TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: serkan1187 - Mart 08, 2008, 06:23:18 ÖS

Başlık: MEGANE RS'Mİ CİVİC TYPE R'MI LEON CUPRA'MI
Gönderen: serkan1187 - Mart 08, 2008, 06:23:18 ÖS
SOZ SIZDE
Başlık: Ynt: MEGANE RS'Mİ CİVİC TYPE R'MI LEON CUPRA'MI
Gönderen: CemVteC - Mart 08, 2008, 06:32:58 ÖS
karsılastırmada hepsıde stock ıse cupra derım(cupra yalnız 240 lık ıse) rs ıle denıyen mutlaka vardır ;) sonucu onlara sormak lazım
Gönderen: honda_team - Mart 08, 2008, 08:04:33 ÖS
serkan1187 nickli arkadaşım ilk öncelikle kendini sizi tanıyalım bölümünde yeni üye tanıtım formuna tanıtmalısın.Vede forum içerisinde küçük harf kullanalım lütfen.
Gönderen: ALG - Mart 08, 2008, 09:47:04 ÖS
-3 ü arasında en sorunsuzu type r
-en hızlısı ve iyi yol tutanı leon cupra r

Gönderen: recepyuksel - Mart 08, 2008, 10:21:44 ÖS
Civic Type R tabi.... Cupra daha çömez gelisecek biraz eskiyecek....
Gönderen: MUSICIAN-CEM - Mart 08, 2008, 10:26:41 ÖS
ıkıısııde deegıl :D
Gönderen: muRatpasa - Mart 08, 2008, 10:43:19 ÖS

Civic Type R tabi.... Cupra daha çömez gelisecek biraz eskiyecek....

Cupra yı da o kadar hafife almamak lazım derim, grubun bu konudaki deneyimini göz önüne aldığında Type R ı rahatlıkla zorlayacağını düşünüyorum...
Gönderen: mc pherson - Mart 09, 2008, 12:37:20 ÖÖ
Bu karşılaştırmada cupra fakat typeR da anlatılamayacak kadar keyifli bir araç hatta yaşam tarzı diyebiliriz >=ok
Gönderen: poşetçay - Mart 09, 2008, 12:42:24 ÖÖ
bnm çalıştım yerden geldi soru typre cupraya boy boy
Gönderen: ALG - Mart 09, 2008, 01:23:58 ÖÖ

volkanım bizim ders konumuzdaki standart ibiza cupra r dı,  180 beygir standardı ama bizim dersteki olan chiplisiydi :) 1.0 bar civarı vuran, takriben 190-195 hp lerdi falandı. :)
Gönderen: infaztim - Mart 09, 2008, 02:26:03 ÖÖ
type-r.hondatayla 9 bin çevirmek o sesiyle dehşet saçan bir canavarı andırmak.typer gibi bi arabada ne kornaya ne sellektöre ihtiyaç var vites düşür gaza bas çek o çatırdama ve böğürme önündeki araçları sağa sola atmmaya yetiyor.bu sınıfta aslolan zevktir bence ve cupranın typer kadar zevk vericeğini düşünmüorum.type-r okadar zevkli bir arabaki m3 alıcak kadar birikeni olan bir insanın bile aklını çelebiliyo ve evvela bi biniym şuna m3 herzaman alırız dedirtiyo.

okadarda dehşetül vahşet yol tutuş aramam ben bu fiyattaki araçlarda sonuçta piste çıkıp yatışmicam gitsin dursun zevk versin yoldada dursun yeter.

megane rs bindim benim eski clk dan farkı yok adam dipliyo sanki mersede hızlanıo o adranalini hissetmiyosun.

bu lansmanda type-r hiç bir arabayla kıyase edilmez benim zevkime göre.
Gönderen: can34 - Mart 09, 2008, 11:28:17 ÖÖ

type-r.hondatayla 9 bin çevirmek o sesiyle dehşet saçan bir canavarı andırmak.typer gibi bi arabada ne kornaya ne sellektöre ihtiyaç var vites düşür gaza bas çek o çatırdama ve böğürme önündeki araçları sağa sola atmmaya yetiyor.bu sınıfta aslolan zevktir bence ve cupranın typer kadar zevk vericeğini düşünmüorum.type-r okadar zevkli bir arabaki m3 alıcak kadar birikeni olan bir insanın bile aklını çelebiliyo ve evvela bi biniym şuna m3 herzaman alırız dedirtiyo.

okadarda dehşetül vahşet yol tutuş aramam ben bu fiyattaki araçlarda sonuçta piste çıkıp yatışmicam gitsin dursun zevk versin yoldada dursun yeter.

