:08 ÖS
Kesinlikle performans :seytani
Gönderen: ---caner--- - Aralık 22, 2009, 11:14:54 ÖS
adam sıfır hondasına lpg taktırıyor garantiyi bile gözü görmüyor siz hala neyi tartışıyosunuz ya onlarada desenize 40 milyara sıfır alacağınıza 20 milyara araba alında benzinde kullanın
Gönderen: dgvtec_07 - Aralık 22, 2009, 11:23:50 ÖS
onuda yaptılar valla antalyada subaruya taktılar diye bişey duymuştum ama gözümle görmedim :)
Gönderen: apr_35bucuk - Aralık 22, 2009, 11:34:48 ÖS
120 kg ne yaptınız ya olsun olsun boşken 20 kg fark olsun sen 80 litrelik lpg tankı koyup içi full mü gezeceksin

benim dediklerim sadece lpg tesisatının ağırlığı aracın kg sine lpg işlenmeden önce bakın birde işlendikten sonra arada 150 kg falan oynuyo boşken o tankı kaldırın bakalım kaç kg ıvırı zıvırı baya ağır oluyo .
arkadaşta demiş sıfır hondalara takıyolar tamam eyv sıfır hondaya tak istersen 2010 mercedes e taktır ama özel seri üretilmiş araçlara taktırma . bu araca ekonomi düşüneceksen binmee...
Gönderen: poşetçay - Aralık 23, 2009, 12:18:05 ÖÖ
onuda yaptılar valla antalyada subaruya taktılar diye bişey duymuştum ama gözümle görmedim :)
keşke her performanslı araç üreticisi ferrari gibi olabilse lpg mi wer arabayı git al ne alıosan adımızı kirletme
Gönderen: bahane41 - Aralık 23, 2009, 04:11:39 ÖÖ
uzun lafın kısası şu arkadaşlar, dikkatimi çektide sanki herkes kendi cebine göre yorum yapıyor.. sonuçta herkesin gelir düzeyi farklıdır ve herkes istediği yakıtı kullanmakta özgürdür. lakin arkadaşımızın aracı da ne bir ferrari ne de bir porshe, istediği tek şey tasarruf yapmak, hemde dünyanın en pahalı benzini kullanan Türkiye de, sizce LPG=tasarruf kötü birşeymi ? hemde bu zamanda ve bu ülkede..
Gönderen: adyobatik - Aralık 23, 2009, 08:02:28 ÖÖ
keşke herkesin imkanı olsada hep benzinli turbolu hızlı araçlar kullansak,ama ayda 5 kere gazlarken alıyorum benzine gerisinde lpgye devam,zaten genelde trafikte yol alıyoruz,dur kalk dur kalk,herkes kendi kararını verir zaten
Gönderen: Ser-G - Aralık 23, 2009, 08:35:30 ÖÖ
arkadasların dediiği gibi roll le felan uğraşmıyorsan problem olmaz taktır gitsin. cok zorda kalırsan alırsın benzine uzarsın.
Gönderen: piscocuk - Aralık 23, 2009, 09:49:10 ÖÖ
peki ben bir soru sorim.lpf takacağına sat at yak vs vs olayına geldi şimdi bu araba.yok rolling yapıyorsan anlarsın drag yapıyorsan koltukları bile sökersin.peki tüm vti sahiplerine soruyorum.bu araçlar bukadar değerli önemli performanslı ise sizin için.neden tüm vti sahipleri arabayı gırtlak yapmıyor.madem performans bukadar önemli 100 kiloların 10 beygirlerin hesabı yapılıyor.neden diye sorarım.neden hks değilde otto alıyorsun nede AEM değilde simota takıyorsun.biri ozaman bana bunu açıklasın

bende diyorumki sen o ballandıra ballandıra anlattığın vti nin benim gözümde hakkını veremiyorsan gidip 400 TL ye kumho alıyorsan turbo yapmıyorsan hıdırını filtreni eksozunu en  pahallısı yerine orta yollu bişey alıp takıyorsan O ARABAYA YAZIK SAT ARKADAŞIM SAT

kimseyi itham etmiyorum sadece lpg ye karşı bu kanıya varan arkadaşlara ithafen yazdım bunu.standart binmeyin ozaman lpg takılmıyorsa gırtlak olmadanda çıkmayın yola
Gönderen: apr_35bucuk - Aralık 23, 2009, 10:50:34 ÖÖ
peki ben bir soru sorim.lpf takacağına sat at yak vs vs olayına geldi şimdi bu araba.yok rolling yapıyorsan anlarsın drag yapıyorsan koltukları bile sökersin.peki tüm vti sahiplerine soruyorum.bu araçlar bukadar değerli önemli performanslı ise sizin için.neden tüm vti sahipleri arabayı gırtlak yapmıyor.madem performans bukadar önemli 100 kiloların 10 beygirlerin hesabı yapılıyor.neden diye sorarım.neden hks değilde otto alıyorsun nede AEM değilde simota takıyorsun.biri ozaman bana bunu açıklasın

bende diyorumki sen o ballandıra ballandıra anlattığın vti nin benim gözümde hakkını veremiyorsan gidip 400 TL ye kumho alıyorsan turbo yapmıyorsan hıdırını filtreni eksozunu en  pahallısı yerine orta yollu bişey alıp takıyorsan O ARABAYA YAZIK SAT ARKADAŞIM SAT

kimseyi itham etmiyorum sadece lpg ye karşı bu kanıya varan arkadaşlara ithafen yazdım bunu.standart binmeyin ozaman lpg takılmıyorsa gırtlak olmadanda çıkmayın yola

