TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Civic '88-'06 => Konuyu başlatan: beckho - Temmuz 10, 2009, 05:56:23 ÖS

Başlık: bujıyı ne zaman değiştireyim ve tavsiye ettiğiniz buji var mı???
Gönderen: beckho - Temmuz 10, 2009, 05:56:23 ÖS
arkadaslar avatarda kı benım aracımdır bayadır bu siteye üyeyim fakat yoğunluktan pek takip edemiyordum ama artık burdayım hep aracı 4 ay önce 119 bınde almıstım smdı 124 bın kusurde bujılerı değişti mi değişmedi mi bilmiyorum szce ne zaman değiştirmeliyim değiştirilmesi gerektiğini nerden anlayabilirim ve son olarak önerdiğiniz buji nedir??? biraz fazla sordum galiba kusuruma bakmayın artık:s
Başlık: Ynt: bujıyı ne zaman değiştireyim ve tavsiye ettiğiniz buji var mı???
Gönderen: apr_35bucuk - Temmuz 11, 2009, 04:57:58 ÖS
bence ne olur ne olmaz içine sinmesi açısından bujiler yenide olsa değiştir  .bujilerin normal kullanımda ömrü 20000 km dir ama aracı yeni aldığın için yağını bujilerini bi değiştir .
Gönderen: PANÇO - Temmuz 11, 2009, 11:53:41 ÖS
Servisin bujileri değiştirme aralığı 40.000 km benim ikinci 80.000 km de değişti seninde 120.000 ne geldiğine göre değişme zamanı gelmiş. En kısa zamanda bujilerini değiştir hem yakıt hem performansta çok farkediyor hele bizim araçlarda elektriksel donanımları çok önemli yakıt koyma elektrik koy desem yeridir  >%6rol
Gönderen: beckho - Temmuz 14, 2009, 01:13:57 ÖÖ
eyv kardeslerım ama en son 118.bındeylen gırmıs arac servıse acaba servıs degstrmsmdr kıı???
Gönderen: mali - Temmuz 14, 2009, 01:41:44 ÖÖ
SErviste şasi numarasından girip görebilirler. Serviiste yardımcı oluyolar
Bende senin gibi triger durumunu bilmiyordum servise sordum bilgisayara girip detayları söylediler en son servise girdiğinde değişmiş içim biraz rahatladı.
Bence bujiyi yağı değiştir. İyi olur yakıtta da fark eder zaten çok bişey tutmaz.
Gönderen: beckho - Temmuz 15, 2009, 12:22:16 ÖÖ
yağ zaten yeni değişti usta saolasın en iyisi servise şase nodan bı sorgulatiyim içimiz rahat olsun en azından...
Gönderen: merburvehan - Temmuz 16, 2009, 09:46:09 ÖS
Buji sokülür tırnak aralığına ve kompresyon kaçağı (seramik kısmıyla metal kısım arasında siyahlık oluyo) varmı diye bakılır eğer değişmesi gerekiyosa değiştirilir.Bence kilometreye bakılmadan kontrolü yapılmalıdır...