megane rs bindim benim eski clk dan farkı yok adam dipliyo sanki mersede hızlanıo o adranalini hissetmiyosun.

zaten senin typeR aşkını bilmeyen kalmadı sitede infaztim :)) :)) abi nasıl bağlanmışsan artık araca :)) typeR ın yoksa alırsın inşallah :))
Gönderen: poşetçay - Mart 09, 2008, 12:11:27 ÖS

volkanım bizim ders konumuzdaki standart ibiza cupra r dı,  180 beygir standardı ama bizim dersteki olan chiplisiydi :) 1.0 bar civarı vuran, takriben 190-195 hp lerdi falandı. :)
1.0 o araç için çok iyi bi sonuç ama derse yeterli olmuo kursa felan yollasak :)
Gönderen: Faruk - Mart 09, 2008, 03:34:52 ÖS
<^^Seyt Type-R
Gönderen: infaztim - Mart 09, 2008, 03:49:33 ÖS

zaten senin typeR aşkını bilmeyen kalmadı sitede infaztim :)) :)) abi nasıl bağlanmışsan artık araca :)) typeR ın yoksa alırsın inşallah :))

:D bugüne kadar hep mercedes modellerinden bindik.ben 2 kere bmw bindim kısa süreliğine bmw baya zevk vermişti bana.sonra stock typer kullandım 10-15 dk baya etkilendim ve 1-2 ay evvel sitemizden zübeyrle turladık saolsun işte o zaman aşık oldum bu araca.ben wrx de bindim ama inan onda bu zevk yok bu typer acaip bir araba tam tarifi ile o motoru çevirdiği 8500 ü kalbinde hissediosun sanki rayların üzerinde ikerliosun bir mermi gibi typer dan çok daha hızlı arabalara bindim ama bukadar hissetmedim hızlandığımı.onun içindirki type-r benim favori arabam.
Gönderen: can34 - Mart 09, 2008, 06:43:40 ÖS
bendede vtec var o devir kadranındaki 9000 i görmek bile acaip heycenlandırıyo :)) vti ya biniyorum çok keyif alıyorum typer kullansam demek ki nasıl olcam bende :))
Gönderen: Seko - Mart 09, 2008, 09:41:33 ÖS
Nasıl yani Wrx demişin ama şaka galiba Serkan zira typer ancak zevk konusunda wrx ten sonra gelir bence tiff needel ın bir sti -  evo testi vardı hic seyrettinmi bilmiyorum denk geldimi adam pistte yaklasık 30-35 mt yan gidiyor her ikisi ilede ben demek istedigim bir Wrx bu fiyatlara bence daha fazla zevki verebilecek ve gerektiginde ışıklarda yanına geldiginde seni uzecek tek araç olabilir :)
Gönderen: infaztim - Mart 10, 2008, 12:24:22 ÖÖ
bak adaş sen haklısın ama sadece yan konusunda.ben 2004 wrx bindim 2 ay kadar samimi bir arkadaşımındı 2 ay sonra pert oldu yanlarken.oda muhakkak zevkliydi.burda zevk karvamı nın göreceliği giriyor devreye.ben typerdan aldığım zevki wrx den alamadım ha yanlamak zevklimi evt ama ben yanlamaktan sıkılan birisiyim hep arkadan araç sürdüğüm içindir belkide yanlamasına önem vermiorum artık.typer daki o hızlanış beni mest etti içerde resmen basnç oluşuyo o sesten.okadar zevk aldımki almak istediğim typer 2005 model ve fiyatları 42-47 milyar arası o fiyatlara rahat rahat wrx gelio ama benim aklıma wrx almak gelmio bile.

beni en ççok tahrik eden unsur şu

typer yırtınarak kükreyerek hızlanıyo
impolar ise yumuşak hızlanıyo o yırtınma o zorlanma yok vuup çufff ben sevmiorum öle spor arabaları typer o çevirdiği deviri sana yaşatıyo. bence olay budur.

ve ayriyeten type-r ismi çok daha karizmatik wrx e göre adamı korkutuyo.gir bak impocuların formuna.

cupramı typermı wrx mi.

impocunun yorumu (impreza sahibi 2004 wrx)
-cupra sıkı araba tercih edilebilir wrx zaten şimdiki arabam çok keyifli bir araç

-TYPER ZATEN KORKULU BİR RÜYA NE ÇIKICAĞI BELLİ OLMAZ O İSMİN ALTINDAN.

