TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: umut - Aralık 09, 2007, 11:12:10 ÖÖ

Başlık: peugeot 308 & honda civic
Gönderen: umut - Aralık 09, 2007, 11:12:10 ÖÖ
Önceki gün 0km plakasız bir 308 ile ışıklarda denk geldim baya bi zorladı  nedir ne iştir ?
Başlık: Ynt: peugeot 308 & honda civic
Gönderen: can34 - Aralık 09, 2007, 03:20:34 ÖS
onlarda 125 beygr di yanlış hatırlamıosam..civic in koparcağını sanmıorum kafa kafaya diyorum..sürücü farkı belirler kimin geçiceğini bence
Gönderen: can34 - Aralık 09, 2007, 03:21:29 ÖS
ki 0 km diosun daha motoru da açılmamış galiba 308 ler fena değil
Gönderen: TTayfuNN - Aralık 09, 2007, 06:47:28 ÖS
yutubda da doğru düzgün  bi video bulamadım ki gidişiyle ilgili   :ağlaa merak ettim şimdi ne kadar çevirir bu alet ne yapar ne eder
Gönderen: Seko - Aralık 09, 2007, 08:37:12 ÖS
1,6 125 lik olsa gerek uc asagı bes yukarı yakın gider hrld  :gitar
Gönderen: delidr - Aralık 10, 2007, 05:24:04 ÖS
308 de 120 HP ve 160 NM tork var ayrıca motoru BMW geliştirmiş arkadaşlar, kolay lokma değil
Gönderen: heLLWeapOn - Aralık 10, 2007, 10:52:38 ÖS
Arkadaşlar o aracın motorunda BMW işbirliği var yabana atmayalım normaldir :artis
Gönderen: hasanhonda - Aralık 19, 2007, 12:15:02 ÖS
308 daha çok yeni modifiye olmalarına zaman tanıyalım bakalım ne olacak :seytani
Gönderen: onur34 - Mayıs 16, 2008, 10:21:16 ÖS
Arkadaşlar bızım yan komsu peugeot ta calısıyor artık motorlarını bmw işbırlıgı ıle yapıcaklarmıs ...
Ama şu kadar söylım peugeot para werılcek arac deyıl..... şahsı fikrım tabı...
Gönderen: can_90 - Mayıs 17, 2008, 11:46:09 ÖÖ
kafa kafaya kalırlar bence
Gönderen: infaztim - Mayıs 17, 2008, 10:50:49 ÖS
308 iyi giden bir araba yol tutuşuda iyi ama arka koltuklara geçince berbat.çok kötü bir diz yükseklik mesafesi var sanki 1.90 lık birisi yerden 30 cm yukarda oturuyo ve dizleri göbek hizasına geliyo.ama ön koktip harika gallardoya benziyor
Gönderen: sislibirgece06 - Mayıs 17, 2008, 11:46:49 ÖS
anlaşılan aramıza bir rakip daha eklendi hemen buna bir çare bulmalıyız yoksa 308 bizi harcayacak gibi görünüyor...fabrikaya suikast falan yapsan nasıl olurki :)
Gönderen: 8663 - Mayıs 18, 2008, 12:23:19 ÖÖ
o hantal poposuyla anca takip eder bizi >%6rol
alayı gelsin geçemez 1287 kg... >%6rol
alt tarafı pug yaa >%6rol
Gönderen: alfaus007 - Mayıs 18, 2008, 11:37:12 ÖÖ
ya civic le biraz baş başa gider sonra civic bence fark koyar...
Gönderen: onur34 - Mayıs 19, 2008, 10:28:41 ÖS

İSTEDIKLERI KADAR MODEL CIKARSINLAR CİVİC VTEC;)

arabam honda civic
motor v.tec
peugeot dediğin sadece kelime
onun da veririm caddede eline

estiririm S virajında terör
kasma yavrum peugeot'un da  elbet birgün verir error
:D :D  :D :D :D :D

Gönderen: fikito - Mayıs 19, 2008, 10:52:57 ÖS

İSTEDIKLERI KADAR MODEL CIKARSINLAR CİVİC VTEC;)

arabam honda civic
motor v.tec
peugeot dediğin sadece kelime
onun da veririm caddede eline

estiririm S virajında terör
kasma yavrum peugeot'un da  elbet birgün verir error
:D :D  :D :D :D :D

>%6rol >%6rol >%6rol >%6rol >=ok
bencede civicle yürüyemez ama fena bir rakip degil gayet iyi hatta :)
Gönderen: Seko - Mayıs 20, 2008, 10:32:52 ÖÖ
1,6 hdi motor guzel bir secenek Civic te birde benzeri dizel motor olsa satıs rekoru kırar hrld :) Bu arada 308 in bagaj hacmi yuhh diyorum 430 lt neredeyse cogu sedandan daha buyuk ??
Gönderen: TheEren - Ağustos 20, 2008, 10:36:33 ÖS
308ler müthiş araçlar yabana atılacak gibi degil..
Gönderen: loiz - Ağustos 20, 2008, 10:51:16 ÖS
arkadaşlar kıysaladığınız araçlardan biri sedan biri hatchback tarzı bişiy tamemen farklı sınıflardalar.ne biliim 407 ile filan kıyaslasanız tamam da civic kendine göre her türlü 308den üstün pejoların atikliği bilinen bişi motorları çoğunuzun belirttiği gibi yabana atılcak cinsten değil..ama sınıfına göre kıyaslmak lazım..bu arada geçenlerde samsun-trabzon arasını 2 kez sigara su molası vererek 307 ile 2 saat 10 dakikada giden (330km)sayın mehmet saka'nın aracında bulunduktan sonra ben pejolara laf etmiyorum.önümüze biri çıktığında 100e düşüp önümüzü boşaltır boşlartmaz hiç zorlamadan 180 190 üstüne çıkabiliyo ufacık araba..200 üstüde gördüm.
Gönderen: Sercan - Ağustos 21, 2008, 01:46:13 ÖS
pejonun motoru gider...
ben bizzat sahidim 307 ile vtec 2, kendi arabam, kafa kafaya gidiyor...
vtec gecemiyo ama gecilmiyoda 308 de muhtemelen yeni civic le kafa kafaya gidiyodur diye umuyorum...
Gönderen: Sercan - Ağustos 21, 2008, 01:48:05 ÖS
308 e kendi adıma soyleyim bayıldım mükemmel bi araba özellikle önü çok heybetli
Gönderen: TheEren - Eylül 12, 2008, 10:14:43 ÖS

