TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Type R - Civic / Integra (DC,EP,FK) => Konuyu başlatan: astracoupe - Nisan 15, 2008, 11:42:03 ÖS

Başlık: FN2 problemleri - GENEL BİLGİ PAYLAŞIMI
Gönderen: astracoupe - Nisan 15, 2008, 11:42:03 ÖS
merhaba arkadaşlar
bugün bass ve amfi takdırdım. tam iş bitti derken arac birden stop etti ve tüm denemelermize rağmen çalışmadı :(
aslında aracı kendi kendini kilitlemiş. tam ifade edemedim kusura bakmayın :)
aracın sol tarafında direksiyon yanında alt kısımda bir düğme var. oraya basmak gerekiyormuş böyle durumlarda. düğmeye basınca sorun çözüldü
bilginiz olsun yani arkadaşlar
Başlık: Ynt: fn2 çalışmadı
Gönderen: ali - Nisan 16, 2008, 10:38:19 ÖÖ
elektronik olup olmadığını bilmiyorum ama, vti ların da sağ torpido içinde de öyle bi düğme vardı, bana da bi ustam söylemişti, kilitlerse araç, o düğmeye basacaksın diye.

tşkler bilgi için...
Gönderen: Seko - Nisan 16, 2008, 02:23:32 ÖS
reset atmak lazım demekki ara sıra araclara :) :)
Gönderen: RattleSnake - Nisan 16, 2008, 03:29:34 ÖS
reset atmak lazım demekki ara sıra araclara :) :)

windows kullanıyor ozaman bu arabalar :):):):)
Gönderen: mutunch - Nisan 17, 2008, 01:06:35 ÖS

elektronik olup olmadığını bilmiyorum ama, vti ların da sağ torpido içinde de öyle bi düğme vardı, bana da bi ustam söylemişti, kilitlerse araç, o düğmeye basacaksın diye.

tşkler bilgi için...

o düğme benim kullanma kılavuzundan okuduğum kadarıyla kaza anında otomatik olarak benzin kesicisini devre dışı bırakan düğme. kaza yaptıktan sonra araba eğer benzini kesmişse ona basmak gerekiyormuş.
Başlık: FN2 problemleri
Gönderen: sisss - Nisan 20, 2008, 03:53:24 ÖS
benim arabada hoşuma gitmeyen ama duzeltilebileceğini umduğum 3 problem var. 1.)arabanın fren sistemi berbat type-r olmasına rağmen hemde. fren kaliperlerinin üzerinde type-r logosu var sanırsınızki brembo ama gel görki hiçte ööle değil. birde disklerin arka tarafına alüminyumdan büyük bir plaka varki ne işe yaradığını henuz anlamadım ve araştırmadım acıkcası. 2.)debriyajdan özellikle sıkışık trafikteyken her basıldığında çat diye bir ses geliyor ama otomatik debriyajın o switch sesi değil başka bir ses. 3.)birde bu bi hata değil belki ama emniyet kemerlerini kullanmadığın zaman koltuğun kenarlarındaki omuz destek çıkıntısına asmazsan surekli etrafa carpıyor ve ses yapıyor sanki oraya asmak zorundasın gibi. zaten oraya asmadığında da kemere ulaşmak bi işkence. aynı sorunlar sizdede varsa paylaşırsanız sevinirim. bunun dışında araba mukemmel ötesi.
Başlık: Ynt: FN2 problemleri - GENEL BİLGİ PAYLAŞIMI
Gönderen: ALG - Nisan 20, 2008, 05:45:49 ÖS
FN2 de yaşanan sorunları burada paylaşırsak daha aydınlatıcı olur arkadaşlar.

Tşkler.
Gönderen: maestro_es - Nisan 22, 2008, 01:33:37 ÖÖ

benim arabada hoşuma gitmeyen ama duzeltilebileceğini umduğum 3 problem var. 1.)arabanın fren sistemi berbat type-r olmasına rağmen hemde. fren kaliperlerinin üzerinde type-r logosu var sanırsınızki brembo ama gel görki hiçte ööle değil. birde disklerin arka tarafına alüminyumdan büyük bir plaka varki ne işe yaradığını henuz anlamadım ve araştırmadım acıkcası. 2.)debriyajdan özellikle sıkışık trafikteyken her basıldığında çat diye bir ses geliyor ama otomatik debriyajın o switch sesi değil başka bir ses. 3.)birde bu bi hata değil belki ama emniyet kemerlerini kullanmadığın zaman koltuğun kenarlarındaki omuz destek çıkıntısına asmazsan surekli etrafa carpıyor ve ses yapıyor sanki oraya asmak zorundasın gibi. zaten oraya asmadığında da kemere ulaşmak bi işkence. aynı sorunlar sizdede varsa paylaşırsanız sevinirim. bunun dışında araba mukemmel ötesi.

Senin bu saydığın sorunların aynılarını ben de çektim ve aynen katılıyorum. yalnızca o debriyajdan gelen sese aldırma çünkü o normal bir ses. cruise control fonksiyonunun algılayıcısından gelen bir ses. hani cruise control açıkken debriyaja dokunsan bile devre dışı kalıyo ya?? işte o algılayıcından geliyo o ses. hepimizde var yani rahat ol aldırma.
            Benim arabada çok ama çok sinirimi bozan şey ise: her arkaya birini bindirdiğimde kendi koltuğumu yeniden ayarlamak. işte bu gerçekten can sıkıcı ama bu konuda pek yapabilecek bişey yok maalesef.
Gönderen: fn2silver06 - Nisan 22, 2008, 11:26:31 ÖÖ
frenlerden gelen ses bendede var ve sinir hastası etti benide..özellikle 100 ün üstündeyken fren yapınca gokart freni gibi hissettiriyo..servise gittim normal dediler!!! araştırdım disklerin adiliğinden kaynaklanıyo yani disklerin değişmesi gerek garantiden ama servise göre normalmiş bu problem!!
Gönderen: sisss - Nisan 23, 2008, 08:39:39 ÖÖ

Senin bu saydığın sorunların aynılarını ben de çektim ve aynen katılıyorum. yalnızca o debriyajdan gelen sese aldırma çünkü o normal bir ses. cruise control fonksiyonunun algılayıcısından gelen bir ses. hani cruise control açıkken debriyaja dokunsan bile devre dışı kalıyo ya?? işte o algılayıcından geliyo o ses. hepimizde var yani rahat ol aldırma.
            Benim arabada çok ama çok sinirimi bozan şey ise: her arkaya birini bindirdiğimde kendi koltuğumu yeniden ayarlamak. işte bu gerçekten can sıkıcı ama bu konuda pek yapabilecek bişey yok maalesef.

maestro debriyajdaki o ses başka sanırım abi yaa. yani senin dediğin ses de var tamam ama o çok hafif bi ses duyulmuyor sadece hissediliyor ve daha debriyaja basar basar basmaz geliyor. oysa benim bahsettiğim ses daha altlarda yani zemine çok yaklaştığında çıkıyor ve bayağı yuksek bir ses. 10.000 km. olmasını bekliyorum heralde serviste duzeltilir. senin sorununda çok sıkıcı benim başıma pek gelmiyor o olay çünkü arka tarafa henuz kimseyi almadım kolay kolayda almam heralde.
Gönderen: fn2silver06 - Nisan 23, 2008, 05:44:51 ÖS
aman arkadaşlar ben yayları değiştirmiştimya siz değiştirmeyin geri çıkarttım araba kendine geldi..yoltutuş artıyo yayla ama cok sert oluyo araba dağılcak sandım..
Gönderen: sisss - Nisan 23, 2008, 07:06:47 ÖS
hadii yaaa. üzüldüm şimdi bende yayları değişmek istiodum çok sert oldu demek. e peki nasıl düşürcez abi biz arabayı yere. coilower desen daha sert olacak. naapıcaz ??
Gönderen: fn2silver06 - Nisan 24, 2008, 10:38:24 ÖÖ
valla yay fazla pahalı bişey değil istersen bi dene ama arabadan nefret edebilirsin..çukura girdikçe arabayı yolda bırakasım geliyodu şimdi yeniden keyif almaya başladım..coilover da bence gereksiz arabanın yayları iyi gerçekten arabayı yolda tutabiliyo vede rahat gerçekten..eğer 100 hp artırırsan gücünü ozaman coilowerda yeni fren sistemide şart..ben şimdi bi supercharger kiti buldum getirtebilirsem onu deniycem bakalım ama tahminimce 1-2 ayda anca gelir..
Gönderen: fn2silver06 - Nisan 24, 2008, 10:39:30 ÖÖ
sağ ön koltuğundan ses gelen varmı???
Gönderen: fn2silver06 - Nisan 24, 2008, 10:40:48 ÖÖ
arabamın resimlerini ekleyemiyorumnasıl yapcam???
Gönderen: sisss - Nisan 24, 2008, 12:43:39 ÖS
sağ ön koltuktan benimde ses geliyor biraz geriye yatırınca geçiyor ama can sıkıcı yinede.
Gönderen: sisss - Nisan 24, 2008, 12:45:16 ÖS
supercharger kitimi 1/1 uymlu bizim araç için. nerden getirticeksin belki yardımcı olabilirim. yurtdışında biçok ülkede tanıdıklarımız var.
Gönderen: fn2silver06 - Nisan 26, 2008, 01:24:39 ÖS
evet 1/1 uyumlu ama ellerinde hzırda yokmuş imal edilmeside 2-4 ay arası srüyomuş..dediklerine göre %55 güç artırıyomuş.bakalım fiyatını mail atcaklar.
Gönderen: maestro_es - Nisan 27, 2008, 01:28:55 ÖÖ

evet 1/1 uyumlu ama ellerinde hzırda yokmuş imal edilmeside 2-4 ay arası srüyomuş..dediklerine göre %55 güç artırıyomuş.bakalım fiyatını mail atcaklar.

TTS çıkardı mı acaba bizim kasa için bi sc kiti?
Gönderen: sisss - Nisan 27, 2008, 11:04:44 ÖÖ

acaba supercharger uygulamasında motorun başka yerlerindede değişikliğe gitmek gerekiyormu piston kol vs. yoksa arabamızın kendi parçaları %55 lik güç artışı için yeterlimi. birde bu uygulama için motor indirilmiyor sanırım doorumu.
Gönderen: fn2silver06 - Nisan 27, 2008, 09:34:26 ÖS
yok işte sc nin güzelliği burda..lego gibi takıyosum 1/1 uyumly olursa cok kolay ..jtune diye bi marka avusturalyalı.2-4 ay arası beklemek gerekiyomuş ..hiç bi parçayla oynamayada gerek yok,vede turbodan çok daha uzun süre sorunsuz kullanılıyo.tek sorun turbo gibi canın isterse büyütemiyosun..bizim arabalar zaten atmosferik,dolayısıyla problemsiz olsun sanayide yaşlanmıyım diyosan sc.ama tabiki turbo ayrı zevk.keşke arabalar fabrika cıkışı turbo olsaydı diyorum..ben bu kiti kesin getirtcem turbo yapcaktım ama vazgeçtim elbet bi gün honda mühendislerinin beyni çalışırda turbo kullamaya başlarlar ozamanda zaten problem kalmaz :)
Gönderen: fn2silver06 - Nisan 27, 2008, 09:35:34 ÖS
ha bide catback egzos ve beyinde var kitin içinde..toplam 16 kalem parça var kitde
Gönderen: ali - Nisan 28, 2008, 10:30:56 ÖÖ

ha bide catback egzos ve beyinde var kitin içinde..toplam 16 kalem parça var kitde

fiyat ne civarda?
Gönderen: fn2silver06 - Nisan 28, 2008, 10:44:29 ÖÖ
bekliyoruz hala cevap gelmedi ama tahmini 6-7000 dolar
Gönderen: sisss - Nisan 28, 2008, 12:33:16 ÖS
fiyat gelince paylaşırsan sevinirim. alınabilir diye dusunuyorum bende.
Gönderen: maestro_es - Nisan 28, 2008, 10:38:48 ÖS

bekliyoruz hala cevap gelmedi ama tahmini 6-7000 dolar

6-7000 dolar kargo dahil fiyatı dimi? eğer öyleyse bence değer fiyatına. 300 beygirle m3 dinlemez alet sonuçta :)
Gönderen: fn2silver06 - Nisan 29, 2008, 12:27:03 ÖÖ
kargoyla okadar az tutsa keşke bu işin bide gümrük kısmı var yaklaşık  10.000 tutar gibi geliyo
Gönderen: bob06 - Nisan 30, 2008, 03:17:38 ÖS
şu debriyaj muhabbeti bendede var. servise gittim cruise control den falan o öyle dediler. gıçırt edio bastında. çok sinir bozucu gerçeten... arkadaşlar merak ettim bi konu neden fn2 ye parça çıkmadı hiç. mugen bi tek parça dahi üretmemiş.. canım sıkılmaya başladı aracı isteyen varsa satabilirim!
Gönderen: bob06 - Nisan 30, 2008, 03:18:53 ÖS
bi sorun daahaa var ön gösterge panelinin camı plastikten üretilmiş. çukurlara girdimde ses yapıyo.
Gönderen: fn2silver06 - Nisan 30, 2008, 03:35:40 ÖS
ne kadarki 2. eli???
Gönderen: bob06 - Nisan 30, 2008, 04:00:51 ÖS
sahibinden.com a koymuşlar 55 istiyo siyah bitane.  herhalde o fiyatlardır. bu resimdeki senin alet mi! alıntımı.jantlar siyah? bi resmi göndersen baksak nası duruyo!
Gönderen: maestro_es - Nisan 30, 2008, 04:20:38 ÖS

sahibinden.com a koymuşlar 55 istiyo siyah bitane.  herhalde o fiyatlardır. bu resimdeki senin alet mi! alıntımı.jantlar siyah? bi resmi göndersen baksak nası duruyo!

0kmsi 67 olan araba nası 55'e gider ya? ikinci el 40.000 km'deki ep3 45.000lira. adamın en az 60.000 km gitmiş olması lazım. ben olsam 60tan aşağıya vermezdim.
Gönderen: sisss - Mayıs 01, 2008, 10:24:36 ÖÖ

bi sorun daahaa var ön gösterge panelinin camı plastikten üretilmiş. çukurlara girdimde ses yapıyo.

göstergeden gelen ses bendede vardı muzik sistemini yaptırdıgım yerde hallettirdim ama gercekten cok sinir bozucuydu haklısın. istersen yardımcı olurlar sanada yeşilköyde "byfe" diye bi firma.
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 01, 2008, 10:49:38 ÖÖ
evet 55 cok az enaz 58 eder bence..mesela sisss gibi yazdığımın altında resimlerin cıkmasını istiyorum nasıl oluyo nasıl yapcam?
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 01, 2008, 10:52:25 ÖÖ
bob06 bence acle etme sabırlı ol sonra parçalar cıkınca üzülürsün. yakında cıkar parçalar.
Gönderen: bob06 - Mayıs 01, 2008, 11:28:11 ÖÖ
siss sen yeşilköy tarafındamısın? ben senin arabayı gördüm florya civarlarında bi kaç kez! senmisin bilmiorum? ben floryadayım. birde parça çıkacak gibi değil ben türkiyedeki ilk tayyar sahibiyim. caddeye inen ilk araç. sıkıldım artık 1 sene oldu parça çıkmadı.. şekil yapmak istiorumm kardeşiimm nerde buu devlett:))
Gönderen: bob06 - Mayıs 01, 2008, 11:38:02 ÖÖ
arkadaş fiyatı 60 a yükseltmiş sahibinden com da. duydu sesimizii.. gerçekten alıcılar varsa aracı satıcam ben. ilgilenen arkadaşlar varsa. konuşabiliriz haberiniz olsun..
Gönderen: sisss - Mayıs 01, 2008, 12:25:37 ÖS

arkadaş fiyatı 60 a yükseltmiş sahibinden com da. duydu sesimizii.. gerçekten alıcılar varsa aracı satıcam ben. ilgilenen arkadaşlar varsa. konuşabiliriz haberiniz olsun..

bob parçalar çıkmadı diye arabamı satılır yapma yaa. cıkacak sabret biraz daha biz bu aracları ilk alan kişileriz bende eylülde aldım mesela ama daha yeni yeni piyasaya sürülüyor araçlar ben tahmin ediyorum çok yakında çıkar hertürlü modifikasyon kitleri. sen mugen parçalarımı bekliyorsun yoksa diğer markalarımı. ama sen bu araba beni tatmin etmedi sıkıldım daha farklı bişey alırım diye düşünüyorsan onada saygı duyarım ki ben zaman zaman öyle düşüncelere kapılıyorum. bu arada florya civarlarında değilde yeşilköyde sıksık bulunuyorum görmüş olman normal. benim işyerim ikitellide belki oradada görmuş olabilirsin. çünkü ben bazen masko taraflarında gri bi fn2 göruyorum.
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 01, 2008, 12:27:15 ÖS
58 den aşağı verip arabanın piyasasını boş yere düşürmeyin beyler yazık olur. j tune diye bi firma sc kiti çıkarmış diğerleride yakında çıkarır sabıııırrr
Gönderen: sisss - Mayıs 01, 2008, 12:28:50 ÖS

evet 55 cok az enaz 58 eder bence..mesela sisss gibi yazdığımın altında resimlerin cıkmasını istiyorum nasıl oluyo nasıl yapcam?

abi profil ayarlarına giriyorsun orada imza bölümüne istediğin boyuttaki (çok büyük olmasın) resimleri "image shack" programını kullanarak yapıştırıyorsun oldu bitti işte.
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 01, 2008, 12:29:36 ÖS
sağolasın
Gönderen: sisss - Mayıs 01, 2008, 12:35:12 ÖS
Kimlik bilgisini değiştir
Kimlik bilgisi
İmza bölümüne yapıştır.
Gönderen: bob06 - Mayıs 01, 2008, 01:51:53 ÖS
aynen öle masko dayım. sıkıldım artık ya. bide yollar bıktırıyor beni, çok sert araba bi yere gidiyorum içim dışıma çıkıyo, geçen otobanda uçuyodum viyadukte.. yoll yok yolll rahat rahat basamıyosn. daha konforlu bi coupe düşünüorm. bu arada ben arabayı satmadan gazlayalım bi gün beraber. memnun olrm.
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 01, 2008, 02:31:26 ÖS
fiyatlar geldi %50  güç veren sc kiti 12500+2000 dolar kargosu burda gümrüğü şusu busu 15000 i bulur bence gereği yok birazdaha beklemek lazım gibi gözüküyo 3-5 aya alternetifi çıkar elbet.
Gönderen: sisss - Mayıs 01, 2008, 02:55:51 ÖS
valla bende memnun olurum da bu gazlama olayı gündüz saatlerinde pek olmuyor. gece de ben pek özellikle tek başımayken arabayı almıyorum çünkü ehliyeti kaptırdım 2 seneliğine alkolden 6 ayı kaldı eger satmazsan ozamana kadar seve seve.
Gönderen: sisss - Mayıs 01, 2008, 03:01:03 ÖS

fiyatlar geldi %50  güç veren sc kiti 12500+2000 dolar kargosu burda gümrüğü şusu busu 15000 i bulur bence gereği yok birazdaha beklemek lazım gibi gözüküyo 3-5 aya alternetifi çıkar elbet.

