TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: dede9009 - Aralık 07, 2009, 04:23:14 ÖS

Başlık: Komple Motor veya iyi bi rektefiye
Gönderen: dede9009 - Aralık 07, 2009, 04:23:14 ÖS
Merhaba arkadaşlar.. 98 honda civic 1.6 ies otomatik şanzıman bi aracım var. son bi senede 3 kere conta patlattı ve bu 4. oldu.. Bu durumdan artık çok sıkıldım ve artık arabamın hayrını görmek istiyorum. Anlaşılan araca komple motor yapmam gerekiyor ve bu iş için ya komple motor yada iyi bi rektefiye yapacak yer önerebilirmisiniz?? Maliyetide söylerseniz sewinirim. Tecrübeli arkadaşlarımızın yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
Başlık: Ynt: Komple Motor veya iyi bi rektefiye
Gönderen: ufuk - Aralık 07, 2009, 04:52:09 ÖS
Hangi ildesiniz...
Gönderen: Senator24 - Aralık 07, 2009, 04:53:50 ÖS
Arkadaşım İçerenköy Mezarlığın orada Kısmet OTO var.
Bu işin piri sayılırlar. Sana tavsiyem git bir konuş.
Bir senede 4 conta iyi iş. Ya sende var bir sıkıntı yada arabanda :)
Gönderen: dede9009 - Aralık 07, 2009, 04:57:17 ÖS
Ben adanadayım. Üniversite öğrencisiyim. Ya bence ne arabada ne bende bütün sorun piyasadaki ustaların kendini geliştirmemesinde. yani arabayı serwisten alıyorum 70 geçmeden conta pert. şimdi araba marş basıyor motoru çeviriyor benzinde gidiyor fakat çalışma yok. araba evin önünde yatıyo..
Gönderen: dede9009 - Aralık 07, 2009, 04:59:40 ÖS
Ya öğrenci halimle verdiğim paralara yanıyorum gerçekten. daha 2 hafta önce 600 tl masraf ettim hala adam olmadı...
Gönderen: serkansobe - Aralık 07, 2009, 05:15:46 ÖS
geçmiş olsun kardeşim iyi bi araştırsaydın keşke. bu işi iyi bilen ankadarda ve istanbulda iyi ustalar var bi araştır istersen
Gönderen: dede9009 - Aralık 07, 2009, 05:25:42 ÖS
Sağolasın kardeşim.. İşi iyi bilen varda fiyatta uçuyolar.. Hakettiklerinden fazlasını istiyolar bu adanada. Aracıda baska bi ile götüremiyorum..
Gönderen: Time-R - Aralık 07, 2009, 07:29:13 ÖS
gecmis olsun kardesim cok uzuldum, umarim motorunu sorunsuz bir sekilde yaptirip binersin, istanbula gelme imkanin varsa gel istanbula, hondayi en iyi tamir edebilecekler istanbul ve ankarada
Gönderen: Senator24 - Aralık 08, 2009, 07:34:57 ÖÖ
Dostum internetten Kısmet Otonun telefonunu bul. Ben verirsem olmaz reklama girer.
En azından telefonla görüş. Ama gerçekten seni iyi anlıyorum.
Benim arabam Si ustanın teki buna subap ayarı olmaz dedi.
Öteki ayarladı egzos tarafını kısmış araba gitmedi.
En sonunda adam gibi bir yerde. Değerleri Katalogdan bakarak ayarlayan birisini buldum ve yaptırdım
Gönderen: ufuk - Aralık 08, 2009, 07:40:06 ÖÖ
Arkadaşımız adanadaymış. Ve şu an başka İle gitmesi mümkün değilmiş...
Gönderen: 06FAT68 - Aralık 08, 2009, 07:46:24 ÖÖ
gecmiş olsub insallah halledebilirsin sorununu
Gönderen: dede9009 - Aralık 08, 2009, 03:17:03 ÖS
Eyw çok sağolun. Şimdi bir kaç yer öğrendim forumdaki arkadaşlarımızdan sağolsunlar. Onlarla bi temasa geçeyim durumu sizlerlede paylaşıcam. Bilgisi olan arkadaşlar yazmaktan çekinmesin lütfen. Bu işin maliyetlerini de merak ediyorum. herkez tuzlu diyor hadi hayırlısı:))
Gönderen: mali - Aralık 09, 2009, 12:32:28 ÖÖ
geçmiş olsun arkadaşım
Gönderen: fsunnetci - Aralık 09, 2009, 12:21:03 ÖS
geçmiş olsun kolay gelsin işin zor..Adanada iyi bir usta bulmak zor gerçekten sarı çizmeli mehmet ağa :)
Gönderen: adyobatik - Aralık 10, 2009, 02:07:59 ÖS
bende adanadan foruma katılıyorum,benim eski vilayette iyi bir ustam var,incirlikteki tüm amerikalılar ona gelir,50 yıllık tamir atölyesi,babadan oğula geçen bir yer,benim ieste problem olduğu oraya gidiyorum,ordan önce çok kazık yedim kanaldaki yerlerden-karşıyakadan sakın gitme oralara,adanalı olanlar yazdığım yerleri bilir,tamirci cennetidir,eski vilayette ibrahim usta yada ömür usta nın yeri diyeceksin,ömür usta ibrahim ustanın oğlu,şu an kendisinede 56 model chevrolet topluıyor :) en son amerikadan gelen kırmızı V8 i görünce içim gitmişti :) ama hondayla ilgili nokta atışı yapabilirmi bilmiyorum,benim problemlerimi çözüyor ufak tefek,ama mekanik motor tamiri konusunda iyidir,gidecek olursan burdan yaz bana haber verrim ömür ustaya,fiyat konusunda kesinlikle yaslanmaz sana,hakkı neyse onu alır,zaten 4 tamirci gezsen farkı anlarsın,geçmiş olsun tekrardan
Gönderen: dede9009 - Aralık 12, 2009, 04:09:16 ÖS
Teşekkürler arkadaşım. Ben bu ayın sonunda tamir ettirmeyi düşünüyorum. Seninle forumumuz aracılığıyla bağlantıya geçerim bu konuyla ilgili. Fiyatı biraz benim için tuzlu bide öğrenci olunca hafif koyuyo adama:) Ay sonunda kendimi toparlamış olurum. Bilgilendirmen için teşekkürler.
Gönderen: adyobatik - Aralık 15, 2009, 12:17:46 ÖS
dediğim gibi sakın kanalın yada karşıyakanın oralara gitme,orada hem sağlam yaslanırlar hemde arabanın içene ederler,benim dediğim yer yapamasa bile seni yönlendirir en azından,birde biraz pahalı olan fakat iyi bir yer daha var,galerianın orda,karşısında,setin üzerinde,stadyuma inen yolun yanında,ama pahalıdır orası,neyse mesaj atarsın