Gönderen Konu: HONDA ACCORD KULUBU  (Okunma sayısı 206059 defa)

honda2002

Ynt: HONDA ACCORD KULUBU
« Yanıtla #475 : Şubat 21, 2016, 07:46:40 ÖS »
Dizel cipe uygun mu? Uygunsa 2.4 un performansina yaklasabilir. Zira bir de duz vites.
Ancak 2.4 benzinli ve dizelin bu manada ayni surus zevkini veremeyecegini dusunuyorum. Ancak her 2 sini de test etmeden almayin.

mehmets227

« Yanıtla #476 : Şubat 21, 2016, 08:38:58 ÖS »
Dizel çipe uygun, 175 hp 400nm oluyormuş.En son kullandığım araç çipli 2.0 tdi passat idi.Performansı bana göre çok iyiydi. Accord'dan da benzer güçler alınabiliyor.Arada ciddi performans farkı olmasına rağmen daha önce 1,5 yıl kullandığım 2.0 Accord'un tadı Passat'ta yoktu.Deneme amaçlı 2.4 de kullandım ama 2.2 ctdi ye yabancıyım.Merak ettiğim konu 2.2 ctdi motor Honda'nın benzinli motorları gibi dayanıklı mı?Vites aralıkları nasıl?Yedek parçası pahalı mı?Sanayi deki ustalar bir sorun olsa çözebilir mi?Bayağı bir soru sordum farkındayım ama 200 bin km de dizel Accord nasıl olur bir o kadar daha km yapar mı?

honda2002

« Yanıtla #477 : Şubat 22, 2016, 04:25:36 ÖS »
Lokasyonunuz nerede? Istanbul veya Ankaraysa isin ehli accord ustasi bulabilirsiniz.

honda2002

« Yanıtla #478 : Şubat 22, 2016, 04:26:15 ÖS »
Istanbuldaysaniz bostanci ikiler hondaya gidebilirsiniz.

mehmets227

« Yanıtla #479 : Şubat 22, 2016, 06:47:09 ÖS »
G.Antep'teyim.Demekki Hondanın sorunsuzluğuna güvenip almam lazım bu aracı.2006 model 2.2 dizel buldum 200bin km de.Motoru dynoteste %80 çıktı.Direksiyon hortumunda yağ kaçağı vardı,şarj dinamosundan bilye sesi geliyordu satıcı yaptırdı bu eksikleri.Değişeni yok 2-3 parça boyası var.32bin tl e pazarlığı bitirdik.Sizce nasıl?

ozkan01

« Yanıtla #480 : Mart 07, 2016, 08:27:46 ÖS »
S.a kardeşim , internette bir resim vardı accord 2.0 ex / 35 FA 0803 bu araç şu an bende :) 1 ay oldu alalı. Bilmem gereken herhangibir şey varmı acaba araç ile ilgili. Bilgi verirseniz sevinirim

Cevikarslan

« Yanıtla #481 : Mart 20, 2016, 10:49:31 ÖÖ »
S.a arkadaşlar 1999 veya 2000 model honda accord ex vtec manuel araç aranıyor ????? Yardim

honda2002

« Yanıtla #482 : Mart 20, 2016, 11:50:13 ÖÖ »
Ben 2003 oncesi accordlar nasildir blmiyorum.

bedfellow

« Yanıtla #483 : Nisan 13, 2016, 02:20:00 ÖS »
2010-2011 full ,hatasız ,boyasız ,km 80 bin aşmamış piyasası nedir?nette farklı fiyatlar var Sanırım satmaktan çok ya tutarsa olmuş ilanlar. Bu kriterlerde satmak isteyen varsa iletişimede geçebilir.

ceyhun29

« Yanıtla #484 : Nisan 21, 2016, 09:07:57 ÖÖ »
accord gerçekten kral bi arabaymış. 2005 aldım sport modelini. çok beğendim genel olarak. d segmendinde passat mondeo mazda6 avensis vs bence hepsinden üstünü accord. öbürlerini de az çok biliyorum. ama gıcık olduğum ufak tefek şeyler var. mesela direksiyon üzerindeki tuşların gece ışıkları yok. küçük ama önemli bence :) ayrıca yol bilgisayarı gördüğüm kadarıyla yok.

psk.selman

« Yanıtla #485 : Nisan 21, 2016, 10:01:34 ÖÖ »
Yaklaşık 1 yıldır 2004 2.0 spord Accord kullanıyorum. Km 250bin olmak üzere. Kmnin yüksek olması sebebiyle ufak tefek sıkıntılar çıkarsa da zevkle biniyorum. Önemli birşey olmadığı sürece 300bini devirmeyi düşünüyorum kendisiyle.