arkadaşlar kıysaladığınız araçlardan biri sedan biri hatchback tarzı bişiy tamemen farklı sınıflardalar.ne biliim 407 ile filan kıyaslasanız tamam da civic kendine göre her türlü 308den üstün pejoların atikliği bilinen bişi motorları çoğunuzun belirttiği gibi yabana atılcak cinsten değil..ama sınıfına göre kıyaslmak lazım..bu arada geçenlerde samsun-trabzon arasını 2 kez sigara su molası vererek 307 ile 2 saat 10 dakikada giden (330km)sayın mehmet saka'nın aracında bulunduktan sonra ben pejolara laf etmiyorum.önümüze biri çıktığında 100e düşüp önümüzü boşaltır boşlartmaz hiç zorlamadan 180 190 üstüne çıkabiliyo ufacık araba..200 üstüde gördüm.

308 ile yeni civic aynı segmentte arkadaşım..Ayrıca yeni civic diyorum dikkat edersen..308 ile 307 yi karıştırmışın sen..308 resmen sınıf atladı 307 ye göre ztn 307 pug un en sorunlu aracı..
Gönderen: turbovts2 - Eylül 12, 2008, 10:36:30 ÖS
308 de cok sorunsuz degılkı 7500km  de var elımızde... garantıden fren dısklerı tıtremeden dolayı, arka davlumbazları yagmur yagmıs ıslanınca dusmus degıstıler bunlar aklıma gelen olmaması gereken seyler. Bunun dısında kapılarından gelen ses cok kotu her acıp kapamada. Ve arka panzılotu arkadas sokup atmak ıstıyor ses yuzunden. Ayrıca 90 lı yılların ıtalyan spor otomobıllerının gogus tasarımlarını kullanmalarını yadırgadım yıl 2008. Yenılıkcı olmak lazım... Civic ıle kıyaslama konusuna gelınce, bırının garantısı yanlıs hatırlamıyosam 2 yıl olsun 3 yıl, dıgerının 6 yıl bu bıle aradakı saglamlık farkını ıspatlıyor. Bunun dısında buyuk bır fırmanın motorlarını bmw yapıyor. Bu ısler bırazda prestıjle oluyor bana gore...
Gönderen: Seko - Eylül 13, 2008, 04:36:25 ÖS
bende 308 hdi var isteyen vtec haric 1,6 hoonda ile yururum kısada uzunda son hızda hic problem degil :)
daha arac 850 km de fakat ole kronik bir hastalık henuz gormedim.
vites ve direksiyon bir focus kalitesinin cok uzagında ama ic mekan kalitesi - sessizlik artı olarak benim almamdakki en buyuk etken hatcback bir araca gore cok iyi bir deger olan 430 lt bagajını ben cok begeniyorum .
dun is donusu gebze den gelirken zorlanmadan 200 lere  cıkıyor 4500 devirleri zorlamadan ; 1,6 hdi motor kesinlikle cok basarılı bir motor kesinlikle tavsiye ederim keske Honda da boyle bir motor gelisitirp piyasaya sures civic satıs rekorlarını kırar ..
garanti olayına gelince ben inanmıyorum , istersen 15 sene ver garanti kapsamında degil kullanıcı hatası dedikten sonra !
Bilmem anlatabiliyormuyum ..

Gönderen: turbovts2 - Eylül 13, 2008, 10:32:30 ÖS
Kullanıcı hatası degılse demezler... Ankara da bır pejo servısınde bahsettıgım arka davlumbazlara kullanıcı hatası olabılırmı dıe baktılar. Bu kıllıgı yapan markalar degıl kısılerdır bır baska servısde 20000km deki 307nın debrıyajını garantıden degıstırdı hıc soru sormadan... Ankarada bana honda servısı en ufak sorun cıkarmadı sımdıye kadar... Ve bu ilk hondam degıl...
Gönderen: altunparmak - Eylül 19, 2008, 02:02:17 ÖS
120 hp lik 308 dir karsına cıkan,sadece zorlamıstır ama sonuc tabiki HONDA
Gönderen: TheEren - Ekim 08, 2008, 01:12:02 ÖS

308 ile civic aynı segmentte araçlar..407 ise bir üst segmentte yer alıyor..308 ile 307 arasında da daglar kadar fark var diyebilirim..Hız,Hızlanma,Konfor,Dizayn,Yakıt tasarrufu..308 i kimse yabana atmasın bence..Zira Civic i olan arkadaşla çok kez kapıştık roll dragg - ) test sürüşü yapın..Gelin konuşalım arkadaşlar..
Gönderen: TheEren - Ekim 08, 2008, 01:20:13 ÖS
308 de cok sorunsuz degılkı 7500km  de var elımızde... garantıden fren dısklerı tıtremeden dolayı, arka davlumbazları yagmur yagmıs ıslanınca dusmus degıstıler bunlar aklıma gelen olmaması gereken seyler. Bunun dısında kapılarından gelen ses cok kotu her acıp kapamada. Ve arka panzılotu arkadas sokup atmak ıstıyor ses yuzunden. Ayrıca 90 lı yılların ıtalyan spor otomobıllerının gogus tasarımlarını kullanmalarını yadırgadım yıl 2008. Yenılıkcı olmak lazım... Civic ıle kıyaslama konusuna gelınce, bırının garantısı yanlıs hatırlamıyosam 2 yıl olsun 3 yıl, dıgerının 6 yıl bu bıle aradakı saglamlık farkını ıspatlıyor. Bunun dısında buyuk bır fırmanın motorlarını bmw yapıyor. Bu ısler bırazda prestıjle oluyor bana gore...

