TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Problemler ve Çözümleri => Konuyu başlatan: honda121 - Haziran 03, 2009, 01:52:03 ÖS

Başlık: HONDA CİVİC VTEC 1.6 ES-LS 04-05-06 GENEL SORUNLAR
Gönderen: honda121 - Haziran 03, 2009, 01:52:03 ÖS
nisay arkadaşımıza katılmamak elde değil sevgili honda dostları. Objektif olarak birkaç özeleştiri yapmamız farkımızı ve kalitemizi ortaya koyar diye düşünüyorum. Araçlarımızı hepimiz seviyorum. Artıları olduğu gibi eksilerinide paylaşmamız bizim zararımıza değil yararımıza olur. Ben nacizane aşağı genel olarak derledim. Haddime değil tabiki ama, dediğim gibi bir derleme. Bu skıntıların bir çoğunu kendimde yaşıyorum.

HONDA 04-05-06 CİVİC VTEC 1.6 ES-LS..Genel olarak birçok kişinin yaşadığı problemler vs.

1. Ön göğüsten gelen sesler
2. Panziotlardan gelen sesler
3. Camlardan gelen sesler
4. Arka hopörlörün ordan  gelen sesler
5. Emniyet kemerinden bağlantı yerlerinden gelen sesler
6. Ön direklerden  gelen sesler
7. Kapı kitleme mandalından gelen sesler
8. Genel olarak içeriye aldığı yol sesi azımsanmayacak derecede çok
9. Motor sesinide çokta olmasa hissettiriyor
10. Aracın yol tutuşu çok kötü değil fakat kimse iyide diyemez
11. Aracın kaporta biraz hafif, sac aksamı ince, bu her ne kadar güvenlik olarak görülsede zafiyettir. (Hele ön kaputu kapatınca gelen ses)
12. Görüş açısı ahım şahım değil, maalesef ön direkler virajlarda görüş açısını azaltıyor
13. Direksiyon, direksiyon kutusundan gelen ses-sesler, gıcırtılar
14. Koltuktan gelen gıcırtılar ve sesler (genel olarak burç aksamı ile ilgili)
15. Direksiyonun tuhaf biçimde ağırlaşması ve bazen hafifleşmesi, servistekilerin ise ESP yanmıyorsa sorun yok demesi, oysa bir sorun var
16. ABS sisteminin diğer avrupa araçlarına göre enteresan ve tıkırtılı çalışması (özellikle çukurlara düşerken)
17. ES modellerinin full diye geçmesi fakat emsali avrupa araçlarına göre boş+boş olduğu
18. En basit örneği bıçak gibi anahtar, far, yağmur ve park sensörlerinin olmaması, camı otomatik bile yukarı kaldırmaması
19. Yol bilgisayarı olmaması
20. Silicek fasılasının bile olmaması
21. Bagajın dışardan açılamaması, ve birçok forum üyesenin eğilip kalkmaktan bel ağrıları şikayeti olduğu :D

Arkadaşlar bunları yazarken HONDA ya düşman olduğum için değil tam aksine canı gönülden sevidğim için, objektif olmak için ve eksiklerimizi görmek için yazdım. Ben de bu markayı kullanıyor ve seviyorum. Son olarak HONDA HAYAT ONDA (MI?) :dil
Başlık: Ynt: HONDA CİVİC VTEC 1.6 ES-LS 04-05-06 GENEL SORUNLAR
Gönderen: snowman_8 - Haziran 03, 2009, 02:09:23 ÖS
aynen bu dediklerine bende katılıyorum bizdede 2005 model es var sözde full ama hiç bir şey yok 2005 model olmasına rağmen diğer rakiplerine göre fazla bi donanım seçenegi yok bide ls'de cd çalar yok bunlar çok garip bunlar sadece türkiye'ye has bişey mi yoksa aynı şekilde yurt dışındaki araçlarda aşşağı yukarı böyle mi ?birde son bişey daha sorucagım ses konusunda acaba honda yetkilileri bunları dikkate alıyormu yani yeni kasalarda ses olayı çözüldü mü? arabanın içinde en sevdiğim ise göstegeleridir
Gönderen: honda2002 - Haziran 03, 2009, 02:21:54 ÖS
anladığım kadarıyla Honda parayı daha çok motor,şanzuman ve yürüyen aksama yatırıyor..
donanıma, konfora yönelik konuları 2. plana atıyor..

donanım ve konforu da iyi olaydı herhalde bu fiyata satamazlardı araçları. Tabi ki bu benim görüşüm.
Gönderen: vtec_alp - Haziran 03, 2009, 02:28:02 ÖS
Canı gönulden katılıyorum yazmıs olduklarına bunlar az bı kusur değil gerçekten bu sesler benıde çok rahatsız edıyo kımı zaman çok sevdıgım arabamdan bıle soğutuyo..Aslında arastırsak bı çözum yolu bula bılırız.Belkı bı izalasyon belkıde daha farklı bişey yapa biliriz. :)

Araştıralım diyorum ;)
Gönderen: honda121 - Haziran 03, 2009, 02:46:58 ÖS
anladığım kadarıyla Honda parayı daha çok motor,şanzuman ve yürüyen aksama yatırıyor..

donanım ve konforu da iyi olaydı herhalde bu fiyata satamazlardı araçları. Tabi ki bu benim görüşüm.

Honda gerçekten motor, şanzuman ve yürüyende çok çok iyi bir marka kesinlikle. Zaten eksileri olduğu gibi artıları var fakat ekslierini paylaşmak daha bir özgüven işi. Donanım ve konforda olsa zaten dediğiniz gibi bu parala satılmaz. Hiçbir araç sorunsuz değildir. Hiçbir marka herşeyi tam ve eksiksiz anlamda sorunsuz yapamaz bence zaten
Gönderen: honda121 - Haziran 03, 2009, 02:48:35 ÖS
Canı gönulden katılıyorum yazmıs olduklarına bunlar az bı kusur değil gerçekten bu sesler benıde çok rahatsız edıyo kımı zaman çok sevdıgım arabamdan bıle soğutuyo..Aslında arastırsak bı çözum yolu bula bılırız.Belkı bı izalasyon belkıde daha farklı bişey yapa biliriz. :)

Araştıralım diyorum ;)

Ben araştırdım. Ziebart yapılan yalıtımların çokta iyi bir fayda sağlamadığı belirtiliyor. Ses sorununu çözmek için çamurluktan bagaja, döşemelerden tutun kapılara detaylı bir proje yapmak lazım diye düşünüyorum.
Gönderen: honda121 - Haziran 03, 2009, 02:53:04 ÖS
aynen bu dediklerine bende katılıyorum bizdede 2005 model es var sözde full ama hiç bir şey yok 2005 model olmasına rağmen diğer rakiplerine göre fazla bi donanım seçenegi yok bide ls'de cd çalar yok bunlar çok garip bunlar sadece türkiye'ye has bişey mi yoksa aynı şekilde yurt dışındaki araçlarda aşşağı yukarı böyle mi ?birde son bişey daha sorucagım ses konusunda acaba honda yetkilileri bunları dikkate alıyormu yani yeni kasalarda ses olayı çözüldü mü? arabanın içinde en sevdiğim ise göstegeleridir

Donanım seçenekleri yurt dışı ile aynımı bilmiyorum açıkcası. Ama Honda Türkiye bence bu işi yürütemiyor. En boş en kof olanları Türk insanına getiriyorlar, yeterli renk seçeneklerini bile tanımıyorlar. Aracımız gerçekten sorunsuz fakat tam bir donanım fakiri. Emsallaerinde karatmalı dikiz aynasından tutun, cam açma kapama, bagaj açma, katlanan yan aynalar, 6-8 airbag, bazılarında çift yönlü tam otomatik klima, 6 lı cd değiştirici, ısıtmalı koltuklar, soğutmalı torpido gözü, arka cam perdesi, yan cam perdesi olanlar dahi var, Honda'mızda ise bırakın ışıklı makyaj aynasını, torpidoda bile ışık yok, cam kumandalarında bile ışık yok.
Gönderen: alfaus007 - Haziran 03, 2009, 03:11:21 ÖS

>=ok >=ok >=ok >=ok >=ok >=ok >=ok :gitar
Gönderen: alfaus007 - Haziran 03, 2009, 03:13:38 ÖS
şikayetlerin 10 tanesi ses arkadaşlr ya :D
Gönderen: honda121 - Haziran 03, 2009, 03:39:14 ÖS

Siz katılıyormusunuz katılmıyormusunuz, şikayetlerin çoğu böyle. Zaten motora şanzumana yürüre bir lafımız yok, genel olarak yaşanan sorunlardan bahsettik. Bence sizde aynı araç sahibi olarak yorumlarınızı bizden esirgemeyin ki, konu sapmasın. Ve hep beraber daha güzel paylaşımlarda bulunabilelim.
Gönderen: albatros - Haziran 03, 2009, 04:53:45 ÖS
göstergelerine ve motoruna bayılıyorum. ha bide havasına...
ama gel gelelim yukarıdaki listenin altına aynen imzamı atarım.
Gönderen: snowman_8 - Haziran 03, 2009, 07:28:11 ÖS
arkadaşlar bilmediğim bir konu daha var sürekli honda motorlarından bahsediliyor mesela bir megane bir focus bizimle aynı segmentte bulunan araçlar arasında ne gibi bir farkımız var bunu bilmediğim için soruyorum yanlış anlaşılmasın.
Gönderen: nisay - Haziran 04, 2009, 09:57:31 ÖÖ
nisay arkadaşımıza katılmamak elde değil sevgili honda dostları. Objektif olarak birkaç özeleştiri yapmamız farkımızı ve kalitemizi ortaya koyar diye düşünüyorum. Araçlarımızı hepimiz seviyorum. Artıları olduğu gibi eksilerinide paylaşmamız bizim zararımıza değil yararımıza olur. Ben nacizane aşağı genel olarak derledim. Haddime değil tabiki ama, dediğim gibi bir derleme. Bu skıntıların bir çoğunu kendimde yaşıyorum.

HONDA 04-05-06 CİVİC VTEC 1.6 ES-LS..Genel olarak birçok kişinin yaşadığı problemler vs.

