TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: SS - Temmuz 12, 2005, 02:02:14 ÖS

Başlık: Opel Astra GTC vs Honda Civic Type-R
Gönderen: SS - Temmuz 12, 2005, 02:02:14 ÖS
(http://img338.imageshack.us/img338/1360/opelastragtc033xw.jpg)

2.0 TURBO ECOTEC 200HP
motor hacmi: 1.998
şanzıman: MT-6
max. güç (HP): 200
max. tork (NM): 262/4.200 min 1
0-100 (km/h): 7.8
max. hız (km/h): 234

Type-R ı zaten hepimiz biliyoruz
Hacim (cc): 1998
Maksimum güç: 200 PS / 7400 rpm
Maksimum tork: 196 Nm / 5900 rpm  
Hızlanma 0-100 km/s: 6.6
Maksimum sürat (km/s): 235
Gönderen: kelalper - Temmuz 12, 2005, 03:56:52 ÖS
Ya ne Opeli allah aşkına. Opele para vermem hayatta. Zamanında beğendiğim iki tane arabası vardı zamanında. Birisi  Corsa GSI zamanında tekti ve en hızlıydı. İkinciside Astra GSI dır. Gerisi yalan. Turbo araba tork fakiri bi de spor ne işe yaradı o zaman geçiniiiz.
Gönderen: alphan - Temmuz 12, 2005, 04:53:19 ÖS
bunu dııll typeR saalam yuruyen bı vtı bıle gecer
Gönderen: SuperSonic - Temmuz 12, 2005, 09:29:50 ÖS
astra'nın çok güzel sesi var
Gönderen: SuperSonic - Temmuz 12, 2005, 09:31:10 ÖS
ama performans tırt
Gönderen: SS - Temmuz 12, 2005, 09:55:25 ÖS
evet ses superdi..
o vitesi değiştirirkenki ses offf
VHOOPP PSSS
Gönderen: LEVENTBABA - Temmuz 13, 2005, 06:02:57 ÖÖ
GTC ağır kalır type-r a göre.

1,6 larında ki fark da ucurum. Tahmin ediyorum bu sınıfta da fark az buz değildir. Opel ağır,ecotecler devirlenme de vasat ve en onemlisi gaza tepki torku yuksek devirlerde tutamadıgından ( belki turboyla bunu basarmıslardır) yüksek hızlarda ayagınızı gazdan cekip bastıgınızda  fısss + GTC nin jant olculeri ne?! Genel olarak opelin bir üst sınıfa özenen arabalar cıkarmaya kasması arabalarına taşıyamayacagı olculerde jant takmasına sebep oluyor.

Tek konuda iyi olabilir o da fren. Fren gercekten cok basarılı.
Gönderen: HONDA - Temmuz 13, 2005, 09:48:41 ÖÖ
İlk başta 0-100'e bakmam bana GTC hakkında tüm aradığım bigileri verdi. Dış görüntüsü her ne kadar modern görünse de Opel'in değişmeyen izlerini taşıyor.

Benim için Astra Serisi GSI'nin 136 hp'lik Ecotec motoru piyasaya sürmesi ile son bulmuştu, bu motorla da eski günlerini arıyorsa bence şansını zorluyor.

Aynı versiyonun 1.6 motorlu benzinli versiyonunu yaklaşık 4-5 aydır kullanıyoruz bana göre Opel klasik alman havasından uzaklaşmadan Golf'ün 4 serisinin kalitesini yakalamış yani VW'den bile 1 nesil geride, yol tutuşunu ve frenlerini beğendiğimi söyleyebilirim yanlız yüksek hızlarda yoldaki dalgalanmalardan fazla etkileniyor ve otomobil salınıma geçebiliyor bu da sürücüyü korkutan bir faktör.
Gönderen: ReD_JaZZ - Temmuz 18, 2005, 10:41:42 ÖS
abi sen prototip fotosu koymuşun oraya  :)
bu yeni 2 litre turbo 200 beygir olandan yakın arkadaşımda var...ben beendim walla arabayı görüntü,ses ve performans güzel hakkaten...biraz oynarsan hatta daha sağlam olur...önümüzdeki buluşmaya gelir belki...
Gönderen: Jehuty - Temmuz 18, 2005, 11:05:41 ÖS
0-100 çok ilginç crx bile geçecek bunu nerdeyse :D
Gönderen: FoR HONDA - Temmuz 23, 2005, 09:38:07 ÖS
ARACLARIN KONFORU YONUNDEN BILIMEMDE....MOTOR PERFORMANS ACISINDAN TABIKI TYPE R
Gönderen: 93si - Temmuz 24, 2005, 12:27:11 ÖS
Alıntı yapılan: "FoR HONDA"
ARACLARIN KONFORU YONUNDEN BILIMEMDE....MOTOR PERFORMANS ACISINDAN TABIKI TYPE R

Ömer önce bi kendini tanıtsaydın abi  :D
Gönderen: VWci - Ekim 03, 2005, 06:52:29 ÖS
Alıntı yapılan: "erischman®"
Aynı versiyonun 1.6 motorlu benzinli versiyonunu yaklaşık 4-5 aydır kullanıyoruz bana göre Opel klasik alman havasından uzaklaşmadan Golf'ün 4 serisinin kalitesini yakalamış yani VW'den bile 1 nesil geride, yol tutuşunu ve frenlerini beğendiğimi söyleyebilirim yanlız yüksek hızlarda yoldaki dalgalanmalardan fazla etkileniyor ve otomobil salınıma geçebiliyor bu da sürücüyü korkutan bir faktör.

Opel VW her zaman gerisindeydi hic bir sey degismedi kac yildir...opel ne yaptigini anlamak zor urettigi en guzel makinayi 1995 yilinda maymuna cevirdiler yazik oldu.....

GM in opele bir fayadasi yok...zaten....

Zaten yurtidisinda da opeli alman sayan kalmadi...degisik melez bir sitili var....

VW,Audi,Porsche,Mercedes,BMW iste almanlar bunlar.....

karsilastirmaya gelince....

kesinlikle Civic TypeR alirim.......
Gönderen: VWci - Ekim 03, 2005, 06:53:57 ÖS
Alıntı yapılan: "VWci"
Alıntı yapılan: "erischman®"

Opel VW nin her zaman gerisindeydi hic bir sey degismedi kac yildir...opel ne yaptigini anlamak zor urettigi en guzel makinayi 1995 yilinda maymuna cevirdiler yazik oldu.....

GM in opele bir fayadasi yok...zaten....

Zaten yurtidisinda da opeli alman sayan kalmadi...degisik melez bir sitili var....

VW,Audi,Porsche,Mercedes,BMW iste almanlar bunlar.....

karsilastirmaya gelince....

kesinlikle Civic TypeR alirim.......
Gönderen: HONDA - Ekim 04, 2005, 09:06:41 ÖÖ
Vauxhall o Opel bile değil...  :D
Gönderen: AudioGarage - Ekim 13, 2005, 01:19:04 ÖÖ
Aksaraydan..ercü abiye bir soralım 2 tane lampa wersinde opelin tamponuna takalım..güsel olur..siz ne dersiniz.. :D
Gönderen: speedy_gonzales - Ekim 13, 2005, 09:23:40 ÖÖ
Bence fuzuli bir araba bu, turbo murbo ama gerisi boş bence...
Opel dediniz mi benim tüylerim diken diken oluyor, sevemicem bu markayı bir türlü, zaten gerek te yok... :D  :D  :D
Gönderen: uğur® - Ekim 13, 2005, 10:52:38 ÖÖ
Guzel bi araba ama type r la boy olcusemez. Gidişi ve yol tutusu gayet iyi sayılır. Sesi de cok iyi. Ama type r bambaska.
Gönderen: sleeperEK - Ekim 13, 2005, 11:29:13 ÖÖ
astra gtc de golf gti gibi FISSSSSS..
Gönderen: VWci - Ekim 13, 2005, 11:47:11 ÖÖ
Alıntı yapılan: "sleeperEK"

Golf GTi Fiss mi......Opel fiss olabilir ama yurtdisinda yapilan her teste opeli geciyor ayni sekilde sizin R i da geciyor.......

Motor olarak da F20C den daha iyi secilmis motor var....

hani bazen onem verirsiniz ya bu konuya...........;)
Gönderen: sleeperEK - Ekim 13, 2005, 11:52:09 ÖÖ

Golf GTi Fiss mi......Opel fiss olabilir ama yurtdisinda yapilan her teste opeli geciyor ayni sekilde sizin R i da geciyor.......

Motor olarak da F20C den daha iyi secilmis motor var....

hani bazen onem verirsiniz ya bu konuya...........;)

Opel belki rakibi olabilir ama CTR ın Golf V gti ın rakibi olduğunu sanmayın. Golfün rakipleri : MeganeRS,LeonCupraR v.b. Turbo makinalar.

CTRın rakipleri : ClioRS,206RC v.b. atmosferik araçlar. Ancak CTR golften daha iyi gidiyor (otohaberin testi yeterlidir sanırım..) Bu da Honda nın ayrı bi başarısı...
Gönderen: kelalper - Ekim 13, 2005, 12:01:04 ÖS
gene aynı tartışmaya girioruz seninle ama neyse. Performans açısından F20C den daha iyi seçilmiş bi motor değil sadece yeni bi teknoloji ve az olan torkunu belli bir devir bandında ufacık mitsu 12T boyutunda bi turboyla tutturduğu için verilen bi ödül o. 20 lt turbo 1 bar basıo 200 hp. 280 nm tork. Gene volvo örneği 1.9 lt 0.8 bar 200 hp 300 nm tork. ya da sana şunu veriim 2 lt 20 v 0.7 bar 225 hp. 330 nm tork. Cupra örneği verme sakın Cupralar 1.2 bar basıo. 220 hp.  O motorun birinci seçilme nedeninin performansı olmadığını sende çok iyi biliosun. Yakıt tüketimi ve kullandığı FSI teknolojisi yüzünden aldı o ödülü bi de F20C artık 4 senedir sürekli aynı ödülü alıo bu sene değişiklik olsun die verdiler. F20 C ikinci oldu. Golf GTI ı kullandım Type R a tek rakip olabileceği şey direksiyon keskinliğidir. Performans dersen tırt. Yüklemeye kalkarsanda tırt. Üzerindeki turbo ufacık ve zaten 1 bar maximumda çalışıo. Chiple fazla bi güç vermez. Ancak salyangoz değişirse bişeyler olur o da astarı yüzünden pahalıya gelir.
Gönderen: sleeperEK - Ekim 13, 2005, 12:04:40 ÖS
Alıntı yapılan: "kelalper"
gene aynı tartışmaya girioruz seninle ama neyse. Performans açısından F20C den daha iyi seçilmiş bi motor değil sadece yeni bi teknoloji ve az olan torkunu belli bir devir bandında ufacık mitsu 12T boyutunda bi turboyla tutturduğu için verilen bi ödül o. 20 lt turbo 1 bar basıo 200 hp. 280 nm tork. Gene volvo örneği 1.9 lt 0.8 bar 200 hp 300 nm tork. ya da sana şunu veriim 2 lt 20 v 0.7 bar 225 hp. 330 nm tork. Cupra örneği verme sakın Cupralar 1.2 bar basıo. 220 hp.  O motorun birinci seçilme nedeninin performansı olmadığını sende çok iyi biliosun. Yakıt tüketimi ve kullandığı FSI teknolojisi yüzünden aldı o ödülü bi de F20C artık 4 senedir sürekli aynı ödülü alıo bu sene değişiklik olsun die verdiler. F20 C ikinci oldu. Golf GTI ı kullandım Type R a tek rakip olabileceği şey direksiyon keskinliğidir. Performans dersen tırt. Yüklemeye kalkarsanda tırt. Üzerindeki turbo ufacık ve zaten 1 bar maximumda çalışıo. Chiple fazla bi güç vermez. Ancak salyangoz değişirse bişeyler olur o da astarı yüzünden pahalıya gelir.

Kesinlikle haklı olduğunuz noktalar var , teknolojik olarak ne olursa olsun sonuç olarak o kasayla o motorla GTI adını verdikleri golf, tork fakiri CTRdan öne çıkamıyor. (ne kalkışta ne de rollingte)
Gönderen: VWci - Ekim 13, 2005, 12:40:03 ÖS
Ben performans acisindan demedim ....yapilan karsilastirmada motorlar her kategoride aliniyor.....bu kategorilerinin toplaminda F20C den daha yuksek puan aliyor.....F20C ikinci oluyor K20A ise 5. mi ne oluyordu.....

Golf GTi motorunun en onemli ozelligi tork bandinin super genis olmasi ve band disindan sonrada motorun guc uretmeye devam etmesi....yani devir kesiciye kadar motor canli......

Golf GTi agir makina....dolu makina......eger her sey hizlanma rakamlari ile olculmemeli.....hatirlayin Top Gear da ikisinin karsilastirilmasini.....Golf GTi herkez tarafindan yilin otomobili secildi...Type R bu 1 saniye daha hizliyidi o piste ama buna kimse onem bile vermedi.....

Bunlari belki bilmiyorsunuzdur suna da ekleyeyim Golf GTi , Audi A3 2.0 TFSi dan felan daha ustun bir otomobil...Type R dan daha ustun sinifinin
 en iyisi ama performans olarak CTR dan belli limitler icinde yavas olabilir...ama Civic "OTOMOBIL" olarak Golf GTI den dusuk bir arac.....

Bakin su onemli bir nokta.......Opel bir model cikaririken VW nin o model karsinda 3 modeli vardi.....ayni sey honda icin de gecerli hondanin bir modeli var VW nin karsinda 2 si cikmis 2 si de yakinda cikacak 4 modeli var.....VW budur......

VW direksiyonun zaten her zaman iyiydi...polosundan tut diger modellerine kadar direksiyonlari hislidir......Evo dergisinin S2000 icin getirdigi ve yildizlarini dusurdugu nokta direksiyon konusuydu......

Bir Aracin Turbo olmasi ile NA olmasi sinifini degisitirmez bunu unutmayin......Civic sinif olarak 206 ile ayni sinif degil......Civic Golf ile Astra ile Megane ile ayni sinif......Diyorsunuz ki Civic NA digerleri Asiri besleme...bu bir sey degistirmez...

Civic kendine ozgu teknolojisi ile guc uretiyor, bu yolu sectigi icin de tork eksikligi var bu da normal....bu guc uretme seklini kimse Hondaya zorla yaptirmiyor kendi istedigi icin boyle yapiyor...bundan dolayi da kendine ait musteri profili var kita avrupasinda 8.000 civari satmasi bunun herkez tarafindan sevilmediginin gostergesi.....bu tork dezavantaji iicinde makina da donamimin eksik hafif...yani kendi yolunu seciyor bu dezavantajinda katlanacak....her koyun kendi bacagindan asilir misali....

Golf GTi da kullanilan bir ton donanim bir ton teknoloji var mesela bmw nin SMG sinin DSG den iyi olmadigi bir vites kutusu var ki herhalde lt basina 120 beygir uretmek kadar onemli bence.....

Golf GTi gibi herkezin takdirini kazanmis sinifinin en iyisi bir araca FIS denmesi anormal bir durum...

Arkadaslar ben hondayi seviyorum....model bazinda sevdigim modelleri var ama yigidi vur hakkini ver......Kimse Type R otomobil olarak Golf GTI dan iyi oldugunu idda edemez...

VWci

...18 yildir....

:D:D:D:D:D:D:D
Gönderen: sleeperEK - Ekim 13, 2005, 12:57:13 ÖS
Golf GTi agir makina....dolu makina......eger her sey hizlanma rakamlari ile olculmemeli.....hatirlayin Top Gear da ikisinin karsilastirilmasini.....Golf GTi herkez tarafindan yilin otomobili secildi...Type R bu 1 saniye daha hizliyidi o piste ama buna kimse onem bile vermedi.....
bu bakış açısına göre değişir. Bence yolda ki performans önemlidir.

Bunlari belki bilmiyorsunuzdur suna da ekleyeyim Golf GTi , Audi A3 2.0 TFSi dan felan daha ustun bir otomobil...Type R dan daha ustun sinifinin
 en iyisi ama performans olarak CTR dan belli limitler icinde yavas olabilir...ama Civic "OTOMOBIL" olarak Golf GTI den dusuk bir arac.....
aksini hiç bir zmn iddia etmedim , kesinlikle katılıyorum.

Bir Aracin Turbo olmasi ile NA olmasi sinifini degisitirmez bunu unutmayin......Civic sinif olarak 206 ile ayni sinif degil......Civic Golf ile Astra ile Megane ile ayni sinif......Diyorsunuz ki Civic NA digerleri Asiri besleme...bu bir sey degistirmez...

Bu bence sizin görmek istediğiniz bir bakış açısı. Burada araçların kalitelilikleri yada otomobil anlamında hangisi daha kullanışlıdır diye karşılaştırılmıyor. Hızlı kullanımlar için hangisi daha ideal bir araçtır onu tartışıyoruz. Konu SADECE performans olduğu zaman araçları besleme türüne göre sınıflandırmak gerekiyor. Bu nedenle daha önce dediğim sınıf ayrımını yapmak zorundayız.

Golf GTi da kullanilan bir ton donanim bir ton teknoloji var mesela bmw nin SMG sinin DSG den iyi olmadigi bir vites kutusu var ki herhalde lt basina 120 beygir uretmek kadar onemli bence.....

DSG sistemi SMG2den daha mı iyi demeye çalışıyorsunuz ? Peki.

Golf GTi gibi herkezin takdirini kazanmis sinifinin en iyisi bir araca FIS denmesi anormal bir durum...

Genellikle herkesin görüşü benim görüşlerimi etkilemez ancak her görüşe saygım var. Bana göre performans anlamında hothatchs araçlarına yakışmayan bir araç.
Gönderen: VWci - Ekim 13, 2005, 01:18:29 ÖS
Alıntı

:D:D:D:D aynen....Orada kulagimi tersten tutmus gibi olmusum...

SMG2 ile DSG nin birbirine ustulugu olmadigini soylemek istemistim...SMG2 ne kadar iyiyse DSG o kadar iyi....

Bugatti Veyron da 1250nm tork ile basa cikip o kadar hizli vites degistirmesi....de onemli bir nokta...
Gönderen: kelalper - Ekim 13, 2005, 01:26:01 ÖS
Golf nedense hep birinci ilan ediliyor ama sadece VWciler tarafından.  Ya bişey sorucam adı üzerinde GTI klasmanı. Sen GTI klasmanı bi araba alırken konforuna mı bakarsın yoksa performansına mı.  Adı üzerinde Gran Turismo işte neden konfor ariim o sınıfta. Golf I GTI gerçekten efsaneydi ama ondan sonra çıkanlar hep bu mirası yediler hala da yemeğe devam ediyorlar. Bu benim görüşüm. Top Geardaki teste gelince test edilen araç R32 idi.  GTI değildi dikkatini çekerim.
Gönderen: sleeperEK - Ekim 13, 2005, 01:29:22 ÖS
Golf nedense hep birinci ilan ediliyor ama sadece VWciler tarafından.  Ya bişey sorucam adı üzerinde GTI klasmanı. Sen GTI klasmanı bi araba alırken konforuna mı bakarsın yoksa performansına mı.  Adı üzerinde Gran Turismo işte neden konfor ariim o sınıfta. Golf I GTI gerçekten efsaneydi ama ondan sonra çıkanlar hep bu mirası yediler hala da yemeğe devam ediyorlar. Bu benim görüşüm. Top Geardaki teste gelince test edilen araç R32 idi.  GTI değildi dikkatini çekerim.
yorumunuz için teşekkür ederim. Şu an için gti sınıfında hem konfor hemde performans arayanlar için en ideal araç meganeRS gibi gözüküyor. Golfle Megane ı karşılaştıralım mı  :evil:
Gönderen: VWci - Ekim 13, 2005, 01:35:29 ÖS
Kelalper Civic Type R piste 0.9 saniye onde  olmasi Golf GTi ' in GTI olmadigi anlamina gelmez...

Golf GTi = GTi + her turlu otomobil......
CTR = GTi

Top Gear da GTi ile CTR idi....simdi arka planda izliyorum yazarken...

" When you buy Honda you end up with honda.." ( arka planda sesler : hahahahahah )........When you buy Volkswagen you don't.....(When He shows red Golf GTi , He says ") This car is a sensetion !!!! "
Gönderen: sleeperEK - Ekim 13, 2005, 01:45:57 ÖS
Kelalper Civic Type R piste 0.9 saniye onde  olmasi Golf GTi ' in GTI olmadigi anlamina gelmez...

CTR = GTi

" When you buy Honda you end up with honda.." ( arka planda sesler : hahahahahah )........When you buy Volkswagen you don't.....(When He shows red Golf GTi , He says ") This car is a sensetion !!!! "
Golf V GTI , gti sınıfı araç denmedi sadece bu sınıf için yeterli performansa sahip değil. Herhangi bir yolda rakiplerinden birine denk gelirse golf sahibi hayal kırıklığına uğrayabilir o açıdan yani :)
Gönderen: speedy_gonzales - Ekim 13, 2005, 01:50:30 ÖS

CTR = GTi

Golf V GTI , gti sınıfı araç denmedi sadece bu sınıf için yeterli performansa sahip değil. Herhangi bir yolda rakiplerinden birine denk gelirse golf sahibi hayal kırıklığına uğrayabilir o açıdan yani :)

Katılıyorum+Fiyat,fiyat,fiyat... 8)
Gönderen: VWci - Ekim 13, 2005, 01:58:45 ÖS
Arakadaslar bu sinifin en iyi otomobili Golf GTi dir Type R ondan 1 burun onde olsun umrumda degil....

