Gönderen Konu: !!! Satılık Preludeler !!!  (Okunma sayısı 46751 defa)

PreludeSSe

• Ziyaretçi
!!! Satılık Preludeler !!!
« Yanıtla #50 : Şubat 12, 2006, 11:01:56 ÖS »
Ben 22.000 istiyorum aracım 20.000 i 3 kere gördü...Prelude bu her araca benzemez ucuza alınanların hepsinin astarı yüzünden pahalı çıkıyor,bu durumun örneğiyle çok fazla karşılaştım ki şuanda Ozan kardeşimde masraf üstüne masraf yapıyor ama aracı 10 numara oluyor...yine 9.000YTL ye alınan siyah fiber faciası satılık prelude sahibine 17.000YTL(9+8 ) ye patladı ve Cengiz arkadaşım dahasına katlanamaktan sıkıldığı için aracını satıyor...Prelude alıcak olan ya parasına ya kendine yada hayatına kıyacak(Ozan bu sana Prelude hastası kardeşim :-D arabanın masrafı bitse senin masrafın bitmez :D )...20.000YTL yede 5G var 35.000YTL yede, 9.000YTL yede 4G var 22.000YTL yede zaten bu akla zarar fiyat farklarıda araçlar arasındaki farkı ortaya azda olsa koyuyor...Adamlar Prelude leri alıp elden ele dolaştırıyolar herkes çamuru başkasına atıyor...3 kere satılıp galeriye daha düşük fiyattan geri gelen Prelude ler...Satılamayıp yakılan Prelude ler(kasko )...Doğum günü hediyesi Prelude ler...
Prelude sahibi olmak isteyen kardeşlerime benden bi tavsiye lütfen Prelude leri fiyatılarına göre değerlendirmeyin,Prelude almak kolay ama ona bakmak zordur...Paraya kıyın ama iyisini alın alıcaksanız sonra Prelude ten soğumayın,tabi ucuzların hepside kötü olucak değil,darda olan var çok zengin olup 3 e 5 e bakmayan var onlarıda kaçırmayın :-D  ama dikkatli olun...Ben '94 senesinden beri Prelude le iç içeyim aracımın 2. sahibiyim,4G kaçtane 2 kişinin altından geçmiş Prelude kaldıki TR de...Zamanında 40.000$ a aldık Prelude ü, hala canavar gibi yürüyo...
Bide başımdan geçen bi olayı anlatıim; 2 sene önce dükkanın önüne arabayı çekip yıkayıp parltmıştım sonra geçtim dükkana oturdum o sırada yandaki benzinciden bi pompacı geldi ve bana birinin arabayı sorduğunu söledi gidip baktım adam aracı inceliyo karısı ve çocuğuyla beraber...Bana fiyatını sordu 20.000 demiştim ozaman...o sıralarda bizim biraz gerimizde bi galeride Kıraç ın siyah 95 düz Prelude ü duruyodu kaza yapmış ve toplanmıştı gayet temiz duruyodu fiyatıda 16.000YTL ydi...adam benim dediğim fiyatı duyunca bu hem '92 hemde 20.000YTL ben demin '95 16.000YTL ye buldum dedi bende o aracı biliyorum karar size kalmış dedim oda o aracı baktırmaya götürücem dedi gitti sonra o galeri tanıdık olduğu için gidip sordum ne oldu satıldımı dedim...Bana aracı servise götürdüklerini kazalı olduğunu ve ustaların bu araca girmeyin dediklerini adamında aracı almaktan vazgeçtiğini söledi...Neyse tesadüfen aynı aileyi yine yandaki benzincide gördüm adam honda civic almıştı '98 model...gidip konuştum hayırdır dedim neden Prelude almadınızda civic aldınız,oda bana çok dolaştığını herseferinde geri döndüğünü ve benim verdiğim fiyattan aşağı bulduğu bütün Prelude lerin bi sorunu çıktığını söledi ama 20.000YTL ye ve civarına çıkamadığı içinde bana geri dönmediğini söledi...İşte başımdan geçen bi olay...Satılık Prelude ler konusuna yakıştı galiba... :)
Uzun lafın kısası Fiyat tartışmak yerine Araçları tartışalım acaba fiytalarına yakışır araçlarmı...

