TeamHondaTurkey.Com

MULTIMEDIA => Dijital Dünya => Teknik Bilgiler => Konuyu başlatan: cuneyt - Eylül 30, 2009, 08:21:03 ÖS

Başlık: Flash belleğe format çekemiyorum :(...
Gönderen: cuneyt - Eylül 30, 2009, 08:21:03 ÖS
Ya arkadaşlar Trancend marka flash aldım sonra "PortableVault" die bi klasor şifreleme programı kurdum içine trial versiyon.ama şuan flasha ne bişey atabiliyorum ne silebiliyorum ne de format çekebiliyorum.program kalkmıyo da...nasıl kurtulabilirm bundan yardım ederseniz sevinirim..
Başlık: Ynt: Flash belleğe format çekemiyorum :(...
Gönderen: teachers71 - Eylül 30, 2009, 08:34:34 ÖS
dos ortamından format çekmeye çalışınız..şöyle yapabilirsiniz.
başlattan çalıştıra cmd yazın.
siyah bi ekran gelecek.
orada aynen şunlaır yaz.
cd\     entere bas..
c:> şu hale gelecek.
sonra bilgisayarımdan flash belleğin sürücü numarasını öğren. f:  g: h: gibi bi harftir. f olduğunu varsayıyorum
c:>format f:     ve entere bas. (burdaki f yerine sizin flash ın sürücü harfini yazacaksınız. format kelimesinden sonra bir boşluk bırakmayı unutmayınız.)
uyarı gelecektir. bu işlem diskteki bütün verileri silecektir. eminmisiniz diye. e/h şeklinde. E ye basıp entere basınız.
formatlama başlayacaktır.
Gönderen: dewo - Eylül 30, 2009, 08:37:24 ÖS
disk yönetiminden de yapabilirsin bilgisayarım sagtık yönet disk oradan flash dıskı secıp sag tıklayıp bolumusıl yada bıcımlendırmeyı dene
Gönderen: cuneyt - Ekim 01, 2009, 08:03:46 ÖS
Sagolun arkadaslar ama ikisini de denedim gene korumali diyo ya atamiyorum format teknosaya goturcem galiba...
Gönderen: evo9 - Kasım 04, 2009, 10:46:08 ÖS
kardeş flash da virüs yok senin pc virüs yemiş combo fix ile tarat pcyi düzelir