Şimdi böyle araçtan araca fark var aynı model olsa da..Civic elegance 2007 kullandım 6 ay..boya sorunu,akü sorunu,far sorunu çıkardı..öle servise gidince de buyrun efendim 6 yıl garanti var nasıl olsa..siz rahat olun felan demelerini kimse beklemesin..Yaşayan bilir..Satış stratejileri bunlar..Peugeot daha çok genç kesime hitap ediyor açıkcası..Aracın dizaynı da mükemmel yani ona bile bişeyler söylemissin..40 dan sonra yeniden hondaya dönüş yaparım ancak asla civic degil..ilk aracım olan accord olur..
Gönderen: TheEren - Ekim 08, 2008, 01:23:17 ÖS

bende 308 hdi var isteyen vtec haric 1,6 hoonda ile yururum kısada uzunda son hızda hic problem degil :)
daha arac 850 km de fakat ole kronik bir hastalık henuz gormedim.
vites ve direksiyon bir focus kalitesinin cok uzagında ama ic mekan kalitesi - sessizlik artı olarak benim almamdakki en buyuk etken hatcback bir araca gore cok iyi bir deger olan 430 lt bagajını ben cok begeniyorum .
dun is donusu gebze den gelirken zorlanmadan 200 lere  cıkıyor 4500 devirleri zorlamadan ; 1,6 hdi motor kesinlikle cok basarılı bir motor kesinlikle tavsiye ederim keske Honda da boyle bir motor gelisitirp piyasaya sures civic satıs rekorlarını kırar ..
garanti olayına gelince ben inanmıyorum , istersen 15 sene ver garanti kapsamında degil kullanıcı hatası dedikten sonra !
Bilmem anlatabiliyormuyum ..

çok güzel anlattmıssn ama o focusun direksiyonu konusunda karşıyım sana yani öyle kötü bir görüntü ki..ztn ben bu direksiyon olayına fitil oluyorum 407 yi sırf igrenç direksiyonu yüzünden almadım diyebilirim..
Gönderen: altunparmak - Ekim 08, 2008, 01:28:04 ÖS

Şimdi böyle araçtan araca fark var aynı model olsa da..Civic elegance 2007 kullandım 6 ay..boya sorunu,akü sorunu,far sorunu çıkardı..öle servise gidince de buyrun efendim 6 yıl garanti var nasıl olsa..siz rahat olun felan demelerini kimse beklemesin..Yaşayan bilir..Satış stratejileri bunlar..Peugeot daha çok genç kesime hitap ediyor açıkcası..Aracın dizaynı da mükemmel yani ona bile bişeyler söylemissin..40 dan sonra yeniden hondaya dönüş yaparım ancak asla civic degil..ilk aracım olan accord olur..
tamam civicte bu tür sorunlar war ama yabana atma civici,peugeot modelleride cok elektronık arıza werıyo bunuda unutmamak lazım,tamam gençler daha cok tercıh edıyo pejoyu ama bak pıyasadakı civiclerı kullananların yaş ortalamsına yanılısıyon bence,
Gönderen: Seko - Ekim 08, 2008, 03:06:54 ÖS
Bugun 39,000 ytl ye 2009 Focus tdci titanium bıraktılar otokoctan 1 ay once olsa dusunmeden 308 yerine focus alırdım focus un direksiyonu ve vitesi artı yol tutusu o sınıfa fazla :)
En yakın arkadasım 07 premium otomatik civic aldı onunla deneriz yakında :)
Gönderen: quelle - Ekim 09, 2008, 07:55:50 ÖS
98 de 0 VTS almıştım. Daha 2000 de tıkırtılar başladı. Biraz yükledik sapıtıp 3 silindire düşmeler başladı. Bobinleri düzelttik düzeldi sonra koltuk yayı kırıldı eski yerine gelmemeye başladı. En son kullandığım Pug arkadaşımın 1.6 307 si idi. istanbuldan assosa kadar kullandım. Felaket ötesiydi. Sadece ön görüş açısı muhteşemdi akvaryum gibiydi. Saxo güzel gidiodu ama o zaman sattıktan sonra söylediğim tek laf var. Fransızdan bir karı bir de araba almam.
Gönderen: fikito - Ekim 09, 2008, 10:48:07 ÖS

98 de 0 VTS almıştım. Daha 2000 de tıkırtılar başladı. Biraz yükledik sapıtıp 3 silindire düşmeler başladı. Bobinleri düzelttik düzeldi sonra koltuk yayı kırıldı eski yerine gelmemeye başladı. En son kullandığım Pug arkadaşımın 1.6 307 si idi. istanbuldan assosa kadar kullandım. Felaket ötesiydi. Sadece ön görüş açısı muhteşemdi akvaryum gibiydi. Saxo güzel gidiodu ama o zaman sattıktan sonra söylediğim tek laf var. Fransızdan bir karı bir de araba almam.

güzel bir özet olmuş eline saglık hocam bu arada lafıda baya begendim gerçekligi var :)
Gönderen: firstcevher - Ekim 10, 2008, 01:52:25 ÖÖ
zamanında 307ler yeni çıkmıştı bizde 99 cvc sedan vardı eskişehir yolunda çok uzun bir mesafe kapıştık, işte 4. vitese takarken 180i gördüğüm olay, yolda dip dibekoptuk gidiyoruz ne o bizi geçebiliyor nede biz farkı açabiliyorduk, ikimizde araçlarda iki kişiydik, en sonunda trafik solda daralmaya başladı araçlar falan yavaşlamaya başladı bizde yavaşladık elemanla dip dibe gittik oraya kadar, arkadaş bizi geçmek için çok çabaladı ve en son yol araba kaynayınca sindiremedi emniyet şeridine girdi... sonra birden değişik manevralar çıktı, bizde yol rahatlayınca elemanın yanına gelince buz kesmişti, meğersek emniyet şeridi o daldığında doluymuş :D zor kurtarmış eleman paçayı bizimle kapışcam die...

ben 307 nin bizimle o inatçı arkamızdan kopmayan halini görünce bence 308 de fena bir rakip olmaz, yollar bizim zamanla göreceğiz bizmi yaman 308 mi ;)
Gönderen: firstcevher - Ekim 10, 2008, 01:57:18 ÖÖ