en azından aracın kişiliğini bozmuyoz orta yolluda olsa eksoz hava filtresi kiti koyuyoz .
konuyu başka yere çekmişsin demek istediğimiz aracın gücünü orj nin altına düşürme . ama 160 hp nin üstüne çıkarmak kişinin ne kadar tatmin olduğuna bağlı . ama nedesek boş siz gidin tüp taktırın hem de en ucuzundan atiker taktırın . türkiyede zaten kaç tane lpg li vtec var 2 tane vardı bide 3. yü siz takın rezil edin arabaları ...
yazık ya ben boş laf olsun diye tartışma yaratmıyom ama üzülüyorum sadece nesli tükenen araçlar böyle böyle yok edliliyo işte ...  bu sadece bi fikir size yanlış anlamayın vtec e lpg takarsanız o arabayı 3-5 sene sonra satabileceğinizi düşünmeyin ...son sahibi olursunuz
Gönderen: asvtec - Aralık 23, 2009, 11:01:24 ÖÖ
Arkadaşlar mesleğimi profilime bakanlar görebilir,ben bir lpg markasının bölge bayisi ve dönüşüm servisiyim,300 hp yi aşkın araçlara ,0 km araçlara ve diğer çok nokta enjeksiyonlu araçlara dönüşüm yapıyoruz.Amaç tabiki tasarruf,fakat burdaki nuans iyi anlaşılmalı.Yukarda da belirtildiği gibi vti yı sırf performans için alanlar yani bu işe farklı açıdan bakanlar için gerçekten lpg dönüşümü yaptırmak biraz tuhaf olur.Örneğin şuan benim aracıma PAŞAOĞLU 'nda turbo dönüşüm yapılıyor bu araç 300 hp nın uzerinde bir güç üretecek ve tamamen performans üzerine kullanılacak,ve ben aracıma dönüşüm yapmadım,ama standart bir vti ya da isteyen lpg dönüşümü yaptırabilir çünkü atmosferik vti da 15 hp kaybedersiniz ,vtec yine devreye girer ekonomi ve performansı bir arada yaşarsınız.Diğer aracım 2008 civic 'e aldığımdan 2 hafta sonra dönüşüm yaptım,şuan 40.000 km sorunsuz biniyorum.Vesselam...
Gönderen: sakhee - Aralık 23, 2009, 11:08:32 ÖÖ
vti'ye lpg... neyin tartışıldığını anlamadım açıkçası. honda ile ilgisi olmayan biri ile honda konuşmak gibi. vti yi normal araba olarak görüyorsanız ne isterseniz taktırın arkadaşlar. zaten arabalar sizin ve tüm tasarruf hakkı size ait. böyle bir tartışmanın yapılması sizin malınıza kasıttır. ne isterseniz yapacaksınız elbette.
bir vti ister yüklenir, ister stock binilir. turbo da yapılabilir ya da orta karar filtre egzost yapılarak kullanılır. kimi günlük kullanır kimi hafta sonları biner, gazlar ya da gazlamaz. ama o insanın vti si vardır. insanlar bu arabaları doğduğu yerdekine en yakın hale getirmek için çırpınırken bizde lpg den ne olurki diyoruz. bari vti ye yapılmasaydı, acayip üzüldüm.
3-4 yıldır gece gündüz vti hayali kuran biriyim. burada lpg den ne oluyormuş ki diyenler bence vti ile focus u ya da başka bir arabayı sadece araba olarak görüyor. çok yazık.
bu konudan yola çıkarak bundan bir sonraki konunun type-r a lpg uygulaması olması zorunluluğu doğmuştur. ondan sonra da s2k ve lpg konusu açılmalıdır. site yöneticisi arkadaşlarımdan bu konuların açıldığının takip edilmesini rica ediyorum.
Gönderen: piscocuk - Aralık 23, 2009, 11:31:23 ÖÖ
ben bu konudaki son yorumumu yapim nasl olsa orta yol bulunamayacak

NE VTİ MİŞ BEEEEEE. YERE GÖĞE SIĞMADI.OK KABUL EDİYORUM ARKADAŞLAR VTİ HONDA DEĞİL VTİ ARABA DEĞİL.VTİ ÇOK ÖZEL BİŞEY DÜNYADA TEK EŞİ BENZERİ YOK.

işin en ilginç kısmı ben honda sitesinde olduğumu unuttum bu siteye hiç fanatik gözüyle bakmadım ama herhalde yüzyüze yapsak bu yorumları kavga çıkardı sen vti nasıl lpg takarsın diye.pug sitesindede 106gti lpg deseler aynı tepkiyi alırlar demekki.yada opel sitesinde onların araba değil YUCE MAKİNA yada benzer ne lakap takarlarsa ama kesin ARABA değil çünkü VTİ de sizin gözünüzde öyle.uzatmanın anlamı yok.VTİ a LPG takılmaz siz haklısınız yani dinime küfür eden müslüman olsun.kazasız cezasız günler.bundan sonra yolda nezaman sizin araba demediğiniz aracı görsem resimlerini çekip burada paylaşıcam bakalım fanatikler sadece bu sitedemi yoksa bu yüce arabaların tüm kullanıcıları böylemi bakıyor
Gönderen: whiteagle - Aralık 23, 2009, 03:15:24 ÖS
VTI arabadır ve bu aracın sahibi ne isterse onu yapar diye düşünüyorum. Buna kimse karışamaz karışmaya hakkı yoktur.
Teknik olarak bakıldığında arabaya çok zarar vermiyorsa neden takılmasın.
Eski 1.6ies (2004  - 2009 arası ) kullanıcısıyım  Yaz aylarında,  ayda 400 TL üzerinde  benzin parası ödüyordum. LPG taktırmayı çok istedim arkadaşlar ve netten edindiğim bazı bilgiler. Hondaya gazmı takılırmış diyorlardı onları dinlemedim. Kendimce hesap yaptım ve gazı taktırdım. Keşke daha önceden taktırsaydım dedim. Arabayı sattığımda hesapladım ve 8.000 TL cebimde kalmıştı Azparı mı sizce.

VTI için gaz takılırmı diye soran arkadaşlarda hesaplarını yapsınlar. Ben besabımı yaparken ayda 2 depo benzin yiyiyorsam gaz sistemi kendini 1 sene içinde amorti edecektir. 1 Sene sonrasında benzinle yapacağınız her km %35  tutarı  cebinizde kalacak. VTI uzan vade dede binmek istiyorsanız. Hiç düşünmeyin taktırın derim.
Şuan güzel bir VTI kullanıyorum ayrıyetten şirket aracım olmasa ya satar disel araba alır yada gaz taktırırdım. VTI gerçekten özel bir araba hem özel arabaya binmek hemde yakıttan tasarruf etmek için LPG taktırmak Cebi yakmayan güzel  bir duygu olsa gerek.

Gönderen: mali - Aralık 23, 2009, 04:29:22 ÖS
bende lpg den yanayım  >=ok
tabiki isteyen taktırır
benim ies de var yeni araba alırsam onada taktıracam

ama bence vti daha farklı bir olay
sonuçta vti performans için  üretilen ve alanlarında motoru ve performansı için aldığı bir araba
o yüzden vti da bence çokta kullanışlı olmaz
azda olsa performans düşüyor  :con
ona göze aldıktan sonra taktırılabilir
ben olsam vti lpg taktırmam  >=ok
 <783^2
Gönderen: calienteboyy - Aralık 23, 2009, 08:55:17 ÖS
adam sıfır hondasına lpg taktırıyor garantiyi bile gözü görmüyor siz hala neyi tartışıyosunuz ya onlarada desenize 40 milyara sıfır alacağınıza 20 milyara araba alında benzinde kullanın

