TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Problemler ve Çözümleri => Konuyu başlatan: selo_st - Ekim 31, 2009, 02:59:37 ÖS

Başlık: BAĞAJ SU ALIYO????
Gönderen: selo_st - Ekim 31, 2009, 02:59:37 ÖS
ARKADAŞLAR BAGAJ BİR YERDEN BSULA LIYO YADA BAŞKA BİŞİ BAGAJ PASPASININ YAN KISIMLARI NEMLENMİŞ NEDEN OLUR ACABA BAKTIM BULAMADIM BİR YARDIMCI OLUN
Başlık: Ynt: BAĞAJ SU ALIYO????
Gönderen: SeRKaNCa-16 - Ekim 31, 2009, 03:01:45 ÖS
kardesım bagajın ıstetme kısmına bak benım aracta aynı sorun vardı metal macunlar var ufak paralara halledıyorlar
Gönderen: selo_st - Ekim 31, 2009, 03:04:09 ÖS
DURAN ARAÇTA SABAH GÖRDÜM Bİ DE BİTEK YANLARDA VAR ORTADA YOK
Gönderen: vtech07 - Ekim 31, 2009, 03:04:19 ÖS
bu sorunla karşılaşma çok oluo ya kış gelince başlıyor şikayetler arkadaşım bide aracın kapı fitilleri var onlar eskiyo kanallar falan tıkanıyo ondan da yapar en aşağı kadar sızar su ...
Gönderen: vtech07 - Ekim 31, 2009, 03:05:35 ÖS
kapın falan tam kapalı mıydı kapanmadıysa ordan da alır...
Gönderen: selo_st - Ekim 31, 2009, 03:08:57 ÖS
kapılar tam kapalıydı park halindeydi araba sabah bagaja bişi koydum baktım yanlar nemlenmiş bende anlamadım  :ağlaa
Gönderen: mehmets - Ekim 31, 2009, 06:19:24 ÖS
daha önce benim aracımda da bagajın sağ kısmından su aldığını tesbit ettim.bagaj fitili kenarlarında orjinalinde yapışık imiş.sağ taraftaki fitilin bir köşesi kalkmış idi.fitilin büyük bölümünü tamamen kaldırıp siyah silikon ile yapıştırınca problem çözüldü.önce fitilleri kontrol et derim.kolay gelsin.
Gönderen: kadrigunes - Ekim 31, 2009, 06:44:19 ÖS
arkadaşların söylediği gibi fitilllerden olabilir yada yan su kanallarında saç birleşme noktalarındaki çatlaklar olabilir yada stop lambalarının vida delikleri ve arka lastiği çürümüş olabilir başka yerden olamaz bu yerlerden birinden yada 1 kaçından başka
Gönderen: cevo - Ekim 31, 2009, 06:49:06 ÖS
stopların kenarından sızıyor arkadaşlar benimkindede aynı sorun var başedemedim
Gönderen: serdarr - Ekim 31, 2009, 09:20:59 ÖS
aynen stop kenarlarına silikon  sıktırın içerden bu civiclerde hep sorun
Gönderen: merburvehan - Ekim 31, 2009, 11:32:26 ÖS
O suyun nerden girdiğini bulmak bir mucize...
Gönderen: skullcrusher - Ekim 31, 2009, 11:57:12 ÖS
ARKADAŞLAR BAGAJ BİR YERDEN BSULA LIYO YADA BAŞKA BİŞİ BAGAJ PASPASININ YAN KISIMLARI NEMLENMİŞ NEDEN OLUR ACABA BAKTIM BULAMADIM BİR YARDIMCI OLUN