;) ;) ;)
Gönderen: Seko - Mart 10, 2008, 04:02:44 ÖS
Bende olaya soyle bakıyorum otoban haric veya otobanda uzunca bir sure kopmadan yurulerde Wrx ile Type r onun haricinde hemen hemen her kosulda duragan halden kalkıs , yol tutus , fren vs. gibi konularda wrx in type r dan cekinmesine gerek olmadıgını dusunuyorum , ha birde ıslak hava - kar durumu var orada zaten wrx gercekten cok basarılı bir aractır . Birde dersen 7/24 bu araca binecem type r tabiki daha mantıklı ama yok ben haftasonu icin birseyler bakıyorum 03 model ve uzeri dersen yine Wrx iyi bir alternatif benim gozumde . Tabiki karsılastırma yapmak bir sonuca varmak cok zor ama tercih meselesi kesinlikle :) Son olarak type r da birde arka kapı olsaydıçok supper olacaktı ama su saatten sonra cocuk koltugu vs. ile gercekten benim alma sansım zor be yaw :(
Gönderen: recepyuksel - Mart 10, 2008, 04:33:30 ÖS
infatim senin Type R anlatımına hasta oldum. yasadım gercekten'de o arabanın icinde neredeyse. iyi gözlemci ve iyi bir anlatıcısın. gerçekten sanki yaşadım o hızlanmayı. :)
ama bende Golf gti bindim. modifiye edilmiş 270 BG. öyle bir hızlanmada ben başka bir araçta görmedim. kısa bir mesafede okadar hızlanma turbonun ve sport modundayken egzoz'dan gelen sesi anlatama size.. insanın içi sızlıyor. seni koltuga yapıştırıyor sen ne oldugunu anlamadan vites 3 olmuş oluyor ve o arada önünde nekadar araç varsa arakana almış oluyorsun.
Onunda satis fiyatı 60-65 bin ytl diye biliyorum. bu paraya bence karşılığını alabilecegin arabalardan birisi.
Ben cupranın kesinlikle bu iki araca yaklaşabilecegini sanmıyorum.
Gönderen: infaztim - Mart 10, 2008, 05:01:00 ÖS

infatim senin Type R anlatımına hasta oldum. yasadım gercekten'de o arabanın icinde neredeyse. iyi gözlemci ve iyi bir anlatıcısın. gerçekten sanki yaşadım o hızlanmayı. :)
ama bende Golf gti bindim. modifiye edilmiş 270 BG. öyle bir hızlanmada ben başka bir araçta görmedim. kısa bir mesafede okadar hızlanma turbonun ve sport modundayken egzoz'dan gelen sesi anlatama size.. insanın içi sızlıyor. seni koltuga yapıştırıyor sen ne oldugunu anlamadan vites 3 olmuş oluyor ve o arada önünde nekadar araç varsa arakana almış oluyorsun.
Onunda satis fiyatı 60-65 bin ytl diye biliyorum. bu paraya bence karşılığını alabilecegin arabalardan birisi.
Ben cupranın kesinlikle bu iki araca yaklaşabilecegini sanmıyorum.

teşekkür ederim recep.golf gti binmedim (henüz) :D bakalım yolda falan denk gelirse çeviririm yolunu binerim megane rs ye ve bi çok arabaya bu şekilde bindim :D :D

-slm usta nbr
-iylik senden
-bende iyiyim ben senin araca hastayım bende alıcam şundan mrk ediorum bana 2 tur attırırmısın
-tabi arkadaşım nedemek atla gel.

:D :D :D

dialog böle yani sonra adama offf çekiosun abi bu nebiçim bişeymiş falan adamı kıvama getiriorum sonra gelip burda herifin arabasını kötülüom bi okusalar varya fena olur hahahaha.

sende haklısın seko.kışın wrx nimet ama wrx hem typerdan çok yakıyo hem daha nazik hemde daha masraflı.onun için typer benim için alternatifsiz 5-6 milyarlık mod ile sti leri alabileceğin kaç araba varki veya m3 leri ? ben 200 e kadar m3 ün önünde gitsem yeter :D geçiliceğim zaman bırakırım derim yeter daaa :D haha
Gönderen: can34 - Mart 10, 2008, 07:50:08 ÖS
infaztim peki kaç tane typeR a bindin acaba çok merak ediyom  kardeş araban çok güzel alcam bende diyerek.eminim her gördüğün typeR sahibine demişsindir :)) böle özellikle çevirdiğin başka araçlar neler acaba :))valla ben senin gibi typeR düşkünü adam görmedim yav :))
Gönderen: Seko - Mart 10, 2008, 09:04:55 ÖS
En yakın arkadasım cadde motors da calısıyor ve servis konusunda inan az biraz birseyler duyuyorum ondan dusundugum kadar nazik ve kırılgan bir arac degil imis subaru lar diyor benim arkadas ! Type r ayrı bir dunya ona suphe cok fazla cesit aksesuar var piyasada sıkıldıkca tak cıkar oyna sat degistir v.s ne olacak bilmiyorum sirket aracının gelmesini bekliyorum duruma gore 4 kapı birsey sart bana tabiki tercihim giden ve 28 yasından sonra 20-21 yasımda hayalini kurdugum bir GTI veya Hot hatch tarzı araca sahip olmak hazır imkan varken elimiz ayagımız tutuyor iken :)
Gönderen: infaztim - Mart 11, 2008, 12:54:36 ÖÖ

