TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => New Civic 07 (FK) => Konuyu başlatan: 35alp35 - Ekim 09, 2008, 02:29:47 ÖS

Başlık: cıvıc elegance mi yoksa yeni lagunamı
Gönderen: 35alp35 - Ekim 09, 2008, 02:29:47 ÖS
ARKADAŞLAR BUGÜN GİTTİM RENAULT SERVİSİNE LAGUNAYI GÖRDÜM ÖZELLİKLERİ OLDUKÇA FAZLA KAFAM ÇOK KARIŞTI SİZLERİN DÜŞÜNCESİNİ ALMAK İSTİYORUM
Başlık: Ynt: cıvıc elegance mi yoksa yeni lagunamı
Gönderen: theMugeNn - Ekim 09, 2008, 06:18:52 ÖS
japon dan hiç bi zaman korkma .... HONDA HAYAT ONDA:d
Gönderen: karaboga18 - Ekim 09, 2008, 06:55:41 ÖS
bence de honda abi biz 5 yıldır honda kullanıyoruz amcama da honda aldırdım hep honda yani :)
Gönderen: SV - Ekim 09, 2008, 07:02:09 ÖS
sınıf farkı var. laguna'yı donanımlı alamazsın tabiki yinede orta sınıf araba birbaşkadır, hele ki 2008 yılında daha yeni çıkan laguna ise. Civic güzel araç ama kendis sınıfında.
Gönderen: karaboga18 - Ekim 09, 2008, 07:27:58 ÖS
o zaman accord :D yani ben renaultun hiç bir arabasını sevmem de ondan :P
Gönderen: altunparmak - Ekim 09, 2008, 09:45:09 ÖS
şahsi görüşüm reno yeni lagunayı görünüş olarak igrenç ötesi yapmıs lagunayı sakın sakın alıyım  deme düşünmede.
Gönderen: muratatay75 - Ekim 09, 2008, 10:34:57 ÖS
Kıyaslanamaz bence tabiki HONDA bu soruyu renault forumlarına da sorsan herhalde onların % 50 Honda der
Gönderen: firstcevher - Ekim 09, 2008, 10:37:13 ÖS
laguna mı hondamı biraz değişik olmuş hani deseydiniz megan mı hondamı tabiki honda, ama lagunayı donanımlı alacaksanız hem fiyat olsun hemde sınıf olsun bence accorla eş değer... bu soruyu accordmu lagunamı diye sorsaydınız tabiki ACCORD derdim... yeni accord çok canlı şekli şemali ve içi süper...
Gönderen: 35alp35 - Ekim 09, 2008, 11:05:59 ÖS
ARKADAŞLAR SİZE ŞÖYLE SÖLEYİM LAGUNA PRESTİJ MODELİ ÜST SINIF MODELİ 1600 MOTOR 270 KADRAN VAR ARAJTA VE BEN BU ARAJI HONDA FİYATINA + SANROF LUSUNU ÖZEL BİR İNDİRİMLE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM HALA AYNI FİKİRDEMİSİNİZ SOĞUTTUNUZ VALLA ARAÇTAN GÜCÜM YETSE TABİKİ ACCORD AMA MALSEF
Gönderen: altunparmak - Ekim 09, 2008, 11:08:42 ÖS
kardes

