TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => İstekler Öneriler ve Sorularınız => Konuyu başlatan: cenkci - Ekim 05, 2007, 12:59:01 ÖS

Başlık: civic de en iyi lpg hangi marka
Gönderen: cenkci - Ekim 05, 2007, 12:59:01 ÖS
Arkadaşlar civic de en verimli lpg markası hangisi yani daha doğrusu en uygun hangi marka taktırmayı düşünüyorumda ön bilgi olsun diye araştırıyorum.SAYGILAR
Başlık: Ynt: civic de en iyi lpg hangi marka
Gönderen: M.KAM - Ekim 05, 2007, 11:00:15 ÖS
HIC BIR MARKA DOSTUM.. BI HONDAYA BU IHANETI YAPAMASSIN.. HIC BIR SERVIS ALMAZ SENI FABRIKA KURALI..
Gönderen: PisMan - Ekim 05, 2007, 11:26:18 ÖS
2001 + civiclere lpg taktıran bir çok kişi var hangisi daha iyi bilemem ama sorun olacağını düşünmüyorum, çok km yapıyor ve hondadan vazgeçemiyorsan neden olmasın
Gönderen: whitehan - Ekim 06, 2007, 02:02:28 ÖÖ

HIC BIR MARKA DOSTUM.. BI HONDAYA BU IHANETI YAPAMASSIN.. HIC BIR SERVIS ALMAZ SENI FABRIKA KURALI..

bu kadar da kotu bısey degıl ya yapmayın..herkes tasarruf ıcın bunu yapıyor keyıflerınden degılkııı.

arkadasım bence ıyı lpg fırmalaırnıı ıntt veya cevreden arastır honda dahıl bıcok araca bu uygylama bır gunde yapılıyor..yanı marka kalıtesı onemlı ılla honda ya uygun veya honda ya ozel veya hondada daha yı calısısacak bı lpg markası benım bıldıgım yok..tabı lppg takıldıktan sonra ozel bı o arac markasına uygun ayarları yaparlar herhalde..

hayırlısı...
Gönderen: Agent - Ekim 06, 2007, 08:54:48 ÖÖ
Hernekadar beğenmesekde LPG (Likit Petrol Gazı) de bir yakıt türüdür. Herkes bunu kullanmakda özgür. İSter İngiltere kralı gibi RoysRoyce Da kullanır ister Civicde. Artılarıda var eksileride tabi, kullanmadım bilmiyorum ama bence marka seçimi için iyi bir araştırma yapmalısın  >=ok
Gönderen: yassi - Ekim 06, 2007, 10:53:32 ÖÖ
Atiker olabilir... Vadinin ana sponsoru :D
Gönderen: TTayfuNN - Ekim 06, 2007, 05:19:51 ÖS
Pek bilgim yok ama en çok görüp duyduklarım BRC ve Lavatto.Tabi tırtlar vadisinin sponsoru olan ve tahminimce satışlarında %3472093 gibi bir artışa sahip olan markayı da unutmamak lazım :)
Gönderen: cenkci - Ekim 06, 2007, 06:17:50 ÖS
lovato ve brc birde milano yu çok duyuyorum bunlardan herhangi birini kullanan varsa aracın durumunu yazarsa çok memnun olurum.SAYGILAR
Gönderen: Agent - Ekim 06, 2007, 06:19:49 ÖS

lovato ve brc birde milano yu çok duyuyorum bunlardan herhangi birini kullanan varsa aracın durumunu yazarsa çok memnun olurum.SAYGILAR