infaztim peki kaç tane typeR a bindin acaba çok merak ediyom  kardeş araban çok güzel alcam bende diyerek.eminim her gördüğün typeR sahibine demişsindir :)) böle özellikle çevirdiğin başka araçlar neler acaba :))valla ben senin gibi typeR düşkünü adam görmedim yav :))

bursada 1 tane vardı 2002 gri onada binebilmek için baya ketenpere çekmiştim 15 dakka aldım turladım arabayı.sonra o satıldı.bursada başkada tayyar yok sadece 2 tane fn2 var onlar henüz düşmedi oltama :D :D şaka tabi. :D ilk typera geçen sene yazın denk gelmiştim istanbulda yasinin typera kırmızı U plaka.çocuğu zorla durdurmuştuk :D bizde seat leon içinde 6 kişi :D çok fena tırsmıştt garibim sonra ben ona egsozun markası ne diyince rahatlamıştı baya :D videoları var youtubede :D

ya ben ilgimi çeken araba gördümmü müsait durumda ise konuşur binerim.önemli olan sahibine yaklaşımın :D

seko 4 kapı arıosan illede wrx iyi tercih ama ben şu anda düşünmüorum 4 kapı ;)

motor konusuna gelincede sende biliosunki imponun motoru typerın yanına gelemez utanır hacı abi.sağlamlık konusunda ;)
Gönderen: recepyuksel - Mart 11, 2008, 06:42:08 ÖÖ
abi sen çok yaşa infaztim :)
dur bi ben ankarada type R yakalarsam senin taktigi deneyeyim.
Abi ne kaçıyodur bu demiii??.
Abi kaç basıyo 200 yaparmı??
Abi kadranı kaç gösteriyo??

Valla denicem senin taktikleri yoksa başka türlü göremizcez type-R adrenalinini.

beni bindirisin gazı kökleyip 1 2 3 yapsın yeter. 4 geçmeye gerek yok.. 500 mt yeter herhalde.

Gönderen: infaztim - Mart 11, 2008, 04:09:52 ÖS
den dene :D değer yani. ;)
Gönderen: erkutcan - Mart 18, 2008, 02:05:45 ÖS
stocklarda cupra r patlatır bu sayılanların hepsini ,duygusal olarak typer ama mantıksal olarak cupra r 240 lık .
Gönderen: infaztim - Mart 18, 2008, 03:05:59 ÖS
kaçtane stock typer denk gelir acaba bir cupraya erkut ;)
hıdırsız egsozsuz caisiz typer kaldımı ?
artık çoğundan hondata da çıkıyor ozaman cupra üzülür.

40 bin ytl typer
yaklaşık 70 bin ytl cupra

arada 30 bin ytl fark var
bu 30 binin 10 bin ytlsini ayır modifiyeye typerda cuprada isterse çipli olsun ;)
Gönderen: CemVteC - Mart 18, 2008, 04:23:34 ÖS
abı ole dıosunuzda stock typer kalmadı evt ama 2004 kasa cupra r cıplı ve son susturucu var sadece  arabada typer ı gecıyo o nasıl olcak ;) typer kpro var vede egzos sıstemı komple
Gönderen: erkutcan - Mart 18, 2008, 05:19:35 ÖS
serkancım
vteclerin bas belası sorunu bilindiği gibi tork ah bu alt devirler biraz daha iyi olsa ozaman tadından yenilmez,maalesef i-vtec tede düzeltilmedi bu olayı.
vtec'in ilacı turbo olarak görüyorum,gelecekteki i-vteclerde standart olmasını ümit ediyorum.(biliyorum cok sey istedim ama)
-şuda kaçınılmaz turboda keyifli bir güç
Gönderen: Mahir TÜRKMEN - Mart 18, 2008, 06:29:03 ÖS
Type R tabiki diğerleri belki belki zorlar ama sadece zorlar gibime geliyor :)
Gönderen: infaztim - Mart 18, 2008, 07:39:19 ÖS

abı ole dıosunuzda stock typer kalmadı evt ama 2004 kasa cupra r cıplı ve son susturucu var sadece  arabada typer ı gecıyo o nasıl olcak ;) typer kpro var vede egzos sıstemı komple

arada 30 milyar fark var cem ;)
hondata
egsantrik
conta
hıdır
egsoz
cai
emme manifoldu
toda gaz kelebeği
debriyaj

bu liste aşağı yukarı neye mal olur ?