ARKADAŞLAR SİZE ŞÖYLE SÖLEYİM LAGUNA PRESTİJ MODELİ ÜST SINIF MODELİ 1600 MOTOR 270 KADRAN VAR ARAJTA VE BEN BU ARAJI HONDA FİYATINA + SANROF LUSUNU ÖZEL BİR İNDİRİMLE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM HALA AYNI FİKİRDEMİSİNİZ SOĞUTTUNUZ VALLA ARAÇTAN GÜCÜM YETSE TABİKİ ACCORD AMA MALSEF
kardes elini vicdanına koy ve dinle,ama sakın alıyım deme,ama suda war civic elegance fıyatına bırakıyosa uygun yinede sen bilirsin,
Gönderen: firstcevher - Ekim 10, 2008, 01:25:31 ÖÖ
tabiki biz şimdi fiyatı bilmiyoruz, imkan varsa civic fiyatına alıyorsanız bişey diyemem fena değil laguna... hatta bence ii, hayırlısı diyin yazı tura atın derim ben... kararsız kalırdım emin olun çünkü yeni civiclerde gözardı edilemez... tercihinizi merakla bekliyorum...
Gönderen: mars - Ekim 10, 2008, 02:35:21 ÖÖ
zevkler ve renkler farklıdır ama şu civic varken lagunayı üste para verseler almam :)  sen civic al.gittiğin yerlerde gelip arabanın içine dışına baktıklarında ne demek istediğimi anlarsın >=ok
Gönderen: 35alp35 - Ekim 10, 2008, 08:18:14 ÖÖ
ŞİMDİ DEDİKLERİNİZİ ÇOK İYİ ANLIYORUM 3 AYDIR BEN CİVİCLE YATIP CİVİCLE KALKIYORUM DÜN BİR FIRSAT ÇIKTI GİTTİM BENİ CAZİP EDEN ŞEYLERİ YAZIYIM MESELA ELLER SERBEST ÖZELLİĞİ ARABA SİZİ GÖRÜNCE AYNALARINI AÇIYOR FARLARINI YAKIYOR HATTA AYARLANIRSA MOTORU BİLE ÇALIŞTIRIYOR ÜSTÜ ÇİFT SANROF VAR KOPMLE CAM İÇİ ÇOK GENİŞ YAZILARINIZI OKUDUKTAN SONRA ALDIM İKİ KATALOĞUDA KOYDUM YAN YANA Bİ ONA BAKIYOM Bİ BUNA BAKIYORUM GÖNLÜM CİVİC TEN YANA GİDİYO MADDİ AÇINDAN KAR BAZINDA LAGUNA DİYORUM BİRDE ŞÖLE DÜŞÜNÜYORUM CİVİC TEN ÖZELLİK VE DONANIM OLARAK HİÇ BİR EKSİĞİ YOK ARTILARI ÇOK FAZLA KARARSIZIM C.TESİ GÜNÜ KARAR VERMEM GEREKİYOR
Gönderen: SV - Ekim 10, 2008, 08:56:00 ÖÖ
Biraz gercekci olalım beyler yanlıs yönlendirmeyelım arkadası. laguna bir üst sınıf ve daha cok daha yuksek kalite ve konforlu bir arac, civicdeki ne yol sesi ne ruzgar sesi unutun bile. yol tutusu ve konforu mukemmel.

civicin tasarımı guzel geliyor die arkadasa neden onu tavsiye ediyonuz yaw :) kendi komp. sedan sınıfında elbette cok iyi ama laguna baska bi olay olmus. dısı da cok hos bence de, begenmiyosan da bosver sonucta kalite belli açıkca. iki aracıda kullanmıslıgım var hic dusunme laguna al kanımca.

Gönderen: Versatile - Ekim 10, 2008, 08:56:56 ÖÖ
bu kadar civic cinin arasında lagunamı civic mi diye sorulurmu?
ama aklın yoluda birdir.elbette civic alacaksın
Gönderen: KaRqİ - Ekim 10, 2008, 09:04:44 ÖÖ
lagunaaa derimmmmm ;)
Gönderen: 35alp35 - Ekim 10, 2008, 09:37:56 ÖÖ
TEŞEKÜR EDERİM LAGUNA ALSAM BİLE ARANIZDAN AYRILMAK İSTEMİYORUM
Gönderen: emre_ege21 - Ekim 10, 2008, 11:06:46 ÖÖ
Valla kardeş bence civic al hem renodan daha kaliteli hem fransızlara kılım bence honda daha iyi sonuçta lagunada olsa reno bende 99 model vardı otomatik o kasaları gerçekten sağlam ve volvo motordu ama yenilerini kimse alma diyor genede sen bilirsin
Gönderen: metin16 - Ekim 10, 2008, 09:25:02 ÖS
Honda cıvıc  >=ok ...
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Ekim 10, 2008, 09:27:35 ÖS
Aklıma ilk geleni yazıyorum sorsalar hangisi sağlam Honda derim ve tip olarak sevmiyorum o araçları makam aracıı gibi aşırı ağır bir görüntü bence :) Kötü araç demiyorum tabiki ..
Gönderen: mehmet1971 - Ekim 10, 2008, 09:34:21 ÖS
bende inceledim. Araç çok konforlu ama dış görüntü çok kötü
Gönderen: karaboga18 - Ekim 10, 2008, 10:02:23 ÖS
valla bana bedava versinler yine de renault almam :D gerçek bak
Gönderen: karaboga18 - Ekim 10, 2008, 10:06:08 ÖS
honda bi kere sportif