15.000$  çok fazlaymış gerçekten. buarada resimleri yukleyemedinmi sen.
Gönderen: kmorbulut83 - Mayıs 02, 2008, 02:44:00 ÖÖ
abıler sızdede oluyormu acayıp tas ızı goruyorum ben bende 3-4 tane var yanı ...sızlerde de oluyormu  bu??? bıde ısteyen varsa bende satarım :)
Gönderen: sisss - Mayıs 02, 2008, 06:29:29 ÖS
taş izi tam bela ya. ben film kaplattım kaputa ama biraz geç oldu keşke ilk aldığımda yapsaydım. gerçi rötuş boyasıyla kapatıp sonra kaplattım ama yinee dikkatli bakınca belli oluyor.
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 02, 2008, 11:40:00 ÖS
bendede var taş izi çok sinir bozucu bişey.Aslınd ön tarafı tamamen film kaplatmak lazımmış.bu arada ben bu resimleri ekleyemiyorum beceremedim bi türlü
Gönderen: kmorbulut83 - Mayıs 03, 2008, 10:31:42 ÖS
abiler birde arka amastorlerden gıcırtı gelıyor  bıde sabahları bır ses oluyor arkadan bole lık lık gıbı bır anlık sonra gecıyor

dıreksıyonu tam tur oldug yerde cevırınce sonuna dogru arka amastorlerden bole gıcırdama gelıyor gerılıyor gıbı sızlerde mevcut mu bu ???
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 05, 2008, 01:24:41 ÖS
gıcırtı var bendede sabah servise  bıraktım akşam alcam bakalım neymiş.sağ önden geliyo benimde fren yapınca ve kalkarken çıtçıt bi ses geliyo.koltuktaki seside 4. söyleyişim bakalım çözülcekmi??
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 12, 2008, 04:06:32 ÖS
sonunda huzuru buldum öfff bee gitti bütün sesler ama benimde sinir sistemim bozuldu 5 kere gidince çözülüyomuş demekki...sizde götürün yaptırın para marada vermeyin yapsınlar garantiden.
Gönderen: kmorbulut83 - Mayıs 12, 2008, 08:46:49 ÖS
abı ne sesler vardı bırde keske nasıl mudahaleyle gecırmısler bır 10 dakıkanı ayrsaydın soleselerdı sımdı burdakıler de bulmaca gıbı oynucak arabayla :) bırde sabahları benım arkadan gelıyor garıp bır ses guluk guluk gııbı dıreksıyonu saga kırıp kalkınca oluyor genelde bır kac kere yaylandımı araba kalmıyor gecıyor sonra aksam dan sabaha durunca yıne oluyor varmı bu sızde abılerım ?
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 12, 2008, 10:13:25 ÖS
valla kardeş okadar cok gidip boş döndümki servisten,baktım sesler kesilmiş hiç uğraşmadan kaçtım..ama göğsü söktüler onu biliyorum..
Gönderen: sisss - Mayıs 13, 2008, 12:36:55 ÖS

abı ne sesler vardı bırde keske nasıl mudahaleyle gecırmısler bır 10 dakıkanı ayrsaydın soleselerdı sımdı burdakıler de bulmaca gıbı oynucak arabayla :) bırde sabahları benım arkadan gelıyor garıp bır ses guluk guluk gııbı dıreksıyonu saga kırıp kalkınca oluyor genelde bır kac kere yaylandımı araba kalmıyor gecıyor sonra aksam dan sabaha durunca yıne oluyor varmı bu sızde abılerım ?

aynı ses bende de var çok bişey olduğunu sanmıyorum. ama 10.000 bakımında sorucam servise.
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 13, 2008, 04:35:55 ÖS
benim sağ ön tekerden gelen ses zamanla artmıştı biraz daha beklesem sakatlık çıkcakmış gibiydi oyüzden riske atmadım.bence sende fazla zorlama araba sert zaten allah korusun yüksek hızda çukura girince tehlikeli olabilir..
Gönderen: nikox - Mayıs 19, 2008, 11:28:27 ÖS
selam bi aksilik olmassa 10 gün sonra type-r fn2 me kavuşuyorum ama öyle şeyler yazmışsınızki korktum .bu arabanın hiçmi iyi yanı yok anlayamadım viajı dır limiti dir .takır tukur bi arabamı merak ettim .nasılsa gelince görücem ama neyse
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 19, 2008, 11:31:16 ÖS
çok dikkat et çukurlara sesler başladımı adamın canını sıkıyo,yoksa araba çok zevkli
Gönderen: Seko - Mayıs 20, 2008, 10:36:06 ÖÖ
alternatif olarak 205/45/17 ye donseniz biraz daha zevkli olmazmı araclarınız neden 18" te ısrar ediyorsunuz eger sert geliyorsa 17" denemenizi tavisye ederim :)
Gönderen: SONE-R - Mayıs 20, 2008, 12:04:40 ÖS

alternatif olarak 205/45/17 ye donseniz biraz daha zevkli olmazmı araclarınız neden 18" te ısrar ediyorsunuz eger sert geliyorsa 17" denemenizi tavisye ederim :)

ne ısrarı Sekocan? arabanın orjinali 18 jant...
Gönderen: Seko - Mayıs 20, 2008, 12:13:08 ÖS
Israrla sikayet ediliyorsa aracın sert oldugundan ben olsaydım birde 17" ile denerdim ülkemiz yolları malum hem arac biraz daha seri olurdu kanımca 17 lerle :)
Gönderen: nikox - Mayıs 20, 2008, 08:06:34 ÖS
ŞİMDİ TAHMİN EDİYORUM SİZİN BU ŞİKAYETLERİ BİŞEKİLDE Bİ AĞ ARACILIĞIYLA HONDA MERKEZE İLETİLİYODUR VE YENİ ARAÇLARDA MONTAJ AŞAMASINDA KONTROLÜ DAHA İYİ YAPARLAR DİYE UMUYORUM,NEDE OLSA ARAÇ YENİ VE SERVİSÇİLİKTE BÖYLEDİR GELEN TEPKİLERİ DEĞERLENDİRİRLER UMARIM KENDİMİ AVUTUYORUM İŞTE AMA İNŞALLAH PİŞMAN OLMAM GERÇİ BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN VİRAJI VE PERFORMANSI
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 20, 2008, 09:11:12 ÖS
valla senin dediğin gibi bişey varsa ''önden eşek yürütme diye bi tabir vardır'' bizde bu eşeklerin yerine konuyorsak ben bu hondanın ...!!
Gönderen: nikox - Mayıs 20, 2008, 09:42:00 ÖS
YA BU HER MARKA İÇİN GEÇERLİ BİŞEY İLK ÜRETİLEN ARAÇ TABİKİ TÜM TEST LERDEN GEÇİYOR AMA İKİNCİ AŞAMA MÜŞTERİ İZLENİMLERİ VE ŞİKAYETLERİDİR .BU YÜZDEN EŞEK YERİNE KONMAYLA ALAKASI TOK VE SADECE HONDA İÇİN GEÇERLİ DEĞİL.BİRÇOK MARKADA ÖRNEKLERİ VA MESELA AUTİ TT VS
Gönderen: nikox - Mayıs 20, 2008, 09:45:05 ÖS
BUNDAN ÖNCE PEUGEOT 207 ALDIM İLK ÇIKANLARDAN BERBAT Bİ ARAÇTI KASA GÜZEL AMA KAPILAR FİLAN ÇOK UCUZZ HEMEN ELDEN ÇIKARDIM,ARAÇTA GİDERİLMESİ GEREKEN ÇOK ŞEY VARDI DAHA ŞU AN ARKADAŞIM ALDI DAHA TOPARLAMIŞLA SANKİ
Gönderen: nikox - Mayıs 20, 2008, 10:04:22 ÖS
YAA BU ARADA KLAVYENİN R HARFİ BASMIYOO YANLIŞ ANLAMAYIN BAZEN R SİZ OLUYOR
Gönderen: Seko - Mayıs 21, 2008, 08:18:44 ÖÖ
Bide buyuk oluyor nedense senin harfler hocam :)
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 21, 2008, 08:58:07 ÖS
lanet olsun içimdeki bu type-r sevgisine satcam satcam satamıyorum kıyamıyorum ama sinirlerimde hoşaf oldu beee gülü seven dikenine katlanırda bu dikenlerin batmadığı bi kulağımın arkası kaldı be kardeşim...al şimdi çıtırtılar artmaya başladı tekerden gelen yakacam ben bu arabayı efenin önünde sonrada servisi ateşe verecem komple kurtulcam :)
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 21, 2008, 08:58:46 ÖS
sabır sınavı sabırrrr yaaa sabır!
Gönderen: Seko - Mayıs 21, 2008, 09:01:49 ÖS

lanet olsun içimdeki bu type-r sevgisine satcam satcam satamıyorum kıyamıyorum ama sinirlerimde hoşaf oldu beee gülü seven dikenine katlanırda bu dikenlerin batmadığı bi kulağımın arkası kaldı be kardeşim...al şimdi çıtırtılar artmaya başladı tekerden gelen yakacam ben bu arabayı efenin önünde sonrada servisi ateşe verecem komple kurtulcam :)

hocam biraz muzigi fazla aç sinirlerin bozulmasın yazıkıtr kendini hırpalama bu kadar :)
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 21, 2008, 09:20:00 ÖS
yok ya işin şakası alıştık artık..
Gönderen: nikox - Mayıs 21, 2008, 09:28:33 ÖS
bilginiz vardır diye soruyorum hava filitre kiti takabiliyomuyuz servise götürsek ,yoksa motor garanti dışı kalıyo diye saçmalıyorlarmı yine
Gönderen: nikox - Mayıs 21, 2008, 09:30:24 ÖS
youtube ta izledim birkaçını deli gibi ses çıkarıyor. zaten kendisi üst devirlerde ötüyor alet ama filite değişik ötüyor yada siz taktınızmı
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 21, 2008, 09:32:32 ÖS
bende aem cai var.8 silindir gibi ses veriyo tavsiye ederim.ayrıca colt air in tam zamanı havalar ısındı motorada yararlı bence tak.
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 21, 2008, 09:33:07 ÖS
you tubedakilerden daha iyi ses veriyo valla.
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 21, 2008, 09:35:02 ÖS
type r mı aldın
Gönderen: nikox - Mayıs 21, 2008, 09:46:44 ÖS
önümüzdeki pazartesi teslim alıcam inşallah 3 aydır bekliyorum
Gönderen: nikox - Mayıs 21, 2008, 09:48:39 ÖS
aem filitreyi nerden temin edebilirim ,seviste mi taktırdın
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 21, 2008, 10:10:43 ÖS
serviste taktırmadım..hangi şehirdesinki?tanıdığın bildiğin güvenilir usta varsa ona taktırcaksın..yaklaşık 1 saat sürer sol on çamurluğun altına kadar iniyo.derin suya sakın girme yağmurlu havada dikkat et 5-10000 arasıda temizlettirirsen hiç bi sorun cıkmaz.orjinal filtresi bayaa teferruatlı fazlaca malzeme cıkcak arabadan normaldir korkma.en güzeli kendin getirt ,aracı firmaya getirtmek istersen fazladan 100-200 usd ödersin ama gümrükle uğraşmazsın.sakın peşin para verip getirtme önden biraz kapora ver bence gelince uyup uymadığına bakıp öde gerisini  çünkü bildiğim kadarıyla bizimkilere 1e1 uyumlu filtre yeni çıkmadıysa yok.
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 21, 2008, 10:13:17 ÖS
ne renk?
Gönderen: nikox - Mayıs 21, 2008, 10:32:30 ÖS
siyah
Gönderen: nikox - Mayıs 21, 2008, 10:33:36 ÖS
izmir deyim ben karşıyakdan
Gönderen: astracoupe - Mayıs 22, 2008, 06:32:47 ÖÖ
hayırlı olsun. egeye bir tane daha typer geliyor desene :)
bende denizlideyim
Gönderen: nikox - Mayıs 22, 2008, 07:10:14 ÖS
sağol teşekkür ederim hayırlısı
Gönderen: nikox - Mayıs 22, 2008, 07:12:52 ÖS
hondata nasıl bişey bilen varmı bi arkadaşım araç gelince uygulattıralım dedi bende fazla anlamıyorum honda modifiyesinden,çalışma prensibi nasıl bilen varmı?beygir artışı oluyormu?
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 22, 2008, 08:32:02 ÖS
sana şöyle izah ediyim illaki olurda ben arabayı aldığım günden beri arabayı 300 veya üstüne yüksltmeye çalışıyorum da henüz sadece avusturalyalı bi firmadan super charger kiti bulabildim başka 1/1 uyumlu herhangi bişey yok.headers getirttim fn2ye uyumlu diye ama alakası yok kardeş. şimdilik hondata mondata fazla kafana takma bence çünkü ben bulamadıkça sinirlerim bozuldu satıp başka araba almayı düşündüm.sc kitinide getirtmedim çünkü alternatifi olmadığı için yavrum avusturalyalılar tek oldukları için 12500 aud + 2000 aud krgo fiyat çektiler e işte onun taktırması ayarı ıvırı zıvırı yaklaşık 20.000 ytl yi bulur beklenise bu fiyatlat yarı yarıya düşer.al itane aem cai bide hafif güzel bi jant bekle bizim gibi parça çıksın diye :)
Gönderen: sisss - Mayıs 26, 2008, 07:25:08 ÖÖ
bende intake kit siparişi verdim simota nın. bide 3.5 luk yay getirtiyorum haziranda takılcak ikiside. Yakında HKS nin komple seti çıkıyormuş egsozt olarak catback onuda taktıkmı headers beklemeye başlıycaz artık. Bide yazılım yaptırdıkmı hondata falan 250-260hp olur diye tahmin ediyorum
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 26, 2008, 03:38:54 ÖS
hks iyiymiş nezaman cıkarmış bende direk taktırırım
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 26, 2008, 03:39:57 ÖS
yayı bence iptal et cok sert oluyo araba ben taktırdım geri cıkarttım tavsiye etmem
Gönderen: nikox - Mayıs 26, 2008, 05:30:06 ÖS
cumartesi arabamı görmeye gittim istanbul dan geldi ensonunda çarşamba alıcam hayırlısıyla çok hoşuma gitti araç yere yakın zaten yaya gerek yok bencede,birde şansıma type-r ı serviste olan bi arkadaş la tanıştım bi sıkıntın varmı diye sordum hiçbi sıkıntısı yokmuş ve memnunmuş arabadan ve otobanda 256 km yaptığını söyledi doğrumudur?
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 26, 2008, 05:37:31 ÖS
doğru bende 257 gördüm ama hafif eğim vardı,düzdede enaz 245 görür
Gönderen: nikox - Mayıs 26, 2008, 05:53:00 ÖS
kafayı yiyecem hala binemedim şu arabaya
Gönderen: nikox - Mayıs 26, 2008, 05:54:30 ÖS
cumatesi marşına basabildim sdece orjinal eksoz o ble hoşuma gitti neyse şafak 2
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 26, 2008, 06:03:17 ÖS
beklediğine değecek inşallah benim gibi uğraşmazsın uyuz problemlerle
Gönderen: nikox - Mayıs 26, 2008, 06:12:41 ÖS
inşallah ya sende takma bukadar bu problemlere halledilir bi şekilde aracımız güzel abi boşver gülü seven dikenine katlanıcak biraz
Gönderen: nikox - Mayıs 26, 2008, 06:14:31 ÖS
bende bu modifiye olayına direk giricem zaten bende bişeyler bulunca paylaşırız burada bende de hadef 300 hp
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 26, 2008, 06:18:35 ÖS
evet ideali bencede 300. arabaya alıştıktan sonra anlıyosun 100 bg eksik var.bu arada sakın alır almaz zorlama arabayı 1000 km yüklenme max. 4500 devir çevir alırken direk basabilirsiniz diyolar cahil cahil sakın gaza gelme.
Gönderen: nikox - Mayıs 26, 2008, 06:23:03 ÖS
evet bu önemli hemen basmamak laazım yani yüklenmemek .güzel bi rodaj yapmayı düşünüyorum zaten ceşme otobanı yakın hafta sonu rodaj için uygun
Gönderen: nikox - Mayıs 26, 2008, 06:25:53 ÖS
senin jantlar nedir abi biraz yakından bir resim varmı bende siyah bi model düşünüyorum arabamda siyah güzel uyum olur diye düşünüyorum
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 26, 2008, 06:26:09 ÖS
bende yarın son kez servise gidip frenleri göstercem eğer yine bişey yok derlerse direk japonyaya avukat aracılığıyla şikayet maili attırcam.uğraşsınlar japonlarla :)
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 26, 2008, 06:26:52 ÖS
oz ultraleggera 18''
Gönderen: nikox - Mayıs 26, 2008, 06:28:45 ÖS
bide bakabilirsen şu megane mazda golf gti ve bizim makinayı karşılaştırmışlar o kısımada yazdım bişeyler millet fn2 yi karalamaya çalışıyo abi nedir bu
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 26, 2008, 06:31:55 ÖS
bakıyım.hks egzos resimleri ekledim bak onlara sende güzel bişey
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 26, 2008, 06:34:53 ÖS
orda not var test pilotları fn2 demiş..valla ben kapıştığım arabaları yazdım araba iyi pilotajında iyiyse zaten şehir içinde fn2ye rakip çok zor.aman gaza gelmeyelim efendi efendi sürelim canımızı yolda bulmadık :)
Gönderen: nikox - Mayıs 26, 2008, 06:35:38 ÖS
baktım abi çok güzel bak çıkmıyor tunin parçalar diyosun yavaş yavaş çıkıyor işte hks borumu ,bence artık dahada hızlanır bu malzemelerin çıkışı biraz daha sabır
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 26, 2008, 06:35:56 ÖS
kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş boşver sen onları :)
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 26, 2008, 06:36:55 ÖS
çıkıyoda işte ben alalı 7-8 ay oldu normal olarak sabır azalıyo
Gönderen: nikox - Mayıs 26, 2008, 07:22:40 ÖS
biliyosun bizim bu fn2 btcc ve ralli versyonu olarak katılımlada kullanılmaya da başlandı  bu araçlarda yapılan motor ayarları yarın bigün bizimde işimize yarıyacak bazı firmalar bu araçlarda yapılan modifiye işlemlerini seri üretimde kullnıcaklar ama nezaman bilemem
Gönderen: nikox - Mayıs 26, 2008, 09:08:17 ÖS
http://http://www.hondatech.com.au/forum/showthread.php?t=1893
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 26, 2008, 10:15:35 ÖS
valla izmiri bilmem ama ankarada 18 bile yola zor dayanıyo yollar cok berbat 19 almayı düşünüyodum ama bu yollarda fazla uzun ömürlü olacğını zannetmem,görüntü tabiki büyüdükçe güzelleşiyo ama lastikte inceliyo iyi düşünmek lazım jant eğilir veya kırılırsa cansıkıcı olur. siyah arabaya siyah güzel olur ama bence bide beyaz düşün aslında ben beyaz almadığıma birazcık pişmanım sanki daha bi agresif gösterirmiş gbi geliyo.deneme imkanın varsa mutlaka deneyerek al.
Gönderen: nikox - Mayıs 27, 2008, 05:55:18 ÖS
bende sana söylicektim ama bencede gri araça beyaz jant daha yakışır gibi
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 27, 2008, 06:29:39 ÖS
ben orjinallerini beyaza boyatmayı düşünüyorum bakalım nasıl olcak.bu arada benim pcde bi hata var galiba ne profil resmimi değiştirebiliyorum nede resim ekliyebiliyorum
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 27, 2008, 06:30:43 ÖS
siyahtada beyaz çok yakışır gibi ama bence siyahın oluru krom (çakal işi olmayan kaliteli bişeyler) tabiki.
Gönderen: sisss - Mayıs 27, 2008, 07:59:49 ÖS
bende zaten değişcem bigün jantları ama çok farklı ve arabaya yakışan kaliteli bi jant bulursam
Gönderen: nikox - Mayıs 28, 2008, 02:45:33 ÖÖ
ankara yolları kırıcı geliyosa sana izmir daha berbat 19 a gerek yok bence,görüntü güzelde takır tukur olunca araba pişman oluyo insan,ben sadece jantı değiştiricem lastikler aynen takılıcak,
Gönderen: kmorbulut83 - Mayıs 28, 2008, 10:42:09 ÖÖ
abiler direksiyonda sole saga yada sola cevırınce bole plastık gerılıyor gıbı bır ses sızlerdede mevcut mu ? birde sadece saga tam tur cevırıp sonuna kadar dayıyıp bırkınca gerı toplayınca oldugun yerde somdan bıraz gerıye alınca bır ses var kayıs sesı gıbı bıcuvvvv :) )) tarzı bırtek sagda olması kafamı karıstırdı buda sızde var mı
Gönderen: sisss - Mayıs 28, 2008, 11:00:17 ÖÖ
bende bahsettiğin şikayetlerin hiçbiri yok
Gönderen: nikox - Mayıs 28, 2008, 08:55:10 ÖS
sağı solu bilmem ama hidrolik direksyonda sonuna kadar direksyon kırılmaz zaten sakıncalı
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 28, 2008, 08:59:19 ÖS
sert çukura girdinmi hiç?
Gönderen: nikox - Mayıs 28, 2008, 09:07:12 ÖS
bu gün aabayı teslim aldım ve hemen otobana çıktım yalana gerek yok kendimi tutamadım ve yüklendim serviste yüklenebileceğimi söyledi.ve çok memnun kaldım bir motorsiklet gibi hızlanıyor üst devirlerde ve keskin virajlara 135 km hızla rahat girebildim.çok memnun kaldım aabadan ,ama dediğiniz gibi alt takım biraz set ama dikkat edince şehiriçinde sorun yok
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 28, 2008, 09:09:28 ÖS
hayırlı olsun allah kaza bela vermesin aman kardeş dikkat ilk 1 ay tehlikeli uyma millete ve özellikle şeytana :)
Gönderen: kmorbulut83 - Mayıs 28, 2008, 10:21:26 ÖS
abi yok sert bır cukura gırmedım de gecen bır tumsekten sert gectım ama ole abartılı bır gecıste degıldı yanı ..sızlerde mevcut degılmı ya bır ses var sankı plastık gerılıyor gıbı ..bır dıgerıde saga dogru sole sallar gıbı hareket ettırdın mı bır ses gelıyor ınceden ?
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 28, 2008, 11:59:56 ÖS
servise göster diycem ama :) :)
Gönderen: astracoupe - Mayıs 29, 2008, 06:52:58 ÖÖ

