Gönderen Konu: merhaba prelude hakkında bazı sorularım var  (Okunma sayısı 3006 defa)

load_return

• Ziyaretçi
merhaba prelude hakkında bazı sorularım var
« : Temmuz 31, 2007, 12:51:31 ÖÖ »
Tabii ki prelude için bende deli oluyorum ve bi tanesini alma arifesindeyim ancak şöyle bir kaç tane soru var kafamda

97 prelude 160 binde buldum  ( bende 1.4 98 civic var ve bi depo ile 400-450 km gidiyorum . 300 kuruş yapıyo hesabından pek anlamıyorum :)  )

benzin tüketimini

4ws nin motor çalıştığında aktive olup olmadığını ( ben arabayı çalıştırdım ön panelde ışık yandı ancak direksiyonu cevirdiğimde arka lastikler dönmedi )

bu soruları yanıtlarsanız çok memnun olurum . teşekkürler

ALG

• THT
Ynt: merhaba prelude hakkında bazı sorularım var
« Yanıtla #1 : Ağustos 02, 2007, 07:51:36 ÖS »
4ws araba çalıştığı anda aktif olmalıdır..çalışmıyorsa bir sorun var ve hiçte ucuz olmaz..

97 prelude kabaca 10-12 lt arası benzin yakması lazım, sebebide motorun ömrü tabiki..ama iyi bir bakım ve kontrollerle 10 lt lerde tutabilirsin yakıtı..

bu arada sizi tanıyalım bölümünde kendinide tanıtırsan seviniriz..

juangera

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 08, 2007, 08:40:17 ÖÖ »
ben 2 aydır 5.gen kullanıyoruM ve 4ws'm çok sağlıklı durumda! araç durur haldeyken dreksiyoN çevrildiğinde arka tekerlerİnde dönmesi gerekiyor! dönmüyorsa problem var demektir. 4ws çalışmıyorsa çok büyük masraf yapman gerekecek bence o arabayı alma. alırsanda 4ws parası aracın 3de 1 parası onu kes. bu aracın en büyük zevki 4ws. 4ws olmadan 5.gen prelude yalan olur arkadaşIm. hayırlısı olsuN... :artis

ottoboy

« Yanıtla #3 : Ağustos 08, 2007, 09:08:38 ÖÖ »
5Gen lude ler ortalama 100km de ş.içi 11-12lt yakar. tabi normal kullanımda. 4ws si çalışmıyosa ciddi bi masraf açar. bu araçlarda 4ws problemi oldumu arabanın pek bi özelliği kalmıyo. birde bu lude lerin motorları 2.2 olduğundan vergi problemi oluyo. onun dışında gerçekten güzel makinalar. bulabilirsen 4Gen in 2.3 ünü bul derim. gerçi zor bi ihtimal ama araştır bence.

Type_R PoWeR

« Yanıtla #4 : Ağustos 08, 2007, 03:54:10 ÖS »
4WS Zorlandığı durumda kendini devre dışı bırakıyor. Kaldırıma sıfır yanasıp tam tur çıkarken gibi. Serviste tekrar aktive edilebiliyor. Böyle bir durumsa servise gösterip bilgi almak en mantıklısı.