Aklıma ilk geleni yazıyorum sorsalar hangisi sağlam Honda derim ve tip olarak sevmiyorum o araçları makam aracıı gibi aşırı ağır bir görüntü bence :) Kötü araç demiyorum tabiki ..

bence de hondanın duruşu yeter sportif otomobil hele iç kokpiti değişmem valla bir de f1 destekli viteslisi oooooooo süper süper ama zor karar tabi bizde bi ara octavia mı civic mi arasında kalmıştuk tabiki civic seçiyorum :D
Gönderen: muratatay75 - Ekim 10, 2008, 11:37:19 ÖS
peki laguna için sana verilen fiyat nedir ?
Gönderen: malikaltindis - Ekim 11, 2008, 12:04:44 ÖÖ
konuyu okumadan önce tabiki civic dedim ama sizin saydığınız özellikler de göz alıcı.kararsız kalmanız gayet normal.ben de kararsız kaldım şu an...
Gönderen: firstcevher - Ekim 11, 2008, 12:39:32 ÖÖ
bende onu demiştim karar verilemeyebilir... bende aracı almadan önce tereddütler yaşamadım diil ama eski araçta civic yine yeniden honda dedim ve aldım :D
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Ekim 11, 2008, 12:41:23 ÖÖ
Şahsi düşüncem BMW ye binemiyorsam Honda ya binerim ;)
Gönderen: altunparmak - Ekim 11, 2008, 01:01:07 ÖÖ