Golf GTi ; Megane RS den ayni piste 0.3 saniye daha hizli......Meganin hizli oldugunu idda eden arkadaslar icin bir not.....

Sizde anlamdigim bir nokta var....

Su Golf GTi ' in neden hakkini vermiyorsunuz....Sadece VW oldugu icin mi yoksa Marka Irkicisimi oldunuz...:D:D:D:D:D

Diyin iste sunu Golf GTi her turlu sinifinin en iyi otomobili ama piste Typer biraz daha hizli....:D:D:D:D:D:D

Her neyse.......:D
Gönderen: sleeperEK - Ekim 13, 2005, 02:06:41 ÖS
Arakadaslar bu sinifin en iyi otomobili Golf GTi dir Type R ondan 1 burun onde olsun umrumda degil....

Golf GTi ; Megane RS den ayni piste 0.3 saniye daha hizli......Meganin hizli oldugunu idda eden arkadaslar icin bir not.....

Bence Golfünüzün CTRın gerisinde olmasını umursamanız lazım. Sonuç olarak aynı cc de 2 araç ve beslemeleri farklı.

Örneğin : MiniCooperS v.s Civic Vtec Ek

bu karş. mcs donanımına ve gücüne önem verilmş bir araç olarak(golf gibi diyelim) vtecten üstün olabiliyor. Ancak VW yaptığı araç aynı cc ve besleme dezavantajı olan CTRı geçemiyor.

Pist süreleri pilotajdan pilotaja değişir. Dümdüz yolda bastığınızda RSle Gti arasındaki farkı boyları sayarken anlarsınız emin olun.
Gönderen: sleeperEK - Ekim 13, 2005, 02:08:34 ÖS

Su Golf GTi ' in neden hakkini vermiyorsunuz....Sadece VW oldugu icin mi yoksa Marka Irkicisimi oldunuz...:D:D:D:D:D

Diyin iste sunu Golf GTi her turlu sinifinin en iyi otomobili

Golfün sınıf liderliği adına somut birşey gösterin,demeyenr bi daha vtec açmak nasip olmasın ;)
Gönderen: kelalper - Ekim 13, 2005, 02:28:52 ÖS
GTI ruhu dediğin zaman ben type R derim ki ben Hondacı değilim fanatiği olsam gider Honda kullanırım. Burada adı geçen arabaların hepsini kullandım test ettim. Test ettim derken pistlerde test ettim. Sokaklarda arkadaşlarımın arabalarından bahsetmiyorum.  Bunların içerisinde Type R kadar sportif yapıya yani GTI kalıbına Cuk diye oturan başka araba bilmiyorum. Astra tamamen foss zaten. Rezil ötesi. Performans diye bişey yok. Golf idare eder. Meganedan daha iyi olduğu kesin. Megane ııh. Ruhunu beğenmedim ve oturma pozisyonu gerçektende kötü. Arabaya hakim şekilde oturmak için quadsimodo olmak lazım. Turbo boşluğu az ama arabayı sen değil ESD kullanıyor. Arabanın sınırından çok önce devreye giriyor. Araba yolu tutarken devreye giriyor heel and toe yapmaya kalktığın anda sapıtıyor sen heel and toe ile devri yüksek tutmaya çalıştığın zaman o gazı kesio.  CTR gerçekten katılımmak için yaratılmış. Tek dezavantajı direksiyon keskinliği. Oturma açısı gaz tepkileri pedal yerleşimi yol tutuşu tamamen bu şekilde. Honda direksiyon dışında kusursuz yapmış. Volvo yeni S40 T5. eeh. Çok fazla aile arabası kıvamında. Yürükenki performansı gerçekten iyi. Ama diğerlerine göre çok yumuşak. Yolu tutuyor ama fazla salınım yapıyor. Husursuz ediyor.  Cupra R. Körfezde ilk geldiğinde denedim. Turbo çok erken giriyor ama çokda erken bitmeye başlıo. Sürekliliği yok. Yolu güzel kavrıyor güzel yürüyor ama nefesi çabuk bitiyor bide harmonisi yok. Kullanmayı bilmeyen birisi pistte iyi değerler çıkaramaz.
Gönderen: Onu-R - Ekim 13, 2005, 02:43:09 ÖS
CTR derim ben kesinlikle.. sanırım bu sitede bi ark "önce vw şu golflerin tampon altlarını boyasın" fln demişti burda da bunu yazmak istiyorum ben :D
Gönderen: VWci - Ekim 13, 2005, 04:06:24 ÖS
Arkadaslar ben zaten TypeR daha sportif degil demiyorum daha sportif cunku konfor anlayisi az....donanim yok....

Ama Golf GTi da GTI ve sportif TypeR dan geri de kalsa (ama bu cok buyuk bir fark degil) TypeR dan daha fazla (+) artisi olan bir arac...Komple bir makina..ve daha iyi bir Otomobil.....GTi sinifinda sportifligin yaninda diger bir cok seyi de sunuyor....ama fiyatida bu yuzden pahali....

Diyin iste sunu Golf GTi her turlu sinifinin en iyi otomobili

Golfün sınıf liderliği adına somut birşey gösterin,demeyenr bi daha vtec açmak nasip olmasın ;)

Benim sana ornek olarak verebilecegim bir kac video var.....Bunlar sizi nasil tatmin eder mi bilmiyorum ama en azindan Golf GTI oldukca iyi bir makina oldugunun bu insanlar tarafindan kabul edilmis oldugunu gosteriyor...Referans gibi yani......

Hem Tiff Needle,Jason Plato,Vicki Butler ile Jeremy Clarkson yorumlari...Yani kisaca hem FIFTH GEAR hem de TOP GEAR daki videolar....

TOP GEAR Bolum 1 (http://www.mk5gti.com/videos/top_gear/top_gear_1.avi)

TOP GEAR Bolum 2 - Pist (http://www.mk5gti.com/videos/top_gear/top_gear_2.avi)

FIFTH GEAR Bolum 1 (http://www.mk5gti.com/videos/fifth_gear/fifth_gear_1.avi)

FIFTH GEAR Bolum 2 - Car of the Year - Pist (http://www.mk5gti.com/videos/fifth_gear/fifth_gear_2.wmv)
Gönderen: dd1777 - Ekim 14, 2005, 11:19:28 ÖÖ
gsi zamanındaydı sonradan ecotec çıkardılar mahwettiler doch motorlar kullanıldığı zamanlarda ki bu türkiyede efsane olarak manta we kadett le başlar sonradan 94de çıkan corsa we astradan sonra ecotec die bi teknoloji
sonuç yürüyen bişey istiyosan dedinmi bu opel olmazzzz

karşılaştırmaya deymezz
Gönderen: AudioGarage - Ekim 16, 2005, 08:50:01 ÖÖ
Kelalper..diyorki...''Honda direksiyon dışında kusursuz yapmış.''
yaw abi yapma yaaw...Bence tayparın direksiyonu çok şık we ele avucada mükemmel oturuyor ...
Gönderen: dd1777 - Ekim 17, 2005, 11:19:42 ÖÖ
ama kullanım çok çok başarılı değil
Gönderen: kelalper - Ekim 17, 2005, 01:18:04 ÖS
direksiyon derken tuttuğun çemberden bahsetmiyorum. Direksiyondan aldığın bildirim ve keskinlikten  bahsediyorum. İyi bi direksiyon sistemiyle  lastiklerin yola tutunma hassasiyetini çok iyi hissedersin. Aynı şekilde verdiğin komutların ne kadar sürede işleve geçtiğini. Bunlarda önemli. Type R ın burada sorunları var.
Gönderen: ALG - Ekim 18, 2005, 07:26:59 ÖS
type r astra karsisinda alir. astraya gusel bi rolling stones yaptik :D
Gönderen: kAAn - Ekim 20, 2005, 10:46:54 ÖS
astra gtc nin sesine ii diyenler TypeR ın cold air sesini,astra gtc nin şeklini beğenenler TypeR ın sadece arka spoilerinin süper yaratılışına baksın,astra gtc nin çok ii gittiğini söyleyenler TypeR ın i-vtec motoRuna,saatte 260km nin üstüne çıkan ibresine,6ileri vitesine ve 6.6sn sine baksın derim hehehe  :D
Gönderen: sleeperEK - Ekim 21, 2005, 10:52:48 ÖS
Alıntı yapılan: "kAAn"
astra gtc nin sesine ii diyenler TypeR ın cold air sesini,astra gtc nin şeklini beğenenler TypeR ın sadece arka spoilerinin süper yaratılışına baksın,astra gtc nin çok ii gittiğini söyleyenler TypeR ın i-vtec motoRuna,saatte 260km nin üstüne çıkan ibresine,6ileri vitesine ve 6.6sn sine baksın derim hehehe  :D
stock 2 araçtan bahsedildiği için stock CTR 260km hıza düzlükte ulaşamıyor (extra bilgi..) anca yokuş aşağı olması lazım ;)
Gönderen: kelalper - Ekim 22, 2005, 01:28:49 ÖÖ
extra bilgi stock CTR 260 km hıza ulaşıyor. Kaç kere denenmiştir görülmüştür. Bi anda zıp diye 260 görmüyor ama genede 260 görüyor. Test eski T4 ümle yapıldı. Arabam stockken ben önde 260 dayamışken arkamda o da biraz arkada  kadran dayamış geliyodu. Hava boşluğumu kullanmadan.
Gönderen: ND4HONDA - Ekim 22, 2005, 01:37:46 ÖÖ
abi zaten rakamlar ve bilgiler herşeyi döküyo gözler önüne yani ben bi opel kullanıcısı olsam da honda favorim yani hondaya bindiimde hissettiklerimi opel bana asla veremez deneyin görün.... hele araba Type-R  ise o zaman honda'yı tek geçerim
Gönderen: sleeperEK - Ekim 23, 2005, 04:00:05 ÖÖ
extra bilgi stock CTR 260 km hıza ulaşıyor. Kaç kere denenmiştir görülmüştür. Bi anda zıp diye 260 görmüyor ama genede 260 görüyor. Test eski T4 ümle yapıldı. Arabam stockken ben önde 260 dayamışken arkamda o da biraz arkada  kadran dayamış geliyodu. Hava boşluğumu kullanmadan.
bnm izlediğim 2 tamamen stock ctr hatalı üretim o zaman :rolleyes:
Gönderen: kelalper - Ekim 23, 2005, 11:14:44 ÖÖ
senin izlediğin type R ları kullananlara soracaksın o zaman. Ne gibi detune yaptıklarını.
Gönderen: EwO - Ekim 23, 2005, 01:33:01 ÖS
arkadaslar ben tek bisi solicem size tavandan arkaya gelirken 350Z ye arkadaki 2 tane ufak farı aldıgınızda ve amblem silindiginde citroen e benziyo yapa bilen warsa yapsın gorelim .....          benim 350Z ye benzetmem tek kapılı olmasından bunu soliimm :D:D:D:D
Gönderen: sleeperEK - Ekim 23, 2005, 01:56:22 ÖS
senin izlediğin type R ları kullananlara soracaksın o zaman. Ne gibi detune yaptıklarını.
tamamen standartlar hiç bir tune yok kast etmek istediğim buydu.

fabrikadan çıktıkları halde bu sürate ulaşamıyorlar benim gördüğüm buydu.
Gönderen: kelalper - Ekim 23, 2005, 09:56:14 ÖS
bende diyorum ki o zaman o arkadaşlara söyle arabalarını baktırsınlar. Standart Type R kullandım 220 yi lak die gördü. Kendi T4 ümde 260 la kadran dayamışken aynı type R stock olarak arkamda geliodu. Arkadaşım yani tanımadıım araba değil. Şu anda zaten stock değil ve zaten 260 ı şak diye görüyo.
Gönderen: dd1777 - Ekim 24, 2005, 08:39:26 ÖÖ
:shock:  :shock:
Gönderen: Arızalı-rahatsız - Kasım 16, 2005, 08:46:31 ÖÖ
tabiki mübarek arac TYPE R :-D  :-D  :-D
Gönderen: ALG - Kasım 16, 2005, 09:12:32 ÖÖ
Alıntı yapılan: "kAAn"
stock 2 araçtan bahsedildiği için stock CTR 260km hıza düzlükte ulaşamıyor (extra bilgi..) anca yokuş aşağı olması lazım ;)

ulasiyor :D
Gönderen: tolgabin - Şubat 10, 2006, 02:53:44 ÖÖ
tabiki type r performans olarak önde. araya golf gti'de girmiş konuda. golf güzel bir araba ama bu sitedekilerin çoğu eğer gti sınıfı bir alacaksa ilk olarak performansa bakar doğal olarak. eğer konfora bakılacak olsa o golf parasına çok daha konforlu arabalar alınabilir. gti sınıfında önemli olan sportiflik, performans ve dış görünüştür. bu konularda type r ikisininde önüde buda benim fikrim tabiki.
Gönderen: IMPREZA MANIAC - Şubat 12, 2006, 12:06:38 ÖÖ
Astra gtc arkadaşımda var güzel araba konforu ve performansı güzel ama turbo olmasına rağmen type r kadar atak ve seri değil malesef.
Golf Gtı konusuna gelince performans olarak rakiplerine göre oldukça zayıf,bu sınıfta en son alınıcak otomobil bence bidefa arabada gti havası yok dışardan baktın mı normal golften nerdeyse farkı yok.İlla konfor ve performans istiyosam giderim Megane Rs alırım hem performans var hem konfor yedek parçasıda ucuzdur gti a göre dışardan baktın mı en azından normal megane dan çok daha farklı duruyor golf kadar basit durmuyor..Astra gtc içinde aynı şeyler geçerli enaz golf kadar performanslı ve konforlu görüntüsüde daha şık üstüne üstlük..İkisinin fiyatıda Golf Gti a göre ucuz..Bu yüzden arabanın alınabilir bi yanı kalmıyor he ben Vw ciyim ölene kadar Vw'e binicem dersen ozmn ok.Eskiden 1.6 golfler de 260 kadran vardı çok gülerdim bunada 300 koymuşlar daha çok güldüm 300km yapıcak kapasite nerde o arabada Allah aşkına bundan sonraki gti da 350km lik kadran koyarlar tahminimce.Bide yılın motoru seçilmiş rakiplerini geride bırakamadıktan sonra seçilse ne olur seçilmese ne olur.Type R daha hızlı ama Vw de yılın en iyi motorunu yaptı demek bence kendini avutmak olur..
Gönderen: Merdan - Şubat 12, 2006, 12:54:52 ÖÖ
Evet 1.8-2lt arası bir VW motoru seçilmesi beni de şaşırttı. Bu motorun atmosferik basınçlı olmaması da şaşırttı ama. Motorun FSI sayesinde aşırı beslemeli olmasına rağmen yüksek sıkıştırma oranı var. Büyük başarı bence bu sınıf en çok rekabetin yaşandığı sınıf. s2000 motoru 5 yıl sonra birinciliği bıraktı ve vw tarafından. İlginç doğrusu...
Gönderen: Maverick - Şubat 12, 2006, 01:06:52 ÖÖ
Alıntı yapılan: sleeperEK

aynı şeyi bende merak ediyorum nasıl dsg smg2den daha iyi oluyor?bi açıklarsan sevinirim hangi yönlerinden dolayı bu kararı verdin acaba?
Gönderen: SuperSonic - Şubat 12, 2006, 01:23:42 ÖÖ
Alıntı yapılan: "IMPREZA MANIAC"
Eskiden 1.6 golfler de 260 kadran vardı çok gülerdim bunada 300 koymuşlar daha çok güldüm 300km yapıcak kapasite nerde o arabada Allah aşkına bundan sonraki gti da 350km lik kadran koyarlar tahminimce.

Bide yılın motoru seçilmiş rakiplerini geride bırakamadıktan sonra seçilse ne olur seçilmese ne olur.Type R daha hızlı ama Vw de yılın en iyi motorunu yaptı demek bence kendini avutmak olur..

Kadran konusuna aynen katılıyorum. VW artık komik olmaya başladı.  :D

VW motoru nerde teknolojik onua da anlamıyorum.  Turbo olarak 2.0 litreden daha fazlasını çıkartan bir sürü araba var, atmosferikte ise Type-R ve S2000 zaten var.  Bu işte hile var  :shock:
Gönderen: aSil - Şubat 12, 2006, 10:06:48 ÖÖ
Alıntı yapılan: "SuperSonic"
Alıntı yapılan: "IMPREZA MANIAC"
Eskiden 1.6 golfler de 260 kadran vardı çok gülerdim bunada 300 koymuşlar daha çok güldüm 300km yapıcak kapasite nerde o arabada Allah aşkına bundan sonraki gti da 350km lik kadran koyarlar tahminimce.

Bide yılın motoru seçilmiş rakiplerini geride bırakamadıktan sonra seçilse ne olur seçilmese ne olur.Type R daha hızlı ama Vw de yılın en iyi motorunu yaptı demek bence kendini avutmak olur..

Kadran konusuna aynen katılıyorum. VW artık komik olmaya başladı.  :D

VW motoru nerde teknolojik onua da anlamıyorum.  Turbo olarak 2.0 litreden daha fazlasını çıkartan bir sürü araba var, atmosferikte ise Type-R ve S2000 zaten var.  Bu işte hile var  :shock:

Belki de o gücü daha az yakıt sarfiyatıyla veriyordur. O yüzden teknoloji ödülü almış olabilir. Çünkü yakıta abandıktan sonra güç almak çok da zor değil. Motora bir tek "güç" mantığıyla bakmayalım.
Gönderen: SuperSonic - Şubat 12, 2006, 01:29:11 ÖS
Yakıta abandıktan sonra güç almanın kolay olduğuna hiç katılmıyorum
Gönderen: aSil - Şubat 12, 2006, 01:47:44 ÖS
Alıntı yapılan: "SuperSonic"
Yakıta abandıktan sonra güç almanın kolay olduğuna hiç katılmıyorum

Tabii ki kolay değil. Kolay da denemez zaten. Ama şu var ki eğer senin araba üretirken ki felsefen makul yakıt sarfiyatıyla hızlı bir araç yaratmaksa ona göre kurarsın teknolojini. Ama eğer benim arabam basınca yaksın mantığıyla üretirsen arabayı o zaman ona göre teknoloji kullanırsın. Bu biraz arz taleple alakalı bir konu bence. Yani belki VW'in amacı daha o aracı yaratırken "aşırı yakmayan, performans oranı da yüksek olan" bir araç yapmaktır. Yani arz-talep konularını da dikkate almak lazım biraz. Malum içinde olduğumuz dönemde asıl amaç "ekonomi/güç" orantısını yakalamak ve teknolojiyi ona göre yakalamak. Biz pek bu amaca pek uymasak da genel böyle... O yüzden bu teknolojiyi yakalayan da ödülü almıştır (FSI teknolojisiyle GTI).

PS. VW'ci falan değilim  :D  Sadece motor eleştirirken her yönden bakmak lazım.
Gönderen: onur_rasty - Şubat 12, 2006, 06:56:04 ÖS
Opel Astra GTC vs Honda Civic Type-R bence çok gzl bir karşılastırma...

Fikrimce yeni nesil opelleri eskileriyle karşılaştırmayın, opel gzl bir yenilenme sürecine girdi. Parça, motor, dizayn,... olarak gerçekten iyi şeyler yapıyorlar.

Neyse bunu geçtik... Bildiğime göre astra type-r dan daha ağır hızlanma sürelerinde astra'nın 7.8lik değeri bence saçma daha kısa süreye indirilebilirdi bu araba için harcanan emeklerde bu göz ardı edilmemeliydi...

Dizayn, yürüyen aksam ve kalitesi, güvenlik, konfor, performans olarak
puanlandırma yaparsam type-r 'ın benden alacağı tek + puanı performans olurdu.
Gönderen: Merdan - Şubat 12, 2006, 07:33:39 ÖS
Alıntı yapılan: Maverick

aynı şeyi bende merak ediyorum nasıl dsg smg2den daha iyi oluyor?bi açıklarsan sevinirim hangi yönlerinden dolayı bu kararı verdin acaba?

