Gönderen Konu: Yedek parça temini  (Okunma sayısı 4361 defa)

yunus48

Yedek parça temini
« : Haziran 09, 2016, 08:16:34 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar 91 otomatik enjeksiyonlu accord aracım motor söktük silindir kapağı çatlak çıkması nereden temin edebilirim. Diğer motor parçalarını alabileceğim uygun bir yer var mı ? İyi forumlar .

vtec08

Ynt: Yedek parça temini
« Yanıtla #1 : Haziran 09, 2016, 08:20:35 ÖÖ »
karakaşlarotoyedekparça.com a bakın ..silindir kapağını anca büyük şehirlerdeki hurdacı cıkmacılara sormanız lazım istanbulda kesin bulursunuz.
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2016, 08:21:07 ÖÖ Gönderen: vtec08 »

psk.selman

« Yanıtla #2 : Haziran 09, 2016, 09:04:41 ÖÖ »
Merhaba Yunus bey. Aracınızın yakıt durumuyla alakalı bir sorun muydu neden söktünüz motoru?

http://www.hondaotomotiv.com

Burda Gökhan Çiftçiye ulaşabilirsiniz. Parça konusunda Accordcuların çoğu tanır bu ismi.

yunus48

« Yanıtla #3 : Haziran 09, 2016, 10:49:44 ÖÖ »
Merhaba Yunus bey. Aracınızın yakıt durumuyla alakalı bir sorun muydu neden söktünüz motoru?

Burda Gökhan Çiftçiye ulaşabilirsiniz. Parça konusunda Accordcuların çoğu tanır bu ismi.

Merhaba üstadım aldığım kişi 13 yıldır kullaniyor olunca sözüne güvenip araci almıştım. Alalı 3 ay anca oldu lpg taktim 2 bin km anca kullandım araç sabahları çalışırken  tekleyerek calismaya başladı conta dir deyip söktük silindir kapağı 2 ve 3 yerin kenerinda çatlak var aldığımız da dizel gibi çalışıyordu usta subap ayarından dir demişti öyle çıkmadı şimdi komple motor yapıyoruz yağ pompasindan trigel hepsi değişecek silindir kapağı 1500 İstanbulda bulduk bugün kargo yapacaklar. Sanzuman arka takoz vakumlu imiş onu bulamadık bir yerde var 350 tl istiyor düz olanı 165 tl olmadı onu takacagiz mecbur.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2016, 10:13:35 ÖS »

Merhaba üstadım aldığım kişi 13 yıldır kullaniyor olunca sözüne güvenip araci almıştım. Alalı 3 ay anca oldu lpg taktim 2 bin km anca kullandım araç sabahları çalışırken  tekleyerek calismaya başladı conta dir deyip söktük silindir kapağı 2 ve 3 yerin kenerinda çatlak var aldığımız da dizel gibi çalışıyordu usta subap ayarından dir demişti öyle çıkmadı şimdi komple motor yapıyoruz yağ pompasindan trigel hepsi değişecek silindir kapağı 1500 İstanbulda bulduk bugün kargo yapacaklar. Sanzuman arka takoz vakumlu imiş onu bulamadık bir yerde var 350 tl istiyor düz olanı 165 tl olmadı onu takacagiz mecbur.

Geçmiş olsun kötü olmuş motor yaptırman ama madem motora girdiniz düzgün bir şekilde toplatın bir müddet kullanın derim.

yunus48

« Yanıtla #5 : Haziran 11, 2016, 10:40:41 ÖS »
Sıfırdan yapıyoruz üstadım hem kendim için hemde ben böyle satmam onun için silindir kapağı aldık o geldi pazartesi parçalar gelecek hafta içi toplamaya başlarız bir aksilik çıkmazsa

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #6 : Haziran 12, 2016, 08:41:15 ÖÖ »
Sıfırdan yapıyoruz üstadım hem kendim için hemde ben böyle satmam onun için silindir kapağı aldık o geldi pazartesi parçalar gelecek hafta içi toplamaya başlarız bir aksilik çıkmazsa

İnşallah hayırlısı..

yunus48

« Yanıtla #7 : Haziran 12, 2016, 10:46:41 ÖÖ »
Sağ olasın üstadım tek parça arka motor takozu otomatiklerde vakumlu o da çok pahalı düz olanlarını alıp taksak sorun olur mu acaba ?

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #8 : Haziran 14, 2016, 12:24:50 ÖS »
Sağ olasın üstadım tek parça arka motor takozu otomatiklerde vakumlu o da çok pahalı düz olanlarını alıp taksak sorun olur mu acaba ?

Alıp denemek lazım herhangi bir sıkıntı vermiyor ise kullanabilirsin diye düşünüyorum. En fazla söktürme işçiliği verirsin yine.

yunus48

« Yanıtla #9 : Haziran 15, 2016, 10:29:56 ÖS »
Aldım üstadım takip deneyeceğiz de sökmek sorun :) sibop kaldı tek onu bekliyoruz.