Bildiğim kadarıyla bizim forumumuzda LPG takan yok aracına.. herşeyi ayağna beklemekde yanlış olur, bence sen biraz bu sistemleri satan takan yerlerle görüş hatta taksicilerle konuş bu işin piri o insanlar.. Daha doğru bilgi edinirsin  >=ok
Gönderen: GhostRider - Ekim 23, 2007, 12:44:33 ÖS
selam dostum bende milano var memnunum sadece lpg azalınca performans düşüyor yani en az 20 liralık lpg olunca tekrar doldur okadar ve hiç bir sıkıntı yok görünüyor şu an..
Gönderen: garabatak - Temmuz 13, 2009, 09:27:09 ÖÖ
arkadaşlarım bende 2 hafta önce lavato sıralı bağllattım performansta herhangibi bir farklılık göremedim şimdilik güzel ilerleyen zamanlarda bakcaz
Gönderen: vw.bora - Temmuz 13, 2009, 10:21:40 ÖÖ
benim 2003model honda crv de lavato takılı sorun yok sanırım 50 - 60 bin km olmuştur
Gönderen: AL-BAYRAK - Temmuz 13, 2009, 01:07:13 ÖS
2004 ES OTOMATİK 7 AYDIR KULLANIYORUM HİÇ Bİ SORUN YOK BRC TAKTIRMIŞTIM.
 MARKA TANIDIK OLSUN AMA EN ÖNEMLİSİ USTAA USTA İYİ OLMAZSA NE TAKARSA TAKSIN SORUN YAŞARSIN
Gönderen: yasansu - Temmuz 14, 2009, 05:15:08 ÖS
1 ay kadar önce BRC taktırdım.Sana bir şey söyleyemeyeceğim.Çünkü Hanım bana arabayı bırakmıyor.
Bundan önceki otomatik corollamda da BRC'yi 3 sene boyunca sorunsuz kullandım.Burada tabiki ustanın payı büyük.
Gönderen: et302gti - Temmuz 15, 2009, 10:59:25 ÖÖ
MTM kit taktırdım,2 ayı geçti, iyiki taktırmışım diyorum. hiç bi şekilde sorun yaşamadım. performans açısından da abartı bi kaybım yok. tavsiye ederim taktırmanı ama arkadaşların da dediği gibi güzel bi marka iyi bi usta tercihin olsun. atiker falan hikaye bence, lovato,mtmkit,brc,prince markalarından başkasını tercih etme. fiyat olarak 1500 den başlıyo bunlarda.
Gönderen: kacaman - Temmuz 15, 2009, 12:00:12 ÖS
benim sattığım 2008 premium da zavoli marka lpg kiti vardı ve çok memnundum, 2010 siparişimi verdim ve lpg taktırmayı kesinlikle düşünmüyorum, bilginiz olsun sebebi ise yakıt ekonomisi ve performansta tamam güzel fakat arabanın doğasını bozuyo zamanla ben öyle hissettim, lpg ile çıktığı hıza benzinle çıkamaz hale geldi araç aracımı sattım 3000 de lpg takıldı 24000 de sattım bence taktırma, ekonomi yapacağız diye arabanın sağlığı bozma derim.
Gönderen: ramco 06 - Temmuz 15, 2009, 12:10:41 ÖS
hangısi almıyormus bılmeden yorum yapmayın kardesım,,,,ayrıca ıhanet fılan dııl kımse kımsenın benzını koymuyor benım depomu sız doldurun lpg takmayalım dimi,,,devır ekonomı devrı artık benzın 3tl nın uzerıne cıkmıs ankarada lpg nın fıyatı 1,18tl  herkes dusunmelı bence
Gönderen: ramco 06 - Temmuz 15, 2009, 12:12:51 ÖS
aracının marka modelını yaz motorunu yaz yardımcı olayım,,,
Gönderen: President - Temmuz 15, 2009, 12:35:15 ÖS
Teleflex biraz pahalı ama en iyisi. Her araç için özel enjektör sistemi uyguluyorlar. Silindir kapağı delme yok. Ayrıca arıza lambası yakmama garantili. Teleflex fabrikasyon LPG li çıkan araçların üzerindeki sistem. Fiyat olarak araca göre değişiyor. Geçen ay bir arkadaşım Civic'ine 1800 TL. ye taktırdı. İyiki daha ucuz diye başka marka taktırmadım diyor.

Ben olsam Teleflex ten şaşmam.
Gönderen: KAYAM - Temmuz 15, 2009, 01:53:51 ÖS
Merhabalar arkadaşlar,
Bende artık aranızda aktif olarak yer alacağım yeni bir 1999 model 1.6İES civic aldım hatta yarın teslim alacağım aracı,
Bende ilk işim gaz taktırmak olacak.
Araştırma yaptım sordum soruşturdum kafamda 2 marka var
1-BRC
2-ATIKER
Sizce bunlardan hangisi daha kullanışlı ve daha veimli,sorunsuz problemsiz çalışır.Bu marka LPG kulllanan arkadaşların yaşadığı sorunlar var ise bize yardımcı olabilirseler sevinirim.

