TeamHondaTurkey.Com

HONDA => I.C.E-Güvenlik & Müzik Sistemleri => Konuyu başlatan: schauffsen - Şubat 24, 2009, 09:57:27 ÖÖ

Başlık: acemiye yardım :)
Gönderen: schauffsen - Şubat 24, 2009, 09:57:27 ÖÖ
değerli arkadaşlar,

1-2 konuda yardım ve fikrinizi almak istiyorum.. Şöyleki, 2002 model civic aracımda orjinal Kenwood teyp var. üzerinde 4 x 47 yazmakta. Sesi pek tatmin edici değil ve  eğer orjinal kolonlarını değiştirmek istersem kaç watt'lık almam gerekli. Ancak anfi vs için bütçem yok. Sadece üzerindeki kolonları değişirsem ses açısından bir fark olurmu?
 Diğer bir konu ise bir internet sitesinde Pioneer deh 55-BT model bir teyp  gördüm. Sanırım bluetooth'lu. teyp hakkında bilgisi, görüşü olan yada kullanan varsa fikirlerini paylaşabilirmi?
Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Başlık: Ynt: acemiye yardım :)
Gönderen: ForEnginePOWER - Şubat 24, 2009, 05:39:35 ÖS
Slm Arkadaşım ben yardımcı olmaya çalışıyım eger anfisiz yapalım diosan Pioneer'in 240 watlık ovali yeter ama teyipbi de değiştirecem diosan ben aracımda Pioneer 6050UB kullanıyorum Flashdisc girişi var arkasında Bluetoth girşi de var ama kendisi yoktu üzernde daha sayamadığım bir çok özellik var çok deli bir teyip tir Akustik olağan üstü kaliteli bir bas ve tizi var kenwood kullandm bundan önce ses kalitesi hiç yok denecek kadar az ben ce önce teyipi değiştir derim anfi de olabilir diosan BASS anfisi JBL 1201.1  kullan derim Aşırı Kuwwetli Subwoofer leride unutma böle böle yükseltirsin ben im araçta Teyip:Pioneer6050 Anfiler JBL 75.4 ses anfisi, JBL1201.1 Bass anfisi 2 çift 470 watt oval pioneeer KİCKHER Çift Subwoofer var Çok Deli Etkisi var yawaş yawaş topladım bunlarıı ama hiç mid takımı yok bu da çok önemlii tavsiye ederim....
Gönderen: schauffsen - Şubat 25, 2009, 10:02:55 ÖÖ
yardımların için teşekkürler (=
Gönderen: ForEnginePOWER - Şubat 25, 2009, 07:10:09 ÖS
Bişey değil abicim Görevimiz bilmeyenler bilenlere anlatıo benim de geri kaldığım konular var şu TYPE-R konusunda baya geri kalmışım çok fena bozuldum haaa :-s :-s
Gönderen: Fusion35 - Mart 05, 2009, 08:23:46 ÖS
Teybi değiştirmicem diyorsan, Orjinal hoparlörleri değiştirmek; sadece ses kalitesi iyileştirir, şiddetinde bi değişiklik olmaz.
Honda hakkında pek bir bilgim yok açıkçası (daha pazartesi teslim alcam arabamı) teybi nasıldır, Hoparlörlerin boyutu ve gücü nedir pek bilmem. Ama genel olarak Teybi değiştirmeden pek farklı sonuçlar alamazsınız.
Ha aracınızdaki Teyp'te anfi çıkışı varsa ufak 4 kanallı bir anfi ile 4 tanede compenant takabilirseniz ses tatmin edici olabilir. Ancak bu seferde orta seslerin fazlalığı sizi rahatsız edecektir ve Bass isteği doğacaktır. Sonrasıda iplik söküğü gibi gelicektir, Sonu yok bu işin. En geçerli ve ekonomik çözüm; 4kanal anfi, 1takım compenant ve 1takım coaksiel kabin kullanarak; hem orta sesler tatmin edici olacaktır, hemde Coaksiel kabinin vereceği basslar akustiği tamamlayacaktır.
Bunları Toplamda 20taneden fazla Woofer değiştirip en son bahsettiğim ekonomik çözüme dönen biri olarak yazıyorum ;)
Gönderen: viruS - Mart 10, 2009, 02:18:57 ÖÖ
Slm Arkadaşım ben yardımcı olmaya çalışıyım eger anfisiz yapalım diosan Pioneer'in 240 watlık ovali yeter ama teyipbi de değiştirecem diosan ben aracımda Pioneer 6050UB kullanıyorum Flashdisc girişi var arkasında Bluetoth girşi de var ama kendisi yoktu üzernde daha sayamadığım bir çok özellik var çok deli bir teyip tir Akustik olağan üstü kaliteli bir bas ve tizi var kenwood kullandm bundan önce ses kalitesi hiç yok denecek kadar az ben ce önce teyipi değiştir derim anfi de olabilir diosan BASS anfisi JBL 1201.1  kullan derim Aşırı Kuwwetli Subwoofer leride unutma böle böle yükseltirsin ben im araçta Teyip:Pioneer6050 Anfiler JBL 75.4 ses anfisi, JBL1201.1 Bass anfisi 2 çift 470 watt oval pioneeer KİCKHER Çift Subwoofer var Çok Deli Etkisi var yawaş yawaş topladım bunlarıı ama hiç mid takımı yok bu da çok önemlii tavsiye ederim....

teyp hariç gerisi ne kadara patladı sana ? ayni ses sistemini bende kurmak istiyorum işçiliği kabloları ıvırı zıvırı ne kadar tuttu teyp hariç ?
Gönderen: ForEnginePOWER - Mart 14, 2009, 09:40:52 ÖS

teyp hariç gerisi ne kadara patladı sana ? ayni ses sistemini bende kurmak istiyorum işçiliği kabloları ıvırı zıvırı ne kadar tuttu teyp hariç ?
JBL 75.4 Ses Anfisi Sıfır aldım 280 TL
JBL1201.1 Bass Anfisi 2. el aldım 450 Tl
Pioneer Ovaller 470 Wattlık 2. el 120 tl
Kickher L7 Kullanıyodum begenmedim 750 dolara almıştım ama şimdi HERTZ Müller var paraya sıkıştıgımdan dolayıda bi iticilik oldu kickhere karşı salladım ii bi fiyata Hertz Müller aldım çok deli RMS düşük olduğu için ii bir performans var bass da
Birde Kondansatör(Kapasitör) ekledim 150 Tl Marka önemli Değil Anfiye DEstek önemlii Zaten pek bi marka  yok piasada
Anfilerin Elektirik besleme kabloları Çok para tuttu 120 tl civarııı başkada bi takım yok sistemdee