Sıfır Hondayı bırakın ben gözlerimle gördüm X5'i lpg alırken.  Bence herkes kendi cebine baksın kimseye değil.
Gönderen: delimanyak - Aralık 23, 2009, 10:27:53 ÖS
ya hala uzatmanın bı anlamı yok ekonomi isteyen 1.4 ies alsın vti gorunumlu yapsın bınsın ekonomı boyle yapılır aslanın bogazına kelepce takarak degıl!!!
Gönderen: ---caner--- - Aralık 23, 2009, 10:47:43 ÖS
ozaman performans için vti alan herkesde turbo taktırsın aracını full doldursun demi.ben ekonomiyle performansı bir arada yaşıyorum diyorum siz hala neyi tartışıyosunuz 1.4 aldığında istediğin zaman gazlayabilecekmisin.yarın benzin 5 lira olduğunda ne diyeceksiniz acaba bütün vti lara bi müze yapalım orda saklayalım bizim devletimiz böyle insan becermeye çalışmasa biz bu hale düşmeyiz ben zevkten kullanmıyorum bende isterim arabamla benziniyle istediğim kadar gezmeyi ya gezmeyeceğim yada böyle bi çözüm bulacağım
Gönderen: whiteagle - Aralık 23, 2009, 10:52:09 ÖS
LPG li VTI ile Benzinli VTI kapıması nasıl olur acaba ne kadar fark olur.
LPG li VTI ile deneyebilirim. Sonuç ta nekadar fark edecek merak ediyorum.

Gönderen: apr_35bucuk - Aralık 23, 2009, 11:01:53 ÖS
boy boy  ...
Gönderen: ---caner--- - Aralık 23, 2009, 11:12:18 ÖS
hehehe :D öyledir ya biz zaten gaz da kalkarız :D
Gönderen: bahane41 - Aralık 24, 2009, 03:28:47 ÖÖ
ozaman performans için vti alan herkesde turbo taktırsın aracını full doldursun demi.ben ekonomiyle performansı bir arada yaşıyorum diyorum siz hala neyi tartışıyosunuz 1.4 aldığında istediğin zaman gazlayabilecekmisin.yarın benzin 5 lira olduğunda ne diyeceksiniz acaba bütün vti lara bi müze yapalım orda saklayalım bizim devletimiz böyle insan becermeye çalışmasa biz bu hale düşmeyiz ben zevkten kullanmıyorum bende isterim arabamla benziniyle istediğim kadar gezmeyi ya gezmeyeceğim yada böyle bi çözüm bulacağım

kesinlikle katılıyorum..
Gönderen: apr_35bucuk - Aralık 24, 2009, 08:36:17 ÖÖ
hehehe :D öyledir ya biz zaten gaz da kalkarız :D

benzin de bile  kalksan o arabaya bi kere lpg değmiş artık eskisi gibi olmaz . gel buyur denemesi bedava ...
Gönderen: sakhee - Aralık 24, 2009, 09:27:12 ÖÖ
bir vti ye lpg takmaktansa müzeye koymak çok daha mantıklı. (arkadaşlar konuyu sadece tartışıyoruz. yüz yüze olunmadığı için yazılanlar sert gelebilir. kendi adıma kimseyi küçümseme, hakaret gibi bir düşüncem asla yok. lütfen yanlış anlama olmasın. bu konu biraz sert konuşuluyor ancak alınma olmamasını tekrar rica ediyorum.)
Gönderen: TegB20VTec - Aralık 24, 2009, 09:48:01 ÖÖ
Vti değil ama benim B20 vtec tede var, TELEFLEX marka gidişi ayarına bağlı, istediğim AFR ye göre ayarlıyorum, bunun sonucunda benzinden çok daha ii hızlanmada yakalıyorum. LPG nin oktanı 105 tir bilginize.
Gönderen: minimal_freak - Aralık 24, 2009, 10:22:20 ÖÖ
Vti değil ama benim B20 vtec tede var, TELEFLEX marka gidişi ayarına bağlı, istediğim AFR ye göre ayarlıyorum, bunun sonucunda benzinden çok daha ii hızlanmada yakalıyorum. LPG nin oktanı 105 tir bilginize.
sonuç olarak B20, B16 v.s.. bu motorlar yakıt olarak benzin için üretilmişler, LPG'nin oktanı 105 ve ayar yaptırırsan benzinliden daha iyi bir performans alırsın ?!!! peki 2-3-5 sene sonra noolucak, evet herkes haklı yazdığında, devir ekonomi devri, maalesef şu anda dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanıyoruz, hepimiz istemez miydik depomuzu 20-30 liralara fullemeyi, hepimiz istemez miydik turbo kit, nos kitler v.s... ama gelin görünki ülkemizde herşeyde olduğu gibi akaryakıtta da soygunculuk almış başını gidiyor, ama bende yıllarca VTI hayalleri kurup sahip olacağım günü iple çektim, ve şu anda hakkını verip en güzel şekilde bakıyorum ona, tüm bakımlarını zamanından önce yaptırıyorum, en iyi motor yağını, bujiyi filtreleri v.s.leri kullanıyorum, hepimiz öyle yapmıyo muyuz, ama LGP işine gelince (VTI veya performans için aldığım herhangi bir araç, hiç farketmez) bu konuda ekonomi isteyen arkadaşlara katılmıyorum (kendi fikrim) eğer o gücü herdefasında hissetmek ve 89-90 yıllarında bulunan mucizevi litre başına 100 bg elde edilen bu motorlara gözümüz gibi bakmak gerekir, herkes elinden avucundan artırıp bi şekilde hayalini kurduğu bu mükemmel araçlara sahip oluyor, ama yakıt konusuna gelince nedense performan için alınan otomobiline LPG taktırıyor, o zaman yukarıda yazıldığı gibi 1.4 alınır ve VTI görünümlü yapılır ve keyifle binilir,,,,
(tüm yazdıklarım kendi fikrim, kimseye atıfta bulunmadım, sonuçta herkes taktırıp taktırmamakta özgürdür)
Gönderen: piscocuk - Aralık 24, 2009, 10:34:23 ÖÖ
peki 1,4 full bir araba aldın 14000 tl.buna janttı sunrooftu ıvırdı zıvırdı para harcadın araba sana geldi 17-18000 tl ye.ne oldu arabayi vti ye çevirdin.şimdi yolda gidiyorsun.geldi yanına bir pug yada başka bişi.çünkü VTİ araba değilya hani rakibide yokya o bakımdan herkez vti yi geçmek için elinden geleni yapıyor.şimdi sana iki seçenek sunuyorum ama dürüst cevap ver

1-1,4 vti ye çevirdiğin arabanla bu olay başına geliyor adam senin içinden geçiyor ne oldu arabna vti masrafı yaptın çevirdin ama biri geldi seni tokatladı.satıcam desen yine edeceği 15000 lira

2-araban harbi vti ama gazlı.takılıyorsun ince ince gazda.ayni kamil yine geldi yanına dur şunu bikere daha tokatlim diye.sen aldın benzine adamı tokat manyağı yaptın..

cidden hangisini tercih edersin?

ayrıca ben 1,4 aldım.ama benim 1,6 cvc sportla aynı yakıyor neredeyse.yani 1,4 almakta pek çözüm gibi gelmiyor bana ekonomi açısından
Gönderen: minimal_freak - Aralık 24, 2009, 10:49:26 ÖÖ
sana en dürüst cevabım kardeşim...

