TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: honda2002 - Mayıs 19, 2009, 05:00:56 ÖS

Başlık: Accord 2.0 vs. Passat 2.0 TDI
Gönderen: honda2002 - Mayıs 19, 2009, 05:00:56 ÖS
Merhabalar,

Siz olsanız aşağıdaki araçlardan hangisini tercih ederdiniz ve neden ?

Km ler 100.000 civarı.
Passat 4-5 bin TL daha pahalı.
Ancak passatla 60 bin km lik bir kullanım sonucunda accorda göre (km de ortalama 12-13 krş yakıt tasarruf yapılırsa) 7500 TL civarı tasarruf yapılabilir diye düşünüyorum. Ancak bakım giderleri ve arıza ihtimali bu farkı kapatır mı ? Buna değer mi ?

Kağıt üzerinde passat biraz daha hızlı gözüküyor.
Ara hızlanmaları bilemiyorum, ancak passat DSG şanzuman ve yüksek tork ile daha iyi olabilir.

Passat 2.0 TDI otomatik DSG (2006 model)...42.000 TL civarı
140hp (4000 d/d)
320nm (1750-2500 d/d)
0-100...9.8 sn
max hız...206 km

Accord Executive 2.0 otomatik (2006 model)...38.000 TL civarı
155hp (6000 d/d)
190nm (4500 d/d)
0-100...10.5 sn
max. hız..210 km

