Gönderen Konu: !! PRELUDE SERWİS DANIŞMANI !!  (Okunma sayısı 36499 defa)

EAC-V

• Ziyaretçi
!! PRELUDE SERWİS DANIŞMANI !!
« : Mart 21, 2006, 06:30:14 ÖS »
_ARKADASLAR PRELUDE ILE ILGILI PARÇA NUMARASI FIYATI V.S. ISTEMENIZ YETER.(EAC-V)-Çiftkurtlar Serwis Danışmanı-

EWET MİLLET HER TÜRLÜ SORU WE SORUNUMUZU BURDAN PAYLAŞALIM..
ÇİFTKURTLAR'DAN SERWİS DANIŞMANI ÖMER,BEN WE MÜSAİT OLDUĞUNDA BİROL ABİ WE
TÜM AKTİF PRELUDECÜLER HER KONUDA 1-1İMİZE YARDIMCI OLABİLİRZ..Saygılar..(Daniel Gabriel)
:cool:  :cool:

WildCat_H22A

« Yanıtla #1 : Mart 21, 2006, 06:41:46 ÖS »
Swap işim düşebilir ileride ayarlarız inşallah bişiler  8)

PreludeBB2

« Yanıtla #2 : Mart 21, 2006, 08:26:40 ÖS »
Oooo çok güzel bi şeye başlamışsınız Ömercim. Çok faydalı olacak bak bu benim için. Hemen sorayım öyleyse dostum.

Öncelikle benim Preludeye komple bi motor yapılsa maliyet kaça çıkar. Şu an değil ama ileriki zamanlarda düşünebilirim bu konuyu. Motor maaşallah iyi şu an. Ben 4-5 Bin YTL civarı gideceğini tahmin ediyorum.

Servislerde komple boya ne kadara mal oluyor. Boya yapılırken motorda dahil aracı komple soyuyor musunuz? Honda Türkiye'nin sitesinde aracın standartlarına göre milimi milimine doğrultma yapılıyor deniyor.

Bir diğer konuda bu ön tampon altındaki siyah süpürgelik ne kadar acaba, yakın bir zamanda para bulursam onu da değiştirmek istiyorum.

Son olarak da Benim aracın direksiyon simidi ve airbag i kaça mal olur. Airbag mekanizması sağlam sadece airbag değişecek.

Çok şey sordum dostum kusura bakma. Ama seni görmüşken hemen kafamdakileri sorayım dedim. :-)

Lude

« Yanıtla #3 : Mart 21, 2006, 11:04:58 ÖS »
dur Ozan yawaş :D demedik mi yawaş yawaş yapacağız diye :D hem bugün tatildesin sen :D

Lude

« Yanıtla #4 : Mart 21, 2006, 11:06:23 ÖS »
Arkadaşlarımız Ömer ve Tolgaya bu bölümü açtıkları için >>>>Many many thanks :-D Elleriniz dert görmesin çok faydalı olacak bizim için bu bölüm

PreludeBB2

« Yanıtla #5 : Mart 21, 2006, 11:16:31 ÖS »
Valla Tolga ve Ömer süpersiniz ne diyeyim.. Önünüzde saygıyla eğil
iyorum dostlar. Süper bir hizmet bu. Alkışlar sizin için...  =D>  =D>  =D>

Vay bee. İşte her şeyin başladığı yer. İstanbul Çiftkurtlar.. Anılarım canlandı şimdi...