1- Hayatta pug v.s. gibi araçların içinden geçmek gibi bir düşüncem olmadı ve asla o tarz insanlara gülüp geçmekten başka bir şey yapmadım, haa trafik müsait olur, başkalarının canını tehlikeye atmadan böyle bir işe girişeceksem (daha dün akşam başıma geldi) şaka yapabileceğim makinalarla yapıyorum bu işi, dün gece E46 3.20 (sınıf bir araç sonuçta) ile  kedinin fareyle oynadığı gibi oynadım, olay zaten hareket halindeyken başladı (düşünsene araç LPG'de benzine almak için zaman kaybı, eğilip düğme bulma olayları fln .. ;) )  bu sırada LPG ile inan uğraşmassın, ileride ışıklarda durduk ve bidaha şansını zorladı, ikinci ışıkta yanıma gelip camı açtı ve kaç lt sorusuna 1.6 dediğimde inanmadı, yanındaki arkadaşı allahdan biliyormuş ve VTI di mi bu dedi,,,,,

herneyse düşünsene böyle bir durumda adamı durdurup ''bi sn LPG'den benzine alıcam hemen gazlama olur mu '' dediğini  <nohapy

sonuç olarak senin fikrine saygım var ve ekonomini düşünmene asla karışamam, ama kullandığın araç VTI.... taktırırken 2 kere düşünmeli
Gönderen: sakhee - Aralık 24, 2009, 10:57:06 ÖÖ
1.4 araç sahiplerinin katılımma düşüncesi olacağını düşünmüyorum. katılımacak olan ona uygun bir araç alacaktır bence.
bunun dışında vti araba değildir. çok doğru. her defasında üzerine basarak kinayeli bir şekilde söylüyorsunuz. ama gerçekten de öyle. türkiyede şuan 300 civarı vti olduğunu düşünüyorum. bunlardan da ne kadarının iyi durumda olduğu bilinmez. ve bu arabalar atmosferik olarak 1.6 160 beygirlik arabalar. böyle bir başka motor yok. böyle bir araba başka yok. sayısı da çok sınırlı olunca bu araba farklı bir arabadır. bunu söylemek gayet normal birşeydir bence.
ama konunun can alıcı noktası her arabanın ruhsatında bir isim yazar. o ismin sahibi de o arabaya ne isterse yapabilir. buna kimse karışamaz.
Gönderen: minimal_freak - Aralık 24, 2009, 10:58:15 ÖÖ
2. olarak da bulursun temiz bir 1.4 ve max. 2 bin lira harcarsın olur sana en iyi görsel, 17-18 binlere hiç ama hiç gerek yok, 13-14 binlere nefis şeyler yapılabilir
Gönderen: apr_35bucuk - Aralık 24, 2009, 12:12:30 ÖS
peki 1,4 full bir araba aldın 14000 tl.buna janttı sunrooftu ıvırdı zıvırdı para harcadın araba sana geldi 17-18000 tl ye.ne oldu arabayi vti ye çevirdin.şimdi yolda gidiyorsun.geldi yanına bir pug yada başka bişi.çünkü VTİ araba değilya hani rakibide yokya o bakımdan herkez vti yi geçmek için elinden geleni yapıyor.şimdi sana iki seçenek sunuyorum ama dürüst cevap ver

1-1,4 vti ye çevirdiğin arabanla bu olay başına geliyor adam senin içinden geçiyor ne oldu arabna vti masrafı yaptın çevirdin ama biri geldi seni tokatladı.satıcam desen yine edeceği 15000 lira

2-araban harbi vti ama gazlı.takılıyorsun ince ince gazda.ayni kamil yine geldi yanına dur şunu bikere daha tokatlim diye.sen aldın benzine adamı tokat manyağı yaptın..

ayrıca ben 1,4 aldım.ama benim 1,6 cvc sportla aynı yakıyor neredeyse.yani 1,4 almakta pek çözüm gibi gelmiyor bana ekonomi açısından

peki sana bi soru sorcam lütfen dürüst cevap ver ...

nesli tükenmekte olan bir hayvanı zehirler misin ?

cevabın evetse git taktır tüpü .. demek istediğimi arkadaşlar anladı . gerisi senin vicdanına kalmış . ama eğer vti a tüp takıyosan benim gözümde hondacı falan değilsin . bunun darılmacası yok ...
Gönderen: piscocuk - Aralık 24, 2009, 01:26:55 ÖS

peki sana bi soru sorcam lütfen dürüst cevap ver ...

nesli tükenmekte olan bir hayvanı zehirler misin ?

cevabın evetse git taktır tüpü .. demek istediğimi arkadaşlar anladı . gerisi senin vicdanına kalmış . ama eğer vti a tüp takıyosan benim gözümde hondacı falan değilsin . bunun darılmacası yok ...

ben hondacı değilim.en azından FANATİK değilim.maalesef SEN öylesin.üzerine bastırarak söylüyorum çünkü arkadaşların anlamış ben alayamamışım.SEN anla diye ÖNEMLİ yerleri belirgin yazıyorum.öyle bir örnek veriyorsunki neysi tükenen bir hayvanı neden zehirlim.sadistmiyim o canı benmi verdimde ben alıcam.bence birazdaha MANTIKLI örnekler verirsen DÜZGÜN CEVAP alabilirsin
Gönderen: piscocuk - Aralık 24, 2009, 01:28:49 ÖS
2. olarak da bulursun temiz bir 1.4 ve max. 2 bin lira harcarsın olur sana en iyi görsel, 17-18 binlere hiç ama hiç gerek yok, 13-14 binlere nefis şeyler yapılabilir

bana 11-12 liraya FULL 1,4 sedan araba bulurmusun lütfen.sadece sunroofa 1200 lira istiyorlar.nasıl oluyorda max 2 liraya arabayı vti çevirebiliyorsun?
Gönderen: piscocuk - Aralık 24, 2009, 01:32:37 ÖS
sana en dürüst cevabım kardeşim...