Alttaki lafı yeni gördüm süper ;) Fransızdan karı alınmaz, artık arabada almıcaz galiba :D aslında onlardan hiçbişey almamalıyız ama :S bende ön takımlarında sorun olduğunu duymuştum ama kendini yenilemiştir heralde diye düşündüğümden yazmadım... yinede fena değiller tipleri falan hoş...
Gönderen: Seko - Ekim 10, 2008, 08:57:52 ÖÖ
308 in yuruyeninde anlayamadıgım bir sorun var cukura girince bazen teker cıkacak yerinden zannediyorum , birazda sert bir araç tek güzel yanı bence motoru 1,6 tdci çok basarılı bir motor .
Ha birde sessiz gercekten yol sesini iceri almıyor ve sabit 150 km/h ile giderken hızını belli etmiyor .
Motoru ile ilgili bir guzel olay daha eger canım sıkılırsa ileride superchips e gider 1200 ytl verir 140 beygir ve 300 nm torka sahip bir araca sahip olurum :)
3,79/1 son dişlimi 207 hdi ın 3,59/1 i ile degistirip chip sonrası 5. vites 4500 rpm deki hızımı 216 dan 227 ye cıkarabilirm yokuş aşagı bir yolda diye dusunuyorum :)

Gönderen: quelle - Ekim 10, 2008, 09:03:51 ÖÖ
216 km de devir kesiciye mi giriyor araban. bi de sadece +11 km hız için o kadar uğraşmaya ve masrafa değer mi sence  bence değmez. Dizel bi arabadan alabileceklerin sınırlı iken bence harcadığın masrafa yazık.
Gönderen: Seko - Ekim 10, 2008, 09:09:58 ÖÖ
Son dişli artı 205/55/16 yı 205/60/16 ile degisminde 1000 devirdeki hızım yaklasık % 10 artıyor benimde zaten istegim bu yuksek hız dusuk devir o yuzden dusunuyorum .
Harcayacagım 1200 ytl ye +30 beygir oranı bence basarılı daha fazla masraf bencede yazık
Gönderen: quelle - Ekim 10, 2008, 09:17:06 ÖÖ
Yok ben son hızını arttırmak için yapacağın masraf konusunu söylemiştim. Yoksa chip uygulaması turbo olan ve chip uygulanabilir her araç için olması gerekli bişey. Son hız olmasa bile akselerasyon konusunda çok iyi sonuçlar veriyor. Arkadaşımın NAVARA sı chipten sonra uçak olmuştu. Kendi T4 ümde biliyordum akselerasyon bayaa fark etmişti ama NAVARA kendini aştı kimlik değiştirdi chip ile.
Gönderen: turbovts2 - Ekim 10, 2008, 09:22:10 ÖÖ

Valla fn2 genel problemlere yenı yazdım 1 hafta once servıse goturdum benle beraber bıtane de grı yapılı bı cıvıc sedan gırdı adam arabasını bıraktı cıktı aks kırmıs dıskı bozmus.... Neyse servıs mudur tanıdık konusmaya basladık dedım ne ıs honda boyle olmaz... Sahıbı sanayıde yay taktırmıs bakımları falan sanayıde yaptırmıs ve onları yaptırmasına baglı olarak on duzende sorun meydana gelmıs ve servıs bız bunu garantıye sokmayız dıyo yada daha once jeepın bırı duvardan atlamıs arabanın jantı bıle kırılmıs on duzen ıcın dıorkı garantı.... adamlarda sokmamıs sımdı buna satıs polıtıkası mı dıcez... Aracım 7000 km de ve en ufak sekılde 5 kurus ne ıscılık ne parca parası odedım sımdıye kadar cunku sadece yetkılı servıse goturuyorum... Pejoya genc arabası hondayada yaslı arabası demıssın bunu bı anket yap ıstersen kendın gıbı dusunen kac kısı bulucaksın... Göğüs konusuna gelince eskı katalogları ac bır bak pejonun o tasarımı ıtalyanlarda hangı yıllar arasında kullanılıyor kendın gor... Ayrıca 308 ımızde var alma dedım ama arkadas accord alamayınca aldı uzun yolda yaptım sehır ıcıde kullandım... Debrıyajı sert ama hadı o dızel oldugu ıcın, kapılarından acıp kapatırken gelen sesler arka panzılottan gelen sesler on duzendekı sesler... Nasıl kıyaslıcaksınız honda ıle.... Bırde sunu solemek ısterım bızım 308 ı dokuk falan sanmayın ıdda edıyorum eger resımlerını buraya koyma ımkanım olsa araclarınızı dısarı cıkarmazdınız.... Araba alındıktan sonra en son 17000 ytl degerıne ulastı, fransadan orjıanal body kıtı geldı... "on tampon altı ruzgarlık, yan marspıyeller, arka tampon dıfuzoru, tr ye hıc gelmıcek olan 308 gtı jantları.... Ve daha bır cok parca bazıları karbonfıber... Bunları neden mı yaptı arkadas... Cunku mılletın nıe aldınkı demesınden bıktı hırs yaptı guzellestırmeye calıstı ve basardıda ama 60000 ytl harcamıs oldu 4000 daha verse fn2 10000 daha verse accord alırdı sımdı cok pısman...
Gönderen: Seko - Ekim 10, 2008, 09:31:49 ÖÖ
Bende pismanım keske illa dizel hb alacaksaksam focus alsaydım diye :(
En azından benim aracımdan iyi yol tutan arac yol daha cevik bir arac yok derdim sınıfında :)
Pejo ilk defa aldım bakalım neler cıkartacak ben sorunsuz olsun diye sıfır aldım cok karsı olmama ragmen sıfır arac almaya simdiye kadar kronik birsey cıkartmadı fakat bir sure daha binmem gerekiyor simdilik bu araca..
308 e harcayacagım para en cok 2000 ytl dir chip dahil uzeri yazık olur kıymeti yok :(
Gönderen: turbovts2 - Ekim 10, 2008, 09:35:39 ÖÖ

Bende pismanım keske illa dizel hb alacaksaksam focus alsaydım diye :(
En azından benim aracımdan iyi yol tutan arac yol daha cevik bir arac yok derdim sınıfında :)
Pejo ilk defa aldım bakalım neler cıkartacak ben sorunsuz olsun diye sıfır aldım cok karsı olmama ragmen sıfır arac almaya simdiye kadar kronik birsey cıkartmadı fakat bir sure daha binmem gerekiyor simdilik bu araca..
308 e harcayacagım para en cok 2000 ytl dir chip dahil uzeri yazık olur kıymeti yok :(

