TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Type R - Civic / Integra (DC,EP,FK) => Konuyu başlatan: typermelih - Eylül 13, 2008, 12:09:07 ÖS

Başlık: hayatınızda ılk typer ı nerede nezaman gordunuz
Gönderen: typermelih - Eylül 13, 2008, 12:09:07 ÖS
arkadaslar merak ettımde ılk typer ı nerede dordunuz mesela ben ılk typer ı adanada sıyah sene 2004 yılında gordum
Başlık: Ynt: hayatınızda ılk typer ı nerede nezaman gordunuz
Gönderen: OzzWoLF - Eylül 13, 2008, 12:26:39 ÖS
gardasım adanalımısın eger adanalısan T.özalda Güzelyali gayrimenkuldayım adım Mustafa,eger pazar gunune bulusma ayarlarsak bi type-R ınla bi tur atarım
Gönderen: kurtuluscaglar - Eylül 13, 2008, 07:35:13 ÖS
ben internette gördüm
2 sene sonra aldım :)))
Gönderen: turbovts2 - Eylül 13, 2008, 10:51:21 ÖS
benim evın paralel sokagında 2002 de ankaradakı ılk type r dı... bendede 99 vtı vardı  dıger paralel sokakda da 98 vtı vardı bızım sokakları dık kesen sokakda da 96 vtı vardı... vtılar kırmızı type r grı ıdı renklenmıstı sokak...
Gönderen: EkReM - Eylül 14, 2008, 10:13:13 ÖÖ
2002 yılıydı ve ilk bayide görmüştüm.gri idi.2007 senesindede çok şükür sahip olduk.:)
Gönderen: infaztim - Eylül 16, 2008, 01:13:41 ÖÖ
2 sene evvel bursada gördüm zır stock tu araba gördüm sürdüm ogünden bugüne doktorlar çare bulamıyo taşıdığım virüse nerden bindim ben bu arabaya binmez olsaydım
Gönderen: astracoupe - Eylül 16, 2008, 07:05:19 ÖÖ
izmirde 06 Tpr plakalı typerdı
Gönderen: bad_mad - Eylül 18, 2008, 10:41:41 ÖÖ
ben bizim sitede görmüştüm aşık olmuştum :D
Gönderen: mechanicer - Eylül 18, 2008, 10:45:38 ÖÖ
htr de :)
Gönderen: poşetçay - Eylül 19, 2008, 10:08:46 ÖS
2002 de arkadaşım almıştı vts ile içinden geçerim ne warki demiştim kulamın dibinde vtec açmıştı efsane mur 99 şimdi kimbilir nerede ne oldu
Gönderen: avci - Eylül 21, 2008, 12:36:00 ÖÖ
selam, ben 1998 de ilk integra type r fransada gordum 4 sene sonra 2 el aldim

$imdi ise 1999 accord type r aldim 2.2 cc 212 hp 1340 kg    
Gönderen: hakan - Ekim 05, 2008, 05:06:49 ÖÖ

2002 de arkadaşım almıştı vts ile içinden geçerim ne warki demiştim kulamın dibinde vtec açmıştı efsane mur 99 şimdi kimbilir nerede ne oldu

bnmde ilk gördügüm typerdı. caddebostan mcdrive'da park halindeydi. simdi jad41 plakasıyla eski hdf'nin sahibi tolgada.
Gönderen: K a a N - Ekim 05, 2008, 12:24:00 ÖS
okçunun typerdı sanırım fuarda gormustum başka hatırlamıorum su an =)
Gönderen: ALG - Ekim 05, 2008, 12:26:38 ÖS
ilk önce dergilerde gördüm..2002 yılında..daha sonra Honda bayiisinde görüp içine binmek nasip oldu..
2005-2008 yılları arasındada keyifle bindim bu guzel araca..Allah herkese nasip etsin derim.
Gönderen: HoNdA TyPe_R - Ekim 05, 2008, 12:32:26 ÖS
2001 yilinda abd de gordum vuruldum 2008 yilinda nasip oldu gordugum o gunden by yana hayallerimin arabayi oldu
Gönderen: SERVET - Ekim 05, 2008, 01:08:09 ÖS
Hayatımda ilk TypeR ı bizim Tayyar ı arabası ile Taksime çıkarken  gördüğümde görmüş oldum :)
Gönderen: Seko - Ekim 05, 2008, 02:58:41 ÖS
mur 99 du ilk gordugum kırmıız bir type r dı cadde de o zamanların en hit araclarından biri idi oval cıkıskı bir egsozu vardı :)
Ama biz o zamanlar GC8 impreza hastası idik , mavi impreza sarı superleggera janlar tam Fenerli aracı iste :)
Gönderen: poşetçay - Ekim 07, 2008, 01:44:33 ÖS