1- Hayatta pug v.s. gibi araçların içinden geçmek gibi bir düşüncem olmadı ve asla o tarz insanlara gülüp geçmekten başka bir şey yapmadım, haa trafik müsait olur, başkalarının canını tehlikeye atmadan böyle bir işe girişeceksem (daha dün akşam başıma geldi) şaka yapabileceğim makinalarla yapıyorum bu işi, dün gece E46 3.20 (sınıf bir araç sonuçta) ile  kedinin fareyle oynadığı gibi oynadım, olay zaten hareket halindeyken başladı (düşünsene araç LPG'de benzine almak için zaman kaybı, eğilip düğme bulma olayları fln .. ;) )  bu sırada LPG ile inan uğraşmassın, ileride ışıklarda durduk ve bidaha şansını zorladı, ikinci ışıkta yanıma gelip camı açtı ve kaç lt sorusuna 1.6 dediğimde inanmadı, yanındaki arkadaşı allahdan biliyormuş ve VTI di mi bu dedi,,,,,

herneyse düşünsene böyle bir durumda adamı durdurup ''bi sn LPG'den benzine alıcam hemen gazlama olur mu '' dediğini  <nohapy

sonuç olarak senin fikrine saygım var ve ekonomini düşünmene asla karışamam, ama kullandığın araç VTI.... taktırırken 2 kere düşünmeli

senin gülüp geçtiğin PUG (106gti)varya.benim diyen arabayla oyun oynuyor trafikte.aksini iddaa eden varmı?3,20 arkadan itiş bir araba nasıl olupta onun savrulmadan makas atmasını düşünüyorsun.lpg li araba kullanırsan merak etme düğmenin yerini asla şaşırmaz unutmazsın.arabanın camı nereden açılıyor arıyormusun yada vitesi atarken..senin benzetmen şu olmuş ben s2k yı trafikte madara ettim.kolaysa aynı motorla rollingte madara et.yani arabaları karşılaştırırken biraz olsun özellikleri birbirini tutsun.
Gönderen: whiteagle - Aralık 24, 2009, 01:58:06 ÖS
VTI + LPG olayı biraz fazla abartılıyor.  Motoru yüklemek,  turbo,  swap yapmak motora  LPG den daha fazla zazar vereceği kesindir. VTI a takılmaz diyen arkadaşların motuyükleyenlere de karşı çıkmaları gerekir.

Gönderen: minimal_freak - Aralık 24, 2009, 01:59:58 ÖS
konu son yazılanlarla amacından sapmış bulunmakta, ben başka yorum yazmak istemiyorum, benim yazdıklarım gayet açık ve anlaşılırdı, anlayanlar anlamıştır tahminimce, son olarak öve öve bitiremediğin istediğin gti veya gsi (1.6 atmosferik senin de söylediğin gibi karşılaştırırken özellikleri aynı olsun dedin ya, benim aracım 1140 kg civarı yaklaşık olarak pug v.s. 800-900 kg ama hiç farketmez) anahtarımı ortaya koyucam ve gelsin drag mı roll mü ne istiyosa ben burdayım, ama ben çok ciddiyim anahtarı vericek dikizde görünen ;)

3.20 dediğin araç, sınıfında en iyi yol tutuşa sahip otomobillerin arasında, savrulmadan makas atmak çok kolay, eğer iyi bir sürücüysen...

başka yorum yazamıycam herkese saygılar...
Gönderen: TegB20VTec - Aralık 24, 2009, 02:35:45 ÖS
Lpg taktırınca Honda cı olmamak gibi bi yargıya varmanı hoş bulmadım, senin fikrine saygım var kimse taktırmak veya taktırmamak zorunda değil. Motora yazık olmasına gelince, afr, değerlerine uygun yaptırdığında bitirme gibi bir durum söz konusu değil. Belki biliyosundur kullandığın kurşunsuz benzinin yağlama özelliği yok, motor kuru kalıcaksa kurşunsuz benzinden kalır. Bu arada Makina Mühendisiyim, kendi servisim var aracımla ilgili tüm işlemleri kendim yapıyorum. Ama taktırmamana saygı duyuyorum sonuçta herkes özgür.
Gönderen: TegB20VTec - Aralık 24, 2009, 02:36:48 ÖS
Bu arada gazlarken 1 sn. benzine alayım demiyorum, çünkü benzine göre yavaş gitme gibi bi problemi yok, ayarı yaparken ne istediğimi bildiğimden, ona uygun kit ve ayar yaptım.
Gönderen: piscocuk - Aralık 24, 2009, 02:44:48 ÖS
TegB20VTec ...çok teşekkürler
Gönderen: ---caner--- - Aralık 24, 2009, 02:49:03 ÖS
aracım lpg yi yediği için performansı düştü diyorsunuz ben artık 3.20 lerle oynamaya bile bıktım daha üst sınıf araçlar yakalamk istiyorum yollarda.lpg de asit gibi bişey değil motoru çürütsün aracımın motoruna sonuna kadar güveniyorum lpg zararlıysa ozaman bunu yapan herkese karşı çıkın
Gönderen: TegB20VTec - Aralık 24, 2009, 02:56:38 ÖS
Lpg yle araç gitmez diyenlere M5 motorlu M3 552 bg LPG li

http://www.rsportscars.com/bmw/2007-bmw-ac-schnitzer-gp310-concept/
Gönderen: ---caner--- - Aralık 24, 2009, 03:00:09 ÖS
yok ya bu arabayı 1 sene sonra çöpe at lpg olurmu hiç :P :P lpg li olduğu için bi 106 kadarda gitmez heralde :D
Gönderen: TegB20VTec - Aralık 24, 2009, 03:02:30 ÖS
Bencede herkes özgür ama herkeside yargılamamak lazım. Herkes nasıl mutluysa öyle yaşasın öyle aracına aksesuar taksın. Aracına mor ışık takanlarda var öyle mutluysa dicek bişey yok bence. Tamamen şahsi fikrimdir.Sonuçta herkes arabasının keyfini çıkarsın ve mutlu olsun diceklerim bu kadardır
Saygılar...
Gönderen: ---caner--- - Aralık 24, 2009, 03:04:37 ÖS
Sürüş keyfi AC Schnitzer az 20 yıldır büyük yazılmıştır. Ve şükür ki, hiçbir şey, 62. Frankfurt Motor Show için değişecektir. Ancak bu hedefe tamamen alternatif şekilde ulaşılabilir süper AC Schnitzer GP3.10 Gas Powered gösteriyor başlatmak gibi. Bu yüksek performanslı spor araba olan LPG (Liquified Petrol Gaz) sürücü, burada güç ve verimlilik, ekonomi ve ekoloji, heyecan verici bir çalışma buluşuyor.

Sanki mevcut 3 yeterince, kaput altında olduklarını AC Schnitzer olan mevcut M5/M6, bir V10 motor growls-serisi coupe, proje tabanlı araç abartılı dış,
iki değerli tasarımı ilk kez Show'da sunmak. Araç iki paralel 5 silindirli vaporizers ile tamamen sıralı LPG sistemi vardır. Orada güç ya da dinamikleri kaybı's. Motoru, bir remapped kontrol ünitesi ve spor ile katalizör olarak egzoz yolu ve egzoz manifoldu ile ayarlanmış, 552 bhp geliştirir ve 400 lb-ft at crankshaft üretir. Kendi içinde, bu 45 atlar M5/M6 daha fazlası. LPG ile güç Ama neden bu araba?

