TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => Motorsporları => Konuyu başlatan: recepyuksel - Temmuz 06, 2008, 09:30:46 ÖS

Başlık: Honda 3'ncü Oldu :)
Gönderen: recepyuksel - Temmuz 06, 2008, 09:30:46 ÖS
Arkadaşlar Formula 1 de bir mucize gerçekleşti ve Honda 3'ncü oldu.  Darısı 1'ncilige işallah.
Hadi Barrichello emekli olmadan şu hondayı 1 kez olsun 1'nci görmek istiyoruz seninle...

Pilotlar klasmanında 3 pilot 48 puanla 1'inciligi payalaşıyor. Süper bir sezon oluyor bu sezon. Formula 1 böyle zevk veriyor adama. Özlemiştik bu günleri.
katılımtan sonra barrichello nun sözleri. haber, Turkiyef1.com'dan alınmıştır.

Bu sezon Honda'yu ilk kez podyuma çıkaran Barrichello bu sonuçla kariyerinin 62. podyum finişini yapmış oldu.

Uzun süredir ön sıralardan uzak kalan tecrübeli Brezilyalı pilot, katılımın mükemmel geçtiğini ve podyuma çıkma inancını hiçbir zaman kaybetmediğini söyledi.

Barrichello, "Kendime olan inancımı asla yitirmedim. Açıkçası benim için şanslı bir gündü. Yağışlı havaları koşullarını seviyorum. Mükemmel bir katılımtı" dedi.

Brezilyalı pilot, "Pit stopta küçük bir problem yaşadım. Yakıtım olduğunu düşünüyordum fakat gitmeme müsaade etmediler. Fakat bu küçük bir problemdi. Ekstrem yağış lastiklerine geçmek çok doğru ve kritik bir karar oldu" diye konuştu.

Barrichello, "İçerden dışarıya çıkarken rakiplerimi geçiyordum. Sihirli bir sürüş gibiydi. Lastiklerin gerçekten doğru bir tercih olduğunu anladım. Ayrıca Club'da dışarı çıktığımda neredeyse duvara vuruyordum. Bu, katılımın en zorlu anlarından biriydi benim için" dedi.

Şampiyonada şu an 10. sırada yer alan 36 yaşındaki Barrichello, Formula 1'de katılımmayı hala çok sevdiğini ifade etti.

Honda pilotu, "Harika bir duygu. Sanki genç bir sürücü gibiyim. Problemlere gülümsüyorum ve daha çok çalışıyorum. Bu sporu seviyorum. Hızı seviyorum. Bunsuz yaşayamam" dedi.
Başlık: Ynt: Honda 3'ncü Oldu :)
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Temmuz 06, 2008, 09:54:00 ÖS
Tebrikler.. Kazasız belasız katılımlar ..
Gönderen: honda_team - Temmuz 07, 2008, 07:04:10 ÖÖ
Tebrikler HONDA
Gönderen: aRasaLg - Temmuz 13, 2008, 10:41:51 ÖS
tebrikler honda.başarıların devamını dileriz.
Gönderen: miliitary01 - Temmuz 13, 2008, 11:44:40 ÖS
valla artık toyotanın bile gerisinde olmaktan sıkılmıştım iyi oldu valla...tebrikler.şu makinanın başına adam gibi bi pilot geçmedi ki honda napsın?verceksin alonsoya direksiyonu ferrari falan vızz gelir.açtımı vtec i   ;) fuuuuu diye, kimse durduramaz vallahi.
Gönderen: yunusferman - Temmuz 14, 2008, 11:17:52 ÖÖ
pilotaj değil teknolojide sorunlarını bitirmiş bi rmc laren ferrari ve bmw nin hemen her zaman ilk üçü alacaktır..
honda  bu katılımta büyük bir kumar oynadı.. ve katılımın belli bölümünde tüm takımlar normal yağmur lastikte iken barricello  yoğun yağmur lastiklerine geçti..ingiltere silverstone havasını bilen bilir.. aslında bilinmez  5 dakka lapa lapa yağmur yağıp 5 dakka sonra güneş açabilir.. katılımı canlı olarak izledim yağmurun kesilmemesi için bildiğim tüm duları ettim.. bu lastikler kuru zeminde 1 tur sonra resmen eriyor çünkü.. yağmur bu bölümde hiç kesilmedi ve honda için mutlu son oldu..
aslında tüm katılımlarda bu tür riskleri almak lazım .. başka türlü bu 3 takımı yakalamak kolay değil
sonuçta 9 onculukla 20 nci arasında fark yok..
tebrikler ve tşk HONDA
Gönderen: recepyuksel - Temmuz 14, 2008, 11:52:32 ÖÖ

pilotaj değil teknolojide sorunlarını bitirmiş bi rmc laren ferrari ve bmw nin hemen her zaman ilk üçü alacaktır..
honda  bu katılımta büyük bir kumar oynadı.. ve katılımın belli bölümünde tüm takımlar normal yağmur lastikte iken barricello  yoğun yağmur lastiklerine geçti..ingiltere silverstone havasını bilen bilir.. aslında bilinmez  5 dakka lapa lapa yağmur yağıp 5 dakka sonra güneş açabilir.. katılımı canlı olarak izledim yağmurun kesilmemesi için bildiğim tüm duları ettim.. bu lastikler kuru zeminde 1 tur sonra resmen eriyor çünkü.. yağmur bu bölümde hiç kesilmedi ve honda için mutlu son oldu..
aslında tüm katılımlarda bu tür riskleri almak lazım .. başka türlü bu 3 takımı yakalamak kolay değil
sonuçta 9 onculukla 20 nci arasında fark yok..
tebrikler ve tşk HONDA

Bu üçüncülükte seninde payın var. O kadar duayı kimse etmez. :) Teşekkürler...
Hondayı hep ilk 8'de görmek istiyorum. Toyota'dan ne eksigimiz var...
Gönderen: Sercan - Ağustos 20, 2008, 05:48:36 ÖS
bu durmda olmaması gerekiyor hondanın...
Gönderen: Sercan - Ağustos 20, 2008, 05:48:59 ÖS
yinede tebrikler
Gönderen: alfaus007 - Ağustos 21, 2008, 11:11:39 ÖÖ
honda ancak 4 .cü olur ferrariyi mclaren i bmw yi geçmesi zor(marka klasmanında)