bu gün aabayı teslim aldım ve hemen otobana çıktım yalana gerek yok kendimi tutamadım ve yüklendim serviste yüklenebileceğimi söyledi.ve çok memnun kaldım bir motorsiklet gibi hızlanıyor üst devirlerde ve keskin virajlara 135 km hızla rahat girebildim.çok memnun kaldım aabadan ,ama dediğiniz gibi alt takım biraz set ama dikkat edince şehiriçinde sorun yok

hayırlı olsun. kazasız belasız.
önümüzdeki ay izmire geleceğim. vaktin olursa tanışmak isterim
mini fn2 buluşması yaparız :)
Gönderen: nikox - Mayıs 29, 2008, 07:56:15 ÖS
BEKLERİM TABİ İZMİR E GELİRSEN İYİ OLUR
Gönderen: nikox - Mayıs 29, 2008, 08:02:57 ÖS
 İYİ DİLEKLEİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM,ARABAYI İŞE GÖTÜRMÜYOU O YÜZDEN AKŞAMLARI BİNİYOTUM YENİ İNDİM AABADAN DAHA Bİ TÜRLÜ DOYAMIYORUM,İLK ALDIĞINIZ ZAMANI AKLINIZA GETİRİN,HER KULLANDIĞIM DAKİKA Bİ ŞEYİNİ ÖĞRENİYORUM ARABANIN VE KULLANMASI ÇOK ZEVKLİ KAŞIYAKA DA TEK TYPE-R BENDE VAR HERKEZ GAZA GELİYO GÖRÜNCE,YANIMA GELİP GAZLIYOLAR FİLAN BMW 3.30 Cİ AYLAR COOPER LA FİLAN ,HADİ DİYORUM İÇİMDEN NİKO GAZA GELME DAHA EFENDİ DAVRANIYOUM MİLLETE ŞİMDİLİK ,OTOBANDA GAZLIYORUM O AYRI ZATEN ŞEHİR İÇİ ÇUKUR DOLU AMMA YAZDIM HA NE YAPAYIM ARABADAN ÇOK MEMNUN KALDIM VE ŞU AN DAHA O DEDİĞİNİZ TAKIRTILARI TUKURTULARI DEBİYAJDIR VS SESLER YOK İNŞALLAH DA OLMAZ
Gönderen: nikox - Mayıs 29, 2008, 08:06:46 ÖS
5 AY ÖNCE CBR 600 RR MOTORUMU SATTIM VE MOTORUMA YAKIN Bİ ZEVK VERDİ BİDE 300 HP YE YAKLAŞIRSA DÜŞÜNEMİYORUM
Gönderen: SONE-R - Mayıs 29, 2008, 08:16:31 ÖS
nikox; güle güle kullan. yakıt tüketimi nasıl?
Gönderen: nikox - Mayıs 29, 2008, 08:19:59 ÖS
İLK 1000 KM ARAÇ NORMALDEN FAZLA YAKAR DEDİLER SEVİSTE SONRA DÜZENE GİRİYOMUŞ O  YÜZDEN FAZLA HESAPLAMADIM DEHE AMA ŞUANA KADAR ÇOK ANORMAL Bİ YAKIŞI YOK
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 29, 2008, 09:57:23 ÖS
ne yakıtı ne tüketimi 1000 km dolsun yüklen kafana göre fazlada gaa gelme bu aracın hakkı 300 gerisi yalan..
Gönderen: kmorbulut83 - Mayıs 29, 2008, 11:26:29 ÖS
abı servıste cagre cıkmaz galıba :) guldugune gore ..benım arac suan 6000 de ortalamada 100 40 ytl yskıyor
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 30, 2008, 05:21:55 ÖS
valla bilmiyorumki ordaki servisler nasıldır ama ankarada olsan bi sonuç alamazdın :)
Gönderen: kmorbulut83 - Mayıs 30, 2008, 06:00:53 ÖS
ya araba saglam massallah ama ıste bu sesler benım canımı sıkıyor yanı ne bılım ayna kapanırken sona dogruda bır ses yapıyor belkıde bır yaglamayla gececek bısey ama ıste su turkıyede saglam servısı olan marka varmıkı :))))
Gönderen: fn2silver06 - Mayıs 30, 2008, 06:38:34 ÖS
oda doğru
Gönderen: nikox - Mayıs 31, 2008, 07:32:25 ÖS
arkadaşlar hayırlıolsun debriyaj dan ses gelmeye başladı 450 km de ses gelmeye başladı gajt gajt diye bi ses sanki debriyaj telliymişte kopacakmış gibi servis bunu onarabiliyomu?
Gönderen: sisss - Haziran 02, 2008, 10:54:29 ÖÖ
hoşgeldiiiin. benim araçta aynı şekilde 1000 km.den sonra başlamıştı bahsettiğin ses. ben 10.000 km. bakımında söyliycem bakalım ne diycekler. gerçi bikaç arkadaş sölemiş cruise control ün swicht sesi demiişler ama bence çok saçma o ses başka onu zaten hissediyorsun ayağını debriyaja basar basmaz. ama bu ses başka daha aşşağılarda zemine yakın yapıyor gırj diye bi ses. en kötüsüde yanında birisi olunca rezil oluyosun 0km. arabadan mı geliyor bu ses diyince yıkılıyorsun işte.
Gönderen: nikox - Haziran 02, 2008, 05:20:09 ÖS
yarın bende götürücem daha bir hafta bile olmadı millet biniyo çaktırmayım diye neler yapıyorum neyse yarın bi çözüm bulsunlar  cruise control le alakası yok abi yağsız kalmış mandal gibi
Gönderen: SONE-R - Haziran 02, 2008, 05:40:39 ÖS
yaw bu FN2 lerin hepsi mi sorunlu? benim 2002 model ihtiyar EP3'te tık yok maşallah...
Gönderen: Seko - Haziran 02, 2008, 07:29:36 ÖS

yaw bu FN2 lerin hepsi mi sorunlu? benim 2002 model ihtiyar EP3'te tık yok maşallah...

senin arap atı o yuzdendir abi rengide siyah :) :)
Gönderen: nikox - Haziran 02, 2008, 10:15:06 ÖS
sorunlu bi aaç olduğundan değilde yeniaraç neden olsun.yoksa arabamdan çok memnunum dizaynı pefomansı tutuş özelliklei gayet tatmin edici ,aracı bir göen birdaha bakıyo içi desen şu an en kral bmw yi getir bu hava yok,ama ufak tefek şeyler oluyor yeni araba neden olsun diyor insan
Gönderen: edo typer - Haziran 03, 2008, 10:43:16 ÖÖ

İYİ DİLEKLEİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM,ARABAYI İŞE GÖTÜRMÜYOU O YÜZDEN AKŞAMLARI BİNİYOTUM YENİ İNDİM AABADAN DAHA Bİ TÜRLÜ DOYAMIYORUM,İLK ALDIĞINIZ ZAMANI AKLINIZA GETİRİN,HER KULLANDIĞIM DAKİKA Bİ ŞEYİNİ ÖĞRENİYORUM ARABANIN VE KULLANMASI ÇOK ZEVKLİ KAŞIYAKA DA TEK TYPE-R BENDE VAR HERKEZ GAZA GELİYO GÖRÜNCE,YANIMA GELİP GAZLIYOLAR FİLAN BMW 3.30 Cİ AYLAR COOPER LA FİLAN ,HADİ DİYORUM İÇİMDEN NİKO GAZA GELME DAHA EFENDİ DAVRANIYOUM MİLLETE ŞİMDİLİK ,OTOBANDA GAZLIYORUM O AYRI ZATEN ŞEHİR İÇİ ÇUKUR DOLU AMMA YAZDIM HA NE YAPAYIM ARABADAN ÇOK MEMNUN KALDIM VE ŞU AN DAHA O DEDİĞİNİZ TAKIRTILARI TUKURTULARI DEBİYAJDIR VS SESLER YOK İNŞALLAH DA OLMAZ

karsıyakada baska fn2 typerda var;) yaklasık 6 ay fln oldu alalı;) ıstersen denetırız...
Gönderen: nikox - Haziran 03, 2008, 01:07:33 ÖS
servise gittim bugün debiryaja bi sprey yağ sürdüler ses gitti ben fazla abarttım heralde problem kalmadı araçta başka sorunum yok zaten
Gönderen: nikox - Haziran 03, 2008, 01:12:30 ÖS
karşıyakada bir fn2 daha olduğuna sevindim bilmiyodum , servisteyken göüştüğümüz arkadaşsın sen galiba, neyi deneticez anlamadım
Gönderen: nikox - Haziran 03, 2008, 01:14:33 ÖS
senin araç ne renk siyahmı
Gönderen: SONE-R - Haziran 03, 2008, 02:20:14 ÖS

karşıyakada bir fn2 daha olduğuna sevindim bilmiyodum , servisteyken göüştüğümüz arkadaşsın sen galiba, neyi deneticez anlamadım

rolling yapacaksınız.. hanginiz hızlı onu deneyeceksiniz  :lovee  :girls
Gönderen: sisss - Haziran 03, 2008, 03:12:27 ÖS
stock durumda olan yepyeni araçların nesini deneticeksiniz boşverin yaa. hadi biribirinden farklı olurda tamam. sadece şoförlüklerini denerler onada gerek yok bence.
Gönderen: nikox - Haziran 03, 2008, 04:09:58 ÖS
ozaman pınarbaşı pistinde kendi arabalaımızla time trial yapalım daha iyi plotaj ozaman belli olur sizide beklerim
Gönderen: fn2silver06 - Haziran 03, 2008, 05:45:46 ÖS
pınarbaşı pisti nasıl bi yer büyükmü isteyen girebiliyomuki?
Gönderen: nikox - Haziran 03, 2008, 09:17:27 ÖS
çok büyük diil gokart pisti kadar ama iş yapar
Gönderen: nikox - Haziran 03, 2008, 09:19:35 ÖS
15-20 günde bir time trial yaısı yapıyolar cüzzi bir rakam karşılığığı katılıyosun ve aracın önüne timer takıyolar zamanını ölçüyolar aslında güzel bişi
Gönderen: nikox - Haziran 03, 2008, 09:22:10 ÖS
neyse denetiriz her türlü
Gönderen: nikox - Haziran 03, 2008, 09:23:11 ÖS
pist olmassa başka yer
Gönderen: edo typer - Haziran 11, 2008, 01:09:09 ÖÖ

neyse denetiriz her türlü

senın ısım ne kardes?  hangı arac senınkı?

servıste gorustugun ben deılım galıba musaıt bı zmnında otururuz tanısırız hem muhabbet ederız hem rollıng yaparız:D

pıst konusunda o cocuk adına bısey soyleyemem...ama ben pıst sewerım:)
Gönderen: nikox - Haziran 11, 2008, 11:55:32 ÖS
ismimle ne işin varki, aracı da görmediysen önemli değil,ksk de görürsün beni o zaman
Gönderen: nikox - Haziran 12, 2008, 12:02:09 ÖÖ
sana fazla gelirim biraz ,fn2 de problem varmı sen onu yaz boşver
Gönderen: edo typer - Haziran 12, 2008, 12:03:01 ÖÖ

ismimle ne işin varki, aracı da görmediysen önemli değil,ksk de görürsün beni o zaman

adam gıbı ısım sorduk....

denk gelınce benle roll yap o zmn uyar mı?:D
Gönderen: nikox - Haziran 12, 2008, 12:03:40 ÖÖ
varmı sorunnun araçla ilgili
Gönderen: edo typer - Haziran 12, 2008, 12:04:04 ÖÖ

sana fazla gelirim biraz ,fn2 de problem varmı sen onu yaz boşver

:D tanısmadıgın adam hakkında yorum yazma...bana sen fazla gelebılırsın ama aracın malesef yetmez:(
Gönderen: STP - Haziran 12, 2008, 12:07:21 ÖÖ
f2N ıle  ER typeramı  fazla gelcen en hacı :D
    2.gear to 260 km roll on da  10 boy acmazsa  satarız  bız onu :D
Gönderen: nikox - Haziran 12, 2008, 12:10:44 ÖÖ
iyi kendi aranızda roll yapın ozaman sonrada starsınız araçları
Gönderen: edo typer - Haziran 12, 2008, 12:19:17 ÖÖ

iyi kendi aranızda roll yapın ozaman sonrada starsınız araçları

benım derdım senle roll yapmak deıl ıkı fn2 denersınız anlamında soledım...sen sıcradın zayıf gelırsın dıe;)  kazasız belasız kullan aracını...
Gönderen: edo typer - Haziran 12, 2008, 12:21:55 ÖÖ
aracının problemlerıne gelınce

1. sanzımana dıkkat et ep3 gıbı dogruyo kendını..
2.yol tutmuyo araban cok cbk salıyo kendını yada ızmır asfaltından kaynaklanıyo...
3.gaz kelebegıne bı cozum bulmaya calıs....
4.debrıyaj bıtırdı bızım cocuk hassas olabılır yada kullanıcı hatası...
Gönderen: astracoupe - Haziran 12, 2008, 10:21:55 ÖÖ
+ ep3 lerde 196 olan tork fn2 lerde nedense 193 e düşmüş
Gönderen: SONE-R - Haziran 12, 2008, 11:01:06 ÖÖ

+ ep3 lerde 196 olan tork fn2 lerde nedense 193 e düşmüş

1 ps gücü artırmak için torku 3 nm düşürmüşler Taner ondandır :D :D
Gönderen: maestro_es - Haziran 12, 2008, 11:17:55 ÖÖ
tork düştü ama 5400de vtec açıyo bunlar.
Gönderen: astracoupe - Haziran 23, 2008, 06:31:18 ÖS
araba 6000 km ye geldi dün
yağ göstergesi yandı yolda giderken. sağa cekip durdum yolda. biraz dinlendirdim sonra çalıştırıp devam etttim
daha sonra bir daha yanmadı
bugün kontrol amaclı servise gittim. arac 1 kg yağ eksiltmiş. motoru zorladğımdan dolayı eksiltmesi normaldir dediler
peki sizce normal mi arkadaşlar?
Gönderen: Seko - Haziran 23, 2008, 06:57:46 ÖS
bence normaldir performanslı araclarda olur diye tahmin ediyorum , yağ basıncı duserse birde arac vtec acmaz diye biliyorum ama atmış olmayayım :)
Gönderen: fikito - Haziran 23, 2008, 07:10:16 ÖS
valla abi bilmiyorum ama 6000 km de araç yag eksiltmeye başlarmı ?? ama performans arabalarında hep böle ise bilemem :)
Gönderen: astracoupe - Haziran 23, 2008, 07:17:29 ÖS
bilgi icin teşekkürler arkadaşlar :)
bende size sorayım dedim. ilginc yaww bu tayyarlar gercekten :D
106 gti kullandığımda da sık olurdu yağ eksiltme ama bunları bilmiyorum
Gönderen: fikito - Haziran 23, 2008, 08:54:40 ÖS
abi yagda eksiltese gaza  bastıgın zaman herşey uçar gider yaaa :) nede olsa bu bir typer :)
Gönderen: edo typer - Haziran 23, 2008, 09:04:59 ÖS
yeni arac yag eksiltir normaldir...ilk bakımdan sonra bu yag eksiltme isi biter >=ok

yag eksik olmasının vtec acmasına etkisi buyuktur yag basıncıyla vtec acılır >=ok
Gönderen: astracoupe - Haziran 24, 2008, 10:14:13 ÖÖ
teşekkürler edo bilgi icin ;)
Gönderen: Seko - Haziran 24, 2008, 03:59:33 ÖS
ulne type r ım yok ama az cok bilgim var :)
o da olur birgun ama ancak ikinci arac olarak ..
Gönderen: edo typer - Haziran 24, 2008, 06:01:52 ÖS

teşekkürler edo bilgi icin ;)

rica ederim...

