TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: ozy_cıvıc25 - Kasım 24, 2007, 06:13:10 ÖS

Başlık: YENİ CİVİC SEDANMI YOKSA PASSAT FSI Mİ?
Gönderen: ozy_cıvıc25 - Kasım 24, 2007, 06:13:10 ÖS
arkadaşlar yeni civic sedanmı yoksa yeni passat fsi mi hız olarak uzun yolda hangisi gider şimdiden teşekkürler
Başlık: Ynt: YENİ CİVİC SEDANMI YOKSA PASSAT FSI Mİ?
Gönderen: TTayfuNN - Kasım 24, 2007, 07:16:09 ÖS
Jetta desen belki jetta biraz kafa tutar kannımca ama passat çok ağır kalır ne uzunda ne kısada alamaz bence passat.Bayağı ağır çünkü.Zaten civic de sıradan bi 1.6 değil sınıfında en atağı o yüzden passatın şansı yok gibi :)

Alacak olsam hıza pek meraklı olmadğımdan passatı alırdım.Arada gazlayabildiğim kadar gazlar gerisinde fısır fısır  dolanırdım passatla.Biraz da fazla yakar tabi passat
Gönderen: Seko - Kasım 24, 2007, 09:18:36 ÖS
Passatın tek artısı 6 ileri olusu Honda ile yuruyemez ama fsi bence basarılı bir 1,6 motor  >=ok
Gönderen: prometheus - Kasım 25, 2007, 10:48:12 ÖÖ
fsi vw grubundaki en başarısız ve sorunlu motoruymuş arkadaşlar. vw servis çalılşanları ve vw sevenlerin forumunda bu konuda detaylı bilgiler var. fsi motor tam bir hayal kırıklığı olduğu için tsi içıkardılar görüşü var vw sevenler arasında ,hız konusunda civicin bir çok avantajı var ağır passat karşısında. ...
Gönderen: ozy_cıvıc25 - Kasım 25, 2007, 03:19:22 ÖS
teşekkürler arkadaşlar sağolun
Gönderen: Seko - Kasım 25, 2007, 06:54:37 ÖS

fsi vw grubundaki en başarısız ve sorunlu motoruymuş arkadaşlar. vw servis çalılşanları ve vw sevenlerin forumunda bu konuda detaylı bilgiler var. fsi motor tam bir hayal kırıklığı olduğu için tsi içıkardılar görüşü var vw sevenler arasında ,hız konusunda civicin bir çok avantajı var ağır passat karşısında. ...

passat nere civic nere akıl var mantık var ha sadece motor diyorsan bilemem  :kurba
Gönderen: mehmet1971 - Aralık 01, 2007, 12:31:31 ÖÖ
segmentleri farklı iki otomobil karşılaştırılamaz.Fiyatları arasında da uçurum var.
Gönderen: Seko - Aralık 07, 2007, 04:01:13 ÖS
passat demisken dun ankara girisinde yeni passat tan 220 ile giderken 235 le gelip yol alınca bayaa bir bozuldu sonrada kovaladı anlamıyorum insanları
acelesi olana yol vermek lazım  >%6rol
Gönderen: heLLWeapOn - Aralık 10, 2007, 10:54:11 ÖS
Segment farkından dolayı bence kıyaslanacak arabalar değil bu ikisi >=ok
Gönderen: bdr_honda - Aralık 10, 2007, 10:59:02 ÖS
sadece hız olarak kıyaslanacagına gore civic gider diyelim basitce. Tabi passat 2.0 lt diilse.
Gönderen: tisitu - Şubat 25, 2008, 03:40:49 ÖÖ
ben lüx bi arabaya binmek istiyorum gitmesi önemli değil dersen passat bence parasına göre çok iyi ama ben hem şekil hemde performans istiyorum diyosan bence fsi değilde golf yada jetta tsi ile karşılaştırmalısın hondayı passatla değil
Gönderen: trakyali-1978 - Şubat 25, 2008, 10:46:23 ÖS