bnmde ilk gördügüm typerdı. caddebostan mcdrive'da park halindeydi. simdi jad41 plakasıyla eski hdf'nin sahibi tolgada.
son durumu nasıl
Gönderen: altunparmak - Ekim 07, 2008, 01:58:58 ÖS

06 tpr 4? son rakamı tam hatırlamıyorum gecen hafta gördüm siyah bi canavar dogrumu suan ankarada eger aynı aractan bahsedıyosak,,ha bu arada ilk type-r 2 yıl önce..
Gönderen: astracoupe - Ekim 07, 2008, 02:04:38 ÖS

06 tpr 4? son rakamı tam hatırlamıyorum gecen hafta gördüm siyah bi canavar dogrumu suan ankarada eger aynı aractan bahsedıyosak,,ha bu arada ilk type-r 2 yıl önce..

doğru sihaydı :)
Gönderen: Seko - Ekim 07, 2008, 09:59:03 ÖS
birde bu yaz bası idi sanırım bizim sokaktan vs plaka gecti sanırım zubeyirin eski aracı ben sokagın basından sesi duydum o arada ailecek arabaya biniyorduk ben kala kaldım kırmızı yerlerde cok diri bir aractı , eşim hatta dalga gecmisti serkan transa gecti diye :)
Gönderen: lucky jackal - Ekim 07, 2008, 10:16:56 ÖS
2003 yada 2004 yılında 106 gti ların en civcivli zamanları bizde 106 gti biniorz tabi:) ankarada hatırlamıyorum nerde,yanımda durdu ışıklarda sanırım siyahtı,plaka 06 tpr idi.onu görene kadar yoların kralı bizdik,yeşil yandı araba bi yürüdü,tamam dedim yeni kral bunlar :)  gaza bile basamadım acaba denesek mi die hayran olmuştum resmen
Gönderen: K a a N - Ekim 08, 2008, 11:39:58 ÖÖ

son durumu nasıl
araba plaka degıstırdı kardesım jad 41 oldu su an kı plakası tolga dıye bı arkadasımız bınıyor eskı plakası mur 99 dıe bılıodum onun
Gönderen: antonow - Kasım 29, 2008, 02:10:03 ÖÖ
06tpr dedgınız arac acaba adanadakı aracmı suan turbo yuklu 600kusur bg olan arac?
Gönderen: Vtec.II - Kasım 29, 2008, 03:07:11 ÖÖ

06tpr dedgınız arac acaba adanadakı aracmı suan turbo yuklu 600kusur bg olan arac?

