TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => İstekler Öneriler ve Sorularınız => Konuyu başlatan: sahinocer - Aralık 22, 2008, 10:19:41 ÖS

Başlık: 2006 HONDA CİVİC OTOMATİK VİTES KULLANIMI 1-2-D3-D-N-R-P
Gönderen: sahinocer - Aralık 22, 2008, 10:19:41 ÖS
2006 HONDA CİVİC OTOMATİK VİTES KULLANIMI 1-2-D3-D-N-R-P arkadaşlar kullanım hakkında bilgi verirseniz sevinirm. <783^2
Arkadaşlar yeniyim ve hondanında acemisiyim o yüzden mazur görün beni..Ben sadece D-R-P yi kullanıyorum diğerleri hakkında bilgi verirseiniz sevinirim.En ekonomik nasılsa bizde ona göre kullanalım... :gulegule
Başlık: Ynt: 2006 HONDA CİVİC OTOMATİK VİTES KULLANIMI 1-2-D3-D-N-R-P
Gönderen: GhostRider - Aralık 22, 2008, 11:33:26 ÖS
allah kaza bela vermesin kardeşim. hayırlı uğurlu olsun. 1. vites sadece 1 kullanır diğer vitesleri kullanmaz. 2. vites sadece 2 yi kullanır ağır devirdir başka vitese geçmez kalkarkende 2 ile kalkar. yağışta ani kalkış yapmamak için kullanılır. bu 1 ve 2 yi yokuş inerkende kopresör yapmak içinde kullanabilirsin tabiki kendi devirlerinde. d3 1 2 ve 3 ü kullanır 4 e geçmez araba. yoğun trafikte aracın fazla viyes aramaması için ve daha atak olması için kullanılır. sollamalarda araç vites düşürmezse direk d3 e çekersen ani atak yapar araba. diğerlerini zaten biliyorsun. bu arada aracını istersen 1 2 d3 d4 olarakta düz vites gibi kullanabilirsin. benden bukadar eğer istersen istanbuldaysan görüşebiliriz sana gösterebilirim nasıl kullanıldığını bendede otomatik vites var.
Gönderen: AL-BAYRAK - Aralık 23, 2008, 05:24:06 ÖS
peki manuel gibi kullanmak şanzımana zarar vermiyor mu  hocam?
Gönderen: GhostRider - Aralık 24, 2008, 12:40:06 ÖÖ
devrinde kullandığın müddetçe vermiyor. düz vitestede devrinde kullanmazsan zarar görür. zaten devirle ilgili sarı çizgiler var otomatiklerde km kadranında.