TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: arıcan - Temmuz 12, 2008, 08:49:22 ÖÖ

Başlık: vtec guzel cevırıyor ama sızce tork sorunu varmı
Gönderen: arıcan - Temmuz 12, 2008, 08:49:22 ÖÖ

merak ettım 7000 devırde bıle 152 nm torku verıyor 1.6 olmasına ragmen ama 160 hp gore azmı sızce
Başlık: Ynt: vtec guzel cevırıyor ama sızce tork sorunu varmı
Gönderen: can34 - Temmuz 12, 2008, 10:09:40 ÖÖ
tork bandı düşmüyor çoğu araçta düşer bu torkun az olmasına rağmen bi avantaj
Gönderen: vti18 - Temmuz 12, 2008, 06:36:43 ÖS
tork fakiri olarak bilinmesine rağmen 1.6 bir motora göre normal bir torka sahip bence...ancak bu torku çok yüksek devirde verdiği için alt devirler ciddi anlamda hissiz...
Gönderen: TTayfuNN - Temmuz 13, 2008, 08:49:32 ÖÖ
Kasası aman aman ağır olmadığı için makul.
Gönderen: SONE-R - Temmuz 13, 2008, 09:04:34 ÖÖ
VTi ın alt devirleri çokta ölü değil şimdi kötülemeyin VTi ı. VTEC altı bile iES ten daha iyi hızlanıyor. Vites oranları çok güzel, sadece 5. vitesi azıcık uzun, 5.vitese atınca hızlanma biraz yavaşlıyor..
Gönderen: infaztim - Temmuz 20, 2008, 05:12:25 ÖS
nekdar devir okadar çok alt dervir hissizliği(atmosferik)
Gönderen: ORKUN - Mart 26, 2009, 05:27:37 ÖS
arkadaşlar bu tork olayı ilginç bir durum vti dediğimiz gibi 153 nm fakat yanında duran 150 hp lik 175 nm ye sahip arabayı kolayca ayırıyor tamam 10 bg daha fazla ama 22 nm daha düşük. bu vti nasıl motor ya :) ben gerçekten anlamadım tork mu? beygir gücümü? aracın hafifliğimi? yüksek devirmi? hangisi daha önemli? ben vti bağımlısıyım :)
Gönderen: canguder - Mart 27, 2009, 11:11:22 ÖS
beygir tork değil sadece , şanzıman sürtünme katsayısı aktarma organları ağırlığı herşeyi göz önünde bulundurmak lazım.Demekki vti herşeyiyle hızlı ve orantılı bir araç.Kısacası herşey önemli.Bunlardan biri eksik olsun isterse araç 200hp olsun işe yaramaz.
Gönderen: sword - Mart 27, 2009, 11:24:24 ÖS
tork beygire göre kıyaslanmaz  hacime göre kıyaslanır  coğu 1,6 araca göre torku iidir sadece doğru devir bandında doğru vitesle gitmesini bilicen. kıyaslamayı yaparken vtı az torklu deil fazla beygirli kısaca:)
Gönderen: gorkem16 - Mart 31, 2009, 01:17:53 ÖS
tork yok eft
Gönderen: vtech07 - Nisan 08, 2009, 12:45:37 ÖÖ
5500 ndevir arkana bakma devir ibresi düşecek mi diyee typere bindirirsin 400 de tabi ilerisi için konusamam....:)
Gönderen: ForEnginePOWER - Nisan 08, 2009, 04:35:35 ÖÖ
Sizce neden HONDA bu kadar çok devir çeviriyo 11.000 bile çeviren var ama diolarki Tork fukarası olarak bilinen HONDA,  bende şu kelimeyi eklemek istiyorum" Beygir olarak sınıfında herkesten üstün olan  HONDA " kelimesini ekliyorum HONDA bütün araçlarının STROK unu (Pistonun en aşağı noktası ile en üst noktası arası) Kısa yapıo bu yüzden çok devir çevirebilio herhangi bir tehlikeye girmio gidip gelme mesafesi kısa olunca fazla bir sarsıntı olmuyo strok kısa olunca bu da yüksek devirde motoru tehlikeye sokmuo fakat Aracın Stroku kısalaştıkça Tork düşüyo yani Devirden kazanıo honda ve Ürettiği torkuda yüksek devirlerde sergilio  bunada diolarki Tork fukarası YANLIŞŞŞŞ peki ozmn 1.6VTİ tork fukarası 3.35 BMW ye tokatı nasıl vuruyo hadi bakalım bunu açıklasınlar ozamn.
AGA En güzel Strok Ayarını HONDA yapıo siz napcanız WV yi FİAT ı  BMW yi
Gönderen: VTI - Nisan 08, 2009, 11:27:07 ÖÖ
3.35i ayrmasına birebir şahit oldun ewet :)
Gönderen: canguder - Nisan 09, 2009, 01:49:04 ÖÖ
3.35i ayıran vti stockmu ?
Gönderen: ForEnginePOWER - Nisan 09, 2009, 02:32:01 ÖÖ
ufak bir yükleme vardı sanırım 
Gönderen: CioBassWorLd - Nisan 09, 2009, 02:34:34 ÖÖ
hocam tmm vti efsana cok iyi gidıo da 335 te trabant diilki bi yanlışınız olmasın yaf ufak dgl buyuk bı mod la bile n a da şansı yok bence vti ın ..
Gönderen: ForEnginePOWER - Nisan 09, 2009, 03:18:07 ÖÖ
hatta stock B20 bile vuruyo tokatı abicim Samsunda Murat abimin B20 Civic V-TEC i vurmuş tokatı gördüm yuotube de sahibinden.com da görmüşünüzdür belki ilanın yazmış oraya reklama gerek yok B20 die
Gönderen: okan_06 - Nisan 11, 2009, 12:15:32 ÖS
bence tork yetersiz bunuda zaten kalkışlarda hisssedebilirsiniz alt devir veya üst devir sırtınızı koltuğa yapıştıramıyor
Gönderen: sword - Nisan 11, 2009, 11:23:54 ÖS
bence tork yetersiz bunuda zaten kalkışlarda hisssedebilirsiniz alt devir veya üst devir sırtınızı koltuğa yapıştıramıyor