PreludeBB2

« Yanıtla #51 : Şubat 12, 2006, 11:32:42 ÖS »
Valla güzel yazı olmuş Selçukçum eline sağlık. Dediğin gibi Prelude aşkı bambaşka birşey. Benim için yaptığın teşhis te doğru. Tam bir Prelude manyağıyım ben. :-D  Piyasada 11 den 20 Bin YTL ye kadar birçok araç dolaşıyor hepsininde durumları birbirinden farklı. Benim için de zaten başka seçenek yoktu ya temiz bir SOHC 2.0 G4 alacaktım, yada her zaman hayalimi süsleyen, uç derecede fanatiği olduğum DOHC 2.3 G4 ü alacaktım. İyiki de 2.3 almışım yoksa eğer 2.0 alsaydım aklım 2.3 de kalacağı için geceleri uyuyamazdım. :-)  Dediğim gibi zaten TR de 4 tane olan araçta satılık buldunuzmu durumuna pek bakmadan almak zorundasınız eğer fanatizminiz varsa o araca karşı. İnanın yaptığım her masraf bana haz veriyor, çünkü biliyorum ki harcadığım her kuruş para da Preludem biraz daha toplanıp, güzelleşiyor, ilk günkü haline daha yaklaşıyor. :-) Afedersiniz ama eşşek gibi çalışıyorum ve paramın hepsini de aracıma gömüyor ve borcunu ödüyorum. :-) Benim buradan Prelude alacak arkadaşlara bir tavsiyem var. Bu araca karşı tutkulu şekilde bir aşk hissetmiyorsanız, sırf heves olsun diye almayın. Ama gerçekten bastıramadığın bir Prelude tutkunuz varsa ve yapacağınız masraflardan bile zevk alacaksanız düşünmeden alın. Selçuğun dediği gibi aracın masrafı olmasa bile ben yapacak bir şey bulurum, çünkü ben arabamda mükemmelliği isteyenlerdenim. Şu anki amacım onu 92 de fabrikadan çıktığı halindeki temizliğine kavuşturmak. Daha sonrada yavaştan Mod olaylarına girmek. Dediğim gibi bu araca bakabilmek için içinizde öyle bir sevgi olması lazım ki yaptığınız masraf size zevk vermeli. Yaw ben aracımın çok benzin yakmasından bile zevk alıyorum :-D ; çünkü biliyorum ki bir motor ne kadar büyükse, ne kadar güçlüyse, o kadar çok da benzin çeker. Babamın her zaman söylediği gibi "Ne kadar performans = o kadar fazla benzin. :-)" Valla dediğim gibi bu sevgi anlatılmıyor kelimelerle, sadece yaşanıyor... 8)  Hee bu arada ben bu aracı Allah korusun bir hastalık problemi, acil paraya ihtiyacım olmadığı sürece ömür boyu kullanmak için aldım; fakat satmaya kalksam da yapacağım şeylerden sonra 25 den aşağıya vermezdim. Çünkü şu an yaptığım masraflar + aracı alış fiyatım 23.500 YTL ye ulaştı. Başkası için mükemmel olan şey, bana güzel gözükmüyor, ben o derece hastasıyım bu işin, yav bir adam sırf göstergeler daha parlak olsun diye USA den getirttiği led ampulleri gösterge panelini söküp, uğraşıp takıp beğenmedikten sonra tekrar İngiltereden başka model led ampul alır mı yaw??? :cool: Ama işte benim gibi aracına aşırı düşkün biri olunca alıyorsunuz... Ne diyeyim Allah hepimizin Preludelerini korusun. Hayatınızın Preludelerle iç içe geçmesi dileğiyle... 8)

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Şubat 12, 2006, 11:41:50 ÖS »
her sözünde teker teker haklısın Ozan işte Prelude Sevdası bu ne fiyata nede benzine bakar...

WildCat_H22A

« Yanıtla #53 : Şubat 13, 2006, 12:26:04 ÖÖ »
bende manyak derece prelude hastasıyım ama aldıktan sonra prelude masraf (egzoz, tesisat, filtre, döşeme vs. hariç) yapacak durumum yok, öyle piyasada çok temiz diye bilinen ama pahalı olan bir prelude alacak durumumda yok, daha doğrusu ailem engel olur. illa pahalı preludelerin parasına bir araç alcaksam o paraya o modelde prelude alınmaz derler daha başka bi model aldırırlar ben yine mutsuz olurum. bu durumda ben napiyim? daha önce tam crx alıodum ozaman bile aklımda prelude vardı fiatlar yüksek die bakmıyordum ama bu ara biraz düştü piyasa ben bu yüzden prelude e döndüm  :?  korkuttunuz şimdi yaw.  :-(

Daniel Gabriel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : Şubat 13, 2006, 11:49:02 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "WildCat_H22A"
bende manyak derece prelude hastasıyım ama aldıktan sonra prelude masraf (egzoz, tesisat, filtre, döşeme vs. hariç) yapacak durumum yok, öyle piyasada çok temiz diye bilinen ama pahalı olan bir prelude alacak durumumda yok, daha doğrusu ailem engel olur. illa pahalı preludelerin parasına bir araç alcaksam o paraya o modelde prelude alınmaz derler daha başka bi model aldırırlar ben yine mutsuz olurum. bu durumda ben napiyim? daha önce tam crx alıodum ozaman bile aklımda prelude vardı fiatlar yüksek die bakmıyordum ama bu ara biraz düştü piyasa ben bu yüzden prelude e döndüm  :?  korkuttunuz şimdi yaw.  :-(