11. Aracın kaporta biraz hafif, sac aksamı ince, bu her ne kadar güvenlik olarak görülsede zafiyettir. (Hele ön kaputu kapatınca gelen ses)
12. Görüş açısı ahım şahım değil, maalesef ön direkler virajlarda görüş açısını azaltıyor
15. Direksiyonun tuhaf biçimde ağırlaşması ve bazen hafifleşmesi, servistekilerin ise ESP yanmıyorsa sorun yok demesi, oysa bir sorun var
16. ABS sisteminin diğer avrupa araçlarına göre enteresan ve tıkırtılı çalışması (özellikle çukurlara düşerken)
17. ES modellerinin full diye geçmesi fakat emsali avrupa araçlarına göre boş+boş olduğu
18. En basit örneği bıçak gibi anahtar, far, yağmur ve park sensörlerinin olmaması, camı otomatik bile yukarı kaldırmaması
21. Bagajın dışardan açılamaması, ve birçok forum üyesenin eğilip kalkmaktan bel ağrıları şikayeti olduğu :D

Arkadaşlar bunları yazarken HONDA ya düşman olduğum için değil tam aksine canı gönülden sevidğim için, objektif olmak için ve eksiklerimizi görmek için yazdım. Ben de bu markayı kullanıyor ve seviyorum. Son olarak HONDA HAYAT ONDA (MI?) :dil

Ek olarak birçok kişinin başına gelen bagajın su alması meselesi var
Gönderen: et302gti - Haziran 04, 2009, 10:29:49 ÖÖ
gülü seven dikenine katlanmalı mı?
Gönderen: enginturan - Haziran 04, 2009, 12:35:46 ÖS
yazdıklarına kesinlikle katılıyorum ama hondam var demem honda ya sahip olmam bunlara katlanmama değiyor 1990 model civic sedanım vardı yol sesi alıyordu fakat içinde ki plastik aksamlarda en ufak bir ses yoktu daha sonra 1993 model civic sedan aldım onda da hiç ses yoktur 2000 model civic sedan aldım onda da ses yoktu 2004 civic sedan (makyajlı) aldım şook oldum her yerinden ses geliyor sonra 2005 model civic sedan aldım japon olandan bunda da ses var git gide kaliteyi düşürdüler.
Gönderen: honda121 - Haziran 05, 2009, 01:37:06 ÖÖ
Aklımda birşey daha geldi, bomboş bir direksiyona sahip olması. Yahu insan en azından, bi ses açıp kapama koyar. Hadi hızsabitleyiciyi filan geçtik. Tabi arka bagajın su alma olayıda var. Doğru onu unutmuşum :) , ama arkadaşlar tabiki dediğimiz gibi hondamızı seviyoruz ve keyifle biniyoruz.
Gönderen: alfaus007 - Haziran 05, 2009, 06:48:48 ÖÖ

Siz katılıyormusunuz katılmıyormusunuz, şikayetlerin çoğu böyle. Zaten motora şanzumana yürüre bir lafımız yok, genel olarak yaşanan sorunlardan bahsettik. Bence sizde aynı araç sahibi olarak yorumlarınızı bizden esirgemeyin ki, konu sapmasın. Ve hep beraber daha güzel paylaşımlarda bulunabilelim.
  katılıorm tabiki ama dikkatimi çekti 10 tanesi ses  :D :D bu seslerin bi çaresini bulsak araba daha çekilir bi hale gelcek dimi
Gönderen: murat_ozbek - Haziran 05, 2009, 06:33:45 ÖS

bu saydıkların japon üretici için yapılması çok zor olmayan özellikler(artı özellikler için konuşuyorum)
örneğin plastik motor kapağı ben kangolarda megan 2 lerde bu kapakları ilk gördüğüm çok beğendim,sonradan baktımki zamanla hepsi  kırılmaya ve özelliğini yitirmeye başlamış,elektronik aksamın en dolu olanlarınıda peuglarda gördüm araçlar elektronik arızasından servisten çıkamaz oldu,yol sesi ise desibel ölçümlerine göre normal orta sınıf klasmanında...
ben honda araçları ve servise yakın olduğum için bu konuyu en yetkililerle ve eğitim görmüş çalışanlarla konuşma şansım oldu
japon üreticilerin şu andaki düşüncesi problemsiz araba yaratmak,şu anda 3 ay sıra beklenen araç markası tr de honda bunun  nedeni açıkça ortada değilmi sizcede??
ben caddy de kullandım vectra nın en full olanınıda adamların yaptığı arabanın plastik kalmaları soyuluyo ve plastik olarak kullandıkları malzeme sanki 3.sınıf bunlar arabasını sevenler için önemli olan konular...
düşünsenize xenon kit taktınız arıza ışığı yanıyo,angel far takıyorsunuz yine aynı...
honda için değil genelleme olarak japon araçları için konuşuyorum değişime açık ve sahibini seven araçlardır...
Gönderen: SİLVERWOLF - Haziran 05, 2009, 08:40:37 ÖS
Arkadaşım listesini yapmış olduğun eksikliklere katılıyorum.Sınıfındaki model araçlara baktığımızda bizim modellere göre artıları daha fazla.Ama HONDA  bizler için birer tutku haline gelmiş durumda.Paylaşımın için teşekkürler.
Gönderen: Tequila - Haziran 05, 2009, 11:34:35 ÖS
Listede belirtilen pek çok ses sorunu ufak müdehalelerle düzelebiliyor. Fakat ben yok sesinin içeriye alınmasının bu kadar zaman içerisinde yenilenen kasalarda  neden düzeltilmediğini anlayamıyorum. Tamam Murat'ında belirttiği gibi ne kadar fazla elektronik olursa donanımda teknik sorununda fazla olması gibi bir konu var ama yol sesini içeri alma bari kardeşim. :)
Sonra biz ses yalıtımı diye kendimizi yırtıyoruz bir sürü paralar harcıyoruz.
Gönderen: mustafakorkmaz00 - Haziran 06, 2009, 11:25:46 ÖS
Yol tutuşu berbat 2002 es kullanıcısıyım, benim arabama fren koymayı unutmuşlar..
Gönderen: emre16 - Haziran 07, 2009, 01:47:35 ÖÖ
walla ben vtecimin daha önceki sahibinlede konustum megane almıs simdi abi ben napmısım diyo...tmm sorunları var ses alma olayı insanı gercekten kızdırıyo ama bizim araçlar 10 numara...
Gönderen: 7641 - Haziran 07, 2009, 02:42:03 ÖÖ
Yakın zamanda HONDA CİVİC VTEC 1.6 ES-LS 04-05-06 almayı düşünen biri olarak hiç iç açıcı değil yazdıklarınız. 1-2 gün önce 2000 1.4 is sattım. Hondamı ilk aldığımda, motor çalışırken çok marşa bastım. Motor sesine göre vites değiştirmeye en az 1-2 ay sonra alışabildim. Motor sesi içeri gelmiyor gibi bişeydi. (edit:reklam içerikli kelime) şikayetim ABS sinin olmaması ve 1.4 motora sahip olması idi. Agresif kullanan bir ben için yeterince performans sağlamadığını düşünüyorum.
Gönderen: 7641 - Haziran 07, 2009, 02:43:52 ÖÖ
Hani şu motor çalışıriken kontağa tekrar basmayı önleyen sistem olsa ne kadar güzel olurdu. İlk aldığımda çok başıma gelmişdi...
Gönderen: murat_ozbek - Haziran 08, 2009, 06:30:49 ÖS
Listede belirtilen pek çok ses sorunu ufak müdehalelerle düzelebiliyor. Fakat ben yok sesinin içeriye alınmasının bu kadar zaman içerisinde yenilenen kasalarda  neden düzeltilmediğini anlayamıyorum. Tamam Murat'ında belirttiği gibi ne kadar fazla elektronik olursa donanımda teknik sorununda fazla olması gibi bir konu var ama yol sesini içeri alma bari kardeşim. :)

ben aracımın ses yalıtımını kendim yaptım imkanlarımda vardı yaptım ve gayet iyi oldu,bunu dışarıda yaptırmaya kalksak dünya para tutar önlerde yarım davlumbaz olması arkadada hiç yalıtım olmaması sorun ve en çok ses alan yer arka davlumbazlar ve arka pandizot direkleri eğer o bölgeler yalıtılırsa içeri giren ses şiddeti yüzde 30 azalıcaktır..
Gönderen: honda121 - Haziran 08, 2009, 10:39:29 ÖS

ben aracımın ses yalıtımını kendim yaptım imkanlarımda vardı yaptım ve gayet iyi oldu,bunu dışarıda yaptırmaya kalksak dünya para tutar önlerde yarım davlumbaz olması arkadada hiç yalıtım olmaması sorun ve en çok ses alan yer arka davlumbazlar ve arka pandizot direkleri eğer o bölgeler yalıtılırsa içeri giren ses şiddeti yüzde 30 azalıcaktır..

Nasıl bir yol izlediğinizi, hangi yöntemleri kullanarak hangi malzeme ile yaptığınızı detaylı bir şekilde anlatırsanız, foruma önemli bir katkıda bulunmuş olursunuz. Ben yaptım oldu demişsiniz, tamam hayırlı günlerde kullanın ama, detay verirseniz forumdaki diğer arkadaşlarında fikir sahibi olmasını sağlarsınız, ve önemli bir katkıda bulunmuş olursunuz.
Gönderen: cemmess - Haziran 09, 2009, 02:41:20 ÖS

2005 LS kullanıcısı olarak dediklerine aynen katılıyorum, fakat honda nedense ayrı bir tutku başka bir araç aynı tadı vermiyor..
Gönderen: murat_ozbek - Haziran 10, 2009, 06:48:39 ÖS

ben ****** üyesiyim ayrıca ve daha önce forum konularında bu bilgileri paylaştığım için açıklama gereği duymadım tabi bildiklerimi yaptığım işlemleri paylaşabilirim ve her türlü bu işlemleri yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olurum.

Nasıl bir yol izlediğinizi, hangi yöntemleri kullanarak hangi malzeme ile yaptığınızı detaylı bir şekilde anlatırsanız, foruma önemli bir katkıda bulunmuş olursunuz. Ben yaptım oldu demişsiniz, tamam hayırlı günlerde kullanın ama, detay verirseniz forumdaki diğer arkadaşlarında fikir sahibi olmasını sağlarsınız, ve önemli bir katkıda bulunmuş olursunuz.
Gönderen: EXELANCE - Haziran 10, 2009, 07:14:24 ÖS

21 tane şık yazmısın arkadasım bunların içinde bağzıları guvenlik olarak koyulmamıs bağzılarınıda dısarıda çok rahatlıkla taktıra bilirsin .park sensorunude yazmayı unutmusun hatırlatıyım :D
Gönderen: honda121 - Haziran 10, 2009, 11:27:53 ÖS
18. madde :)
Gönderen: kırhorse - Haziran 11, 2009, 10:18:57 ÖÖ
2004 es sahibiyim ,, orjinal teybini değiştirdim aracım  saatsiz kaldı , bide ısı göstergesi maleseff...
Gönderen: 34N1005 - Haziran 11, 2009, 12:33:16 ÖS
listeye bendende tam destek ses gelemeyen yer yok kısacası
Gönderen: UB - Haziran 11, 2009, 12:34:03 ÖS
Eksiz katılıyorum.
Gönderen: poşetçay - Haziran 11, 2009, 12:39:42 ÖS
bunaların hepsini honda fabrikasına mail atın
Gönderen: honda121 - Haziran 11, 2009, 01:15:17 ÖS
bunaların hepsini honda fabrikasına mail atın