Liquified Petrol Gaz Normal benzin yakıt için mantıklı bir alternatif, hem ekonomik ve ekolojik, ve ilgili dönüştürme - sonra - hemen hemen tüm benzinli motor yandı olabilir. Egzoz dan Başına litre, LPG sadece benzin daha ucuz ancak üreten yaklaşık yüzde 15 daha az CO2. Almanya tek başına üzerinde 2.700 ile benzin istasyonları, yakıt temini her yerde ve garantili olan 80 litre benzin deposu tahtada orijinal 60 litre benzin deposu uyuyor. Böylece yakıtlar arasında herhangi bir zamanda geçiş yapabilirsiniz. Her durumda, ivme daha fazlasını kabul edilebilir. 60 mph sprint ve 4,3 saniyede 124 mil işareti sadece 13,9 saniye sonra geçer. 200 mil sadece arka kolaylaştırmak için başlamadan baskı yok. Yeterli sayıda güçlü spor otomobiller için arka ışıkları göstermek için çevik's. Özellikle Aachen bir katılım süspansiyon inanılmaz işleme özellikleri sağlar. Ve orada AC Schnitzer GP3.10 Gas Powered üzerinde fren ivmesinin gücü eşleşecek: ön, 8-çömlek ile kaliper sabit delikli fren diskleri ve boyutu 374 x 36 mm havalandırmalı, arka bir de 4-pot 350 x 24 mm diskler ile fren sistemi.

Yavaşlatmak Talking of: çarpıcı gövde tasarımı yakında yayaları getirecek-bir durdurun. Mineral yeşil özel boya işi ile birlikte, AC Schnitzer aerodinamik kiti gerçekten göz alıcı olduğunu. Kendi karakteristik krom kaburga ile ön kanatlarında hava girişleri, ve arka 60 mm wheelarch uzantıları, özellikle başarılıdır. AC Schnitzer GP3.10 Gas Powered grubu, AC Schnitzer kendi ses çıkaran kreşendo ile nerede merkezi konumlandırılmış spor arka susturucu tüm hisler için bir şölen yarattı akustik merkezinde sahne alır.

Özel kontür ve ayrılmaz difüzör ile arka etek ile arka stil, karbon merkezi kısmı ile arka tavan kanadı gibi, estetik onun coarsemesh spor ızgara ile güçlü ön etek gibi hoş vardır. Ikinci oksijen aç beş nefes litrelik motor için etkili bir katkı sağlıyor. Eşit izleyici için nefes kesen katılım ve ilk görüşte olduğunu Tip VI jantlar.

Aachen tekerlek üreticisinden en son yaratılması klasik Y birleştirir beş çarpıcı içi boş konuşmacı ve iki renkli yüzey ile görünümünü konuştu. Sadece AC Schnitzer GP3.10 Gas Powered için Doğal olarak bu dekoratif unsurlar değildir. 270.000 $ tahmini değeri ancak ikinci satış için değil benzersiz bir oluşturulmasıdır an için. Çünkü birçok bileşenleri yakında düzenli AC Schnitzer aralığı içine bulacaktır Ama biz yine de heyecan alabilirsiniz. Heyecan verici spor iç parçaları zaten, örneğin sipariş edilebilir, müşteriler, 3-serisi coupe ile tarafından.

türkeçe meali :D
Gönderen: Fusion35 - Aralık 24, 2009, 05:56:03 ÖS
Kalkışta vs. Benzine almaya gerek yok. Benzinde nasıl gidiyorsa, LPG dede aynı şekilde gidiyor. Herşey yapılan doğru montaj, devamında bakım ve en önemlisi Yapılan doğru ayarla alakalıdır.
LPG ye karşı olanların aklı hala eski sistem tek nokta LPG kitlerinde kalmış. Eskisi gibi değil artık; koku yok, performans kaybı yok (Gidipte atiker, voltran falan taktırırsan o ayrı) Patlama tehlikesi yok.
Sadece Aynı paraya neredeyse 2 kat daha fazla yol yapmanın vermiş olduğu mutluluk var ;)
Gönderen: asvtec - Aralık 24, 2009, 08:48:04 ÖS
Kalkışta vs. Benzine almaya gerek yok. Benzinde nasıl gidiyorsa, LPG dede aynı şekilde gidiyor. Herşey yapılan doğru montaj, devamında bakım ve en önemlisi Yapılan doğru ayarla alakalıdır.
LPG ye karşı olanların aklı hala eski sistem tek nokta LPG kitlerinde kalmış. Eskisi gibi değil artık; koku yok, performans kaybı yok (Gidipte atiker, voltran falan taktırırsan o ayrı) Patlama tehlikesi yok.
Sadece Aynı paraya neredeyse 2 kat daha fazla yol yapmanın vermiş olduğu mutluluk var ;)

Aynen katılıyorum +1
Gönderen: apr_35bucuk - Aralık 25, 2009, 10:10:31 ÖÖ
zaten burdada lpg yi kötüleyen yok sadece vti a takılması hoş olmuyo onu belirtiyoruz yoksa sırdan arabaya taktırmada sorun çıkaran yok yani...
Gönderen: sakhee - Aralık 25, 2009, 10:21:41 ÖÖ
type r için çok daha mantıklı olacaktır demekki lpg
Gönderen: black rock - Aralık 25, 2009, 10:56:18 ÖÖ
vtı a takılmasın diyen arkadaşların tümü olaya duygusal yaklaşıyor.
hayalimde benimde vti var.kısmet olurda alırsam duygusallığı ve fanatizmi bir kenara bırakıp lpg taktırmayı ciddi olarak düşünüyorum.
toplum olarak herşeye duygusal yaklaşmamız bence mantıklı deil.
vti ın verdiği hazzı haftada sayılı günler yerine doya doya yaşamak isterim.üstelik performansındanda çok az bi kayıp yaşayarak.bence bu kayıp bu zevki herzaman yaşayabilmek için göze alınır bir durum.
tabii rool veya dragla falan ilgilenmiyorsam.
Gönderen: minimal_freak - Aralık 25, 2009, 12:16:33 ÖS
@ piscocuk;
arkadaşım senın burada neyı tartıstıgını ınan anlamış degılım, konu VTI'a LPG sistemi takılıp takılmaması, senın aracın 1.4'müş, acmıs oldugun baska bır konudan honda motorları hakkında pek fazla bılgı sahıbı olmadıgın anlasılıyor, daha aracının VTI olup olmadığını, çift egzantırık mı tek mı oldugunu bıle bılmıyorsun, zaten D14 ya da D16 ıcın fıkır yurutmuyoruz burada, VTI (vtec) olan motorlar ıcın konusuyoruz, VTI olmayan 1.4,  1.6 yada daha buyuk hacımlı sılındırler ıcın lafımız zaten yok, onlar haklı olarak takıyorlar ve bende o konuda katılıyorum kendılerıne, ekonumı dusunerek en mantıklısını yaparak LPG kullanıyorlar ya da kullanmıyorlar, konu bu diil, acmıs oldugun konudan aynen alıntı ;

