TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: Time-R - Ekim 09, 2009, 06:21:07 ÖÖ

Başlık: Motor kapagi boyama
Gönderen: Time-R - Ekim 09, 2009, 06:21:07 ÖÖ
Arkadaslar gunaydin size bir sorum olacak;  <783^2

* Daha onceki aracimin dohc kapagini ve egzantirik kapagini cikarip iyice zimpara cekip temizledikten sonra 600 derece isiya dayanikli kirmizi boya ile boyamistim, 3 - 4 kat 15 dk arayla boya attigim halde rengi mat olmustu.  :kurba

* Sitede diger birkac arkadasiminda gordugum uzere motor kapaklari boyali, peki sizler nasil boyuyorsunuz? yada boyatiyorsunuz? Nasil son derece parlak olabiliyor? Siz hangi marka boyayi ve kullandiysaniz hangi marka vernigi kullandiniz boyadan sonra?  :emo

* Sizce 600 derece isiya dayanikli mat kirmizi renk dayanikli boya 3 - 4 kat atip, sonradan kaporta/boyaciya siradan "metalik boya vernigi" mi attirsam parlaklik icin?  <^^Seyt

Yardimci olursaniz, fikirlerinizi yada daha once yaptiginiz calismalarinizi ve hikayesini paylasirsaniz cok sevinirim..  >=ok

asagida eski civic si'min motor kapagindan bi calismam var, belki mat kirmizidan kastimin ne oldugunu daha iyi anlarsiniz..

(http://img25.imageshack.us/img25/1247/29032009863.jpg) (http://img25.imageshack.us/i/29032009863.jpg/)(http://img25.imageshack.us/img25/29032009863.jpg/1/w1472.png) (http://g.imageshack.us/img25/29032009863.jpg/1/)
Başlık: Ynt: Motor kapagi boyama
Gönderen: önder - Ekim 09, 2009, 08:13:35 ÖÖ
sprey boya ilemi boyadın ....?
ek kasa civic kırmızı renk boya koduyla avrupa boya alıp vernikle tamamlarsan istediğin sonuca ulaşırsın.. rengi İstediğin tonda katologdanda seçebilirsin...
anadolu yakasındaysan yardımcı olurum..
Gönderen: Time-R - Ekim 11, 2009, 02:36:00 ÖS
ek kasa civic kırmızı renk boya koduyla avrupa boya alıp vernikle tamamlarsan istediğin sonuca ulaşırsın.. rengi İstediğin tonda katologdanda seçebilirsin...

onder kardesim cok tesekkur ederim ben avrupa yakasindayim gungorendeyim bu tarafa yolun duserse mutlaka beklerim otururuz laflariz yardimin icin cok sagol..

fakat araba boyasi yuksek isiya dayanikli boya mi?
Gönderen: önder - Ekim 23, 2009, 10:58:21 ÖÖ
Isıya dayanıkılımı onu bilmiyorum...ben kule demirini boyatmıştım şimdilik hiçbir sorun yok kareşim..
Gönderen: mar1lyn - Ekim 23, 2009, 11:55:53 ÖÖ
ben sokturdun boyacıya verdm vernikli bişiler yaptı fırına koydu pişirdi sora parlak bişi çıktı hiç uğraşmanın verin bişiler
mesleği olanlar para kazansın boyacı fabrikadan boya alsın fabrika kazansın işçimiz kazansın eve donerken alışveriş yapsın
ekonomi canlansın alın verin ekonomiye can verin :)
Gönderen: koluman - Ekim 23, 2009, 01:07:14 ÖS
ben sokturdun boyacıya verdm vernikli bişiler yaptı fırına koydu pişirdi sora parlak bişi çıktı hiç uğraşmanın verin bişiler
mesleği olanlar para kazansın boyacı fabrikadan boya alsın fabrika kazansın işçimiz kazansın eve donerken alışveriş yapsın
duyarlılığını takdir ediyorum kardeşim :)
Gönderen: escapade - Ekim 23, 2009, 01:17:17 ÖS
yüksek ısıya maruz metal malzemeler elektrostatik toz boya ile boyanmalıdır.fakat boyanacak malzeme üzerinde plastik...vs ısıya dayanmayaan ürünler sökülmelidir.çünkü 400 derece ısıtılan bir fırında boyanacak malzeme ısıtılıyor.yapısı gereği daha sonra elektrostatik toz boya ile boyanıyor.Siz elektrostatik toz boya yapanların yanına gidin bence.
Gönderen: mar1lyn - Ekim 23, 2009, 01:40:36 ÖS
duyarlılığını takdir ediyorum kardeşim :)