hondata 2 milyar
hıdır 800 ytl
egsoz 300 ytl
ara borular 200 ytl
cai 500-900 ytl (daha ucuzada mal edersin )
debriyaj 900-1300 ytl
gaz kelebeği 800 ytl (toda bu fiyatlardaydı geçen sene)
egsantrik 1000-2000 ytl
emme manifoldu 1500-2000 ytl (yanlış hatırlamıyorsam)

hepsinin max fiyatını hesaplarsan 10 bin ytl civarı malzemeler tutuyo bide montajı var onu yapanlar daha iyi bilir elbette ne tutar diye.

bu modlara sahip bir typer nelere kadir acaba ? ;)

onu geç aşırı beleme yapalım 30 milyar ile ozaman zaten cuprayla kalkmayı düşünmez bile kimse.

erkutcum senin araç stock idi ben stock typer kullandım sonra hıdır cai egsozlu typer bindim aralarında muazzam fark var sanki vti den inip typer a binmiş gibi oludum.
Gönderen: CemVteC - Mart 19, 2008, 12:18:17 ÖÖ
hayır ben yenı  cuprayı kastetmedım kı dıkkat edıyasan 2004 kasa yanı cupra r dan soz ettım 225 lıkten arada pek bı fark yok hatta ıkısıde aynı fıyat ve bırı turbo vede 4 kapı bılmıyorum tamm hondacıyız ama gercekcı olmak lazım bu karsılastırmada cupra r alır gıbıme gelıyo tabı bunlar benım gorusum
Gönderen: CemVteC - Mart 19, 2008, 12:19:38 ÖÖ
bu arada yenı cıkan yanı 240 lık olanlar sadece cupra. r eklentısı yok onlarda
Gönderen: infaztim - Mart 19, 2008, 12:51:58 ÖÖ
hıdırlı egsozlu caili typer ile egsozlu filtreli cupra r videeosu var sitemizde bak bi cem ne olmuş.
Gönderen: infaztim - Mart 19, 2008, 12:54:24 ÖÖ
birde 5 gear daki amcanın videosunu izle cupra mini focus ve typer ı test ederken.

cuprayla piste çıkıyor sanki binek araba sürüyor sakin sakin etabı bitiriyor
sonra bide typerla attığı tura bak cem çığlıklar atarak bitiriyor etabı ve ekliyor

THİS İS A REAL ENGİNE ;) ama sanada katılıyorum cupra sıkı araçtır.
Gönderen: CemVteC - Mart 19, 2008, 10:49:53 ÖÖ
yaa benı yanlıs anlama lutfen bende bı typer hastasıyım ama demek ıstedıgım cupra r hıcte yabana atılacak bı arac degıl megane rs ten de benım kanaatımce cok daha ıı bı arac benım cupra asıl hoslanma sebebım turbo olusudur onu cok acık bı arac gıt gıdebıldıgın yere kadar
Gönderen: 8663 - Mart 19, 2008, 11:12:13 ÖÖ
type-r forever :gitar
olay sadece performans değil, sürüş keyfi+tasarım+güvenlik+.... >=ok
Gönderen: Seko - Mart 19, 2008, 11:33:13 ÖÖ
megane ın adı dahi gecmiyor bu nasıl birsey yaw , sırf bu yuzden 05 megane rs ler yakın zamanda cok cok dusuk fiyatlar el degistirecekler :)
Gönderen: infaztim - Mart 19, 2008, 01:27:38 ÖS
seko o arabada ruh yok be babali.cidden çok sakin bir araba.bide arkası bence çok çirkin ama önü güzel içine gelince içide çok çirkin bi tuhaf yani arkası ve içi özürlü bi yaratığı andırıyo nebilim işte aklıma bu tarif geldi ben typer almicak olsam kesinlikle cupra ya yönelirdim ;)
Gönderen: Seko - Mart 19, 2008, 01:30:50 ÖS
İyice batırdın sende be hocam megane ı yerin dibine soktun eminim oda chiple vs ii yuruyordur ama tutmayınca olmuyor iste arac tutmadı ve satılmıyor ..
Gönderen: TypeR1 - Mart 19, 2008, 01:38:40 ÖS
ben ıkısıylede denedım TypeR Gecıyor
Gönderen: erkutcan - Mart 19, 2008, 03:25:02 ÖS
Anlasılan turkiyenin typerları cok iyi yuruyor.:)
Gönderen: infaztim - Mart 19, 2008, 04:07:39 ÖS
zaten şu japon çılgınlığı bi türklerde bide portekizlilerde var bukadar salgın olarak :D
Gönderen: BMK TypeR - Mart 19, 2008, 04:17:40 ÖS