Ne değişecek ki, sanki 2007 model ve sonrası çok farklı, HONDA sorunsuz araç sıfatını kendine arka etmiş, satıyo işte..
Gönderen: onur1980 - Haziran 11, 2009, 01:34:37 ÖS
donanım eksıklıgı oldugu dogru. fakat bu sagdan soldan gelen sesleri kesmek gayet basıt bıraz arastırın bulursunuz. benım arac 2006ls bu bahsedılen tıkırtılar vardı hepsını hallettım suan hıc bır ses yok. gecen sene megane 2 kullanıyordum donanım cok ıyıydı ama ıcınden gelen seslerı ınanın duymak ıstemezdınız. dayanamadım sattım. yol sesı almasıda tabıkı buyuk eksıklık ama bu asfaltın kalıtesızlıgındende kaynaklanıyo. farkındaysanız bazı yollardakı yenı dokulen asfaltlar cok sessız. arabadan gram ses gelmıyor.
Gönderen: honda121 - Haziran 11, 2009, 01:38:51 ÖS
Donanım eksikliği değil, fakirliği resmen. Araçlarımız bomboş. Ayrıca sağdan soldan gelen kesmekle uğraştığımız zamanı biraz daha genişletsek sanayide usta olucaz, önemli olan bizim el sürmeden bu tür sorunların olmaması, asfalttaki kalitesizliğe gelirsek, toyota ile bir de yol çıkın, bırakın asfaltı mıcırlı yolda gitseniz yine ses yok, donanım olup kalitesiz olan arabalarada katılıyorum dediğiniz gibi, ben megane 2 ile şu anki vtec2 aracımın arasında kalmıştım. İLk açtığım konulara bakarsanız anlarsınız zaten. Bende donanım yerine sorunsuzluğu seçtim, fakat arabamızın çok eksiği var, bunları payşamakta da zarar değil HONDA markasına aksine yarar sağlıkycağında hemfikirizdir zaten
Gönderen: dercell - Haziran 11, 2009, 07:45:06 ÖS
Honda da ne kadar dononım olmasada al benisi var. Ben Honda yı Honda olduğu için seviyorum. o sesler bende de var,mesela ısı göstergesi yok.(2003 Vtec ES) Torpidoda ışık yok soğutucu yok,direksiyondan kumandalı değil.Sanki kağıt gibi araba,kapıların içi boş gibi..Öyle olmasına rağmen çok tutuluyor,aynı sekmentteki diğer araçlardan daha pahalı. Bazen moralim bozuluyor satıp da üst model alayım diye,demekki yenilesen de aynı şikayetler devam edecek..Ama Honda olması apayrı bir güzellik..
Gönderen: ahtapot - Temmuz 20, 2009, 03:06:37 ÖS
Hepsine katılıyorum... 1979 dan beri honda kullanıcısıyım, anladığım kadarıyla bu tutku buradaki bir çok kişide var . Ozaman yapılacak şey, bu şikayetleri fabrikaya iletmek... Bunu topluca yaparsak mutlaka dikkate alırlar. Japonlar ve Türkiyedeki fabrika'nın bu konuyu dikkate alacağını umuyorum. En azından bundan sonraki modellerde daha sessiz ( motor hariç onun sesi benzersiz bence) Hondalara binebiliriz.
Gönderen: honda121 - Temmuz 21, 2009, 12:41:55 ÖÖ
Nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor, araştıralım. Hep beraber mail atalım. Yada herkez ayrı ayrı bu konuyu mail atsın, daha çok ilgi çeksin. Yada ne bileyim işte, hep beraber güzel bir fikir üretelim, uygulayalım...
Gönderen: gvnkck - Temmuz 29, 2009, 12:33:29 ÖÖ
arakadaşlar bende 2005 ls var japon montajlı ses yalıtımı yaptırdım özellikle bagaj kısmına süper oldu bence biraz fedakarlık yapın tık yok sadece lastiklerim geniş onon seside ayrı bi zevk
Gönderen: honda121 - Temmuz 29, 2009, 12:54:41 ÖÖ
arakadaşlar bende 2005 ls var japon montajlı ses yalıtımı yaptırdım özellikle bagaj kısmına süper oldu bence biraz fedakarlık yapın tık yok sadece lastiklerim geniş onon seside ayrı bi zevk

Nerde yaptırdınız ses yalıtımını ? Ve ne kadara mal oldu ? Biraz bilgi verirseniz seviniriz, bizde faydalanmış ve yararlanmış oluruz.
Gönderen: koray.kozanli - Temmuz 29, 2009, 01:07:27 ÖÖ
evet fiyat alabilirmiyiz?
Gönderen: DENON - Temmuz 29, 2009, 03:47:39 ÖS
aracta ses istemeyen x5 alsın kardeşim, ne kadar ekmek o kadar köfte, hem benım aracımdan da bahsettıgınız seslerin katılımı gelmıo, park sensörü demişsiniz gıdın 80 lıraya takıyolar, yagmur sensörünüde takıyolar aynı paraya, ben kendi aracım haricinde sürekli baska araclara bınıyorum hafta içi ve bu arabalar benım arabamdanda genc aracın her yerı plastık ınsanı sınır eden bır gıcırtı gelıor bu bahsettıgım marka ıyı bır alman markası, parca fıyatını hiiiçç söylemiyorum zaten, varsın benım arabamdan ses gelsın ınsanı ses yolda bırakmaz yürüyen aksam bırakır, 1600cc sınıfında vtec2 den az yakanıda varsa söyleyın bende bıleyım, yanı demek ıstedıgım sıfır bır arabaya 35-40 lıra verıp mersedes konforu beklemek bana göre yanlıs, accord alın bakalım bu söylediklerinizin kac tanesı gecerlı olacak
Gönderen: kadir8690 - Temmuz 29, 2009, 04:40:56 ÖS
honda 121 arkadasım aynen soyledıklerının hepsıne harrfıyen katılıorum.ancak serılığı ve hızlılığını on plana koymak gerek.GÜÇLÜ OLMAK GÜZELDİR
Gönderen: honda121 - Temmuz 29, 2009, 06:57:57 ÖS
honda 121 arkadasım aynen soyledıklerının hepsıne harrfıyen katılıorum.ancak serılığı ve hızlılığını on plana koymak gerek.GÜÇLÜ OLMAK GÜZELDİR

Teşekkür ederim.. Yalnız biz arabamızı çok seviyoruz, bunu her fırsatta sölüyoruz zaten. Bizim site olarak ayrıcalığımız burda ortaya çıkıyo, objektif olma ve kendi eleştirisine açık. Çok az forumda görürsünüz, böle arabayı madde madde sorgulayıp bu kadar eleştiren
Gönderen: honda121 - Temmuz 29, 2009, 06:58:41 ÖS
aracta ses istemeyen x5 alsın kardeşim, ne kadar ekmek o kadar köfte, hem benım aracımdan da bahsettıgınız seslerin katılımı gelmıo, park sensörü demişsiniz gıdın 80 lıraya takıyolar, yagmur sensörünüde takıyolar aynı paraya, ben kendi aracım haricinde sürekli baska araclara bınıyorum hafta içi ve bu arabalar benım arabamdanda genc aracın her yerı plastık ınsanı sınır eden bır gıcırtı gelıor bu bahsettıgım marka ıyı bır alman markası, parca fıyatını hiiiçç söylemiyorum zaten, varsın benım arabamdan ses gelsın ınsanı ses yolda bırakmaz yürüyen aksam bırakır, 1600cc sınıfında vtec2 den az yakanıda varsa söyleyın bende bıleyım, yanı demek ıstedıgım sıfır bır arabaya 35-40 lıra verıp mersedes konforu beklemek bana göre yanlıs, accord alın bakalım bu söylediklerinizin kac tanesı gecerlı olacak

Konuyla alakası yok yazdıklarınızın maalesef..
Gönderen: rallier_61 - Temmuz 29, 2009, 07:33:29 ÖS
bagaj havuzu da pozitif etkiliyormuş galiba arkadan gelen sesleri.. sese razıyım ama japonlar arka süspansiyona adam gibi bi amortisör koysalarmış bari...
Gönderen: DENON - Temmuz 30, 2009, 07:41:15 ÖÖ

sana öyle gelıo, valla bu araba anlattıgınız kadar kötü ise sız satın abı arabalarınızı, mılletede söyleyın almasınlar honda canları yanmasın bari
Gönderen: honda121 - Temmuz 30, 2009, 06:02:51 ÖS

sana öyle gelıo, valla bu araba anlattıgınız kadar kötü ise sız satın abı arabalarınızı, mılletede söyleyın almasınlar honda canları yanmasın bari

Türk insanına derdini anlatmak kadar zor birşey yok heralde, taktımı takıyor. Arkadaşım bende Honda Civic kullanıyorum. Bunları yazdım diye neden arabamı satıyım. Veyahut burdaki arkadaşlar arabalarınımı satıyolar. Hayatında olandan herşeyden tam olarak memunmusun ? İyi ozaman eşininin bi huyu hoşuna gitmedi, boşan. Çocuğun yaramazlık yapsın evden at. İlla beğenmiyoruz diye bazı yönlerini neden satalım ? Nasıl bir zihniyete sahipsin anlamadım ki...Biz arabamızı seviyoruz. Bunu yüzkere dedirtmeyin insana. Sadece eksik yönlerini de paylaşıyoruz. Neden kara cahil bağnaz bi şekilde HONDA yı dünyanın en iyi markası ilan edip toz kondurmamak gibi saçma hareketlere eğilelim ? Bu araba ile ilgili değil bir tek, cep telefonu, tv, pc de dünyanın bütün markaları 4 / 4 birşey üretemezler ki . En az hata yapan en iyi olur. Herşeyin bir kusuru vardır. Sen benim defalarca arabamı seviyorum, hepimiz seviyoruz, diye bu konuya yazdığım 10 msj ı görmeyip, okumayıp tamamı ile, konunun ilk postuna bakıp birde başlığına göz atıp bana böle konuşuyosun diye sana da cevap vermiyim o zaman. Burdan çıkarcağın şey şu ( ki çoook öncelerden bunu öğrenmiş olman gerekirdi ) birşeyin zayıf ve kötü yönünü paylaşmak veya anlatmak illaki onndan kurtulmak isteyeceğin anlamına gelmez. Bana fanatik düzeyde msj yazma lütfen. Bu kadar msj yazdım siteye ilk defa geriliyorum. Ses istemeyen X5 alsın gibi saçma sapan laf edeceğine 13 - 14 milyara golf alın tık ses duyamazsınız kadar objektif ol gel canımı ye.  Ne kadar ekmek o kadar köfte diyeceğine, 23-25 milyarlık araba fiyat / perfprmansta rakiplerinin gerisinde kalıyor de gel yine canımı ye. Biz 35-40 liraya mercedes konforu beklemiyoruz, ama tofaş sınıfından bir farkımız olsun diyoruz, birde bu yönüyle bak. Dİyceklerim bundan ibarettir..
Gönderen: REALHondacı - Temmuz 30, 2009, 10:18:24 ÖS
forumdaki yorumlara baktığımda 121 arkadaşımın sözlerini destekliyorum gerçekten.Bu bir forum sitesi burda hondaların artılarınıda tartışıcaz eksilerinide ,bu bizim hondayı sevmediğimizi yada satmamızı gerektirmez.Bu konuda neler yapabileceklerimize bakarız.konuyu farklı yönlere çekmek isteyen arkadaşımda yazıları dikkatlice okursa bu paraya bu kadar oluru tartışmadığımızı anlar sanırım.
Gönderen: musartar - Ağustos 27, 2009, 12:17:05 ÖS
2004 CİVİC ES TİTANYUM GRİ 137000 KM - KME LPG

1. Ön göğüsten gelen sesler -BİRAZ GELİYOR
2. Panziotlardan gelen sesler -BİLMİYORUM
3. Camlardan gelen sesler - BENDE BÖYLE Bİ SORUN YOK
4. Arka hopörlörün ordan  gelen sesler - BENDE BÖYLE Bİ SORUN YOK
5. Emniyet kemerinden bağlantı yerlerinden gelen sesler - BENDE BÖYLE Bİ SORUN YOK
6. Ön direklerden  gelen sesler - EMİN DEĞİLİM
7. Kapı kitleme mandalından gelen sesler - BENDE BÖYLE Bİ SORUN YOK
8. Genel olarak içeriye aldığı yol sesi azımsanmayacak derecede çok -NORMAL
9. Motor sesinide çokta olmasa hissettiriyor - GAYET NORMAL
10. Aracın yol tutuşu çok kötü değil fakat kimse iyide diyemez - NORMAL
11. Aracın kaporta biraz hafif, sac aksamı ince, bu her ne kadar güvenlik olarak görülsede zafiyettir.
13. Direksiyon, direksiyon kutusundan gelen ses-sesler, gıcırtılar - BENDE BÖYLE Bİ SORUN YOK
14. Koltuktan gelen gıcırtılar ve sesler (genel olarak burç aksamı ile ilgili) - BENDE BÖYLE Bİ SORUN YOK
15. Direksiyonun tuhaf biçimde ağırlaşması ve bazen hafifleşmesi, servistekilerin ise ESP yanmıyorsa sorun yok demesi, oysa bir sorun var - BENDE BÖYLE Bİ SORUN YOK
16. ABS sisteminin diğer avrupa araçlarına göre enteresan ve tıkırtılı çalışması (özellikle çukurlara düşerken) - BENDE BÖYLE Bİ SORUN YOK
17. ES modellerinin full diye geçmesi fakat emsali avrupa araçlarına göre boş+boş olduğu - BAZI DONANIMLARI EKSİK
18. En basit örneği bıçak gibi anahtar, far, yağmur ve park sensörlerinin olmaması, camı otomatik bile yukarı kaldırmaması - KATILIYORUM
19. Yol bilgisayarı olmaması - ÇOK HAKLISIN
20. Silicek fasılasının bile olmaması - ÇOK HAKLISIN
21. Bagajın dışardan açılamaması, ve birçok forum üyesenin eğilip kalkmaktan bel ağrıları şikayeti olduğu - O KADARAA PROBLEM DEĞİL-

YUKARIDA YAZILANLARDAN HARİÇ EKSİLERİ:
+DİREKSİYON DERİNLİK AYARI YOK
+KAPI İÇ ÜSTLERİDEKİ EL TUTUCAKLARINA YAYLI SİSTEM YAPMAMIŞLAR BIRAKINDA TAAAK DİE İNSANI KORKUTUYOR.
+ANAHTARI UZAKTAN KUMANDASI İLE BÜTÜNLEŞİK DEĞİL
+ISI GÖSTERGESİ YOK Kİ BENCE ÇOK ÖNEMLİ BİR EKSİK 99 MODEL COROLLADA BİLE VAR.
+ÇOK ATAK DEĞİL AMA BASTIMI GİDİYOR.
+SUYA GİRDİĞİMDE SES FAZLA.