O turbolu TypeR değil. 06 tpr olan siyah enkei jantlı.Egzoz sesi fena bu arada :) 1 kaç buluşmada canlı duyduk..
Gönderen: BLACK ORANGE - Kasım 29, 2008, 08:13:44 ÖÖ
type-r ı ilk olarak 01 senesinde bayide gördüm. ankara efe de...
Gönderen: antonow - Kasım 29, 2008, 05:18:25 ÖS
ben ilk olarak 2003 senesınde istanbulda bı plazada gormustum ısmını hatırlamıorm
daha sora izmire universiteler arası woleybol maclarına gıtmıstık alsancak tarafında gormustum bı bayan wardı ıcınde bende bakıodum araca durmustu arac park halınde
bende bakarken hatun gel yakından bak ıstersen dedı
bende yok rahatsız etmeyım dedım oda gel bısı olmaz dedı
sora ıcıne oturdum ıncelerken fln hatun kullanmak ıstermeısın dedı
bende yok dedım bısı olmaz dedı
bende kaza yaparsam nolcak dedım yanı nolur ne olmaz dedım sonucta oda arac zaten pertten cıktı dedı mrk etme dedı
bende basladım surmeye ama aracta sorun oldugu bellıydı vıraja gırerken fln arac atıodu resmen saga sola
ama motorda bı sorun yoktu gayet ıyıydı
ozaman o vtec acısına hasta olmustum o aracın
arac bı askerınmıs sanırım sora sattılar dıe bılıorm bana almak ıstersen cok ucuza wercez demıslerdı ama pert aracı nabcam ben dedım
ole bı anım olmustu
bıraz uzun oldu ama:))))
Gönderen: sisss - Aralık 01, 2008, 10:07:37 ÖS
bende ilk olarak 2002 yazında parkormanda "motofest" organizasyonunda görmustum. japoncuların oluşturduğu bi grubun içinde gri renkte bi araç. çok hoşuma gitmişti sahibiyle uzunca konuşmuştuk. o dönem bende 306gti vardı ve arabamı çok seviyordum fakat organizasyon sonunda maslakta yanımdan geçişini hatırlıyorumda trafikte ki görüntüsü bitirmişti beni.
Gönderen: Seko - Aralık 01, 2008, 10:50:46 ÖS
Aslında gordunuze birde bindinizi eklesek :) zira inince insan yemeyecem icmeyecem ben bu arac para biriktirip alacam diyor :)
Ben mavi renkli bir type r binmistim gedizler cekmekoyun icinde sadece 1-2 yaptı kullanan adam ama zır stock haline cıkan sesler bile yetmisti bana :)
Gönderen: HoNdA TyPe_R - Aralık 01, 2008, 10:52:39 ÖS
iyide tr de mavi renkli bi typer yokki tr ye gelen sadece 3 renk var siyah kirmizi ve gumus gri baska renk yok benimki gibi sonradan boyandi ise bilemiyorm tabi
Gönderen: sisss - Aralık 01, 2008, 10:54:27 ÖS
biaralar type-r a cok benzeyen mavi renkli bi sport vardı heralde arkadaş onunla karıstırdı
Gönderen: tuner zafer - Aralık 01, 2008, 11:00:32 ÖS
ilk gördüğüm typer daha doğrusu typer lar bneim tht deki  ilk buluşmamda  gördüm..ALG 11 ve DF 9999 typer ları gördüm ikiside 2005 modeldi...birde asilin 2002 model typerı vardı...gerçi o akşam s2000 nide ilkkez gördüm :)

ama ilk bindiğim typer GNS 01 ;)  FN2 ye binmek nasip olmadı..belki serhat abi bizi bindirir :)...ama baştan söleyim bindiğim araba gitmiyo ona göre ;) kütle meselesi :)
Gönderen: Seko - Aralık 01, 2008, 11:17:05 ÖS
mavi derken opel renk koduna oyatmıs adam , 03 grimsi mavi e oldugu tam belli olmayan bir type r dı benim bindigim omrunun buyuk kısmını sanayide yatarak gecirdiginden daha 26 k km de idi ve gercekten type r idi yani sport ile type r ı oradan bakınca karıstırıcak birine benzemiyoumdur umarım : :) zaten gecenlerde 40k ytl ye satlıktı araç ..
Gönderen: sisss - Aralık 02, 2008, 08:54:12 ÖÖ

ilk gördüğüm typer daha doğrusu typer lar bneim tht deki  ilk buluşmamda  gördüm..ALG 11 ve DF 9999 typer ları gördüm ikiside 2005 modeldi...birde asilin 2002 model typerı vardı...gerçi o akşam s2000 nide ilkkez gördüm :)

ama ilk bindiğim typer GNS 01 ;)  FN2 ye binmek nasip olmadı..belki serhat abi bizi bindirir :)...ama baştan söleyim bindiğim araba gitmiyo ona göre ;) kütle meselesi :)