+201
Gönderen: ozgur_hamdi - Ekim 10, 2008, 03:13:02 ÖS
civic in artıları yabana atılacak gibi değil alırken hepsine baktım özellikle 308 ile civic arasında kaldım baz fiyatı 308 in az geldi sonra çelik jant, sis, 4 cam otosu, deri direksiyon ,dijital klima fiyat 32 den 40 ı buluyor arka çok dar eşik var araç sanki önde oturacaklar için dizayn edilmiş bagaj iyi bunun yanında elegance artıları çok tam bir otomobil civic aldım çok memnunum ayrıca 2. eli civicin daha iyi civic forever
Gönderen: emre_ege21 - Ekim 10, 2008, 04:08:11 ÖS
Abi pejo gider ama hayatta binmem pejoya sadece motoru ii pejonun yani hondayla kıyaslanamaz ben astrayı satarken 308 ler yeni çıkmıştı gittim baktım satıcı bayan zorla vercek aracı valla zor kurtuldum hayatta beş kureş vermem pejoya bu benim fikrim
Gönderen: kral_civic_25 - Ekim 19, 2008, 10:18:42 ÖÖ
308 zorlar gibi geliyor ama az bi farklada olsa civic götürür diyorum
Gönderen: byks_07 - Kasım 06, 2008, 03:37:24 ÖÖ
arkadaşlar bidefa 308 in poposu bile yok alt tabanı hb sadece ailenizi alır gezmeye götürür
Gönderen: Seko - Kasım 06, 2008, 11:57:06 ÖÖ
308 hdi  auris i uzunda gecemiyor ama auris gecmek icin cok yırtıyor kendini 124 ps olmasına ragmen zorlanıyor ..
Gönderen: 8663 - Kasım 06, 2008, 12:37:51 ÖS

308 hdi  auris i uzunda gecemiyor ama auris gecmek icin cok yırtıyor kendini 124 ps olmasına ragmen zorlanıyor ..

seko ne zaman bitiyo rodajın? pazar günü gelsene buluşmaya, merak ettim senin 308'i
Gönderen: ondermersin - Kasım 06, 2008, 01:06:56 ÖS
seko dizel 308 ile kimi geçiyon sen hayırdır arkadaşım gectiğin biri varsa da pilotaj eksikliğidir
1,6 ies kullanıyorum pug 307 ve 206 XT 1.6 110 hp bile alamadı zaten sonra 307 arıza lambası yandı servise gittik benim hondayla :D :D
Gönderen: Seko - Kasım 06, 2008, 02:28:51 ÖS

seko ne zaman bitiyo rodajın? pazar günü gelsene buluşmaya, merak ettim senin 308'i

pazar olabilir ıst da olacam , 3900 km de belki psikolojik ama turbo araclar benim fikrim 5000 den sonra daha ii yurumeye baslıyor seninle yapacagımız rolling aklımda , bir pazar sabahı ataturk caddesinden cıkar kavacık yapar geliriz ben birde top speed ne yaparım onu merak ediyorum hem onu denerim :)
Gönderen: 8663 - Kasım 06, 2008, 02:32:32 ÖS

pazar olabilir ıst da olacam , 3900 km de belki psikolojik ama turbo araclar benim fikrim 5000 den sonra daha ii yurumeye baslıyor seninle yapacagımız rolling aklımda , bir pazar sabahı ataturk caddesinden cıkar kavacık yapar geliriz ben birde top speed ne yaparım onu merak ediyorum hem onu denerim :)

rolling le top speed le benim işim olmaz kardeş, malesef bıraktım o işleri, 0-400 metre kalkarız 3 kere sana da uyarsa :)
Gönderen: Seko - Kasım 06, 2008, 02:34:17 ÖS

seko dizel 308 ile kimi geçiyon sen hayırdır arkadaşım gectiğin biri varsa da pilotaj eksikliğidir
1,6 ies kullanıyorum pug 307 ve 206 XT 1.6 110 hp bile alamadı zaten sonra 307 arıza lambası yandı servise gittik benim hondayla :D :D

Pilotaj konusuna yorum yapamam herkes kendine gore schumacher :)
1,6 ies ile bir kez yurudum ama altımda sirketim focus hb collection 1,6 benzinli 100 luk aracı vardı civic 1,6 ies ile 4. viteste yaklasık 190 lara kadar yurumustuk ben tamponundaydım kasa kasa 1 mt. fark acamamıstı o gun bugundur 120 beygirlik bir arac gibi gitmedigine inanırım , 206 XT 1,6  vtec ve si haric tum hondaları sonucta alır , sonucta dedigim sen 1-2 kafa cıkarırsın sonra gelir gecer bana inan :) Yurume konusuna gelince kafan guzelse hersey ile yurusun :) :)
Gönderen: Seko - Kasım 06, 2008, 02:36:17 ÖS

rolling le top speed le benim işim olmaz kardeş, malesef bıraktım o işleri, 0-400 metre kalkarız 3 kere sana da uyarsa :)

Anlasırız her turlu  sen sıkma  canını :)
ha bu arada birisi dun 32 verdi araca satıp satmamakta kararsızım :)

Gönderen: 8663 - Kasım 06, 2008, 02:40:39 ÖS

sen kaça almıştın? bence memnunsan satma, pug da olsa fena araba değil, şık, konforlu, yüksek, güven veren bi araba. bana kalırsa bi süre daha kullan derim...
Gönderen: Seko - Kasım 06, 2008, 02:44:38 ÖS
4-5 milyar zararım oalcak , bakalım kısmet adam bir daha aramadı zaten bende hayatta aramam fiyat dusurtmem kendi kendime :)
Gönderen: 8663 - Kasım 06, 2008, 02:53:14 ÖS
o paraya alabileceğin daha iyi bi araba yok bence 0 km...
kazasız belasız bin arabana ;)
Gönderen: ondermersin - Kasım 06, 2008, 03:35:23 ÖS

Pilotaj konusuna yorum yapamam herkes kendine gore schumacher :)
1,6 ies ile bir kez yurudum ama altımda sirketim focus hb collection 1,6 benzinli 100 luk aracı vardı civic 1,6 ies ile 4. viteste yaklasık 190 lara kadar yurumustuk ben tamponundaydım kasa kasa 1 mt. fark acamamıstı o gun bugundur 120 beygirlik bir arac gibi gitmedigine inanırım , 206 XT 1,6  vtec ve si haric tum hondaları sonucta alır , sonucta dedigim sen 1-2 kafa cıkarırsın sonra gelir gecer bana inan :) Yurume konusuna gelince kafan guzelse hersey ile yurusun :) :)

