TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: hunace - Eylül 23, 2009, 04:02:19 ÖS

Başlık: vectra-cordoba-civic
Gönderen: hunace - Eylül 23, 2009, 04:02:19 ÖS
dün  baktim trafikte 2 genç hizli hizli gidiyo, ilerde kirmizi işikta durdular yan yana. cordoba nın yanında uzay kasa vectra var diğer şeritler dolu olduğundan ben de onun arkasina durdum. kalkişta katılımacaklari belli olduğundan ben de hazır bekledim. gençler kalkiş yapti yüklendiler gaza, bende arkalarindayim 2. vitese cektiğimizde şerit boşaldi ve yanlarindan geçtim gittim, o kadar hizli olduki cordaba mi öndeydi vectramı öndeydi ona bile bakamadim :) böyle olunca insan iyiki vtec kullaniyorum diyor :)   sonrasında baktim ikisi de trafikte uslu uslu gidiyo :D
Başlık: Ynt: vectra-cordoba-civic
Gönderen: gmail34 - Eylül 23, 2009, 04:09:41 ÖS
THT seninle gurur duyuyor. katılıman iki araçtan biri M3, diğeri de Sti olsaydı yine katılımır mıydın onlarla? :)
Gönderen: gmail34 - Eylül 23, 2009, 04:13:48 ÖS
THT seninle gurur duyuyor.
Kapisan iki aractan biri M3, digeri de Sti olsaydi yine onlarla yarisir miydin? :)
Gönderen: emre16 - Eylül 23, 2009, 04:46:47 ÖS
bravooo v-tec farkı...onlara s2000 le....
Gönderen: 2010 vtec - Eylül 23, 2009, 05:02:36 ÖS
evt onlara ya type r yada s2k :D
Gönderen: hunace - Eylül 23, 2009, 09:09:06 ÖS
:D arkadaslar olaya 1.6 motor gözüyle bakiyorduk.. yakin zamanda E200 kompressörle de katılımtim, karşilaştirmalar bölümünde onu da yazmiştim.

birde trafikte geçileceğimi bile bile kalkiş yapiyorum ağir abi arabalariyla. maksat ne kadar iyiler onu görelim.
Gönderen: adrenaliinn - Eylül 23, 2009, 09:29:45 ÖS
way be helal olsun olsun.THT seninle guru duyuyor..  >=ok
Gönderen: kacaman - Eylül 23, 2009, 10:00:42 ÖS
arkadaşlar bizim buralarda bi söz vardır, "dayak yerim ama, kimseden posta yemem" diye, honda mı var bizde valla kralı gelsin önemli değil, önemli olan o kim olursa olsun birlikte kalma cesaretini bu araçların bize vermesi bence.
Gönderen: kacaman - Eylül 23, 2009, 10:03:13 ÖS
sattığım siyah civic ile gece şehir içinde gezerken birden clk belirdi önümde ışıklarda durmuştuk bana doğru baktığını gördüm ve sarı yandı asıldık inanın peş peşe gidiyoz açamadı arayı şehir dışına taştı olay bende inadımdır ha, bırakmadım ve adam sanırım direksiyonu zayıf güvenemedi kendine ve bıraktı neyse U çektim eve ekmek alıp dönecektim zaten kahkaha atarak geldim eve.
Gönderen: hakangunister - Eylül 23, 2009, 10:10:47 ÖS
Honda araçları gerçekten insana cesaret veriyor. ve çoğu araca göre cidden iyi gidiyorlar.  cordoba falan zaten civic in yanında yalan ama CLK ile kapışması gururlandırdı beni
Gönderen: kacaman - Eylül 23, 2009, 10:17:28 ÖS
teşekkür ederim kardeşim, adam yan gözle bizim aracın göğüs ışıklarını süzdü, mavi beyaz şöyle jan janlı ya ışıklar, şöyle yerinm seni edaları ile gülümsediğini gördüm zaten olay ondan sonra koptu, eminim plakasını ezberlemiştir aracımın, ben de araştırdım aracı burada bir doktormuş adam bi daha öyle, gelene dalarım edaları sanırım yapamaz.
Gönderen: hunace - Eylül 23, 2009, 10:58:21 ÖS
Honda araçları gerçekten insana cesaret veriyor. ve çoğu araca göre cidden iyi gidiyorlar.  cordoba falan zaten civic in yanında yalan ama CLK ile kapışması gururlandırdı beni

gerçekten yalanmiş cordoba falan. uzun zamandir böyle bişey yapmamiştim, yani hep daha büyük hacimli ve turbolu falan arabalarla yan yana geldimizden, böyle bi denemenin bu kadar üstün bitebileceğini düşünmemiştim.
Gönderen: mali - Eylül 24, 2009, 08:19:45 ÖÖ
tebrikler arkadaşım
  :)
Gönderen: gmail34 - Eylül 24, 2009, 09:35:39 ÖÖ
Arkadaslar kimse kusura bakmasin da bu kapismalar herkesin canini riske atiyor ve gercekten cok cocukca oluyor. Bir arkadas da demis inadım inattır diye, gecemezsen napacaksın, onune mi kiracaksin, yoldan mi cikaracaksin, gecmek icin herseyi yapacak mısın???
Gecenlerde Istanbul'da kirmizi bir Citroen Saxo'nun trafikte baska bir araca carpip kactigini gordunuz, eminim o eleman da sagda solda herkesle kapisan, kendini bu sekilde tatmin etmeye calisan biridir. Herkes tepkisini dile getirmisti.