ben lüx bi arabaya binmek istiyorum gitmesi önemli değil dersen passat bence parasına göre çok iyi ama ben hem şekil hemde performans istiyorum diyosan bence fsi değilde golf yada jetta tsi ile karşılaştırmalısın hondayı passatla değil
   Turbolu bir motorla atmosferik bir motoru karşılaştırmak asıl yanlış olur.Passat ve Civic sedan güzel bi karşılaştırma.Bence passatın hiç şansı yok.Passatın biraz fazla kilosu var,zayıflarsa belki civicle kapışır :-)
Gönderen: Seko - Şubat 26, 2008, 05:24:03 ÖS
yeni passat segmentinde tek diger rakiplerinin toplamından daha fazla satmıs bir arac gecen sene o yuzden karsılasırmak yapmak icin buraya accord konsa bile TR de piyasa tercihini uzun zamandır passattan yana yapıyor :)
Gönderen: infaztim - Şubat 26, 2008, 05:42:24 ÖS
passat = ucuz E serisi ;)
Gönderen: memo_honda - Mart 31, 2008, 04:11:45 ÖS
passat ağır araba honda ise performanslı eger passat 2.0 motor degilse çok ağır kalır
Gönderen: TTayfuNN - Nisan 01, 2008, 09:17:51 ÖS

yeni passat segmentinde tek diger rakiplerinin toplamından daha fazla satmıs bir arac gecen sene o yuzden karsılasırmak yapmak icin buraya accord konsa bile TR de piyasa tercihini uzun zamandır passattan yana yapıyor :)

tercihsebebi bana kalırsa çoğunlukla vergi, 2.2 ve 2.0 arasında bayağı fark varmış sanırım, millet tırsıyo sanırım çoğunluk da dizel alınca. :)
Gönderen: Seko - Nisan 01, 2008, 10:18:52 ÖS
1,4 tsi 125 liklerde geldi passatta artık hem daha az yakıyor hem daha ii gidiyor yine su sene rekor kıracak gibi gozukuyor sınıfında ..
Gönderen: TTayfuNN - Nisan 02, 2008, 08:10:41 ÖS
1milyon tane motor seçeneği koydular arabaya 1.4 1.6 1.8 2.0 ofoff
Gönderen: burak reis - Nisan 05, 2008, 08:40:28 ÖÖ
honda dan şaşma...
Gönderen: SonerD - Nisan 18, 2008, 12:01:50 ÖÖ
hocam Fsı falan sakın haaa kuzenımde var aynısı satıyoruz gitmiyor araba bağırıyor ama gitmiyor 14 125 beygire gelincede
o motor 1.6 dana daha fazla yorulur üstelik o kasaya o aracın hakkı en az 1.8 alabiliyorsan onu al derim ama ben vw hiç tutmadım bu modellerini o yüzden honda derim .eşimde Vw Jetta var onun teybiyle passatınkı aynı kapı düğmeleri bile anla işte sen Vw sadece 1997 ve 2000 yılları arasındaki sermayeden yiyor yeni aracları geliyor önümüzdeki sene gibi bence al hondayı bin 6 sene paşa paşa..
Gönderen: emirhan ışık - Ağustos 18, 2009, 12:36:42 ÖÖ
bizim arkadaşın babasında var fsi araba paso bağırıo gitmeyen bi araba yukuş yukarı çıkmıyo nerdeyse araba
honda dan şamıcaksın
Gönderen: statik - Ağustos 18, 2009, 09:24:15 ÖÖ
Arkadaşlar FSI yı o kadar kötülemeyin. Evet ağır gidiyor ama o kadarda değil. Uzun süre Passat 1.6 FSI kullandım (iş yerinin arabası) çok kez uzun yola gittim. Defalarca 200 yaptım. Alt devirlerde biraz cansız ama üst devirlerde gerçekten gidiyor. Hemde o kadar ağırlığa rağmen iyi bile gidiyor. FSI hakkında lütfen gerçek tecrübeniz yoksa konuşmayın. O kadar facia değil yani
Gönderen: emre16 - Ağustos 18, 2009, 11:26:47 ÖÖ
fsi passat civici gecmek için anca motoru eline alır....passat çok ağır üstelik bide fsi....he 2.0 fsi olursa onu bilemem uzun yolda alır...
Gönderen: alkan - Ağustos 18, 2009, 12:26:26 ÖS
ya arkadaslar bana kızmayın ama hondacıyız diye ayrımcılık yapmayalım passat la cıvıc bir mı allah aşkına bendede cıvıc var
Gönderen: SONE-R - Ağustos 18, 2009, 12:30:17 ÖS
passat daha konforlu araba... eniştemde 1.4 TSi (122 hp) var. civic bir sınıf aşağıda passattan.. civicin vw deki rakibi jettadır...
Gönderen: cahitarsal - Ağustos 18, 2009, 12:46:23 ÖS
denendı ve passat tamponla aldı rollde uzun yolda kafa kafaya gıder
Gönderen: Kemall - Ağustos 18, 2009, 12:47:49 ÖS
passat kaba ve zevksiz
Gönderen: cahitarsal - Ağustos 18, 2009, 12:50:45 ÖS
passat kaba ve zevksiz