TŞK.
Gönderen: albaysali - Temmuz 15, 2009, 05:34:18 ÖS
brc yi istanbulda taktıran varmı içimizde? bana istanbulda brc yer öneresi yapacak? nede olsa takan servis ve usta önemli lpg de.
Gönderen: AL-BAYRAK - Temmuz 16, 2009, 01:19:18 ÖS
BEN TAKTIRDIM SENİN BULUNDUĞUN YER NERESİ ? İKİ ARACIMA DA BRC TAKTIRDIM GAYET MEMNUNUM
Gönderen: albaysali - Temmuz 16, 2009, 02:12:06 ÖS
göstepe >=ok
Gönderen: AL-BAYRAK - Temmuz 18, 2009, 11:22:52 ÖS
bahçelievlerde A2 mühendislik BRC servisi var. düşünürsen mail veririm haberleşiriz
Gönderen: 06 BAR10 - Ağustos 04, 2009, 11:54:41 ÖS
Merhaba arkadaşım ben prins kullanıyorum çok memnunum sadece taktırmak değil sonraki bakımlarıda çok önemli diğer sistemlerin bir çoğunda 10,000 km küçük filitre değişmesi gerekiyor ama princte bu 25,000 km değiştiriyorsun.ama bu sistem biraz pahalı 2,000 2,500 civarı  >=ok
Gönderen: 34GB4525 - Ağustos 05, 2009, 07:39:40 ÖÖ
Ben 2 gün önce atiker taktırdım valla millet çatır çatır atiker taktırıyor ufak defek sorunlarını göze aldım ustamada güvendim 990 10 taksit bence süper
Gönderen: everest27 - Ağustos 09, 2009, 12:02:33 ÖÖ
  arkadaşlar voltran sıralı lpg 750 tl ye düşmüş.eğer arıza lambasının yanmasını sorun etmiyosanız başka bi eksisi yok,ben daha önceki iki aracımada voltran taktırmıştım,ama doğrusunu söylemek gerekirse bu aracıma voltran taktırmayı düşünmüyorum.lovato taktırıcam 1500 tl ye
Gönderen: KAYAM - Ağustos 09, 2009, 12:55:22 ÖS
Bende Lavato takdırdım şu an için bir problem yok.
Gönderen: mali - Ağustos 09, 2009, 01:01:38 ÖS
everest arkadaşım gibi benim önceki arabamda voltran vardı ben tavsiye etmem..

Tartarini den çok memnunum tavsiye ederim çok şükür hiç sorun yaşamadım..
Gönderen: blue_night_1985 - Ağustos 20, 2009, 10:03:16 ÖÖ
merhaba arkadaslar bende yeni 2004 model civic 1.6 es aldım, görevim gereği muş ta  çalışıyorum gecen memleketim olan çorum a gitim yaklaşık 1100 km hesap ettim yaklaşık 19 kuruş yakıyor km de sizce aracıma LPG taktırsam nasıl olur senelik 5000 km yol yapıyorum en fazla
Gönderen: 34GB4525 - Ağustos 21, 2009, 07:44:37 ÖÖ
Senelik 5000 için lpg deymez
Gönderen: mali - Ağustos 21, 2009, 08:26:51 ÖÖ
yıllık yaptığın km yaptığın
arabayı ne kadar süre sonra satmayı düşündüğün
lpg de km başına kaç para kar edeceğin
lpgnin maliyetinin kaç km amorti edeceğin
soruları önemli?
Gönderen: sinan sirin - Aralık 07, 2009, 04:40:36 ÖS
slm arkadaşlar ben size bi soru sormak istiyorum 2010 cıvık aldım rodaj dönemi geçti araç 3000 km de şimdi motoru açmak için ne yapmalıyım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler....
Gönderen: mali - Aralık 07, 2009, 05:08:08 ÖS
slm arkadaşlar ben size bi soru sormak istiyorum 2010 cıvık aldım rodaj dönemi geçti araç 3000 km de şimdi motoru açmak için ne yapmalıyım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler....

