TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => Sohbet / Off Topic => Konuyu başlatan: 07srkn07 - Temmuz 10, 2009, 11:34:58 ÖÖ

Başlık: ilk yerli spor otomobili
Gönderen: 07srkn07 - Temmuz 10, 2009, 11:34:58 ÖÖ
(http://www.turkcadcam.net/haber/2007/etox/etox-arka-kapilar-acik.jpg)
(http://www.turkcadcam.net/haber/2007/etox/etox-kapilar-acik.jpg)
(http://www.turkcadcam.net/haber/2007/etox/etox-kaput-acik.jpg)

Etox’un üretilmesi sürecinde 1 tasarımcı, 2 makine mühendisi, 1 uçak mühendisi olmak üzere 20 teknik personel çalıştı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Otomotiv Ana Bilim Dalı akademisyenleri tarafından, Otomotiv Teknolojileri Ar-Ge Merkezinde (OTAM) 33 ayrı testten başarıyla geçen Etox, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca verilen ERT40 araç tip onay belgesine de sahip.

G segmenti otomobil kategorisinde yer alan Etox’un değeri 30-35 bin avro arasında değişiyor. OSİAD Güçbirliği A.Ş. tarafından Etox için şimdiden Avrupa Birliği ülkelerinden müşterilerin de yer aldığı 500 siparişin verildiği ve otomobilin üretilmesinin iki hafta kadar bir süre aldığı ifade edildi.

Milliyet gazetesindeki habere göre.

yerli üretim araba ama yine parası yüksek 30-35 bin avro.
Başlık: Ynt: ilk yerli spor otomobili
Gönderen: onuriskenderun - Temmuz 10, 2009, 03:10:05 ÖS
çok uyduruk gibi geldi bana. motor dağınık ve kötü duruyor. geliştirilmeli ve adı da önemli tabi.
Gönderen: KADiFE - Temmuz 10, 2009, 03:14:18 ÖS
satamadigin urunu uretmenin anlami yok.
bu fiyatlara zor alici bulurlar gibi,
Gönderen: Ege3580 - Temmuz 10, 2009, 03:20:18 ÖS
fiat coupeyi andırıyor. Ancak ucuz yaparsa mesela 30.000 TL falan. Satar.
Gönderen: ERT - Temmuz 10, 2009, 03:29:33 ÖS
guzel durmus araç
Gönderen: focusn70 - Temmuz 10, 2009, 05:17:47 ÖS
30 bine bile alınmaz bu hani arabaların tamponlarını dandik fiber boya yapıyolar bozuyolar aynı onlar gibi olmuş
Gönderen: focusn70 - Temmuz 10, 2009, 05:18:45 ÖS
jantlarda stillouto mı öyle bişi alamamıştım 2004 te benim arabaya uymuyodu
Gönderen: Tequila - Temmuz 10, 2009, 05:19:52 ÖS
Yurtiçi ve dışından arabaya sipariş yağıyormuş, geçen gün haberlerde seyrettim.
Gönderen: tolga00 - Temmuz 10, 2009, 05:23:17 ÖS
böyle girişimleri takdir ediyorumda olmamış be abi 92 model si im bundan daha orantılı duruyo.. çok çalışmak lazım
Gönderen: Tequila - Temmuz 10, 2009, 05:52:42 ÖS
Fabrikasyon çalışmaya başlayınca bu dağınıklıkları topalarlar, yakında gelen siparişlerden dolayı fabrikasyona geçiyorlar.
Gönderen: ERT - Temmuz 10, 2009, 05:58:03 ÖS
radyator sankı yamuk duruyor oturmamış gibi
Gönderen: firstcevher - Temmuz 10, 2009, 06:02:43 ÖS
yaklaşık bir sene önce bi tv proramında izledim... ozmnlar sipariş aldıklarını söylüyorlardı ama ne piyasada ne başka şekilde hiç göremedim...

Motor almanyadan geliyor diye duymuştum, dağınık olduğuna bakmayın ozamanlar mercedes veya BMW gibi o tarz bir Motor kullanılacağından bahsediliyordu... Ama herşey fake gibi gözüküyor çünkü piyasada hiç görmedim ben...

Arabanın TV de görüntüsü daha güzeldi... Hakikaten girişim güzel ama tutturmak zor... Hiç bir yerde servisi yok, yarın birgün JETfadıl gibi bunlarda arabaları milletin elinde patlatırlar ;)

Gönderen: mali - Temmuz 12, 2009, 10:56:05 ÖÖ
Arkadaşlar bu arabayı Antalya da fuarda gördüm. Uzaktan pek fena görünmüyor ama yakından bakınca işçşilik çokta iyi değil. Biraz daha üzerinde çalışılırsa daha iyi olacağı kesin.
İç tasarım fena değil. Bence piyasaya erken sürülmüş. Detaylarıda düzelttikten sonra birde iyi bir reklamla bu araba satar
Gönderen: Fitos - Temmuz 12, 2009, 10:59:50 ÖÖ
abi türk arabası yapıyosun adı ETOX ne saçmalıktır ya... "Devrim 2" koy yemin ederim daha manalı olur...yandan ve arkadan direk 350 Z bozması olmuş bence kusura bakmasınlar...motorun mükemmel görünümüne hiç değinmiyorum bile..
Gönderen: Burak VTEC - Temmuz 12, 2009, 11:42:20 ÖÖ
Arabanın iç mekanı ve motoru megane dan alınma.Yani tamamen Türk üretimi denemez araca. Ayrıca 1.5 dizel araca da spor araç diyorlar o da bir garip.Gerçi bu ülkemizdeki vergilerden dolayı:)
Gönderen: mali - Temmuz 12, 2009, 11:51:57 ÖÖ
Bu isim konusunda tamamen haklısınız. Madem yapan TÜRK adı niye TÜRK değil.
Bi zamanlar linea ya Türk isim bulmak için anket bile yapılmıştı. Sonuç Linea
Biz ne kadar yabancı heveslisiyiz