''arkadaşlar atmosferik olarak 1,4 sedanı biraz yüklesem diyorum yaz başı gibi.sizce gerek varmı.şuanda arabanın üzerinde düz boru var kaçlık bilmiyorum otto susturucu var ve havafiltresi kiti var soğuk hava girişi tampondan ama onunda markasını bilmiyorum.buna ek olarak headers olabilir diye düşünüyorum.bunların dışında hondanın motoru hakkında pek bilgim yok.çift egzantrikmidir tekmidir değişirmi faydası olurmu.çok uçmamak günlük kullanımı etkilememek kaydıyla ne önerirsiniz. 106 ya dereceli taktım traktör gibi çalışıyordu yada devri yüksek tutmak gerekiyordu o bakımdan soruyorum günlük kullanımı etkilememek dedim''
Gönderen: piscocuk - Aralık 25, 2009, 12:33:22 ÖS
@ piscocuk;
arkadaşım senın burada neyı tartıstıgını ınan anlamış degılım, konu VTI'a LPG sistemi takılıp takılmaması, senın aracın 1.4'müş, acmıs oldugun baska bır konudan honda motorları hakkında pek fazla bılgı sahıbı olmadıgın anlasılıyor, daha aracının VTI olup olmadığını, çift egzantırık mı tek mı oldugunu bıle bılmıyorsun, zaten D14 ya da D16 ıcın fıkır yurutmuyoruz burada, VTI (vtec) olan motorlar ıcın konusuyoruz, VTI olmayan 1.4,  1.6 yada daha buyuk hacımlı sılındırler ıcın lafımız zaten yok, onlar haklı olarak takıyorlar ve bende o konuda katılıyorum kendılerıne, ekonumı dusunerek en mantıklısını yaparak LPG kullanıyorlar ya da kullanmıyorlar, konu bu diil, acmıs oldugun konudan aynen alıntı ;

''arkadaşlar atmosferik olarak 1,4 sedanı biraz yüklesem diyorum yaz başı gibi.sizce gerek varmı.şuanda arabanın üzerinde düz boru var kaçlık bilmiyorum otto susturucu var ve havafiltresi kiti var soğuk hava girişi tampondan ama onunda markasını bilmiyorum.buna ek olarak headers olabilir diye düşünüyorum.bunların dışında hondanın motoru hakkında pek bilgim yok.çift egzantrikmidir tekmidir değişirmi faydası olurmu.çok uçmamak günlük kullanımı etkilememek kaydıyla ne önerirsiniz. 106 ya dereceli taktım traktör gibi çalışıyordu yada devri yüksek tutmak gerekiyordu o bakımdan soruyorum günlük kullanımı etkilememek dedim''

beni bilen biliyor..hani anlayan arkadaşlar anlıyordu ya :) oyüzden bende sana gülüyorum bol bol gülücük atıyorum.pug 106 motoruyla ilgili doktora yaptım her hafta indirip bindirmekten.sor oturduğum yerden sorununu çözeyim.bu demek değilki her aracın motorunu bilicem.merak etme VTİ nedemek biliyorum 106 gti ile çok ezdim körfezde geldiysen hatırlarsın yada 34UM1885 de piscocukde 13 yıldır bu nicki kullanıyorum.ne dersen de bilenler zaten cvp verecektir.ben daha nedim.sen neyi yakalamış neye kitlenmiş beni neyle yargılıorsun.ben hiçbir forumda vti aracım var demedim.

benim orada tartıştığım konuyu konu başlığından anlayabilirsin.umarımda anlarsın.yardım istersen söylim.arkadaş vti ye lpg takılırmı diye sormuş bende yorum yaptım.heee eğerki senin aracın 1,4 sen ne karışırsın vti ye yada typer senin neyine sen s2k hakkında yorum yapamazsın diye bir kuralı varsa kusura bakmayın derim özürdilerim.

şimdi bu açıklamalarla halaa bişey anlamadıysan.son olarak sen bildiğinin doğruluğuna inan

ben 1,4 le vti yi aynı araba sanıyordum.motor ne onuda bilmem hayatta anlamam.zaten avatarda arabada bana ait değil bu güne kadar hiç arabam olmadı dragdı rollindi bilmiyorum ama aranızda ezilmemek için kendime biliyor havası verdim takılıyorum.hadi selametle arkadaşım birdaha böyle mantıksız yorum yapacaksan benim yapacağım yorum altında ezilecek duruma sokma kendini.çokbilmiş
Gönderen: minimal_freak - Aralık 25, 2009, 12:49:28 ÖS
bu konu hakkında herkes yorum yapabılır tabııkıde, ıster 1 lıtre kullan ıster 4 lıtre, ıster vti kullan ister s2k, konuyu carptırıp baska yerlere cekme, 1.4 kullananlar da elbet yorumunu yapıcak bu konu naslıgına, ama senın bu konu konu altına (dıkkatını cekıyorum bu konu altına)

'burada lpg mi kötüleniyor yoksa vti mi korunuyor çözemedim.bu konuda bazı arkadaşlar kesin bana kızıyordur ama neden ben sevdiğim arabaya binemim.neden arabaya yazık olsun ki.şimdi piyasada vti kalmadı diye arabama lpg takmim satim.peki arabayı alan adam benim kadar temiz bakacakmı yoksa alıp gazlayıp gazlayıp bi kenaramı atacak.benzinle LPG arasında neredeyse %40-45 fiyat farkı var.yakışındada mutlaka farkı varki tercih ediliyor.ben olsam ve en az iki sene daha sevdiğim bir arabaya bineceksem lpg takarım.''