passatında gzl cızgıler war fakat konforu cok gzl alıp sadece bınıceksın alman sonucda
Gönderen: gmail34 - Ağustos 18, 2009, 01:05:41 ÖS
Civic'in sınıfı Jetta'dır. Sfi Passat performans hariç her konuda Civic'ten üstün bir arabadır.
Passat'ı alanla Civic'i alan kişilerin kullanım amaçları da farklıdır haliyle.
Kaldı ki Civic de bir hot hatch olmadığına göre burda performans önemsiz bir ayrıntı bence.
Gönderen: just4scream - Ağustos 18, 2009, 02:49:20 ÖS
ya zaten soruyu soran arkadaş hız olarak karşılaştırın demiş .civic passatla  yolda oynar arkadaşlar .
Gönderen: alkan - Ağustos 18, 2009, 08:39:50 ÖS
ya bırakın bndede cıvıc var kaç basacak en fazla 220 oda zorla passat fsı 1.6 ile uzunda 235 i bızzat gordum
Gönderen: statik - Ağustos 18, 2009, 10:38:50 ÖS
ya bırakın bndede cıvıc var kaç basacak en fazla 220 oda zorla passat fsı 1.6 ile uzunda 235 i bızzat gordum

Aynen ben defalarca 200 yaptım 1.6 FSI passatla. Tamam atik değil ama yerden yere vurulacak bir araba değil. Bende hondacıyım ama yiğidi öldür katliam yapma.. :)
Gönderen: Kemall - Ağustos 19, 2009, 12:17:36 ÖS
jetta içinde konforlu falan deniyordu, epey kullandım ama zerre kadar zevk alamadım,
hondanın sırf sürüş  zevki bile yeterli
Gönderen: statik - Ağustos 19, 2009, 02:30:09 ÖS
jetta içinde konforlu falan deniyordu, epey kullandım ama zerre kadar zevk alamadım,
hondanın sırf sürüş  zevki bile yeterli

Yapma hocam jettanın sürüş keyfi yok mu şimdi :)
Gönderen: canguder - Ağustos 19, 2009, 03:16:38 ÖS
passat 1.6 fsi vs yeni civic diyoruz.Öncelikle motor ve hız açısından kesinlikle civice rakip olamaz.Passat fsi sahibi olan varsa deneyelim sonucu hüsran olur.Ancak dersenizki ben ağır takılırım konfora önem veririm sürüş zevkinden anlamam o zaman passat tavsiye ederim.Passat tam bir üst segment aile arabası. Civic ise sportif ruha sahip modifiyeye yatkın bir araç.Passat D sınıfı , Civic C sınıfı oluyor.Fsi ile 235 yapan arkadaş aynı yolda civicle denesin eminim 240 yapar. Civic motor konusunda her açıdan fsi motordan üstündür. Bunu kabul etmeyende yok sanırım.
Gönderen: just4scream - Ağustos 20, 2009, 05:56:24 ÖS
canguderin dediklerine katılıyorum civicle passat karşılaştırılamaz motor konusunda .
Gönderen: MHMT-16 - Ağustos 20, 2009, 06:26:39 ÖS
Kesınlıkle CIVIC...
Gönderen: mali - Ağustos 20, 2009, 06:44:19 ÖS
passat 1.6 fsi vs yeni civic diyoruz.Öncelikle motor ve hız açısından kesinlikle civice rakip olamaz.Passat fsi sahibi olan varsa deneyelim sonucu hüsran olur.Ancak dersenizki ben ağır takılırım konfora önem veririm sürüş zevkinden anlamam o zaman passat tavsiye ederim.Passat tam bir üst segment aile arabası. Civic ise sportif ruha sahip modifiyeye yatkın bir araç.Passat D sınıfı , Civic C sınıfı oluyor.Fsi ile 235 yapan arkadaş aynı yolda civicle denesin eminim 240 yapar. Civic motor konusunda her açıdan fsi motordan üstündür. Bunu kabul etmeyende yok sanırım.