abdturk

« Yanıtla #486 : Ekim 28, 2016, 07:08:25 ÖS »
Ağalar aracım 2008 accord sol ayna açılırken sıkıntı yapıyor usta biri zorlamış aynayı dişli sıyırmış dedi ıst.da yaparız dedi biri

abdturk

« Yanıtla #487 : Ekim 28, 2016, 07:11:15 ÖS »
Selamun aleykum 2008 accord umun aynasını biri zorlamış aynayı açılırken çok gürültü yapıyor usta dişliyi sıyırmış yakında bozulur dedi İstanbulda birini buldum tamir ederiz dedi.ne dersiniz eskisehirdeyiz biz ne yapsam

Hondacı Mülayim

« Yanıtla #488 : Ekim 12, 2017, 11:28:11 ÖS »
Arkadaşlar iyi geceler. Accord 2008 2.0 executive sahibiyim. Bakımlarını filan hiç geçirmeden yaptırmaya dikkat ederim. En son 1000 km önce subap ayarı ve yağ bakımı yaptırdım. Ayrıca fren disklerini değiştirdik. Bikaç seferdir başıma gelen bi olayı paylaşıcam. Fikirlerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. İşten çıkıp eve giderken en son bugün başıma geldi, şöyle ki; normal trafikte seyir halindeyken kırmızı ışıkta durdum. Aracın ön tarafından düzenli frekansta tıkırtı sesi gelmeye başladı. Artıp azalmayan bi ses. Tarif etmem gerekirse dikiş makinelerinin pedalına basınca çıkan sese çok benziyor, veya zippo tarzı çakmakların kapak açılış sesi gibi hafif metalik vurma sesi. Bu olay daha önce bikaç sefer başıma geldiğinde vitesi `d` modundan `p veya n` moduna alıp tekrar yola devam ettiğimde ses kesilmişti. Bugün öyle yapmayıp vitesle hiç oynamadım. Ses kesilmedi ve aracımı uygun biyere çekip stop etmeden vites `d` modunda kaputu açıp baktım ve ses buradan geliyordu. Aracım LPG`li ve 165bin km`de. Aslında kaputu açıp video çekmiştim ama burada nasıl yükleyeceğimi şimdilik bilmiyorum. Bu konuda teşhisiniz ve önerileriniz ne olur. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

hasanemrah19

« Yanıtla #489 : Ekim 22, 2017, 03:58:22 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,

Yıllardan beri VW grup araç kullandım . ( Skoda Octavia 1.6 SR 8 Valve + LPG ) Araç sıfır km alındı ve 220.000 KM ' de yarım motor istedi.( Segman + Subap takım ) Alman aracının sıkıntısını gözlerimizle gördük ve Accord aldık.

Çok titiz bir kullanıcıyım . Aracımın 4orj amortisör+4disk+4balata+üst rotiller(salıncakla birlikte)+tüm körükler + motor yağ + şanzıman yağ + arka kolların hepsi set değiştirdim . Servise özellikle triger seti değiştirelimmi diye sordum . (hayat boyu kayışlı araç kullandık zincirin huyunu bilmediğimizden) Servis " bu araçlar 400.000km gider dediler ) Buna çok anlam veremedim .

Adapazarı civarlarında şıkırtı sesi gelmeye başladı ve aracımı tanıdığım ünlü bir mercedes ustası abime götürdüm . Subaplardan şüpelenmiştim , kendisi bu sesin zincir sesi olduğunu söyledi ve hemen zincir sipariş edip zamanlama zinciri takımı aldık ve değiştiriliyor şu an .

Kafama bazı soru işaretleri gelmektedir. Önceden honda kullanmadığımızdan sizlere sorarak fikir almak isterim ;

1- Triger zinciri değişirken sente ayarı vs yapılıp ayarlandıktan sonra , egzantrik milinide söküp taktıklarından vtec sisteminde ayar ve dikkat edilmesi gereken bir durum oluşur mu.? ( vtec açtığında piyanolara yağ basıncıyla pim girip 3 ' lü basıyor. Bu mekanizmaya bir sıkıntı olur mu? ayrı bir ayara ihtiyaç olur mu?

2-Aracıma hep 10w40 yağ koymuşlar. Yarı sentetik olduğundan dolayı ve araçta yağ yakma olmadığından dolayı 5w40 mobil tam sentetik koydum . Problem yaşar mıyım?