hangi 1,6 atmosferik yapıştırıo koltuğa
Gönderen: ForEnginePOWER - Nisan 12, 2009, 01:55:14 ÖÖ

hangi 1,6 atmosferik yapıştırıo koltuğa
Yaniiii :D
Gönderen: vtech07 - Nisan 12, 2009, 01:01:29 ÖS
valla 3.35 bilmem deee 3.30 kadar olanlara bindirir vti.... >=ok
Gönderen: ridvan73 - Nisan 12, 2009, 04:01:17 ÖS
Sizce neden HONDA bu kadar çok devir çeviriyo 11.000 bile çeviren var ama diolarki Tork fukarası olarak bilinen HONDA,  bende şu kelimeyi eklemek istiyorum" Beygir olarak sınıfında herkesten üstün olan  HONDA " kelimesini ekliyorum HONDA bütün araçlarının STROK unu (Pistonun en aşağı noktası ile en üst noktası arası) Kısa yapıo bu yüzden çok devir çevirebilio herhangi bir tehlikeye girmio gidip gelme mesafesi kısa olunca fazla bir sarsıntı olmuyo strok kısa olunca bu da yüksek devirde motoru tehlikeye sokmuo fakat Aracın Stroku kısalaştıkça Tork düşüyo yani Devirden kazanıo honda ve Ürettiği torkuda yüksek devirlerde sergilio  bunada diolarki Tork fukarası YANLIŞŞŞŞ peki ozmn 1.6VTİ tork fukarası 3.35 BMW ye tokatı nasıl vuruyo hadi bakalım bunu açıklasınlar ozamn.

Honda'nın stroku diğerlerinden daha uzun, karıştırıyorsun.
Gönderen: mar1lyn - Nisan 12, 2009, 04:15:06 ÖS
bende honda fanatiğiyim ama biraz objektir olmak lazm hangi kasa 3 30 u geçmiş motor mod olmayan dıştan modifiyeli bir vti ?
gormeden inanmam ozman s2000 i falanda geçiyor bu makine :)
Gönderen: fikito - Nisan 12, 2009, 04:22:45 ÖS
abi vti dehşet bir makina ama kesinlikle tork eksigi var zaten hondada tork olsa piyasada geçemedigi makina kalmaz ferrari hunter oluruz :P :D
Gönderen: drhot - Nisan 12, 2009, 05:34:14 ÖS
koltuga yapısamadım daha ikinci vitese takarken..bunu 320i de bile yasarsınız...vites aralıkları uzun biraz bence tork ile ilgili cok sıkıntı yok...yeni kasa civic sedanlar biraz daha aile arabası tarzında yapılmıs.
Gönderen: ridvan73 - Nisan 12, 2009, 07:18:38 ÖS