Abi bırak allahını seversen focus ile 1.6 ies le hiç  yürüyemezsin bunu herkes bilir
arkadasımda 2004 focus 1.6 var hb 77 bin km.de arac acık hava fıltresı var 2 boy yedi kalkışta
206 ya gelince videoları bulabilirsem koyarım siteye sende anlarsın o zaman neyin ne oldugunu çok zorlasa da bırakmadım 1 mt kadar önde girdim...
Gönderen: Seko - Kasım 06, 2008, 08:16:34 ÖS
ok hocam senin arac iyi durumdadır gider ondandır ..
Gönderen: ondermersin - Kasım 06, 2008, 08:35:50 ÖS
seko bu arada bugun arkadasın 308 ine bındım iç mekan ve ön cam görüş açısı süper walla
sende kazasız belasız kullan aracını
Gönderen: Seko - Kasım 25, 2008, 07:24:58 ÖS
Bora 1,6 benzinli 308 ile baya yuruyor son hızda gucu yetmiyor 308 daha erken 200 deviriyor..
Gerci Bora 100 luk mu 105 lik mi bilmiyorum ama o kadar iyi gidecegini beklemezdim ..
Gönderen: EXELANCE - Kasım 25, 2008, 07:44:10 ÖS
abi bence civic baskası yalan olur gecenlerde mitsubishi lenser kopekbalının test surusune gitim yol tutusu guzel ama hondam yalan eder onu abi manuel sanzımandan otomatikmiş gibi ses geliyor valla pek beğenmedim onu bence honda hayat onda kimse alınıp gucenmesim kusurada bakmasın yani
Gönderen: gökhan - Aralık 03, 2008, 12:06:52 ÖS
arkadaşlar 99 cvc 1.6ies 120 bg im vardı. pilotaj araç vs. bilmiyorum mutlaka bunları benden çok daha iyi bilen arkadaşlarım vardır. ben bi cvc kullanıcısı olarak kesinlikle 308 in ( en azından 99 1.6 ies i) geçebileceğine inanmıyorum. bye bye pug
Gönderen: civic_turbo - Aralık 03, 2008, 09:24:52 ÖS
bu honda ne işe yarıyor satacam en sonunda yaaa
Gönderen: S2K_06 - Aralık 03, 2008, 09:36:47 ÖS
Honda tanimaz kopar gider ya :p
Gönderen: canguder - Şubat 01, 2009, 09:41:01 ÖS
pug 308 motorları şöyle

1.6 120hp 6000d/d 160nm 4250d/d
1.6 150hp 5800d/d 240nm 1400d/d
dizelleri yazmadım...

120hplik motorları mini cooperlarda kullanıyor dikkatinizi çekerim.Bmw ile ortak çalışamaların sonucu bu.Birde çok komik birşey gördüm peugeot resmi sitesinde otomatik viteslerinde porsche şanzıman yazıyordu.Bizim civicler 120hp 308 ile kafa kafaya gider ama 150 hpyi geçemez diye düşünüyorum.
Gönderen: canguder - Şubat 01, 2009, 09:42:04 ÖS
hatalı msj pardon
Gönderen: Seko - Şubat 02, 2009, 10:40:05 ÖÖ
hdi 110 luk aracım var meraktan dynoya soktum 114 beygir cıktı :)
Gönderen: asmaz - Şubat 10, 2009, 07:53:11 ÖÖ
honda bence cok daha iyi bir araç peugeot lardan
Gönderen: canguder - Şubat 10, 2009, 09:01:47 ÖÖ
aslında peugeot 308 o motorla daha iyi hızlanması gerekir , aynı motor mini cooper'da var 9 saniyede 100e çıkıyor.Alman arabasının farkı ortada.Peugeot aerodinamisi iyi değil.Civic sedan ile kapışsa kafa kafaya gider.
Gönderen: esso06 - Mayıs 17, 2009, 12:02:20 ÖÖ
Honda motor konusunda çok ustun bir firma...Ostimdeki Draglarda 1.6Vti nin c200kompressoru ve 323u yedigini gordukten sonra Hondaların motor konusundaki cok ustun oldugu kanısına varmıstım .D
Gönderen: sinem - Mayıs 17, 2009, 12:16:10 ÖÖ
Honda motor konusunda çok ustun bir firma...Ostimdeki Draglarda 1.6Vti nin c200kompressoru ve 323u yedigini gordukten sonra Hondaların motor konusundaki cok ustun oldugu kanısına varmıstım .D
aynen katılılıorum bnde.. motor konusunda grcktn gusell
Gönderen: firstcevher - Mayıs 17, 2009, 12:38:42 ÖÖ
arkadaşlar 99 cvc 1.6ies 120 bg im vardı. pilotaj araç vs. bilmiyorum mutlaka bunları benden çok daha iyi bilen arkadaşlarım vardır. ben bi cvc kullanıcısı olarak kesinlikle 308 in ( en azından 99 1.6 ies i) geçebileceğine inanmıyorum. bye bye pug <nohapy

ahhhh ahhhhh........ 1.6 ies akar ;) 307 çıktığında forsu vardı, az tokatlamadım... adam gıcır gıcır 307 yi sinirden kemiriyordu yanımda :D şimdi altımda otm araç var, ah eski 1.6 ies im olsaydı 308 de yalan olurdu yalaaannn.... ;)

Hondanın tek eksiği gediği şu canım güzelim motorlara tork koymuyor ;) Elbet bir bildiği var diye düşünüyorum, uzun ömürü düşünüyorlardır buna kesinlikle eminim ;) Bide muazzam tork verse zaten kimse başka araç almaz heralde :P
Gönderen: aviator35 - Mayıs 17, 2009, 01:20:47 ÖÖ
arkadaşlar pug'ların motorları güzel, yeni teknolojik gelişmelerle 308 bizlere çok güzel sürprizler yapıp yolda bizi belki aynadan izleyebilirler, maalesef bunda kabahat honda şirketinde, elindeki motor başarısını ekonomik ve az yakan motorlar geliştirmeye harcadığı kadar, daha avrupalılar 1.6'dan 100hp çıkaramazken 1.6 motordan 160hp çıkardığı efsane motorunu piyasadan çeleceğine, civicler için bir versiyon daha çıkartıp tüm gençler ve ruhu genç olanları cezbedebilirdi. ancak öyle bir şey yapsa type-r'ları kim alacaktı tabi??? bu politikanın sonucu konfor olarak artan bir gelişmeye rağmen motor performansı yönünden adım adım geriye çeken bir şirket... elbette kendilerince bir mantıklı açıklamaları vardır ancak ben yeni civic'in kasasına çok daha seri bir motoru layık görüyorum.