hayır ben yenı  cuprayı kastetmedım kı dıkkat edıyasan 2004 kasa yanı cupra r dan soz ettım 225 lıkten arada pek bı fark yok hatta ıkısıde aynı fıyat ve bırı turbo vede 4 kapı bılmıyorum tamm hondacıyız ama gercekcı olmak lazım bu karsılastırmada cupra r alır gıbıme gelıyo tabı bunlar benım gorusum

ben bahsetıgın aracta sadece chıp varsa denerım. k-pro yu bıle takmam
Gönderen: TypeR1 - Mart 19, 2008, 06:49:53 ÖS
cıplı rs ve cupra war ıkısıde çiplı reso denedım ben walla :D sana gerek kalmadı;)
Gönderen: Seko - Mart 19, 2008, 10:00:09 ÖS
infaztim ,
05 typer var tr de olmayan hani boyle yesilimsi bir rengi varya hani , almanyada fiyatı 16,000 € daha 40 kusur binde oyle boyle kapattın 15,000 € ya ne eder 30,000 ytl hadi gumruk vs ugrasmadın 6 ay bindin sonra bir yurt dısı cıkıs yaptın geldin bir daha 6 ay cok rahat binersin . Birde gumruk odeyecen diyelim 1 sene sonra klima - jantlar vs her seyi soker bombos hali ile cok az gumrukle perm sayesinde sokar sonra gelicek parcaları burada monte ettirir canavar gibi binersin nasıl fikir ama ??
Kusura bakmayın ozel msj atılamadıgından buraya yazdım :)
Gönderen: infaztim - Mart 19, 2008, 10:07:27 ÖS
seko şu işi senle bi konuşalım hacı ya.nasıl olcak ucuza gelicekse hemen girişelim ?
Gönderen: Faruk - Mart 20, 2008, 01:21:56 ÖS
gumruk gırış çıkışları 3 ay olması lazım.. >=ok
Gönderen: Seko - Mart 20, 2008, 09:30:29 ÖS
valla bilmiyom esimin dayısı biraz yol bilen biri tır soforlugu yapmıs yıllarca ve simdide durumu baya baya iyi , bana gecen soyle bir teklif yaptı gel alalım istegin aracı 6 ay bir sene bin hevesini al sonra doner satar keyfine bakarsın .
ikinci alternatifte boyle gelecek aracın vergisini donanıma aksesuara vs gore veriyorsun ya hani sokecen klima - jant - teyp vs. kus gibi bombos sokacan aracı ulkeye sonra parcalar nasıl olsa gelir bir sekilde eve kapıya toplar takarsın araca :)
ben hatta TR de olmayan 02-03 Focus RS lere filanda baktım bu 212 ps mavi olanlara eger perm hakkını sana verecek birini bulursan dusun derim.
Birde 6 ayda bir aracın illa Almanyayamı yoksa ulke dısınamı cıkması sart acaba ? Zira Bulgaristan IST dan 2 saat gittin geldin bir 6 ay daha hakkın var ise o da bir alternatif 1 sene kullanır zevkini alırsın !!
Gönderen: CemVteC - Mart 21, 2008, 12:34:39 ÖS

tmm neden olmasın yalnız ben ıstb degılım ızmırdeyım cuprada ızmırde ya tabıkı amac gecmek veya gecılmekte degıl sadece cupra r larda saglam yuruyor bır tek cıple guzel yuruyo bu aletler
Gönderen: CemVteC - Mart 21, 2008, 12:36:21 ÖS

seko o arabada ruh yok be babali.cidden çok sakin bir araba.bide arkası bence çok çirkin ama önü güzel içine gelince içide çok çirkin bi tuhaf yani arkası ve içi özürlü bi yaratığı andırıyo nebilim işte aklıma bu tarif geldi ben typer almicak olsam kesinlikle cupra ya yönelirdim ;)