ARTILARI :
+ ARKA ZEMİN DÜZ. YANİ ARAÇ GERÇEKTEN 5 KİŞİLİK. HONDAYA ÖZEL BİR ÖZELLİK.
+KREM DÖŞEME ÇOK HOŞ
+GÖSTERGEYE AŞIĞIM
+AÇILIR TAVAN
+ARKA KOLTUK KISMI ÇOK FERAH
+YAKITTA CİMRİ
+ÇOK YAKIŞIKLI
+MASRAF AÇMAZ ALALI 8 AY OLDU 9000 KM YAPTIM. SANAYİYE HİÇ GİTMEDİM (YAĞ DEĞİŞİM DAHİL)

HATIRLADIKLARIM BU KADAR...
Gönderen: efece - Ağustos 30, 2009, 12:35:11 ÖÖ
Valla performans isteyen için on numara bi araç ben de 2005 es var aldığımda 25bindeydi şu an 46 bin de yaptığım tek masraf yağ değişimi oldu (143 tl)başka kuruş masraf  etmedim ha katılmıyomuyum kesinlikle katılıyorum hatta bide ekliyorum çukura düşünce direksiiyon kutusundan ve alt tabladan acaip kötü ses geliyo.Fakat bu aracın altına yaklaşık 1000 tl değerinde ziebart zift ses yalıtımı yapılıyo abi yol mol sesi kalmıyo motor dahil sıfır ses diğer plastik aksam hariç gacır gucur helede kaputu kapatırken zaten ilkinde hayatta kapanmaz da harbden ramazan davulcusu gibi dan dun gülersin yaa :))
Gönderen: honda121 - Ağustos 30, 2009, 02:38:30 ÖÖ
Ben silecek suyu koyduğum zaman benzinlikte, sağı solu kesiyorum kapatmak için kaputu. Kimse yoksa kapatıyorum :D ,  yoksa öyle bi ses çıkıyo ki bütün karizma yerlerde :) .
Gönderen: CioBassWorLd - Ağustos 30, 2009, 05:21:47 ÖÖ
Ben silecek suyu koyduğum zaman benzinlikte, sağı solu kesiyorum kapatmak için kaputu. Kimse yoksa kapatıyorum :D ,  yoksa öyle bi ses çıkıyo ki bütün karizma yerlerde :) .

harbiden ya sırf onun için kaput açmıyom bigun su bitecek :) ziftli kağıt yada flinkotmu attırsak iç tarafına acaba böle kötü ses olmaz ya :D tofaşta bile daha tok ve güzel bi ses geliyo yok bence bu honda sac olayını harbiden kelime anlamına yakışır yapıyo sac gibi sacı var :D

yol bilgisayarı termometre hele hele camları ındırıp kaldırma otomatının olmaması, göğüslukte 3 tane tuştan başka bişi olmaması tav ediyo beni bomboş ama seviyorum kahretsin :)
Gönderen: honda121 - Ağustos 30, 2009, 10:49:31 ÖÖ
Ben bu kadar soruna rağmen seviyorum ya , anlamadım gititi bi türlü...:)
Gönderen: emo - Ağustos 30, 2009, 11:02:14 ÖÖ
Honda bir tutku arkadaslar.Yazılanlar kotude ıyıde olsa aractan memnun olanıza baglı iyi forumlar...
Gönderen: CioBassWorLd - Ağustos 30, 2009, 04:53:03 ÖS
sorun var biraz sıkıntıda var ama gaza biraz dokununca kafa kaldırması o göstergelere yakışır bi devirlenme siliyo götürüyo herşeyi ehh be ne gazdı ama :)
Gönderen: Rainof - Ağustos 30, 2009, 06:05:37 ÖS
sorma hocam onca araca bindim ama geçen arkadaş 1.6 ies aldı 98 model.onunlayken bi yüklendiki devir saatinin devre kesiciye kadar zorlamasındaki geçen sürede ayaklarımın yerden kesildiğini hissettim ki ben bunu son model ıvır zıvır arabalarda hissedemedim.o yüzden HONDA bence   >=ok
Gönderen: novalgine22 - Ağustos 30, 2009, 06:29:46 ÖS
>=ok
Gönderen: mali - Ağustos 30, 2009, 08:40:50 ÖS
ne olursa olsun honda hayat onda
Gönderen: mustican - Ağustos 31, 2009, 11:59:09 ÖS
walla 2005 es var benım hıc bı yerınden ses gelmiyor...cok sukur..
sadece yol sesi var o da normal Japan sonucta
Gönderen: sayneyk - Eylül 04, 2009, 11:33:44 ÖS
2005 otomatik civic var tek çıkarttığı ses yolcu koltuğundn gelen gıcırtılar. Öğrendiğime göre o da kronik bir sorunmuş.
Tabi bide gazı köklediğimde motordan gelen şiirane ses......
Gönderen: goker38 - Eylül 05, 2009, 09:48:06 ÖÖ
Bende dış ısı göstergesi var saatte var kaset caların altında ls aracım
Gönderen: honda121 - Eylül 05, 2009, 11:17:28 ÖÖ
Bende dış ısı göstergesi var saatte var kaset caların altında ls aracım

Resmini paylaşırmısın ?
Gönderen: goker38 - Eylül 05, 2009, 11:39:03 ÖÖ
tabiki ama ilk önce resim cekmem lazım yakından hatta hız limitleri var 50 90 120 vs ayarlıyorsun o hızı gecince ötüyor gittigin yolu gösteriyor saati gösteriyor dış ortam sıcaklıgını gösteriyor.sanırım yol bilgisayarı bu oluyor civiclerde.
(http://img269.imageshack.us/img269/9461/big163850999xw.th.jpg) (http://img269.imageshack.us/i/big163850999xw.jpg/)
Gönderen: goker38 - Eylül 05, 2009, 11:41:33 ÖÖ
Bu gün bir abim var onun yanına gidip komple arabanın altını ziftlettirecegim davlumbazlarıda ince zift ile kaplatacagım bagaj icini tamamen altına kece kestirecegim altına güzelce yapacagım eger hoşuma giderse sesde azalma olursa arac icinede aynı ziftli kecelerden yaparım
Gönderen: honda121 - Eylül 05, 2009, 11:45:43 ÖÖ
Arkadaşım bu yol bilgisayarı sayılmaz, ama evet civic lerde yol bilgisayarı yerine geçiyor bu, araştırdık hiçbir serviste bulamadık, arabayı zamanında satın alırken sadece bazı servisler opsiyon olarak belli bir fiyat farkı ile takmış.
Gönderen: honda121 - Eylül 05, 2009, 11:46:59 ÖÖ
Bu gün bir abim var onun yanına gidip komple arabanın altını ziftlettirecegim davlumbazlarıda ince zift ile kaplatacagım bagaj icini tamamen altına kece kestirecegim altına güzelce yapacagım eger hoşuma giderse sesde azalma olursa arac icinede aynı ziftli kecelerden yaparım

Bizimle bu topic altında paylşırsan seviniriz.

http://www.teamhondaturkey.com/forum/problemler_ve_cozumleri/lastik_ve_yol_sesini_kesmek_icin_cozum_ve_yontemler-t29409.0.html
Gönderen: goker38 - Eylül 05, 2009, 12:20:58 ÖS
Arkadaşım bu yol bilgisayarı sayılmaz, ama evet civic lerde yol bilgisayarı yerine geçiyor bu, araştırdık hiçbir serviste bulamadık, arabayı zamanında satın alırken sadece bazı servisler opsiyon olarak belli bir fiyat farkı ile takmış.
Benim arabayı aldıgım kişi sis farları vs. hepsini taktırmış alırken orjinalden var belli zaten babamı yıllar sonra renodan sogutan arabadır civic :)
Gönderen: teachers71 - Eylül 05, 2009, 12:47:54 ÖS
2005 CİVİC BEJ 116.000 KM

1. Ön göğüsten gelen sesler -BİRAZ GELİYOR
2. Panziotlardan gelen sesler - ? ? ? ?
3. Camlardan gelen sesler - DIŞARIDAKİ SESLERİ İÇERİ ALIYOR İSE DOĞRU..
5. Emniyet kemerinden bağlantı yerlerinden gelen sesler - BAZEN GELİYOR.AYARLARINI DEĞİŞTİRİNCE KESİLİYOR.
6. Ön direklerden  gelen sesler - SAĞ ÖN DİREKTEN GELİYORDU. KIZDIM YUMRUK VURDUM.KESİLDİ.
7. Kapı kitleme mandalından gelen sesler - BENDE YOK
8. Genel olarak içeriye aldığı yol sesi azımsanmayacak derecede çok -EMSALLERİNE GÖRE ÇOK FAZLA..
9. Motor sesinide çokta olmasa hissettiriyor - BENCE MAKUL DÜZEYDE..
10. Aracın yol tutuşu çok kötü değil fakat kimse iyide diyemez - NORMAL SAYILABİLİR.
11. Aracın kaporta biraz hafif, sac aksamı ince, bu her ne kadar güvenlik olarak görülsede zafiyettir. EVET...
13. Direksiyon, direksiyon kutusundan gelen ses-sesler, gıcırtılar - VAR.
14. Koltuktan gelen gıcırtılar ve sesler (genel olarak burç aksamı ile ilgili) - BENDE YOK
15. Direksiyonun tuhaf biçimde ağırlaşması ve bazen hafifleşmesi, servistekilerin ise ESP yanmıyorsa sorun yok demesi, oysa bir sorun var - BENDE YOK
16. ABS sisteminin diğer avrupa araçlarına göre enteresan ve tıkırtılı çalışması (özellikle çukurlara düşerken) - FREN OLAYI TAM KEPAZELİK.
17. ES modellerinin full diye geçmesi fakat emsali avrupa araçlarına göre boş+boş olduğu - EMSALLERİNE GÖRE DONANIM FAKİRİ. NERDEYSE BOŞ..
18. En basit örneği bıçak gibi anahtar, far, yağmur ve park sensörlerinin olmaması, camı otomatik bile yukarı kaldırmaması - KATILIYORUM
19. Yol bilgisayarı olmaması - ARTIK 15 BİN LİRALIK ARAÇLARDA BİLE VAR.
20. Silicek fasılasının bile olmaması - EVET..
21. Bagajın dışardan açılamaması, ve birçok forum üyesenin eğilip kalkmaktan bel ağrıları şikayeti olduğu - DIŞARDAN AÇILMAMASI BENCE İYİ.
Gönderen: statik - Eylül 05, 2009, 06:36:25 ÖS
Arka tampona yaslandığında bütün tırnaklarının patlaması ve tamponun sağa sola doğru açılması.. Yeni yaptırdım ama korkuyorum en ufak bi dokunuşta bütün arka taraf patlayacak diye.. Ne biçim tampon ya.