Şahsi düşüncem BMW ye binemiyorsam Honda ya binerim ;)
aynen katılıyorum mahir sana,bmw binecek gücüm yoksa tek secenegım HONDA
Gönderen: couragepapillon - Ekim 11, 2008, 01:02:37 ÖÖ
hondadan şaşmamak lazım. memnun kalırsınız emin olun.
Gönderen: BLACK ORANGE - Ekim 11, 2008, 08:46:15 ÖÖ
bencede civic le megan kıyaslanır accord la laguna sınıf segmenti farklı nede olsa. fakat lagunanın saçları saç değil plastik gibi bi madde kullanılmış arabayı hafifletip benzin tasarrufu yapalım diye karar senin ama ben meganı da lagunayıda inceledim o arabaları tavsiye edeceğim kişiler sadece düşmanlarım olur. biran önce öbür tarafa gitsinler diye...  :)
Gönderen: karaboga18 - Ekim 11, 2008, 02:38:35 ÖS
ama civicte karar verdiysen elegance veya exetutive al :D
Gönderen: BLACK ORANGE - Ekim 11, 2008, 10:25:32 ÖS
hangi versiyonunun alırsan al kardeşim ama honda al. unutma honda hayat onda...
Gönderen: Arioch - Ekim 18, 2008, 11:48:38 ÖÖ
Başlığın açıldıgı yer HondaforuM tabiki 1az taraflı cevaplar olacaktır bence,ben tarafsızca yorum yapacak olursam 1997 den beri Honda bınıyorum 3 ayrı modelını kullandım ondan oncede bırcok model Renault a binmistim.Su anda babam Laguna kullanıyor bende civic biniyorum.
 Laguna sınıf olarak Accord denk 1 arac olup bence boyle kıyaslanmalı.
 Fransızlar ozellıkle Renault ar-ge departmanına onem veren 1 markadır.Bırcok yenılıklerı avrupa arabaları arasında bu markada gorebılırsınız.
 Honda Japon markaları arasında en elit isim diyebılırım ozellıkle dış ve son yıllarda gordugum kadarı ile iç dızayn ve ergonomi konusunda neredeyse zirve yaptılar.
 Ekonomi ve güvenlik konusunu iyi araştırıp kıyaslama yapmak lazım.
 Satış sonrası servis,yedek parça ve garanti konusunu ilave etmemız lazım.Araştırma yaparak degerlendirebılırsiniz.
Gönderen: metin16 - Ekim 18, 2008, 11:51:07 ÖÖ
laguna accordla kıyaslanamz denk tutulamz...
Gönderen: karaboga18 - Ekim 18, 2008, 03:46:06 ÖS
tabiki Hoooooooooooooooooonnnnnnnnnnnnnnnnnnndaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D:D:
Gönderen: BLACK ORANGE - Ekim 18, 2008, 05:04:48 ÖS
accordla laguna sadece aynı segment olduğu için kıyaslanabilir demiştim. yoksa mümkün bile değil...
Gönderen: metin16 - Ekim 18, 2008, 05:54:07 ÖS
bir araçta 1.6 motor girerse 1.5 dizel motor girerse yani laguna için accord la bir tutulmaz
Gönderen: ovunisin - Ekim 18, 2008, 06:37:21 ÖS
Bence Renault ile Hondayı kıyaslamak bile hata tabiki HONDA
Gönderen: 35alp35 - Ekim 18, 2008, 07:05:43 ÖS
ARKADAŞLAR LAGUNA YI ALDIM HAYIRLISIYSA HAFTAYA BENDE OLCAK FOTORAFLARINI SİZİNLE PAYLAŞICAM
Gönderen: BLACK ORANGE - Ekim 18, 2008, 07:07:58 ÖS
hayırlı olsun...
Gönderen: metin16 - Ekim 18, 2008, 07:09:23 ÖS
hayırlı olsun
Gönderen: 61.osman - Ekim 18, 2008, 08:52:08 ÖS
lagunanın benzinlisini alırsan çok yakar  laguna alırsan piyasası yokdurr satmakda zorlanırsın çok büyük  kabın olur laguna alırsannn  parçası çok pahalıdır başa çıkamassın bunlar lagunanın - leri      hondanın - si lagunanın yanında hiç yok + larına geçersek az yakar çok gider ;) motor dersen öldüremessin  görünüş dersen honda da  dayanıklılık dersen yine hondada ;)
Gönderen: internetonur - Ekim 18, 2008, 09:49:51 ÖS
Test aracı falan varsa oralarda sunrooflu ,şöyle bir toz yola girip açıp kapatmayı deneseydin bi lagunanın sunroofunu.
Gönderen: 35alp35 - Ekim 19, 2008, 11:55:52 ÖÖ
ARTIK İYİMİ KÖTÜMÜ DİYE SORMUYORUM ARABAYI ALDIM SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM BENİM BİLDİĞİM ALINMIŞ ARABA KÖTÜDE OLSA HAYIRLI OLSUN DENİR ?
Gönderen: karaboga18 - Ekim 19, 2008, 01:00:28 ÖS
evet hayırlı olsun ama nasipse yine hondaya dönersin zaten D:
Gönderen: Fatih! - Ekim 19, 2008, 01:32:19 ÖS
Hayatımda gördüğüm en kötü kıyaslama. Eğer böyle bir soru sorabiliyorsan eğer honda seni mutlu etmez.
Gönderen: ovunisin - Ekim 19, 2008, 03:56:23 ÖS
Hayırlı olsun güle güle kullan allah kaza bela vermesin
Gönderen: CVC2008 - Ekim 19, 2008, 05:32:53 ÖS
Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
Gönderen: fikito - Ekim 19, 2008, 07:05:49 ÖS
hayırlı olsun
Gönderen: cglrklc - Ekim 20, 2008, 08:35:14 ÖS
arkadaslar ben uzun bı sure uzakdoguda kaldım oradakı ınsanların arac tercıhlerını gordum ve sunu soluyorum ornegın japonyada ozellıkle hondayı tecıh edıyor. benm japonlarla olan konusmalarımda bırtanesı honda ıcın uzakdogunun bmw sıdır demsıtıı:) ozellıkle ulkemızde baya rabet goren hyundaı ve kıa gıbı markalara japonyada ıtıbar edılmıor. Hondadan asla sasma derım otomotıv sektorunun bu kadar gelısmıs olduug bı ulkede ınsanların tercııhı bence kalıteyı yansııtr. Mevzu bahıs renault a gelıcek olursak benm fransız arabalarına karsıı bı antıpatımde var zaten:) bence karsılastırma derım;)
Gönderen: Arioch - Ekim 20, 2008, 08:44:50 ÖS
Alınan alınmış yapılacak 1 şey yok hayırlı olsun demekten başka ama zaman ince düşünme zamanı belki konuyla alakasız bulabilirsiniz ama farklı bakacak olursak olaya Laguna sanırım Türkiyede üretilmeyen bir model AB surecinde bize köstek olan her fırsatta teror örgütü ile temas halinde oldugunu arsızca gösteren ülkeye paramın gitmesini istemem.Ama Bursada üretilen Renaultlar hariç tabii.
Ayrıca uzakdoguluların ülkeme ve insanlarıma olan yaklaşımı ve saygısı beni herzaman onlara daha yakın hissetmeme sebep olmustur.Eminim ki onlara giden para bana bomba,kargaşa,teror olarak geri donmeyecek!!