3- Zincir arızasının sebebi zincir gergi plastik ayağının ucunun kırılıp kaltere düşmesinden dolayı oluşmuş . Zincirde bir sıkıntı yoktu . Plastik parçada kırılınca gergi demir tırnağına sürttüğünden şıkır şıkır ses vermiş . Tırnağın kırılmasının sebebi 5w40 ' a geçtiğimden dolayı oluşmuş olabilir mi?

4-i vtech lerde vtech selonoidi diye bir şey olduğunu gördüm . Bunun tel bir filtresi + contası var . Bunu değiştirmeye gerek var mıdır?

5- Zincir değiştiğinden doğal olarak subap ayarı da yapacak , bir mercedes ustası Vtec motora subap ayarı yapması ne kadar sağlıklı olur ? Subap değerlerini biliyorsanız yapılırken kontrol edeceğim . Paylaşırsanız çok sevinirim .

6- Otomatik şanzıman yağını kendi ustama yaptırmadan orjinal özel servise giderek orjinal honda şanzıman yağı koydurdum . Halen tirbün içinde yağ kaldı. Filtre + 3 Lt yağ değişti . Türbinde kalan yağında değişmesi için tekrar orjinal yağ değişimi yaptırmama gerek var mıdır?

7- Araç zincir değişimi halen bitmedi. Aracın rolentısı çok düşük devirde çalıştığından araçta titreme vardı. Subaptan mı yapar yoksa boğaz kelebeğinden mi? Boğaz kelebeğini temizletip adaptasyon ayarı yaptırmaya gerek var mıdır?

Sorularımı cevaplayabilirseniz çok sevinirim .

Saygılarımla.
Emrah GÜRSOY

hasanemrah19

« Yanıtla #490 : Ekim 22, 2017, 04:02:08 ÖS »
accord gerçekten kral bi arabaymış. 2005 aldım sport modelini. çok beğendim genel olarak. d segmendinde passat mondeo mazda6 avensis vs bence hepsinden üstünü accord. öbürlerini de az çok biliyorum. ama gıcık olduğum ufak tefek şeyler var. mesela direksiyon üzerindeki tuşların gece ışıkları yok. küçük ama önemli bence :) ayrıca yol bilgisayarı gördüğüm kadarıyla yok.

Aynı araçtan 10 gün önce bende aldım . Octavia ' dan accord a binmek eşekten , ata binmekle eşdeğer bence . Triger zincirine 400.000 ' lerde değişir diyorlar sakın aldanmayın . En kısa sürede zincir değiştirin + şanzıman yağınıda yetkili servisinde orjinal honda marka ile değiştirin . Yağ su koy yola devam sonra hayırlı olsun

AL-BAYRAK

« Yanıtla #491 : Aralık 22, 2017, 12:34:48 ÖS »
KİMLER VAR GRUPTA CANLI :)))

Craigtheaw

« Yanıtla #492 : Kasım 30, 2018, 10:20:08 ÖS »
Приобрести можно на веб-сайте http://mang.bestseller-super.ru