Sözümü düzeltiyorum:Honda'nın D16 serisi motorunun stroku diğerlerinden daha uzun
Gönderen: okan_06 - Nisan 12, 2009, 08:17:24 ÖS
arkadaşlar tamam hondayı seviyoruz ama gerçekten objektif olalım bende de eskiden vti vardı bu araçlar gerçekten güzel ama roket değil 330 la kıyaslamayın 1.6 klasmanına sokuyorsunuz sırtınızı koltuğa yapıştırmaz diyorsunuz birde 330 u yer diyorsunuz ben anlamadım bu işi :)
Gönderen: ForEnginePOWER - Nisan 13, 2009, 12:22:50 ÖÖ

Sözümü düzeltiyorum:Honda'nın D16 serisi motorunun stroku diğerlerinden daha uzun
Bende Diorumki abicim Strok uzunsa Honda nın diğer araçlara göre neden daha çok devir çevirebilio acaba strok uzun olursa yüksek devirlere çıkmak biraz zor ve imkansız gibi bişey  olur die düşünüyorum çünki belli bir devirden sonra motor osarsıntıya dayanmaz die düşünüyorum...
Gönderen: mar1lyn - Nisan 13, 2009, 01:07:18 ÖÖ
arkadaşlar tamam hondayı seviyoruz ama gerçekten objektif olalım bende de eskiden vti vardı bu araçlar gerçekten güzel ama roket değil 330 la kıyaslamayın 1.6 klasmanına sokuyorsunuz sırtınızı koltuğa yapıştırmaz diyorsunuz birde 330 u yer diyorsunuz ben anlamadım bu işi :)

yani ole bişi warsa biz boşuna bukadar para harcamışız :) sokelm herşeyi stock binelm :)
sadece hız limitörü kaldırılmış 330 3 kişi s2000 de ben wrdım 2kişi açık filtre ve egzoz var hoş 2 side tanıdık çok denedik s2000 e çok ciddi fark yapıyor
hafif yüklü bile olsa vti geçiyorsa s2k typeR halt etmiş diyorum :)
Gönderen: xxsnakexx - Nisan 13, 2009, 01:24:37 ÖÖ
valla ben sımdı gordum konuyu vti bılmem ama s2000 gecıcek 3.30 yok suanda yuklu 3.30ları bıle gecıyo s2000ler cok denedık ama 3.30 bıde fark atıyo demıssın yanlıs yazdın sanırım >=ok
Gönderen: ForEnginePOWER - Nisan 13, 2009, 02:24:45 ÖÖ
Hımm Demekki Stok değilmiş aga Honda....
 yaa bu arada Sk2 nasıl geçilio 330 a yahu bu BMW 330Cİ topu topu 230 beygir  222 Nmetre tork üretio
1/4 mile  12.858 Saniyede @ 148 Km/H yapıo bu arada
Gönderen: mar1lyn - Nisan 13, 2009, 10:23:09 ÖÖ
ozman 330 güzel oyun oynamış defalarca denedi s2000de iyi durumda ******ın hondasıydı
vites kaçırılmadı hiç dediğim gibi fark oldu ama hepsinde fabrika verilerini bilmiyorum
ama işte vti 330 deyince şaşırdım o yaşadığım olay sonrası hele şimdi çıkan 335 ler şaka makinesi denemelerini izledm e46 m3 e
birkaç boy fark atıyor :)
Gönderen: xxsnakexx - Nisan 13, 2009, 05:58:23 ÖS
valla bı 3.30 un s2000 gecıcegı aklıma bıle gelmez benım bı arkadasımda var 3.30 headers komple eisenmann egzos super chıp grupm fıltre ama ona ragmen standart s2000 gecıyo cok defa denedık ;)
Gönderen: canguder - Nisan 22, 2009, 12:23:52 ÖÖ
s2000 vs 3.30 derseniz kesinlikle s2000 derim. Vti ile 3.30 derseniz ikiside stock ise 3.30 derim. 3.30 motoru büyük olmasına rağmen o kasayla hiç uyumlu değil.Bmw güçlü motorlar üretiyor ama hep eksik birşeyler var yani istenilen gücü veremiyor.Benim aklımdaki 3 ve 5 serisi imajı hantal kasalara sahip araçlar.M ve Z serisi bunların dışında. 3 ve 5 serisi gerçekten motorun hakkını veremiyor benim görüşüm böyle.
Gönderen: CLoWeReNN - Nisan 22, 2009, 03:53:30 ÖS
bEN bi VTI deLısı oLArak ve uzuLerek soyLuorum kı 3.30 aLır, kalkısta VTI hafıf bı kafa uzatır sonra 3.30 kopar qıder kardesım .. stock 3.30 ıle stock VTI karsıLastırıLamaz ! Bu arada konu daqıLıo beyLer ııce topLayaLım   >=ok
Gönderen: mar1lyn - Nisan 22, 2009, 03:55:31 ÖS
3.30 eskileri 240 + yenileride 272 hp
bence 3.0 motor için gayet makul bir güç gidişide hiç yabana atılamayacak türden
eğer kullanıp deniyipte beğenmediyseniz yani hantal bulduysanız muhtemelen çok extrem araçlarla kıyaslıyorsunuzdur bence
hele 3 serisinin yeni çıkardığı 3.35 i hiç konuya katmıyorum şaka makinesi kendisi :)
Gönderen: CLoWeReNN - Nisan 22, 2009, 04:19:11 ÖS
3.30 eskileri 240 + yenileride 272 hp
bence 3.0 motor için gayet makul bir güç gidişide hiç yabana atılamayacak türden
eğer kullanıp deniyipte beğenmediyseniz yani hantal bulduysanız muhtemelen çok extrem araçlarla kıyaslıyorsunuzdur bence
hele 3 serisinin yeni çıkardığı 3.35 i hiç konuya katmıyorum şaka makinesi kendisi :)
3.30 un VTİ ı gecmesı ıcın baska bı sebep daha :d
Gönderen: poseidon999 - Nisan 22, 2009, 05:27:53 ÖS
3000 CC bir araçla bunun katılımı kadar CC'si olan bir vti'ı karşılaştırmak ve üzerinde bu kadar
tartışmak bile bence honda'nın (vti'ın) bir başarısıdır.
Gönderen: mar1lyn - Nisan 22, 2009, 09:08:40 ÖS
3000 CC bir araçla bunun katılımı kadar CC'si olan bir vti'ı karşılaştırmak ve üzerinde bu kadar
tartışmak bile bence honda'nın (vti'ın) bir başarısıdır.