Bide çok ucuz bi kaporta hissettiriyor
Gönderen: rallier_61 - Eylül 05, 2009, 10:20:23 ÖS
2006 CİVİC BEJ 16.000 KM Otm.vites

1. Ön göğüsten gelen sesler -yok
2. Panziotlardan gelen sesler -yok
3. Camlardan gelen sesler - ön sol cam+müzik yüksek ses açıkken altta aynanın kenarındaki fitilden cızırtı geliyor
4. Arka hopörlörün ordan  gelen sesler -yok
5. Emniyet kemerinden bağlantı yerlerinden gelen sesler -yok
6. Ön direklerden  gelen sesler -yok
7. Kapı kitleme mandalından gelen sesler -yok
8. Genel olarak içeriye aldığı yol sesi azımsanmayacak derecede çok -kabul edilebilir seviyede
9. Motor sesinide çokta olmasa hissettiriyor -bende 3000devirden sonra belirgin halde,yoksa rölantide çalışan motora marş   basmazdım ;D
10. Aracın yol tutuşu çok kötü değil fakat kimse iyide diyemez -arka kısım dalgalı zeminde+virajda kopmaya çok meyilli
11. Aracın kaporta biraz hafif, sac aksamı ince, bu her ne kadar güvenlik olarak görülsede zafiyettir -hemfikirim,ama önemli olan iskelet,o da ben burdayım diyor tokluk olarak
13. Direksiyon, direksiyon kutusundan gelen ses-sesler, gıcırtılar - taze geldi ;D
14. Koltuktan gelen gıcırtılar ve sesler (genel olarak burç aksamı ile ilgili) - yok
15. Direksiyonun tuhaf biçimde ağırlaşması ve bazen hafifleşmesi, servistekilerin ise EPS yanmıyorsa sorun yok demesi, oysa bir sorun var - var oğlu var..
16. ABS sisteminin diğer avrupa araçlarına göre enteresan ve tıkırtılı çalışması (özellikle çukurlara düşerken) - ilk ABSli aracım,göz yumuyorum..
17. ES modellerinin full diye geçmesi fakat emsali avrupa araçlarına göre boş+boş olduğu - ESyi geçtim yeni ELEGANCEler bile züğürt bu konuda
18. En basit örneği bıçak gibi anahtar, far, yağmur ve park sensörlerinin olmaması, camı otomatik bile yukarı kaldırmaması -şiddetle katılıyorum..
19. Yol bilgisayarı olmaması - böyle maliyet düşürme politikasının...... benzin göstergesine de itimat edemiyorum,bu da işin tuzu biberi..
20. Silicek fasılasının bile olmaması - destekli evet..
21. Bagajın dışardan açılamaması, ve birçok forum üyesenin eğilip kalkmaktan bel ağrıları şikayeti olduğu - hiçbiyerden açılmasa da kumandadan açılsa sadece..

Gönderen: ozguryzf - Eylül 28, 2009, 03:18:27 ÖS
slmlar bu ne yaa bu kadar sorun 2005 model honda civic makyajlı kasa almayı düşünüyordum bu sesleri gorunce dusunmeye basladım 20-25 000 tl para verecegım almayayım o zaman sıfır arabalar var 22 tlye baska araba bakacagım...
Gönderen: efece - Ekim 02, 2009, 01:19:54 ÖÖ
slmlar bu ne yaa bu kadar sorun 2005 model honda civic makyajlı kasa almayı düşünüyordum bu sesleri gorunce dusunmeye basladım 20-25 000 tl para verecegım almayayım o zaman sıfır arabalar var 22 tlye baska araba bakacagım...

Yok balader kafanı karıştırma al bin sonra başka markalarda çok üzülürsün gelir bi honda sen bi başkasıyla kapışırken ikinizi de geçer sonra ya bi arkadaş bana demişti dersin.Bu sıkıntılar belli oranda olur ama zaten her arabada vardır buna benzer sorunlar.... >=ok
Gönderen: serdarr - Ekim 02, 2009, 02:10:41 ÖS
ne yapalım satalım mı araçları:)
Gönderen: sergun55 - Ekim 14, 2009, 02:38:15 ÖÖ
2006 ls 49000 km  aracın ilk sahibi olarak;

1. Ön göğüsten gelen sesler -BENDE SES YOK
2. Panziotlardan gelen sesler - ? ? ? ?
3. Camlardan gelen sesler - BENDE SES YOK
5. Emniyet kemerinden bağlantı yerlerinden gelen sesler -BÖYLE BİR SES DE YOK
6. Ön direklerden  gelen sesler - SES GELMİYOR
7. Kapı kitleme mandalından gelen sesler - BENDE YOK
8. Genel olarak içeriye aldığı yol sesi azımsanmayacak derecede çok -EVET ÇOK FAZLA..
9. Motor sesinide çokta olmasa hissettiriyor - BENCE MAKUL
10. Aracın yol tutuşu çok kötü değil fakat kimse iyide diyemez - NORMAL
11. Aracın kaporta biraz hafif, sac aksamı ince, bu her ne kadar güvenlik olarak görülsede zafiyettir. EVET...
13. Direksiyon, direksiyon kutusundan gelen ses-sesler, gıcırtılar - ZAMAN ZAMAN VAR.
14. Koltuktan gelen gıcırtılar ve sesler (genel olarak burç aksamı ile ilgili) - BENDE VARDI SERVİSTE YAPTIRDIM BİR DAHA OLMADI
15. Direksiyonun tuhaf biçimde ağırlaşması ve bazen hafifleşmesi, servistekilerin ise ESP yanmıyorsa sorun yok demesi, oysa bir sorun var - BENDE DE AYNI SORUN VAR
16. ABS sisteminin diğer avrupa araçlarına göre enteresan ve tıkırtılı çalışması (özellikle çukurlara düşerken) - SES YOK AMA DEVREYE ERKEN GİRİYOR.
17. ES modellerinin full diye geçmesi fakat emsali avrupa araçlarına göre boş+boş olduğu - EMSALLERİNE GÖRE BOŞ SAYILIR
19. Yol bilgisayarı olmaması - KATILIYORUM
20. Silicek fasılasının bile olmaması - EVET..
21. Bagajın dışardan açılamaması, ve birçok forum üyesenin eğilip kalkmaktan bel ağrıları şikayeti olduğu - DIŞARDAN AÇILMAMASI GÜVENLİK AÇISINDAN İYİ.

TÜM BU OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN KULLANDIĞIM ESKİ ARAÇLARIMA GÖRE FAZLASIYLA MEMNUNUM.
Gönderen: CioBassWorLd - Ekim 14, 2009, 03:33:07 ÖÖ
ağalar frenler hakkındakı yorumlarınıza ne güldüm ya :) ama ağlanacak hal aslnda bu :)
Gönderen: dogan_ay - Ekim 14, 2009, 09:26:46 ÖS
2004 ls civic bej  abi yukarıdakilerin hepsi boş Honda'yla çoş daha önce 2008 megan kullandım bu zevki vermiyordu. Boşuna dememişler " Hayat onda" Başka söze gerek yok. Benim arabada bu tür sesler yok.
 :lovee :lovee :lovee :lovee :lovee :lovee :lovee :lovee :lovee
Gönderen: onur1980 - Ekim 25, 2009, 01:14:16 ÖÖ
bende 2006 ls var tıkırtıların çözümü cok kolay (onun için bende yok şuan) fakat dıger sıkayetlere katılıryorm yol sesi, frenler, yol tutuşu eh işte (iyi bir spor yayla oda düzeliyor). donanım cok eksık. fakat şuan işyerimdeyim ve bi müşterinin pug 307 sini kullandım, hondama tekrardan aşık oldum. diğer aracları fazla bilmediğimiz için sanırım rahat batıyor bize :))
Gönderen: dercell - Ekim 28, 2009, 03:02:05 ÖS
Başka araba kullanınca insan ozaman anlıyor Honda'nın değerini..
Gönderen: ozguryzf - Kasım 08, 2009, 11:00:54 ÖÖ
hiç bir sorun yok bence  ben memnunum iyi de gidiyor araba 1 hafta önce aldım 2005 model es 50 000 km de su an sadece alttan ses alıyor bırde camlardan fitillerden ses gelıyor motoru guzel bence değer ...
Gönderen: maisiyah - Aralık 03, 2009, 10:35:08 ÖS
2004 makyajlı kasa ls yeni aldım. 62000 km de. arkadaşlar 2500 devire kadar 2-3. viteste sadece lastik sesi var. ne kadar sessiz çalışıyor diye şaşırdım. ta ki  memlekete giderken otobanda 3000-4000 devirle 140-150 lerı görünceye kadar. o ne uğultu allahım çektim sağa ustamı aradım normal dedi:) sonra buralara bakmadan honda türkiyeye mail attım ertesi gün aradılar. aracınızda sorun yok 3000 devirden sonra vtec 16 sübapla devreye giriyor dedi. sonra benim şirinim bir de baskı balata istermiş meğer bayıldık 350 ona da ses biraz azaldı. sonra yağ sonra bujiler sonra motor kulağı hava filtresi yağ filtresi derken bayağı masraf açtı. en büyük eksisi ses ve göğüsün çok basit dizaynı. ama yine de bayılıyorum onun duruşuna metalik gri, geniş lastik siyah-gri çelik jant hele bir de pırıl pırıl yıkandı mı of insanların kıskanan bakışlarını görebiliyorum. ben seviyorum onu
Gönderen: onuriskenderun - Aralık 04, 2009, 07:03:33 ÖS
2004 makyajlı kasa ls yeni aldım. 62000 km de. arkadaşlar 2500 devire kadar 2-3. viteste sadece lastik sesi var. ne kadar sessiz çalışıyor diye şaşırdım. ta ki  memlekete giderken otobanda 3000-4000 devirle 140-150 lerı görünceye kadar. o ne uğultu allahım çektim sağa ustamı aradım normal dedi:) sonra buralara bakmadan honda türkiyeye mail attım ertesi gün aradılar. aracınızda sorun yok 3000 devirden sonra vtec 16 sübapla devreye giriyor dedi. sonra benim şirinim bir de baskı balata istermiş meğer bayıldık 350 ona da ses biraz azaldı. sonra yağ sonra bujiler sonra motor kulağı hava filtresi yağ filtresi derken bayağı masraf açtı. en büyük eksisi ses ve göğüsün çok basit dizaynı. ama yine de bayılıyorum onun duruşuna metalik gri, geniş lastik siyah-gri çelik jant hele bir de pırıl pırıl yıkandı mı of insanların kıskanan bakışlarını görebiliyorum. ben seviyorum onu
bujilerin 80.000 km de değiştiğini servis söylemedimi?
Gönderen: maisiyah - Aralık 04, 2009, 07:29:07 ÖS
yok dostum değiştirelim dedi değiştirdik
Gönderen: akrep - Aralık 10, 2009, 01:19:55 ÖS
hersey dogru ama gel gelelimki bu ön direkler gerçekten virajda insanı zorluyor benım en cok takıldıgım nokta bu
Gönderen: honda121 - Aralık 10, 2009, 02:05:39 ÖS
hersey dogru ama gel gelelimki bu ön direkler gerçekten virajda insanı zorluyor benım en cok takıldıgım nokta bu

Haklılık payınız çok yüksek, direkler virajlarda rahatsız ediyor gerçekten. Görüş açısı çok iyi değil. TAbi birde buna rahat konumda ayarlayınca koltukları iyi daralıyor.
Gönderen: judge - Aralık 13, 2009, 03:14:50 ÖS