çok büyük ihtimalle aracın stop lambalarının dibinden su alıyor.daha öncesinde arkadan aracın aldığı bir hasarda gözden kaçmış bir yer olabilir.bagaj kapağını açıp,bagaj kenarından stop lambasını n üzerine doğru su dökün bakalım herhangi bir yerden içeri sızıntı yapıyor mu?
Gönderen: mali - Kasım 01, 2009, 06:10:31 ÖS
bende fitillere silikon sıktım ama sorun azalmasına rağmen devam ediyor
birde arabanın tabanında (havalandırma) deliği var ordan alma ihtimali varmı
Gönderen: adnanmenderesbaysal - Kasım 01, 2009, 10:41:14 ÖS
arkadaşım bu konunun uzmanı oldum sayılır.su alan bagajla 6 ay uğraştım sorunu çözdüm.olabilecek nedenleri sayıyorum.1- stop lambalarının arkası.çözüm-stopları sök arkasındaki siyah süngere iyice silikon sık geri tak.2- stopların arka tarafında kaportadaki macunlarda kılcal çatlak olabilir.çözüm-tarosan diye silikona benzer madde var onu sık.3-bagaj fitilini çıkar fitilin bagajı tutan içinde tel olan kısmı tamamen sık tekrar yerine tak.4-sol arkada bulunan havalandırmanın kaportayla birleşen yerine tarosan sık.5-benzin kapağını içerden açan,kaporta şeklindeki dış kapağı sıkan klips de su alıyor klipsin kaportaya birleştiği yere tarosan sık ve kuruyunca klipe gres bas.6-bagajın içinde sağda ve solda tamponu tutan 2 adet klips var onlara da içten tarosan sık.7-arka camın alt tarafını hafif zorla aceba cam silikonu bırakmış mı? bıraktıysa o işi camcı halleder.8- aracın tamponunu tutturmak için ek vida atılmış olabilir bagajın iç döşemelerini sökerek bunları da kontrol edebilirsin.9-stopların altındaki saç çıtaların civata yerlerini de kontrol edebilirsin.BELKİ İNANMAYACAKSINIZ AMA BU SAYDIKLARIMIN HEPSİ BAŞIMA GELDİ VE HEPSİNİ ÇÖZDÜM ŞU ANDA ARABA 1 HAFTA YAĞMURDA KALSA 1 DAMLA SU ALMIYOR.AYRICA SU KAÇAKLARINI TESPİT ETMEK İÇİN SAĞDA VE SOLDA BULUNAN DÖŞEMEYİ SÖKMEK ŞART.SÖKTÜKTEN SONRA SU DÖKEREK KONTROL EDERSİN.ZATEN KAÇAKLAR KENDİNİ BELLİ EDER.BU KONUDA RESMEN BAGAJLA SAVAŞTIM VE BEN KAZANDIM:dddd KOLAY GELSİN
Gönderen: fatsimsek - Kasım 01, 2009, 10:56:07 ÖS
Sizin araç DelSol'dü galiba. DelSol'ün bagaja su girme sorunu burada yazılanlardan çok farklı ve hiç tahmin bile edilemeyecek yerlerden.
Aşagıdaki linklerde açıklamalı çözümleri var..
1)   http://www.teamdelsolwa.com/howto/trunkleak.htm
2)   http://www.teamdelsolwa.com/howto/trunkleak2.htm
Gönderen: adnanmenderesbaysal - Kasım 01, 2009, 11:24:27 ÖS
benim araç 2000 ies
Gönderen: skullcrusher - Kasım 02, 2009, 01:07:29 ÖÖ
arkadaşım bu konunun uzmanı oldum sayılır.su alan bagajla 6 ay uğraştım sorunu çözdüm.olabilecek nedenleri sayıyorum.1- stop lambalarının arkası.çözüm-stopları sök arkasındaki siyah süngere iyice silikon sık geri tak.2- stopların arka tarafında kaportadaki macunlarda kılcal çatlak olabilir.çözüm-tarosan diye silikona benzer madde var onu sık.3-bagaj fitilini çıkar fitilin bagajı tutan içinde tel olan kısmı tamamen sık tekrar yerine tak.4-sol arkada bulunan havalandırmanın kaportayla birleşen yerine tarosan sık.5-benzin kapağını içerden açan,kaporta şeklindeki dış kapağı sıkan klips de su alıyor klipsin kaportaya birleştiği yere tarosan sık ve kuruyunca klipe gres bas.6-bagajın içinde sağda ve solda tamponu tutan 2 adet klips var onlara da içten tarosan sık.7-arka camın alt tarafını hafif zorla aceba cam silikonu bırakmış mı? bıraktıysa o işi camcı halleder.8- aracın tamponunu tutturmak için ek vida atılmış olabilir bagajın iç döşemelerini sökerek bunları da kontrol edebilirsin.9-stopların altındaki saç çıtaların civata yerlerini de kontrol edebilirsin.BELKİ İNANMAYACAKSINIZ AMA BU SAYDIKLARIMIN HEPSİ BAŞIMA GELDİ VE HEPSİNİ ÇÖZDÜM ŞU ANDA ARABA 1 HAFTA YAĞMURDA KALSA 1 DAMLA SU ALMIYOR.AYRICA SU KAÇAKLARINI TESPİT ETMEK İÇİN SAĞDA VE SOLDA BULUNAN DÖŞEMEYİ SÖKMEK ŞART.SÖKTÜKTEN SONRA SU DÖKEREK KONTROL EDERSİN.ZATEN KAÇAKLAR KENDİNİ BELLİ EDER.BU KONUDA RESMEN BAGAJLA SAVAŞTIM VE BEN KAZANDIM:dddd KOLAY GELSİN