Gönderen: karaboga18 - Ekim 21, 2008, 04:02:10 ÖS
abi bursada üretilen demişsin ama ülkemizde araba üretiliyor mu sadece montajı burada oluyor diye biliyorum yani yine de malesef dışarı gidiyor paralar :S:S
Gönderen: 35alp35 - Ekim 21, 2008, 09:32:49 ÖS
ARKADAŞIM YAZMIŞSIN İYİ GÜZEL RENAULT KİMİN FRANSIZ VE OYAK KURUMUNUN OYAK NEDİR BİLİYORMUSUN ORDU YARDIMLAŞMA KURUMU TSK NIN BİR VAKFI BEN PARAMIN NEREYE GİTTİĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUM O YÜZDEN İÇİM ÇOK RAHAT
Gönderen: metin16 - Ekim 21, 2008, 09:40:09 ÖS
Türkiye de Oyak-Renault olarak geçmektedir.Yani aldığınız her renault Ordu Yardımlaşma Krumumuza gelir olarak gelmektedir.Bu düşünce yanlıştır bu düşünceye sahip olan geri kalmış demektir.Sen bir çevrene bak arkadaşım kullandığın malzemelerde illaki fransız malı vardır.Askeriyemizin kullanmış olduğu bazı techizatlarda fransız malıdır.Ne yapalım şimdi gidelim renaulttu boykot mu edelim.Türkiye de çalışan o kadar kişi ekmeksizmi kalsın.Bu düşünce yanlış.Bu düşünce ile farklı yollara gidersiniz.Lütfen biraz iyi düşünelim...Arkadaşımız aracını almış bu vakitten sonra bizlere hayırlı olmasını dilemmeiz düşmektedir.Lütfen biraz oturaklı düşünelim ve öyle cevap yazalım.Bu arkadaşımız renault almış ama Honda sevgisi var bu site honda marka kullananlar için değil hondaya sevgisi olanlarda katılabilir diye kurulmuştur...
Gönderen: mcanery - Ekim 21, 2008, 09:56:12 ÖS
Allah kazasız belasız binmek nasip etsin. Reno, honda veya başka bir araç farketmez. Arabanı severek biniyorsan o senin için en iyisidir. Ama sevmezsen araba hamuda kalkıp oynasa da bahane bulunur. Sen aracınla barışık olmaya bak. Tekrar hayırlı olsun
Gönderen: metin16 - Ekim 21, 2008, 09:57:53 ÖS
işte bunu katılıyorum hamuda cıvıc i sevmiyenler güzel bahaneler buluyor...
Gönderen: mcanery - Ekim 21, 2008, 10:02:58 ÖS
Bahane bulan ben mi oluyorum acaba anlayamadım tam olarak kusuruma bakmayın. Ben de bir honda kullanıcısıyım ve arabamı seviyorum.
Gönderen: metin16 - Ekim 21, 2008, 10:04:03 ÖS

Bahane bulan ben mi oluyorum acaba anlayamadım tam olarak kusuruma bakmayın. Ben de bir honda kullanıcısıyım ve arabamı seviyorum.