Tebrikler, nokta atışı :)) aynı görüşteyim...
Gönderen: zack - Aralık 13, 2009, 03:33:49 ÖS
Direkler, yol sesi,sabah ılk 5 dakikada gelen cat cut plastık aksam esneme sesleri geriye kalan herşey için HONDA !
Gönderen: ridvan73 - Aralık 13, 2009, 05:12:37 ÖS
bir de toyotayı dene
Gönderen: OZAlper - Aralık 13, 2009, 11:26:48 ÖS
Tüm bu söylenenlere 01-03 civic dahil değil mi arkadaşlar? Başlık şöyle olmalıydı: "HONDA CİVİC VTEC 1.6 ES-LS 01-06 GENEL SORUNLAR"
Gönderen: enginturan - Aralık 14, 2009, 12:32:01 ÖS
çalıştığım yerde 2005 toyota corollalar var içinde hiç ses yok ne torpidodan ses geliyor ne kapılardan ne de arka panzonttan sadece motor ve az da olsa lastik sesi ama civic diyorum başka birşey demiyorum :)
Gönderen: honda121 - Aralık 14, 2009, 03:15:31 ÖS
Tüm bu söylenenlere 01-03 civic dahil değil mi arkadaşlar? Başlık şöyle olmalıydı: "HONDA CİVİC VTEC 1.6 ES-LS 01-06 GENEL SORUNLAR"

Konuyu açarken kendi arabam ve makyajlı kasalardan yola çıktım . Önceki modellerde ne kadarının olup olmadığını bilmediğim için başlığa dahil etmedim.
Gönderen: vefakcr - Aralık 15, 2009, 04:22:14 ÖS
1.5 senedir 54000km de 2005 es 'e biniyorum. aracımı ilk alırken toyotamı hondamı diye arada kalmıştım hondanın tarifsiz çekiciliği beni cezbetti ve sunroof lusunun kolay bulunması. tabiki bindikçe eksileri göze batıyor. 1) aracın yol tutuşu bence çok kötü. uzun ve virajlı yolda astra ve alfa yı zor takip ettim. 2) araç dur kalk trafikte insanı çok zorluyor. bu sorunu 3 -4 kişiden daha duydum. debriyajı bıraktıktan sonra tatlı tatlı gaza basılıp bırakılmıyor, araba acayip şekilde sallıyor. 3) donanım olarak gerçekten zayıf ama az olsun sağlam olsun denmiş, donanımın sorunsuz çalışması kusurunu örtüyor. yalıtımın zayıf olması ve sacın inceliğide gerçekten hondaya yakışmıyor. bu sorunları olmasa bu araç bu fiyata olurmu diyen arkadaşlar; bence aracın fiyatı rakiplerine göre zaten pahalı.
Gönderen: enginturan - Aralık 15, 2009, 04:37:59 ÖS
dışardan şöyleee bir bakıyorum arabama çizgileri beni mest ediyor ama içine binip şöyle yola çıktım mı nefret ediyorum hemen satıp başka birşey alacağım diyorum :(
Gönderen: zack - Aralık 15, 2009, 04:44:21 ÖS
dışardan şöyleee bir bakıyorum arabama çizgileri beni mest ediyor ama içine binip şöyle yola çıktım mı nefret ediyorum hemen satıp başka birşey alacağım diyorum :(

+1 katılıyorum kesinlikle..
Gönderen: integtant_83 - Aralık 15, 2009, 05:35:44 ÖS

+1 katılıyorum kesinlikle..
bu konuda yalnız değilmişim. Hatta şu an yeni indim araçtan sahibinden.com a bakıyorum bir yandan satmak için,pencereden bakarsam fikrim yne deişecek bu  bir hastlık galiba,
Gönderen: poşetçay - Aralık 15, 2009, 05:42:57 ÖS
arkadaşlar yorumları okudum genel memnun degilsiniz nie hala tercihiniz honda onu anlamadım bende şunu sormak istiyorum sınıfındaki diger araçları biliyomusunuz artıları eksileri ne rakiplerin ilk olarak bunu bir çözelim sonra bidaha bakalım
astra
megan
golf
lancer
corolla hadi kıyaslayalım yakıt performans yol tutuş güwenlik
Gönderen: zack - Aralık 15, 2009, 05:47:26 ÖS
Posetcay burda sorunlarımızı paylastık yazdık görüşlerimizi.

İsteyen satar baska araca bıner.
İsteyen sorunları yazar araca bınmeye devam eder. (Biz ikinci olandanız işte)

Ben 2 -3 aylık kullanıcıyım ılk defa honda kullanıyorum olumlu ve olumsuz yazıcam buraya. İyi yanlarını da yazdım baska konuya sımdı eksılerınıde yazıyorum.
Gönderen: enginturan - Aralık 15, 2009, 06:13:27 ÖS
arkadaşlar yorumları okudum genel memnun degilsiniz nie hala tercihiniz honda onu anlamadım bende şunu sormak istiyorum sınıfındaki diger araçları biliyomusunuz artıları eksileri ne rakiplerin ilk olarak bunu bir çözelim sonra bidaha bakalım
astra
megan
golf
lancer

söylediğin araçlarda çok daha büyük sıkıntılar oluyor kesinlikle haklısın
Gönderen: poşetçay - Aralık 15, 2009, 06:19:24 ÖS
hondanın biçok modeline  sahip oldum şimdiki düşüncem bulabilirsem beyaz bir vtec2 sahibi olmak sizlerin düşünceleri tabiki önemli yakıtı fln önemli unsurlar 3.5tl iken 1 litre benzin parça fiatları ve bollugu önemli olan bir artısı bana göre
Gönderen: novalgine22 - Aralık 15, 2009, 07:31:52 ÖS
astra
megan
golf
lancer

listeli cogu aracı kullandım sayılır ve aılemde bu aracları kullananlarda var

hondanın bunlardan tek eksi yanı donanım ve konfordur dıger konularda ıse;
yakıtta cok ekonomık
parca sıkıntı sorunu yok
daha performanslı
motor teknolojısı cok daha ılerde
cok cok daha az arza yapapar
butun mekanık parcaları cok daha uzun ömurlu vs.
bunun için HONDA gerısı yalan benım fıkrıme goreee
saygılar :D
Gönderen: vefakcr - Aralık 17, 2009, 03:42:32 ÖS
arkadaşlar artık zaman turbo dizellerin devri. benim vtec2 de az yakıyor ama ayağına hakim olursan. ara hızlanmada bir td ye kafa tutmaya kalktınmı, cezanı ibre yerlere yatarak veriyor. bence kıyasladığınız arabalardan astra ve golf yol tutuş olarak, megan yakıt tasarrufu olarak hondadan üstün. sağlamlık ve çekicilikte tabiki vtec2 ' yi tartışmam bile.
Gönderen: hondariza - Şubat 20, 2010, 08:20:26 ÖS
arkadaşlar yaklaşık üç ay önce bende 04 honda civic ferio 1.7 aldım ilk defa hondaya bindim.sınıfındakilere göre pek fazla özelliği yok ama çok farklı bi araç hele 3000 devirden sonra motordan gelen ses kışkırtıcı.aynı sorunlar benim aracımdada var ama bi daha olsa bi daha honda alırım şu an beni tek tatmin etmeyen frenleri.130 hp çok iyi hızlanıyor fakat durdurmak biraz mesele hele ki 140 tan sonra frene biraz fazla bassam abs devreye girio.sonuçta kontrolsüz güç güç değildir. Ayrıca eklemek istiyorum yurt dışında üretilenlerin türkiyede üretilenlerden farklı olduğunu düşünmüyorum.Çünkü benim aracım japonyadan geldi.
Gönderen: Ghan - Şubat 21, 2010, 12:08:03 ÖS
Aynen Ses Kötü.Benim Arabada Yol Sesi Motor Sesi Fln Yok Ama Bagajdan Gıcır Gıcır Sesler Gelo Devamlı 400 Tl Ye Yaparız Dediler Öle Duruo :).Teyip Acınca Sağ Hoparlör Sağ Kapıyı Kopartıcakmıs Gibi İnletio Onuda Sesi Sol Trafa Ayrlayarak Cözdm.Silecekler Cok Dandik.99 Toyotanın Silecegi Bile Daha Sessiz Siliyor.arkadas bagaj dısardan acılmıo demiş.ben anahtarla acıorum.okadarda egilinmio abartmıs biraz.bagajı haftada bir anca acıorum ztn o sorun degl :).ön aksamdan fln ses fln yok şükür.sonuc olarak ses+ses+ses.
Ama Ne Olursa Olsun Gaza Bastımmı Bana Verdigi Zevki Hiç Bişeye Degismem.O vTEC ACISI Yok mu Hele.Ses Fln Kalmıo O Zaman....
Aracaım vtec2 2005 bu arada.Ls.
Gönderen: fatih01 - Şubat 26, 2010, 09:07:15 ÖS
2006 makyojlı es kasa civic im var fakat torpido ve tavandan (sanruflu) titreşim sesleri geliyor nasıl kesebiliriz ayrıca diğer yorumlarada katılıyorum araç fuul deniliyo ama boş insan biraz donanım ekler ne direksiyonda radyo kumandası var ne bilgisayar ne hız sabitleyici ... ama yol tutuşu seri ve atıkliği mükemmel birçok araca bindim ama honda farklı...
Gönderen: sanli90 - Mart 24, 2010, 01:17:01 ÖS
Arkadaşlar 2006 Ls var bendede bagajı kitleyebiliyormuyuz aracı otoparka yada yıkamaya bıraktığımızda öle bişey okumuştum içerden açılmıyor yada anahtarı bırakmayım dışardan kitleyincemi açılmıyor içerden koldan inşallah anlatabilmişimdir teşekkürler
Gönderen: knnkc - Mart 30, 2010, 12:01:03 ÖS
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki bu başlıktaki her mesajı tam dikkat okudum ve foruma bu konu için üye oldum. Yıllardır internet kullanırım, forum okurum böyle bir öz eleştiri hiç bir markanın forumunda inanın görmedim. Gerçekten tebrik ediyorum sizi.

Ben de en fazla 15.000 TL değerinde bir araç almayı planlıyorum. 15.000 TL benim için yüksek bir bedel olacağı için mümkün olduğunca sorunsuz ve tatmin olacağım bir araç almak durumundayım. Bu nedenle her aracı araştırıyorum. Dizel albela(sırf ekonomisi için) ile başladım, seat toledo(2000-2002), skoda octavia(2000-2002) ve derken son olarak civic (v-tec) bakıyordum. Anlayacağınız üzere bu foruma ulaştım. Yukarıda belirtilen sesler hemen hemen her markada vardır diye düşünüyorum fakat frenlerinin bu kadar kötü olması beni çok şaşırttı. Daha önceden honda binmemiştim, geçenlerde 2007 model city kullanma şansım oldu fren olayı onda da tatmin edici değildi. Hayal kırıklığına uğramamın asıl nedeni sanırım hondayı hep başkalarından duymam ve yüksek bir beklenti içinde olmam. Bu forumda özellikle aracı kullananların yazdıklarını okuduktan sonra yine bir kararsızlığa düştüm. Bir yandan güzel bir motor (özellikle yakıt sarfiyatı çok iyi DENİLİYOR) bir yandan fren olayı hariç, büyük olmamasına rağmen can sıkabilecek sorunlar. Yinede honda çizgisiyle, performansıyla ve yakıt sarfiyatıyla her zaman değerlendirmeye alacağım bir araç. Bakalım zaman neyi gösterecek.
Gönderen: eflatun2335 - Mart 30, 2010, 03:10:32 ÖS
Arkadaşlar;