Sercan korkma yaw..2.elde piyasa 1 hayli düştü..Gün geçtikçe de düşüyo..Senin almak istediğin Prelude hiç fena deil..O fiyatlara güzel 1şe alırız..
İllaki 1az masraf yapıcaksın ona göre zati alırsn weya başka 1 Prelude bakarsn..Zati biz kimseye bu araba çok iyidir al demiyoruz..Sadece fiyatı makul we nispeten çok masrafı olmayan araçları belirtiyoruz okadar..Merak etme hocam seni de alıcaz yanımıza..  :-D

WildCat_H22A

« Yanıtla #55 : Şubat 13, 2006, 03:42:33 ÖS »
ağzınız bal yesin inşallah  :-D

PreludeBB2

« Yanıtla #56 : Şubat 13, 2006, 05:47:41 ÖS »
Sercan güzel olacak herşey merak etme. Prelude sana kolay kolay masraf açacak bir araç değil. Yürüyeni, motoru, mekaniği sağlam olduktan sonra gerisini yavaş yavaş yaparsın. Prelude alacaz sana kardeşim. Sende Preludecilerin saflarına katılacaksın. Buna inanıyorum ben. 8)

prelude56

« Yanıtla #57 : Şubat 15, 2006, 11:40:54 ÖÖ »
korkutmayın milletin gözünü bukadar.her kez muhakkak masraf yapmıştır preludesine benim aracım bana 22.000 ytl ye bakıyor ama yılmadım en son ahline getirdiğime inanıyorum ..zaten böyle bir araca binmek ayrıcalıktır, bu ayrıcalığı prelude kullanan arkadaşların hepsi muhakkak bilirler yolda giderken gözlerin üstünde olması yayaların parmakla aracı işaret etmesi .....yorum prelude kullanıcılarının fazla söze ne hacet..............

Lude

« Yanıtla #58 : Şubat 19, 2006, 12:19:37 ÖÖ »
ewet hyundai diyorlar :mad:

WildCat_H22A

« Yanıtla #59 : Şubat 19, 2006, 01:27:59 ÖÖ »
Prelude sahiplerinin logoları ve yazıları sökmesi pek iyi durmuyor bence... hyundai damgası yiyiveriyor hemen. Prelude operasyonuna çok az kaldı beyler bana logo, Honda yazıları + orijinal direksion lazım, parçacıları gezmeye başladım çıkma logo fln.. logosuz bi Hondayla trafiğe çıkmak eksiklik gibi gelir bana bide Prelude alınca bu logoları altın sarısına boyatmayı düşünüyorum veya kuyumcu olduğumuz için düşük ayar altın suyuna batırma imkanım var nasıl olur? çalınırmı ki? şu satılan hazır gold logolar ne kadar nerede satılıyor?

Lude

« Yanıtla #60 : Şubat 19, 2006, 10:31:50 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "WildCat_H22A"
Prelude sahiplerinin logoları ve yazıları sökmesi pek iyi durmuyor bence... hyundai damgası yiyiveriyor hemen. Prelude operasyonuna çok az kaldı beyler bana logo, Honda yazıları + orijinal direksion lazım, parçacıları gezmeye başladım çıkma logo fln.. logosuz bi Hondayla trafiğe çıkmak eksiklik gibi gelir bana bide Prelude alınca bu logoları altın sarısına boyatmayı düşünüyorum veya kuyumcu olduğumuz için düşük ayar altın suyuna batırma imkanım var nasıl olur? çalınırmı ki? şu satılan hazır gold logolar ne kadar nerede satılıyor?

Selçukta bir takım sarı acuralar war bir bak istersen

aliosmancebel

• Ziyaretçi
92 prelude
« Yanıtla #61 : Mart 02, 2006, 01:18:36 ÖS »
selam millet yeni buldum bu siteyi nerde kaldıysam bu zamana kadar....

Daniel Gabriel

• Ziyaretçi
Re: 92 prelude
« Yanıtla #62 : Mart 03, 2006, 09:01:01 ÖS »
Alıntı yapılan: "aliosmancebel"
selam millet yeni buldum bu siteyi nerde kaldıysam bu zamana kadar....

alykümselam aliosman..hoşgeldin..
kendini tanıtırsan çok sewinriz..