bende vtec2 var, arkadaşımda da 307 benzinli 110hp, aradaki fark çok belirgin arkadaşlar, defalarca denedik, ara hızlanma kalkış vs, vtec2 rahatça 307'yi ayırıyor. yeni civic çıktı dengi de 308 çıkmış, şimdi durum ne peki?:) soru işaretleri... her şey serilik mi hız mı peki, değil ama bunları da arayanlar var ve azımsanmayacak kadar çok hem de. şimdi tamam yeni civic çok konforlu çok şöyle çok böyle vsvs... bunlar artık her araçta olan şeyler bence, ayırıcı olduklarına inanmıyorum. honda yeni civic ile orta kesimde çok müşteri kazanmış olabilir ama asıl honda ruhunu yansıtan genç kitleden çokta müşteri kaybetmiş olduğuna inanıyorum.
Gönderen: asmaz - Mayıs 17, 2009, 01:29:01 ÖÖ
benim kendi sahsim fikrim hondanın her motor sanzuman bakımından her zaman peugeot tan iyi olmus gozumde yeni 308 cok guzel bir arac dıs dızayn olarakta iç dizayn olarakda...hiç denemedim performans bakımından ne kadar basarılı ama hondanın yeri ayrı insanlarda bunun farkında.
Gönderen: hakangunister - Mayıs 18, 2009, 07:23:41 ÖS
308 de güzel araç motoru da iyi. kapışsalar hangisi alır bilemem ama ben her türlü Honda yı tercih ederim... Honda hayat onda...
Gönderen: Seko - Mayıs 25, 2009, 08:50:55 ÖS
308 imi sattım kurtuldum ohbe bir rahatladım sormayın gitsin :)
Hormonlu alet 1400 kg :)
Gönderen: megAkrep07 - Mayıs 26, 2009, 02:58:26 ÖÖ
308 ler gerçekten çok sağlam oldu civic lerde çok sağlam motor var ama 308 i geçmesi öyle kolay olmaz geçemezde benim görüşüm tabiki bu
Gönderen: et302gti - Mayıs 26, 2009, 03:14:35 ÖÖ
peugeot işte, aynı tiple 10senedir ilerletiyo... nası bi mantık anlamıyorum, birazcık cesur ol, biraz marjinal ol. bütün arabaları aynı. kasalarda değişiklik yok. ufak tefek değişiklikler... civicler arasında ben benzerlik bulamıyorum walla, hepsinin ayrı bi kişiliği, ayrı bi tarzı var. ama peugeot öyle değil...
Gönderen: esso06 - Mayıs 26, 2009, 10:38:19 ÖÖ
Beyler 308 170-180e kadar gelir sonra civic kaybolur gozden Allah Aşkına hiçmi peugeota binmediniz.Bu 307hdi leri 130luk transporterla aglattım.Bu 308leri yok co2 az veriyo diye falan kakalıyorlar millete 90.000-10.000 oluyor sonra takkk rektefiyeeeee !Ondan oncede elektronık arızalar bujıler baskı balatalar falan filan Vtec2imle hepsini yerim bu kadar buyuk konusuyorum 307,308,206 gelsinler
Gönderen: HAKAN739 - Mayıs 26, 2009, 11:37:02 ÖÖ
Fransadaki 308ler donanım konfor açısından güzel ama Türkiyedekiler dandik ikisi aynı deil.içleri farklı buraya tenekesini yollamışlar...!İnternette 308i beğenmiştim ama almaya gittim,anaa bide baktım bambaşka bi araba göüslük möğüslük herşey başka,bu ne dedim abi onlar fransada çıkıo burdakiler böle demişlerdi.
Gönderen: HAKAN739 - Mayıs 26, 2009, 11:43:54 ÖÖ
Fransadaki 308ler donanım konfor açısından güzel ama Türkiyedekiler dandik ikisi aynı deil.içleri farklı buraya tenekesini yollamışlar...!İnternette 308i beğenmiştim ama almaya gittim,anaa bide baktım bambaşka bi araba göüslük möğüslük herşey başka,bu ne dedim abi onlar fransada çıkıo burdakiler böle demişlerdi.
konuyla ne alaka ama olsun :D daha sonra seat leon cupraya baktım kapıyı açar açmaz kapattım çünki iğrenç bi dashboardı vardı.
3. durağım wolkswagendi golf gt almaya karar vermiştim para cepte almaya gittim arabanın etrafında 10 tur attım bi tane allahuın kulu hoşgeldin deyip ilgilenip arabayı satmaya kalkışmadı bende tav olup dışarı çıktım düşünsenize cepte para canlı kredi mredide diil hazır alıcıyım armutlar benim gibi alıcı müşteriyi kaçırdılar.ve hepsi iiki böyle oldu HONDAM OLDU...!
Gönderen: hllmrt - Mayıs 30, 2009, 10:20:30 ÖS
308 in yol tutuşu ve virajlardaki performansı nasıl merak ettim var sa bilen gören bizleride bilgilendirirse mutlu oluruz
Gönderen: esso06 - Mayıs 31, 2009, 10:02:09 ÖÖ
308in 150hplikleri hariç hepsinin eline verir İesde Vtec2de Yeni Civicte ;) Hdi olanının max hız 190 0-100 11.3 sn agırlık 1322 kg.150lilik olanlarınıda vti ve accord 2.0 rahat rahat ayırır :D
Gönderen: esso06 - Mayıs 31, 2009, 10:10:29 ÖÖ
308in 150hplikleri hariç hepsinin eline verir İesde Vtec2de Yeni Civicte ;) Hdi olanının max hız 190 0-100 11.3 sn agırlık 1322 kg.150lilik olanlarınıda vti ve accord 2.0 rahat rahat ayırır :D
120hp benzinli olanında verilerini yazayım 1287kg max hız 195 0-100 10.8 bizm vtec2ler 9.5/9.2snde cıkıyor max hız bildigim kadarıyla vtec2lerinkide 195 ama agırlık farkı var birde Honda yuksek devirlerde daha verimli oldugu icin herturlu 0-400 roll max flan fılan CİVİC  team  (ies,vtec2,yeni civic) 308i yer