:D :D sonuna kadar katılıyorum sana en sınır oldugum da ıc kısımda dıreksıyon yaa dıger megane lerden ne farkı varkı coook kotuya
Gönderen: serkangti - Mart 22, 2008, 10:25:57 ÖS

kanka yenı 240lık cupra sadece komple egsoz olcak denermısın:):)
Gönderen: CemVteC - Mart 23, 2008, 06:23:40 ÖS

kanka yenı 240lık cupra sadece komple egsoz olcak denermısın:):)

ıı solemıssın serkan dogruya madem ole denıyelım k-pro suz :D orjı cuprayla onla denerız bıde cupra r la denerız 225 lık le
Gönderen: F.Yener - Mart 24, 2008, 03:55:33 ÖS
stock olucaksa cupra r da type r da cupra r alıyor s2000 ini bile alıyor 240 lık cupra r
Gönderen: Seko - Mart 29, 2008, 05:26:22 ÖS
gecen bir clio sport sahibi ile konustum clio cup diye bir versiyon var ingilterede ondanmış 182 beygir stock filtre filan varmıs 190 beygir civarı diyelim aracta 1010 kg sadece yani ton basına yaklasık 185 beygir yapıyor bu listedeki araclardan daha iyi bir deger hafif oldugundan diyorumki 200 km/h e kadar bunlarla yurumesi lazım sonrasında belki gucu yetmeyecektir fakat yinede peslerinden ayrılmaz diye dusunuyorum :) ve sadece 25,000 ytl + pazarlık payı var ??
Gönderen: CemVteC - Mart 29, 2008, 05:34:53 ÖS

gecen bir clio sport sahibi ile konustum clio cup diye bir versiyon var ingilterede ondanmış 182 beygir stock filtre filan varmıs 190 beygir civarı diyelim aracta 1010 kg sadece yani ton basına yaklasık 185 beygir yapıyor bu listedeki araclardan daha iyi bir deger hafif oldugundan diyorumki 200 km/h e kadar bunlarla yurumesi lazım sonrasında belki gucu yetmeyecektir fakat yinede peslerinden ayrılmaz diye dusunuyorum :) ve sadece 25,000 ytl + pazarlık payı var ??

ama su varkı ne kadar gıtsede reno yaa :D sevemedım bı turlu o markayı adam spor arac uretıyo ama dıger aıle modundakı araclarıyla ıc tasırımda hıc bı fark olmuyo dıreksıyon bıle ayınıya olmaz amayaa :D
Gönderen: Seko - Mart 29, 2008, 08:25:46 ÖS
haklısım :)
http://www.youtube.com/watch?v=A73VndzHd0k
Gönderen: CemVteC - Mart 30, 2008, 12:14:05 ÖÖ
ya ıı hos bu vıdeoyu koymussun ama bu vıdeo portekızde cekılmıs bı vıdeo vede orda mod parcası bulmak turkıyeden daha kolay bunu neden yazdım cunku burda clıo ıcın bı parca bulamıyosun zaten turkıyede kac tane clıo var duzgun yuruyen vede bu vıdeoda vtı la yuruyo bızm karsılastırmamız type-r cupra r ve yazmaktan bıle nefret ettıgım :D megane rs
http://www.youtube.com/watch?v=5-KJ2hvQtJ4 bu type-r la :D kac boy olur devam etse bılmıyorum :D :D
Gönderen: Seko - Mart 30, 2008, 11:26:51 ÖÖ

ya ıı hos bu vıdeoyu koymussun ama bu vıdeo portekızde cekılmıs bı vıdeo vede orda mod parcası bulmak turkıyeden daha kolay bunu neden yazdım cunku burda clıo ıcın bı parca bulamıyosun zaten turkıyede kac tane clıo var duzgun yuruyen vede bu vıdeoda vtı la yuruyo bızm karsılastırmamız type-r cupra r ve yazmaktan bıle nefret ettıgım :D megane rs
http://www.youtube.com/watch?v=5-KJ2hvQtJ4 bu type-r la :D kac boy olur devam etse bılmıyorum :D :D

