TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Civic '88-'06 => Konuyu başlatan: civic-007 - Ağustos 28, 2008, 10:01:28 ÖÖ

Başlık: parklar acıkken benzin neden fule çıkıyor..?
Gönderen: civic-007 - Ağustos 28, 2008, 10:01:28 ÖÖ
Arkadaşlar 99 civic kullanıcısıyım anlamadıgım aracım park halındeyken park lambalarını acık bıraktıgımda benzın ibresi yukarıya dogru yani fule dogru cıkıyor.Çalıştırınca ise normale dönuyor.Aynı sorun cevremdeki birkac arkadasıma sordum onlardada varmış bu normal midir sizce?  Şimdiden teşekkürler.
Başlık: Ynt: parklar acıkken benzin neden fule çıkıyor..?
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Ağustos 28, 2008, 10:05:40 ÖÖ
Dikkat ettiyseniz kontağı cıkardıgınızdada benzini görebilirsiniz ve bu yüzden park halinde değilde kontak acık olduğu anda ibre yukarı doğru cıkıyor bizim kasalar için benzin ibreleri sorunlu zaten gerçek benzini cogu zaman göremezsiniz yükselme olayıda sadece park lambalarında değil yeterki kontak açık olsun veya rölantide araç çalışırkende aynı şey olur yani ister rölantide çalışsın ister parkları yakmak için kontağı açın bu durumda ibre depoya hayali benzin koymaya başlıyor ben rölantide calıstırırken ( birini beklerken) ilk defa başıma gelmiştir sonra taktım 1e bastım gaza küt ibre aşağıda :)
Gönderen: merburvehan - Ağustos 28, 2008, 08:02:59 ÖS
:)  çok enteresan bir problem...
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Ağustos 29, 2008, 06:52:54 ÖÖ
Abi bizim kasaların ibreleri başlı başına enteresan zaten geçen 40 ytl benzin aldım yahu azda olsa oyna be kardeşim azcık yok :)
Gönderen: RaMsEs - Ağustos 29, 2008, 11:55:31 ÖÖ

Abi bizim kasaların ibreleri başlı başına enteresan zaten geçen 40 ytl benzin aldım yahu azda olsa oyna be kardeşim azcık yok :)

Aynen öyle..Bende uyuz oluyom zaten..Kıpırdamıyo...
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Ağustos 29, 2008, 11:56:40 ÖÖ
Ya acaba buna bir çözüm bulmak mümkün değilmi ya şamdıra veya ne varsa bilmiyorum onarımı varmıdır bunun ? Bazen gerçekten sinir bozucu olabilio :) ezbere gidiom resmen :)
Gönderen: RaMsEs - Ağustos 29, 2008, 12:04:29 ÖS
Vardır da kim uğraşacak şimdi..Zaten alıştım artık.Ona vereceğim masrafı arabanın başka birşeyine yaparım daha iyi...Zaten deponun üstü kesin pas tutmuştur.. <783^2
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Ağustos 29, 2008, 12:11:14 ÖS
Aslında aracı bir kere full leyip öle kullanmak daha kar lı sanırım ama o zamanda benden baska kimse benzin almaz arabaya :)
Gönderen: RaMsEs - Ağustos 29, 2008, 02:47:01 ÖS

Aslında aracı bir kere full leyip öle kullanmak daha kar lı sanırım ama o zamanda benden baska kimse benzin almaz arabaya :)

Depoyu dolu görünce de habire gezesi geliyo insanın..O yüzden uzun biyere gidiyosan dolduruyom depoyu..
Gönderen: birisimi - Ağustos 29, 2008, 02:58:09 ÖS

krdesim bizim kasaların ibreleri ogle kırmızıya dayadıysan araç ibreyi yukseltene kadar bi ton benzin alıyor..fullden assagı çok kolay iniyor ama kırmızıda bi ton yol gidiyor ben anlamıyorum bizim depoyu... bakıyorum depo yarıda 10 km sonra bi bakıyorum dibe inmiş....
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Ağustos 29, 2008, 03:06:32 ÖS
Depolar aşağı daralıyor diye biliyorum yani üst yarım depo ile alt yarım depo bir değil bildiğim kadarıyla
Gönderen: birisimi - Ağustos 29, 2008, 03:07:58 ÖS

Depolar aşağı daralıyor diye biliyorum yani üst yarım depo ile alt yarım depo bir değil bildiğim kadarıyla
olabilir....ama benim canımı sıkıyo gosterge moral alt ust oluyo...
Gönderen: merburvehan - Ağustos 29, 2008, 07:03:15 ÖS

Adamın moralini bozar yaw al al bişey yok...
Gönderen: civic-007 - Ağustos 30, 2008, 10:03:38 ÖS
demek bu sorun herkesde aynıymış arkadaşlar :) teşekkürler yinede.
Gönderen: muRatpasa - Ağustos 30, 2008, 10:49:15 ÖS
dediğin çok doğru, çünkü full depo yakışı ile 20-40 liralık benzinin yakışı aynı değil. teknik olarak açıklamasını getiremem ama ben bunu diğer aracımda da yaşadım, full depo da 475 km yaptım 12 yaşındaki araçla, arkadaşım daha küçük motorlu bir başka alman ile ki araç 3 yaşında idi 400 km de ışık yaktı.

not : veriler şehir içi verileridir.