Lude

« Yanıtla #63 : Mart 05, 2006, 11:43:34 ÖS »
Ali hoşgeldin kardeş

aliosmancebel

• Ziyaretçi
tanıtım
« Yanıtla #64 : Mart 06, 2006, 11:11:49 ÖÖ »
ben 26 yaşında eskişehirde ikamet ediyorum. elektrostatik toz boya işiyle uğraşıyorum. bilenler varsa hisarların toz boya işlerini yapıyoruz... 4 ay önce aldım istanbuldan 92 prelude... çok kıyak araba beee.... böle oratam olduğunu bi arabanın arkasında stiker da gördüm www.teamhondaturkey.com süper bişi bence hondası olan herkez bu stikerdan yapıştırmalı...
benim bi kaç sorum olacak resim nasıl koyuyorsunuz ?

şimdiden teşekkürler görüşmek üzre.....
msn dende görüşmek isterim prelude sahipleriyle..
aocebel@hotmail.com

aliosmancebel

• Ziyaretçi
SATILIK !!!
« Yanıtla #65 : Mart 06, 2006, 02:05:13 ÖS »

PreludeBB2

« Yanıtla #66 : Mart 06, 2006, 06:35:14 ÖS »
Ali Osman tekrar hoşgeldin diyeyim aramıza dostum. Çok mutlu olduk valla bir Preludecinin daha aramıza katılmasından. :-)

Lude

« Yanıtla #67 : Mart 06, 2006, 10:43:51 ÖS »
Hoşgeldin Aliosman ,Eskişehir hangi mevki :D

aliosmancebel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #68 : Mart 07, 2006, 08:46:51 ÖÖ »
eskişehir merkez
EMKO san sit b4 blok no 8 işyeri beklerim prelude lü arkadaşları bi nescafe bide muhabbet patlatırız :)

goran

• Ziyaretçi
« Yanıtla #69 : Mart 11, 2006, 03:53:59 ÖS »
ya bunların bu kadar eski model olması bana kasıtlı mı  :-(
çok eski die almayı bırakın düşünmüolar bile  :(

ottoboy

« Yanıtla #70 : Mart 13, 2006, 08:17:15 ÖÖ »
resim nasıl konuluyo iki tane burlarda olmayan satılık Prelude var onların fotolarını koymak istiyorum dostlar.

OzguR

« Yanıtla #71 : Mart 13, 2006, 08:19:21 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "ottoboy"
resim nasıl konuluyo iki tane burlarda olmayan satılık Prelude var onların fotolarını koymak istiyorum dostlar.

www.imageshack.us sitesine girip resminizi upload edeceksiniz, sonra upload ekranından sonra size

şeklinde bir formatla buraya (foruma) yazacaksınız o kadar  :wink:

ottoboy

34 ACV 34
« Yanıtla #72 : Mart 13, 2006, 10:03:57 ÖÖ »
alttaki prelude ü sahibinden.comdan bilirsiniz. arabanın sahibi çetin diye bir adam. elektrikçiymiş. ilanla adamın anlattıkları çok doğru değil. örneğin ilanda LPG li yazılmış, LPG li değil araç ilanını yanlış yazmışlar. birde km hatalı zaten ilanda bi hataa olduğu belli. 10600yamışlar aradığımda adam 191.000km de dedi. hiç bir sorunu kazası boyanını yok çok temiz ve orijinal dedi. tabi arabayı incelemedikten sonra adama inanmakdan başka seçenek yok. aslında satmayı düşünmüyorum felan deyip tok satıcı ayağına yatıyo. takas teklif ettim. benim arabayı öldürdü bitirdi yerin altına soktu. velhasılı anlaşamadık.

OzguR

« Yanıtla #73 : Mart 13, 2006, 10:20:34 ÖÖ »
Bence fiyat şu anki piyasaya göre biraz fazla

ottoboy

34 LPK 88
« Yanıtla #74 : Mart 13, 2006, 10:24:12 ÖÖ »
yukardaki resimi burdaki resimleri arabayı incelemeniz açısından büyük koydum. Bu prelude ü bileniniz varmı bilmiyorum. adamı arama gereği  duymadım açıkcası çok acil satılık demiş ama, resimlerde araba gözüme çok da hoş görünmedi. biraz jeep gibi duruyo ayrıca ön kaputla panjur birleşiminde görüntü bozukluğu var. sanki önden bişeyler olmuş. 34 LPK 88 ve yukardaki 34 ACV 34 ile ilgili bilgisi olan varsa beklerim. yorumlara göre adamı aramaya değermi bakalım.

ilanı şöyle; " 1992 model HONDA PRELUDE 200,000de 230 kadran 156 beygir abs.kılima.otomatik cam Arabanın sicili temiz borcu harcı yoktur. tertemiz sahibinden .. bakımlı.. alımlı.. sportif.
roket gibi. . 12.500YTL .. Acil satılık ...  "