<h1>Сироп мангустина – сбрасывайте вес очень быстро и вкусно!</h1>
<p>В нынешних реалиях жизни, когда между домом и интенсивной работой почти не остается времени, чтобы позаботиться о себе, крайне острым становится проблема лишнего веса. Многие люди, а особенно девушки, желающие сбросить вес, пьют «волшебные» порошки и таблетки, которые в теории могут помочь. Но практикой это, к сожалению, не подтверждается. Оно и не удивительно – любой человек неповторим, обобщающие способы избавления от излишнего веса могут не подействовать.</p>
<p>Но принципиально новый мангустин для похудения выделяется от других популярных продуктов на рынке. И сейчас вы сможете узнать почему.</p>
<h2>Пополнеть не страшно, страшно жить с этим!</h2>
<p>Лишний вес – это неприятность, отравляющая жизнь основной массе людей. Наши исследования демонстрируют, что 90% полных людей очень недовольны собой и страдают от низкой самооценки, что отрицательно сказывается на их личной жизни.</p>
<p>Это не пустые заявления: лишний вес появляется не просто так, а с большими психологическими и физическими проблемами:</p><ul>
<li>За лишним весом следуют множественные гормональные изменения. Особенно они пугают тем, что способны помешать завести ребенка.</li>
<li>Проблемы с сердцем, приводящие к настоящим катастрофам.</li>
<li>Одно из наиболее тяжелых результатов ожирения - диабет. Это заболевание опасно тем, что зачастую является предвестником инсульта.</li>
<li>Зачастую полнота приводит к варикозу и остеохондрозу.</li>
<li>Женщины с лишним весом больше подвержены скачкам давления и головным болям, что сможет пошатнуть нервную систему и усложняет жизнь. Особенно это ощущается жарким летом.</li>
<li>И, конечно же, полнота воздействует на дыхание.</li></ul>
<p>Полнота визуально прибавляет человеку 7-10 лет, делает его менее привлекательным в глазах окружающих и самого себя.</p>
<h2>Уникальное средство для уникальной Вас</h2>
<p>Предпосылки полноты бывают самыми различными: гормональные сбои, медленный метаболизм, невозможность правильно питаться по причинам тяжелого графика работы, неактивный стиль жизни, остаточные последствия родов, нежная любовь к сладкому. Точно также, как и многочисленны характеристики сбрасывающих вес – начав от роста и возраста, заканчивая количеством часов сна. Все это не всегда зависит от человека – ведь не он определяет установки своего организма. При всем этом, разбираться с полнотой приходится.</p>
<p>Почти все известные средства для похудения обобщают приведенные выше показатели, пытаясь создать продукт, который будет способен помочь абсолютно всем. Мы пошли иной дорогой.</p>
<p>Мангустин, сироп для похудения – это продукт, который создается индивидуально под заказчика с учетом особенностей организма. Четыре года мы осуществляли медицинские исследования, а затем еще два – создавали специальную формулу, чтобы полученный результат оказался удачным.</p>
<p>Стоит рассказать, почему средство называется «Мангустин» – мангуст, как и манго абсолютно ничего общего не имеют с ним. Все дело в том, что центральным ингредиентом продукта является мангустин – уникальный фрукт, произрастающий в Таиланде. Он знаменит своей низкой калорийностью, а также комплексом микроэлементов и витаминов. Но настоящий мангустин купить в обычном магазине и худеть при его помощи не выйдет. Так как перевозить данный плод в страны СНГ — значит потерять половину его пользы. Поэтому мы экстрагируем все активные ингредиенты из фрукта, а затем все это превращается в сироп, помогающий отделаться от избыточных килограммов. Кроме всего прочего, в препарате применяются еще примерно 30 растительных веществ натурального происхождения из тропических стран, ведь мы ищем для Вас самые действенные ингредиенты.</p>
<p>Как Вы заметили, все технологии, которые вобрал в себя ставший популярным Мангустин – порошок для похудения остались позади, также, как и таблетки. Мы заботимся о Вашем комфорте при приеме нашего препарата. По этой причине был создан сироп, который быстро растворяется в воде, а затем принимается внутрь.</p>
<p>Эффективность средства доказана на практике. В случае если вы будете интересоваться рецензиями людей на Мангустин, отзыв за отзывом от наших довольных покупателей быстро убедят Вас сделать приобретение. В итоге, и женщинам, и мужчинам, с совершенно разным списком личных особенностей и характеристик отлично подходит Мангустин – реальные отзывы от людей, которые испытали пользу нашей продукции на себе, Вы разыщете на сайтах про похудение.</p>
<h2>Где на сегодняшний день возможно купить чудо продукт?</h2>
<p>Хотим обратить Ваше внимание на факт того, что найти Мангустин в аптеке своего города или в любом онлайн-магазине невозможно. Приобрести качественную продукцию имеется возможность только на страничках нашего сайта, вопреки хитрости многочисленных мошенников.</p>
<p>При условии, что Вы хотите худеть беззаботно и вкусно, приобретайте Мангустин – цена на такое сокровище приятно удивит, а страна и город проживания не будет особой проблемой. Мы выполняем доставку по Российской Федерации, странам СНГ и по всей Европе.</p>

Приобрести можно на веб-сайте http://mang.bestseller-super.ru

karizmatik871

« Yanıtla #493 : Şubat 21, 2019, 06:13:52 ÖS »
Herkese merhaba uzun zamandır girmemiştim foruma,makyajlı kasa 2012 Honda accord aldım bu araç üzerinde oynama yapmak istiyorum sadece servislerde satılan mugen ön arka tamponlardan almak istiyorum piyasada bulamadım servisten yüksek fiyatla Almaya razıyım ama sıkıntımız 2011 accord ile 2012 panjur farkı olduğundan mugen tamponu koyduğumda kendi panjurum küçük kalacak tamponun üzerinde,sizce ne yapmalıyım alta lip vs tarzı bişey koymak istemiyorum

Umitsen57

« Yanıtla #494 : Nisan 20, 2019, 11:53:20 ÖÖ »
Merhaba arkdaşlar adım ümit 27 yaşındayım foruma yeni üye oldum. kendime 1996-1998 model honda  2.0 es,ex Accord otomatik vites almayı düşünüyorum. Nasıldır. Tavsiye edermisiniz. Çok araştırdım ama pek kullanıcı tavsiyesi bulamadım