Başlık: Ynt: Accord 2.0 vs. Passat 2.0 TDI
Gönderen: esso06 - Mayıs 19, 2009, 10:46:11 ÖS
Dizel araçların bakımı pahalı olduğu için ve sıkıştırmaya fazla gelmedikleri için ben Dizel tercih etmem.İki aracında konforunu konuşmaya gerek yok yakıtta passat one cıkar performansta yakınlar belki passat 1adım daha onde olabilir.Yakıtı sizi dusunduruyorsa Sırali Listem Lpg ile cozebilirsiniz bu benim şahsi duşuncem lpgye karsı olan arkadaslar olabilir ama unutmayın herkesin gelir duzeyi aynı degil..
Gönderen: loiz - Mayıs 19, 2009, 10:53:02 ÖS
passatın max hızı 206 değil accordunkide 210 diil :) tabi işin espiriside..passatların 10bin km bakımlarından 600 ila 1000 tl civarında olduğunu biliyorum arkadaşımdan.hatta azda yanlışlıklada olsa hırpaladıysanız arabayı servis kooomple değiştirip faturaya ekliyo..accordun servisi hakkında kullanan arkadaşlarımızdan bende yorum bekliyorum.
dış görünüş olarakta performans olarakta fiyat olarakta accord önde benim gözümde..bi yakıtı..şunuda ekleyeyim dizel passatlar (dediğim manuel-2006 mod 190binde) eskidikçe hantallaşıyo..
Gönderen: yalçınn - Mayıs 19, 2009, 11:02:06 ÖS
bu konuya şu açıdan bakmak lazım diye düşünüyorum yılda kaç km yapıyorsunuz dizel e değecekmi? bilindiği gibi dizellerin bakımları ağır bide arya WW olması girerse daha da ağır olur lpg li bi accord pasttan yaksa ne kadar fazla yakar ki... 15 gün önce bi polo aldım 2001 model ve 7 gün önce bi jetta test ettim 2006 fsi 102 hp ikiside hayal kırıklığı oldu benim için bundan sonra WW mi uzak olsun artık....saygılar
Gönderen: esso06 - Mayıs 20, 2009, 08:53:47 ÖÖ
Fabrika verilerine göre max hız birinin 206 birinin 210.Benim fabrika verilerine bir inancim kalmadı benim aracımda fabrika verilerine gore 192 ama ben duz yolda 213 yaptım.Mercedes C200kompressorunki sanırım 228gibi birşeydi onunlada 245yaptım.Accord fabrika verilerine gore onde gibi gorunsede 10hpnin lafını yapıp o aradaki uçurum torku ve turboyu hiçe sayamadıgım için Passatın alacagını dusunuyorum ama cok yakın giderler
Gönderen: mehmet1971 - Mayıs 20, 2009, 05:42:11 ÖS
passat passattır. Boş yere mi her yerde passat var. Kaç tane accord satılmış. Bizim il de sadece ben iki tane gördüm. Passat ise en az C seğmenti kadar var.
Gönderen: nikky - Mayıs 20, 2009, 06:06:05 ÖS
Passat, zamanında düşündüğüm araçlardan biriydi ama Accord aldım iyikide bunu almışım diyorum.. Normal bakımları 260 tl civarı tutuyor, 40 bin km ağır bakımında rutin yağ-filtre-buji haricinde subap ayarı ve balataların yenilenmesiyle birlikte 700 tl tuttu. Tüketim sakin kullanımda 9-9.5 lt, normal (sakin-performans karışık) kullanımda 10-10.5 lt, performanslı kullanımda 11-11.5 lt/100km yakıyor. Son hızı 230 km civarı.
Gönderen: hakangunister - Mayıs 20, 2009, 06:20:26 ÖS
ben accord u alırdım..
Gönderen: esso06 - Mayıs 20, 2009, 06:37:06 ÖS
Benimde tercihim Accord olurdu
Gönderen: Teymurhan - Ocak 13, 2010, 09:54:55 ÖS
 paasat iyi güzelde dizelleri sorunlu, aynı anda 4 enejtör yiyor maliyeti 6.000 tl ağlaya ağlaya enjektör alıyorlar. Bir arkadaşımda yedekparçacı, abi pasatlar caddyler olmasa yandık paso enjektör satıyoruz diyor ilk ağızdan.
Gönderen: emre16 - Ocak 14, 2010, 12:34:10 ÖÖ
bence accordu alın görün passat aklınıza bile gelmicektir...uzun yolda bi görün accordu...
Gönderen: alican_07 - Ocak 15, 2010, 04:39:09 ÖS
hiç birşeyi göz önüne almasak sadece 2000 yılından beri dünyada satılan accord sayısını ve passat sayısını baz alsak bile passat herzaman öndedir bunca insan niye passatı tercih edioda accord tercih etmiyor? bi bunu göz önünde bulundurmak lazım 2. elde pazara çıktınmı hangisi önce satılır hangisi daha az değer kaybediyor hangisi az yakıyor hangisi daha prestij sağlıyor bunların hepsinin cevabını sizde bende biliyoruz passat. Yapmayın arkadaşlar bu kadar marka fanatikliği.
Gönderen: honda2002 - Ocak 15, 2010, 05:17:09 ÖS
hiç birşeyi göz önüne almasak sadece 2000 yılından beri dünyada satılan accord sayısını ve passat sayısını baz alsak bile passat herzaman öndedir bunca insan niye passatı tercih edioda accord tercih etmiyor? bi bunu göz önünde bulundurmak lazım 2. elde pazara çıktınmı hangisi önce satılır hangisi daha az değer kaybediyor hangisi az yakıyor hangisi daha prestij sağlıyor bunların hepsinin cevabını sizde bende biliyoruz passat. Yapmayın arkadaşlar bu kadar marka fanatikliği.

Herhalde Accordda Passat kadar motor,donanım,şanzuman seçeneği ile şansı kesinlikle daha fazla olabilirdi.
Aracın 2.eldeki değerini ve tutulmasını bence bunlar sağlıyor.
Bu Accordun Passat göre daha iyi olmadığı anlamna kesinlikle gelmez.
Bence tersine çok daha iyi.
Gönderen: hondaccı - Ocak 15, 2010, 05:20:07 ÖS
accord daha iyidir bence heleki söyle kıyaslıyacak olursak 2010 accord 2010 passat derseniz %100 acoor derim tabi BENCE ma devir bir nebzede olsa dizel devri daha ucuz az yakar düşünceniz varsa pasast alın derim ama onun haricind eaccord daha önde bir arabadır bence:)
Gönderen: ali729 - Ocak 22, 2010, 03:10:05 ÖS
sonu kadar passat

Gönderen: alican_07 - Ocak 23, 2010, 10:56:55 ÖÖ

Herhalde Accordda Passat kadar motor,donanım,şanzuman seçeneği ile şansı kesinlikle daha fazla olabilirdi.