ayıp sana zafer binersin tabi. nedir yani sonuçta bi araç işte.
Gönderen: GKS TypeR - Aralık 02, 2008, 10:31:33 ÖÖ
ilk gördüğüm typer senesini tam hatırlamıyorum (2004 gibi olabilir)typer lerin efsanesi ama HAN typer dı. işte bu arabadan sonra oldu ne olduysa typer cı oldum
Gönderen: turbo_ abidinpcsfd - Aralık 05, 2008, 02:20:43 ÖS
bu nasıl bı hastalık ya kardesım olmaz bole ask :)
Gönderen: antonow - Aralık 06, 2008, 06:56:30 ÖS
fn2 yi canlı olarakta gıderken serwıste typermelih arkadasımızın typerı wardı
eşi aldı sanırım akşam arabayı ılk defa fn2 yı gıderken orda gordum
cok tatlı bı sesi wardı kazasız belasız kullan melih arkadasım aracını...
Gönderen: arapsansar - Ağustos 23, 2009, 01:27:56 ÖS
ilk gördüğüm typer okçunun typer'dı
ondan sonra typer aşkım başladı ztn :)
Gönderen: 1.6ies_full - Ağustos 27, 2009, 12:18:37 ÖÖ
yılı hatırlamıyoum ama İST HAREM de gördüm.Siyahtı gene görsem bu derim sahibini sitede daha önce gördüm :)
Gönderen: tricky - Ağustos 27, 2009, 01:51:07 ÖÖ
Ilk gordugmu hatırlamıorumda ılk bındıgım 2005 sıyah typer dı. Plakasıda sanırım CGV idi.(yanlıs htırlıyorda olabılır.) İnanılmaz bir muzik sistemi wardı...
Gönderen: sakhee - Eylül 07, 2009, 11:10:44 ÖÖ
ilk maslak ç.kurtlar da gördüm. Vtec II nin optitron göstergelilerine bakmak için gitmiştik arkadaşla. Siyah bir type r vardı Hayatımda gördüğüm en güzel araba dedim. sonra o vitesi görünce o kadar büyük bi hayal kırıklığına uğradım anlatamam. 8 yıl oldu hala o vitesi kabullenemiyorum. Siz ne dersiniz? ben mi fazla abartıyorum ???
Gönderen: infaztim - Eylül 08, 2009, 04:16:59 ÖÖ
o vites için ben clk mı sattım :)

typer alıcam ben diye.

fırsat bu fırsat babam paramı gaspetti.

yıl 2006 dan beridir ben clk dan oldum ve halen typer alamadım.

herşeyin sebebi o VİTES TOPUZUDUR .

anladınız sanırım ne demek istediğimi O VİTES TOPUZUUUU VARYA :d

o benim için bir araba değil EVLAT EVLAT.kız arkadaşlarım oldu sordular bana nekadar seviosun beni diye aklıma typer sevgim geldi seni seviyorum bile diyemedim en çok sevdiğime ise typer kadar dedim.

işte benim typer sevgim böyle.

ve bu typer sevgisini başlatan olay O VİTES konumudur.
Gönderen: fikito - Eylül 08, 2009, 04:23:58 ÖÖ
serkan abim allah inşallah sana dünyanın en iyi typer'ını nasip eder :) zemzem suyunuda koyarsın :D
Gönderen: infaztim - Eylül 08, 2009, 04:49:18 ÖÖ
eyv babali ya :)

Gönderen: sakhee - Eylül 10, 2009, 10:09:00 ÖÖ
ben durduğu yeri kabul edemiyorum ep3 te vites kolunun, fn2 gibi olsaydı herşeyimi satar birtane alırdım bu zaman kadar sanırım. ama kasa olarak da ep3 muhteşem duruyor. Rabbim bir vti nasip ederse sonra type r düşünmeye başlarım belki ama vti bana yeterli olacak sanırım. serkan arkadaşımın type r sevdası gibi bende de vti aşığıyım