TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: RattleSnake - Ağustos 10, 2009, 09:30:24 ÖÖ

Başlık: jant ve lastik konusunda son teknoloji
Gönderen: RattleSnake - Ağustos 10, 2009, 09:30:24 ÖÖ
sistemin çalışmasını en alt kısımdaki videodan izleyebilirsiniz

http://www.pyottdesign.com/daws/index.html
Başlık: Ynt: jant ve lastik konusunda son teknoloji
Gönderen: mali - Ağustos 10, 2009, 07:44:25 ÖS
çok değğişik bir düzen yol tutuşunu artıracağı kesin ama komforlu olacağını pek düşünmüyorum lastikler çocuk bisikletlerinin tekerleri gibi dolgu lastik. Bunlarında içinde hava olmadğından esneme olayı minimum düzeyde kalack diye düşünüyorum. İlk fırsatta daha detaylı inceliycem....

Bu sistemin uygulaması varmı ?
Gönderen: PANÇO - Ağustos 10, 2009, 08:01:42 ÖS
Böyle bir sistem mümkün mü ya nasıl desteklenir, nasıl darbeyi emer, nasıl konfor sağlar. Ben her türlü baktım ettim ama yok bunun tek yararı viraj da olur oda mekanizma açıldığı zaman taban genişliği kamyon tekerini geçer ben işin içinden çıkamadım.
Gönderen: ERT - Ağustos 10, 2009, 09:39:51 ÖS
degısık bıse gercekten varmı suanda sadece cızım olarak mı ?
Gönderen: hunace - Ağustos 12, 2009, 10:09:04 ÖS
çok değğişik bir düzen yol tutuşunu artıracağı kesin ama komforlu olacağını pek düşünmüyorum lastikler çocuk bisikletlerinin tekerleri gibi dolgu lastik. Bunlarında içinde hava olmadğından esneme olayı minimum düzeyde kalack diye düşünüyorum. İlk fırsatta daha detaylı inceliycem....

Bu sistemin uygulaması varmı ?

dolgu olduğunu nerden biliyosun? :) bu teknolojiyi yapan için, o incelikle bir havalı lastik yapması cok kolaydır galiba, sokaklarda bile var o kadar ince yanaklar :))

ama burda önemli olan o değil arkadaşlar, mükemmel bi sistem geliştirmişler ve dahada gelişecek cok şeyi olduğu kesin.  adamlar sadece 800 dolarlik bütçeyle ve sadece 10 haftada geliştirmişler bunu.  sürekli insan bedeninden ilham alarak en ileri seviyeye gitmeye çalişiyorlar, bu da başka bir örneği olmuş. bence mükemmel bir mühendislik harikası olmuş.  10+
Gönderen: mali - Ağustos 13, 2009, 06:08:22 ÖS
dolgu olduğunu bilmiyorum fikir yürüttüm çünkü teker tek bir parçadan oluşmuyor 8 tane birbirinden ayrı parçadan oluşmuş havalı lastik olması -bence- pek kullanışlı değil :)
hunace arkadaşım dolgu olmadığını nerden biliyoz :) :)

güzel bir sistem olduğu ve geliştirilmesi gerektiğinde hem fikiriz.

:)
Gönderen: canguder - Ağustos 13, 2009, 06:22:12 ÖS
güzel bir buluşa benziyor ancak bu çokta etkili bir icat değil. çünkü uçan arabalar çıktığı zaman normal lastikler ilede kısa mesafe gidilebilir. bu kadar ayrıntıya gerek yok. yani gelecekte işe yaracak bir buluş olarak görmüyorum.
Gönderen: hunace - Ağustos 13, 2009, 10:30:47 ÖS
dolgu olduğunu bilmiyorum fikir yürüttüm çünkü teker tek bir parçadan oluşmuyor 8 tane birbirinden ayrı parçadan oluşmuş havalı lastik olması -bence- pek kullanışlı değil :)
hunace arkadaşım dolgu olmadığını nerden biliyoz :) :)

güzel bir sistem olduğu ve geliştirilmesi gerektiğinde hem fikiriz.

:)

adamlarin yaptiği sisteme bak, biz yok dolguydu yok değildi diye tartışıyoruz :D  adamlar mekanizmayi anlatmaya çalişiyor, ingilizce olarak açıklamışlar bu projenin amacı şudur ve şu problemlere şöyle çözüm yaratiyor demişler.

üstelik 8 parçali teker hiç fena değil, teker yarilsa bile geriye kalan 7 parçayla yola devam :D

birde bunu uygulamak çok zor değil, yakın zamanda uygulanabilir, uçan otolardan falan bahsediyoruzda :)
Gönderen: mali - Ağustos 14, 2009, 09:38:41 ÖS
bunlar cavur icadı :) :) 
şaka biryana adamlarsonuçta  ortaya bişey çıkarmışlar günlük kullanımda kullanılması  -Bence- zor ve günlük kullanıma uyarlanması için zaman gerekiyor

tşk hunace arkadaşım