ilk önce aramıza hoşgeldin araban hayırlı olsun
kurallarımız gereği ilk önce kendinizi sizi tanıyalım bölümünda tanıtmanız gerekli
http://www.teamhondaturkey.com/forum/sizi_taniyalim/yeni_uyelerin_dikkatine-t3183.0.html

yeni civic bölümünde konu daha hızlı cevaplanır
Gönderen: Ozgu_Akcan - Aralık 07, 2009, 06:44:57 ÖS
2004 ES OTOMATİK 7 AYDIR KULLANIYORUM HİÇ Bİ SORUN YOK BRC TAKTIRMIŞTIM.
 MARKA TANIDIK OLSUN AMA EN ÖNEMLİSİ USTAA USTA İYİ OLMAZSA NE TAKARSA TAKSIN SORUN YAŞARSIN

bende de aynı arac var otomatık bende KME marka taktırdım 7 ay once pazarlıkla 1,100 TL'ye taktırdım

ben tavsıye ederım ama ustan sağlam olsun
Gönderen: hondaccı - Aralık 07, 2009, 06:47:58 ÖS
Arkadaşlar civic de en verimli lpg markası hangisi yani daha doğrusu en uygun hangi marka taktırmayı düşünüyorumda ön bilgi olsun diye araştırıyorum.SAYGILAR

iyi günler civic makaya önerebileceğim en iyi 3 markayı diyeyim
1.atiker
2.BRC
3.zavoli yada tartarani ama LPG kadarda LPG yi araca dönüştürecek ustanında işi çok önemli bu yüzden dikkatli olmalısınız.iyi bir ustada taktırısanız en iyi LPG en kötü LPG pek fark yapmaz..selamlar..
Gönderen: angaramos - Aralık 09, 2009, 02:28:27 ÖS
dostum lovato onerırım benımkınde lavoto takılı ve ben hıç bır kayıp gormuyrum yani hissedılır derecede bır sey yok genede secım senın
Gönderen: whiteagle - Aralık 09, 2009, 02:53:11 ÖS
önceki atacım 120 hp 99  ies idi.
BRC taktırdım 85 km yol yaptım sadece birkere lpg sisteminin yağ filtresini değiştirmek için servise gittim. Birkerede pompacı gazı fazla bastığından (gazbasıncı fazla oluştuğundan ) benzinciden çıktıntan sonra yaklaşık 2 dakika gaza geçemedim. Başka hiçbir sorun yaşamadım. Honda gibi sorunsuz motorlarda kesinlikle sorun çıkaracağını sanmıyorum.
Şuanki aracım 98 VTI satıp disel almayı yada   LPG takmayı düşünüyorum.

Gönderen: sogulcan - Aralık 21, 2009, 02:57:32 ÖS

iyi günler civic makaya önerebileceğim en iyi 3 markayı diyeyim
1.atiker
2.BRC
3.zavoli yada tartarani ama LPG kadarda LPG yi araca dönüştürecek ustanında işi çok önemli bu yüzden dikkatli olmalısınız.iyi bir ustada taktırısanız en iyi LPG en kötü LPG pek fark yapmaz..selamlar..

Sıralamaya katılmıyorum.En iyi markalar genellikle italyan olanlar.(BRC-Zavoli vs.)Kesinlikle atiker ilk sırda değil.Ucuz etin suyu yavan olur.Bende BRC var.çok memnunum.
Gönderen: whiteagle - Aralık 21, 2009, 03:27:10 ÖS
BRC tavisye ederim  önceki araacım 1999 İes 120 Hp idi 85 bin km lpg li kullandım tık demedi. Tabi alacağız gazda öenmli.
Gönderen: vefakcr - Aralık 21, 2009, 08:27:19 ÖS
eski aracım 99 elantrada 3 sene romano kullandım hiç sorun çıkarmadı tavsiye ederim. brc yi çok öven tanıdıklar var tavsiye ederim . atikeri takıp çok şikayet edeni duydum tavsiye etmem...
Gönderen: rewhard - Aralık 21, 2009, 08:45:28 ÖS
bende BRC kullanıyorum çok memnunum sorunsuz çalışıyor. yakıtıda 10 numara  geçen hafta Adanadan Antalyaya gidip geldik Adana Antalya arası 550 km (adana merkez camii-antalya aksu) 75 lira yaktı sahil yolundan gittik.

