Gönderen Konu: İnsanların sahtekarlıklarından bıktım artık..!  (Okunma sayısı 10719 defa)

hondatürk

• ホンダトルコ
Ynt: İnsanların sahtekarlıklarından bıktım artık..!
« Yanıtla #25 : Kasım 09, 2013, 02:01:02 ÖS »
5664 de kanmayın arkadaşlar benden sölemesi , benim araba kazasız hasarsız çıktı sorgulamada alırken kapı sacının birinin değiştiği eksperde ortaya çıktı ; demem oki kendiside yaptırıyor insanın hasar kaydı çıkmasın diye

maryellen

« Yanıtla #26 : Kasım 09, 2013, 08:35:04 ÖS »
adamın haberi yok heralde burada konuşulduğundan :) ilan yayında halen
Adama mesaj yazdım, arabanızın durumu böyle böyle, bilmiyorsanız öğrenin insanları kandırmayın dedim bakalım sonuç ne olacak ya da bana bi cevap yazacak mı..

maryellen

« Yanıtla #27 : Kasım 09, 2013, 08:38:37 ÖS »
5664 de kanmayın arkadaşlar benden sölemesi , benim araba kazasız hasarsız çıktı sorgulamada alırken kapı sacının birinin değiştiği eksperde ortaya çıktı ; demem oki kendiside yaptırıyor insanın hasar kaydı çıkmasın diye
Heh en kötüsü de böylesi işte, hadi kasko veya trafik sigortasından yaptırılan hasarlar kayda alınıyor ama ya adam kendi kendine ne bileyim takla attıysa bi yere çarptıysa vs olup da sanayide yaptırdıysa onu bilemiyosun işte..

gecetilkisi

« Yanıtla #28 : Kasım 09, 2013, 09:24:49 ÖS »
bu dunyanın bırde otekı tarafı var bakalım nolacak ba haltı yapanlar...

insideman

« Yanıtla #29 : Kasım 10, 2013, 07:03:04 ÖS »
Heh en kötüsü de böylesi işte, hadi kasko veya trafik sigortasından yaptırılan hasarlar kayda alınıyor ama ya adam kendi kendine ne bileyim takla attıysa bi yere çarptıysa vs olup da sanayide yaptırdıysa onu bilemiyosun
işte..
Yaptırsın sanayide farketmez teste girince neresinin değiştiği boyandığı hepsi çıkacak zaten.

BHAAL

« Yanıtla #30 : Kasım 10, 2013, 08:51:29 ÖS »
hocam geçmiş olsun evvela, ama şunu unutmayın o accordların artık 100binlerde olanları kalmadı, accord arıyorsanız 200bin ve şanzıma arızalısına razı olmanız gerekiyor. ben olsaydım 108binlik aracı görmeye gitmezdim bile, yalan olduğu aşikar. ha illa alıcam diyorsanız pazarlığınızı ona göre yaparsınız. benim tavsiyem ne marka ne model alırsanız alın servis bakımlısını alın, zira bi msjla öğrenemezsiniz hiçbir aracın geçmişini, ama servis kayıtlarından üzerine açılan her faturayı görebilirsiniz. ve servis bakımlı bir araç da nispeten daha düşük kmli ancak sanayi bakımlı bir araca göre daha diri daha güvenilir olacaktır. ha accord özelinde konuşacak olursak artık onların zamanının geçtiğini düşünüyorum, artık sağlamını bulmak neredeyse imkansız, o yüzden hiç arayarak yormayın kendinizi derim. yine de arayışınızda iyi şanslar.

HONDAHAN

« Yanıtla #31 : Kasım 11, 2013, 08:39:49 ÖÖ »
bu dunyanın bırde otekı tarafı var bakalım nolacak ba haltı yapanlar...

Keşke biz de görsek.

