TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Civic '88-'06 => Konuyu başlatan: oguz79 - Eylül 14, 2009, 07:24:45 ÖS

Başlık: kapılar açılıp kapanırken çat pat ötüyor. menteşeleri nerede değiştirebilirim?
Gönderen: oguz79 - Eylül 14, 2009, 07:24:45 ÖS
hemen hemen bütün kapılar açıp kapatırken çatur çutur sesler çıkartıyor. kapıyı gövdeye bağlayan demir koldaki boşluktan kayanaklanıyor bu ses. servise sordum o kolların 1 tanesi için 150+işçilik dedi. bu soruna daha ucuz yollu bir çözüm bulamazmıyım?
Başlık: Ynt: kapılar açılıp kapanırken çat pat ötüyor. menteşeleri nerede değiştirebilirim?
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Eylül 14, 2009, 09:07:21 ÖS
Sanırım aracınız makyajsız 97-99 arası civic ies ve bu butun ieslerde var arkadasım
Başlık: Ynt: kapılar açılıp kapanırken çat pat ötüyor. menteşeleri nerede değiştirebilirim?
Gönderen: esmerim0034 - Eylül 14, 2009, 10:20:34 ÖS
kapı pimlerinden olabilirmi acaba çat diye gelen ses
Gönderen: mali - Eylül 15, 2009, 02:44:35 ÖS
kapı pimlerinden olabilirmi acaba çat diye gelen ses

o ses pimlerden yapması lazım

insan zamanla alışıyor 
Gönderen: fırfır - Eylül 16, 2009, 07:23:03 ÖÖ
hemen hemen bütün kapılar açıp kapatırken çatur çutur sesler çıkartıyor. kapıyı gövdeye bağlayan demir koldaki boşluktan kayanaklanıyor bu ses. servise sordum o kolların 1 tanesi için 150+işçilik dedi. bu soruna daha ucuz yollu bir çözüm bulamazmıyım?
Selamlar arkadaşım.aracımı ilk aldığımda bendede aynı sorun vardı 4 kapıyıda değiştirdim dedikleri gibi 150 ytl tanesi,ama bi çözüm yoluda onları söküp güzel yağlayıp bakımını yapıp lastıklerı var icinde onlarıda değişitirip tekrar takıyorlar istersen birde bu yolu arastır sesin kesildiğini söyleyenler var sağlıklı açılıp kapanıyormuş ben cok saglıklı bulmadıgım için hepsini değiştirdim.çıkma bulabilirsen senin için ekonomikte olur.kolay gelsin...
Gönderen: 34GB4525 - Eylül 16, 2009, 07:38:27 ÖÖ
Evet yaa benim 106 da da vardı yağladık sprey sıktık falan ama nafile sattım honda aldım aynı sorun bunda da var ama bazen ses yapıyor bazen yapmıyor bakalım alıştım artık ama galiba :) yağlarız bi ara...
Gönderen: inventor - Eylül 17, 2009, 11:31:40 ÖS
bence kapı pimlerini değiştirince geçer.benim 2 kapıyı 100 tl ye değiştirdim ses falan kalmadı.sanayide kilit işini yapan birisine yaptırırsanız daha ucuza mal edersiniz.kapı menteşelerini söküp pimleri tornada yaptırıp takıyorlar
Gönderen: oguz79 - Eylül 19, 2009, 09:44:14 ÖS
teşekkürler arkadaşlar. sorunun pimlerden kaynaklandığını biliyorum. belki yan sanayisini bulabilen vardır diye sormuştum. birtek kapıdaki ses için 150 tl çok fazla çünkü. belki tornada yaptırmak iyi bir fikir olabilir.