yolda bide debriyaj alt merkez bozuldu vitesler geçmez oldu 3. vitesle geçtik virajlı yolun hepsini sonra devrini bula bula 5e attık devam antalaya kadar..
Gönderen: hibo - Aralık 21, 2009, 10:14:08 ÖS
merhaba arkadaşlar...benim aracım 2008 civic hb1.8...forumda oek kimsede duymadığım "ekogaz" marka lpg kiti takılı...bulunduğum yerdeki ustam önceki aracımında montajını yapmıştı,sorunsuz kullanmıştım,o referansla bu aracıma da lpg taktırdım...karabükte lpg nin litresi 1.87 lira...bu değer ile şehir içi 0.196-şehir dışı 0.164 krş yakmakta...3500 kmdir takılı ve performans kaybım önemsenmeyecek kadar az,motor arıza lambam ise arada sırada yanıyor onuda son bi ayarla tamamen söndürmeyi umuyorum:)velhasıl pek duyulmamış olsada "ekogaz-version II" lpg kitini iyi bir montajla tavsiye ederim...saygılar...
Gönderen: 34GB4525 - Aralık 22, 2009, 07:59:23 ÖÖ
Atiker 6.000 km sorunsuz arıza lambası 4.000 km sonra yandı ama fakir karışımdan yandı yani az yaksın varsın yansın zaten sürekli yanmıyor söndürsen bile tekrar yanar emin ol ;)
Gönderen: ysf55 - Ocak 05, 2010, 06:50:51 ÖS
tartarini kullanıyorum bir problem yok
Gönderen: colaturka14 - Temmuz 24, 2010, 06:47:29 ÖÖ
atiker kullanıyorum hiçbir sorun yok. bence lpg kitini takan usta en önemli faktör. boluda iki yer var bu işi en iyi yapan. yavuzlar ve örnekkgaz en iyisi bunlar ama en iyisi yavuzlar:)
Gönderen: fatihakboru - Eylül 07, 2010, 01:22:30 ÖÖ
BENIM ARACIMDA 2010 CIVIC VE BENDE LPG TAKTIRMAYI DUSUNUYORUM.. OTOMATIK OLMASI NEDENIYLE SEHIRICI YAKIT TUKETIKIM 45 KURUS..

LPG KARSITLARI VE BASINI ONE EGME MEVZULARININ ASIL NEDENININ SEBEBI.. SIZ LPG KULLANANLAR 40 TL YE ICABINDA 300 KM GIDIYORSUNUZ ..

BIZ BENZINCILER ISE BENZINCIYE G.O.T VERIYORUZ.. ASIL NEDENI BU :))))). BASKA NEDENI NE OLABILIR SEN BEDAVAYA BISI ALSAN

YANINDAKI ADAM AYNI SEYE BIR TON PARA VERSE KENDINI SALAK GIBI HISSEDER..

HULASA BURADA SOZLERIMI TUKETIRKEN BENZIN TUKETMEKTEN HELAK OLMUS BIRI OLARAK

ARTIK BENZINCILERLE DAHA AZ VEREREK MUTLU BIR YASAM SURMEYI UMUYOR SIZ VE DEGERLI FIKIRLERINIZE SAYGILARIMI SUNUYORUM...

LPG SEVENLER BENZINCILERDEN NEFRET EDENLER DERNEGI ADINA IYI AKSAMLAR...
Gönderen: jaggalagalaga - Eylül 07, 2010, 03:28:20 ÖÖ
paraya kıy prins taktır derim prins ın kullandığı enjektörler keihin marka ve bildiğim kadarıyla hondanın orjınal enjektorlerıde aynı marka
Gönderen: kacaman - Eylül 07, 2010, 08:58:47 ÖÖ
zavoli kullandım memnun kaldım halen kullanıyorum memnunum
Gönderen: fatihakboru - Eylül 07, 2010, 11:28:24 ÖÖ
BENZINCILERLE OLAN ILISKIM BITECEKMI :)) YALAMA OLDUK :))

ŞAKA MAKA Bİ YANA

OTOMATIK SEHIR ICI

YOGUN DUR KALK

KLIMA ACIK

LPG TUKETIMI NEDIR ????
Gönderen: jaggalagalaga - Eylül 08, 2010, 03:32:32 ÖÖ
tahminlerime göre 250 krş falan tabiki tam tahmin edemem ancak civic 1.6 motoruyla kendı aracımı karsılastrıyorm kesın sonuc elde edılmez ama en fzla 250 krş gıbıme gelıyo
Gönderen: nhtyildiz - Kasım 12, 2010, 02:12:30 ÖS
Merhaba bende senin gibi nce eledim sık dokudum tabiri caiz ise tam bir kılım ve lavoto da karar kıldım  ve cıvıc'ımda lpg varmı yokmu hatırlamıyorum sadece gaz bittiginde fark ediyorum