Brncede civic
Gönderen: SONE-R - Ağustos 20, 2009, 07:00:03 ÖS
passatın kullanımı da gayet zevkli b.k atmayın boşuna...
Gönderen: hakangunister - Ağustos 22, 2009, 12:19:28 ÖÖ
civic diyom ben
Gönderen: burak_k - Eylül 02, 2009, 01:04:58 ÖS
tabiki honda arkadaşlar onun verdiği performansı zevki ben henüz hüç bir arabada alamadım hondayı tek geçerim
Gönderen: hunace - Eylül 02, 2009, 02:05:45 ÖS
karşılaştırılmaması gerek araçlar. accord la civic i neden karsilastiriyorsun.  hangisine ihtiyacın varsa ona binersin.
şahsi fikrim passat çok kral araba  "ama hic bi durumda passatin 1.6 sina binmem". ( TSI teknolojisi hariç :) )
Gönderen: ERT - Eylül 02, 2009, 02:22:14 ÖS
fıyatına gore passat ;)
Gönderen: byberkay000 - Eylül 02, 2009, 02:23:49 ÖS
vw fsi motorlar artık üretilmiyor. yada Türkiye ye girmiyor. bunun nedeni ise Türkiye de kullanılan yakıt kalitesi. avrupa ülkelerinde sorun çıkarmadı bu motor. çok hassas olduğu için ve bilirsiniz bizim yakıtları bu motora fazlasıyla zarar veriyor. ben civic derim. passat tsi olsaydı belki düşünürdüm biraz.
Gönderen: mehmet1971 - Eylül 02, 2009, 07:38:21 ÖS
Jetta FSi m oldu berbat bir araçtı. Motor olarak tabi. Passatı düşünemiyorum. İnsanı özellikle rampalarda çok gerer.
Gönderen: nadirgoktan - Eylül 02, 2009, 07:44:52 ÖS
konu biraz passat mı alırsın civic mi alırsına dönmüş oysa soru benim ankadığım kadarıyla hangisi alır?
iki türlüde civic yer uzun kısa farketmez. fsi vtecle başa çıkamaz...
Gönderen: baron - Eylül 02, 2009, 08:31:04 ÖS
epey para vereceksin passatı alacaksın tırmanma şeritlerinde neredeyse 1 vitese atmak zorunda kalacak sinir olacaksın o kasanın hakkı en az 1.8 al hondayı konfordada performasdada paranın karşılığını al
Gönderen: ali729 - Ağustos 11, 2010, 08:19:21 ÖÖ
ne kasar amötör konusuyonunuz bir kere passat civic aynı sınıfta bile değil nasıl onla onla karsılastırıyonuz anlamıyom karsılastıran arkadas bir gr arabadan anladığından emin mi ki..
Gönderen: canguder - Ağustos 11, 2010, 08:42:40 ÖÖ
ne kasar amötör konusuyonunuz bir kere passat civic aynı sınıfta bile değil nasıl onla onla karsılastırıyonuz anlamıyom karsılastıran arkadas bir gr arabadan anladığından emin mi ki..

yazdığından bir anlasak :) ne demek istedin şimdi sen

bana göre fsi passat 1.6 araçların en hantal olanı. kendini yerinden zor kaldırıyor , yokuşlarda 1.vitesle çıkmanız gerekiyor ve yakıtı 2.0 motor ile nerdeyse aynı. civic daha performanslıdır her zaman.
Gönderen: ali729 - Ağustos 11, 2010, 12:14:06 ÖS
ztn kimin arabası neyse o en iyisidir
Gönderen: musclemurat - Ağustos 11, 2010, 07:02:06 ÖS
Konu fena hortlamış
Gönderen: kacaman - Ağustos 11, 2010, 10:23:51 ÖS
evet
Gönderen: Hondaniel - Ağustos 11, 2010, 11:34:09 ÖS
fsi motor uzak dur parana yazik.
tsi olursa ok. 

kacaman -hadi soyle yine fanatiklik yapiorum dimi,dogruya dogrucuyum ben.
Gönderen: kacaman - Ağustos 12, 2010, 02:25:42 ÖÖ
evet
Gönderen: canguder - Ağustos 12, 2010, 06:05:34 ÖÖ
bana göre 1.4 motorda passata zayıf gelir. 1500 kg araca 1.4 motor zavallım uzun yolda erir gider. 1.6lar bile şişerken 1.4 tsi motor passatı uzun yolda üzer. Hadi golfü anladıkta bu jetta ve passata 1.4 motor koyma olayı komik olmuş. Başarılı motormu diye sorarsanız evet 1.4 tsi başarılı bir motor ama 1.5 tonluk araca konacak kadar değil. Soracaksınız sen mühendismisin ne anlarsın diye.Evet mühendis değilim ama ufak hacimli ağır arabaların uzun yolda rezil olduklarına bin kez şahit oldum. Herhalde uyumlu olsa Audide A4 ve A6 lara 1.4 tfsi motor koyardı :) Karizma güven prestij yerlerde.
Gönderen: ali729 - Ağustos 12, 2010, 09:18:38 ÖÖ
1.4 passata binip söylüyorsun yoksa tahminlerin söylüyorsun
Gönderen: OTTOMAN - Ağustos 12, 2010, 09:38:32 ÖÖ
tabiki honda....   :)
Gönderen: MuraaatS - Ağustos 12, 2010, 09:40:25 ÖÖ
1,4 passat ve honda yı kıyaslamak komik değilmi  tabiki  honda..
Gönderen: ali729 - Ağustos 12, 2010, 10:20:16 ÖÖ
neye göre honda
Gönderen: ali729 - Ağustos 12, 2010, 10:22:42 ÖÖ
daha neyin komik olduğunu bilmiyosun MuraaatS hondanın daha doğru düzgün arabasımotoru yok 1 tane motorla geçinip gidiyor
Gönderen: MuraaatS - Ağustos 12, 2010, 10:27:14 ÖÖ
daha neyin komik olduğunu bilmiyosun MuraaatS hondanın daha doğru düzgün arabasımotoru yok 1 tane motorla geçinip gidiyor