Bunu muhtemelen resimli anlatımla daha iyi anlayabilirsin ama ben anlatmaya çalışayım. SMG ya da Ferrari'nin ya da diğer markaların kullandığı şanzımanlar otomotize edilmiş manuel şanzımanlara Yani normalde yapılan işleri bir mekanizma yapıyor ki bu da zaman demek.
DSG de ise 2 tane kavrama var. Biri 1,3,5. vitesleri kontrol ederken diğeri 2,4,6 yı kontrol ediyor. Bunun anlamı: Diyelim ki siz 3. viteste gidiyorsunuz bu durumda 4. vites zaten hazır konumda oluyor ve normalde yapılan debiryaj - vites - debriyaj sırası DSG'de sadece vites değiştirme şeklinde.  
Yanlış hatırlamıyorsam en hızlı otomatize edilmiş manual şanzıman olan SMG II'nin bir üst vitese geçme süresi 80ms. DSG'de ise 8ms!
Alt vitese geçişler daha uzun sürüyor. Yaklaşık 2 sene önce bu konu ile ilgili bir ödev hazırlamıştım ama maalesef bulamıyorum.
Gönderen: VWci - Şubat 12, 2006, 09:37:31 ÖS
Eskiden cok polemik oluyor saglam tartismalar oluyordu.......;)
Gönderen: ALG - Şubat 12, 2006, 09:53:03 ÖS
astra GTC ile bi münasebetimiz oldu, camları güzel filmli falan bi astraydı..kapıştık , yedim, toz ettim, içinden geçtim tarzında şeyler yazmıyorum buraya ama astra type r ı yakalamaktan aciz bi sürüş performansı sergiledi, CTR yi çok sıkıştırmadan bile Astranın hantallığı dikiz aynamdan belli oluyordu..beni tanıyanlar bilir bu tarz şeyleri konuşup yazmam, iddialaşmam ama Astra GTC gerçekten o parayı hakkeden bir araba değil, type r a rakip olamaz..çünkğ gerçekten çok cılız

bi yığın donanım kıl tüy 300 lü kadranlar falan, geçiniz paşam geçiniz :-({|= ...
Gönderen: aSil - Şubat 12, 2006, 09:55:23 ÖS
Alıntı yapılan: "ALG"
bi yığın donanım kıl tüy 300 lü kadranlar falan, geçiniz paşam geçiniz yaw...

=D> Boşuna tribe girmesinler...
Başlık: Ynt: Opel Astra GTC vs Honda Civic Type-R
Gönderen: EnZo - Kasım 07, 2007, 01:28:48 ÖÖ
Type-R ;)
Gönderen: caner - Kasım 12, 2007, 10:09:19 ÖS
ikisini karşılaştırmak baya bi zor duruma göre deişir,

astrayı bu kadar basite almayın, bende bi astra kullanıcısıyım 2001 model stock astrayla 3. viteste 160 gördüm saniye tutmadım ama 17 saniyede fln , peki 2001 civicle varmı 3. viteste bu hızı yapan ???
Gönderen: Seko - Kasım 12, 2007, 10:37:35 ÖS

ikisini karşılaştırmak baya bi zor duruma göre deişir,

astrayı bu kadar basite almayın, bende bi astra kullanıcısıyım 2001 model stock astrayla 3. viteste 160 gördüm saniye tutmadım ama 17 saniyede fln , peki 2001 civicle varmı 3. viteste bu hızı yapan ???

stock hangi astraymıs bu yaw 17 sn 160 km/h eminmisin ??
Gönderen: caner - Kasım 13, 2007, 12:52:23 ÖS
eminim daha öncede dedim saniyeye bakmadım yanllış olabilir ama stock 2001 model sedan astrayla (donanımı 2000 edition) 3. viteste gördüm 160 emin oll hatta videosunu koymuştum youtube a sonra bişey oldu silmek zorunda kaldım,
Gönderen: Seko - Kasım 13, 2007, 01:41:25 ÖS

eminim daha öncede dedim saniyeye bakmadım yanllış olabilir ama stock 2001 model sedan astrayla (donanımı 2000 edition) 3. viteste gördüm 160 emin oll hatta videosunu koymuştum youtube a sonra bişey oldu silmek zorunda kaldım,

ok 3 te 160 yapmanda sorun yok focus ta yapıyorda o hıza 16-17 sn lerde cıkman olası degil 1,6 astra en iyi ihimal ile 160 lara sıfırdan 25 sn altında cıkamaz yokus asagı degilse yol  :kurba
Gönderen: caner - Kasım 13, 2007, 03:19:37 ÖS
ok bastıgım yok yokuş aşagı deildi, köy yolu ve bozuk bi oldu tmm en kıza zamanda denicem kaç saniyede çıkıo 160 a imkanım olursa videosunuda çekip koyarımm.

sizz yinede astrayı basite almayınn  
Gönderen: Seko - Kasım 13, 2007, 04:50:24 ÖS

ok bastıgım yok yokuş aşagı deildi, köy yolu ve bozuk bi oldu tmm en kıza zamanda denicem kaç saniyede çıkıo 160 a imkanım olursa videosunuda çekip koyarımm.

sizz yinede astrayı basite almayınn  

tamam biz basite almıyoruzda arac 1,6 lt 100 luk bir astra degilmi benmi yanlıs anlıyorum ??
 0-50 km/s: 3.5 sn
 0-100 km/s: 11.2 sn
 0-130 km/s: 18.1 sn
Beklıyoruz vıdeo nu ama mumukunse trafıg kapalı bır alanda olsun 160 cıdden yuksek hız  :kurba
Gönderen: caner - Kasım 14, 2007, 07:44:09 ÖS
ok tmm aynı arabadan bahsediyoruzdur araç bunun birebir aynısı ;)

(http://img266.imageshack.us/img266/8/big472418947733690eh661bh7.jpg) (http://imageshack.us)
Gönderen: MaG - Kasım 14, 2007, 11:24:18 ÖS

TypeR ;)

Gönderen: s45ak! - Kasım 22, 2007, 06:37:28 ÖS

bunu dııll typeR saalam yuruyen bı vtı bıle gecer

+1000   :kurba
Gönderen: R-13239 - Kasım 23, 2007, 02:28:11 ÖÖ
30kmh ye kadar astra benle , sonra "kayboluyor..."

:)
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 06, 2008, 12:15:36 ÖS
ASTRA OPC

fiyat     75639 YTL
Motor Hacmi    1998 cc
Silindir Sayisi    4
Motor Gücü    240 hp
Motor Torku    320 nm
Maksimum Hiz    244 km/s
Agirlik    1318 kg
0-100 km/s Hizlanma    6.4 sn
Yakit Tuketimi Sehir Ici    13 lt.
Yakit Tuketimi Sehir Disi    7 lt.

bence CTR nin rakibi astra opc olmalı civic  hondanın en üst donınımlı performans aracı ise opelin astrasının en üst donanımlısı en yüksek performans veren aracını kıyaslamak daha dogru olur

Top Gear Da da rs gti opc arasından opcyi seçtiler biliyorsunuzdur

(http://www.canim.net/araba/images/Opel_Astra_OPC-71-1024.jpg)

tamam honda forumu honda hastası insanlar olacak elbette ama astra opc ve ya gtc yi de bu kadar aşagılamak ayıp olmuyormu sizce
Gönderen: Seko - Ocak 06, 2008, 12:29:09 ÖS
Piyasada kaç adet OPC var ? Ben sadece antalya da bir kez denk geldim bu arada İST erenkoy de oturuyorum ama buralarda hic denk gelmedim :) Umarım bu sana bir sey ifade ediyordur ..
Gönderen: GTRulez - Ocak 06, 2008, 12:35:22 ÖS
dogukanın dedigi gibi sizin type-r ınızın rakibi astra OPC dir. gtc falan deil. nedne opc ile karsılastırmadıgınızda belli. cunki opc type r ın egzozundan girer farlarından cıkar  >=ok
Gönderen: can34 - Ocak 06, 2008, 08:10:26 ÖS
arkadaşım opc 240 beygir klasmanı gtc typeR ın ondan kıyslıyoruz..opc yi s2000 le kıyaslayalım klasmanı o.. kim kimin egzosundan girip cıkıo belli olur  o zmn;)
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 06, 2008, 09:22:37 ÖS
ya can cidden saçmaladın bence ikiside Small Family Car klasmanında üretilen araçların en performanslısı s2000 i opel GT ile kıyasla birader sen...

ayrıca motor olarak bişi demiyorum ama güvenlik konfor olarak opelin yakınından uzagından geçemez honda her şey oratada

Honda Civic (2007)    4yıldız

opel astra h 2004        5 yıldız yol tutuşunuda siz araştırın bulun ben burada ondan bundan duydugum bilgilerle degil teknik verilerle konusuyorum olayı başka yönlere çekmeyin..
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 06, 2008, 09:27:08 ÖS
Bu ayki Auto Motor & Sport dergisinin yapmış olduğu Sedan ASTRA ve Sedan CIVIC'in karşılaştırmalı test sonuçları...

Astra 1.6 Easytronic - Civic 1.6 otm

1. ASTRA rakibinden 10 hp daha güçsüz ve 120 kg daha ağır olmasına rağmen hızlanma performansında aynı sonuçlara imza atıyor. Hatta 0-130 km/s hızlanmada ASTRA CIVIC'den 0,5 sn daha hızlı.

2. ASTRA 100 km/s hızda ilerlerken ani frende CIVIC'den tam 1 ila 3 metra arasında daha erken duruyor.

3. Yol tutuş testlerinde ASTRA'nın bariz üstünlüğü söz konusu. (Puanlamada 10-7)

4. ASTRA belli bir hızda ilerlerken CIVIC'den yaklaşık olarak 1 dbA daha az gürültü aktarıyor iç kısma, yani daha sessiz.

5. Yakıt tüketimi olarak ASTRA rakibinden ortalama 0,5 lt daha az tüketiyor.

6. ASTRA'nın bagaj hacmi CIVIC'inkinden tam 101 lt daha geniş.

7. CIVIC'in ise rakibine üstünlük kurduğu çok nadir konular ise standart donanım seviyesi ve iç mekan özellikleri. Ancak donanımı daha fazla olduğu için de CIVIC'in fiyatı ASTRA'ya göre oldukça yüksek.

Sonuçta puanlama olarak karşılaştırmayı 324-312'lik net bir skorla ASTRA kazanıyor.
Gönderen: can34 - Ocak 06, 2008, 09:30:07 ÖS
saçmaladın diyorsun ama 200hp lik typeR ı 240 beygirlik ve turbo olan bi araçla kıyaslamak nedense!!opc beni ilgilendirmez burda gtc ile kıyaslamışlar ve typer gtc yi yer nokta!!!!!benim vtecle gtc nin 0-100 neredeyse aynı !!arada 40 beygirlik fark var ve gtc turbo.ağır araba gtc.en büyük dezavantajlarındn biri bariz bi şekilde
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 06, 2008, 09:40:38 ÖS
peki senin vtec ne kadar güvenli ve ne kadar iyi yol tutuyor astraya oranla bunlarıda göz önünde bulundur senin vtec le de kıyaslayacagın bi araç varsa o da Astra Gsi Sfi dir '94

o başka konu ama eger gtc ctr kıyaslamasına gelirsekde gtcnin 200hp lik versiyonu da turbolu ve hondanın en performanslısıysa opelin en performanslısı arkadasım bunu bi türlü anlamıyonuz....!!!!!!!!!
Gönderen: Seko - Ocak 06, 2008, 09:54:12 ÖS
Satış arakamlarına bir bak anlarsın cevabı test isterse 50 puan fark yazsın kimin umrunda? vtec ile de 94 gsi ı karsılastıran zihniyeti anlayamıyorum .. 2 lt atmosferik aracı 2 lt bir arac ile karsılastırısın dimi ?
Gönderen: can34 - Ocak 06, 2008, 09:57:46 ÖS
 typeR vtec s2000..bunlar safkan spor arabalardır ve yol tutşları gayet iyidir ;) bn ayrıca 0-100 leri aynı aynı derken o 200 hp lik gtc ile kıyasladım vtecimi ..iyi bi kalkısta eminim gtc yi yer!konu sapmasın gtc mi typeR mı? .typeR

saygılar
Gönderen: GTRulez - Ocak 06, 2008, 10:54:07 ÖS

typeR vtec s2000..bunlar safkan spor arabalardır ve yol tutşları gayet iyidir ;) bn ayrıca 0-100 leri aynı aynı derken o 200 hp lik gtc ile kıyasladım vtecimi ..iyi bi kalkısta eminim gtc yi yer!konu sapmasın gtc mi typeR mı? .typeR

saygılar

arkadasım birincisi s2000 inizin rakibi astra opc deil opel GT dir. bu BİR.

ikincisi bildigimiz aile aracı civic vtec nerden SAFKAN BİR SPOR OTOMOBİL oluyor onuda anlamıs deılım bu İKİ.

eger marka fanatikliginden kurtulup biraz bilgi sahibi olmaya bakarsan 1.6 vtec denen motorun ne kadar tork fakiri  motor oldugunu gorursun. uzun yolda illet getiren bir motor. 4 kişi ile en ufak rapmada bayılması adamı kanser ediyor. tork namına hıcbısey yok. verdıgı azıcık bı tork onuda taa 4500 devırlerde alıyosun. bu kadar sacmalık olamaz. illa arabayı 4 bın devır ustu suruceksın. oldu baska? ayrıca dunya uzerınde kalan son markada olsa asla bir honda ya binecegimi sanmıyorum.... canımı sokakta bulmadim ben :)  dikkat ette sakın ola biyere fln bindireyim deme..yazık olur.

bu arada s2000 ile opc ye gelince

400m de 5 boy fark :) oda en az...

Bu arada bılmeyen ler icin;

OPEL GT

(http://www.seriouswheels.com/pics-2007/2007-Opel-GT-with-KW-Coilover-Suspension-V3-Front-Angle-1024x768.jpg)

Gönderen: SONE-R - Ocak 06, 2008, 11:01:19 ÖS

eger marka fanatikliginden kurtulup biraz bilgi sahibi olmaya bakarsan 1.6 vtec denen motorun ne kadar tork fakiri  motor oldugunu gorursun.

Dinime küfreden müslüman olsa bari :D :D Sen de opel fanatiği olmuşsun. Alman Tofaş'ını hondayla kıyaslıyorsun. Bak arkadaşım 1.6 lt atmosferik motordan alınabilecek max tork nedir? VTi ın torku 153 NM dir. Kaç olmasını bekliyordun? 200 NM mi olacaktı? VTi turbo motorlu mu da torku yüksek değil diye beğenmiyorsun. Senin opellerinde turbo olmasa yürüyecek mi sanıyorsun? Hondalara turbo modifiyesi yapıldığında kimlere kafa tuttuğundan bi haber gelmişsin burda ortalığı karıştırıyorsun.
Gönderen: Faruk - Ocak 06, 2008, 11:04:12 ÖS

saygılar

arkadasım birincisi s2000 inizin rakibi astra opc deil opel GT dir. bu BİR.

ikincisi bildigimiz aile aracı civic vtec nerden SAFKAN BİR SPOR OTOMOBİL oluyor onuda anlamıs deılım bu İKİ.

eger marka fanatikliginden kurtulup biraz bilgi sahibi olmaya bakarsan 1.6 vtec denen motorun ne kadar tork fakiri  motor oldugunu gorursun. uzun yolda illet getiren bir motor. 4 kişi ile en ufak rapmada bayılması adamı kanser ediyor. tork namına hıcbısey yok. verdıgı azıcık bı tork onuda taa 4500 devırlerde alıyosun. bu kadar sacmalık olamaz. illa arabayı 4 bın devır ustu suruceksın. oldu baska? ayrıca dunya uzerınde kalan son markada olsa asla bir honda ya binecegimi sanmıyorum.... canımı sokakta bulmadim ben :)  dikkat ette sakın ola biyere fln bindireyim deme..yazık olur.

bu arada s2000 ile opc ye gelince

400m de 5 boy fark :) oda en az...

arkadaşım sen ve DoGuKaN nıcklı arkadaş face mısınız..nıye opelı bu kadar koruyorsunuz!!

bu arada DoGuKaN nıcklı arkadaşım ıı hoş OPC dıyorsun ama bence karşılaştırma yaparken performans fıyat oranınada bak ıstersen !!!
o paraya type-R alırım gerıye 7000-8000 ytl nakıt para kalır o paraylada opc'ye plakayı okuttururum..  >=ok

eger marka fanatikliginden kurtulup biraz bilgi sahibi olmaya bakarsan 1.6 vtec denen motorun ne kadar tork fakiri  motor oldugunu gorursun.

Dinime küfreden müslüman olsa bari :D :D Sen de opel fanatiği olmuşsun. Alman Tofaş'ını hondayla kıyaslıyorsun. Bak arkadaşım 1.6 lt atmosferik motordan alınabilecek max tork nedir? VTi ın torku 153 NM dir. Kaç olmasını bekliyordun? 200 NM mi olacaktı? VTi turbo motorlu mu da torku yüksek değil diye beğenmiyorsun. Senin opellerinde turbo olmasa yürüyecek mi sanıyorsun? Hondalara turbo modifiyesi yapıldığında kimlere kafa tuttuğundan bi haber gelmişsin burda ortalığı karıştırıyorsun.

tam destek..  >=ok
Gönderen: astracoupe - Ocak 06, 2008, 11:24:36 ÖS

Piyasada kaç adet OPC var ? Ben sadece antalya da bir kez denk geldim bu arada İST erenkoy de oturuyorum ama buralarda hic denk gelmedim :) Umarım bu sana bir sey ifade ediyordur ..

tr de 2 tane var :)
Gönderen: TYPE-R - Ocak 06, 2008, 11:52:43 ÖS
Siz ne derseniz diyin araba hondadır sesi içne alsın parası yüksek olsun naparsa yapsın honda herzaman hayattır bu opeli savunan abilerim nekadar honda kullanmışlar bilmiyorum ama bi deneyin bence bi E-5 yapın eger hala beğenmiyosanız yanınızdan geçen hondaları zevkle izleyebilirsiniz... ; )

opc diosunuz onada gelelim opc 75000YTL typer 50000YTL buyrun 25000ytlnız nerde kalıo bi görün; )

Civic Type R vs Astra OPC 240hp
http://www.youtube.com/watch?v=gfMTDYovkkU  

CIVIC TYPE-R vs ASTRA OPC
http://www.youtube.com/watch?v=z0e30fx7I9g&feature=related
Gönderen: candogan - Ocak 07, 2008, 12:01:00 ÖÖ
opelin tek numarası gögüsteki sport tuşu oda bır işe yaramıyor type-r cat cat gozumle gordum  >%6rol
Gönderen: candogan - Ocak 07, 2008, 12:06:33 ÖÖ
bu resımdekı speedster degıl mı
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 02:59:38 ÖS
o resimdeki opel GT ve yılın otomobili seçildi bilginize ikincisi

videolardaki bütün opcler sade ama eminim ctrlar yuklu her hallerinden belli ayrıca test verileriyle kıyaslasak daha iyi olmazmı pilotaj çok önemlidir ona bakılırsa astra g opc ile de bu video var ama bunlar gerçeği yansıtmazzzzz......

http://www.youtube.com/watch?v=9V-rBOgX6lU

ayrıca typerın rakibi opc dir kim ne derse desin.... güçleri aynı olanını kıyaslarsak ohooooo
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 03:57:53 ÖS
güçleri aynı olmayanı kıyaslarsak adil olmaz arkdasım..ki gtc ile bile kıyaslarken bi adilsizlik var o da gtc turbo olması!!turbo yüksek tork ve büyük avantajdır!gtrulez arkadasım sana gelince 1.6 motordan ne kadar tork bekleyebilirsin ki??ve araç turbo filan değil atmosferik..opel bugüne kadar 1.6 cc de bu kadar hp veren bi araba ne zaman cıkarmış??suanda bildiğim kadarıyla 1.6 cc TURBO gtc var 180 hp.o da TURBO olmasa at çöpe!bu zamana kadar gsi sfi motorlu olan ki o da 2000cc idi ve 150 hp ydi..gtc mi typeR mı typeR bu kadar basit eziyomu typeR eziyor bu kadar!!safkan meselesine gelince eğer 2000 cc lik 200 hp lik ve turbo olan bi araçla 1600cc lik ve 160 hp lik benim aracın 0-100 aynı ise bana göre o araba efsane ve safkan sporcudur!!VTEC motor EFSANEDİR..HER YERDE EZER ;)
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 04:21:59 ÖS
ayrıca araç 4 kapılı diye safkan sporcu olamaz mı? subarular evo lar safkan spor araba değil senin dediğine göre o zaman gtrulez arkadaşım..
Gönderen: TYPE-R - Ocak 07, 2008, 05:19:14 ÖS

güçleri aynı olmayanı kıyaslarsak adil olmaz arkdasım..ki gtc ile bile kıyaslarken bi adilsizlik var o da gtc turbo olması!!turbo yüksek tork ve büyük avantajdır!gtrulez arkadasım sana gelince 1.6 motordan ne kadar tork bekleyebilirsin ki??ve araç turbo filan değil atmosferik..opel bugüne kadar 1.6 cc de bu kadar hp veren bi araba ne zaman cıkarmış??suanda bildiğim kadarıyla 1.6 cc TURBO gtc var 180 hp.o da TURBO olmasa at çöpe!bu zamana kadar gsi sfi motorlu olan ki o da 2000cc idi ve 150 hp ydi..gtc mi typeR mı typeR bu kadar basit eziyomu typeR eziyor bu kadar!!safkan meselesine gelince eğer 2000 cc lik 200 hp lik ve turbo olan bi araçla 1600cc lik ve 160 hp lik benim aracın 0-100 aynı ise bana göre o araba efsane ve safkan sporcudur!!VTEC motor EFSANEDİR..HER YERDE EZER ;)

videolardaki bütün opcler sade ama eminim ctrlar yuklu her hallerinden belli ayrıca test verileriyle kıyaslasak daha iyi olmazmı pilotaj çok önemlidir ona bakılırsa astra g opc ile de bu video var ama bunlar gerçeği yansıtmazzzzz......