bu arada seko ıns..ALLAH daha iilerine binmek nasıp eder...
Gönderen: Immortal - Temmuz 11, 2008, 12:57:46 ÖÖ
Debriyaj Balatası Bitiren Kaç Kişi Var ??
Gönderen: fn2silver06 - Temmuz 11, 2008, 07:49:37 ÖÖ
çok şükür  benimki sağlam
Gönderen: cnzdmr - Temmuz 15, 2008, 03:23:37 ÖS
bende fn2 tayyar yok ama fk2 1.8 war sımdı sorunları acıklamıssınız benım aracım otomatık oldugundan debrıyajla ılgılı sorunları bılmıyorum ama gerek cukurlara gırıldıkten sora gelen sesler olsun gerek arac ılk calıstıgında arka taraflardan gelen garıp sesler olsun hepsı aynen bendede mevcut!!ozellıkle bozuk yollarda on konsoldan gelen bı ses war kı sanırım sızınde dedıgınız gıbı gosterge panelınden gelıyo!bende bu seslere uyuz oluyorum serwısede goturdum ancak yapıcak bıse yok muzık acıorum bol bol bozuk yollarda:)
Gönderen: sisss - Temmuz 15, 2008, 04:11:52 ÖS
gösterge panelinden gelen ses bendede başlamıştı daha 2.000 km.deyken. müzik sistemini yaptırdığım yerde hallettiler taş gibi oldu maşallah. en son debriyajdan gelen seside hallettiler serviste. sağ koltuktan bozuk yollarda gelen seste kendiliğinden kesildi. şuanda arabanın hiçbiyerinden en ufak bir ses bile gelmiyor. 4/4 lük bir araç iyiki almışım seni type-r
Gönderen: kmorbulut83 - Temmuz 16, 2008, 04:08:57 ÖS
abı keske ımaknın olsada gosterge panelınden gelen o sese ne yaptıklarını bır sorsan :) gercı sımdı benden o ses gelmıyorda bole arac yaylanınca fare gırmıs gıbı tız bır ses gelıyor ..debrıyaj sesı sanırım bendede basladı az once hıssettım sona doru bole gurt gurt dıe bır ses...    bırde arabanın boyasından mıdır nedır yada aerodınamıgındenmı nedır tas ızı dolu heryerı ben hıc anlamadım
Gönderen: cnzdmr - Temmuz 16, 2008, 11:57:58 ÖS
ya o tas ızlerı cok fena bende de on kaput tarlaya donmus resmen boya koruma yaptırdıktan sora farkettım ıcım yandı resmen,keske kaput koruma yaptırsaydım ama cok gec artık...
Gönderen: kmorbulut83 - Temmuz 17, 2008, 09:32:54 ÖS
abiler bu debrıyaj dan gelen sona dogru gıcırtı sesı bazen kesıyor sızdede olemıydı ???
Gönderen: maestro_es - Temmuz 18, 2008, 12:33:40 ÖS

abiler bu debrıyaj dan gelen sona dogru gıcırtı sesı bazen kesıyor sızdede olemıydı ???

evet. bende de aynı problem var bazen oluyo bazen olmuyo.
Gönderen: sisss - Temmuz 18, 2008, 01:22:56 ÖS
aynen o ses evet. benim duzelmişti şimdi tekrar başladı. Marmara honda garantiden değişicek yakında. ama tam olarak hangi parça değişicek onu bilmiyorum. değiştikten sonra ögrenirim burda paylaşırım sizinle.
Gönderen: kmorbulut83 - Temmuz 18, 2008, 02:14:47 ÖS
yay sesınden zıyade baskı balatayla alakalı bır sey degıldır umarım . . .bılgı aldıgınızda paylasırsanız yada en azından suan onlar bılıyordur hangı parcanın degsecegını ogrenıp bır an once yazarsanız cok sevınırım bugun yarın bakıma goturecem arabyı en azından parca sıparısını verdırebılırım . . .yaglamayla gectı demıstınız sız  sanırım yada sız degıldınız ole basıt bırseyle gecıosa ıyıdı de parca ısın ıcıne gırınce bırde balata bıtırenler cogunlukta olunca dusundurucu
Gönderen: kmorbulut83 - Temmuz 18, 2008, 02:15:46 ÖS
bırde ılk bakım masrafı nedır bu aracın ?
Gönderen: sisss - Temmuz 18, 2008, 02:52:29 ÖS
benden 350ytl aldılar. ama ben mobil 1 yağ koydurdum dolayısı ile biraz pahalı oldu
Gönderen: kmorbulut83 - Temmuz 18, 2008, 02:54:40 ÖS
tessekur ederım sıssss kardesım adını bılmedıgım ıcın bole yazıyorum ozur dılerım. sen daha once bır mudahale yaptırmadın dımı ses ıcın ve mumkunse hangı parca degısecek ogrenınce haber verırsen cok mutlu olurum ..herkese tessekurler
Gönderen: sisss - Temmuz 18, 2008, 02:57:04 ÖS
adım serhat. ses derken debriyajdan bahsediyorsun heralde. 10.000 bakıma gittiğimde söküldü yağlandı falan ses gecti ama daha yeni tekrar başladı. parça değişince ne oldugunu paylasırım seve seve
Gönderen: kmorbulut83 - Temmuz 18, 2008, 03:33:26 ÖS
bende kenan cok memnun oldum kardesım sormak ıstedıgım buydu benımde benımkınıde yaglamaya kalkarlarsa yaptırmıcam ıste senın haberını beklıcem ona gore bende oraya soylerım parca sıparısı versınler kokten cozum olacaksa
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 19, 2008, 12:20:40 ÖS
Bende aracımı 17 Hazıran da aldım. Su an 3250 km de. Bahsettıgınız debrıyaj sesı daha ıkıncı gun oldu ama 3. gun gectı ve bıdaha olmadı... Daha oncekı araclarımdan tecrubelıyım sorun sadece yaglanarak duzelır. Bunun dısında ankara ıcın Honda Bora her turlu desteklerı ıle yanımızda... Daha oncekı araclarımdan bırı  99 cıvıc vtı dı ılk sahıbıydım ve bugunkı ılgılerı ıle yanımda olmuslardı. Açıkcası aracım type r ve sayısının azlıgından oturu sorunlarının tam bılınmemesıne ragmen tr dekı en sıcak guler yuzlu servıs anlayısı ve makul cozumler yıne Honda bora da. Bu baslıktakı yazıları okudum ve cokda sasırdım. Ep3 cok guzel bı otomobıl ama aynı muhendısler 6 yıl sonra daha ıyısını yapmıslar (fabrıkadan daha mı bılgılıyız) kıyaslamak cok anlamsız. Hatta ben aracımı satıp ep 3 almak ıcın cok ugrastım. Mesela burdan antalya ya kadar benı yorup antalya da telefonuma cıkmayan arkadasa sevgılerımı gonderıyorum. madem arac sahıbı kredı ıle satıs yapmayacaktı neden benı antalya ya gelmeden uyarmadın ogun satıs ıcın beklıyo olmanız gerekırdı. hadı onu gectım ya aracının km sını dusurenlere yada aracın ılk sahıbı ıle arkadas oldugum halde ve boyasını bıldıgım halde aracta hata yok dıyen ıstanbul lu arkadasıda burdan selamlıyorum bırde ankarada kıler var tabı. bırı 15000 ytl fazla ıstedı dıgerı sattım dedı sabah satısa gelmedı. o aksam aynaya baktım acaba dedım dolandırıcı gıbı mı gorunuyorum baktım bende bı sorun yok ve ertesı gun cok sukur gıttım kaporasını verdım ve fn2 type r aldım. Burdan benı bunaltarak yorarak..... fn2  almam da emegı gecen o tanımadıgım sadece telde konustugum yada aracı sattım dedıkten sonra satmayan herkese slmlar. Her musıbette bır hayır varmıs benım hayırım da fn2 type r oldu. ep3 vs fn2 konusuna gerı donersek koltuklarından frenlerıne kırmızı taban halısından harıka dıs gorunusune kadar ozel bı arac fn2, 8 hava yastıgı vsa bas esp abs vs.vs ıle guvenlı bı arac, gelıstırılmıs gaz kelebegı ıle konforlu ve kontrollu, ve 200 dd yukarda max bg aldıgı ıcın ve yenı krank denge mılı sayesınde tork bandı cok daha duzgun oldugu ıcın performanslı bı arac bence. Sadece sanzımanın 15 mm daha asagı dusuruldugunu ve bu sayede yol tutusun artmasının hedeflendıgını solesek yada aracın altının komple kaplı oldugu halde ve bu kadar donanımla sadece 70 kg daha agır oldugunu solesek bu agırlıga ragmen  honda resmı olarak ıkı aracı aynı fabrıka degerlerıne sahıp gostermısken bızım burda son teknolojı ve yenı tasarımlı aracı yıne cok guzel olan ama eskı model abısı ıle kıyaslamamız bıraz magazın haberıcılıgıne kacıyo. Daha 10000 km de bıle olmayan fn2 lerı ne kadar mod yapıldıgı bellı olmayan yıllardır pıyasada olan ep3 lerın onune atmamız da cok anlamsız. Honda eskı modelıne dogal olarak gecıt vermez bunu hıc bır fabrıka yapmaz. Ama ınatla yaptı desenız bıle bır otomobılde sadece performans aranmaz eger ole ıse ep3 de herkesı gecen bı arac degıl.
Gönderen: astracoupe - Temmuz 19, 2008, 12:30:07 ÖS
aramıza hoşgeldiniz
fn2 aracınız hayırlı uğurlu olsun
herşey kısmet. ep3 de güzel fn2 de :)
ikise de typer sonucta
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 19, 2008, 12:38:47 ÖS
Kesınlıkle oyle ıkısıde harıka araclar. Ama ılgınc kıyasmalar okudum ve bunları belırtmek durumunda kaldım.
Gönderen: astracoupe - Temmuz 19, 2008, 12:42:09 ÖS

Kesınlıkle oyle ıkısıde harıka araclar. Ama ılgınc kıyasmalar okudum ve bunları belırtmek durumunda kaldım.

güzel testiplerde bulunmuşsunuz gercekten.
şu da bir gercek herkes kendi bindiği kullandığı aracı över :)
bende fn2 kullanuyorum ve aracımı seviyorum.
fn2 lerin biraz daha zamanı var. arac daha gecen sene geldi tr ye :)
bu yüzden mod parcasıda zamanla coğalacakdır

Gönderen: sisss - Temmuz 20, 2008, 01:58:15 ÖS
aracın hayırlı olsun öncelikle. bahsettiğin konulara özellikle fn2yi kötüleyen yorumlara bende enaz senin kadar takılmıştım zamanında fakat hiçbirine cvp bile verme geregi duymadım. neyse hosgeldin aramıza umarım keyifli vakit gecirirsin.
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 21, 2008, 10:09:26 ÖÖ
Hoşbulduk... bu arada ilk araban için geçmiş olsun... Bende araç daha 700 km de iken ankara da konya yolunda sole bı basıyım ufaktan acılmaya baslasın dedım 170 lere geldıgımde cım sulayan gorevlıler yola atladı. Ve onlara carpmamak ıcın az daha 90 km gıbı bı hızla sagda duran tıra carpıcaktım muhtemelen cok cıddı bı kaza olurdu daha 10 gunlukdu. Son anda gorevlılerden bırı hafıfce cekıldı ve acılan bosluktan gectım. Bazen cok caresız kalıyosun sanıyelerce bı umıtle fren yapıyosun, abs ıle beklıyosun.
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 21, 2008, 10:13:30 ÖÖ
Sisss ben sana bişey sormak istiyorum... Yaptıgın kaza nasıl oldu bılmıyorum ama aracın darbe emışi ve mukamevetı hakkında ne dusunuyosun? Birde kaza testlerını bır yerde izleyen gören var mı? ben gormedım...
Gönderen: fn2silver06 - Temmuz 21, 2008, 11:30:16 ÖÖ
1 den 2 ye atarken viteste cartlamalar başladı (yüksek devirde hızlı değişimlerde) varmı aynı problemden şikayeti olan??
Gönderen: fn2silver06 - Temmuz 21, 2008, 11:31:05 ÖÖ
başladık yine anasını satıyım 1-2 aydır huzurla biniyodum ama anlaşılan huzur yok :)
Gönderen: sisss - Temmuz 21, 2008, 12:18:32 ÖS

Sisss ben sana bişey sormak istiyorum... Yaptıgın kaza nasıl oldu bılmıyorum ama aracın darbe emışi ve mukamevetı hakkında ne dusunuyosun? Birde kaza testlerını bır yerde izleyen gören var mı? ben gormedım...

benim kaza biraz trajikomik oldu. son anda farkettiğim bi kamyonet kasasından kaçmak isterken yolun sağ tarafına belediye tarafından kazılan bi çukurun toprak birikintisine arabanın sağ tekerlekleri çıktı ve yan yattı bölece yaklaşık 25-30 m. yan yatmış vaziyette sürüklendim. durdugu andada araba 4teker üstüne düştü. sonucta sag ve sol taraf bayagı bi hasar aldı perde havayastıkları açıldıki iyiki açılmış cam kırıklarından korudu bizi. kemerler takılı oldugu için kabin içinde hiç savrulmadık. benim gözlemlediğim kadarıyla tamam araç dışarıdan çok fazla dagıldı yani çok sağlam bi kaportası yok ama içeride herşey cok guvenli geldi bana. duruyosun ve kazanın bitmesini bekliyorsun önemli olanda bu zaten bence. arabanın kaza fotolarını heralde görmusundur.
Gönderen: sisss - Temmuz 21, 2008, 12:22:14 ÖS

1 den 2 ye atarken viteste cartlamalar başladı (yüksek devirde hızlı değişimlerde) varmı aynı problemden şikayeti olan??

bende bahsettiğin gibi bi problem hiç olmadı. heralde kullanış stiliyle alakalı ben cok fazla sert kullanmıyorum arabayı. 1.vitesi bitirip 2.ye takmadım hiç. siteden bi arkadaşta ondada fn2 var böyle bi problem olmuştu garantiden değişmişti parça.
Gönderen: Cumhur - Temmuz 21, 2008, 12:23:14 ÖS
http://www.euroncap.com/tests/honda_civic_2007/307.aspx

FN2 kaza testi raporları ve vidoları... (site ingilizcedir)
Gönderen: cnzdmr - Temmuz 21, 2008, 08:41:57 ÖS
walla ben euro ncap a cok guvenmıyorum sadece fıkır verebılır bana!asıl onemlı olan reel kazalarda gorulur kı siss adlı arkadasımızın basına gelmıs o aracın ıcınden cıkan kendısı ve bana guvenılır geldı dıyebılıosa onemlı olan odur!bzım araclarn kaportası cok guclu degıl evet ama cogu yenı aracta durum boyle yayaların guvenlıgı ıcın tamponları ozellkle yumusak malzemeden uretıyorlar...
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 21, 2008, 08:54:26 ÖS
kaza testi linki için tesekkurler...
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 21, 2008, 08:56:46 ÖS
Evt kaza fotosunu gordum. Zaten kaza test sonucları sızın anlattıklarınızla bıre bır ortusuyo bence. Allah kaza bela vermesın ama olası bır kaza durumunda gayet guvenlı...
Gönderen: kmorbulut83 - Temmuz 21, 2008, 10:40:44 ÖS
abıler ılk bakımda sadece yag degısıyomu7s hava yag fılıtresı fılan degısmıyomus 300 cıvarı dıolar cok degılmı ?
Gönderen: sisss - Temmuz 22, 2008, 10:27:45 ÖÖ
evet aslında biraz çok ama yapacak bişey yok maalesef.
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 22, 2008, 11:34:04 ÖÖ
sadece yag mı degısıyor? kont edılen parcalar nelerdır? yagın lt sı kac para mumkun degıl sadece yag ıse bence...
Gönderen: fn2silver06 - Temmuz 22, 2008, 11:40:18 ÖÖ
bahsettiğiniz 10.000 bakımımı?
eğer öyleyse ben 150-200 civarında vermiştim.
Gönderen: fn2silver06 - Temmuz 22, 2008, 11:41:44 ÖÖ
20000 bakımıda (yağ değişimi yok) arka balatalar+klimanın filtresi vsvs 500 liracık geçirdiler :)
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 22, 2008, 11:44:55 ÖÖ
evt 10000 km bakımı 300 dendı bana cok fazla geldı...
Gönderen: sisss - Temmuz 22, 2008, 11:47:10 ÖÖ
ben 8.000km.de göturdum bakıma gecen haftalarda. motor yağını özel olarak mobil1 koydurttum istersen kendinde götürebiliyorsun. 270,00 ytl. tuttu. fatura detayı aşağıda.
1.) yağ filtresi 1 ad.                       13,24ytl.
2.) karter tapa pulu 1 ad.                 0,76ytl.
3.) mobil 0w40 yag 5lt.                 170,00ytl.
4.) 10.000km. bakım işçiliği 1 saat.   45,00ytl.
     toplam.                                 229,00ytl.
     kdv                                        41,22ytl.
     g.toplam                               270,22ytl.
Gönderen: kmorbulut83 - Temmuz 22, 2008, 12:21:38 ÖS
abı ne bılım ben alısmısım ılk bakımda hava fılıtresı yag fılıtresı polen fılıtresı degısır dıe.bırde bu bızım aracla normal bır cıvıc ın hava ve yag fılıtresı aynım?
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 22, 2008, 12:23:17 ÖS
Yagı dısardan mobıl 1 olarak 5 lt dersek yaklasık 100 ytl ye temın edebılırız... Ankara ıcın arkadaslara duyrulur... Toptancısı arkadasım cok uygun alabılırsınız ıstedıgınız zaman yerı şaşmaz sanayıde "özen ticaret"...
Gönderen: fn2silver06 - Temmuz 22, 2008, 12:25:35 ÖS
castrol daha iyi ben castrol kullanıyorum
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 22, 2008, 12:29:13 ÖS
Tam fiyat aldım. Mobil 1 0-40'ın 4 lt si 65ytl, 1 lt si 18 ytl, yaklaşık 85 ytl olarak 5 lt mobil 1 alabiriz... aklınızda bulusun... Eğer yağ tercihiniz farklı ise onun içinde fiyat alabilirim.
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 22, 2008, 12:33:32 ÖS
Flitreleride aynı die biliyorum ama emin değilim...
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 22, 2008, 09:14:14 ÖS
Bu arada düzeltiyim ben ep3 type r ile yağ flitresi aynı die biliyorum...
Gönderen: kmorbulut83 - Temmuz 23, 2008, 05:14:17 ÖS
bugun 10.000 bakımı yaptırdım
debrıyazj merkezını yaglamıslar ama bende ses yıne gelıyor bu ne sesı arkadaslar bır cevap alan fılan yok mu bır acıklaması yokmu ? ep3 lerde varmıydı bu ses
Gönderen: Immortal - Temmuz 24, 2008, 01:08:45 ÖÖ
Merhaba Arkadaşlar Yaşadıgım Bir Sorunu Sizlerle Paylaşim Dedim Aracım 3000Km deyken Debriyajda Sorun Çıktı Tam Kaldırdıktan Sonra Hareket Etmeye Başlıyor Servise Götürdüm Debriyajın Altına Baktı Kaputu Açtı Baktı Ayarı Otomatik Dedi Siz Bugun Gidin Pazartesi Gelin Dedi Sorun Olmaz Çıktım Akşam Yola Çıktım Hareket Halindeyken Gaza Basıyorum Araç Gitmiyor Boştaymış Gibi Gaza Basıyorum Kenara Çektim Neyse Araç Yerinden Oynamıyor Kurtarıcı Falan Çagırdık Aracı Servise Götürdük Sonra Debriyaj Balatasını Sıyırdıgını Söylediler Ve Bunun Kullanıcı Hatası Oldugunu Söylediler Bir Süre Bunun Çok Saçma Oldugunu Söyledim İlk Defa Spor Araç Kullanmıyorum Sonuçta Neyse İçimden N... Gelsin Dedim Ne Kadarsa Hemen Yapın Yaptıktan Sonra Araç 7800 Km Deyken Otobanda Gidiyorum 180 170 Arası Yavaşlamam Gerekiyordu Frene Dokundum Duramadım Ön Taraf Dagılacakmış Gibi Titremeye Başladı Direksiyon ve Pedal Titriyor Neyse Durdum Ve Aklıma Gelen Diskin Yamulmuş Olmasıdır Servise Götürüp Torna Yaparlar Dedim Gittim Ve Diskte Sorun Çıkmadı Servisteki Arkadaşlar Freni Çok Kullandıgımı Veya Aracı Sert Kullandıgımı Söylediler Bu Aracı Ben Kullandıgım Zaman Sanki Yanımdaydı Arkadaşlar Neyse Eleman Balatarı Temizledi Balatalarında 1000 Ile 2000km Kaldıgını Birdaha Titremenin Olmicagını Söyledi Aynı Günün Akşamı Aynı Sorunla Tekrar Karşılaştım Honda Şikayeti Aradım Durumu Anlattım Onlarda Servisle Konuşmuşlar Yarın Tekrar Bakıma Çagırdılar... Bu Sorunlar Yüzünden Inanın Aracımdan Sogudum Şuan Araca Binmeye Korkuyorum Biryerine Bişey Daha Olacak Diye...
Gönderen: sisss - Temmuz 24, 2008, 10:19:51 ÖÖ