sen ilk uslubunu  düzelt sonra kaale alıcam seni (:
Gönderen: canguder - Ağustos 12, 2010, 11:10:22 ÖÖ

sana örnek veriyim. 5000 cc'lik bir amerikan 200 km hızla 1 saat gitsede motorda yorulma meydana gelmez yani performansında düşüş yaşanmaz. Ama sen 1.5 tonluk 1.4 motor arabayla 200 km hıza sabitleyip gidersen araç kendi kendine yavaşlamaya kasılmaya başlayacaktır. Bunun sebebi motor ne kadar kuvvetli olursa olsun uzun vadede randıman vermemesidir. Kalkışta ve hızlanmada lafım yok ama yüksek hızlarda uzun süre stabil duramaz.Passatı jettası olan denesin.Basabileceği bir yolda 5-10 dk 200 km hızla gitsinler motor yorulmaya başlayacaktır. Dersinizki 5.000 cc  araba yorulmazmı oda yorulur ama 300 km ile giderken yorulur veya son devirlerde zorlarsınız yorulur. Ne kadar teknoloji olsada fizik kurallarını aşmamız mümkün değil.
Gönderen: kacaman - Ağustos 12, 2010, 04:31:27 ÖS
honda motoru ile ilgili doğru düzgün motoru yok diye bişeyler okudum
arkadaşlar lütfen
yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin lütfen
Gönderen: Hondaniel - Ağustos 13, 2010, 04:43:15 ÖÖ
1.4 tsi benim araba. 170 lik chiplettim suan 225 hp 20.000 km dir sorun yok masallah. yuksek surattede gayet stabil gidiyo.
ayrica 1.4 tsi yi Superb e koydular ,teslerin yorumlarini okuyun. Yeri kaziyip goturuyomus arabayı.
Eskidendi yuksek cc den guc uretme.
Honda uyansinda yetissin rakiplerine daha tek bi dizeli var.
Gönderen: ocean0636 - Ağustos 13, 2010, 05:10:43 ÖÖ
:)
Gönderen: canguder - Ağustos 13, 2010, 05:31:15 ÖÖ
1.4 tsi benim araba. 170 lik chiplettim suan 225 hp 20.000 km dir sorun yok masallah. yuksek surattede gayet stabil gidiyo.
ayrica 1.4 tsi yi Superb e koydular ,teslerin yorumlarini okuyun. Yeri kaziyip goturuyomus arabayı.
Eskidendi yuksek cc den guc uretme.
Honda uyansinda yetissin rakiplerine daha tek bi dizeli var.

senin arabandan bahsetmiyoruz zaten , 1.4 passattan bahsediyoruz. o kadar ağır bir arabaya 1.4 koyarsan uzun yolda motor şişer. Senin aracın motoruda şişer istersen dene. yaklaşık 10 dakika 220 ile git (tabi gidebiliyorsan) veya motoru devirli kullanarak yormaya çalış (max devir 5000 miydi :) , performansta düşüş yaşanacaktır. Bunları nerdenmi biliyorum ? Ustalardan , araçların kullanıcılarından öğrenebilirsin. Arkadaşın 1.3 dizel astrasından örnek veriyim. Araç 190a geliyor bir süre sonra kasmaya başlıyor. O zaman audi a8 1.2 tfsi chipli motor kullansın akıl mantık alıyormu bu işi ? Skodanın yaptığı ise maliyetleri düşürmek yoksa o arabaya 1.4 motor gitmez ufak gelir.
Gönderen: dt kaya - Ağustos 13, 2010, 07:13:50 ÖÖ
Zaten 1.4 tsi demiş kendi aracına..