ayrıca typerın rakibi opc dir kim ne derse desin.... güçleri aynı olanını kıyaslarsak ohooooo

1. İzledigin video typer veya vtec videosu deil normal bi honda civic
2. 0pc videolarında typerların bos olduguna inanıyorum boş olmasa bile max 15, 20 bin ytl arası masrafı vardır öle olsa bile fıyattan hem typer önde hem 5-6 boy yani farından girmiş egzozundan çıkmış
3. 0pc=turbo vtec,typer=? deil işde safkan otolukda burda başlıyo :unlem

>=ok >=ok >=ok >=ok >=ok >=ok
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 05:20:18 ÖS

ayrıca araç 4 kapılı diye safkan sporcu olamaz mı? subarular evo lar safkan spor araba değil senin dediğine göre o zaman gtrulez arkadaşım..

ne kadar sacma sacma konusuyosuun farkındamısın?  civic ile subaru nun ne alakası var ? ben 4 kapı diye birsey dedımmı hic?  ayrıca yan komsunun kızı melahat te yada işyerındeki 2 cocuklu  sevim hanımda neden bir subaru yada evo yokta honda civic var ? bana bunlarla gelme... evet 4 kapılı arac safkan spor araba olabilir. subaru gbi evo gibi vecta OPC gibi.. ama civic asla spor bir sedan deildir asla olamazda...

ayrıca gelelim opelin daha dogrusu General Motors un neden 1.6 motordan 160-170 hp cıkarmadıklarına. belli bir cc deki bir motordan normal sartlarda sundugundan daha falza beygir alabilmen icin motora daha fazla devir cevirtmen gerekir. ve daha fazla devır cevırterek  max beygır ile max torku daha yukarı devırlere tasıman gerekır.beygır ve torku ne kadar yuksek devır bandına  tasırsan aynı hacımden o kadar cok beygır alırsın. ama bununda bi eksi yonu vardır, motorun sundugu max tork cok cok cok yukarı devırlere cekıldgı ıcın alt devırler ınanılmaz derecede ölü hal alır. hondannın yaptıgı işte budur. max torku 4800devrıde veren bı 1.6 motor tabiki 160-170 beygiri sunar sana.. kısacası General Motorsun bunu yapamadıgından deildir, tam tersi  bu karakteristikteki motor, üretim bandına ve musterı portfoyune uymadıgı ıcın bu tipte bır motor uretmeemektedır. bunun yerine makul devrılerde torku sunar,makul beygırı verır ama guc ısteyenede turboyu takar verir. almandaya hcikimse max torkunu 4-5 bın devrılerde veren bır arabaya bınmez!! kısacası hondanın 1.6 motordan 160 beygır alması bir muhendıslık harikası deil, üretim stilinden ibarettir. ayrıca bu kadarda buyutmeyın bu vtec denen zımbırtıyı. aynı olay  BMW de VANOS, toyotada ise vvt-i seklinde mevcuttur zaten. sadece isimleri farklıdır. kısacası yapılamadıgından da deildir. kullanan bu sıstemı kullanır, kullanmayan kullanmaz. tamamen tercih meselesi. unutmayınki Adam Opel A.g  in arkasında koskoca GENERAL MOTORS INC. vardir. duyanın en buyuk otomotiv sirketidir. kısacası GM yapmak istese alasını yapar buda böle biline...
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 05:42:30 ÖS

1. İzledigin video typer veya vtec videosu deil normal bi honda civic
2. 0pc videolarında typerların bos olduguna inanıyorum boş olmasa bile max 15, 20 bin ytl arası masrafı vardır öle olsa bile fıyattan hem typer önde hem 5-6 boy yani farından girmiş egzozundan çıkmış
3. 0pc=turbo vtec,typer=? deil işde safkan otolukda burda başlıyo :unlem

>=ok >=ok >=ok >=ok >=ok >=ok

arkadaşım kaç kere dicem oku bi oku ya yeter bi sey anlamıyonuz ben teknik verilerle geliyorum size siz kendi hızlarınızı söylüyonuz bizim astra h 1600cc 105 hp aracımız 9,5-9 sn de 100 km hıza cıkıyo ona bakılırsa teknik verileri ne ise vtecin öyle konusalım

http://www.youtube.com/watch?v=7wvGQHsY4P0   alllll hemde otomatik vites artık gerisini siz düşünün lütfen canlarım teknik veri pls pls pls.... ayrıca vtec teknolojisini kullanıyorsa tuboyuda cok rahat kullanırlar bu da böyle biline... TEKNİK VERİ DİYE DİYE ÖLECEM HA...

ayrıca opc videosuna gelince ben ne dedim videolar baz alınmamalı çünkü pilotaj ve modifiyeler bilinmiyo siz video koydunuz ona bakarsak diyerekten bende koydum hiç bir geçerliligi yoktur o videoların gözümde...
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 06:01:48 ÖS
Şimdi benim anlamadığım birşey var 1.6 astranın teknik verisi senin verdiğin video ile mi oluyor yoksa fabrika verisi mi 0-100 ü 9.5- 9.0 ... ayrıca vtec in teknik verileri nedir derken ve sizin 1.6 astrayla kıyas içine girerken(yoksa ben mi yanlış anlıyorum) dalga mı geçiyorsun yoksa ciddi misin? Eğer ciddiysen 0-100 ü 7.6 dır vti ın... Ama fabrika verisi video verisi falan değil ;)
Bu arada sizin bu muhteşem motora sahip typerın egzozundan girip farından çıkan harika yol tutuşu olan astra opc nin top gear tur zamanı 1.33 sn iken bizim ep3 typerın kinin 1.32.8 olduğunun farkında mısın?
Gönderen: SONE-R - Ocak 07, 2008, 06:05:34 ÖS
ya bırakın 2 tane çocuk foruma üye olmuş ortalığı karıştırmaya çalışıyor. alman tofaşını gelip burda övmeyin ufaklıklar...
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 06:06:55 ÖS
Ayrıca konu GTC ve Type-R ken sırf bu yüzden siteye üye olup konuyu OPC-Type-R a çevirmenin ve sahip olduğunuz 6 mesajın hepsiyle honda ve dünyanın kabul ettiği VTEC teknolojisini kötülemenin, ortamı germenin anlamı nedir?
Gönderen: mutunch - Ocak 07, 2008, 06:42:39 ÖS
önce VTEC in ne anlama geldiğini öğren ondan sonra gel derim. vvti ile CTR da kullanılan vtec aynıymış. güleyim de boşa gitmesin
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 06:45:25 ÖS

Şimdi benim anlamadığım birşey var 1.6 astranın teknik verisi senin verdiğin video ile mi oluyor yoksa fabrika verisi mi 0-100 ü 9.5- 9.0 ... ayrıca vtec in teknik verileri nedir derken ve sizin 1.6 astrayla kıyas içine girerken(yoksa ben mi yanlış anlıyorum) dalga mı geçiyorsun yoksa ciddi misin? Eğer ciddiysen 0-100 ü 7.6 dır vti ın... Ama fabrika verisi video verisi falan değil ;)
Bu arada sizin bu muhteşem motora sahip typerın egzozundan girip farından çıkan harika yol tutuşu olan astra opc nin top gear tur zamanı 1.33 sn iken bizim ep3 typerın kinin 1.32.8 olduğunun farkında mısın?

ahhh be bi anlasan kafamı kırıcam ya ben diyorumki videoların önemi yok pilotaj felan işin içine girdimi değişir diyorum işte o yüzden fabrika verileri ile konusalım diyorum off.

ya bırakın 2 tane çocuk foruma üye olmuş ortalığı karıştırmaya çalışıyor. alman tofaşını gelip burda övmeyin ufaklıklar...

birader cocuk felan ne alaka yaa alman tofaşı demi he öyle öyle su hala bak ya opc typer karşılaştırması olmalı bu konunun her zaman arkasındayım opc peki hondanın neyiyle rakip olacak s2000 diyelim peki opel GT ne ile rakip olacak

vtec vvti le ctr de ki aynı diye bişi mi geçti düzgün oku sen ben ne anlama geldigini öğrenirken okuma yazma öğren birader
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 06:46:41 ÖS
HA vtec teknolojini kotuleyen yok honda gayet iyi otomobil üretiyo olabilir ama opel kötü üretmiyor bunu söylüyoruz ve ctrın rakibi opc bunu diyoruz...
Gönderen: Faruk - Ocak 07, 2008, 06:49:25 ÖS
DoGuKaN..bırak bıze laf salatası yapmayı..asıl karşılaştırma gtc ıle(aslında o da eşit koşullarda sayılmaz yaa,bırı atmosferık bırı aşırı beslemelı bı araç neyse..)
ama senınde bıldığın gıbı type-R karşısında hıç bır şansı yok kıvırdın ettın olayı opc karşılaştırmasına çevırdın..helal olsun..bız onada razıyız..

type-R 2.0 201hp 193tork 0-100 6.4
opc      2.0 240hp 320tork 0-100 6.4

arada koskoca 39 beygır 127 tork var  :vaww ama kalkışta hıç bır fark yok şimdi sen dıyeceksın 6sn'de kalkıyor hadı 5.5sn'de kalksın ısterse ımprezaları geçsın burdakı herkes gıbı benım uzerımde de hıç bır albenısı yok opc'nın..
burda opelı koruyacam dıye bı yerını yırtma opel sana hıç bışey vermıyecek..bıde opelın motorunu savunuyorsun yok ıstese yapar yok şudur yok budur ee gorduk motorunu turbolamış,altından gırmış ustunden çıkmış ama hıç bışey yapamamış..zaten turbosu olmasa bı b.k yapamıyacak yaa..ama turbo type-R 'ın neler yapabıldığı herkes bılıyor burda,onun için bıze martaval anlatma..kım neyın ne olduğunu senden ıyı bılıyor..

>=ok
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 06:56:01 ÖS
Soruma cvp alamadım ve anlamayan ya da anlamak işine gelmeyen sensin 1.6 astrayla Vtec i karşılaştırmaya kalktın mı kalkmadın mı? Kalktıyasan ben zaten vtec in fabrika verisini söyledim sana ve bu işlerin videoyla olmayacağını söyledim ayrıca H kasa dediğin astra eğer en son kasaysa çok emin olmamakla beraber 0-100 ü 9-9.5 sn de 11 sn dir hakkaten 1.6 astrayla vteci karşılaştırıyorsan şuanda boşa konuşuyoruz çünkü arabanın A sından anlamıyorsun demektir...
Ayrıca ewet s2000 le OPC rakip degiller çünkü farklı sınıftlar... Typer ile OPC arasındaki top gear karşılaştırmasını yazdım ama görmedin sanırım...
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 06:58:40 ÖS

DoGuKaN..bırak bıze laf salatası yapmayı..asıl karşılaştırma gtc ıle(aslında o da eşit koşullarda sayılmaz yaa,bırı atmosferık bırı aşırı beslemelı bı araç neyse..)
ama senınde bıldığın gıbı type-R karşısında hıç bır şansı yok kıvırdın ettın olayı opc karşılaştırmasına çevırdın..helal olsun..bız onada razıyız..

arada koskoca 39 beygır 127 tork var  :vaww ama kalkışta hıç bır fark yok şimdi sen dıyeceksın 6sn'de kalkıyor hadı 5.5sn'de kalksın ısterse ımprezaları geçsın burdakı herkes gıbı benım uzerımde de hıç bır albenısı yok opc'nın..
burda opelı koruyacam dıye bı yerını yırtma opel sana hıç bışey vermıyecek..bıde opelın motorunu savunuyorsun yok ıstese yapar yok şudur yok budur ee gorduk motorunu turbolamış,altından gırmış ustunden çıkmış ama hıç bışey yapamamış..zaten turbosu olmasa bı b.k yapamıyacak yaa..ama turbo type-R 'ın neler yapabıldığı herkes bılıyor burda,onun için bıze martaval anlatma..kım neyın ne olduğunu senden ıyı bılıyor..

dikkatli oku tüm mesajları biraz da seviyeye davet ediyorum kıvırma felan neyse konusmana daha dikkatli olursan sevinirim

ASTRA OPC

fiyat     75639 YTL
Motor Hacmi    1998 cc
Silindir Sayisi    4
Motor Gücü    240 hp
Motor Torku    320 nm
Maksimum Hiz    244 km/s
Agirlik    1318 kg
0-100 km/s Hizlanma    6.4 sn
Yakit Tuketimi Sehir Ici    13 lt.
Yakit Tuketimi Sehir Disi    7 lt.

bence CTR nin rakibi astra opc olmalı civic  hondanın en üst donınımlı performans aracı ise opelin astrasının en üst donanımlısı en yüksek performans veren aracını kıyaslamak daha dogru olur

Top Gear Da da rs gti opc arasından opcyi seçtiler biliyorsunuzdur

(http://www.canim.net/araba/images/Opel_Astra_OPC-71-1024.jpg)

tamam honda forumu honda hastası insanlar olacak elbette ama astra opc ve ya gtc yi de bu kadar aşagılamak ayıp olmuyormu sizce

al konudaki ilk mesajım sana da belki bişiler öğretir konunun tamamını okumadan olayı oraya buraya bagladın deme hehe :)

Soruma cvp alamadım ve anlamayan ya da anlamak işine gelmeyen sensin 1.6 astrayla Vtec i karşılaştırmaya kalktın mı kalkmadın mı? Kalktıyasan ben zaten vtec in fabrika verisini söyledim sana ve bu işlerin videoyla olmayacağını söyledim ayrıca H kasa dediğin astra eğer en son kasaysa çok emin olmamakla beraber 0-100 ü 9-9.5 sn de 11 sn dir hakkaten 1.6 astrayla vteci karşılaştırıyorsan şuanda boşa konuşuyoruz çünkü arabanın A sından anlamıyorsun demektir...
Ayrıca ewet s2000 le OPC rakip degiller çünkü farklı sınıftlar... Typer ile OPC arasındaki top gear karşılaştırmasını yazdım ama görmedin sanırım...

tabikide karşılarştırmadım karşılaşmazda vtec motor olarak performans olarak tabiki daha üstün yanlıs anlamısın orada ben örnek vermek istedim .... gördüm gördüm de video atarsan daha iyi anlarım daha inandırıcı olur...
Gönderen: SONE-R - Ocak 07, 2008, 07:01:02 ÖS
opelim.net e çevirdiniz be burayı... alman tofaşı tabi opel yalan mı?
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 07:01:27 ÖS
yalan arkadaşım

Faruk arkadaşım ne dicek ilk mesajım la ilgili merakla bekliyorum

opelim.net le alakam yok bu arada
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 07:09:38 ÖS

burda opelı koruyacam dıye bı yerını yırtma opel sana hıç bışey vermıyecek..bıde opelın motorunu savunuyorsun yok ıstese yapar yok şudur yok budur ee gorduk motorunu turbolamış,altından gırmış ustunden çıkmış ama hıç bışey yapamamış..zaten turbosu olmasa bı b.k yapamıyacak yaa..ama turbo

bi daha oku arkadaşım o yapar yapamazı kim dedi ama ben demiş olsamda bi yerini yırtma felan iyice seviyeyi düşürdün sen kendine yakışır şekilde davran arkadaşım
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 07:14:46 ÖS
Birebir karşılaştırıldıkları bir video bilmiyorum zaten çıkış tarihleri tutmuyor..Bahsettiğim tur zamanları ep3 yani eski kasa Typer ın top gear tur zamanı 1.32.8 OPC 1.33 yeni Typerın ki 1.33.5 tir biraz araştırıp bulabilirsin ;) Ha bu demek değil ki OPC yavaş ya da kötü araba 0-400 de falan geçecektir Typer ı muhtemelen... Ama senin ve GTRulez nickli arkadaşının buraya sadece bu konu için üye olup hoş olmayan bir üslupla bir honda forumunda son araba kalsada hondaya binilmeyeceğinden girip Vtec teknolojisinin önemsiz bir zımbırtı olmasından çıkıp ondan sonra seviyeden bahsetme burda...
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 07:19:58 ÖS
konunun özüne dönelim hadi!!beyler astra gtc mi civic typeR mı?? ÇOK AÇK ŞEKİLDE TYPER.şimdik gelelim opc kıyaslamasına 39 hp fazlası ve 127 tork fazlası aşırı beslemeli olan opc,typer ı 0-100 de GE_ÇE_Mİ_YOR..yani typeR her yerde her şekilde eziyor.neyini savunuyosunuz hala!basit bu kadar ya
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 07:22:58 ÖS
bak kimseye kötü bir söz sarf etmedim sadece teknik verilerle konustum eski ctr umrumda deil yenisi ile opc çünkü eskisi daha hafifti sanırım kullanılan motorlar aynı o yüzden eski ctr daha başarılı olabilir ne alaka son araba honda kalsa binmeyiz felan benim cok yakın arkadasım var hondam.net midir .com mudur o sitede üye ve vtec almayı bile düşündüm ciddi ciddi ama sfi gsi astrada karar kıldım bu ayrı konudur hondayı kötülemedim hiç bir mesajımda siz hep opeli kötülediniz fanatik opelci degilim ama haksızlık vardı burada ha GTC CTR tabiki CTR ama CTR OPC tabiki OPC yanlız fiyat işin içine girerse değişebilir kararım ama genel olarak yol tutuşuydu konfordu dağlamlık vs. OPC daha agır basıyo tek kusuru ile fiyat!!!

kimseye kötü söz daha kullanmadıysam kullanılmamasını beklerim arkadaşım bu yüzden seviye diyorum!!!!!

ki can34 arkadaşımıza gelirsek geçiyor 6,4 6,6 sn fark ve tur zamanlarında da geçmiş....
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 07:24:11 ÖS

>=ok

hala arada o kadar beygır farkı ve tork farkı varken kalkıslar aynı dıyorsun. ben artık senın algı ile ilgili sensörlerinden süphe duymaya basladım.

arkadasım

type r = 1273kg
astra opc= 1393kg

arada 120kg fark var bu bir. 120 kg 0-100 de en az 2 boy demektir.

ikincisi type r ın vites oranlari ile opc ninki aynı deil bu iki.