Merhaba Arkadaşlar Yaşadıgım Bir Sorunu Sizlerle Paylaşim Dedim Aracım 3000Km deyken Debriyajda Sorun Çıktı Tam Kaldırdıktan Sonra Hareket Etmeye Başlıyor Servise Götürdüm Debriyajın Altına Baktı Kaputu Açtı Baktı Ayarı Otomatik Dedi Siz Bugun Gidin Pazartesi Gelin Dedi Sorun Olmaz Çıktım Akşam Yola Çıktım Hareket Halindeyken Gaza Basıyorum Araç Gitmiyor Boştaymış Gibi Gaza Basıyorum Kenara Çektim Neyse Araç Yerinden Oynamıyor Kurtarıcı Falan Çagırdık Aracı Servise Götürdük Sonra Debriyaj Balatasını Sıyırdıgını Söylediler Ve Bunun Kullanıcı Hatası Oldugunu Söylediler Bir Süre Bunun Çok Saçma Oldugunu Söyledim İlk Defa Spor Araç Kullanmıyorum Sonuçta Neyse İçimden N... Gelsin Dedim Ne Kadarsa Hemen Yapın Yaptıktan Sonra Araç 7800 Km Deyken Otobanda Gidiyorum 180 170 Arası Yavaşlamam Gerekiyordu Frene Dokundum Duramadım Ön Taraf Dagılacakmış Gibi Titremeye Başladı Direksiyon ve Pedal Titriyor Neyse Durdum Ve Aklıma Gelen Diskin Yamulmuş Olmasıdır Servise Götürüp Torna Yaparlar Dedim Gittim Ve Diskte Sorun Çıkmadı Servisteki Arkadaşlar Freni Çok Kullandıgımı Veya Aracı Sert Kullandıgımı Söylediler Bu Aracı Ben Kullandıgım Zaman Sanki Yanımdaydı Arkadaşlar Neyse Eleman Balatarı Temizledi Balatalarında 1000 Ile 2000km Kaldıgını Birdaha Titremenin Olmicagını Söyledi Aynı Günün Akşamı Aynı Sorunla Tekrar Karşılaştım Honda Şikayeti Aradım Durumu Anlattım Onlarda Servisle Konuşmuşlar Yarın Tekrar Bakıma Çagırdılar... Bu Sorunlar Yüzünden Inanın Aracımdan Sogudum Şuan Araca Binmeye Korkuyorum Biryerine Bişey Daha Olacak Diye...

Immortal senin araçta fn2 mi??
Gönderen: Immortal - Temmuz 24, 2008, 11:32:59 ÖÖ
Evet Fn2
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 25, 2008, 09:27:26 ÖÖ
Gittin mi servise? ne dediler?
Gönderen: Immortal - Temmuz 25, 2008, 11:36:59 ÖÖ
Fren Balatalarını Değiştirdim Ve Aynı Sorunu Hala Yaşıyorum Frene Bastıgım Zaman Ses Ve Titreme Var Balatalar Yeni Diye Demeyin 250km Geçti..
Gönderen: turbovts2 - Temmuz 25, 2008, 11:38:37 ÖS
Titreme disk kaynaklı bir sorundur balata ile duzelmemesı normal zaten... Disklerın garantıden degısmesı lazım.
Gönderen: kmorbulut83 - Temmuz 30, 2008, 11:24:23 ÖS
kardeslerım su debrıyajdan gelen ses ıcın nereyı yaglıyorlar? bıde bende ınıp bınerken amastorlerdende ses gelıyor sızde oldumu
Gönderen: 34 vol - Temmuz 31, 2008, 03:41:03 ÖS
FARLAR XENON YAZIYO LİSTEDE  EĞER  BU FARLAR ZENON SA BEN HİÇBİŞEY BİLMİYORUM... ARAÇA 70.000 YTL PARA VERDİM IVIRI ZIVIRI DAHA HERİFLER 6000 KALVİN EEE  XENON DİYOOOOOO

HEEE   BİDE  BU BİZİM BODRUMDAKİ  HONDA BAYİSİNİN SUÇU GERÇİ AMA BENİM İÇİN HONDANIN  SORUNU...ARACIN ORJİNAL PASPASLARI GELMEDİİİ  HALAAA....

AYRICA  SORUN YOK DEMİŞTİM AMA UNUTTUĞUM BİŞEY VARR... ARACIN MOTORUNDAN TIR TIR TIR TIR İNCE Bİ SES GELİYO KAYIŞIN ORALARDAN BİYERDEN ...  SERVİSE  GÖTÜRDÜM SERVİSDE  ONAYLADI  SÖYLEDİĞİM ŞEYİİ  İLK  SERVİS BAKIMINDA YAPACAKLARINI  ÖNEMLİ  BİRŞEY OLMADIĞINI SÖYLEDİLER...

Gönderen: astracoupe - Temmuz 31, 2008, 03:43:38 ÖS

FARLAR XENON YAZIYO LİSTEDE  EĞER  BU FARLAR ZENON SA BEN HİÇBİŞEY BİLMİYORUM... ARAÇA 70.000 YTL PARA VERDİM IVIRI ZIVIRI DAHA HERİFLER 6000 KALVİN EEE  XENON DİYOOOOOO

HEEE   BİDE  BU BİZİM BODRUMDAKİ  HONDA BAYİSİNİN SUÇU GERÇİ AMA BENİM İÇİN HONDANIN  SORUNU...ARACIN ORJİNAL PASPASLARI GELMEDİİİ  HALAAA....

AYRICA  SORUN YOK DEMİŞTİM AMA UNUTTUĞUM BİŞEY VARR... ARACIN MOTORUNDAN TIR TIR TIR TIR İNCE Bİ SES GELİYO KAYIŞIN ORALARDAN BİYERDEN ...  SERVİSE  GÖTÜRDÜM SERVİSDE  ONAYLADI  SÖYLEDİĞİM ŞEYİİ  İLK  SERVİS BAKIMINDA YAPACAKLARINI  ÖNEMLİ  BİRŞEY OLMADIĞINI SÖYLEDİLER...

kırmızı typer paspaslarını diyorsun volkan onlar aracın üstünde gelmiyor zaten. ayrı satılıyor
ama alırken bayii vereceğiz dediyse o zaman sorun yok :)
Gönderen: kmorbulut83 - Temmuz 31, 2008, 05:26:20 ÖS
300 cıvarına aldım bende paspasları . . .
Gönderen: turbovts2 - Ağustos 02, 2008, 09:47:30 ÖS
Bana gelmesı 3 hafta surdu paspasların... xenonların sarımtrak olmasının sebebı yagmur yada gun dogumu gıbı durumlarda da optımum aydınlatmayı saglaması ıcın ve goz almaması ıcın ozellıkle ole tasarlanıyolar fabrıka araclarında. pıyasada 110 ytl ye daha mavı yanan xenonlar varken artık bızım sarı xenonlar sanırım daha seckın bıde :)
Gönderen: sisss - Ağustos 03, 2008, 12:33:54 ÖS
kesinlikle haklısın ben xenonlardan memnunum zaten fabrika çıkışı xenonlar böyle olmaz zorunda 4200k. gün ışığı. uzaktan özellikle çok kaliteli görünüyor. eger sisleride xenon yaparsam ilerde aynı 4200k. yaparım. ben birde uzunları beyaz ampullerle değiştim çok sırıtıyordu sarısarı sellektör yapınca.
Gönderen: kmorbulut83 - Ağustos 04, 2008, 11:53:17 ÖS
degerlı kardeslerım benım arac ta bazen uzaktan kumanda ıslemıyodu kı ıkı kere oldu ele actım sonra sorun yokmus casına acıp kapıodu..gecen gun benım sag cam benım yanı surucu tarafından ne acılıyodu ne kapanıyodu bır anda oldu ama kendı tarafından acılıp kapanıyodu sadece sureklı basılı tutarak yanı otomatıgı devre dısı gıbıydı..bı sure sonra kendılıgınden duseldı suan bır sey yok.  sızlerde bole seylr yasıyomusunuz bana ozgu bır sorun mu bu ???  ayrıca debrıyaj sesı ıcın parca degıstırecek olan sıs kardesım degısım oldumu ?  bırde benım arkadan bırılerı ınıp bınerekn ve bagaj ıcınden bastırınca gacır gucur sesler gelıyor keza dıreksıyoındanda saga dogru cevırınce ses gelıyor bıjuwwwww seklınde .. sızlerde bole sesler mevcutmu yoksa ben mı cok abartıyorum cunku usta bu sesı duyamadı :)
Gönderen: sisss - Ağustos 05, 2008, 08:42:18 ÖÖ
camla ilgili problemlerin aynısı bende ilk aldıgımda arabayı vardı. fakat kısa sure içinde kendiliğinden düzeldi eminim seninde duzelecektir kafana takma. debriyajla ilgili problem parça bekliyorum haber vericekler. paylaşıcam sonucu sizinle.
Gönderen: fn2silver06 - Ağustos 07, 2008, 11:16:41 ÖÖ
sc mi turbomu sizce ????
Gönderen: sisss - Ağustos 07, 2008, 11:42:11 ÖÖ
fn2 için ama sadece fn2 için üretilmiş ve kit satılırsa herikiside olur. ama sc nin daha az performans verip daha az problem çıkaracağı kesin.
Gönderen: fn2silver06 - Ağustos 07, 2008, 11:51:58 ÖÖ
banada sc mantıklı geliyo.
Gönderen: sisss - Ağustos 07, 2008, 12:01:14 ÖS
şu senin buldugun bi firma vardı avustralya da. fiyat almıştın ama pahalı demiştin
Gönderen: fn2silver06 - Ağustos 07, 2008, 12:05:48 ÖS
onu uygulamyı düşünüyodum şimdi kesin karar verdim yapcam.arabada zaten geldi 23000 e bu saatten sonra bişeyler yapmazsak ayıp :)
Gönderen: fn2silver06 - Ağustos 07, 2008, 12:07:11 ÖS
12500+2000(kargo) dolar tutuyo.
Gönderen: kmorbulut83 - Ağustos 10, 2008, 10:18:29 ÖÖ
abiler su reset tusu varmıs ya ben bır turlu bulamadım tam yerı nerde bu dugmenın :)))
Gönderen: sisss - Ağustos 11, 2008, 11:54:16 ÖÖ
neyi resetliyomuş.
Gönderen: kmorbulut83 - Ağustos 11, 2008, 12:00:13 ÖS
bende anlamadım  :))) konunun basında yazmıslarya ya araba calısmamaıs bır mudaleden sonra dıreksıyonun alt tarafında  sol alt ben baktım baktım bulamadım .nerde ki :) ???
Gönderen: astracoupe - Ağustos 11, 2008, 07:53:25 ÖS
gögüşlüğün en soldaki parcası kardeşim. kapı tarafına bakan sürücü tarafında.
orayı sökmen lazım. icinde düğme gibi bişey var
Gönderen: kmorbulut83 - Ağustos 12, 2008, 12:12:48 ÖÖ
saol abim benim ben orayı bılıyorum da arac kaza anında yakıt keserse motoru tekrar calıstırmak ıcın dıe bılıyodum :) . .ya su fn2 ye garantıyı bozmucak orjınal parcalar cıkmıyacakmı :) sankı garantısız cıktımıda dersınız suan bılıyorum ama bende artık en azından bır eksoz bır hava fltlsı ıstıyorum...
Gönderen: GKS TypeR - Ağustos 12, 2008, 10:26:47 ÖÖ

Motordan gelen aynı ses bende de var tır tır tır diye burda birkaç servise götürdüm ama bu araban doğasından olduğunu söylediler ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum hatta servisin birinde bana motordan gelen sesin enjektörlerden geldiğini steleskop gibi bir alet takıp bana dinlettiler. ama benim canımı sıkıyor eğer senin gittiğin serviste bu problemi çözerlerse buraya nasıl çözdüklerini yazarmısın sonucunu merak ediyorum
Gönderen: astracoupe - Ağustos 12, 2008, 11:24:01 ÖÖ
ya bu arada arkadaşlar
aranızdan siyah typerla denizliye gelen oldu mu?
Gönderen: sisss - Ağustos 13, 2008, 11:02:52 ÖÖ
sen gözünle gördunmu yoksa birisimi dedi sana işte senin arabanın siyahından gördum diye. eger birisi dediyse banada hergun sölüyolar pek inanmıyorum normal civic le karıstırıyorlar genelde özelliklede benim hatun. yok şukadar para verdin kimsede yok diyosun hergun göruyorum diyor. sonra amblemine baktınmı ne renk diyorum kırmızımıyıdı diyorum yoo normal H işte diyor ama aynısıydı diyince deliriyorum gercekten.
Gönderen: fn2silver06 - Ağustos 13, 2008, 11:07:51 ÖÖ
boşveeer namı yürüyo işte arabanın >=ok
Gönderen: GKS TypeR - Ağustos 13, 2008, 12:10:29 ÖS

sen gözünle gördunmu yoksa birisimi dedi sana işte senin arabanın siyahından gördum diye. eger birisi dediyse banada hergun sölüyolar pek inanmıyorum normal civic le karıstırıyorlar genelde özelliklede benim hatun. yok şukadar para verdin kimsede yok diyosun hergun göruyorum diyor. sonra amblemine baktınmı ne renk diyorum kırmızımıyıdı diyorum yoo normal H işte diyor ama aynısıydı diyince deliriyorum gercekten.

muahahaha
aynen ya benim hanımda aynısı söylüyor bu arabadan çok var diyor . ama artık öğrettim kırmızı amblemin sadece typeR a ait olduğunu...
Gönderen: cnzdmr - Ağustos 13, 2008, 05:39:56 ÖS
ya bıde bu son kasalarda artık civichb le type-r arasındakı gorunum farkını baya bı azaltılar,bı oncekı kasada bole deılde bı bakısta herkes farkı anlayabılodu ama sımdı bayanların karıstırması cok normal:))
buda aslında benım gıbı fk2 sahıplerının ısıne gelıo:)))
Gönderen: turbovts2 - Ağustos 15, 2008, 02:47:14 ÖÖ
on panjuru, kapı sayısı ve amblemlerın rengını gormeden bana bulasmayın dıyorum artık... Bu arada 14 hazıranda sıparıs verdıgım 17 hazıranda parasını odedıgım (395 ytl) ambıyanslı ıc aydınlatmalar 2 ay sonra bugun geldı ve taktım. Tum kalbımle soyluyorum aklı olan takmasın tam bır fıyasko ilk olarak bakmadan anlamıyosun ısık oldugunu tabı geceyı beklemek zorundasın vıtesı ustten aydınlatan ısık kadar gucsuz. sag ve sol taraftakı aydınlatmalar aynı yerı aydınlatmıyolar orda da bı sımetrı sorunu var. ıkıncı sorunsa ıkı tane ucuz led ve yaklasık 1.5 mt kablo dısında bısı cıkmadı yanı total agırlıgıda 50 gr falandır. en azından ledlerı ıkılı yapsalar ısık gucsuzde olsa komple paspası aydınlatırdı sımdı el kadar bı yere vuruyo ampul gıbı... ıscılık dahıl en fazla 75 ytl eder oda orjınal olursa parca fıatı 10 ytl tutmaz okadar dıım.
Gönderen: GKS TypeR - Ağustos 15, 2008, 11:01:53 ÖÖ
bu iç aydınlatma olayını biri daha söylemişti sakın almayın rezalet diye, bunu sanayide çok daha güzel yaparlar ama bende iç aydınlatma sevmiyorum.
Gönderen: sisss - Ağustos 15, 2008, 12:42:47 ÖS
iç aydınlatma için bende arabayı sipariş verdiğimde araba gelince takarım diyordum. katalogda ve hondanın web sayfasında guzel gorunuyordu. ama bende vazgectim şimdi bu yazılanlardan sonra.
Gönderen: GKS TypeR - Ağustos 15, 2008, 02:10:39 ÖS
ya serhat şu arabayı doldurmasana kardeşim vazgeç tabi :d
utanmasan incik boncuk ne varsa koyacaksın arabaya:d
Gönderen: turbovts2 - Ağustos 15, 2008, 09:41:54 ÖS
valla arkadaslar paranıza yazık ne dıım beyaz ayakkabı gıydım dun gece gorebılmek ıcın o derece kotu... daha oncekı cıvıc vtı a da katalogdakı herseyı almıstım hatta o zaman araba 10450 tl ıdı 12300 e gelmıstı bana subaru 99 gt 0 km de 12500 du ama 3 ay bekletıyolardı cocukluk yapmıs vtı almıstım. yanı kısaca hondadan bu ıkı model ıcın 10 larca orjınal aksesuar aldım ılk kez fıyasko cıktı ben yaptım sız yapmayın :)
Gönderen: kmorbulut83 - Ağustos 15, 2008, 09:47:59 ÖS
ben bir set daha alıp takarsam gorurum dıe dusunuyorum  >%6rol yanı alacaksanızda ıkı uctane cıftlı ısmarlayın :))))) yoksa bosa para gıdıyor.........
Gönderen: turbovts2 - Ağustos 15, 2008, 09:58:26 ÖS

ben bir set daha alıp takarsam gorurum dıe dusunuyorum  >%6rol yanı alacaksanızda ıkı uctane cıftlı ısmarlayın :))))) yoksa bosa para gıdıyor.........