Konuya birde farklı bir bakış açısı getirmek istiyorum.
Biz neden araç kullanıyoruz???
Bir yerden bir yere gitmek için vss..
Bu gidişlerde HONDA sı ile yolda kalıp rezil olanınız var mı???
Üstelik düşünsenize kız arkadaşını,eşiniz,anneniz,babanız vs.yola çıkıp aracın herhangi bir sorunu sebebi ile yolda kalması size neler hissettirir.
Çekici çağırmak beklemek servise götürülmesi servisten eve tutulan taksi masrafı ve servisin size çıkarmış olduğu masraf.
Bence HONDA larmızı seçmemiz için bu ARTI sı bile yeter.......
Gönderen: ilker - Nisan 12, 2010, 12:32:58 ÖÖ
99 moden vectra gt'im vardı sattım 2005 civic vtec ls aldım ve aralarında dağlar kadar fark var.fren olsun ses olsun malzeme kalitesi olsun.... civic virajlarda resmen uçuyor yol tutuşu gt ile kıyaslanmaz fren deseniz basınca durmuyor:)hele içeriye ses alması derseniz 100 km yi geçtikten sonra müzik sesi sondayken bile duyulmuyor keske fabrika çıkışı tesisatlı bi araba yapsalarmış ses hatalarını o şekilde kapatabilirlermiş:) malzeme kalitesi derseniz :(berbat....
Gönderen: civicci35 - Nisan 12, 2010, 11:16:55 ÖÖ
dostum karşılaştırdığın araç vectra gt tabiki o aracın frenleri yol tutuşu farklı olacak çünkü segment farkı var.Sen hiç 99 accord kullandınmı birde onun yol tutuşuna yalıtımına bak ondna sonra vectra'ya araba dermisin bir düşün.cıvıc ile karşılaştıracağın araç astra ilk aracım 96 astra idi ondan sonra 98 cıvıc kullandım  ikiside 1.4 'tü cıvıc teki performans yol tutuşu ve yakıtı astra ile kıyalanmaz opel'de servisten çıkmıyordum.honda'da 2.5 yılda birkez bakıma gittim.şuan 2003 cıvıc kullanıyorum.03 astra'ya değişmem cıvıc'ın tek sorunun ses yalıtımı.
99 moden vectra gt'im vardı sattım 2005 civic vtec ls aldım ve aralarında dağlar kadar fark var.fren olsun ses olsun malzeme kalitesi olsun.... civic virajlarda resmen uçuyor yol tutuşu gt ile kıyaslanmaz fren deseniz basınca durmuyor:)hele içeriye ses alması derseniz 100 km yi geçtikten sonra müzik sesi sondayken bile duyulmuyor keske fabrika çıkışı tesisatlı bi araba yapsalarmış ses hatalarını o şekilde kapatabilirlermiş:) malzeme kalitesi derseniz :(berbat....
Gönderen: ilker - Nisan 12, 2010, 12:39:58 ÖS
dostum karşılaştırdığın araç vectra gt tabiki o aracın frenleri yol tutuşu farklı olacak çünkü segment farkı var.Sen hiç 99 accord kullandınmı birde onun yol tutuşuna yalıtımına bak ondna sonra vectra'ya araba dermisin bir düşün.cıvıc ile karşılaştıracağın araç astra ilk aracım 96 astra idi ondan sonra 98 cıvıc kullandım  ikiside 1.4 'tü cıvıc teki performans yol tutuşu ve yakıtı astra ile kıyalanmaz opel'de servisten çıkmıyordum.honda'da 2.5 yılda birkez bakıma gittim.şuan 2003 cıvıc kullanıyorum.03 astra'ya değişmem cıvıc'ın tek sorunun ses yalıtımı.

sonuçta can taşıyorsun ve segment i farklı diyorsun ne olursa olsun bu iki şeye herşeyden daha çok önem vermeliler.demişsinki accord kullandınmı yol tutuşuna yalıtımna bak dıyorsun sonçta ikiside honda madem öyle ikisinede aynı yalıtımı yapsalardı sonuçta para veriyorsun değilmi sen bu arabaya alırken? opelin 2004 3.2 gts modelindede aynı fren ,güvenlik önlemi ,ses yalıtımı ,malzeme kalitesi var 99 model gt dede aynısı.benim amacım kendi arabamı kötülemek değil yeni üretilecek arabaların daha özen gösterilerek yapılması daha fazla müşteri kaybına ve müşteri şikayetlerine neden olmaması..
Gönderen: integtant_83 - Nisan 12, 2010, 08:28:40 ÖS
Can taşıdığının farkında olan kişi viraja hız limitlerinde girip arabayı uçma noktasına getirmez,acil fren durumlarına düşmemek için imtinalı kullanır. Bu gibi durumların dışında Hondalar ailenizle güvele binebileeğiniz araçlardır. Gt ile kıyaslamak kulvarlarına ters düşer bu araçların. Kaldı ki bu iki aracın ikinci el değerlerine bile baksanız opelde ki değer kaybını görebilirsiniz.
Gönderen: civicci35 - Nisan 13, 2010, 11:40:40 ÖÖ
eski kasada olsa opel ve honda kullanan birisi olarak izlenimlerimi anlattım.olaya yanlış yerden bakıyorsun vectra tabiki cıvıcten daha iyi  olacak aynı ayar araç değiller.iyi mal iyi para dostum 45 milyarlık araç ile 80 milyarlık araç bir olma ihtimali varmı.seninkisi biraz astra accord'dan daha iyi demek  gibi birşey.

sonuçta can taşıyorsun ve segment i farklı diyorsun ne olursa olsun bu iki şeye herşeyden daha çok önem vermeliler.demişsinki accord kullandınmı yol tutuşuna yalıtımna bak dıyorsun sonçta ikiside honda madem öyle ikisinede aynı yalıtımı yapsalardı sonuçta para veriyorsun değilmi sen bu arabaya alırken? opelin 2004 3.2 gts modelindede aynı fren ,güvenlik önlemi ,ses yalıtımı ,malzeme kalitesi var 99 model gt dede aynısı.benim amacım kendi arabamı kötülemek değil yeni üretilecek arabaların daha özen gösterilerek yapılması daha fazla müşteri kaybına ve müşteri şikayetlerine neden olmaması..
Gönderen: orlins - Nisan 14, 2010, 05:50:19 ÖS
genel olarak içeri motor sesi almasından bahsedilmiş,ben 2006 ls vtec kullanıyorum.Bu arabayı almadan önce bütün aynı sınıf arabaların test verilerini inceledim.içeri ses alma 66db.bu genelde sınıfında 68 db dir.ayrıca otobanda 120-130 sabit hızla giderken araba resmen uyku modunda gidiyor.ama ibreyi 190-200 aralığına getirdiğim zaman tabiki motordan ses gelir bu gayet normal (bu ses süper).biz bu arabayı alırken bu eksikliklerini bilerek aldık niyemi;benzini koklaması (165 tl benzin ile 790 km şehirdışı yol gidiyor hız aralığı 100-110),hızlanması (0-100 km 9.2 sn)ben bu değeri 9,8 sanyede yaptım,sorunsuz motoru 1 haftada 8500 km yol yatım(avrupa turu) maşallah tık yok,her türlü modifiyeye çok uygun olması (ben modifiyenin bu kadar yakıştığı bir başka araba görmedim),sıfır aldığım araba şu an 55.000 km de ve sadece 10.000 de bir genel bakımlarını yaptım(bunu diğer arabaların arıza forumlarını okursanız daha iyi anlarsınız,özellikle astranın) işte bu arabayı seçerken bu saydıklarım diğer arabalarda maalesef yok(aynı sınıf, aynı fiyatlı arabalar)ve modifiyeye uygun kasa .evet ufak tefek sesler var ama bunlar yol şartlarına göre değişir,abartılacak bir sey değil,önemli olan sorunsuz motor...
Gönderen: emre16 - Nisan 14, 2010, 11:04:10 ÖS
hayatımızda kullandığımız en iyi araçtı vtec2.Babam corolla hastasıydı ama onuda Hondacı yaptım.Ses sorunu olsada bun müzikle halledebiliriz.İlker arkadaşımız demişki teyp sesini sonuna getirsem bile yol sesi duyuluyor bu kadarda abartmayalım o zaman gidin sorunlu kötü opele binin.2sene kullandığımız vteci sadece periyodik bakım yaptırdık e buda araçlarımızın ne kadar iyi ve sorunsuz olduğunu gösteriyor....HONDA HAYAT ONDA...
Gönderen: emre16 - Nisan 14, 2010, 11:07:51 ÖS
golf 4 olan arkadaşımın yanından uzarken onun mor yüzünü görmek bana çok haz veriyor...ve sürekli sorun çıkartması 1. kere şanzıman indi,2-3bin km de yanan servis ışığı yok kalibrasyon ayarı yok boğaz kelebeği ooooffff.....araçlarımız gercekten süper ötesi...
Gönderen: Adem YILMAZ - Nisan 15, 2010, 01:25:48 ÖS
FORD FOCUS GHİA 2006-2007

21. Bagajın dışardan açılamaması, ve birçok forum üyesenin eğilip kalkmaktan bel ağrıları şikayeti
22.Traktör sesi
23.Yolda güvensizlik
24.Servisten cıkamama alışkanlıgı
25.Yedek parça fiyatları

Benim 2005 cıvıc ford focus ghia'dan rahat ve güzel BE....
Gönderen: bülentgbrz - Nisan 15, 2010, 03:09:17 ÖS
dönerken veya ivmelendiğinde arka koltuktan gıcırtı sesi geliyor nadiren neden acaba?
Gönderen: gift_7 - Nisan 17, 2010, 10:03:46 ÖÖ
Belirtilen sorunların çoğu gerçekten var bunu belirtmekte bir sıkıntı yok o zaman binmeyin satın almayın gibi sözlere gerek yok.Konu ; acaba bu sadece benim arabada mı var sorularına güzel bir cevap olmuş..ama herkes şunda hemfikir sanırım nolursa olsun koltuğa geçince bazı şeyleri görmek istemiyo insan sorunlarıyla sevmek bu olsa gerek
Gönderen: mhmtdnr - Nisan 21, 2010, 10:50:28 ÖÖ
Arkadaşlar daha önce 2004 ls vtec im vardı, şimdi 2005 es vtec aldım, 2 sinde de radyo dinlerken 3 kez bip bip sesi geliyor, bunu birtürlü önleyemedim, bu konuda muhakkak bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır, bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
TEŞEKKÜRLER...
Gönderen: mhmtdnr - Nisan 21, 2010, 10:58:44 ÖÖ
Arkadaşlar daha önce 2004 ls vtec im vardı, şimdi 2005 es vtec aldım, 2 sinde de radyo dinlerken 3 kez bip bip sesi geliyor, bunu birtürlü önleyemedim, bu konuda muhakkak bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır, bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
TEŞEKKÜRLER...
Gönderen: ilkeronat - Nisan 21, 2010, 11:11:49 ÖÖ
once kendimizi tanitirsak arkadaslar yardimci olacaktir.
http://www.teamhondaturkey.com/forum/sizi_taniyalim/yeni_uyelerin_dikkatine-t3183.0.html
Gönderen: teachers71 - Nisan 21, 2010, 01:06:12 ÖS
benim sony teyp takıldıktan sonra kontak kapatınca 3 bip geliyor. oda teybin kafası sökülmediği için hatırlatmak amaçlı. sizdeki öyle birşey olabilirmi. alarm vasa devreye girme çıkma uyarı sesidir falan.. bi düşünün derim.
Gönderen: mhmtdnr - Nisan 21, 2010, 06:56:32 ÖS
honda orjinal teyibi, sökülmüyo kafası, 2 araçta da aynı sorun olduğu için muhakkak bi çözümü vardır diye düşünüyorum, lütfen arkadaşlar konuya bi el atalım... :)
Gönderen: Gs_KuRTuLuS - Nisan 21, 2010, 07:31:25 ÖS
Evet o bip bip sesini bende duyuyordum arada bir. Ama son birkaç aydır hiç duymadım. Genelde cd çaları kullandığımdandır galiba.
Gönderen: apollo59 - Nisan 21, 2010, 10:47:57 ÖS
 Ön taraftan gelen ses z rot ve rot kolu değilse direksiyon kutusundandır.Böyle bir aracı okşar gibi kullanmak lazım.Benimde başımdan yeni geçti.Yolların hali malum.Pazartesi servise gittim.Tıkırtının sebebi için.Direksiyon kutusu dediler.Yarın çağırdılar.Garantiden değişeceğim.Sağolsun Çorlu servisi çok ta ilgi gösterdiler.
Gönderen: mhmtdnr - Nisan 24, 2010, 09:30:40 ÖÖ
Arkadaşlar sorunumu çözdüm, bip sesinin gelme sebebi, "TA" tuşundanmış, yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara Teşekkür ederim
Gönderen: sogulcan - Nisan 27, 2010, 01:04:51 ÖÖ
(2006 vtec ls)Sorunların çoğuna katılıyorum.içeri ses alması dışındakı gıcırtılar araçların kullanım şekline ve kullanım yerlerine göre çeşitlilik gösteriyor.Bunun için çok eleştriye  gerek yok ama.abs den gelen ses,direksiyon ve göğsün bom boş olması sadece fazla donanım arıza getirir mantığıyla açıklanamaz bence.Adamlar gösterge panelini yaparken ki zarifliği biraz da göğüsde sergileselermiş keşke.Mesela klima düğmeleri daha zarif olabilirdi.Saat ve termometre çok basit birsey ve hiç bir sorun çıkarmazdı.Direksiyona konacak bir ses kumandası clio da bile var ve bozulursa da bozulsun zaten teyp de aynısı var.Ve bence en önemlisi 20-25 bin TL arası satılan bu araçlarda sadece 2 hava yastığının olması(ES'ler hariç) gerçekten çok büyük eksiklik.Soranlara cevap vermeye çekiniyorum.Ls modelinde 4 ES modelinde de 6 hava yastığı olmalıydı bence.