Gönderen: gmail34 - Eylül 24, 2009, 09:40:18 ÖÖ
Birisi yaninda karisiyla trafikte bir yerden bir yere gidiyor, bir arkadas da kendisini onunla yaristiriyor, gecince nasi gectim ama diye kendi kendine ovunuyor, hakikaten ilginc ve komik. :)
Ben Izmir'deyim ve trafikte suursuzca gazlayan, makaslar atan, baskalarinin hayatini riske atanlari 155'e bildiriyorum mutlaka.
Gönderen: ufuk - Eylül 24, 2009, 10:01:23 ÖÖ
Arkadaslar kimse kusura bakmasin da bu kapismalar herkesin canini riske atiyor ve gercekten cok cocukca oluyor. Bir arkadas da demis inadım inattır diye, gecemezsen napacaksın, onune mi kiracaksin, yoldan mi cikaracaksin, gecmek icin herseyi yapacak mısın???
Gecenlerde Istanbul'da kirmizi bir Citroen Saxo'nun trafikte baska bir araca carpip kactigini gordunuz, eminim o eleman da sagda solda herkesle kapisan, kendini bu sekilde tatmin etmeye calisan biridir. Herkes tepkisini dile getirmisti.

İlk olarak bir açıklama getirim . Bu sitede arkadaşların yaptığı  rollingler genellikle  gece 12 den sonra trafiğin boş olduğu yerlerde oluyor . Mesela bizim gece 12 den sonra kurtköye gitmemiz gibi . Onun harici yollarda  insanların canını tehlikeye atanlar  burdaki  karşılaştırmalardaki arkadaşlar değiller . Ve karşılaştırma yapılması için trafiğin boş yada önünün açık olması lazım . Makas atarak karşılaştırma yapılıcaksa araba kadar pilotaj ön plana çıkar . Videoları izleyince zaten hep ön tarafın boş olduğunu anlarsınız . Araba karşılaştırmak trafiği karıştırmak değildir . Keyifli forumlar ...
Gönderen: hunace - Eylül 24, 2009, 10:42:28 ÖÖ

kimsenin güvenliğine taciz etmeye kimsenin hakkı yoktur. cok haklisiniz. ancak bu yazida da belirttiğim gibi şeritin boşalmasini beklediğimi yazmiştim. yani orda bile makasa girmedim. zaten anayoldaydik önümüz düzlük ve boş. drag yaparken zaten dikkatler daha cok motora vitese ve diğer arabaya odaklandiğindan daha da dikkatli olmaliyiz.   vectrali ve cordobali arkadaş deli gibi makaslar atiyordu ama sonra sakin gitmeye başladilar. hatta kamu hizmeti gibi bişey oldu bu :)
Gönderen: gmail34 - Eylül 24, 2009, 10:49:52 ÖÖ

kimsenin güvenliğine taciz etmeye kimsenin hakkı yoktur. cok haklisiniz. ancak bu yazida da belirttiğim gibi şeritin boşalmasini beklediğimi yazmiştim. yani orda bile makasa girmedim. zaten anayoldaydik önümüz düzlük ve boş. drag yaparken zaten dikkatler daha cok motora vitese ve diğer arabaya odaklandiğindan daha da dikkatli olmaliyiz.   vectrali ve cordobali arkadaş deli gibi makaslar atiyordu ama sonra sakin gitmeye başladilar. hatta kamu hizmeti gibi bişey oldu bu :)
Dostum yanlıs anlatmis olmayayim, ben de rollinglere cikardim gecen seneye kadar, dedigin gibi trafigin bos oldugu gece saatlerinde yapardık bu atraksiyonlari, orda sorun yok. Ben sokaktaki alelade kapismalardan bahsediyorum, makaslar atarak, birbirinin onune kirarak yapilan kapismalardan bahsettim.

İlk olarak bir açıklama getirim . Bu sitede arkadaşların yaptığı  rollingler genellikle  gece 12 den sonra trafiğin boş olduğu yerlerde oluyor . Mesela bizim gece 12 den sonra kurtköye gitmemiz gibi . Onun harici yollarda  insanların canını tehlikeye atanlar  burdaki  karşılaştırmalardaki arkadaşlar değiller . Ve karşılaştırma yapılması için trafiğin boş yada önünün açık olması lazım . Makas atarak karşılaştırma yapılıcaksa araba kadar pilotaj ön plana çıkar . Videoları izleyince zaten hep ön tarafın boş olduğunu anlarsınız . Araba karşılaştırmak trafiği karıştırmak değildir . Keyifli forumlar ...
Dostum yanlıs anladin sanirim bahsettigim seyi, ben de rollinglere cikardim gecen seneye kadar, dedigin gibi trafigin bos oldugu gece saatlerinde yapardık bu atraksiyonlari, orda sorun yok. Ben sokaktaki alelade kapismalardan bahsediyorum, makaslar atarak, birbirinin onune kirarak yapilan kapismalardan bahsettim.
Gönderen: ufuk - Eylül 24, 2009, 10:58:29 ÖÖ
tamam sorun yok demekki üçümüzde hem fikiriz  o zaman . Keyifli forumlar dilerim ...
Gönderen: gmail34 - Eylül 24, 2009, 11:07:36 ÖÖ
tamam sorun yok demekki üçümüzde hem fikiriz  o zaman . Keyifli forumlar dilerim ...
Sagol dostum, ilgine tesekkurler.
Gönderen: hunace - Eylül 24, 2009, 11:46:32 ÖÖ
Sagol dostum, ilgine tesekkurler.

keyifli forumlar.