+201:)
Gönderen: nikox - Ağustos 16, 2008, 02:39:32 ÖÖ
berhaba ben geçen ay denizli den geçmiştim antalya ya gidiyordum belkide beni görmüşlerdir siyah type-r ama denizlide oyalanmamıştım
Gönderen: typermelih - Eylül 11, 2008, 12:58:19 ÖS
arkadaslar merhaba ben bugun basladım bu sıteye wc yerını bılen varmı  
Gönderen: nikox - Eylül 22, 2008, 10:40:27 ÖS
beyler bu yağ ışığı problemini yaşayan varmı? yine yandı bu gün sarı işaret olarak biraz durduktan sonra tekrar çalıştırdım arabayı yanmadı anlamadım yarın servise götürücem
Gönderen: turbovts2 - Eylül 22, 2008, 10:45:32 ÖS
Benım bıldıgım yag sevıyesı sorunu dısında yok.... Sarı derken? Yag lambası kırmızı degılmı...
Gönderen: astracoupe - Eylül 23, 2008, 10:16:08 ÖÖ
aynı olay benimde başıma geldi. servise gittim yağ ilave ettiler sorun çözüldü
bu araclara devamlı yüklendiğimiz yaşanan bu durum normal demişlerdi servisdeki arkadaşlar
Gönderen: GKS TypeR - Eylül 24, 2008, 12:00:32 ÖS
Arkadaşlar sizin arabalardada (FN2) bir süre gazladıktan sonra rolantide bir kaç saniye oynama oluyormu. ben biraz gazladıktan sonra durunca rolanti birkaç kez düşüyor çıkıyor. sonra düzeliyor. bunun bi sebebi varmıdır, yoksa bu bir arıza belirtisimidir.
Gönderen: sisss - Eylül 24, 2008, 01:52:23 ÖS
bu bir arıza belirtisidir. hatta arabanın nekadar dandik oldugunun belirtisidir. duzeltilmeside mumkun degildir. sat kardesim sen arabanı.:) şaka bi yana aynı olay benim arabadada oldu bi kaç kez özellikle gazlama sırasında biriki kere kesiciye sokunca yapıyor benimki. ama bisure sonra duzeliyor bence cok önemli bişi değil. esas dert benim için yuksek suratlerdeki fren performansı. bilmiyorum sizin arabalar nasıl ama benimki çok kötü.
Gönderen: FATOŞ - Eylül 24, 2008, 02:08:01 ÖS

ŞİMDİ TAHMİN EDİYORUM SİZİN BU ŞİKAYETLERİ BİŞEKİLDE Bİ AĞ ARACILIĞIYLA HONDA MERKEZE İLETİLİYODUR VE YENİ ARAÇLARDA MONTAJ AŞAMASINDA KONTROLÜ DAHA İYİ YAPARLAR DİYE UMUYORUM,NEDE OLSA ARAÇ YENİ VE SERVİSÇİLİKTE BÖYLEDİR GELEN TEPKİLERİ DEĞERLENDİRİRLER UMARIM KENDİMİ AVUTUYORUM İŞTE AMA İNŞALLAH PİŞMAN OLMAM GERÇİ BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN VİRAJI VE PERFORMANSI

aynen düşündüğünüz gibi oluyor merak etmeyin bilgi havuzunda toparlanıp değerlendiriliyor...
Gönderen: astracoupe - Eylül 24, 2008, 04:34:58 ÖS

Arkadaşlar sizin arabalardada (FN2) bir süre gazladıktan sonra rolantide bir kaç saniye oynama oluyormu. ben biraz gazladıktan sonra durunca rolanti birkaç kez düşüyor çıkıyor. sonra düzeliyor. bunun bi sebebi varmıdır, yoksa bu bir arıza belirtisimidir.

aynısı bende de oluyor. gazladıktan sonra aracı rölantide 2 dk çalışıtırıp stop ediyorum turbo araclardaki gibi :)
sonra sorun çözülüyor
Gönderen: turbovts2 - Eylül 24, 2008, 09:56:08 ÖS
Bu sorunun yasandıgı araclarda flıtreler standartmı?
Gönderen: sisss - Eylül 24, 2008, 10:15:16 ÖS
bende standart.
Gönderen: GKS TypeR - Eylül 25, 2008, 09:29:54 ÖÖ

Bu sorunun yasandıgı araclarda flıtreler standartmı?

evet standart hatta bi ara AEM takıp denedim AEM li iken gazlayıp durduğun zaman bu rolanti iyice sapıtıp stop bile edebiliyordu bu nedendir. sırf bu yüzden AEM filitreyi söktüm ne yapmam lazım...
Gönderen: nikox - Eylül 25, 2008, 10:03:28 ÖÖ
Bende de AEM var ama bi problem yaşamadım,bi boğulma filanda yok bana rahat geldi çalışması.20 gündür kullanıyorum ve havalar serinlemeye başladıkça daha da rahat olucak
Gönderen: GKS TypeR - Eylül 25, 2008, 10:21:41 ÖÖ
rolantide bi sıkıntı falan oluyormu bir de ben devirli kullanıyorum acaba ondanmı oluyor sen nasıl kullanıyorsun
Gönderen: astracoupe - Eylül 25, 2008, 11:11:55 ÖÖ
bende de standart
çok zorluyunca oluyor bende. normal kullanımda sorun yok
Gönderen: GKS TypeR - Eylül 25, 2008, 11:23:26 ÖÖ

bende de standart
çok zorluyunca oluyor bende. normal kullanımda sorun yok

aslında olmaması lazım zorlama bence söz konusu olamaz sonuçta bu typeR EN KÖTÜ 8000 çeviriyoruz buda zorlama olmaması lazım typer için problemde burda başlıyor standart filitre ile rolanti sapıtıyor AEM i takınca rolanti stop bile ettiriyor. biz bu arabaya bişey takamıyacakmıyız yani.
Gönderen: fn2silver06 - Eylül 25, 2008, 12:19:03 ÖS
bendede aem cai var zorluyorumda ama bi problem yok
Gönderen: cnzdmr - Eylül 25, 2008, 03:46:14 ÖS
arkadaslar sızde gazladıktan sora ozellıkle ılk 3vıtes tam gaz gıdıp redlıne a soktuktan sora aracı durdugunuzda,rolantıyle beraber sankı egzoz kokukusu gıbı bı koku gelıo mu arabanın ıcıne?2seferdır cıddı cıddı bı koku aldım aractan ınıp asaıya kokladıgımda egzozlardan geldıgını anladım ama arabanın ıcıne bıle gırıo bu koku....
Gönderen: GKS TypeR - Eylül 25, 2008, 06:30:27 ÖS
hayır bende hiç koku olmadı...
Gönderen: turbovts2 - Eylül 26, 2008, 08:11:06 ÖÖ
Walla bende de olmadı ne koku ne rolantı duzensızlıgı... Bı servıste bılgısayara baglasanız gaz kelebegındekı sensorlerden olmalı... Arıza kodunu sildirince duzelmesını umuyorum...
Gönderen: nikox - Eylül 26, 2008, 08:20:40 ÖS
Ben allah ne verdiyse zoluyorum ciğerini söküyorum bazende ve rolentide de sıkıntı yok filitredende memnunum senin montaj yaparken herangi boruyu filan bağlamıyomusun belki montajda bişey yapıyosundur
Gönderen: GKS TypeR - Eylül 27, 2008, 12:18:43 ÖÖ

Walla bende de olmadı ne koku ne rolantı duzensızlıgı... Bı servıste bılgısayara baglasanız gaz kelebegındekı sensorlerden olmalı... Arıza kodunu sildirince duzelmesını umuyorum...

AEM filitre takılı iken makinaya bağladığımızda araçta arıza ışığı yakmıyor ama sürekli arıza veriyor, filiteryi söktük herhangi bir arıza yok ama rolanti düzensizliği var buda her zaman olmuyor. sağlaö gazladığım zaman bayramdan sonra tekrar servizte detaylı incelencek bakalım ne çıkıcak sonucu yazarım.
Gönderen: GKS TypeR - Eylül 27, 2008, 12:21:09 ÖÖ

Ben allah ne verdiyse zoluyorum ciğerini söküyorum bazende ve rolentide de sıkıntı yok filitredende memnunum senin montaj yaparken herangi boruyu filan bağlamıyomusun belki montajda bişey yapıyosundur

ya aslında benimde kafamdan sürekli montajda mı  bir sorun vardı diye geçiyor senden rica etsem detaylı resimleri buraya koyarmısın
Gönderen: turbovts2 - Ekim 03, 2008, 10:12:29 ÖS
Arkadaşlar daha önce başına gelen varmı diye önce bir soruyum dedim... Bugün eve dönerken benzin lambam yandı pazar günü yurt dışına çıkıcağım ve bir süre dönmeyeceğim için sadece lamba sönsün diye 20 ytl benzin aldım fakat hiç değişmedi ve range de halen 32 km yi gösteriyordu... Benzinciye dedimki koymadınmı... abi dedi fiş vermez iyi bakalım 20 daha koy ama bu sefer pompadan akarken bakıcam dedim neyse adam koydu odedim ama değişiklik olmadı... sonra hemen yan benzinlikten 10 daha aldım yine değişen bişi yok... eve geldim range 23 km ve depoda 16 lt en az benziin var.... göstergede en altta... İşin kötüsü aklıma takıldı ve servisede gidemicem işlerim yüzünden 1-2 aydan önce dönmücem acaba kutup başını söküp sıfırlasam mı? Bir fikri yada tecrübesi olan varmı?
Gönderen: canRC - Ekim 03, 2008, 10:49:35 ÖS
Senin bahsettiğin sorun bende de var. (RC'de) Pejo için işin prosedürü bi defa yazılım yüklüyolarmış, düzelmezse tekrar 1 yazılım daha atıyolarmıs. Onda da düzelmezse benzin müşürünü değiştiriyolarmış. İçindeki ne kadar benzin var iyi kötü bildiğimden ben hiç servisle falan ugrasma gereği duymadım:)
Gönderen: turbovts2 - Ekim 03, 2008, 10:53:40 ÖS
gostergede de gostermıyo dımı sendede...
Gönderen: canRC - Ekim 04, 2008, 12:01:21 ÖÖ
Evet aynı senin dediğin gibi gösterge canı istedimi göstermiyo, yol bilgisayarı da analog göstergedeki değere göre gösteriyo menzili yani düşük olarak. Ama canı istedimi tekrar dogru gostermeye baslıyo:)
Gönderen: typermelih - Ekim 04, 2008, 07:58:29 ÖS
koltugumdan gacur gucur ses gelıyor orta konsoldakı kızaklı yer acılıp kapanırken utandıracak derecede kotu bır ses gelıyor yıne...
Gönderen: turbovts2 - Ekim 04, 2008, 09:45:41 ÖS

koltugumdan gacur gucur ses gelıyor orta konsoldakı kızaklı yer acılıp kapanırken utandıracak derecede kotu bır ses gelıyor yıne...

benımkıne wd 40 sıktım duzeldı konsol ıcın dıyorum...
Gönderen: sisss - Ekim 05, 2008, 12:16:57 ÖS

koltuktan gelen ses bendede vardı ama kendiliğinden duzeldi. orta kızaklı bölumdeki utandıracak derecedeki ses konusuna tamamen katılıyorum cok iyi tanımlamışın:) komik ama ordaki seste kendiliğinden gecti. arabayı gecenlerde sonax a soktum akşam teslim almaya gittiğimde sesin gectiğini gördum.
Gönderen: cnzdmr - Ekim 06, 2008, 07:41:49 ÖS
boya koruma ıcın mı sonax a verdın ıc dıs??
Gönderen: turbovts2 - Ekim 07, 2008, 10:12:03 ÖÖ
Bu arada arabayı cumartesı servıse goturdum sokup taktılar pompayı ve duzeldı... Samandıra takılmıs...
Gönderen: sisss - Ekim 07, 2008, 10:43:51 ÖS

boya koruma ıcın mı sonax a verdın ıc dıs??

hayır boya koruma zaten yaptırmıstım aldıgımda aracı. periyodik olarak dört ayda bir veriyorum komple sonaxa aracı ben.
Gönderen: typermelih - Ekim 08, 2008, 09:10:54 ÖÖ
oda sıyah oldugu ıcın en kucuk bır lekeyı gosterdıgı ıcın dımı...ben her ıkı ayda bır yaptırıyorum oda sırketımde yaptırıyorum ona ragmen basa cıkamıyorum lekelere...bu arada helezondan gelen sesi gıderttım hortum gecırttırdım ve arac esnesın dıye amortısorun uzerındekı yerı kestıler sımdı duzeldı...
Gönderen: typermelih - Ekim 10, 2008, 06:26:27 ÖÖ
arkadaslar bılıyosunuzkı spor helezon taktırmıstım fakat aracın on helezom kısmından ınanılmaz sesler gelmeye basladı bu sebeble bugun orjınal helezonları tekrar taktırıyorum yanlız arkalar kalacak...sızce on orjınal helezonları cok az kestırmelımıyım tavsıye edermısınız sızce bır problem olurmu
Gönderen: turbovts2 - Ekim 10, 2008, 08:44:28 ÖÖ
Ben olsam ne ayrı ayrı takardım nede keser takardım... Sonucta on arka bırbırı ıle senkronıze bır bıcımde calısmak uzere tasarlanmıstır... Bence onlerede hortum gecır bıde oyle dene... Orjınal yaylara kıyma derim...
Gönderen: typermelih - Ekim 10, 2008, 09:57:19 ÖÖ
bırde hortumu taktırmıstım zaten buna ragmen ses yapıyor...
Gönderen: GKS TypeR - Ekim 10, 2008, 03:41:04 ÖS
en son önceki arabamda yayları kestirdiğimde aks ı kırmıştım ben ne yayları kestiririm ne ayrı takarım.ya orjinal yaylar yada H&R senden bu kadar ses gelmesi tuhaf bende ne davlumbaza vurma var, nede ses.
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 10, 2008, 05:10:57 ÖS
beyler bende onden bır ses gelıyor fare gırmıs gıbı bırde sabahları sogukken bır an ılk kalkısta arkadan gucuk gucuk bır ses gelıyor ama sonra gecıyor ? sızde oluyormu bu
Gönderen: refleks - Ekim 10, 2008, 05:37:11 ÖS
el frenini  çekik mi  bırakıyon  akşamları
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 10, 2008, 05:40:49 ÖS
evet abi kokune kadar :)))
Gönderen: refleks - Ekim 10, 2008, 05:46:28 ÖS
genelde  bu  sorun  oluyor  balatalar  tam ayrılmıyor  diskten  yada  yagmurdan  sonra  şişme yapıyor  kısa  süreli  bir  ses  gelirilk  kalkışta sonra  ses  kesilir olan  bişey  yani
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 10, 2008, 06:06:49 ÖS
minnetarım ılgınıze bence zaten fn2 lerın aka balataları sorunlu ses te yapıyor bırı bınıp ınerken yada dıreksıyon tam tur dondugunde gacur gucur ses yapıyor yada dururken durmaya yakın ..bırde bende DIREKSIYON donerken bır ses var plastık sesı usta aurbagın gobegınde bır plastık var onla alakalı hepsınde var dedı sızlerdede mevcutmu ? bırde o on gogus vıdasından gelen bır ses fare kacmıs gıbı ?
Gönderen: cnzdmr - Ekim 12, 2008, 07:54:12 ÖS
bu saydıklarının hepsı bende aynen mevcut bırebır hemde:)))
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 12, 2008, 08:03:31 ÖS
sızde fn2 var dımı ?
Gönderen: cnzdmr - Ekim 13, 2008, 05:04:25 ÖS
yok bende fk2 war ama takıp ettıgım kadarıyla sorunlar genelde aynı,dedıgım gıbı sızın sıkayet ettıgınız o seslerın hepsı bendede mevcut malesef! ve bu seslerın kaynagını yada nası gecıcegını bılmıyorum bıraz sınırımı bozuyo acıkcası...
Gönderen: fn2silver06 - Ekim 15, 2008, 12:02:38 ÖÖ
şu sizin debriyajdan gelen ses bendede başladı servisin cevabı: NORMAL!!!! araba sağa çekiyo sürekli,servisin cevabı bizde sizin araca rot ayarı yapılamıyo!!!!! bu gün efeye 30000 bakımına gittim aldığım cevaplar bunlar . madem böyle kabiliyetsizsiniz ne b.k yemeye bu işi yaparsınız??? servis müdürünün torpiliyle arabaya rot ayarı yapıldı!!!!!!  değişen bişey yok araba hala sağa çekiyo. Bu nasıl iştir ben anlamadım,arabayı alana kadar herşey güzel araba servise girdimi hepsi bitiyo müşteri nasılsa mecbur ankarada 2 tane yetkili servis var 2sde birbirinden beter nerde nekadar sanayide tutunamamış beceriksiz dolandirci usta varsa bu yetkili servisler topluyo heralde. hondaymışda hayat onadymışda ıvırmış zıvırmış. bu arabayı cok severek vede isteyerek aldım ama malesef toplasan 1 ay huzurlu binemedim.şimdi diycemki bunu okuyan honda türkiye yetkilisi varsa ilgilensin ama oda bişeye yaramıyo çünkü onlar servisten daha kansız gvatlar,niye derseniz bu kvatlar frenlerden gelen ses için diskimi tornaya sokmak isteyen servise destek oldular. e şimdi beni kesseniz gebertseniz ben bidaha bu hondanın yanına yaklaşırmıyım???? peksevgili yetkililer literatürde ne kadar küfür varsa 1 yıldır hepsini tarafımdan yediniz afiyet olsun.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gönderen: typermelih - Ekim 15, 2008, 08:25:44 ÖÖ
yazdıklarında haklısın dostum benım aracta saga cekıyordu dısarda yaptırdım gercı benım tekbas adana honda benı cok sevıyorlar benı bır musterı olarak gormedıklerı ıcın ellerınden gelen yardımı yapıyorlar...aracımdan gercegı oyleyım yuze 50 mumnunum on gogusten ses gelıyor..
Gönderen: KaRqİ - Ekim 15, 2008, 08:31:03 ÖÖ

