TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: omer - Ekim 05, 2007, 02:22:22 ÖS

Başlık: 5. Jenerasyon Civic'te Elektrikli katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar
Gönderen: omer - Ekim 05, 2007, 02:22:22 ÖS
Eksikler bir bir tamamlanıyor...

(http://img259.imageshack.us/img259/9473/img2882oq2.jpg)
Kontrol düğmesinde ortadaki tuş rezistansı devreye sokuyor.

Aynalar sadece sağdan direksiyonlu japon modellerde bulunduğu için sol aynanın açısı bayağı dar kalıyordu. Açı kontrol motoru ile aynanın iç mekanizması arasına ve kapıya bağlantı noktalarına 2 mm lik pullar koyarak açıyı bayağı düzelttim. Yinede tam istediğim gibi olmadı. Bir fırsatta plastik bir ek parça yapmayı düşünüyorum. Aynalar ebayde bayağı ucuza bulunabiliyor ama çıkma ve mekanik bir parça olduğu için sorunsuz çalışacağı şansa kalıyor. Ben hem ısıtmalı hemde güvenilir bir satıcıdan bulabilmek için 2 yıl her gün baktım. :) Her ne kadar boya isteselerde aracımla aynı renk bir çift bulabildim.

http://www.youtube.com/watch?v=C8R3S8fGmmI (http://www.youtube.com/watch?v=C8R3S8fGmmI)
Kısa bir video

İş yerinde çok dar bir yere park ediyoruz. Otoparkçıların yollara yığdığı taşlar nedeni ile iki aracın yan yana silme geçtiği yollardan gidiyoruz. İlk gün bile bayağı işime yaradılar. Orjinal olduğu için aracın görüntüsünüde bozmuyorlar.

Sevgi ve saygılarımla.

Başlık: Ynt: 5. Jenerasyon Civic'te Elektrikli katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar
Gönderen: serkan - Ekim 05, 2007, 02:27:52 ÖS
Güzel bi çalışma olmuş
Başlık: Ynt: 5. Jenerasyon Civic'te Elektrikli katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar
Gönderen: mutunch - Ekim 05, 2007, 05:22:27 ÖS
valla abi tek tek yapıyosun herşeyi. tebrikler  >=ok
Gönderen: ErDa - Ekim 05, 2007, 05:30:07 ÖS
laf kalabalığına gerek yok butun yaptığınıuz eklemeler cok basarılı otomatık klıma gosterge ısıkları falan .. cok guzel bır hale getırmıssınız arabanızı hayırlı olsun dıyeyım  >=ok
Gönderen: tuner zafer - Ekim 05, 2007, 10:34:09 ÖS
tebrikler >=ok
Gönderen: Faruk - Ekim 06, 2007, 05:15:17 ÖS
   =d>         =d>         =d>        =d>
Gönderen: TTayfuNN - Ekim 06, 2007, 05:52:17 ÖS
Hayırlı olsun maliyeti ne bu ısıtmalı ve katlanabilen aynaların?
Gönderen: omer - Ekim 06, 2007, 06:41:41 ÖS

Hayırlı olsun maliyeti ne bu ısıtmalı ve katlanabilen aynaların?

Bu aynaları ilginin çok olduğu bir arttırmada 280 dolara kazandım. Ortalama 100 dolar civarında temiz elektrikli katlanabilir aynalar bulunuyor ebayde. Isıtmalı olanlar nadir ama satıcılar farkında bile olmayabiliyor. Konnektörü üzerindeki pin sayısı fikir veriyor. Bizdeki aynalarda 3 terminal var. Elektrikli katlanabilir aynalarda 5 terminal oluyor. Isıtmalı versiyonda ise 7 terminal var.

Bu arada ilgi ve övgüleri için tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Gönderen: ERT - Kasım 08, 2009, 12:42:45 ÖÖ
bır de yukarı katlansa tadından yenmez..