arkadaşım seni tebrik ediyorum...hakikaten bu kadar çok sorunu aynı noktada yaşayan birisi olmak istemezdim ama gerçekten sabırlı ve inatçıymışsın,pekçok arkadaşın işine yarayacak bilgi birikimi paylaşmışsın....teşekkürler
Gönderen: fatsimsek - Kasım 02, 2009, 10:38:36 ÖÖ
benim araç 2000 ies
adnanmenderesbaysal... Hakikaten savaşmışsın )) Paylaştıkların için çok teşekkürler.. Bu "kendim yaptım" türü bilgiler çok kıymetli bence.. Kendisi uğraşıp beceren herkes, hatta mümkünse fotograflı paylaşmalı.. Bu arada DelSol'un bagaja su alması  konusunu MALİ arkadaşa yazmıştım ben..
Gönderen: selo_st - Kasım 02, 2009, 10:46:44 ÖÖ
arkadaşlar hepinize tşk ederim değerli bilgileriniz için ....
Gönderen: adnanmenderesbaysal - Kasım 02, 2009, 11:31:14 ÖÖ
arkadaşlar rica ederim yardımcı olduysam ne mutlu bana.ya kaporta ustalarına gidiyorum bagajda 3 kova su var ve hiç ilgilenmiyorlar.bende ne yapim iş başa düştü sonuçta araba çürüyecek yani.su alan yerleri buldukça başka yerler çıktı teker teker hepsini kapattım.ama şanssızlık işte bagajın su alma ihtimali olan her yer su aldı.
Gönderen: fzthgosm - Kasım 02, 2009, 12:29:55 ÖS
ieslerin neredeyse kronik sorunu.genelde havalandırmadan su alır ama sen her ihtimale karşı kapı lastiklerini çıkar silikonla,stop çevrelerine silokon sık,birde tamponla arka çamurluk arasında açıklık varsa gidermeye çalış( bagaj havalandırması orada)
Gönderen: fsunnetci - Kasım 02, 2009, 02:06:25 ÖS
Arka davlumbazın içine de bir bak eski araç olduğundan zamanla ufak taşların darbelerinden dolayı deliniyor sac ordanda su alabiliyor başımıza geldi zamanında..
Gönderen: mali - Kasım 03, 2009, 01:59:39 ÖÖ
bilgiler için teşekkürler
Gönderen: mkcr - Kasım 03, 2009, 10:49:58 ÖÖ
Eğer araç sokakta falan duruyorsa çam dallarının parçaları, toz, ve havanın ısınıp soğumasından dolayı genleşme ve daralmalar fazla oluyor fitillerde.Dolayısıyla yenilenmesi kesin çözüm.Tavsiye olarak bir şişe suyu yavaş yavaş tüm bagajın üzerinde gezdirirsen eğer kaçağın nerden olduğunu görebilirsin diye düşünüyorum.
Gönderen: adnanmenderesbaysal - Kasım 03, 2009, 11:47:17 ÖÖ
şişeyle zor oluyor da bence kovayla yapın
Gönderen: nisay - Kasım 04, 2009, 08:22:04 ÖÖ
öncelikle geçmiş olsun.