kendi ağzınızla demişsiniz ''Herhalde Accordda Passat kadar motor,donanım,şanzuman seçeneği ile şansı kesinlikle daha fazla olabilirdi.'' diye ama yok işte olmayan şey üzerine konuşuyorsunuz.Passatta varmı bu saydıklarınız var eee ozaman bu muhabbet sizin marka fanatikliğinize dönüyor başka bişiy diil yani yaptığınız söylediğiniz şey şunla aynı anlama geliyor hyundai accent de litre başına 120 hp üretseydi eşsiz olurdu.
Gönderen: alican_07 - Ocak 23, 2010, 10:58:41 ÖÖ

ayrıca accord passat dan hiçde iyi olan bi araç değil isterseniz bi standart özelliklerine ve aynı hacimdeki motorların 100  km de ne kadar yaktığına bakın anlarsınız bunlar en basit örnekler.
Gönderen: aRas - Ocak 23, 2010, 11:35:35 ÖÖ
Accord pek göremiyoruz.Genelde Passat görüyoruz.Demekki tutuluyor ama ben Accord alırdım.Passat Passat'tır.Ama Accord farklıdır. :) Daha ağır bi duruşu var. Ama siz bilirsiniz.
Gönderen: honda2002 - Ocak 23, 2010, 07:44:56 ÖS

ayrıca accord passat dan hiçde iyi olan bi araç değil isterseniz bi standart özelliklerine ve aynı hacimdeki motorların 100  km de ne kadar yaktığına bakın anlarsınız bunlar en basit örnekler.
Honda neden çok satamıyor ?

1) Honda filo olarak satacağı aracları müşterisine ve aracın nerelerde kullanacağına kadar (kiralama vs) araştırma yapan bir firma.
2) Araçla ilgili olumsuz bir düşünce oluşmasın, imajımız zedelenmesin diye TR deki mazot kalitesine güvenmediği için dizel araç getirmekten halen kaçınan bir firma.
3) Araçlarına motor üretirken ülkedeki Vergi uygulamalarına önem vermeyen bir firma. 2.2 dizel accord motorunun üst vergi dilimine girdiğini bile bilen halen aynı motoru üretiyor. Sadece TR de değil pek çok ülkede ahlen motor hacmine göre MTV tahsil ediliyor.
4) Güvenirlik (yolda bırakmamak, sorun yaşamamak bağlamında)  esas olduğundan araç donanımı yerine motoruna vs para harcayan bir firma.

Ayrıca Türk insanının Almanlara karşı (belki de gurbetçi etkisinden dolayı) bir hayranlığı var. (inkar etmiyorum benim de var). Ancak bu araç alım kararlarına mutlak etki yapıyor.

Bende eski Almancılardanım. İlk aracım sıfır Polo idi. Niye fanatik olayım ki. Honda ile doğmadım ki.
Gönderen: honda111 - Ocak 26, 2010, 03:49:51 ÖS
Passata sıkınıtlı dizeller.Silindir kapakları arızasına dikkat.40.000 kmden sonra wv grubunda yaşanması ozellıklede turkıye sartlarında cok rsıklı.Telafısı yok ve allanın masraftan bası kurtulmaz.Dizel ıyı hos az yakar ama masrafı bir acarsa pişman olurusunuz.
Gönderen: TTayfuNN - Ocak 26, 2010, 05:59:23 ÖS
Passat, zamanında düşündüğüm araçlardan biriydi ama Accord aldım iyikide bunu almışım diyorum.. Normal bakımları 260 tl civarı tutuyor, 40 bin km ağır bakımında rutin yağ-filtre-buji haricinde subap ayarı ve balataların yenilenmesiyle birlikte 700 tl tuttu. Tüketim sakin kullanımda 9-9.5 lt, normal (sakin-performans karışık) kullanımda 10-10.5 lt, performanslı kullanımda 11-11.5 lt/100km yakıyor. Son hızı 230 km civarı.

Sana özel mesaj göndermeye çalıştım bi türlü başaramadım :P senin accord kaç model ve net piyasası ne merak ediyorum.internet fiyatları malum ya