TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: Sercan - Ağustos 22, 2008, 02:35:05 ÖS

Başlık: Motor Acma
Gönderen: Sercan - Ağustos 22, 2008, 02:35:05 ÖS
bu yeni araclarda motor acma diye bisi var mı?

Ben var diye biliyorum, ama millet de yok diyo siz ne dersiniz?
Başlık: Ynt: Motor Acma
Gönderen: aydbjk - Ağustos 22, 2008, 07:49:05 ÖS
ben de yok diye duydum yeni arabalarda
Gönderen: Fatih Eryol - Ağustos 22, 2008, 08:00:45 ÖS

ben de yok diye duydum yeni arabalarda

Ben pek olduğunu zannetmiyorum çünkü yeni araçların çoğunda devir kesici diye bir metod var ve motor açma olayı yüksek devirle gidilerek yapılıyo. Sınırlama olan bi araçta ne kaadar açma yapılabilirki. 2008 model bi pug 207 i yaklaşık 6 ay kullandım hemde her seferinde tam gaz ilk bindiğimde de 180 km civarıydı bıraktığımda da 180 geçmiyordu.....
Gönderen: japoncu - Eylül 05, 2008, 03:55:37 ÖS
hondalar fabrikada motor acılmıs olarak geliyor zaten bunada rodaj ayarı denıyor bıldıgım kadarıyla opel alırken uyarıyorlar 1000 km 3000 bın devırı gecmeyın dıye örnek olarak verebılırım bunu, ben aracımı alırken sormustum ve fabrikada acıldıgını soyledıler hondada...
Gönderen: quelle - Eylül 05, 2008, 04:24:58 ÖS
yeni olarak yapılan her motorun belli bir rodaj dönemi vardır. Bu dönemde motor ne sağır kalacak şekilde düşük devirde kullanılmalı ne de sürekli olarak yüksek devirde kullanılmalıdır. En ideal kullanım şekli değişken devirlerde kullanmaktır. Sürekli olarak uzun yol gider gibi aynı devirlerde kullanmak yerine şehir içinde değişken hızlarda kullanmak daha mantıklıdır.
Gönderen: gogo3162 - Eylül 12, 2008, 10:32:07 ÖS
bende var diye duydumm hatta denedim doğru beyler ya:S bende 2008 honda civic dream var arabayla 190 a çıkıyorum araba gitmiyo daha:S ama belli bi süre sonra gider umarımm
Gönderen: turbovts2 - Eylül 12, 2008, 10:44:04 ÖS
Honda'nın kullanım kılavuzunda 1000 km boyunca rodaj yapın yazıyor.
Gönderen: öndersoylu - Eylül 14, 2008, 03:11:44 ÖS
BEN HONDA FABRİKADA MOTOR BÖLÜMÜNDE ÇAILIŞIYORUM
ARKADAŞIN YAZDIĞI GİBİ FABRİKADA BANT'TAN ÇIKAN HER CİVİC 2 TURLU BİR TEST SÜRÜŞÜNE TABİ TUTULUYOR FAKAT TEKNİK AÇIDAN OLMASI GEREKEN ARACIN (DEVİRLİ) BİR ŞEKİLDE BELİRLİ BİR KİLOMETRE YAPARAK MOTORUN RODAJA TABİ TUTULMASIDIR BU MOTORUN PERFORMANSINI ARTTIRICAKTIR (altınızdaki gücün farkınada varmanız için rodaj iyibir fırsat)