Aynı sorunu geçen sene ilk aldığımda yaşadım ve o kadar zoruma gitmiştiki. 29000 km araç içine nasıl su alır demiştim. bagaj resmen göl olmuştu arkadaşlar. öncelikle suyu boşaltamak için stepnenin ordan ufak bi delik deldi usta. suyu boşalttık. arkasında ben bagaya girdim, usta su döktü.farkettikki stoplarin kenarından sızdıryor.  usta bagajın içinden stopların kenarına adını unuttuğum silikon tarsı bi madde sıktı. o gün bugündür sorum yaşamıyorum.
Gönderen: fzthgosm - Kasım 04, 2009, 10:16:58 ÖÖ
öncelikle geçmiş olsun.

Aynı sorunu geçen sene ilk aldığımda yaşadım ve o kadar zoruma gitmiştiki. 29000 km araç içine nasıl su alır demiştim. bagaj resmen göl olmuştu arkadaşlar. öncelikle suyu boşaltamak için stepnenin ordan ufak bi delik deldi usta. suyu boşalttık. arkasında ben bagaya girdim, usta su döktü.farkettikki stoplarin kenarından sızdıryor.  usta bagajın içinden stopların kenarına adını unuttuğum silikon tarsı bi madde sıktı. o gün bugündür sorum yaşamıyorum.

esi arabamda aynı sorunu bende bu yöntemle çözmüştüm.cekomast mı ne diyorlar çektikleri silikon tarzı şeyin adına.stop kenarları.arkadaşada zaten öyle yazdık ama bakalım yapıp çözüm bulacak mı?insllah çözüm bulur yoksa çok can sıkıyor ben bilirim
Gönderen: nisay - Kasım 04, 2009, 10:34:00 ÖÖ
öncelikle geçmiş olsun.

esi arabamda aynı sorunu bende bu yöntemle çözmüştüm.cekomast mı ne diyorlar çektikleri silikon tarzı şeyin adına.stop kenarları.arkadaşada zaten öyle yazdık ama bakalım yapıp çözüm bulacak mı?insllah çözüm bulur yoksa çok can sıkıyor ben bilirim

evet çekomas adı. şimdi hatırlarım. Yeni arabanız nedir?
Gönderen: fzthgosm - Kasım 04, 2009, 12:13:36 ÖS
öncelikle geçmiş olsun.

evet çekomas adı. şimdi hatırlarım. Yeni arabanız nedir?

2008 civic
Gönderen: adnanmenderesbaysal - Kasım 04, 2009, 07:06:58 ÖS
ona kaportacılar tarosan diyor ama tarosan adı mı markası mı onu bilmiyorum
Gönderen: demircan - Kasım 12, 2009, 10:53:27 ÖS
slm arkadaslar bagaj su alma olayı test ettım ve arka bagaj kapagında olan stop lardan su alıyor ıcerıye stop arka lastıklerını degıstırın olay ortadan kalkıyor arkadaslar.
Gönderen: adnanmenderesbaysal - Kasım 12, 2009, 11:02:55 ÖS
o lastikleri nerden bulacaz peki?
Gönderen: honda121 - Kasım 13, 2009, 05:01:09 ÖS

Onlar kalorifer....

Edit  : Yani alma ihtimali yok ordan...
Gönderen: mali - Kasım 13, 2009, 05:56:53 ÖS

Onlar kalorifer....