üçüncüsü type-r max torkunu 5600, max beygirini 7800 dervide veren bir arac. astra opc nın devır kesıcıye gırdıgı devırlerde type r daha max beygırını yenı vermeye baslıyor. yani type r ın astra opc ile aynı sure zarfında 100 km hıza ulasması bundan ıbaret.

kısacası honda aynı hacımden (2.0lt) yuksek beygır ve tork almak ıcın motora yuksek devır cevırtıp tork ve beygır bandını yukarı cekmeyı yeğeliyor, Opel ise tork ve beygır bandını normal sevıyede tutup turbo besleme kullanmayı yegelıyor. olay bundan ıbaret. ama hala basmıyor  bu kafalarınız buna...motora yuksek devır cevırterek beygır ve tork kazanmakta marifet filan deilildir.isteyen her firma bunu uygulayabılır. dedigim gibi tercih meselesi.

ha dıyeceksınızkı opc nin +40 hp lık farkı nerde? onuda opc nın agırlıgı ve sanzuman oranları eşitliyor. ama tabiki bu agırlık yol tutus ve yuksek hızlardakı stabılıte olarakta gerı donuyor orası ayrı...
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 07:27:46 ÖS
bu arada astra opc sırf uzerındeki IRMSCHER donanımları ile TAYP AR ınızı 2 kere satın alır. fiyat farkıda burdan ileri geliyor... buyutcek bısey yok.
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 07:30:16 ÖS
arkdaşım anlamak istemeyen sensin!! atmosferik bi araçla turbo bi aracı ve hp ile tork fazlası bi aracı kıyaslıosunuz typer la ama yinede gecemiyor işte..hondadan hiçbi fazlası yok opelin eksileri fazla ..mesela bitanesini kendin söyledin kg fazla.turbo olusundan dolayı yüksek devir cevirmesine gerek yok zaten!!tutturmussun hondaya cok devir cevirtiyorlar diye!!o araç turbo olmasaydı o da cevirecekti o kadar..turbo araçların özelliği o zaten düşük devirlerde tork ve hp vermesi
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 07:33:30 ÖS
o zmn arkadaşım diyebilirmiyiz hondanın fazla devir döndürmesi ile turbo ve agırlık eşitleniyor demi peki o zmn bu agırlık sence yol tutusuna ve güvenliğe etki etmiyormudur... açık yüreklilikle euroncap testini de göz önünde bulundurarak söyle motor performans süreleri aynı çünkü üç aşağı beş yukarı

bi de FARUK arkadaşım ne oldu kıvırdın felan yazmıştın cevap atarsan sevinirim
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 07:33:47 ÖS
yüksek devir çevirmekle hp almanın birebir ne ilişiği var açıklayabilir misin? hayır öyle birşey varsa direk limitörü iptal edicem de...
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 07:38:30 ÖS
ya bunu sana GTRulez abim açıklar ama ben sana birşey daha somuştum onun cevabını verirmisin

bi de ne alakası var felan demişsin ya o zmn bu honda neden düşük devirlerde vermiyo max gücü ve max torku
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 07:39:29 ÖS
ya da şöyle sorayım hondanın örneğin Typer da 2.0 lt den 200 hp güç üretmesinin üstün motor teknolojisinden dolayı değilde yüksek devir çevirmesiyse yine örneğin sizin 2.0 155 hp Gsi motoruna(arada yıl olarak teknoloji farkı var tabi ama atmosferik olduğu için bu motoru söylüyorum) limitörü 8200 e alan bir chip yapsak 200 hp olur mu? yani devir çevirmekte + hp nin birebir ilişiği nedir?
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 07:40:51 ÖS

ya bunu sana GTRulez abim açıklar ama ben sana birşey daha somuştum onun cevabını verirmisin

bi de ne alakası var felan demişsin ya o zmn bu honda neden düşük devirlerde vermiyo max gücü ve max torku

Hangi devirse alsın max. torku turbo gibi 3000 lerde mi alsın atmosferik motor bu...
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 07:41:26 ÖS
evet honda ile opc 0-100 de aynı kalkııyorlar cunkı opc 120 kg daha agır ve vites oranları type r a oranla daha uzun. bu iki dezavantaj opc nın beygır ve tork fazlalıgını kalkısta egale ettırıyor. ama tabıkı 100 kmh den sonra opc +hp ve + tork avantajı ile ayırmaya baslayacaktır buda ayrı bi hadise.

yanı opc nın type r ı gecememesı gıbı bı hadısede soz konusu deil.
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 07:43:40 ÖS
ya bunun teknolojik ilişkisini GTRulez abim açıklar okuyunca tmm arkadaşım

1994 gsi sfi çok eski bi abi .... istersen hiç girmeyelim biraz saçma olmus ama bi chip le 175 hp güç alınabiliyor onu biliyorum
Gönderen: Faruk - Ocak 07, 2008, 07:44:02 ÖS

yalan arkadaşım

Faruk arkadaşım ne dicek ilk mesajım la ilgili merakla bekliyorum

opelim.net le alakam yok bu arada

o zmn arkadaşım diyebilirmiyiz hondanın fazla devir döndürmesi ile turbo ve agırlık eşitleniyor demi peki o zmn bu agırlık sence yol tutusuna ve güvenliğe etki etmiyormudur... açık yüreklilikle euroncap testini de göz önünde bulundurarak söyle motor performans süreleri aynı çünkü üç aşağı beş yukarı

bi de FARUK arkadaşım ne oldu kıvırdın felan yazmıştın cevap atarsan sevinirim

hala çocuk gıbı ışlerle uğraşıyorsun..ben cevapımı yukarda verdım zaten teknık bılgılerı yazdım fıyat farkınıda sen duşun eğer bıraz arabalardan anlıyorsan mantıklı bı karar verırsın..

tabikide karşılarştırmadım karşılaşmazda vtec motor olarak performans olarak tabiki daha üstün yanlıs anlamısın orada ben örnek vermek istedim .... gördüm gördüm de video atarsan daha iyi anlarım daha inandırıcı olur...

buna tukurduğunu yalamak denır tabırı caızse kıvırmak.. >=ok

GTRulez canım arkadaşım banned olmamak ıçın kendımı zor tutuyorum...
type-R'da ton başına 157hp 151tork duşuyor..
opc'de ıse ton başına 172hp 229tork duşuyor..

pekı sen buna ne cevap verıceksın ıkısınıde 1ton olarak hesaplarsak opc'nın gene 15hp ve 78tork fazlası oluyor..
bana hala ne 120kgsın'den bahsedıyorsun..

yüksek devir çevirmekle hp almanın birebir ne ilişiği var açıklayabilir misin? hayır öyle birşey varsa direk limitörü iptal edicem de...

>=ok

Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 07:45:51 ÖS
biz zatenopc yi  geçer demiyoruz bırakta o kadarını yapsın beygr ve tork farkıyla!!siz gtc den ki typer la hp leri aynı ve klasmanıda aynı iken gidip opc ye cevirdiniz olayı!!gtc typer a geçiliyor..yüksek hızlarda eşitlenmeye başlıyor..typeR ezi-yor!!  :dil :dil
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 07:48:09 ÖS
ya abi bakın CTR kötü deil ama astra opc de kötü degil ben yüksek devirde max gücünü veren atmosferik motordansa düşük devirde veren gücünü ve bi yazlımla 275 hp olan bi aracı almayı tercih ederdim

pekı sen buna ne cevap verıceksın ıkısınıde 1ton olarak hesaplarsak opc'nın gene 15hp ve 78tork fazlası oluyor..
bana hala ne 120kgsın'den bahsedıyorsun..

15 hplik fazlalık işte opcyi öne geçirin küçük ayrıntı

buna tukurduğunu yalamak denır tabırı caızse kıvırmak..

demişsin olayı kıvırmadım farkındasındır inşallah kıvıranın kim oldugunun ben ilk mesajımda da opc dedim son mesajımdada opc ile kıyaslanması gerekiyor dedim
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 07:48:16 ÖS

arkadasım bak bidaha acıklıyorum. umarım bu sefer anlarsın.

belli bir hacimdeki bir motordan (mesela 2.0liter) o motorun sundugundan daha fazla beygır alabılmen ıcın max tork ve max beygır bandını cok yukarı devırlere cekmen gerekır.bu ıkı bandı ne kadar yukarı cekersen o kadar cok beygır alırsın. bunu yapman ıcınde doal olarak motora oldugundan daha fazla devır cevırtmen gerekıyor. olmayan devıre beygır bendı tasıyamazsın dimi? yanı motora fazla devır cevırterek deıl , beygır ve tork bandını yukarı cekerek aynı hacımden daha fazla guc alınır.  bandı tasımak ıcın devır cevrıltılır, guc almak ıcın deil. nitekim type r ın max torku 5500 gibi devirlerde vermeside buna en guzel ornektir. ( opc max tork 3600rpm)

gelelim senın arabana. arabana daha fazla devır cevırtmen hıcbı ıse yaramaz onemlı olan dedgım gıbı tork ve beygır bandını yukarı cekmendır. eger bunları yaparsan tabıkı arabandan daha fazla guc alabılırsın. ama atıyorum 300.000 de bıtecek motor 150.000 de bıter orası ayrı konu. bunlar ınce hesap işleridir.
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 07:53:48 ÖS

ya da şöyle sorayım hondanın örneğin Typer da 2.0 lt den 200 hp güç üretmesinin üstün motor teknolojisinden dolayı değilde yüksek devir çevirmesiyse yine örneğin sizin 2.0 155 hp Gsi motoruna(arada yıl olarak teknoloji farkı var tabi ama atmosferik olduğu için bu motoru söylüyorum) limitörü 8200 e alan bir chip yapsak 200 hp olur mu? yani devir çevirmekte + hp nin birebir ilişiği nedir?

evet arkadasım dogrudur. ama olay devır cevırtmekte deıldır. max tork ve max beygır bandını yukarı devırlere tasımak ıcın devır cevrıltılır. astra gsi ın motorunun max rpm ini 8200 ecıkartıp max beygır ve max tork bandını yukarılara cekersen tabıkı aynı motordan 200 ve daha ustu beygırler alabılırsın. ama burda ısın ıcıne sorunsuzluk ve uzun omurluluk gırıyor. 1993 yılının teknolojısı ıle uretılmıs piston ve yataklara sahıp ır motra bunu yaparsan tahmınımce yollardakı hakımıyetın fazla uzun surmez :) :
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 07:57:33 ÖS

Hangi devirse alsın max. torku turbo gibi 3000 lerde mi alsın atmosferik motor bu...

type r ın motoruna max torku 3000devırde aldırırsan o arac kıcını kaldıramaz : ) o yuzden max tork 5500 devvırlerdedir.
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 07:58:03 ÖS
fazla takip etmediğim için bilmiyorum opel in son zamanlarda bu sınıf için ürettiği 2.0 atmosferik bir araba var mı? Var ise max torku hangi devirde alıyor? Yani bu atmosferik bir araba turbo gibi max. torkunu 3600 de veremez tabiki.. Bir de dediğin gibi anlamadığım bir konu var sen Typer max. torkunu verdiği devirden falan bahsederken GTC ile mi karşılaştırma yapıyorsun yoksa atmosferik bir arabaya göre mi?
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 08:03:52 ÖS
Çünkü GTC ile karşılaştırıyorsan ewet torku epey bir geç alıyor ama bu k20 nin kötü bir motor olduğunu göstermez turbo olmadığını gösterir :)
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 08:09:08 ÖS

fazla takip etmediğim için bilmiyorum opel in son zamanlarda bu sınıf için ürettiği 2.0 atmosferik bir araba var mı? Var ise max torku hangi devirde alıyor? Yani bu atmosferik bir araba turbo gibi max. torkunu 3600 de veremez tabiki.. Bir de dediğin gibi anlamadığım bir konu var sen Typer max. torkunu verdiği devirden falan bahsederken GTC ile mi karşılaştırma yapıyorsun yoksa atmosferik bir arabaya göre mi?

hayır son donemde opelin 2.0 atmosferık motoru yok. 2.2 atmosferık var oda sandıgının aksıne max torkunu 3600 devırde verıyor. ama tabıkı bu yuzdende arac 147hp. ama dedıgım gıbı GM motorlarının karakteristik ozellıgıdir bu. atmosferıktede turbo dada max torku alt devırlerde sunarlar. bunun + ları sehır ıcınde vıtes deıstırmeden ıstedıgın gıbı yol alabılırsın. +yakıt tuketımını onemlı olcude alır. mesela sole bı ornek vereyım honda cıvıc max torkunu 4800 devırde verıyor. ve yolda 3. viteste 3 bın devır cıvarında ılerlıyosun ve onundekı arbayı sollamak ıstedın. karsıdanda araba gelıyor. mecburen vıtesı ıkıye cekıp aracın devırını max torkun verılıdgı 4800 devırlere cıkararak sollaman gerekır. cunkı araban o devırlerde max ıvmeyı ve yapıstırmayı kazanıyor.. ama opelin motrlarında böle bır hadıse yoktur. cunkı max tork zaten cok assagılarda oldugundan vıtes deıstırmeden aynı ıslemı yapabılıyosun. buda dusuk yakıt tuketımı+konforlu surus demektır. herkez senın gıbı 3 ten 2 ye cekme delisi olmaayabılır : ) anlatmak ıstedıgım bu .

type r ı atmosferık herhangı bır opel motoru ıle kıyaslıyroum. gtc ıle deıl. cunkı opelın atmosferık motrlarıda max torku 3 bın de verır.
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 08:11:34 ÖS
tmm iyi güzel anlatıyorsun!!typeR gtc yi geçiyormu geçmiyor mu bana bunu söyler misin gtrulez arkdasım
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 08:14:42 ÖS

Çünkü GTC ile karşılaştırıyorsan ewet torku epey bir geç alıyor ama bu k20 nin kötü bir motor olduğunu göstermez turbo olmadığını gösterir :)

hayır k20 kötü bir motor deildir. olayın turboylada alakası yok . dedıgım gıbı bendekı vectra gt de 2.0 motor ve turbo yok. ve max torkuda 3600 rpm de verıyor. ama tabıkı bu yuzden hp si dusuk. 150 hpcik  : ) bu motorada max torku 5500 lerde verdırseydım 180-190 beygırlerı verırdı. ama o zmanda ısın ıcıne yuksek devır cevırtme mecburıyetı gırıyor. buda uzun omurlulge ve sorunsuzluga eksi bir etkendir.  ne kadar yuksek devır- okdar yuksek asınma oranı ve kısa omurluluk demektır. o yuzden opel yuksek beygır almak ıstedıgınde motora beygır cevırtmek yerıne motor hacmını arttırır. mesela opel atmosferıkte 170 hp yi 2.5 V6 motoru ile verır. honda ise 2.0 ile veriyor. bu yuzdende opel yanı GM motorları 350-400.000km lere kadar sorunsuz calısırken type r lar 150-200 bınlerde rektıfıyeye gırıryor.
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:17:03 ÖS
Arkadaşlar Neyi Tartışıyorsunuz Typer Dada Fabrika Çıkış Turbo Olsa Bu Arkadaşlar Susacak . Size Göre Turbo İyi Bize Göre Atmosferik Makina . Siz GTC ile Geride Kalırsınız Canlarım Typer In Stoplarını Görürsünüz . Savunmayın Opeli Hatta Mumkunse Alman Arabasını . Saygılar .
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 08:21:08 ÖS

Arkadaşlar Neyi Tartışıyorsunuz Typer Dada Fabrika Çıkış Turbo Olsa Bu Arkadaşlar Susacak . Size Göre Turbo İyi Bize Göre Atmosferik Makina . Siz GTC ile Geride Kalırsınız Canlarım Typer In Stoplarını Görürsünüz . Savunmayın Opeli Hatta Mumkunse Alman Arabasını . Saygılar .

alman arabasını mı?

sen daha önce hic bi M3 e veya AMG ye öpülmedin heralde : ) )
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 08:21:43 ÖS
gtrulez arkdaş benim sorduğum soruyada cevap veremedi zaten :D kal geldi galiba..

Arkadaşlar Neyi Tartışıyorsunuz Typer Dada Fabrika Çıkış Turbo Olsa Bu Arkadaşlar Susacak . Size Göre Turbo İyi Bize Göre Atmosferik Makina . Siz GTC ile Geride Kalırsınız Canlarım Typer In Stoplarını Görürsünüz . Savunmayın Opeli
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 08:22:22 ÖS

hayır son donemde opelin 2.0 atmosferık motoru yok. 2.2 atmosferık var oda sandıgının aksıne max torkunu 3600 devırde verıyor. ama tabıkı bu yuzdende arac 147hp. ama dedıgım gıbı GM motorlarının karakteristik ozellıgıdir bu. atmosferıktede turbo dada max torku alt devırlerde sunarlar. bunun + ları sehır ıcınde vıtes deıstırmeden ıstedıgın gıbı yol alabılırsın. +yakıt tuketımını onemlı olcude alır. mesela sole bı ornek vereyım honda cıvıc max torkunu 4800 devırde verıyor. ve yolda 3. viteste 3 bın devır cıvarında ılerlıyosun ve onundekı arbayı sollamak ıstedın. karsıdanda araba gelıyor. mecburen vıtesı ıkıye cekıp aracın devırını max torkun verılıdgı 4800 devırlere cıkararak sollaman gerekır. cunkı araban o devırlerde max ıvmeyı ve yapıstırmayı kazanıyor.. ama opelin motrlarında böle bır hadıse yoktur. cunkı max tork zaten cok assagılarda oldugundan vıtes deıstırmeden aynı ıslemı yapabılıyosun. buda dusuk yakıt tuketımı+konforlu surus demektır. herkez senın gıbı 3 ten 2 ye cekme delisi olmaayabılır : ) anlatmak ıstedıgım bu .

type r ı atmosferık herhangı bır opel motoru ıle kıyaslıyroum. gtc ıle deıl. cunkı opelın atmosferık motrlarıda max torku 3 bın de verır.

Tamam da zaten bu gti sınıfı bir araba yani üst devirleri kullanmayacaksam niye bu arabayı kullanayım ama dediğin gibi herzaman yüksek devirde olunacak diye birşey yok tersi de olabilir ki Typer(eski kasa olan ama yeniside aşagı yukarı aynıdır) 5900 d/d de 196 nm tork vermekle beraber 3000 d/d den max. tork devrine kadar 180 nm torkun altına düşmüyor... yani 3 ten 2 ye almaya gerek kalmadan da o bahsettiğin araba sollanır ama 2 ye alırsak 2 defa sollanır :)
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:22:55 ÖS
Hondatalı Typer vs M3 .....
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 08:24:43 ÖS

tmm iyi güzel anlatıyorsun!!typeR gtc yi geçiyormu geçmiyor mu bana bunu söyler misin gtrulez arkdasım

ben foruma uye oldugumdan berı bırtek mesajımda bile gtc type r ı gecer demedimki. tabiki type r gecer. cunkı aynı sınıfta deiller. ayrıca astra opc ile type r ın sartlarını esıtleyen opc nın agırlık ve uzun sanzuman oranı eksisi aynen gtc ıcınde gecerlı oldugu ıcın type r cok rahat gececektır. ama uzunda ısler deısebılır orası ayrı.. fakat  gtc nın sınıfındaki arac type r deil type s tir : )
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:26:08 ÖS
gtc kaç litre?
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 08:26:40 ÖS

alman arabasını mı?

sen daha önce hic bi M3 e veya AMG ye öpülmedin heralde : ) )

M3 max. torku hangi devirde veriyor? :)
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 08:27:09 ÖS

Tamam da zaten bu gti sınıfı bir araba yani üst devirleri kullanmayacaksam niye bu arabayı kullanayım ama dediğin gibi herzaman yüksek devirde olunacak diye birşey yok tersi de olabilir ki Typer(eski kasa olan ama yeniside aşagı yukarı aynıdır) 5900 d/d de 196 nm tork vermekle beraber 3000 d/d den max. tork devrine kadar 180 nm torkun altına düşmüyor... yani 3 ten 2 ye almaya gerek kalmadan da o bahsettiğin araba sollanır ama 2 ye alırsak 2 defa sollanır :)

type r ın 3 bın devırde 180 nm tork vermesi imkansızdır arkadasım. 2900 devır boyunca sadece 16nm mı artıyor o zman tork : )   ezbeere konusmayalıım lutfen...
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 08:28:18 ÖS
typeS diyerek tam saçmaladın gtrulez!!!YORUM YOK SANA :) :)
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:29:11 ÖS

gtc kaç litre?
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 08:30:28 ÖS
2000 cc ,gtc
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:31:09 ÖS
o zaman rakibi type S olamaz Type R dır .
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 08:31:37 ÖS

type r ın 3 bın devırde 180 nm tork vermesi imkansızdır arkadasım. 2900 devır boyunca sadece 16nm mı artıyor o zman tork : )   ezbeere konusmayalıım lutfen...

http://arabam.e-kolay.net/testArsiv.aspx?rowid=383
Biraz incele istersen yalan yazmamışlardır heralde... i-vtec böyle birşey :) Ayrıca Type-R ın alt devirleri tahmininden daha canlıdır GTC kadar olamaz tabi...
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 08:32:28 ÖS

typeS diyerek tam saçmaladın gtrulez!!!YORUM YOK SANA :) :)

civic HB = Astra Hb
civic type s = astra GTC
civic type r = astra OPC

segmental karsılıklar aynen budur arkadasım.
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 08:32:48 ÖS
e taibki typeR dır ..burda gtrulez i ciddiye alıp konuştğuma pişmanım!!typeS gtc nin rakibi dedikten sonra :)
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:35:35 ÖS
hata var GTC nin Rakibi 1.6 Sınıfında VTI dır . typeS trip şanzumana sahip 1.8 dir.

Düz Civic Sedan - Düz Astra Hb yi geçiyor .
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 08:36:45 ÖS
ve bişiy daha belirteyim astra gtc turbo artık 2.0 deil 1.6 turbo 180hp olarak üretilmektedir.
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:37:47 ÖS
GTC Opc var 240 beygir .

Type R vs M3

http://www.youtube.com/watch?v=UxE87J1rlLs

izle yorumunu yap
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 08:38:30 ÖS
tamamda arkadasım konuyu sen çarpıttın da çarpıttın!!opel 2000 cc liği piyasada tutturamayınca 1.6 olarak üretmeye başladı :D
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 08:38:57 ÖS
sözüm sana gtrulez
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 08:41:19 ÖS
GTRulez; linki inceledin mi bilmiyorumda yanlış olması ihtimaline karşı ecu suz filtre headers vs li  dyno sonuçlarıma baktımda tork 3000 devirden 7800+ devirlere kadar hiç 190 nm nin altına düşmüyor ;) yani imkiansız değil i-vtec :)
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 08:43:35 ÖS

gtcyi geçiyor fakat opc yi geçemiyor
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:45:03 ÖS
Hım ... Görmeden İnanmam . Hondatalı Typer Geçer Derim Ben .
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 08:46:39 ÖS
opc le 0-100 leri aynı ..sonra alsın bırakta opc(240 hp) o kadar tork ve  hp farkı var konu opc değil!!opc diyip durmasan daha iyi.. arkadasım konuyu çarpıtıyosun!gtc typer ı geçemiyor bu kadar
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:47:48 ÖS
Sonrasıda Belli Olmaaz Can34 Hiç Belli Olmaz Hiiiç...
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 08:48:45 ÖS

Bu ayki Auto Motor & Sport dergisinin yapmış olduğu Sedan ASTRA ve Sedan CIVIC'in karşılaştırmalı test sonuçları...

Astra 1.6 Easytronic - Civic 1.6 otm

1. ASTRA rakibinden 10 hp daha güçsüz ve 120 kg daha ağır olmasına rağmen hızlanma performansında aynı sonuçlara imza atıyor. Hatta 0-130 km/s hızlanmada ASTRA CIVIC'den 0,5 sn daha hızlı.

2. ASTRA 100 km/s hızda ilerlerken ani frende CIVIC'den tam 1 ila 3 metra arasında daha erken duruyor.

3. Yol tutuş testlerinde ASTRA'nın bariz üstünlüğü söz konusu. (Puanlamada 10-7)

4. ASTRA belli bir hızda ilerlerken CIVIC'den yaklaşık olarak 1 dbA daha az gürültü aktarıyor iç kısma, yani daha sessiz.