Arkadaşlar boşa söylenmiş ata sözü yoktur, "ucuz etin yahnisi olmaz". Ha adam çok sıkışmıştır, ucuza satıyordur, o zaman "eşeği sağlam kazığa bağla, kimseyi hırsız tutma", tramerden sorgulattır. Adam kendi mi yaptırmıştır ? O zaman "Kırk kişiye soracan, kendi bildiğini yapacan". 2-3 yere gösterecen. ;)

accordEX

• accord ex
« Yanıtla #32 : Aralık 04, 2013, 12:58:14 ÖÖ »
öncelikle geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız tramer kayıtları yanıltabiliyor alsat işi yapanlar plakayı değiştiriyor ve yeni plakanını verileri hemen tramere yansımıyor arada tahmini 30 gün gibi bir boşluk oluyormuş bu zamanda araç alırsanız yeni plakada hasar görünmüyormuş.ayrıca hasarı  kendi yaptıranlar var onlarda yansımıyor.birde dip not hasar tutarı yazmıyorsa genelde yıldız ibaresi çıkar bu durumda da hasar küçük anlamına gelmesin hasarın karşı tarafın sigortasından yapıldığı için tutar yazmıyor.

cagatay54

« Yanıtla #33 : Aralık 04, 2013, 07:54:22 ÖÖ »
mesajını okumadım ama bişeye takıldım onu aktarayım.tramere telefonla mesaj atıyosunuz ya ona itibar etmeyin.tam kesin sağlıklı bişey değil.geçen sene bile bilir bi iş yapacağım için aracımı satmaya karar vermiştim bir arkadaş geldi istanbuldan servise gösterdik dediğimden artı hiçbir şey çıkmadı boya kaza yok herhangi bir sıkıntısı yok yetkili servis onay verdi tamam dedik.tramere sormuş 2008 yılından 2 tane hasar kaydı görünüyordu aracımda.sigortacısına gitmiş şase numarası motor numarası ne numara varsa hepsiyle bakmış ve sonradan ben baktım 2 adet 2008 yılından mart ve temmuz aylarında hasarı görünüyor 9000 küsürlük.axa dan görünüyordu.bu imkansızdı.çünkü yetkili servise gösterdik incik boncuk kontrol edildi br sorun sıkıntı bişey çıkmadı.zaten 30 bnde almıştım bütün bakım faturaları elimdeydi yetkili servis bakımlı.sonradan ruhsata baktığımda olayı farkettim.aracım 2009 ocak ayı trafiğe çıkışlı ama 2008 den hasar kayıtları var.yani bunda iş vardı.eski sahibinin önceki aracında olan hasarları aracı satıp kaskoyu buna geçirmişlr ama kesmemişler mi ne olmuşsa benim arabamın plakasına kaydırmışlar.onun için görünüyordu hasar kayıtları.axa sigortaya fax çektik ruhsat fotokopisini filn düzeldi.şu an bir sıkıntı yok.

BHAAL

« Yanıtla #34 : Aralık 04, 2013, 09:23:48 ÖS »
zeyilname de düzenlense yeni kasko yeni plaka üzerinden yapıldığından o şekilde görünmez, belki de siz aldığınızda kazası vardı ancak kazasız gibi satıldı, bilemiyorum, ama siz aracın gerçek tarihini bilemiyor olabilirsiniz. benim de 06 plakalı ve EFE hipnetorundan aldığım bi aracımın çiftkurtlar çıkışlı olduğunu öğrenmiştim. üçkağıtçı bol malesef.

ve ek yapmak gerekirse evet tramer sorgusu bi moka yaramaz, siz yetkili servis bakımlı araç alın ve almadan önce servise gidip tüm servis dökümünü alın, orda tampon vidasına kadar listelendiğinden aracın tarihini sahibinden iyi biliyor olursunuz.

rosea

« Yanıtla #35 : Nisan 24, 2014, 10:05:18 ÖS »
şimdi bu yazılanları okudum iyice demoralize oldum şimdi ben 2004-2005 150 bin altı temiZ 2.4 bulamayacakmıyım.  :(

honda2002

« Yanıtla #36 : Nisan 25, 2014, 09:49:39 ÖÖ »
Bulabilirsin tabi. Ancak piyasa fiyatının kabaca %20 civarı üstü olur.
22 bin TL ye de 2.4 var, 36 bin TL ye de.

Bence vuruğu en az olan orta kararlısını bul, accordu bilen özel servise sok, cebinde de her türlü arıza riskine karşı 3-4 bin TL tut.
Zira şanzuman arızası 2 bin TL, triger zinciri 800 TL, orijinal motor kulağı 600 TL en başta gelen olası arızalar.

rosea

« Yanıtla #37 : Nisan 25, 2014, 11:54:01 ÖÖ »
araştırıyorum uygun temiz ufsk tefek vuruklar önemlii değil uok kapısında yok çamurluğunda falam birde km ve bakım önemli tabii