Gönderen: nuriQocca - Eylül 03, 2008, 03:50:26 ÖÖ
bu sorun cıvaLı sistemden mi kaynakLanıyor biLmiyorum ama bende zamanında benimkinde böyLe bir durum var sanıyordum..fuLL çizgisinden aşağıya koLay inmez,inincede hızLı bir şekiLde iner çeyrekte kaLır çok uzun kmLer gidersiniz öyLe..en son kırmızı üzerine geLir böyLede 100 e yakın km gidersiniz..ama aLıştım nerede ne yakacağını ne kadar gideceğini biLiyorum zaten çaLışmıyo benzin azaLınca 2.3. marşta aLıyor..
Gönderen: ben_asi_gece - Eylül 03, 2008, 04:41:32 ÖÖ

Aynen öyle..Bende uyuz oluyom zaten..Kıpırdamıyo...

Aynı sey benım Kopildede oluyor karnı cok mu acıkıoo ne 40 50 ytllık benzın koyuyorumm bazen kımıldamıyor 20 ytl koyuyorum acıl bır yere gıderken faala fazla dursun nema lazım bır exstra ıs olur dıe ıbre yukselıo anlamadıımm bendee
Gönderen: ocuuun - Şubat 24, 2009, 07:57:32 ÖS
arkadasım parkları yakınca depo gostergesinde degisiklik oluyorsa elektriksel bir problem vardır diye düşünüyorum ben bi elektrikciye goster sen onu sonra depoda benzin var diye yolda kalma :D
Gönderen: birisimi - Şubat 24, 2009, 08:20:12 ÖS

arkadasım parkları yakınca depo gostergesinde degisiklik oluyorsa elektriksel bir problem vardır diye düşünüyorum ben bi elektrikciye goster sen onu sonra depoda benzin var diye yolda kalma :D
kontak basınca normal yerine iniyo zaten yolda kalıncak bi durum yok yani :D
Gönderen: ibratice - Şubat 25, 2009, 09:05:28 ÖS
şaseyi parklardan aldığı için direnç artışı yapıyor buda gösdergede biraz yükselme yapıyor motoru istıp edersen buş depo çeyreğe bile çıkıyor
Gönderen: ocuuun - Şubat 27, 2009, 12:09:32 ÖS

kontak basınca normal yerine iniyo zaten yolda kalıncak bi durum yok yani :D
o zaman sorun yokmuş :D
Gönderen: ORKUN - Şubat 27, 2009, 04:30:34 ÖS
Kafaya takmayın benim benzin ışığım bile çalışmıyormuş yolda kalınca anladım :) her güzelin bir kusuru var bizim güzellerinde bu :)
Gönderen: kadrigunes - Mart 26, 2009, 03:47:36 ÖS
benim aracımdada var parklar açıkken benzin yukarı çıkıyor fuel oluyor dahada çıkıyor sanırım skala bitiyorda öyle duruyor çalıştırınca 10sn de geri iniyor
Gönderen: 16ec813 - Mart 26, 2009, 04:01:59 ÖS
hondalar hep yaparbunu şakagibi :D
Gönderen: ben_asi_gece - Mart 26, 2009, 06:00:06 ÖS
ben bunu espırı konusu olarak kullanıyorum arkadaslar benım araba full goremıo kendını kandırıyoo garıbımm dıorummm ceza odemekdenn :D
Gönderen: sydney - Nisan 22, 2009, 11:19:13 ÖÖ
ewet yaw ben de 2000 ies aldim,
malum benzin isigi yanmiyor, benzin ibresi dengesiz,
kontagi kapatinca bile yerinde duruyor,
ben de dalgaya aldim artik, hondam kafayi buluyor kendi ne gore moduna gore takiliyor diyorum,
saka bi yana sorun elektrik olayinda mi, yoksa depo daki olcum aletinde mi? yoksa ibrede mi?
Gönderen: altunparmak - Nisan 22, 2009, 11:26:25 ÖÖ
ne güsel işte depo kendini full gösteriyo sevınmen lazım :D
Gönderen: ben_asi_gece - Nisan 23, 2009, 06:49:29 ÖS
bende su sekılde konusuyorum fulll yapıoo bazen kendını ne ekonomık araba bılıoo hıcc full olamayacak kendı kendını tatmınn edıooo :D:D zekii araçlarr bu hondalarr yaa :D
Gönderen: CLoWeReNN - Nisan 27, 2009, 04:34:36 ÖS
bende su sekılde konusuyorum fulll yapıoo bazen kendını ne ekonomık araba bılıoo hıcc full olamayacak kendı kendını tatmınn edıooo :D:D zekii araçlarr bu hondalarr yaa :D
:d :d >=ok
Bence bu ısı fazLa kurcaLamamak lazIM adamLar cıKarmıSLar 160 HP yı o motordan sonra demısLerdırkı herseyı bızmı yapcaz kardesım bırazda soforLer dusunsun dıe benzın ıbresını probLemLı yapmısLar zuha :d
Gönderen: ben_asi_gece - Nisan 28, 2009, 03:21:10 ÖÖ
hehehe
Gönderen: dih3342 - Mayıs 08, 2010, 10:21:28 ÖÖ
bendede aynı bazen bayagı bır ıse yarıyor :)  full depo gezıormus gıbı bazen ceyrekde takılıyor 1-2 dk kalıyor ama sona oturunca yuzumdekı mımıkler ufakda olsa degısıyor yaw :)