Şimdi gelelim artılarına:
1-En belirgin özelliği çok hoş bir kasaya sahip olması.Biz erkekler için araba bayanların kıyafeti gibidir, arabanın tipi çok önemlidir bizim için.(modifiyeye girmiyorum bile)
2-Müthiş bir motor.Seri bir araç.
3-Arıza vermeyen bi araç.
4-O aşık olduğum göstergeleri.
5-Astraların vites derilerinin fosilleşirken bizimkilerin gıcır gıcır kalması.
6-Vtec açınca motordan gelen sesin her erkeği zevke getirmesi.
7-Gösterge aydınlatmasının farlardan bağımsız yanabilmesi ve seviyesinin ayarlanabilmesi.
8-Kapıların çok yumuşak ve hafif olması.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.artısıyla eksisiyle honda...
Gönderen: davrada - Mayıs 30, 2010, 09:55:12 ÖS
forumunuza yeni katılmış biri olarak öncelikle sizi tebrik ediyorum. çok güzel ve içten olmuş. ben eski bi astra g kullanıcısı olarak civic es almayı planlıyodum ama aracın bu kadar boş olduğunu düşünmemiştim. hakikaten bir yol bilgisayarı koymak çok zor ve pahalı olmasa gerek. aracın görüntüsü gerçekten çok hoş ve honda bir tür hastalık. ancak yukarda yazdığınız sorunların katılımı astra g de yoktu :) hiç bir aracın reklamını yapmak amacında değilim. ama insan yolda giderken kaç km menzili va anlık ne tüketiyor bilmek istiyor. bide bu  araçlarda yağ su seviyesi vs ukatılımı da yok mu ? her ne kadar kasasına aşık olsamda insan azda konfor istiyor saygılarımla
Gönderen: ilkeronat - Mayıs 31, 2010, 06:22:47 ÖÖ
forumunuza yeni katılmış biri olarak öncelikle sizi tebrik ediyorum. çok güzel ve içten olmuş. ben eski bi astra g kullanıcısı olarak civic es almayı planlıyodum ama aracın bu kadar boş olduğunu düşünmemiştim. hakikaten bir yol bilgisayarı koymak çok zor ve pahalı olmasa gerek. aracın görüntüsü gerçekten çok hoş ve honda bir tür hastalık. ancak yukarda yazdığınız sorunların katılımı astra g de yoktu :) hiç bir aracın reklamını yapmak amacında değilim. ama insan yolda giderken kaç km menzili va anlık ne tüketiyor bilmek istiyor. bide bu  araçlarda yağ su seviyesi vs ukatılımı da yok mu ? her ne kadar kasasına aşık olsamda insan azda konfor istiyor saygılarımla
hem astra g hem de honda vtec 2 sahibi olarak iki araci kiyas yapmak istemiyorum :) motor teknolojisi ve performans konusunda dalga gecer honda konfor konusunda astra ustun. herkes biliyorki astranin yol bilgisayari kadar dandik bir yol bilgisayari daha uretilmemistir bununla ilgili yazismadik ne almanya ne de turkiye kaldi ama bundan 6 yil once yol bilgisayari ekranindaki kayip hatlarin giderilmesi icin 600tl para istediler.
Gönderen: emre16 - Mayıs 31, 2010, 05:10:23 ÖS
yol bilgisayarı bence çok çok önemli bir ihtiyaç değil ama vtecler gerçekten donanım olarak es modeli bile iyi değil ama 1 yıl kullandığım süre içerisinde başka hiçbir arabadan bu kadar keyif almamıştım vtec2 nin motoru kadar vites topuzu ve şanzımanıda benim için vazgeçilmez ayrıca çok fedakar hiç sorun çıkartmıyor aldığımızdan beri sadece periyodik bakımlarını yaptırıyoruz....
Gönderen: davrada - Haziran 03, 2010, 10:03:51 ÖS
hem astra g hem de honda vtec 2 sahibi olarak iki araci kiyas yapmak istemiyorum :) motor teknolojisi ve performans konusunda dalga gecer honda konfor konusunda astra ustun. herkes biliyorki astranin yol bilgisayari kadar dandik bir yol bilgisayari daha uretilmemistir bununla ilgili yazismadik ne almanya ne de turkiye kaldi ama bundan 6 yil once yol bilgisayari ekranindaki kayip hatlarin giderilmesi icin 600tl para istediler.

kayıp hatlar genelde teyp değişiminden sonra olur. şunu tekrar belirtmek isterim hondayla bi alıp veremediğim yok bilakis aracın görüntüsüne hastayım :) fakat o dandik dediğiniz yol bilgisayarı motorla senkron çalışıp önemli hataları (örn: yağ kaybı) testi kırılmadan bildirir. tabi tercih meselesidir. elbetteki motor olarak honda üstündür. garip olarak civicler ederinin 3-5 milyar üzerine satılıyor. madem bu kadar pahalı neden bu araba bu kadar boş. anlamıyorum. diğer araçlardaki donanım civic te olsa tahminimce ülkem insanı başka arabaya binmezdi :) saygılar ii forumlar
Gönderen: ilkeronat - Haziran 04, 2010, 06:24:17 ÖÖ

kayıp hatlar genelde teyp değişiminden sonra olur. şunu tekrar belirtmek isterim hondayla bi alıp veremediğim yok bilakis aracın görüntüsüne hastayım :) fakat o dandik dediğiniz yol bilgisayarı motorla senkron çalışıp önemli hataları (örn: yağ kaybı) testi kırılmadan bildirir. tabi tercih meselesidir. elbetteki motor olarak honda üstündür. garip olarak civicler ederinin 3-5 milyar üzerine satılıyor. madem bu kadar pahalı neden bu araba bu kadar boş. anlamıyorum. diğer araçlardaki donanım civic te olsa tahminimce ülkem insanı başka arabaya binmezdi :) saygılar ii forumlar
arac tamamen orjinal tek vidasi degismedi. teyp degisimi olmadan ayni problemi yasayan yuzlerce kullanici var opel forumlarinda. dedigim gibi tercih meselesi. biryere giderken civic kullanmayi tercih ediyorum cunku motor performansinin verdigi haz diger eksilerini kapatiyor. yol bilgisayarinin gercekten vazgecilmez oldugunu dusunmuyorum. sensorler ve hata kodu yardimiyla motor ariza isiginin yanmasi yeterli benim icin. tercih meselesi.
Gönderen: Adem YILMAZ - Haziran 04, 2010, 08:15:11 ÖÖ
Arkadaşım bende yaşadım aynı sorunu ama bir kaç tuşa bastım kesti.Şimdi hangisine bastığımı bilemicem ama rast gele bas...geçmiş olsun
Gönderen: ilkeronat - Haziran 04, 2010, 10:02:35 ÖÖ
Arkadaşım bende yaşadım aynı sorunu ama bir kaç tuşa bastım kesti.Şimdi hangisine bastığımı bilemicem ama rast gele bas...geçmiş olsun
neler denemedim ki tekme atip kiracam o olacak :) tuslarla olacak sey degil iletimsizlik var. ekranin karta bastigi yerler iletisimsiz kaliyor bazen temas ediyor bazen etmiyor. komple sokup temizleyip baglantilari yenileyip takmak gerek. dandik sey iste :) oyle duruyor opelin ayibi :) herkese de gosteriyorum bu kadar adi diye :) zaten bu saatten sonra alman arabasi diye ne opele binerim ne de volkswagene, japonun bir otesi audi ya da BMW benim icin bunun disinda japonun eline su dokecek araba tanimiyorum. arkadaslar bu yazdiklarim sahsi fikirlerim kimse alinganlik yapmasin lutfen polemikte yaratmak istemem.
Gönderen: ozgsi - Temmuz 29, 2010, 07:09:03 ÖS
bütün yazıları teker teker okudum ama kimsede direksiyonun soyulması gibi bi sorun yok, bu numunelik biten bendemi war ? :) 80binde suan araç ve direksiyonum deri değiştiriyor ya, altından aynı renk tonunda yine deri çıkıyo ama suan direksiyonun yarısı soyulmus yarısı normal durumda acayip miğde bulandırıyo ?
Gönderen: cakalius - Ağustos 27, 2010, 12:10:44 ÖÖ
Ya bu yalıtım yaptıran arkadaşlar nerede ve ne kadara neleri yaptırdılar bir yazarlarsa

AYRICA : HONDA 'mı ne olursa olsun ve herşeye rağmen seviyorum Çünkü 240 ın 240 nı da gösteriyor canavar.
 :lovee :lovee :lovee :lovee
Gönderen: Ghan - Ağustos 27, 2010, 01:04:08 ÖÖ
Ya bu yalıtım yaptıran arkadaşlar nerede ve ne kadara neleri yaptırdılar bir yazarlarsa

AYRICA : HONDA 'mı ne olursa olsun ve herşeye rağmen seviyorum Çünkü 240 ın 240 nı da gösteriyor canavar.
 :lovee :lovee :lovee :lovee

Aracın Vtec2 1.6 Demi Nasıl 240 ıda Gösteriyor Anlamadım.
Gönderen: alfaus007 - Ağustos 29, 2010, 02:14:51 ÖÖ
valla geçenlerde yolda kalmış bir bmw x5 gördüm,çekici arabayı yüklüodu adam ailesiyle birlikte bavulları fln ortada tam bir rezalet..Honda bole yolda bırakmadığı sürece varsın yol bilgisayarı olmasın :)
Gönderen: sasinti - Kasım 19, 2010, 09:10:03 ÖÖ
Arakadaşlar iki sene kadar 2002 model vtec i ekip arabası olarak kullandım bakımlarının tamamı Gebzede Honda fabrikasında yapılmaktaydı ve oradaki ustalar bu araba ile önden kaza yaparsan sıkıntı yok korkma ama arkadan biri çarparsa seni motorla birleştirir demişlerdi aracın gidip gelmediği yer girip çıkmadığı delik kalmadı bıraktığımda 282000 de idi ama hiç bir sıkıntısı yoktu.
Gönderen: driftci57 - Kasım 24, 2010, 08:57:06 ÖS
hıcbır dedıgıne katılmıyorum arbalar hakkını verıyor bnce :S
Gönderen: telzul - Aralık 20, 2010, 08:33:55 ÖÖ
6 aydır dost tavsiyesiyle 2005 honda civic otomatik kullanıcısıyım,
2000 model 206 pejo
2001 model vw bora
2006 model avensis kullandım,
Ama hiç biri hondanın verdiği tadı vermedi.
Yüksek hızdaki rüzgar sesi harici hiçbir sıkıntım yok.
İyiki almışım,   >=ok