İyide bu araç HDF :) Artı olarak biz her daim Type R harici aracları cok kucumsuyoruz bence bunun sebebi genelde Type R sahipleri teknik olarak araclarına ve olaya hakim kitap karsıtırmıs kisiler ve bir sekilde araclarını oldugundan cok daha iyi seviyeye getiriyorlar ve Type R da buna yatkın oldugundan karsılastıramıyorsun :) Demek istegim zır stock bu aracları cıkarsan sonuc ne olur kimse kestiremez fakat oynanmıs Type R da 343 lük M3 geciyor bilmem ne demek istedigimi anlatabiliyormuyum ?
Gönderen: SONE-R - Mart 30, 2008, 12:10:36 ÖS
Seko'cum al artık bir TypeR da doğru yolu bul... Reno meno bunları bi kalem geçiver...
Gönderen: Seko - Mart 30, 2008, 12:20:53 ÖS
abi param yetmiyor ne yapayım :)
arayıs icindeyiz benim aracı verip kafa kafayaya yakın 05 clio sport alabiliyorum o yuzden bakıyorum yoksa cok haz ettigimden degil yani :)
Gönderen: CemVteC - Mart 30, 2008, 04:55:38 ÖS

abi param yetmiyor ne yapayım :)
arayıs icindeyiz benim aracı verip kafa kafayaya yakın 05 clio sport alabiliyorum o yuzden bakıyorum yoksa cok haz ettigimden degil yani :)

bole de canımı ye haz edılcek bı araba degıl gercekten ama ısın ıcıne para gırınce okk
Gönderen: Seko - Mart 30, 2008, 05:56:07 ÖS
http://www.sahibinden.com/honda_type-_r_conceptWQQaXQQ6441533WQQpXQQdisplayitem
kısaca linkin anlamını ozetliyeyim durumumu daha iyi anlarsınız , evim erenoy de esimin ailesi bostancıda oturuyor inanın her eve donusumde veya bostancıya gidisimde bir bu aracın yanına ugruyom hasret gideriyorum bole bakıyorum foto filan cekiyorum sonra gidecegim yere gidiyorum eşimde duruma alıştı o da geliyor bakıyoruz vs. durum bu kadar vahim arkadaslar :) soyle bir mucize olsa benim alabilecegim seviyelere inse yada loto filan cıksa veya head hunter lar beni bir bulsa satsa beni soyle bir sirkete satıs muduru olarak filan süpper olur :)
Gönderen: fikito - Mart 30, 2008, 06:14:39 ÖS
aşıgım şu typer a yaa bende istiyorum yaa :'(
Gönderen: Seko - Mart 30, 2008, 06:16:40 ÖS
sayılı adet var hele temizi neredeyse yok denecek kadar az ..
Gönderen: fikito - Mart 30, 2008, 06:21:09 ÖS
ewt malasef typer lara pek iyi davranmıyolar :D
Gönderen: infaztim - Mart 31, 2008, 03:25:16 ÖS

http://www.sahibinden.com/honda_type-_r_conceptWQQaXQQ6441533WQQpXQQdisplayitem
kısaca linkin anlamını ozetliyeyim durumumu daha iyi anlarsınız , evim erenoy de esimin ailesi bostancıda oturuyor inanın her eve donusumde veya bostancıya gidisimde bir bu aracın yanına ugruyom hasret gideriyorum bole bakıyorum foto filan cekiyorum sonra gidecegim yere gidiyorum eşimde duruma alıştı o da geliyor bakıyoruz vs. durum bu kadar vahim arkadaslar :) soyle bir mucize olsa benim alabilecegim seviyelere inse yada loto filan cıksa veya head hunter lar beni bir bulsa satsa beni soyle bir sirkete satıs muduru olarak filan süpper olur :)

:D :D :d seko sende kırmışsın kafayı ben gibi.allah şifamızı versin verilen şifa typer olsun :D
Gönderen: Seko - Mart 31, 2008, 03:34:48 ÖS
benim linkteki araca bak istersen guzel duruyor ..
Gönderen: infaztim - Nisan 02, 2008, 03:31:40 ÖS
baktım o araca güzel vallahi.fiyatıda fena değil hani.
Gönderen: SpeedTuning - Nisan 02, 2008, 03:49:03 ÖS
67000 ytl.. seat cupra
Gönderen: CemVteC - Nisan 02, 2008, 04:08:29 ÖS

67000 ytl.. seat cupra

bu karsılastırmda kı cupra yenı kasa degıl eskı cupra r lardan onun fıyatıda type-r la aynı
Gönderen: infaztim - Nisan 02, 2008, 04:49:21 ÖS
dün cuprayı inceledik speedtuning ile araç güzel ama arkası typr kadar ferah değil ön koltuğa oturunca sanki boğuluosun kötü bi atmosfer var içerde ve bide pedallar berbat gaz çok aşağıda fren çok yukarıda her an panik frende ayağınız 2 sinin arasına sıkışabilir.çağırdım yetkiliyi söyledim baktı hakkaten ya kötüymüş dedi :D
cem senin bahsettiğin cupralar süper ama tipide 10 basar yeni cupraya çok sinirli görünüyolar.;)