5. Yakıt tüketimi olarak ASTRA rakibinden ortalama 0,5 lt daha az tüketiyor.

6. ASTRA'nın bagaj hacmi CIVIC'inkinden tam 101 lt daha geniş.

7. CIVIC'in ise rakibine üstünlük kurduğu çok nadir konular ise standart donanım seviyesi ve iç mekan özellikleri. Ancak donanımı daha fazla olduğu için de CIVIC'in fiyatı ASTRA'ya göre oldukça yüksek.

Sonuçta puanlama olarak karşılaştırmayı 324-312'lik net bir skorla ASTRA kazanıyor.

hata var GTC nin Rakibi 1.6 Sınıfında VTI dır . typeS trip şanzumana sahip 1.8 dir.

Düz Civic Sedan - Düz Astra Hb yi geçiyor .

bu sana en iyi cevap olmuştur
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 08:49:38 ÖS
stockta  geçemez ya opc yi :s çünkü hp ve tork fazlası var baya ?
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:50:09 ÖS
Ben EasyTronic Aracı Geçiyorum Sedan Trip Civic Var Bende .

Yazdığım Yazıda Düz Oldugunu Belirtmiştim . Triplerdede Sonuc Değişmiyor . Denendi Test Edildi .
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:50:34 ÖS

stockta  geçemez ya opc yi :s çünkü hp ve tork fazlası var baya ?

Belli Olmaz. :)Aynı Beygirde Olsa 2side 240 :)
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 08:50:39 ÖS
ve bir şey daha demek istiyorum focus st 2500cc ama opc ile kıyaslanıyor golf gti leon cupra megane rs civic typer vs bunlar aynı grup ta yer alır gtc ile rs typer st kıyaslanmaz ben bunu diyorum tmm gtcyi geçiyor typer ama opcyi geçemiyor 0,2 sn lik bir fark da olsa var....
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 08:51:10 ÖS

Yazdığım Yazıda Düz Oldugunu Belirtmiştim . Triplerdede Sonuc Değişmiyor . Denendi Test Edildi .
bu da sana en iyi cevap olmuştur dogukan ;)
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 08:51:32 ÖS

düz vites denenmemesinin sebebi pilotajın işin içini girmesi vede hondanın otomatik vitesi ödül almıştır.. çok iyi deniliyor

bu daha da iyi cevap bence

düz viteste senin geçitign aracın sürücüsünün nasıl kullandıgını nasıl bileyim teknik veri kaliteli teslerle konusalım pls
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:52:29 ÖS
Getir Yürücem Sana 3 Boy Garanti Ediyorum .
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 08:53:28 ÖS
banane birader senin yürütmenden ben yapılan testlere fabrika verilerine bakarım... pilotajı işin içinden çıkarırım
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 08:53:55 ÖS
düz diye belirtmiş photo nickli arkadasımız önce düz vites sonra trip.leri sölemiş dikkatli oku dogukan ;)
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:54:40 ÖS
fabrikaya göre benim arabam stoc halde 0.75 saniye daha iyi hızlanıyor .
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 08:56:00 ÖS
blmeden konusuyo dogukan nickli arkadaş!!120 kg hondadan daha ağır ve 10 hp daha az güçlü ama hondadan hızlı 0-130 da diyor..nasıl oluyor anlamadım :)
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 08:56:35 ÖS
astra hb ve normal civic için unutmadan söyliyim
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:56:53 ÖS
Pugcılarda böle opelcilerde geçiliolar . alman fransız farketmez bu alemde kral japon...
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 08:57:47 ÖS

ben yapmadım ben kendi tecrübemden bahsetmiyorum saygın otomobil dergilerinin vermiş oldugu kararı söylüyorum..
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 08:58:13 ÖS

blmeden konusuyo dogukan nickli arkadaş!!120 kg hondadan daha ağır ve 10 hp daha az güçlü ama hondadan hızlı 0-130 da diyor..nasıl oluyor anlamadım :)

bi daha düşün ben mi diyorum....
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 08:59:30 ÖS
Test İçin İnandığım Tek Birleşim Top Gear Programıdır ... Başka Testlere İnanmam . Getir Geçeyim Hepsini Boyboy ... Atlı Kovboy Olcam Bu Aralar...
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:00:22 ÖS
walla bende sana inanmıyorum birader top gear da da opc yeni typerı 0,5 sn ile geçiyor pist zamanında
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 09:00:33 ÖS
evet arkadasım.maddeleri sayarken söyledin yok astra civicden böyle daha iyi şöyle daha iyi derken.kendi ağzınla kendini yalanlıyon resmen :D
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 09:01:45 ÖS
bak ben yeni type R için Konusmuorm . Eski Kasa İçin Konusuyorum SAptırma ...
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:02:22 ÖS

evet arkadasım.maddeleri sayarken söyledin yok astra civicden böyle daha iyi şöyle daha iyi derken.kendi ağzınla kendini yalanlıyon resmen :D

nasıl yani ben anlamadım kusura bakma açıklasana yalanlamışım kendimi nerde ve hangi kelimemle ben dediklerimin arkasındayım
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 09:03:34 ÖS
arkadaşım 5. sayfadaki yorumuna bak easy tronik astra 120 kg daha ağı ve civicin 10 hp fzlası var ama astra daha hızlı 0-130 da demişsin
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:05:19 ÖS

bak ben yeni type R için Konusmuorm . Eski Kasa İçin Konusuyorum SAptırma ...

yaw eski kasa için ne olur bilmiyorum ama benim verdigim veriler dergininki astra h ve yeni civic ha sen ne dersin bilmeme ama madem top geara inanıyorsun top gear da typer işte bende diyorumki typer dan opc daha yani tmm astra g ile önceki kasa civic farklıdır belke

ayrıca ben demiyorum kafam çatladı burada ben demiyorum
ben demiyorumben demiyorumben demiyorumben demiyorumben demiyorumben demiyorum
ben demiyorumben demiyorum ben demiyorum ben demiyorum

ahhh dergi diyor
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 09:06:05 ÖS
bu kadar konusmasak daha ii buna en ii cevap yolda verilir. elbet bırgun cıkılır .
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:07:26 ÖS
veridgim bilgilerin hiç biri benim degildir tamamen türkiyede ve dünyada önde gelen test yapan dergi program vs. lerden alıntıdır
Gönderen: Faruk - Ocak 07, 2008, 09:09:40 ÖS
OPC :igrenc  
TYPE-R  <^^Seyt
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 09:10:26 ÖS
dogukan ve gtrulez arkadaşlar siz opeli daha cok sevebilirsiniz hondadan ama bu typeR ın gtc den daha iyi bir araba oldugu gerçeğini değiştirmez.gerçekçi olun.bunu performans için söylyorum.işçiliklerini konforlarını filan bilmiyorum!!onlar hakkında bilgim yok pek daha doğrusu gtc nin ki hakkında pek yok
Gönderen: TYPE-R - Ocak 07, 2008, 09:11:25 ÖS
Çok saçma çok opelciler verilerle hareket edio biz arabayla nasıl oluyo anlamıorum

Typer ın ne oldugu ortada gtcyi geçiyo diosun opciyi geçemio diosun o typer geçemesebile asla ezilme ama burda bir fark daha doğuyo 25000ytllik bir para o parayıda resmen çöpe atıosun neden 75000ytllık bır aracla 50000ytllık bır araç kafa kafaya geliosa ve birileri hala pahalıyı seçiyosa bunun nedeni ne merak ediyorum ????

Bu konu uzar giderrrrrrrrr...: ) elbet bi gün opcyle typer birbirini bulur zaten 2 videodada bulmustu ama inanmıyosunuz: )
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 09:14:56 ÖS
 > >red+kid = typeR (adını şimdik koydum gtc avcısı  :dil )
Gönderen: TYPE-R - Ocak 07, 2008, 09:15:59 ÖS

typeR (adını şimdik koydum gtc avcısı  :dil )

:emo :emo :emo :emo :emo >=ok >=ok
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:21:39 ÖS
dogukan ve gtrulez arkadaşlar siz opeli daha cok sevebilirsiniz hondadan ama bu typeR ın gtc den daha iyi bir araba oldugu gerçeğini değiştirmez.gerçekçi olun.bunu performans için söylyorum.işçiliklerini konforlarını filan bilmiyorum!!onlar hakkında bilgim yok pek daha doğrusu gtc nin ki hakkında pek yok

ya devehe hendek atlatmak sana benim yazılarımı dikkatli okutmaktan kolay be yaw arkadasım hangi mesajımda gtc typerdan iyi demişimde sen böyle konusuyon ha bulum alıntı yapıp göstermezsen işte o zmn senin ne avladıgın belli olur... artık yeter yahu bulup getirmelisin böyle büyük konusuyorsan

GTC TYPERDAN KÖTÜ TYPER İYİ TMM

OPC TYPERDAN İYİ TMM bizim anlatmak istedigimiz bu yoksa typer kötü deil

ha bişi daha anlatıyoruz typerın rakibi gtc deil opc diyoruz
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 09:30:00 ÖS

walla bende sana inanmıyorum birader top gear da da opc yeni typerı 0,5 sn ile geçiyor pist zamanında

Eskisine de 0.2 saniye geçiliyor nasıl olucak :) Hem GTC hem de OPC Typer ın rakibidir. GTC kağıt üstünde rakiptir kezaa teknik veriler dahilinde yanına bile yaklaşamaz Typerın... OPC ise yeni Typer ı hem pist hem de 0-400 de geçer eskisini 0-400 de geçer pistte geçemez yani top geara göre...
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 09:32:26 ÖS
Gerçi bu GTC nin 0-400 ü nedir bilen var mı? Çünkü sürekli bahsettiğiniz top gear videosunda megane rs i öyle çokta açık ara geçmiyordu...
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 09:33:03 ÖS

Gerçi bu GTC nin 0-400 ü nedir bilen var mı? Çünkü sürekli bahsettiğiniz top gear videosunda megane rs i öyle çokta açık ara geçmiyordu...

Yanlış yazmışım GTC değil OPC :)
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:33:14 ÖS
ya eskiyi boşwerin yada onuda astra g opc ile kıyaslayın yeni civic typer astra h opc yeni astra yani  opc pisstede 0-100 dede her türlü geçiyor ha gtc rakiptir haklısın ama bu zoru görünce kaçılan rakiptir bence sonucta typer ile 1400cc opel astra da rakiptir aynı segmentte
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:33:51 ÖS
0-400 derken 0-400m mesafeyi aldıkları süre mi 0-400 km hıza cıktıkları süremi :D ki bu saçma olur 400km yok artık :) metredir büyük ihtimallede
Gönderen: Faruk - Ocak 07, 2008, 09:35:22 ÖS

0-400 derken 0-400m mesafeyi aldıkları süre mi 0-400 km hıza cıktıkları süremi :D ki bu saçma olur 400km yok artık :)

ben daha ne dıyım..  
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 09:38:59 ÖS

0-400 derken 0-400m mesafeyi aldıkları süre mi 0-400 km hıza cıktıkları süremi :D ki bu saçma olur 400km yok artık :) metredir büyük ihtimallede

yok 400 km değil 400 mil... Ki yaklaşık 666 km yapıyor...
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:39:40 ÖS

0-400 derken 0-400m mesafeyi aldıkları süre mi 0-400 km hıza cıktıkları süremi :D ki bu saçma olur 400km yok artık :)

ben daha ne dıyım..  

mesela cevap verebilirsin bilememek degil öğrenmemek ayıp ki zaten 0-400m olarak kıyaslandıgını ilk defa duydum bütün samimiyetimle söylüyorum çünkü baktıgım şeylerde hiç 0-400 yoktu
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:40:33 ÖS

hıııııı komik :) ya bakın soru soruluyosa öğrenmek için burasıda forum sa paylaşım en iyisidir... tabi kişiye göre
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 09:43:58 ÖS

ya eskiyi boşwerin yada onuda astra g opc ile kıyaslayın yeni civic typer astra h opc yeni astra yani  opc pisstede 0-100 dede her türlü geçiyor ha gtc rakiptir haklısın ama bu zoru görünce kaçılan rakiptir bence sonucta typer ile 1400cc opel astra da rakiptir aynı segmentte

Arkadaş H li G li konuşma :) ben sana ep3 fn2 diyormuyum :) çoğumuz opeli takip etmediğimizden anlamıyoruz H yi G yi en azından ben anlamıyorum... zaten şu son yazdığından bişey anlamak mümkün değil özellikle zoru görünce kaçılan ve typerla 1400cc opel kısmı...
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 09:44:58 ÖS

hıııııı komik :) ya bakın soru soruluyosa öğrenmek için burasıda forum sa paylaşım en iyisidir... tabi kişiye göre

Ciddi ciddi 400 km mi diye öğrenmek için sorduysan afedersin...  
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:45:35 ÖS
g kasa astranın sondan bi önceki kasasıdır h kasa ise son kasasıdır kusura bakma kendim gibi düşündüm
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 09:45:48 ÖS
paylaşıyoruz işte arkadaşım gerçekleri söylüyoruz kabullenemiyorsunuz . s2000 de atmosferik 240 bg ... turbolayın anca geçersiniz...
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:46:50 ÖS

Ciddi ciddi 400 km mi diye öğrenmek için sorduysan afedersin...  

önemli degil de banada saçma geldi ama ne bileyim öyle şeyler duydum ki bu damı olacak diye dedim yok artık felan demiştim zaten :) :) :)
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:48:04 ÖS
Yeni Opel GT: Teknik Verilere Genel Bakış
Emisyon standardına uygunluk Euro 4
Yakıt süper kurşunsuz
Silindir sayısı 4
Silindir çapı (mm) 86.0
Silindir yüksekliği (mm) 86.0
Motor hacmi (cm3) 1998
Maksimum güç (kW (hp)) 194(264)
Devir (rpm) 5300
Maksimum tork (Nm) 353
Devir (rpm) 2500 - 5000
Şanzıman 5-vitesli, manuel

Sürüş peformansı
Maksimum hız (km/saat) 229
Hızlanma 0 – 100 km/h (saniye) 5.7

Yakıt tüketimi (l/100 km)
Şehir-içi 13.0
Şehir-dışı 6.9
Ortalama 9.2
CO2 emisyonu (g/km) 218

Otomobil Boyutları (mm)
Uzunluk 4100
Genişlik 1813
Yükseklik (boş ağırlık) 1274
Dingil mesafesi 2415
Tekerlek izi, ön 1543
Tekerlek izi, arka 1561
Dönüş açıklığı (mm)
Kenardan-kenara 10.70
Bagaj bölmesi kapasitesi (litre) 
Tavan kapalı iken 141
Tavan açık iken 119
Ağırlık ve dingil yükü (kg)
Sürücü dahil boş ağırlık (70/156/AB’ye göre) 1395
Brüt araç ağırlığı 1542
Ön yük 147
Maksimum dingil yükü, ön 802
Maksimum dingil yükü, arka 740

s2000 i opel gt ile kıyasla canımın içi 194 hp bu da turbo.... :) :D :D :D :lol:

ha GT neden s200 nin en büyük rakibi ve en iyi roadster olarak seçilmiştir araştırı bulursun
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 09:50:18 ÖS
Ama Turbo İşte Anlatamıyorum .. S2000 Turbo Üretilse Ne Olur Biliyormusun .... Anlatamıyorum Herhalde Sizin Araçlar Turbolu O Gücü Veriyor bizimkiler Atmosferikte ...
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 09:51:47 ÖS
Buna da nsx giderrr :)
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 09:52:27 ÖS
fark yapmaz diosn ugurcum :)
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:53:56 ÖS
off ona şu gider bunu şu gider off. off. aynı klasmannnnnnn
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 09:54:00 ÖS
pardon GT 264 Beygir İyi okursan Verileri...
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 09:54:11 ÖS
Ayrıca kendi verdiğin veriden bi haber gibisin ya :) orda 194 kw yazıyor hp değil yani 264 hp :)
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 09:55:34 ÖS
Cidden emin olmadığımdan ya da bilmediğimden soruyorum Nsx ile bu Gt aynı klasman olmaz mı?
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:56:18 ÖS
ya da o zmn bunada ben cevap vereyim sizin tarzınızda 1991 model lotus omega giderrrr arkadaşlarım hadi hondanın bundan da iyi aracını bulun 5 kapılı sedan dünyanın en hızlı aracı opel

NOT: M5 degil çünkü hız kesici var o araçta... kaldırılırsa ne olur bilemem ama fabrikadan öyle cıkmıyor

ayrıca ben daha güçlü demedim ki 194 işte ama daha iyi :) motor olarak s2000 tabikide ana genel olarka en iyi otomobil seçildi neden acaba...
Gönderen: tuning - Ocak 07, 2008, 09:56:25 ÖS
alayına HONDA
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 09:56:54 ÖS

Cidden emin olmadığımdan ya da bilmediğimden soruyorum Nsx ile bu Gt aynı klasman olmaz mı?

roadster ??????
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 09:57:24 ÖS

s2000 i opel gt ile kıyasla canımın içi 194 hp bu da turbo.... :) :D :D :D :lol:

ha GT neden s200 nin en büyük rakibi ve en iyi roadster olarak seçilmiştir araştırı bulursun

Sen Demedin mi Arkadaşım ....194 bg diye Araç 264 Beygir Ve Turbo . S2k Turbo 500 Beygirlere Cıkıyor .
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 09:58:10 ÖS

ya da o zmn bunada ben cevap vereyim sizin tarzınızda 1991 model lotus omega giderrrr arkadaşlarım hadi hondanın bundan da iyi aracını bulun 5 kapılı sedan dünyanın en hızlı aracı

NOT: M5 degil çünkü hız kesici var o araçta... kaldırılırsa ne olur bilemem ama fabrikadan öyle cıkmıyor

ayrıca ben daha güçlü demedim ki 194 hp işte ama daha iyi :) motor olarak s2000 tabikide ana genel olarka en iyi otomobil seçildi neden acaba...

194 hp değil 264... ben mi yanlış anlıyorum opel gt den bahsediyorum...
Gönderen: tuning - Ocak 07, 2008, 09:59:59 ÖS
bu arkadaşın JDM lerden haberi yok galiba..
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 10:00:26 ÖS
ayrıca nsx de t-top tarzı tavan var .
Gönderen: Photo - Ocak 07, 2008, 10:00:49 ÖS

hahahah daha oraya gelmedik :) giriş dersi veriyoruz ...
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 10:02:04 ÖS
194 ama KW 264 hp kusura bakma gözümden kaçmış
Gönderen: tuning - Ocak 07, 2008, 10:03:48 ÖS

hahahah daha oraya gelmedik :) giriş dersi veriyoruz ...

alıştıra alıştıra verin derside JDM leri duyunca kalbi durmasın arkadaşın :)
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 10:05:45 ÖS
Ya tamam konu uzamasın sıkıldım kabak tadı verdi ve bazı arkadaşlarla konu  gitti çip oldu son olarak

TYPER GTCYİ YER GEÇER MAHFEDER AMA OPC DE TYPERI GEÇER... DAHA ÜSTÜNDÜR VE TYPERIN RAKİBİ OPCDİR OPCNİN FİYATI AGIRLIGI PERFORMANS OLARAK DEZ AVANTAJI AMA SAGLAMLIK YOL TUTUSU OLARAK GİDERİYOR CİVİC İSE ATMOSFERİK Bİ MOTORLA GÜZEL GÜÇLER ÜRETİYOR TMM..