Edit  : Yani alma ihtimali yok ordan...
o zaman pekte bir seçenek kalmadı

-fitil kenarlarına
-stopların arkasına silikon sıktım

azaldı ama hala alıyor
Gönderen: adom41 - Kasım 14, 2009, 12:57:36 ÖÖ
tebrikler cok doğru yerlerden bahsetmişsin bende gözlemledim oraları ve aynı yerlerden aldığı kesin ama sanırım senin kadar azimli olamıcam paylaşım için teşekkürler..bende şöle bi cözüm buldum benim sular istepnenin yanına birikiyodu ben de tabana 2 adet ufak delik deldim sular yukardan gelip aşadan gidiyolar yani buda  kestirme bi çözüm olabilir ben şuanda memnunum:)
Gönderen: adnanmenderesbaysal - Kasım 14, 2009, 11:11:47 ÖÖ
iyi yapmışsın da arabanın bagajı çürüyebilir veya arabaya toz da girebilir
Gönderen: akurtalan - Kasım 16, 2009, 07:49:32 ÖS
BU USTALAR VARYA PARAYI GÖRÜNCE HEMEN YÜZLERİ GÜLÜYOR GÖZLERİ PARLIYOR BU TARZ SORUNLARA GELDİMMİ YANLIZ BIRAKIYORLAR BENİMDE ARABA AYNEN ARKA CAMIN YANLARINDAN YOĞUN ALIYORDU HALLETTİM SİYAH SİLİKONLA ŞİMDİ SUYU ALMAYI BIRAKTI USTA OLCAZ SERVİS AÇICAZ BU İŞİN SONUNDA PUUHHAAHAHHAHHA...
Gönderen: adnanmenderesbaysal - Kasım 17, 2009, 12:05:18 ÖÖ
bencede ustalar paralı iş peşinde ama işini düzgün yapan ustaya denk gelirsen kafaya takar ve iğne deliğini bulur
Gönderen: fzthgosm - Kasım 17, 2009, 12:55:36 ÖS
bu ustalardan hemen her yerde çekiliyor herhalde.işini iyi yapan bilgili usta bulmakta zorlanıyoruz artık ugraşıp kendi kendimize çözüyoruz.iyiki bu formlar var insanlar birbirine yardımcı oluyor
Gönderen: bahricelik1984 - Şubat 15, 2012, 12:24:37 ÖS
selam arkadaşlar öncelikle herkeze kolay gelsin honda 1.6 ies aracım var fakat bagazı yani istetmenin olduğu yer su doluyor aracta lpg de var öncelikle yaptığım işlemler stopları söküp silikonladım, bagaj fitilini değiştirdim , bagaj kanallarını kapattım yinede su giriyor dün gece baktım arka cam en alt sağ ve sol köşelerden su var panzottan su aşağıya süzülüyo camı söktürüp tekrar taktırdım cam fitilinide değiştirdim baktım yine su alıyor terleme yapsa damla damla su düşermi bagaja sizce valla artık carem kalmadı hondadan vazgecicem bi fikri olan veya tandık usta varmı ben istanbuldan
Gönderen: demons - Şubat 20, 2012, 12:34:46 ÖÖ
bagajın sağdece sağ ve solunda nemlenme yada ıslanma varsa arka cam lastiğinden alıyo ben kafayı yemiştim onu ararken sonra birgün arka panzotu söktüm oraların ıslak olduğunu gördüm  su cam lastiğinden girip arka hoparlörlerin ordan  süzülüp bagaja iniyor  sorunu hallettim artık bagajım su anmıyor
Gönderen: barbit - Şubat 23, 2012, 08:39:54 ÖÖ
resimdeki işaretli yerlerde perçinler var arkadan darbe aldıysa perçinler açılmış olabilir.belli olmuyor ama ordanda alabiliyor benim araç su alıyordu ordanmış:)(http://img171.imageshack.us/img171/1237/xxled7b064159cd0512d33c.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/171/xxled7b064159cd0512d33c.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Gönderen: mertkaan01 - Ağustos 12, 2012, 10:21:01 ÖS
arkadaşlar aracım 2007 civic.arka bagaj kapağı hafif darbeden değişmiş içte oynama yok.ama bagaj su alıyor.tek bakılmayan yer stop lambası.sol taraftan alıyor suyu.kesin stopmudur.süngerlerne ve birleşim yerlerine tarosan yaptıralım bakalım.inş olur.
Gönderen: mertkaan01 - Ağustos 27, 2012, 08:18:29 ÖS
arkadaşlar yaptırdım yinede hafif alıyor su çıldırttı beni ya.stop kenarlarını yaptırdım birde hafif çarpılan yerden alıyor gibiydi,oralarada tarosan sıklıdı yapıldı ama yinede sonuç olumsuz
Gönderen: mertkaan01 - Ağustos 27, 2012, 08:22:56 ÖS
araca su dökünce aldığı yer belli ama nereden oraya sızıntı oluyor bizi zorlayan o oldu.
Gönderen: mertkaan01 - Ağustos 27, 2012, 08:24:08 ÖS
ayrıca stepnenin oraya birikiyor
Gönderen: mertkaan01 - Ağustos 27, 2012, 08:26:01 ÖS
hafif darbeden çok az bir yer zedelenmiş ordan alıyordur diye orayıda tarosanladık ama sonuç alamadık acaba tam kapadamadık mı tarosanla açık yerleri.
Gönderen: metinh - Ağustos 27, 2012, 09:53:56 ÖS
Selamlar benim araçteda aynı sorun vardı arka tamponun sağdan ve soldan tutturma yerleri var depo kapağının  alt tarfı ve karşısına denk geliyor birde depo kapağının alt kısmında havalandırma tahliye kapağı var iç döşeme gevşetilince görebilirsin, aracın yan taraflarından yavaşça su dökersen vaya tamponun birleşim yerlerinin üst kısımlarında su aktıkça kaçırıp kaçrmadığını görebilirsin kaçak varsa iyice kurulayıp silikonlamakla halledebilirsin ben öyle yaptım. Benim bagajada su kaçıyordu artık kaçmıyor selamlar
Gönderen: mertkaan01 - Ağustos 28, 2012, 11:19:57 ÖÖ
benim araçta halıfleks nemlenmesi yok direkt stepnenin havuzuna alıyor suyu.
Gönderen: kadir8690 - Ağustos 28, 2012, 12:38:23 ÖS
benim araçta halıfleks nemlenmesi yok direkt stepnenin havuzuna alıyor suyu.
aynen benımkıde oyle.sonuç negatıf bulunmuyor çözüm.
Gönderen: mertkaan01 - Ağustos 29, 2012, 10:20:58 ÖS
arkadaşlar bagaj fitilinin su alan kısma denk gelen yerleri terosan silikonla doldurularak sorun çözüldü sanırım su testinde almadı bagaj inş.bitti bu iş...
Gönderen: pompare88 - Ekim 18, 2012, 01:14:44 ÖÖ
arac bagajına sığacak birini bagaja sok bagajı kapat bol ışık tut ışığı nerden aldığını sölesin sana osayı kapat yada kapttır ben bu yöntemle hallettim sorunumu
Gönderen: haagii - Kasım 10, 2012, 11:27:04 ÖÖ
sorunu çözemediysen söyleyeyim,arka tamponu söktür,sağ ve sol yanında bagaj kapanınca havasını alan menfezler var,kenarları süngerli,oradan su alıyo.süngerin etrafını temizle,iyice kurut ve tak.sel gelse genede su almaz artık:)
Gönderen: M-A-S - Kasım 10, 2012, 05:35:36 ÖS
Şansa bak,bugün bagajı bir açtım,sağ taraf köşeye bir su bardağı kadar su birikmiş.Allahtan bagaj havuzu vardı da halı nemlenmedi.