şu sizin debriyajdan gelen ses bendede başladı servisin cevabı: NORMAL!!!! araba sağa çekiyo sürekli,servisin cevabı bizde sizin araca rot ayarı yapılamıyo!!!!! bu gün efeye 30000 bakımına gittim aldığım cevaplar bunlar .bu nasıl kansızlık nasıl edit:kural dışı kelime)lik!!!ulan madem böyle kabiliyetsizsiniz ne b.k yemeye bu işi yaparsınız??? servis müdürünün torpiliyle arabaya rot ayarı yapıldı!!!!!!  değişen bişey yok araba hala sağa çekiyo. Bu nasıl iştir ben anlamadım,arabayı alana kadar herşey güzel araba servise girdimi hepsi bitiyo müşteri nasılsa mecbur ankarada 2 tane yetkili servis var 2sde birbirinden beter nerde nekadar sanayide tutunamamış beceriksiz dolandirci usta varsa bu yetkili servisler topluyo heralde. hondaymışda hayat onadymışda ıvırmış zıvırmış. bu arabayı cok severek vede isteyerek aldım ama malesef toplasan 1 ay huzurlu binemedim.şimdi diycemki bunu okuyan honda türkiye yetkilisi varsa ilgilensin ama oda bişeye yaramıyo çünkü onlar servisten daha kansız gvatlar,niye derseniz bu kvatlar frenlerden gelen ses için diskimi tornaya sokmak isteyen servise destek oldular. e şimdi beni kesseniz gebertseniz ben bidaha bu hondanın yanına yaklaşırmıyım???? peksevgili yetkililer literatürde ne kadar küfür varsa 1 yıldır hepsini tarafımdan yediniz afiyet olsun.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Soğumaya başladım hondadan :S:S:S
Gönderen: sisss - Ekim 15, 2008, 10:31:11 ÖS
hoonda hayat ondan. ben arabamdan çook memnunum arkadaşlar. evoX denen araç 115.00 den başlyor yeni sti deseniz keza öyle bi rakam. o paraları verip üzerine birde 20.000 harcıyıp arabayı yuklemek tabiki çok güzel olurda ozamanda biraz daha ekleyip m3 alırım yada nebiliyim carrera 4s falan. benim tavsiyem madem bu kadar arabadan nefret ettiniz hiç boşuna kasmayın satın ve bir üst sınıfa geçiş yapın. bende bigun sıkılınca aynısını yapıcam çünkü ama dediğim gibi şimdilik araç bana haala ilk gunku aldığım zevki veriyor.
Gönderen: BLACK ORANGE - Ekim 15, 2008, 10:37:55 ÖS
yeni kasa cr-v lerde böyle bişey var mı hiç rastlamadım da
Gönderen: turbovts2 - Ekim 17, 2008, 01:14:15 ÖS
Aracım harıka benım ıcın herseyı ıle cok guzel bence... Ayrıca benım arabamda da bır sıkıntı yok rotla ılgılı... Servıs konusuna gelınce efeyı yıllardır kullanmıyorum ama boradan memnun kalmadıgına anlam veremıyorum bence boraya gıdıp burada yazdıgın gıbı benım sıkıntılarım var bunları cozermısınız demelısın servıs mudurune bu sekılde olan sorunlarından makul olanların cozulecegıne ınanıyorum... Bırde aklıma gelmısken jant-lastıklerın farklıydı gıbı hatırlıyorum sorunun kokenı ordanda olabılır bı baktır ıstersen...
Gönderen: GKS TypeR - Ekim 17, 2008, 09:44:02 ÖS

hoonda hayat ondan. ben arabamdan çook memnunum arkadaşlar. evoX denen araç 115.00 den başlyor yeni sti deseniz keza öyle bi rakam. o paraları verip üzerine birde 20.000 harcıyıp arabayı yuklemek tabiki çok güzel olurda ozamanda biraz daha ekleyip m3 alırım yada nebiliyim carrera 4s falan. benim tavsiyem madem bu kadar arabadan nefret ettiniz hiç boşuna kasmayın satın ve bir üst sınıfa geçiş yapın. bende bigun sıkılınca aynısını yapıcam çünkü ama dediğim gibi şimdilik araç bana haala ilk gunku aldığım zevki veriyor.

bende çok menunum fuarda da gördümdümki bu fiyatlarda binebileceğim en güzel arabaya biniyorum iyiki almışım benimde inşallah sonraki arabam evo olacak herhalde ama typeR dan memnun olmadığım için değil aracı yükseltmek için satarım..
Gönderen: kmorbulut83 - Ekim 17, 2008, 09:56:09 ÖS
abi beni cevremde bilen bilir ! cok hassasımdır ve bır arbayı yada herhangı bır elektronık aletı kolay kolay kullanmam ...ama type r a her bındıgımde zevk alıorum hemde acayıp ..ses konusuna gelınce cok sert araba olmasına ragmen ben ufak tefek seyler dısında rahatsız olmadım bu yuzden bu ses olayı mercedeste de var bmw de de hatta tahmınımce bınmesmde ferrarıdfede olacaktır sebeb yapısal seyler ,zaman ve ulkemızın yolları

type r safkan bır araba
Gönderen: sisss - Ekim 17, 2008, 10:13:44 ÖS

abi beni cevremde bilen bilir ! cok hassasımdır ve bır arbayı yada herhangı bır elektronık aletı kolay kolay kullanmam ...ama type r a her bındıgımde zevk alıorum hemde acayıp ..ses konusuna gelınce cok sert araba olmasına ragmen ben ufak tefek seyler dısında rahatsız olmadım bu yuzden bu ses olayı mercedeste de var bmw de de hatta tahmınımce bınmesmde ferrarıdfede olacaktır sebeb yapısal seyler ,zaman ve ulkemızın yolları

type r safkan bır araba

bende bir type-r sahibi olarak böyle komplemanları okuyunca hoşuma gidiyor:) eyvallah hocam moralimiz yerine geldi biraz sayende.
Gönderen: typermelih - Ekim 25, 2008, 08:27:27 ÖÖ
arkadaslar aracımın debrıyajından ses gelmeye basladı fakat arac ısınınca yapıyor...bu arada hala helezonlardan sorun yasıyorum allahım ne yapacam bılmıyorum,nıcın pusuruk seyler benı buluyor anlamıyorum...aracım gunlerdır servıste yapılmaya calısılıyor...ınatla bu arabaya aldıma pısman olmamaya devam edıyorum
Gönderen: sisss - Ekim 25, 2008, 01:41:37 ÖS
melihcim çok fazla kurcalatıyorsun sanki sen şu arabayı yaa. mesela helezonları taktırırken amortisörun br parçasını kırdın sanırım ondan dolayı ses falan yaptı, sonra sıfır yayları kestirsem mi acaba diye düşünmeye başladın. olmadı egzost takmadan katalizatörü iptal ettirdin problem yaşadın:) araştırıp soruşturup bu işi bilen insanlardan bilgi alıp kendini de tatmin ettikten sonra yapmak lazım bazı şeyleri bence aceleye getirmeden ilk olucam kaygısı gütmeden. Nacizane görüşüm. Saygılar.
Gönderen: typermelih - Ekim 25, 2008, 01:54:55 ÖS
selam kardesım haklısında sımdı bısey dıcem sayet katalıtıkte basarılı olsaydım bızım fn2 sahıbı arkadaslar hepsı ıptal ederdı kırkyılın bası neyapım abı deneme yanılma yapım dedım elımde patladı olmadı,sımdı kımse katalıtıgı ıptal ettırmez..helezon konusuna gelınce benım ustalarım daha ıyı yapar dıye sandım bızım toyota plazada yaptırdım sonra baska bıryere goturdum olmadı olmadı,ama sımdı allaha sukurler olsun cok mutluyum 3 gunu sonunda aracın helezon amartusor kısmına neler yapıldı neler...hepsı gectı massallah hatta ınan orjınalınden dahı daha konforlu oldu...debrıyajda tamam...nazar deymesın...gunlerdır ne acılar cektım nerden geldı bana bu araba sevgısı kucuk yastan berı anlamadım...
Gönderen: fn2silver06 - Ekim 25, 2008, 09:13:36 ÖS
 >%6rol >%6rol >%6rol >%6rol hoşgeldin
Gönderen: GKS TypeR - Ekim 28, 2008, 05:17:50 ÖS

selam kardesım haklısında sımdı bısey dıcem sayet katalıtıkte basarılı olsaydım bızım fn2 sahıbı arkadaslar hepsı ıptal ederdı kırkyılın bası neyapım abı deneme yanılma yapım dedım elımde patladı olmadı,sımdı kımse katalıtıgı ıptal ettırmez..helezon konusuna gelınce benım ustalarım daha ıyı yapar dıye sandım bızım toyota plazada yaptırdım sonra baska bıryere goturdum olmadı olmadı,ama sımdı allaha sukurler olsun cok mutluyum 3 gunu sonunda aracın helezon amartusor kısmına neler yapıldı neler...hepsı gectı massallah hatta ınan orjınalınden dahı daha konforlu oldu...debrıyajda tamam...nazar deymesın...gunlerdır ne acılar cektım nerden geldı bana bu araba sevgısı kucuk yastan berı anlamadım...

deneme yanılam yöntemiyle bişeyler deniyosan çıkacak arızalara kafanı takmaman gerekir. serhat ın arabayı çok kurcatma lafına katılıyorum bende çok kurcalatıyodum ve her kurcalattığımda sesler sanki daha da artıyordu ama şuan arabamın maaşallahı var tık yok en son yan koltuktan gelen tıkırtı kendi kendine geçti şimdi aracımdan çok memnunum bu arada sen yayları orjinale çevirdin herhalde. bende hala H&R lar takılı ve bi problem yok şükür.
Gönderen: typermelih - Ekim 28, 2008, 05:44:39 ÖS
ınatla ustune gıttım ve basardım allaha sukur orjınaller takılı degıl hr var ses falan yok yanlız bır sorun cıktı bugun adanada havalar bırden sogudu...sogukken bır surtunme sesı gelıyor sanırım ya balata yada dısk den
Gönderen: kmorbulut83 - Kasım 14, 2008, 11:05:01 ÖS
abıler dıreksıyonu tam tur cevırınce cat dıe bır ses gelıyor sankı dısardan bole klıma devreye gırerken gelıyor gıbı bu sızdede varmı ? veya neyle ılgılıdır ?
Gönderen: poşetçay - Kasım 14, 2008, 11:14:35 ÖS
hd olan her araç yapar onu motordan çok güç çekio fazla tam tur bırakmak iyi degildir
Gönderen: kmorbulut83 - Kasım 14, 2008, 11:21:08 ÖS
yanıı o ses normal mı ? ve bır sakıncası yok dımı ?
Gönderen: kmorbulut83 - Kasım 27, 2008, 08:21:59 ÖS
abo o dıreksıyon sona dogruyken cat dıe gelen ses sızdede varmı ? gozunuzu sevım bırı yazsın ?bole cıt edıyor sankı bısey takılmısta kurtuluyor gıbı??klıma acılıyor gıbı
Gönderen: kmorbulut83 - Kasım 30, 2008, 10:56:18 ÖÖ
abıler bu sıte de ogrendım bır cok seyı ama sanırım suan type r sahıplerının buraya yazacak vaktı yok neyse saglık olsun ..
Gönderen: poşetçay - Kasım 30, 2008, 11:10:53 ÖÖ
çıkan ses direksiyonun motordan maximum  güç çektigi için çıkar sonuna kadar çewirip durmakta tawsiye edilmez tüm arabalrada yapar o sesi
Gönderen: typermelih - Kasım 30, 2008, 06:13:48 ÖS
arkadaslar aracımın koltugu, surucu koltugu ortasındakı yer cok ses cıkarıyordu ve debrıyaj pedalı sonlarda cat dıye ses cıkarıyor bunula kalmayıp sevgılı guzel aracım sogukken ılk kalkısta balatdan on lastıklerdekı...ses gelıyor surtme sesı bu sebeple aracımı servıse bıraktım olanakadarda teslım almıcam
Gönderen: kmorbulut83 - Kasım 30, 2008, 06:54:06 ÖS
babalar bende de dıreksıyon gobegınden bır plastık sesı gelıyor bana yapılan acıklama hava yastıgının orda bır plastık var ondan kaynaklanıyor dedıler .servıste sag kap camı lastıgı degıstı sag cam hafıf acıkken cıt cıt ses gelıyor ,aslında araba bır coguna gore sorunsuz ama servıslerı cok kotu ..yanı dusunemıyorum bu servısın ır cıtroene hızmet verdıgıne altından kalkamazlardı kesın
Gönderen: fn2silver06 - Aralık 01, 2008, 12:32:27 ÖS
honda yalan onda :):):)
Gönderen: astracoupe - Aralık 01, 2008, 11:19:55 ÖS
ben takmıyorum fazla. yürüdüğü yere kadar devam :D
Gönderen: kmorbulut83 - Aralık 02, 2008, 12:10:42 ÖÖ
yanı sızlerdede varmı bu sesler:D
Gönderen: astracoupe - Aralık 02, 2008, 06:38:03 ÖÖ
bende çoğu var ama alıştım artık
Gönderen: antonow - Aralık 07, 2008, 02:20:23 ÖS
arkadaslar butun araclarda bu tarz sesler mevcuttur
ozellıkle jantlı ve yaylı araclarda bu daha coktur
cunku aracın darbe emme gıbı ozellıgı kalmayınca butun aksamlara o darbeyı yansıtıo
ve sonuc olarakta bı cok yerden ses gelemye baslıo
ya lastıkten yaydan wazgecceksın yada sese kulak asmıcaksın
Gönderen: fn2silver06 - Aralık 07, 2008, 10:33:35 ÖS
benimki standart,yay yok
Gönderen: antonow - Aralık 08, 2008, 09:18:09 ÖS

benimki standart,yay yok

fakat sızın araclarda 18'' jant we ınce yanak lastıkler we ayrıca spor yay war
oda gayet normal yanı
sonucta bıldıgımız bınek konforlu araclara bınmıosunuz
spor segment araclar bunlar we unutmayalımkı turkıye yolları ıcın dııl awrupa we yolları ıcın yapılms araclar
Gönderen: fn2silver06 - Aralık 08, 2008, 10:58:41 ÖS
problemler çok basit çözülemeyecek bişey yok ama servis beceremiyo
Gönderen: typermelih - Aralık 09, 2008, 08:20:23 ÖÖ
antanow arkadasım acıkcası bıraz olsun moralımı yerıne getırdın aslında bu dedıklerını hepsını bılıyorum ama ınsan bırde karsısından duyunca ıyı oluyor,koltugumdakı ses gıderıldı ama debrıyaj dan gelen es olmadıgı ıcın garantıgen degısecekler,parcayı beklıyorum
Gönderen: antonow - Aralık 09, 2008, 11:19:34 ÖÖ
melih arkadasım senın aracınıda gordum gecen serwıse goturmustum aracı senınkıde ordaydı
cok gusel gercekten kazasız belasız kullan
eşin geldı heralde aksam aracı aldı gıttı cok tatlı sesı war aracının
Gönderen: typermelih - Aralık 09, 2008, 11:57:10 ÖÖ
dur sımdı kafamı karıstırdın sesı nerden dınledın nerden bılıyosun yoksa servısdekı adamlarmı bastı gaza zaten bugunlerde kılım onlara.........yoksa esımmı bastı gaza soyle cekıverım kulanı......
Gönderen: antonow - Aralık 09, 2008, 09:50:05 ÖS
yok kardes sakın ol:)
eşin arabayı calıstırdıgında aracın yanındaydım orda duydum
sora eşin cıktı gıderken duydum sesını basmadı mrk etme:)
Gönderen: turbovts2 - Aralık 10, 2008, 09:22:30 ÖÖ
:) :) :)
Gönderen: GKS TypeR - Aralık 16, 2008, 08:41:05 ÖÖ

şu sizin debriyajdan gelen ses bendede başladı servisin cevabı: NORMAL!!!! araba sağa çekiyo sürekli,servisin cevabı bizde sizin araca rot ayarı yapılamıyo!!!!! bu gün efeye 30000 bakımına gittim aldığım cevaplar bunlar . madem böyle kabiliyetsizsiniz ne b.k yemeye bu işi yaparsınız??? servis müdürünün torpiliyle arabaya rot ayarı yapıldı!!!!!!  değişen bişey yok araba hala sağa çekiyo. Bu nasıl iştir ben anlamadım,arabayı alana kadar herşey güzel araba servise girdimi hepsi bitiyo müşteri nasılsa mecbur ankarada 2 tane yetkili servis var 2sde birbirinden beter nerde nekadar sanayide tutunamamış beceriksiz dolandirci usta varsa bu yetkili servisler topluyo heralde. hondaymışda hayat onadymışda ıvırmış zıvırmış. bu arabayı cok severek vede isteyerek aldım ama malesef toplasan 1 ay huzurlu binemedim.şimdi diycemki bunu okuyan honda türkiye yetkilisi varsa ilgilensin ama oda bişeye yaramıyo çünkü onlar servisten daha kansız gvatlar,niye derseniz bu kvatlar frenlerden gelen ses için diskimi tornaya sokmak isteyen servise destek oldular. e şimdi beni kesseniz gebertseniz ben bidaha bu hondanın yanına yaklaşırmıyım???? peksevgili yetkililer literatürde ne kadar küfür varsa 1 yıldır hepsini tarafımdan yediniz afiyet olsun.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bu saydıklarının arasında çekme problemi bendede vardı araç yolda direksiyonu bıraktığın zaman kendini sağa doğru bırakıyordu birkaç değişik yere rot yaptırdığım halde bunu gideremediler. ama son gittiğin CEM hondada saolasın tamer arkadaşımın da ilgisiyle çok sağlam bir rot yaptılar aynı gece aracı denedik çekme artık yoktu  çok keyiflenmiştim. konu açılmışken burdan cem hondada çalışan tamer arkadaşımıza ve adını hatırlamadığım rot makinasını kullanan gözlüklü arkadaşımıza çok teşekkür ederiyorum. seninde aracını son bir kez  CEM honda, tamere bir götürmeni öneririm.
Gönderen: EnZo - Aralık 19, 2008, 10:47:17 ÖÖ

benimki standart,yay yok

oda gayet normal yanı
spor segment araclar bunlar we unutmayalımkı turkıye yolları ıcın dııl awrupa we yolları ıcın yapılms araclar

Katılıyorum . .
Arka Bagajın Koltukla Kapak arasında Kalan bagaliti neyden yapılmışsa En ufak sallamada Gıcırdıor Attım atıcam arabadan .  Ama Teknik açıdan Ben arabamdan Çok memnunum . . Türkiye Şartlarındaki yollara Göre Yapılan bi araba olmadığını bildiğimden Herşeyide Sorun etmiorum açıkcası :) Tamam Type-R Süper araba ama alman arabaları kadar Konforu Hala yakalıyamadı Bence . .   Özellikle Dışardan Gelen sesi İçeri Vermesi Beni Gıcık ediyor açıkcası . . sanki korumalık üstünde gidiorz asfaltta . . :/
Gönderen: kmorbulut83 - Şubat 07, 2009, 12:38:37 ÖÖ
kardeslerım bole dıreksıyonu tam sag gerı yada ılerı gıderken ! yada bazen frenleme yaparken son durma anında cat dıye bır ses gelıyodu ..bugun cozduler balatadan oldugu soylrnıyor bunu aranızda yasayan var mı ? nasıl bır cozum uygulandı sızde? bende azda olsa cıt dıye bır ses yıne mevcut
Gönderen: type-r benim işim - Şubat 08, 2009, 01:30:23 ÖÖ
ben o problemlerin hepsini çözerim debrijları değiştirin ama sakın yayları değiştirmeyin debriyyajları değiştirince debriajlarınız yağ gibi olur
Gönderen: type-r benim işim - Şubat 08, 2009, 01:31:56 ÖÖ
sen balatayı değiştirmeyi boşver debriajı diğiştir kardeş debriajın yağ gibi olur hiç ses duymassın
Gönderen: kmorbulut83 - Şubat 08, 2009, 01:39:21 ÖÖ
benim debriyajda ses yok abicim!yağ gibimi bilmem ama olması gerektiği gibi o kesin !o ses te gıderıldı ama arasıra cıt dıe gelıor belkı yasayan vardır die soruyoroum degerlı form uyelerı paylasırsa sevınırım
Gönderen: GKS TypeR - Şubat 10, 2009, 10:43:01 ÖÖ

benimki standart,yay yok

oda gayet normal yanı

Katılıyorum . .
Arka Bagajın Koltukla Kapak arasında Kalan bagaliti neyden yapılmışsa En ufak sallamada Gıcırdıor Attım atıcam arabadan .  Ama Teknik açıdan Ben arabamdan Çok memnunum . . Türkiye Şartlarındaki yollara Göre Yapılan bi araba olmadığını bildiğimden Herşeyide Sorun etmiorum açıkcası :) Tamam Type-R Süper araba ama alman arabaları kadar Konforu Hala yakalıyamadı Bence . .   Özellikle Dışardan Gelen sesi İçeri Vermesi Beni Gıcık ediyor açıkcası . . sanki korumalık üstünde gidiorz asfaltta . . :/

bu ses son 3-4 gündür bendende geliyodu ama çok basit bir yerden bagajla koutk arasında kalan parça nın bgaja doğru olan bölünümde o parçanın oturduğu ray gibi biyer var orayı iyice deterjansın durusuyla yıknamış bezle sil ses geçiyor bu kara basit ;)  ;D
Gönderen: kmorbulut83 - Şubat 26, 2009, 04:34:10 ÖÖ
abiler iyi gunler ..ya sabahları ılk bınmede on gogusten bole metal metala carpar gıbı bır ses gelıyormu sızdede ısındıkca gecıyor sankı???  bıde dıreksıyon sımıdınden bır ses gelıyor hava yastıgı plastıgı dıyor herkeste var dıolar sızdede mevcutmu ??