JDM neyse uzatmasan diyorum hondanın en hızlısını diyorsan modifiyesiz fabrika çıkışı göster abi... buyur 10 dk daha netteyim
Gönderen: trakyali-1978 - Ocak 07, 2008, 10:07:04 ÖS
Seko kardeş,astra 0-100 km 11.2 saniye demişsin,11.2 olsa yine iyi.Astranın fabrika çıkş verileri 0-100 11.5 saniye:).Caner kardeşimiz 0-160 km ye çok hızlı çıkmış,1.6 astra 100 pslik daha önce kullanmıştım.16-17 saniye değilde 26-27 saniye deseydi inanırdım,vede 3.viteste 160 km çıkmış,bana hiç inandırıcı gelmedi bence yanlış görmüştür,140 olabilir ama 160 zor.Ayrıca çok övülen astranın uzun yolda 160-190 km ile bi süre gittiğmde harareti yükseldi,ve arç yüklü değildi.aynı yolu 1.6 ies civicle yüklüyken gittim vede astradan çok daha fazla sıkıştırdım 4. viteste 180-190 a kadar çıkmama rağmen hararet göstergesi yerinden bile kıpırdamadı,astracıların bunu okumasını isterim.Ayrıca astrayı yola çıkmadan öncede servise bakıma sokmuştum.Velhasıl kelam Honda kullanıcısı ve fanatiği olarak,Opel Hondanın yanına dahi yaklaşamaz,Opel önce kendine bir motor üretsin  sonra Hondayla rekabet etsin:)Honda hayat onda...
Gönderen: tuning - Ocak 07, 2008, 10:08:53 ÖS
JDM ler zaten modifiyesiz arkadaşım...orjinal fabrika çıkışlı zaten.
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 10:09:38 ÖS
EEE NE UZATIYOSUN SÖYLESENE NE DİR BİZDE BİLELEİM
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 10:09:56 ÖS
"Çip" derken? JDM japonya da seri üretimi olan ve piyasaya sürülen honda modelleridir yani modifiyesizdir.. JDM(Japon Domestic Market) Typer 220 hp ve atmosferik ;)
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 10:11:03 ÖS
arkadaşım sen neye göre opc dir diyorsun typeR ın rakibi söyler misin!hadi o olsun diyelim 0,5 saniye 201 hp lik ATMOSFERİK typeR ve TURBO  240 hp lik opc arasında :) ..................
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 10:12:57 ÖS
Yani bu durumda sizin mantığa göre(GTC ve OPC nin Typara rakipliği konusunda)avrupa da ki typer jdm den daha güçsüz diye GTC nin rakibi JDM typerda OPC nin rakibi mi bu durumda her türlü Typerlar geçiyor ;)
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 10:13:40 ÖS
ooo tmm işte 0,5 de olsa daha iyimi iyi top gear da daha iyi diyormu tur zamanı daha iyi peki sen nerede gördün typer gtc st rs felan

ama ben görüyorum typer st opc gti cupra rs

ayrıca 220 hplik model sedan galiba googlede öyle cıktı ve sedan kaç kg acaba bilen varsa söylesin ona göre değerlendirelim ikisini
Gönderen: Faruk - Ocak 07, 2008, 10:15:00 ÖS

Yani bu durumda sizin mantığa göre(GTC ve OPC nin Typara rakipliği konusunda)avrupa da ki typer jdm den daha güçsüz diye GTC nin rakibi JDM typerda OPC nin rakibi mi bu durumda her türlü Typerlar geçiyor ;)

evt.en doğru karşılaştırma bu..yanı honda ıllakı bı yerden bışey yapıyor :) :) :)
Gönderen: tuning - Ocak 07, 2008, 10:16:00 ÖS

EEE NE UZATIYOSUN SÖYLESENE NE DİR BİZDE BİLELEİM

JDM i öğrenmen için ilk önce bi typer kullancan sonrada JDM lerin bundan daha güçlü olduğunu düşünerek anlayabilirisn.bence bi hayal etmeye çalış... :)
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 10:16:22 ÖS
yok değil sedan 225 hp... hb olan 220, eski kasa hb yani ep3 te 215 hp ydi...
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 10:17:06 ÖS
anlamıyorsun galiba 240 hp lik turbo bi aracın 0,5 saniye typeR dan ızlı olması kötü bişey :D çünkü arabanın cok ağır oldugunu gösterir bu :D sizin tek derdiniz typeR !!herks typeR la kıyaslıyor spor arabaları :D CTR FOREVER
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 10:17:28 ÖS
225 olan rakibi digelim çünkü ikiside yeni o zmn sedanları kaç kg bunların o kdar bilgi sahibisiniz hemen devap vermeniz lazım hadi blen vardır mutlaka
Gönderen: DoGuKaN - Ocak 07, 2008, 10:19:13 ÖS
1300kden agırsa işler eşitlernir ve agırlık faktörü olmayınca astranın 15 hplik fazlası orataya cıkar gibime geliyor
Gönderen: trakyali-1978 - Ocak 07, 2008, 10:23:27 ÖS
YAA KARDEŞİM OPEL TURBOLU MOTORLARIYLA HONDANIN ATMOSFERİK MOTORLU ARAÇLARINA RAKİP OLABİLİYO.BUNUN NERSİNDE MERTLİK VAR.HONDANIN S2000 NİN TURBOSU 290 PS GÜÇ ÜRETİYO.SEN HALA 264 LERDEN BAHSEDİYOSUN.FARKI GÖREMİYOSAN SANA DAHA FAZLA DİYECEK BİŞEY YOK.BİRDE OPEL KENDİNE Bİ MOTOR YAPSIN ÖNCE YOK ECOTEC BİLMEM NEYMİŞ.GENERAL MOTORUN ÜRETTİĞİ EN BOKTAN MOTORLARI KULLANIYO İŞTE.EL S.... GERDEĞE GİRİLMEZ.DAHA FAZLA SÖLEYECEK BİŞEY YOK.
Gönderen: tuning - Ocak 07, 2008, 10:25:04 ÖS

YAA KARDEŞİM OPEL TURBOLU MOTORLARIYLA HONDANIN ATMOSFERİK MOTORLU ARAÇLARINA RAKİP OLABİLİYO.BUNUN NERSİNDE MERTLİK VAR.HONDANIN S2000 NİN TURBOSU 290 PS GÜÇ ÜRETİYO.SEN HALA 264 LERDEN BAHSEDİYOSUN.FARKI GÖREMİYOSAN SANA DAHA FAZLA DİYECEK BİŞEY YOK.BİRDE OPEL KENDİNE Bİ MOTOR YAPSIN ÖNCE YOK ECOTEC BİLMEM NEYMİŞ.GENERAL MOTORUN ÜRETTİĞİ EN BOKTAN MOTORLARI KULLANIYO İŞTE.EL S.... GERDEĞE GİRİLMEZ.DAHA FAZLA SÖLEYECEK BİŞEY YOK.

NOKTA :)
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 10:25:29 ÖS
Sizin OPC 0.5 sn hızlıya pistte bi araştır istersen youtube dan top gear EDM(avrupa pazarı) Typer la JDM sedan Typer ı karşılaştırmıştı izle ama fazla kaptırma kendini malesef TR de satılmyor :)
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 10:27:21 ÖS
Tam verileri bilmiyorum ama 1300 den ağır değil... Ayrıca Evo dergisi 0-100 ünü 6 saniyenin altında diye yazmış :)
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 10:28:14 ÖS
ya jdm typeR canını okur :D kalite,performans,dayanıklılık,güç hepsi honda motorlarında......
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 10:38:13 ÖS
Bu arada JDM lerde + olarak LSD ve brembo frenler mevcut...
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 10:39:56 ÖS
Şöyle bir baktımda konu GTC-Type-R dan nerelere gelmiş yaw :)
Gönderen: tuning - Ocak 07, 2008, 10:40:26 ÖS

Bu arada JDM lerde + olarak LSD ve brembo frenler mevcut...

DAHA ANLATMAYA GEREK YOK BENCE ARKADAŞ ANLAMIŞ OLMALIKİ SUSUP GİTTİ
Gönderen: trakyali-1978 - Ocak 07, 2008, 10:40:38 ÖS
2008 MODEL ACURA NSX GİT Bİ İNCELE.ATMOSFERİK MOTORLA LİTRE BAŞINA KAÇ PS ÜRETEBİLİYO.BEN SÖLİYEYİM MERAK ETME 122.22 PS GÜÇ ÜRETEBİLİYO.AYRICA OPEL HONDAYA MOTOR KONUSUNDA DAHA RAKİP OLACAK KADAR BÜYÜYEMEDİ.HONDANIN RAKİBİ FERRARI SADECE.HONDA 1,6 VTİ İLE 160 PS Lİ MOTORU ÇIKARDIĞINDA FERRARİDEN LİTRE BAŞINA100 PS ÜRETEREK FARK ATMIŞTI.DAHA SONRA FERRARİ LİTER BAŞINA 106 PS GÜÇ ÜRETEN Bİ MOTOR ÇIKARDI.2000 YILINDADA HONDA S2000 LİTRE BAŞINA 120 PS GÜÇ ÜRETEN Bİ MOTOR ÜRETTİ.BAHSETTİĞİM KONUDA BIRAK OPELİ.MERCEDES BMW AUDİ PORSHE NİN BİLE REKABET EDEBİLECEK GÜCÜ YOK,OPEL İLE HONDAYI KARŞILAŞTIRMAK BİLE KOMİK BENCE.YILDA 14 MİLYON MOTOR ÜRETEN DÜNYANIN EN BÜYÜK MOTOR ÜRETİCİSİ.DÜNYANIN EN BÜYÜK KAZA TEST ALANINA SAHİP,VEDE UÇAK BİLE YAPABİLEN ARTI BUNUN YANINDA ROBOT ÜRETEBİLEN TEKNELOJİ DEVİ HONDANIN YANINDA OPELİN YERİ YOK DİYE DÜŞÜNÜYORUM...
Gönderen: can34 - Ocak 07, 2008, 10:42:10 ÖS
sesleri sedaları kalmadı :) herkesin derdi honda herkesin derdi typer :)
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 11:22:26 ÖS

2008 MODEL ACURA NSX GİT Bİ İNCELE.ATMOSFERİK MOTORLA LİTRE BAŞINA KAÇ PS ÜRETEBİLİYO.BEN SÖLİYEYİM MERAK ETME 122.22 PS GÜÇ ÜRETEBİLİYO.AYRICA OPEL HONDAYA MOTOR KONUSUNDA DAHA RAKİP OLACAK KADAR BÜYÜYEMEDİ.HONDANIN RAKİBİ FERRARI SADECE.HONDA 1,6 VTİ İLE 160 PS Lİ MOTORU ÇIKARDIĞINDA FERRARİDEN LİTRE BAŞINA100 PS ÜRETEREK FARK ATMIŞTI.DAHA SONRA FERRARİ LİTER BAŞINA 106 PS GÜÇ ÜRETEN Bİ MOTOR ÇIKARDI.2000 YILINDADA HONDA S2000 LİTRE BAŞINA 120 PS GÜÇ ÜRETEN Bİ MOTOR ÜRETTİ.BAHSETTİĞİM KONUDA BIRAK OPELİ.MERCEDES BMW AUDİ PORSHE NİN BİLE REKABET EDEBİLECEK GÜCÜ YOK,OPEL İLE HONDAYI KARŞILAŞTIRMAK BİLE KOMİK BENCE.YILDA 14 MİLYON MOTOR ÜRETEN DÜNYANIN EN BÜYÜK MOTOR ÜRETİCİSİ.DÜNYANIN EN BÜYÜK KAZA TEST ALANINA SAHİP,VEDE UÇAK BİLE YAPABİLEN ARTI BUNUN YANINDA ROBOT ÜRETEBİLEN TEKNELOJİ DEVİ HONDANIN YANINDA OPELİN YERİ YOK DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

ben artık size diyicek bişey bulamıyorum. anlata anlata dilimde tüy bitti. hala gelmıs lıtre basına alınan beygırden bahsedıyorsunuz. bunda olaganustu bı durum yok. size belli bir hacimdeki motordan nasıl litre basına daha fazla beygır alınır acıkladım. bu olay öle mucizevi bi olay deildir. artın son kez sölüyorum MAX BEYGIR BANDINI NE KADAR YUKARI DEVIRLERE CEKERSENIZ AYNI HACIMDEKI MOTORDAN ATMOSFERIK OLARAK O KADAR COK BEYGIR ALIRSINIZ. KURAL BUDUR. KİMİLERİ BU YONTEMI KULLANARAK ATMOSFERIK OLARAK ALABILECEGI MAX GUCU ALIR KİMİLERİ İSE MAX BEYGIR VE TORK BANDINI ASSAGIDA TUTUP AZ DEVIR CEVIRTEREK AMA TURBO BESLEME ILE ASIRI GUC ALIR. bunda anlamaıycak ne var anlamıyorum. hala gecmıs hondanın lıtre basına urettıgı beygırden bahsedıyorsunuz. size burda bedavaya motor dersıde verıyorum ınceden ınceden faydalnın bıraz barı : P P

bakın su ayrıntıyıda son kez anlatıyorum. OPELİN yani GM in atmosferık olarak deılde turbo besleme ıle guc almasının sebebı bunu yapamadıklarından deıl, cesıtlı kaygılardan ve prensıplerden kaynaklanır.bunlarda sorunsuzluk, uzun ömürlülük, uzun kilometrelilik gibi etkenlerdir.  gm motorları klasik amerikan karakterlidir. yüksek hacim + az devir düşük beygır ama alt devırlerden ııtıbaren yuksek tork. içten yanmalı bir motor ne kadar cok devır cevırırse asınmada aynı dogru orantıda o kadar artar. yanı motorun max ömrü aynı oranda azalır. ve buna söl ebır ornek vereyım honda motorlarından 200 beygırı öküz gibi devir cevirterek alır, GM ise düşük devir ama turbo besleme ile alır. işte bu yuzdende bi type-r motoru 150-200 bin km lerde rektıfıye ısterken bir GM motoru 300-400.000km lere kadar sorunsuzca işlev görebilir. onemlı olan performans deıl, uzun ömürlü performanstır. umarım anlatabılmısımdır.  
Gönderen: GTRulez - Ocak 07, 2008, 11:29:29 ÖS

el s..ki deil kardesim. opel zaten General Motors undur. yıllar once general motors satın aldı. Gm e el siki diyosan o zaman Corvette veya Firebird yada Trans'm lerde el s.ki ile gerdege gırıyor : ) cuınkı onlarda GM motoru kullanırlar. cok sacma mantıklar yurutuyosunuz. sımdı siz Corvette ede laf atarsınız :D
Gönderen: vti18 - Ocak 07, 2008, 11:36:37 ÖS
Şimdi bi de Opel motorları Honda nın kiler den dayanıklıdır de tam olsun... ayrıca hangi motor dersi? tutturmuşun bi yüksek devir bandı başka birşey dediğin yok sizin şu 2.2 147 hp motor heralde 4500 d/d de falan kesiciye giriyor heralde bu kadar güçsüz olduğuna göre.. güçsüz ya devir bandı baya bi aşagıda heralde ayrıca seri üretim olmadığı için söylemek belki çok anlamlı olmayacak ama Civic Dominator diye bir arat k20+sc=300 hp yani hem yüksek devir bandı hemde aşırı besleme yapılabiliyor demekki sizin GM bundan haberdar değil mi? Seri üretim bir motor değil dersen bu motor için, her ne kadar tam anlamıyla aynı şey olmasada İngiltere deki Ariel Atom sonuçta motor aynı ;)  Bu arada daha önceki sayfadaki Typer ın 3000 devirden itibaren 180 nm torku sabit olarak vermesine cvp vermedin hayırlatmak isterim...
Gönderen: TYPE-R - Ocak 07, 2008, 11:45:52 ÖS
Bu konu ömür boyu bitmez gibime gelio  >%6rol >%6rol

OPC(Opel Performance Car(performansı neresinde çözemedim ben))=75000ytl 240 hp+turbo
typer=50000ytl 201hp

25000ytl ve 40hp fark olan 2 aracı nasıl kıyaslıyosunuz hadi kıyasladnız opc typerı hangi yüzle geçer diyosunuz  <^^Seyt

Civic Type R vs Astra OPC 240hp
http://www.youtube.com/watch?v=gfMTDYovkkU  

CIVIC TYPE-R vs ASTRA OPC
http://www.youtube.com/watch?v=z0e30fx7I9g&feature=related
Gönderen: vti18 - Ocak 08, 2008, 12:07:00 ÖÖ
Ayrıca sadece Typer vs.. degil daha alt sınıfa inersek mesela 1.6 hondalar kaç hp 1.6 opeller kaç hp ben söyliyim opeli bilmem ama 1.6 sedan civicler 125 hp ve 6750 d/d gibi bir devirde kesiciye giriyor..1.6 astralar kaç hp 100 mü bu durumda 5000 de kesici heralde... yani mühendislik falan hikaye alın devir bandını üste tamamdır istese GM de yapar ama yapmıyor böyle mantık olur mu?
Gönderen: vti18 - Ocak 08, 2008, 12:10:40 ÖÖ
Yani Honda nın motorları bunca yıl rekortmen motorlar olarak boşuna bin tane ödül aldı demekki bi devir bandına o kadar ödül iyi valla...
Gönderen: Faruk - Ocak 08, 2008, 12:13:26 ÖÖ

Yani Honda nın motorları bunca yıl rekortmen motorlar olarak boşuna bin tane ödül aldı demekki bi devir bandına o kadar ödül iyi valla...

hee yaw :emo aslında ıstese GM'de yapar ama talep olmadığı ıçın yapmıyor..  >%6rol   >%6rol   >%6rol
Gönderen: infaztim - Ocak 08, 2008, 12:18:19 ÖÖ
sevgili ÖP-EL ci arkadaşlar.gm istese en iisini yapar diyorsunuz.ok olabilir ozaman bir konsept hazırlasın kanıtlasın bunu sonra satışa sunmasın ama dedirttirsinki aleme bak istesem ben en iisini yaparım varmı ÖP-EL in böyle bir konsepti.
type-r ı tartışıosunuz e tabi elma veren ağaç taşlanır biz neden hiç ÖP-EL i tartışmıoruz neyini tartışalımki hazırladıkları arabalar sürekli EL-ÖP üyo yani honda diyoki şiiiii gm gel bakiym ÖP-EL...

hiç type-r gördünüzmü hayatınızda bukadar atıp tutuosunuz typer hakkında.elbette görmüşsünüzdür ama büyük ihtimalle gördüğünüz typerlar park halindedir.

opc nin fiyatı 76 bin ytl
ep3 typer ortalama 42 bin ytl

arada 34 bin ytl var 34 bin ytl ye typerın 600 hp ye çıktığını biliyormuyuz (bakınız adanadaki typera 40 bin ytl ye hazırlandı) 600 hp lik typerın honda cbr 1000 rr ı okşadığını izledinizmi videolar bölümünde veya 50-260 km ye gallardodan çok daha seri çıktığını izledinizmi (260 diorum çünkü kadran 260da bitiyor)

hadi bunu geçelim acıdık o-pevece nize

headers+egsoz+cai+hondata lı typerın m3 ü madara ettiğini ve bu maliyet sadece 4000 bin ytl tuttuğunu biliyormusunuz....

hadi bunuda geçelim

bir arkadaşımız demişki stock astra ile 9 sn de 100 e kalkıorum :D
şirkette vardı bitane ayak arabası olsun diye almıştım astra 1.6 2001 model düz vites valla ben hiç öyle bir marifetini görmedim siz nasıl sürüosanız artık nasıl 2 sn aşşağı çekiosunuz bu değeri

sanırım çok seri fitez değiştiriosunuz :D

nekadar tamirci tanıdıysam bizim ekmek gapımız opel abi diyo milletin opeli olmasa vallaha aç kalırız dio :D

opele bi arkadaş burda alman tofaşı demiş :D onu kınıyorum :D tofaşa hakaretinden dolayı :D
ha şimdi diiceksinizki oha abartma hayır kesinlikle abartmıorum tofaş opelden daha sorunsuız bir arabadır çokda samimiyim bakınız yollarda 20 yaşında şafinler gezio ben daha hiç görmedim 20 yaşında süzülen bi opel..

beyler bu bukadar zor diil yani neden bukadar zorlu bir yola girdinizki en iyinin karşısında bi vırvır arabayı savunuosunuz harcadığınız efora yazık birileri para falanmı verio bunun için size baya zor olsa gerek işiniz dünyanın beyaz dediğine kara demek hatırı sayılır bi paraya yapılır sanırım...ha bu arada komşunun arabası dün yoldan çıkmış 120 ile viraja girince bu arada araç opel astra yeni kasa..
burda arkadaşlar opel çok iyi yol tutuyo demişti eet opel iyi yol tutuyoda sanırım yol opekli pek iyi tutmuyo :D

dip not komşunun 120 ile girip kaza yaptığı yere ben 150 ile pailo ile giriorum.
palioda şirket arabası opel motor sorunlarından bıktırıp usandırınca  honda alamicam bari opelden daha sağlam bişi aliym dedim gittim palio aldım maşallahı var :D :D

hadi kalın sağlıcakla....
Gönderen: vti18 - Ocak 08, 2008, 12:29:26 ÖÖ
Şimdi GTRulez cvp vericek: Honda da yüksek devir bandı var istese GM de yapar :D :D :D
Gönderen: infaztim - Ocak 08, 2008, 12:30:41 ÖÖ
ben burdayım onu heyecanla bekliorum :D
Gönderen: Faruk - Ocak 08, 2008, 12:46:03 ÖÖ

Şimdi GTRulez cvp vericek: Honda da yüksek devir bandı var istese GM de yapar :D :D :D

>%6rol  >%6rol  >%6rol  valla gece gece evde koptum abı yaa..
Gönderen: infaztim - Ocak 08, 2008, 01:36:18 ÖÖ
gtrulez bekliorum usta yaz bişiler :D
Gönderen: can34 - Ocak 08, 2008, 02:28:09 ÖS
vercek cvpları yokki :) typeR ın ne m3 ler yediğini ne imprezalar yediğini bilmiyor adamlar :D özellikle m3 ü tokat manyağı yapıyormus zuhaha
Gönderen: Zubeyir - Ocak 08, 2008, 03:03:33 ÖS
böle şeylerde en sevdıgım ve en guzel yol denemesı olmuştur varsa opc denettırelım hondatalı bı typerla yada stock bı typerla oda olur :)
Gönderen: MaG - Ocak 08, 2008, 03:12:05 ÖS
stock typeR yeter abi :)

hondatalı bi gömlek üstün gelir :)