İnceledim ve "U" şeklindeki bagaj kolunun üzerindeki plastik parçanın kenarı inip-çıkarken köşeden kauçuk fitili pirinç tanesi kadar kesmiş.
Servisi aradım,getirin bakalım dediler.Şimdi bu durum garantiden yapılması gerekmez mi?Küçük bir olay ama  bagaj kolunun fitili sürte sürte kesmesi kullanıcı hatası olmaz,sanırım.Fakat garantiden olmaz derlerse dışarıdan alıp kendim takarım daha iyi. :)
Gönderen: M-A-S - Kasım 13, 2012, 02:25:57 ÖS
Bugün fitil için servise uğradım,fotoğrafı çekildi,garantiden olması için ilgili hanım arkadaş olayın yazısını yazdı ve parça siparişi verdi.
Muğla merkezdeki honda tamircisi arkadaş da bu fitillerin yan sanayisi de olmuyor,orjinal alınacak,dedi.

Ayrıca sıkı durun orjinal fitilin fiyatı 200 liracıkmış. :)
Gönderen: Orhanax - Aralık 28, 2019, 05:52:37 ÖS
Merhaba arkadaslar benimde 2006 cityim var bagaja su alma sorunu yqsiyorum. Stoplarin ordan ve bagaj havalandirmasindan ve bagaj kapagi fitilinden aliyordu oralari halletttim ancak sag ve sol halifleksleini soktugumde camur oldugunu farkettim. Camuru temizledim tekrar su bastim bisey gelmedi. Ancak ertesi gun arabayi 8 km surdum tekrar baktigimda tekerlek ustune denk geliyor amrtisorun arac icinden ciktigi yerden camurlu su geldi. Kaportaci amartisorden almasi imkansiz dedi. Yagmurlu havalarda tekrar geliyor. Sizce nereden geliyor olabilir?