Gönderen: asmaz - Mayıs 31, 2009, 10:16:51 ÖS
konuyla ne alaka ama olsun :D daha sonra seat leon cupraya baktım kapıyı açar açmaz kapattım çünki iğrenç bi dashboardı vardı.
3. durağım wolkswagendi golf gt almaya karar vermiştim para cepte almaya gittim arabanın etrafında 10 tur attım bi tane allahuın kulu hoşgeldin deyip ilgilenip arabayı satmaya kalkışmadı bende tav olup dışarı çıktım düşünsenize cepte para canlı kredi mredide diil hazır alıcıyım armutlar benim gibi alıcı müşteriyi kaçırdılar.ve hepsi iiki böyle oldu HONDAM OLDU...!
aynı olayı ankara dogus oto da yasadım...komikler valla
Gönderen: batu306 - Haziran 25, 2009, 01:23:20 ÖS
futbolcu 1 arkadaşımda var 308 yeni aldı 1 ay falan oldu.adana spor kalecisidir kendisi. arac gercekten cok hırçın.saolsun ben cok sert kullanıyorum diye sürmeme izin vermedi ama hızlanması ve düşük devirlerde performansı harika adeta yarıyor.306 yı satacak ve üstüne para koyacak olsam direk 308 e yapışırım.yanımdan 308 geçse hayranlıkla bakıyorum. civic de arkadaşımda var fakat 308 e göre  baya hantal kalacagından eminim. >=ok
Gönderen: canguder - Haziran 26, 2009, 12:31:31 ÖS
308in özellikle dizelleri çok çok çok hantal kaplumbağadan bile yavaş.Gazı köklüyorsun araba yerinde sayıyor.Ben bizzat kullandım kesinlikle tavsiye etmem.Civic hantalsa ben başka bir şey demiyorum artık :)
Gönderen: merburvehan - Haziran 26, 2009, 12:35:07 ÖS
308 dizelin hantal kalması çok enteresan babamda 307 dizel var arabayı sanki biri arkadan itiyo inanılmaz bir çekiş var typer ve vti hariç hondalar dragta rolingte geçsin ben arabamın anahtarını veririm bukadar kesin konuşuyorum...
Gönderen: alfaus007 - Haziran 26, 2009, 12:39:34 ÖS
308 dizelin hantal kalması çok enteresan babamda 307 dizel var arabayı sanki biri arkadan itiyo inanılmaz bir çekiş var typer ve vti hariç hondalar dragta rolingte geçsin ben arabamın anahtarını veririm bukadar kesin konuşuyorum...
Peugeot ve Citroen'in oluşturduğu PSA Grubu ile Ford'un 2001 yılında imzaladıkları ortak motor üretim anlaşmasının ilk ürünü 1.4 litrelik DV4 olmuştu. Tarafların bu başarılı motordan sonraki ikinci adımı, bugün hacmine göre Avrupa'nın en popüler turbo dizel motoru olan 1.6 litrelik DV6 oldu. Günümüzde Peugeot, Citroen, Ford ve Volvo tarafından onlarca modelde kullanılan motor, turbo basıncı ve elektronik işletim yazılımına göre belirlenebilen 90 ve 110 HP'lik iki güç seviyesine sahip. Motorun çalışma karakteri öyle esnek ki, örneğin 307'de hem 90 HP'lik hem de 110 HP'lik versiyonda şanzıman oranları bile değiştirilmeden kullanılabiliyor. Türkiye'de DV6 üretim kodlu olarak ilk tanıştığımız 110 HP'lik versiyonda 1750 d/d'de elde edilebilen maksimum tork, overboostla anlık olarak 260 Nm'ye kadar çıkartılabilen 240 Nm'lik değerdi. İki motor versiyonu arasındaki farkları karşılaştırırsak, 90 HP'lik versiyonda hem maksimum tork, aynı devirde olmak üzere 215 Nm, hem de turbo basıncını anlık olarak arttıran overboost özelliği yok. Bu eksikliklerin götürdükleri ilk hızlanmalarda, örneğin 0-100 km/s hızlanmada 1.0 sn gibi önemsiz görünen bir değerse de (1.0 sn sportif bir otomobilde önemli olabilir ama 307 HDI ekonomi amaçlı kullanılan bir araç olduğundan önemsenmeyebilir.) özellikle ara hızlanmalarda 2.0, hatta 3.0 sn'ye kadar fark yaratabiliyor. Testimizde 90 HP'lik versiyonla 0-100 km/s hızlanma değerini 11.7 sn olarak belirlememize karşın 2004 yılında 110 HP'lik 307 1.6 HDi'la yaptığımız ölçümlerde 0-100 km/s hızlanma değerini 10.7 sn olarak saptamıştık. Güç ve tork eksiğiyle düşen canlılık ve son hıza ulaşma sıkıntısı da sürüşteki diğer kayıplar. Gerçekten de hantallık hissettirmese de etkileyici bir canlılık sezilmiyor. 90 HP'lik versiyon silahları sınırlanmış bir ordu gibi. Yine 110 HP'lik kardeşine göre kıyasladığımızda güç ve torktaki eksiklik akıcılıkta kayıplara yol açıp, değişen eğimlere göre sık vites düşürme gereksinimi doğunca yakıt tüketiminde de küçük çapta da olsa aleyhte gelişmeler yaşanması kaçınılmaz oldu. 100 km'de test tüketim ortalaması 5.5 litre olan 110 HP gücündeki 307 1.6 HDi'ye karşılık 90 HP'lik kardeşiyle 5.8 litrelik ortalama tüketim saptadık. Elbette bu değer de çok değil ama ekonomi sürecinin aracı satın alırken 2 bin YTL az ödeyerek başladığını unutmamak gerekiyor.