TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: electrofish - Ekim 19, 2008, 11:58:39 ÖS

Başlık: kapı döşemesi sökme yöntemi?
Gönderen: electrofish - Ekim 19, 2008, 11:58:39 ÖS
Selam arkadaşlar; 2004 civic sedan sahibiyim ön sağ kapıdaki hoparlörün yerinden kaymış olabileceğinini veya yırtılmış olabileceğini düşünüyorum şayet müzik dinlerken ritimle doğru orantılı bir cızırtı geliyor. Kapının döşemesini açmam gerekiyor fakat nasıl açılacağını bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
Başlık: Ynt: kapı döşemesi sökme yöntemi?
Gönderen: refleks - Ekim 20, 2008, 12:12:57 ÖÖ
5  tane  vidası var    önce  cam açma tuşlarının orası  çıkıyor  sonr a kapa  açma  kolunun iiçnde  bir  vida  var kapıyı  one  dogru   çekerekiyon   yukarı  kastırıyon açılıyor  ama  tavsiye  etmem   plastik kopçalar  var  kapı  açılırken  takılırken kırılıyor  ve  aynısından bulmak  çok  zor  kırılan yerde  kapı  oynama   ve  ses  yapıyor  bilen birine açtır  yada dikatli  bir  şekilde elinden  geliyorsa  kendin yap
Gönderen: -cenk- - Ekim 20, 2008, 08:05:28 ÖS
hoparlörün kaymış olamaz (orjinal ise) ancak yırtılmış veya bobini iş görmez hale gelmiş olabilir. kapıyo sökerken aç ve kaplama üzerinde gördüğün vidaları sçk bundan sonrası tak çıkar soketlerin işi azcık azcık kastırarak kaplamayı çıkarabilirsin.
Gönderen: endlessnihilist - Temmuz 17, 2009, 08:29:08 ÖÖ
çok eski  bu konu ama; 98 civic tek kapı araçlarda kaç adet vida var bende sökmek istiyorum da bir de dikkat etmem gereken başka birşey var ise söyler misiniz...
resimli anlatım olsa birde bu sökme işlemi için çok makbule geçerdi...