yani do it yourself yapıoruz ama bırakalımda millet ekmek yesn dimi :)
o işi spreyle yapsan 10 lira harcarsın ole mat olur zımpara boya sokucu vs işlerini solemiorm
ben zamanında denedim ordan bliorm boya sokucu alıosn heryere bulaşıyo herşeyin boyası çıkıyo falan :)
sonra güzel olmuyo kaliteli bikaç kat boya sora vernik falan derken iiceartıyo masraf ve mesai solunan kimyasallarıda saymıorum

50 60 liraya boyacıya veriosn adam kazanıyo mis gibide yapıp veriyo bnm 1 senedir boyalı ve kaputumun altı deli sıcaklıklara çıkyor hala parlaklığını koruyor hiçte kabarma olmadı ben pazarlık yapmadım kule gergim ve kapağımı 70 tlye boyattım ama elbet daha aşaısınada çıkar
okadar parlak olduki arabamın kendi rengi çirkin kaldı yanında :)
Gönderen: crused - Ekim 23, 2009, 01:43:33 ÖS
http://www.teamhondaturkey.com/forum/civiccrx_8806/ynt_arkadaslar_nasil_olmus_yorumlarsaniz_sevinirim-t32298.0.html;msg464141#msg464141  
Gönderen: skullcrusher - Ekim 24, 2009, 09:06:33 ÖÖ

onder kardesim cok tesekkur ederim ben avrupa yakasindayim gungorendeyim bu tarafa yolun duserse mutlaka beklerim otururuz laflariz yardimin icin cok sagol..

arkadaşlar ek civic'in kırmızı boya kodu r81 milano red.ancak sibop kapağına atılacak boyanın çok da ısıya dayanıklı olması gerekmez.çünkü,buradaki ısı motorun alt bloğundaki kadar yoğun değildir.yani normal olarak araç boyamak için hazırlanmış boyayı uygulayıp,tamamen boya kuruduktan sonra daha parlak olmasını istiyorsanız vernik uygulayabilirsiniz ya da bu işi bir oto boyacısına yaptırbilirsiniz...
Gönderen: SeRKaNCa-16 - Ekim 24, 2009, 09:14:15 ÖÖ
paylasım ıcın tşk
Gönderen: Time-R - Ekim 25, 2009, 02:05:59 ÖÖ

arkadaşlar ek civic'in kırmızı boya kodu r81 milano red.ancak sibop kapağına atılacak boyanın çok da ısıya dayanıklı olması gerekmez.çünkü,buradaki ısı motorun alt bloğundaki kadar yoğun değildir.yani normal olarak araç boyamak için hazırlanmış boyayı uygulayıp,tamamen boya kuruduktan sonra daha parlak olmasını istiyorsanız vernik uygulayabilirsiniz ya da bu işi bir oto boyacısına yaptırbilirsiniz...

paylasim icin tesekkurler abi en yakin kaportaci beni bekler o zaman
Gönderen: mali - Ekim 29, 2009, 09:11:18 ÖS
paylaşım için teşekkürler
Gönderen: Jumper - Ekim 29, 2009, 10:50:31 ÖS
http://www.teamhondaturkey.com/forum/civiccrx_8806/ynt_arkadaslar_nasil_olmus_yorumlarsaniz_sevinirim-t32298.0.html;msg464141#msg464141  

bu boya gercekten 10 numara olmus nerde yaptirdigini paylasirmisin ?
Gönderen: Time-R - Ekim 30, 2009, 04:44:18 ÖÖ

bu boya gercekten 10 numara olmus nerde yaptirdigini paylasirmisin ?

kardesimiz israrla paylasmiyor..
Gönderen: semieh - Ocak 20, 2013, 10:13:33 ÖS
Hort:

bu işlem  çok zormu acaba merak ediyorum.