Gönderen: turbovts2 - Şubat 26, 2009, 12:29:22 ÖS
Evet hava yastıgının ordan yanı dıreksıyondan gelen ses butun cıvıclerde mevcut... Rahatsız etmıyor ama eger arabayı gece kapalı otoparkda dınlemeye kalkmazsak... :)
Gönderen: 7vpo - Mart 02, 2009, 10:02:49 ÖS
Çoğu arkadaş fn2' nin sert bir araç olduğundan şikayet etmiş. Haklılar da. Fakat gülü seven dikenine katlanmalı...

fn2 orjinal cantı ve 40 yanak hankook lastikler ile fk2 Civic' e biniyorum. Tahmin ediyorum ki type-r a göre biraz daha yumuşak bir süspansiyona sahiptir...

Fakat yine de oldukça sert. Çukurlarda, tümseklerde ses geliyor. Bir ara multiplex' in üzerindeki mika' dan da ses geliyordu ama kendi kendine kesildi...

fren ve sert gaz ile (araçta belirli bir ağırlık varken, örn. 3 yada 4 kişi iken) ön kısımdan gıcırdamayı andıran bir ses de geliyor fakat rahatsız edici değil...

55.000 Km' ye yaklaştı. 50.000 bakımında yürüyen aksamı elden geçirdiler. (Yağlama ve sabitleyici parçaların kontrolü) Bundan sonra sesler biraz azalır gibi oldu...

Type-R kullananların genel sorunudur bu, gülü seven dikenine... dedim ya!

Sert süspansiyon ister istemez iç aksama ve özellikle plastik aksama zamanla hasar verecek elbet. Her ne kadar teknoloji devi olsa da çekik gözlüler bile bu fizik kuralının önüne geçemez...

Önemli: Evvelce VTI ve Ep3 kullanan biri olarak FN2 yada FK2 almayı düşünen arkadaşlar için özellikle yazıyorum: Yol tutuşu ve emniyette mükemmeli arıyorsanız bu araçlar sizin için tasarlanmıştır.

FK2 tecrübemle yazıyorum ki yol tutuşu ve aracın sürücüye verdiği güven (Özellikle fren performansı) uçuk araçlara (Audi' nin üst modelleri, Mercedes CL serisi vs) taş çıkartacak nitelikte...

Ep3 ile 165 Km' yi geçemediğim Ankara - Bolu arası otobanda 180' e sabitledim korkmadan. Bolu tüneli sonrasında 200 sabit gittim. (Aşırı eğimler hariç) Araç bir kez bile "dönemem" demedi.

Yakın zamanda FN2 ye terfi düşünüyorum.

Bu konuda da sayın FN2 sahibi arkadaşlara bir sorum olacak = Fren performansı...

Hepimizin bildiği gibi yay salınım payı ve amortisör sertliği fren performansını etkileyen en önemli konulardan biri. FN2' nin FK' ya göre daha sert olduğunu düşünerek ve Ep3' deki facia frenleri de gördükten sonra fren performansından şüphe ediyorum.

Ne dersiniz ?
Gönderen: GKS TypeR - Mart 03, 2009, 08:21:41 ÖÖ
frenler facia değil ama güven vermiyor
stoptech fren balatası+ stoptech fren diskleri ile çok iyi olduğu söyleniyor ki istanbulda fn2 ye uygulayan arkadaş var
stoptech lerinde fiyatı aşağı yukarı toplam 400-500$ arası diye biliyorum
Gönderen: kmorbulut83 - Haziran 13, 2009, 07:08:50 ÖS
ya abıler gogustenmı nerden bır ses gelıyor bazen kesıyor bazen gelıyor fare kacmıs gıbı ! sızlerde varmı bu ses ve kestırmek ıcın bır ıslem yaptınızmı ...bole garıp bır ses :)
Gönderen: astracoupe - Haziran 15, 2009, 07:35:54 ÖÖ
aynı ses bende de var
bazen geliyor bazen gelmiyor
debraj sesi gibi :)
Gönderen: sydney - Haziran 18, 2009, 12:06:45 ÖS
astracoupe,
ben de denizlideyim ama type-r im yok(ies'im war) olcak insallah :) hayal ama olsun hayali bile guzel...
musait oldugunuzda gorusebiliriz...
Gönderen: tolgas - Ağustos 24, 2009, 09:53:13 ÖÖ
slm arkadaslar ben foruma yenı uye oldum. şuan bmw e46 3.25 cabrio kullanmaktayım. aracımı satıp sıfır type-r almayı duşunuyorum ancak kafamda bikaç soru war benzin tüketimi nasıl bu araçların şehir içi şehir dışı. fabrika verılerıne gore ortalama 9 yakıyo dogrumudur. güvenilir verilermi bunlar. ilgilenen herkeze teşekkurler
Gönderen: turbovts2 - Ağustos 29, 2009, 10:57:24 ÖÖ
10000 13500 km arasındaki ortalama yakıt 10.6 lt. aracımı ankarada kullanmaktayım genellikle yoğun trafik... 35 kuruş diebiliriz şehir içi için. sehir dışı ise 90 110 arası hızlarda cruise control ile otoban sürüşlerinde 100 km de 7lt... 97 oktan benzin kullanıyorum... 
Gönderen: gokcec - Eylül 02, 2009, 02:27:26 ÖS
arkadaşlar, uzun aradan sonra tekrar merhaba,

Sonunda 2005 Civic' imi satıp yıllardır içimde özel bir yeri olan Type R 'ı satın almaya karar verdim. Kısa bir süre içinde (muhtemelen siyah) bir FN2 siparişi vermeyi düşünüyorum.  Ancak FN2 ler ile ilgili sizlerin yaşadığı bazı sorunları okuyunca içim biraz tuhaf oldu itiraf etmeliyim ki.. Civic type R modeline ve özellikle K20 motorlarına olan aşkım bu sorunları şu an için gözardı etmeme yetiyor ama son bir kaç yıldır yeni modelinin çıkmasını sabırsızlıkla bekleyerek, bu arada sıfır kilometre olsun diye ekonomik durumları ayarlamaya çalışarak,  sonunda da aslında dünyanın parasını ödeyerek alacağım yepyeni type R' da benzer sorunları bende yaşayacak mıyım acaba diye düşünmeden de duramıyorum..?

Herşeye rağmen sanırım fikrim değişmeyecek ve FN2 'yi alacağım. Bazı şeylerin 8000 devirlere çıkarken yaşanacak O zevke değer olduğunu düşünüyorum. Umarım kullanmaya başladıktan  sonra hep memnuniyetimle ilgili yazılar yazma şansım olur.. :)

paylaşımlarınız ve verdiğiniz önemli bilgiler için çok teşekkürler

hepimize kazasız ve cezasız sürüşler dilerim..

Gönderen: SONE-R - Eylül 03, 2009, 02:41:52 ÖS
FN2 yerine 2. el S2000 alsan bence daha iyi olurdu...
Gönderen: gokcec - Eylül 03, 2009, 06:41:34 ÖS
s2000 çok tatlı araba ama kullanışlılık açısından bana uymuyor. bana bagaj ve arka koltuk da gerekli. aslında ikinci el sıkı bir ep3 ctr + minor tuning olabilir ama sıfır olsun istiyorum..
Gönderen: turbovts2 - Eylül 04, 2009, 01:26:11 ÖS
yeni herzaman yenidir. Birde göz ardı etmemen gereken şey biz burda olabilicek her sorun üstunde yazışıyoruz her fn2 aynı sorunlarla karsılasmıyor. bahsettıgımız sesler cogu zaman gece vıtes bosda 20 km ıle gıderken duymaya calıstıgımız sesler eger bı fırsatını bulupda fn2 ye bınersen neredeyse butun fn2 cılerın mukemmelı aradıklarını ve ufacık hatta cogu ınsanın farkında bıle olmadıgı seylerı kafasına taktıgını goruceksın. Neredeyse tum sorunların tıkırtı gıbı seylerın ustunde yogunlastıgını dusunursek sase yuruyen motor ve donanım olarak ne kadar ıyı bı secım yapıcagını anlarsın bence. İnşallah istediğin gibi bir fn2 alırsın.
Gönderen: gokcec - Eylül 05, 2009, 10:39:11 ÖÖ
Teşekkür ederim, çok haklısın. Mükemmeliyet aradığımız için çoğu zaman başkalarının fark bile etmediği detaylara takılırız bazen. Bende de çok var o durum. Araba artık rüyama falan girmeye başladı. Çok fena..
Gönderen: emir_typer - Mart 09, 2010, 10:16:08 ÖS
Arkadaşlar merhaba;
Aranıza yeni katıldım. RX8 Sattım ve typer aldım.. Sattığım araçla performans kıyaslaması yapmayacağım çünkü farklı mekanizmaları var ve birbirlerine göre eksi artı yönleri var doğal olarak. Ama zevkli bir araba FN2 biraz daha sakin RX8 e göre ama kesinlikle tatmin edici.. Aracımla ilgili şu an için tek sıkıntım camı 3-4 Cm kadar açtıgımda az bozuk yolda bile tıkırtı yapıyor.  2008 Model ama Kasım trafik çıkışlı ve 11.000 de aracım.. Bu tıkırtı normalmi ? Yaşayan varmı aranızda ? E.Kmeri olayı bomba zaten, ciddi bir mühendislik hatası bence. Daha sabit bir kilit mekanizması koyulabilirdi sanki..
Gönderen: typermelih - Mart 11, 2010, 07:58:04 ÖS
o aracın kapısının tek olmasından ve camın buyuk olması cok az açtınızda aradakı fıtıl cam mesafesı acıldıgı ıcın camdan ses gelıyor durum normal hayırlı olsun
Gönderen: emir_typer - Mart 18, 2010, 10:05:17 ÖS
Sağol teşekkür ederim. Kullandıkça farkediyo insan ama FN2 ciddi anlamda tıkırtılı bir araba. Ses gelmeyen yeri oldukça az.. Camdan, emnıyet kemerının kılıt ve metal kısımlarının plastıge carpmasından , ön konsoldan heryerden ufak tefek sesler geliyor.. Fiyatı 60.000 TL nin üzerinde olan bir araç için bence bu hiç hoş değil ve 20 Dk. otobonda veya çevre yolunda yapılacak bir test sürüşünde farkedilecek şeyler de değil bunlar. Honda bu araçda çok ciddi hatalar yapmış.. Böle sağlam ve ünlü bir motorun kullanıldığı bir arabaya böle bir kasa hiç yakışmamış..
200 Hp den bekleyebilcen etki ne ise veriyor, ama Performans dışında hayal kırıklığı.. Yada RX8 ciddi anlamda daha sessiz bundan dolayı bana abartı geliyor.
Gönderen: typermelih - Mart 19, 2010, 07:36:56 ÖS
HERSEY TURKIYE YOLLARINDAN KAYNAKLANIYOR BU OTOLAR AVRUPA YOLLARINA GORE DIZAYN EDILMIS TURKIYE ICIN DEGIL
Gönderen: type-maz - Mart 21, 2010, 04:43:24 ÖS
arkadaşlar bende fn2 type-r almayı düşünüorum fakat yakıt düşündürüyor beni şuan 2006 a3 1.6fsi kullanıorum 0.40 ykr yakıorum kmde bunu çok geçermi yoksa arkadaşlarımın dediği gib aynı mı yakarım?bilgi verirsenz sevinirim
Gönderen: ursus - Nisan 28, 2010, 12:16:46 ÖS
frenler facia değil ama güven vermiyor
stoptech fren balatası+ stoptech fren diskleri ile çok iyi olduğu söyleniyor ki istanbulda fn2 ye uygulayan arkadaş var
stoptech lerinde fiyatı aşağı yukarı toplam 400-500$ arası diye biliyorum

fren alacaksanız brembo, wilwood ya da orjinal mugen alacaksınız hocam. cebinizden çıkan paraya da acımayacaksınız. güvenliğiniz söz konusu.
Gönderen: gokcec - Mayıs 06, 2010, 03:39:19 ÖS
ve sonunda..
siparişi verdim. siyah FN2.
temmuz'da Türkiye'ye girecek diyor honda.. bekliyorum!!! (uyumadan)

gelince umarım bu konu başlığı altına birşey yazmam gerekmez!

Gönderen: astracoupe - Mayıs 06, 2010, 07:00:47 ÖS
ve sonunda..
siparişi verdim. siyah FN2.
temmuz'da Türkiye'ye girecek diyor honda.. bekliyorum!!! (uyumadan)

gelince umarım bu konu başlığı altına birşey yazmam gerekmez!

hayırlı olsun ama keşke ağustosu bekseydin. 2011 model olurdu o zaman typer.
imkanın versa bence 1 ağustosa kadar bekle

Gönderen: gokcec - Mayıs 12, 2010, 09:03:58 ÖÖ
evet ağustosu bekliyorum. 2011 olması ve vergi açısından mantıklı oldu bu şekilde.
ama beklemek çok zormuş.. :)

teşekkür ederim.
Gönderen: emrah306gti - Eylül 08, 2010, 07:54:52 ÖÖ
aracı aldgım 1 ay oldu debrıyaj we de dıreksıyondan gelen ses harıc hıc bı sıkıntı yok su an...sakaryadakı honda servısı tanıık oldugu ıcın herseyıyle ılgılenıyolar saolsunlar....
Gönderen: aykut7099 - Haziran 04, 2011, 10:28:03 ÖS
arkadaşlar ben fn2 type r için koltuk arıyorum bilgisi olan varmı aslında sıkıntım şu aracı aldığım kişi sağolsun koltukların oturduğumuz yerindeki kırmızı bölgeyi delikdeşiketmiş sigarayla buralara aynı kumaştan bulamadım farklı birşeyde orjinalliğini bozardie istemedim yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
Gönderen: gokcec - Haziran 21, 2011, 03:43:26 ÖS
slm arkadaşlar,

pedala basıldığında gelen tıkırtı sesi sonrasında debriyaz merkezi değişti...! (garantiden)
daha önce bu durumla karşılaşan oldu mu ?

teşekkürler
Gönderen: sisss - Haziran 27, 2011, 02:52:39 ÖS
benim değişmişti ama değişen bişey olmadı bisure sonra tekrar baslıyor, kafana takma filtre  egzos headers falan takınca takılmıyorsun o sese pek
Gönderen: _Anti_ - Temmuz 15, 2011, 02:10:59 ÖS
arkadaşlar bende fn2 type-r almayı düşünüorum fakat yakıt düşündürüyor beni şuan 2006 a3 1.6fsi kullanıorum 0.40 ykr yakıorum kmde bunu çok geçermi yoksa arkadaşlarımın dediği gib aynı mı yakarım?bilgi verirsenz sevinirim

sakin kullanımda (2500-3000 devir) 40-45 kuruş arası yakıyor (litre hesabıyla 9.5-10.5 lt / 100 km).
ara ara VTEC açık kullanımda 13 lt / 100 km yi nadiren geçersin.
sürekli VTEC açıyorsan o apayrı, benzin üstüne bir de yağ eksiltmeye başlıyor :)
Gönderen: gokcec - Mart 15, 2012, 03:15:29 ÖS
Selam,

Forumlarda dolanırken FN2'ler ile ilgili bir service bulletin yazısı gördüm.
Açıklamaya göre Avrupa'da bazı FN2'leri geri çağırıyorlarmış. Motor bloğuna yakın bazı kabloların yanlış yerde olması nedeniyle ısınıp, koruma plastiği eridikten sonra kısa devreye yolaçabilmesi ihtimali nedeniyle araçları servise çağırıyorlarmış. ******'de açıklama ve resimler ile ne yapılması gerektiği gösterilmiş.

http://www.******/forum/sohbet/114681-type-r-fn2-ler-geri-cagriliyor.html

Ancak sadece belirli bir aralıkta üretilen modellerde durum böyleymiş. Ben kontrol ettim. Benim ki 2011 model olduğu için kablo farklı bir yerden geçiyor.

Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?

Aşağıdaki link'te ilgili açıklama var. Honda TR'den bir bilgi gelmedi..

Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı?
Gönderen: focusn70 - Mart 15, 2012, 04:27:27 ÖS
Herkez senin gibi beklemede 2011 fn2 olan sayılı kişilerden birisiniz herhalde kaç kişide daha var acaba ben bakamadım daha kablo nerden geçiyo diye bi ara bakıcam inşallah.
Gönderen: badboys.1907 - Nisan 19, 2012, 08:56:54 ÖÖ
arkadaşlar aksoy tunning   adlı bir firmanın sitesine girdim orada hondanın orjinal performans yağlarını gördüm aynı zamanda fiyatlarıda çok uygun aama bu konuda bilgim olmadığı için sorayım dedim bilgi verirseniz memnun olurum