ben honda fanatiğiyim bmwlere de antipati duyuyorum ama bu karşılaştırmanın yapılması vti ın başarısı değil
vti sahiplerinin çok uçmasından kaynaklanıyor bence :)
bole karşılaştırmalara gerek bile yok
hepsi kendi çapında iyi arabalar en nihayetinde
Gönderen: ForEnginePOWER - Nisan 23, 2009, 09:16:17 ÖS
Şöle bişey daha Arkadaşlar 3000cc 6 silindir bir VTİ düşünün Stock kaç Hp olur tahmin edin hesaplayın M ve Z leri  bile katlayabilir bence kısa mesafedede uzun yoldada
birde şunu unutmayalım 98 model bir Vti ile 2008 modeli karşılaştırıyoruz 10 sene de neler neler HONDA bu
Gönderen: mar1lyn - Nisan 24, 2009, 12:59:05 ÖÖ
Şöle bişey daha Arkadaşlar 3000cc 6 silindir bir VTİ düşünün Stock kaç Hp olur tahmin edin hesaplayın M ve Z leri  bile katlayabilir bence kısa mesafedede uzun yoldada
birde şunu unutmayalım 98 model bir Vti ile 2008 modeli karşılaştırıyoruz 10 sene de neler neler HONDA bu

nsx olabilir mesela ;)
Gönderen: vtech07 - Nisan 28, 2009, 10:15:00 ÖÖ
1.6 sınıfının en manyak arabası vti dir bu tartışılmas bilee...
Gönderen: ForEnginePOWER - Nisan 28, 2009, 01:30:01 ÖS
1.6 sınıfının en manyak arabası vti dir bu tartışılmas bilee...
Aynen babacan
Gönderen: ForEnginePOWER - Nisan 28, 2009, 01:33:34 ÖS
nsx olabilir mesela ;)
NSX V6 ya abi birazcık başarısız gibi  Sıra 6 olsa ama K20A Tarzı yapılsın Artık tüm dünyanın hayalindeki araç olur
Gönderen: mar1lyn - Nisan 28, 2009, 10:12:01 ÖS
stokta çok başarılı ama youtube da denemeleri war
yenisi geliyo w10 :)