'benim kapımda arabam varsa ben binerim.kendimi haftanın iki günü beş günü diye kısıtlamam.hadi kışın neyse ama yazın arabasız olmuyor''

gibi yorumların bana ters geldi, eger aracınıza LPG taktırır mısınız v.s. gıbı bı konu olsaydı tekrar soyluyorum tatktırırdım, katılırdım, ve buna kımse karısamazdı, bende kullananlara saygı duyuyorum ve karısamam dolayısıyla, ama konu '' vti sıralı sıstem LPG'' yanı sadece sıralı sıstem LPG degıl, konu hakkında gorsunu herkes gıbı sende yazıcaksın tabııkı...

herneyse ben baska bırtek harf dahi yazmıycam buraya, sen herdefasında konuyu saptırıp, uste cıkmaya calısıp, benım yorumlarımı baskalarına yanlıs aksetmeye calısıyosun

SAYGILAR
Gönderen: piscocuk - Aralık 25, 2009, 01:01:19 ÖS
Bak negüzel yazmışım..."ben olsam ve en az iki sene daha sevdiğim bir arabaya bineceksem lpg takarım.'' yani benim vti arabam var kelimesi geçmiyor hiçbiryerde.ben sanmıyorum bu başlıkta yorum yapan herkezinde vti arabası olduğunu.ben hep ben olsam vti arabam olsa yada herhangi bir arabam olsa seviyorsam gibi konuştum.demekki düz yazı ve mimik olunca böyle oluyor.üste çıkmaya çalıştığım bir konu yok ama sende bizi kara cahil yapmışsın arkadaşım.birde ben bu sitede kimseyi kimseye kötülemem insanların birşeylerin etkisi altında kalmasın geerek yok eğer yanlış varsa ikimizinde ortada yazdıkları.sadece benim yazımla seni birilerine kötülemek gibi bir amacım yok.ama sen birkere daha okursan beni daha iyi anlayacaksın

SAYGI BİZDEN
Gönderen: mali - Aralık 25, 2009, 01:18:40 ÖS
lpg den niye öcü gibi bahsediyorsunuz  :seytani

benim arabam lpg li  önceki lpg li ondan öncekide lpg li

ama vti özel bir araba ve özel bir montaj gerekir :)
vti ya tabiki lpg takılır
bu tercih meselesi  >=ok
Gönderen: sakhee - Aralık 25, 2009, 05:27:45 ÖS
arkadaşlar gerilmeyin ne olur. bir konuda konuşurken o konunun olmayan tek amacı insanların birbirine antipati kazanmasına sebep olmaktır. bildiğiniz şeyler bunlar hepinizin.
hepimizin malumu benzinin fiyatı vs. konular. burada bahsedilen araba vti olunca lpg düşüncesi bize göre (bakın bize göre) en kibar anlamı ile yazık edilir arabaya oluyor. ama bunu bana samimi bir arkadaşım söylese emin olun ne yapar eder o arabayı onun elinden alırım. lpg performans düşürmez olabilir, motora zarar vermez bu da olabilir. ancak bahsedilen araba bir klasik artık. sayısı 300 küsürlerde. bu araba korunmalıdır. bu arabaya lpg takmak ruhuna aykırı olur mesele bu. bana kalırsa soft tuning harici aşırı besleme de yapılmaması gerekir diye düşünüyorum. :)
Gönderen: delimanyak - Aralık 25, 2009, 08:17:03 ÖS
Abi yeter bu konuyu kıtleyın valla piskolojım bozuldu :D dun gece caner abı ruyama bıle gırdın :D yanıma gelıyordun ben vti a lpg baglatan kısı dıodun bende tırsıp o ıyı yapmısın abı hem ekonomı hem performans  :D valla abı ruyama gırdın piskolojım bozuldu :D
Gönderen: ---caner--- - Aralık 25, 2009, 09:52:54 ÖS
hehehe :D herkes dalgasına bakıyor nasılsa boşver :D
Gönderen: apr_35bucuk - Aralık 26, 2009, 08:12:44 ÖÖ
@ piscocuk;

beni bilen biliyor..hani anlayan arkadaşlar anlıyordu ya :) oyüzden bende sana gülüyorum bol bol gülücük atıyorum.pug 106 motoruyla ilgili doktora yaptım her hafta indirip bindirmekten.sor oturduğum yerden sorununu çözeyim.bu demek değilki her aracın motorunu bilicem.merak etme VTİ nedemek biliyorum 106 gti ile çok ezdim körfezde geldiysen hatırlarsın yada 34UM1885 de piscocukde 13 yıldır bu nicki kullanıyorum.ne dersen de bilenler zaten cvp verecektir.ben daha nedim.sen neyi yakalamış neye kitlenmiş beni neyle yargılıorsun.ben hiçbir forumda vti aracım var demedim.

benim orada tartıştığım konuyu konu başlığından anlayabilirsin.umarımda anlarsın.yardım istersen söylim.arkadaş vti ye lpg takılırmı diye sormuş bende yorum yaptım.heee eğerki senin aracın 1,4 sen ne karışırsın vti ye yada typer senin neyine sen s2k hakkında yorum yapamazsın diye bir kuralı varsa kusura bakmayın derim özürdilerim.

şimdi bu açıklamalarla halaa bişey anlamadıysan.son olarak sen bildiğinin doğruluğuna inan

ben 1,4 le vti yi aynı araba sanıyordum.motor ne onuda bilmem hayatta anlamam.zaten avatarda arabada bana ait değil bu güne kadar hiç arabam olmadı dragdı rollindi bilmiyorum ama aranızda ezilmemek için kendime biliyor havası verdim takılıyorum.hadi selametle arkadaşım birdaha böyle mantıksız yorum yapacaksan benim yapacağım yorum altında ezilecek duruma sokma kendini.çokbilmiş

o zaman 106 nın motorunu her hafta söktüysen körfezde drag ta milleti ağlattıysan sen bu işi biliyosundur ama 106 ya vti a vs özel seri araçlara lpg takılmasının hoş olmuyacağınıda biliyosundur umarımmm  nokta .
Gönderen: 34GB4525 - Aralık 26, 2009, 08:25:25 ÖÖ
Herşey tercih meselesi ;)
Gönderen: piscocuk - Aralık 26, 2009, 08:43:19 ÖÖ
@ piscocuk;

o zaman 106 nın motorunu her hafta söktüysen körfezde drag ta milleti ağlattıysan sen bu işi biliyosundur ama 106 ya vti a vs özel seri araçlara lpg takılmasının hoş olmuyacağınıda biliyosundur umarımmm  nokta .

tmm özel arabalar.ama okadar fanatizme gerek yok.bende zamanıda kendi admin olduğum sitede 106gti kullanırken o arabaya lpg takılmaz takacağına yak sat vs vs sizin verdiğiniz tepkileri verdim.vermedim değil.sonra bir arkadaş taktı kullandım gayette güzeldi.ozaman mantık ön plana çıktı sonra gözlükleri çıkarttım düzgün düşünmeye başladım.neyse sorun değil isteyen taksın isteyen takmasın.;)
Gönderen: ufuk - Aralık 26, 2009, 08:47:57 ÖÖ
Ben son yorumu yapıyorum bir çok arkadaşımın dediğine katılıyorum  bana görede vti lpg takmak pek hoş durmaz . Tüplü şahin gibi tüplü vtec diye milletin diline düşer .Ve yine bazı arkadaşlarımın dediğinede katılıyorum  arac sahibi  arabayı kullanmakda özgürdür . İster tüp taktırır isterse benzin döküp yakar . Yorumlar için herkeze tşkler . Konu kilitlenmiştir.