Gönderen: Zubeyir - Ocak 08, 2008, 03:22:31 ÖS
:) valla opc nasıl bı  araba bılemedıgım ıcın bısı dıyemıcem :)
Gönderen: Photo - Ocak 08, 2008, 03:34:58 ÖS
opel anca kağıt üstünde yazar . yolda asfalta yapışır , yapıştığındanda gidemez (:
Gönderen: vti18 - Ocak 08, 2008, 05:10:34 ÖS
O kadar da haksızlık etmeyin OPC ye yaw :) Stock Type-R ı geçer OPC ama hondataya gerek kalmadan headers, cold air le falan roll da Type-R alır bence...
Gönderen: can34 - Ocak 08, 2008, 05:57:45 ÖS
 :gitar :gitar CTR FOREVER  :gitar :gitar
Gönderen: Augustus - Ocak 20, 2008, 02:57:39 ÖÖ
Arkadaşlar şimdi ukalalık yapmak gibi olmasın ama ben bu işe uzun yıllarımı verdim sonunda üç makine de karar kıldım bunlardan atmosferik ise birincisi kesinlikle honda dır. eğer söz konusu turbo ise 2.0 litre de opel ile subaru kapışır.
kendim özellikle çok uğraştım ve hondaya turbo da opel veya subaru gibi dikiş tutturamadım güzel güçler veriyor ama bir yerden sonra vuruntu başlıyor özellikle S2K makinesi turboya hiç uymuyor biliyorum körfezde S2k ya bişeyler yapıyorlar çok iyi sonuçlar alıyorlar ama onlar sadece burada öyle çünkü tr de 400 hp yi buldunmu nasıl olsa herkesin önündesin sırf ben S2k dan istediğimi alamadığım için TypeR aldım onunla uğraşıyorum ve kesinlikle şu anda bile S2K dan fazla güç aldım bakalım daha nereye kadar gidecek.  
Zamanında opel c20xe bloktan şaşırmayın şimdi ama 500 hp leri almıştık henüz honda ile o değerlere gelmiş değilim ama bakalım 86x86 typeR henüz pes etmiş değil hızla ilerliyor sonucu bende merak ediyorum :)
Opeli aşırı beslemede yabana atmayın derim bu GTC denen makinenin ise performansını açıkçası bende beğenmedim biraz sağır gibi ama tek bir çip ile 330 HP ye çıkıyor almanyada bas bas bağırıyorlar opelin direct injection gasoline turbosu VW gibi değil çünkü hondanın vtec teki variable cam i ni birebir kullanıyor henüz kullanmadım ama kağıt üzerinde çok sert bir makine sanırım eco emisyon problemleri nedeniyle gücünü açamıyor olmalılar almanyaya ilk gittiğimde deniyeceğim bakalım artık yazarım gerçekte nasıl olduğunu

Gönderen: Augustus - Ocak 20, 2008, 03:09:22 ÖÖ
Tabii unutmadan stok TypeR mı  GTC mi derseniz tabiiki TypeR  neden ?
Atmosferik olarak bile GTC turbodan güçlü bunun dahası varmı ?
Opelin tork fazlasına da bakmayın o turbo TypeR da olsaydı burada zaten yazmıyor olurduk :)  
Gönderen: Seko - Ocak 20, 2008, 03:30:32 ÖS
Ona buna gerek yok bugun dergileri ayırırken 2004 Autoshow 25 nolu sayıyı buldum . 04 Type r , megane sport ve cupra R var testte , stock type r ı iki aracta cok rahat geciyor Honda - Reno ve Seat sırası ile 0-100 ler 7,3 - 6,9 - 7,3  0-130 lar 11,1 - 10,1 - 10,7 ve daha vahimi 0-200 lerde  32,7 - 28,3 - 27,8 sn lere cıkıyor fark . O yuzden bu forumda hicbir karsılastırmada stock type r dan soz edilmediginden hep elma ile armutu karsılastırmıs oluyoruz . GTC Type R ile hicbir sekilde yuruyemez aynı guce sahip olup 150 kg agır olan bir aractanda yurumesi beklenemezde , OPC ise 200 ustu hızlarda gecebilir ama 100-200 tarzı rollinglerde yan yana giderler cok cok fark olmaz stock -stock ise , siteden herhangi bir typer yolda bir opc yi yakalarsa canını acıtır cunku neredeyse stock type r yok ve hepside gercekten ii yuruyen araclar . Teste gelince type r yakın performansa 10,3 lt ile cıkıyor digerleri ort. 12,2 ve 12,3 yakıyor birde type r filtre ve egsoz ile tuketimin ole cok cok artacagını sanmıyorum bu aracları gecebiliyor iste bu yuzden bizde Type r ı seviyoruz ..
Gönderen: can34 - Ocak 20, 2008, 03:35:02 ÖS

Arkadaşlar şimdi ukalalık yapmak gibi olmasın ama ben bu işe uzun yıllarımı verdim sonunda üç makine de karar kıldım bunlardan atmosferik ise birincisi kesinlikle honda dır. eğer söz konusu turbo ise 2.0 litre de opel ile subaru kapışır.
kendim özellikle çok uğraştım ve hondaya turbo da opel veya subaru gibi dikiş tutturamadım güzel güçler veriyor ama bir yerden sonra vuruntu başlıyor özellikle S2K makinesi turboya hiç uymuyor biliyorum körfezde S2k ya bişeyler yapıyorlar çok iyi sonuçlar alıyorlar ama onlar sadece burada öyle çünkü tr de 400 hp yi buldunmu nasıl olsa herkesin önündesin sırf ben S2k dan istediğimi alamadığım için TypeR aldım onunla uğraşıyorum ve kesinlikle şu anda bile S2K dan fazla güç aldım bakalım daha nereye kadar gidecek.  
Zamanında opel c20xe bloktan şaşırmayın şimdi ama 500 hp leri almıştık henüz honda ile o değerlere gelmiş değilim ama bakalım 86x86 typeR henüz pes etmiş değil hızla ilerliyor sonucu bende merak ediyorum :)
Opeli aşırı beslemede yabana atmayın derim bu GTC denen makinenin ise performansını açıkçası bende beğenmedim biraz sağır gibi ama tek bir çip ile 330 HP ye çıkıyor almanyada bas bas bağırıyorlar opelin direct injection gasoline turbosu VW gibi değil çünkü hondanın vtec teki variable cam i ni birebir kullanıyor henüz kullanmadım ama kağıt üzerinde çok sert bir makine sanırım eco emisyon problemleri nedeniyle gücünü açamıyor olmalılar almanyaya ilk gittiğimde deniyeceğim bakalım artık yazarım gerçekte nasıl olduğunu

tek bir çiple 330 hp olcağına ASLA İNANMIYORUM.turbo filan çiple hp fazla alıyor tamam ama bi çiple 130 hp alınamaz diye düşünüyom hee alan varsa kanıt gösterir anca öyle inanırım
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 03:36:28 ÖS
0-200 km 33 sn mi şimdi stock typerın ??? ya bunu test edenler avel yada neyse...
ne 33 saniyesi egoz filtre headers ve conta ile 17 sn de kalkmıomuydu hdf ? bu ne tezat.yani bunları yapınca araba 200 e 16 sn daha mı erken ulaşıyo ki buna inanmam turbo ile ancak okadar düşürürsün oda ancakkkkk.
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 03:39:05 ÖS
armutlar 7.3 de kaldırmış typerı nasıl kaldırdıkları belli burdan.bir çok testte 6.4 sn de kaldırılıyo hani biz 6.6 olarak var sayalım. adamlar nerdeyse 1 saniye geç kaldırmış typerı kesin kalkışta vtec devrinin altına düşüp arabayı baydılar sonra böle moktan sonuçlar çıktı kesinlikle doğru diildir bu 0-200 km 33 saniye değeri e200 kompressordan dahamı yavaş yani ha.
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 03:41:26 ÖS
hot hatch diye type-r alıcan araba 200 e 33 sn de çıkıcak yakarım öyle hotu hatch ı .yalandır yoktur öle bişe ne 33 sn gıcık oldum a.q 33 sn imiş pehh(sana bişi demiom seko)derdim o test pilotuyla.
Gönderen: Seko - Ocak 20, 2008, 03:52:37 ÖS
Stock type r 4 u 180 de bitiriyor 5 i demekki yeterince ii bitiremiyor hocam yoksa 0-160 ı 16,6 -17 sn civarı olan bir arac daha kısa surede 200 leri vurması lazım , birde testteki 0-130 degeri type r icin 11,1 sn ve buda gordugum en iyi degerlerden biri - + olarak bu type r da on far yıkama vs. var ve 1235 kg agırlık var o da bir etken olabilir . Birde anlamayan adamdan test pilotu yapmazlar hrld diyorum ben . 17 sn 200 km/h cok cok iyi bir deger bir yanlıslık olmasın sakın..
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 03:54:20 ÖS
yav videosu var hdf typer yaz diicem youtubeye ama şimdi kapalı youtube hernekadar ben girebilsemde :D
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 03:57:58 ÖS
yok yok anlıyan adam typerı 7.3 te kaldırırmı ya seko akıl var ya. oderginin test pilotu belli saten 530 i yi 9.2 de kaldırmış çok usta bi pilot yahu hiç sorma.gasteciler test pilotu olursa böle olur fatih altaylı bile test pilotu olmuş memlekette
Gönderen: Seko - Ocak 20, 2008, 03:58:49 ÖS
Ona bakarsan ne videolar var diyecem ama dogru olabilirde zira 343 m3 te o civarlarda 200 e cıkıyor ve HDF o haliyle M3 lere kafa tutuyor hatta geciyordu dogruda olabilir hani.. neyse 33 sn yi kafaya takmaya gerek yok zira nasıl olsa stock binmezsin sen :)
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 04:01:12 ÖS
yok hacı abi stock saten binilmez stock binilicekse typer alınmaz saten.ama ben halen ihtimal vermiyorum 33 sn olayına eski arabam clk komp idi o bile 32 de kalkıodu şimdi e200 komp var oda 32 de kalkıo videoları mevcut.typerın mümkün deil hacı abi 33 de kalkması.
Gönderen: Seko - Ocak 20, 2008, 04:01:37 ÖS

yok yok anlıyan adam typerı 7.3 te kaldırırmı ya seko akıl var ya. oderginin test pilotu belli saten 530 i yi 9.2 de kaldırmış çok usta bi pilot yahu hiç sorma.gasteciler test pilotu olursa böle olur fatih altaylı bile test pilotu olmuş memlekette

yok bu ceviri test TR de yapılmamıs ayrıca TR deki autoshow un o donemki test pilotları cok saglam adamlardı ozellik sureyya izgi nin testleri bana hep mantıklı ve makl gelmistir hocam , halit nolkan desen o da tam bir coupe hastası cup katılımlara katılmıs bir adamdı sanmıyorum TR de boyle bir sey oldugunu , bizim memlekette her genc Turk erkegi Schumi dir ona gore !!
Gönderen: Seko - Ocak 20, 2008, 04:03:21 ÖS

BMW 98 oktan ile deklare ediyor degerleri 95 oktan ile sapma olur - birde fatih altaylı saab ile talladega pistinde dunya rekoru kırılırken aracı kullanan test pilotlarından biri idi yanlıs hatırlamıyorsam !!
Gönderen: Seko - Ocak 20, 2008, 04:05:36 ÖS
Sen hangi type r ı alıyorsun hocam ?
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 04:09:01 ÖS
http://www.mantartube.com/v2/view_video.php?viewkey=e74d3df8527599fa6264

2.5 inci saniyede kalkıyo araba....
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 04:10:18 ÖS
http://www.frmtr.com/motorlu-araclar-dunyasi/584894-iste-supercarlarin-0-200-km-s-sonuclari.html  şimdide böle bişi buldum oha a.q oha be bu ne.yalandır yoktur ele bişey :D
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 04:13:38 ÖS
mercedes slr a 16 sn yazmış dergi ama 9.8 verisi var ya hacım inanmam ben bunlara ne slr ninkine ne type-r ınkine
Gönderen: Seko - Ocak 20, 2008, 04:23:48 ÖS

http://www.frmtr.com/motorlu-araclar-dunyasi/584894-iste-supercarlarin-0-200-km-s-sonuclari.html  şimdide böle bişi buldum oha a.q oha be bu ne.yalandır yoktur ele bişey :D

33,8 :)
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 04:26:21 ÖS
aynen bende dumur oldum ama dikkat edersen diğer super spor otomobillerin verileride hayli ilginç !!
Gönderen: maestro_es - Ocak 20, 2008, 04:41:58 ÖS

33,8 :)

yok abi bu ne yalan bu veriler. golf gti'a 41.2 sn yazmışlar :) yok devenin nalı.
Gönderen: maestro_es - Ocak 20, 2008, 04:47:17 ÖS

mercedes slr a 16 sn yazmış dergi ama 9.8 verisi var ya hacım inanmam ben bunlara ne slr ninkine ne type-r ınkine

yok abi abarttın bence biraz o 9.8 verisi bence 0-160'tır yav.. ama hakkaten 16 saniyeden daha çabuk 200 olması lazım kesin bu değerlerde var bi sıkmaca...
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 04:51:15 ÖS
aynen usta aynen 3.viteste kaldırıolar heralde
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 04:58:29 ÖS
0-200 9.8 slr 722...
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 04:59:02 ÖS
10.5 brabus cls ;)
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 04:59:40 ÖS
ama 34 sn olamaz typer taktım ben buna
Gönderen: Seko - Ocak 20, 2008, 05:47:18 ÖS
30+ diyelim o zaman senimi kırcaz :)
Gönderen: infaztim - Ocak 20, 2008, 09:05:48 ÖS
olmaz 30 da olmaz 25 max 25 ;) o bile çok :D
Gönderen: gtc - Ocak 11, 2009, 01:41:31 ÖS
hımm güzell konuşuyorsunuzz ama aklınızda bulunsunn 1 arabanın fabrikaa verileinee değill koltuğuna oturup gaz pedaline bakmak gerekiyoo vti yermişmiş aklındaa bulunsun kardeş astra gtc nin fabrika 0-100 verisinin sebebi tcs dir ve devre dışı için bir düğmee yoktur sanayiye ugrayıp 1 düğme ile abs yi iptal edersen gtc 0-100 olur sana 6,3 ha bu arada tcs gerçekten bir hayat kaskosudurr..... nedir bu gtc den alıp veremedinizz anlamışş değilizzz
Gönderen: fikito - Ocak 11, 2009, 03:22:46 ÖS

hımm güzell konuşuyorsunuzz ama aklınızda bulunsunn 1 arabanın fabrikaa verileinee değill koltuğuna oturup gaz pedaline bakmak gerekiyoo vti yermişmiş aklındaa bulunsun kardeş astra gtc nin fabrika 0-100 verisinin sebebi tcs dir ve devre dışı için bir düğmee yoktur sanayiye ugrayıp 1 düğme ile abs yi iptal edersen gtc 0-100 olur sana 6,3 ha bu arada tcs gerçekten bir hayat kaskosudurr..... nedir bu gtc den alıp veremedinizz anlamışş değilizzz

abs yi iptal edince araba hızlanıyor ilginç :S
Gönderen: Seko - Ocak 11, 2009, 04:32:58 ÖS
tcs demek istyemis olsa gerenk arkadas , ha birde gtc degilde arkadsın arac opc galiba 6,3 sn dedigine gore :)
birde yaklasık on tekere binen 300 nm lik tork ile o arac nasıl sarmadan yurur o da tartısılır :)
gtc degilde opc yi superchips stage 3 ile merak etmiyor degillim ..
Gönderen: ROLL KİNG - Ocak 16, 2009, 11:03:12 ÖÖ
TYPE R EZER EZER GEÇER
Gönderen: MoonBeaM - Ocak 21, 2009, 05:15:17 ÖÖ
Typer yer gibi geliyor fakat benim aklımda ki soru işareti opc v.s. typer..
Gönderen: mupteLa - Ağustos 06, 2009, 09:52:13 ÖÖ
opel astra gtc 2.0 turbo 200hp digil 240hp arkadaslar ayrıca 0-100 km ye 6.4 sn. de ulasıyor opel astra gtc konfor acısından motor gucu acısındanda type r dan daha ıyı ve maximum hızı 234 km dıgıl 245 km ben kendım opel kullanıcısıyım ve ıbreyı 244 e kadar kendım dayadım..
Gönderen: gmail34 - Ağustos 06, 2009, 12:46:10 ÖS
opel astra gtc 2.0 turbo 200hp digil 240hp arkadaslar ayrıca 0-100 km ye 6.4 sn. de ulasıyor opel astra gtc konfor acısından motor gucu acısındanda type r dan daha ıyı ve maximum hızı 234 km dıgıl 245 km ben kendım opel kullanıcısıyım ve ıbreyı 244 e kadar kendım dayadım..
Dostum senin bahsettiğin Astra'nın OPC modelidir.
GTC'ler ise 2,0 - 200 Hp'dir.
Gönderen: mali - Ağustos 06, 2009, 07:40:42 ÖS
Benim arkadaşımda 95 vectra gt (galiba 156 beygir olucak) vardı ordan biliyorum çok seri ve çok sağlam giden arabalar. 156 hp nasıl gittiğini biliyorum 200 hp bence type-r baya bir zorlar..
Gönderen: hakangunister - Ağustos 11, 2009, 03:02:32 ÖS
Benim arkadaşımda 2008 OPEL Astra 1.6 Turbo GTC var. 180 HP galiba. hiç de öyle kötü giden bir arac değil gayet iyi yol tutuşu frenleri performansı falan ben bindim. gayet de iyi. ama type-r başka bir boyut :) O'nun bizim için yeri ap ayrı tabiki
Gönderen: Augustus - Eylül 12, 2010, 04:36:59 ÖS
Benim arkadaşımda 95 vectra gt (galiba 156 beygir olucak) vardı ordan biliyorum çok seri ve çok sağlam giden arabalar. 156 hp nasıl gittiğini biliyorum 200 hp bence type-r baya bir zorlar..

Vectra GT yi GTC ile karıştırma çünkü 95 vectra gt 156 beygire rağmen 200 hp lik GTC yi sollayabilir o yüzden GTC type r ile başa çıkamaz, bu yüzden
ancak vectra gt gibi 200 beygir olan bir otomobil olsaydı type r ı zorlayabilirdi GTC type r ile yürüyemez
Gönderen: Sah7eSavas - Eylül 20, 2010, 10:23:39 ÖS
Type-R  diyorum sadece :)
Gönderen: ToRk* - Mayıs 07, 2012, 05:12:56 ÖS
Arkadaşlar fanatikliği bırakalım hiç opel görmeyip burada yazılanları okusam opeli görmeye korkarım yani.
Opel e alman tofaşı diyen arkadaşlar senin alman tofaşı dediğin aracın iç malzemesi yastık gibi yumuşakken honda 2012 accorldları bile öyle malzeme kullanamadı.Hondayı çok severim özellikle 98 civic leri çalışırken çıkarğı o güzel ses ve motordaki Dohc Vtec yazısı insanı kışkırtmaya yetiyor bile ama son çıkarılan civici görünce hondadan soğudum
bana kalsa opc alırım donanımı ve konforu ve o mavi rengi bence çok çekici.
Gönderen: ToRk* - Mayıs 07, 2012, 05:33:59 ÖS
Honda yapıyor arkadaş çok kaliteli dayanıklı motorlar yapıyor ama arabanın içini yapamıyor.Eskiden sadece içini yapamıyordu artık dışınıda yapamamaya başladı son civicte sonra.Aradaki fiyat farkı opc nin donanımından kaynaklı çünkü çok araştırmıştım bi afl far yapmaya kalksan 4-5 bin arası değişiyor.Ama modifiye motor dedinmi Honda.Donanım konfor dedinmide opc yi seçerdim
İyi Günler
Gönderen: alican_07 - Mayıs 08, 2012, 09:04:56 ÖS

Vectra GT yi GTC ile karıştırma çünkü 95 vectra gt 156 beygire rağmen 200 hp lik GTC yi sollayabilir o yüzden GTC type r ile başa çıkamaz, bu yüzden
ancak vectra gt gibi 200 beygir olan bir otomobil olsaydı type r ı zorlayabilirdi GTC type r ile yürüyemez
o nasıl oluyor dostum ya bi açıklasana valla bunca yıldır araç kullanıyorum şu dediklerini bi türlü çözemedim ayrıca makineciyim
Gönderen: alfaus007 - Haziran 03, 2012, 02:15:53 ÖS
gidipte 2010 da ki konuyu hortlatan zihniyeti halaanlamış değilim
Gönderen: cobra34 - Haziran 03, 2012, 04:54:22 ÖS
Arkadaşlar fanatikliği bırakalım hiç opel görmeyip burada yazılanları okusam opeli görmeye korkarım yani.
Opel e alman tofaşı diyen arkadaşlar senin alman tofaşı dediğin aracın iç malzemesi yastık gibi yumuşakken honda 2012 accorldları bile öyle malzeme kullanamadı.Hondayı çok severim özellikle 98 civic leri çalışırken çıkarğı o güzel ses ve motordaki Dohc Vtec yazısı insanı kışkırtmaya yetiyor bile ama son çıkarılan civici görünce hondadan soğudum
bana kalsa opc alırım donanımı ve konforu ve o mavi rengi bence çok çekici.
opelin mi iç malzemesi yastık gibi ymuşak?????????????????????????????????????????????????:(