Sizi kast etmedim ben lafı ortaya attım anlamak isteyenler anlamışlardır.Laf yanlış anlaşılmasın arkadaşlar saygılar...
Gönderen: HAYAT H-ONDA - Şubat 12, 2009, 07:40:42 ÖS
BİR ÖNCEKİ ARABAM RENAULT DU 3 AYDIR CİVİC KULLANIYORUM ARADAKİ KEYİF VE KLAS KARŞILAŞTIRILAMAZ BİLE HONDA BİR TANE NE DEMİŞLER HONDA HAYAT H-ONDA
Gönderen: 34N1005 - Şubat 12, 2009, 07:44:14 ÖS
hayırlı olsun arkadaşım
Gönderen: aydbjk - Şubat 12, 2009, 08:28:31 ÖS
kesinlikle honda
Gönderen: ÖzgürK. - Şubat 12, 2009, 08:50:28 ÖS
Civic ve laguna aynı kategoride değiller öncelikle.

Laguna için Accord'u kıyaslamamız lazım.
Civic içinde Megane'ı.

Bu yüzden Laguna'daki olan Civic'de olmayan donanım yada teknik özellikler şaşırtmasın.
Gönderen: Quantum - Şubat 12, 2009, 09:02:35 ÖS
civic ler o kadar iyi ki bir üst segmentle kıyaslanır herzaman :)
Gönderen: ÖzgürK. - Şubat 12, 2009, 09:16:14 ÖS

civic ler o kadar iyi ki bir üst segmentle kıyaslanır herzaman :)

Haklısın ama arkadaşa da bunu hatırlatmakta fayda var bence.
Gönderen: canguder - Şubat 12, 2009, 09:20:21 ÖS
laguna ile civic karşılaştırması çok yanlış.
lagunanın sınıfı accord ile aynıdır.
megane ile civic aynı sınıfta.
ona bakarsanız avensis ile civic elegance fiyatları birbirine yakın ama avensisin baz donanımlısı böyle.
eğer accord alacak kadar maddi durumunuz yoksa civic elegance öneriyorum.
lagunada iyi arabadır çünkü üst sınıfın aracı.C sınıfı istemiyorum derseniz avensiste iyidir.
Gönderen: serhan - Şubat 12, 2009, 09:50:06 ÖS

laguna ile civic karşılaştırması çok yanlış.
lagunanın sınıfı accord ile aynıdır.
megane ile civic aynı sınıfta.
ona bakarsanız avensis ile civic elegance fiyatları birbirine yakın ama avensisin baz donanımlısı böyle.
eğer accord alacak kadar maddi durumunuz yoksa civic elegance öneriyorum.
lagunada iyi arabadır çünkü üst sınıfın aracı.C sınıfı istemiyorum derseniz avensiste iyidir.

Arkadaş doğru söylüyor.
Laguna sınıfı farklı ve aynı zamanda tercih edilmeyen bir araç. Bunun nedenini tam olarak bilemiyorum. Fakat renault firması toyota'da olduğu gibi standart araçlar üretiyor. RS modelleri için lafım yok fakat aracın bir çekiciliği yok. Makam arabası kullanıyomuş gibi hissederdim kendimi şait bir megan ya da laguna kullanıyo olsaydım. Honda'nın güzel yanı dikkat ederseniz a'dan z'ye her model sportif çizgiler taşımakla beraber performanslı bir motora sahip.
                                                                ...Tavsiyem Honda...
Gönderen: 06HKN10 - Şubat 12, 2009, 09:55:10 ÖS

şahsi görüşüm reno yeni lagunayı görünüş olarak igrenç ötesi yapmıs lagunayı sakın sakın alıyım  deme düşünmede.

+1
Gönderen: nadirgoktan - Şubat 12, 2009, 10:04:53 ÖS
vay be civiğime bak lagunayla kıyaslanıyo inadına honda....