PreludeBB2

« Yanıtla #6 : Mart 22, 2006, 12:11:35 ÖS »
Ömer, Tolga ve herkes. Sizlere teknik bir soru sormam lazım. Şimdi bu aftermarket Forged pistonlar var. Ben benim araca göre JR Pistons dan buldum. Bayada bi seçenek var. Flat Top, Dish Top, Dim Top gibi ve 9.9.1 - 10.0.1 gibi iki farklı sıkıştırma özelliklerinde olanları var. Merak ettiğim bu pistonların boyutları sanırım standart olarak satılıyor, iyide benim bloğun ne kadar ve ne yöne doğru aşındığını bilmeden nasıl alınacak yaw bu pistonlar. Yoksa pistonlara göre mi blok üzerinde oynama yapılıyor. Ayrıca Crower dan eksantrikleri, titanium sübap şapkalarını, sübap yaylarını; AEM den de egzantrik kasnaklarını buldum. Bütün bunları kendim halledersem geriye motorun komple conta takımı, taşlanması ve diğer parçaların temini kalıyor gibi. Ömer birde ben bloğu taşlamak değilde kendimce sebeplerden dolayı yenisini almak istiyorum. Kaça patlar yeni blok dostum. Bana bi sadece H23 Blok fiyatını verebilirsen sevinirim.

Görüyorsunuz işte sizi buldum burada, resmen saldırdım üzerinize... :-D  Kusuruma bakmayın artık ama ne yapayım, Prelude yi düşünmeden edemiyorum. Artık kontrol dışı kaldım, biri beni durdursun... :-D  :-D

EAC-V

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mart 24, 2006, 07:19:39 ÖS »
Alıntı yapılan: "PreludeBB2"
Oooo çok güzel bi şeye başlamışsınız Ömercim. Çok faydalı olacak bak bu benim için. Hemen sorayım öyleyse dostum.

Öncelikle benim Preludeye komple bi motor yapılsa maliyet kaça çıkar. Şu an değil ama ileriki zamanlarda düşünebilirim bu konuyu. Motor maaşallah iyi şu an. Ben 4-5 Bin YTL civarı gideceğini tahmin ediyorum.

Servislerde komple boya ne kadara mal oluyor. Boya yapılırken motorda dahil aracı komple soyuyor musunuz? Honda Türkiye'nin sitesinde aracın standartlarına göre milimi milimine doğrultma yapılıyor deniyor.

Bir diğer konuda bu ön tampon altındaki siyah süpürgelik ne kadar acaba, yakın bir zamanda para bulursam onu da değiştirmek istiyorum.

Son olarak da Benim aracın direksiyon simidi ve airbag i kaça mal olur. Airbag mekanizması sağlam sadece airbag değişecek.

Çok şey sordum dostum kusura bakma. Ama seni görmüşken hemen kafamdakileri sorayım dedim. :-)

_SRS NIN  DIREKSIYONUN USTUNDEKI BOLUMU SADECE BIZIM GORDUGUMUZ KISMI. BUNUN DIREKSIYON SIMIDININ ARKASINDAKI  MAKARASI  DARBE ALGILAYICI SENSORLERI SRS UNITESI (BEYNI) GIBI BIR KAC PARCASI VAR. VE KULLANIM KITAPCIGINDA PATLAMAMIS OLSADA HER ON YILDA BIR PATLAYICI DIREKSIYON SIMIDI GOBEGINI DEGISTIRIN DAHA SONRA HER IKI YILDA BIR KONTROL EDIN DIYOR. CUNKU HAVA YASTIGININ ICINDEKI BARUT ISTER ISTEMEZ SICAGA SOGUGA NEME RUTUBETE MAGRUZ KALIYOR. OLASI BIR HASARDA SENSORLER ALGILASADA BEYIN TETIKLEMEYI YAPSADA SIMIDIN ICINDEKI BARUT OZELLIGINI KAYBETTIYSE ACMAMA OLASILIGI VAR.

_ON TAMPON SPOILERI ISE 208,86 YTL AMA HER ZAMANKI GIBI HTR'DE YOK  :?

_MOTOR PARCLARINA GELINCE ONCE BI TESPIT YAPMAK LAZIM MESELA SEN BUTUN CONTLARI VE ORINGLERI DEGISTIRDIN MOTORU SOKUNCE HEPSINI SIL BASDAN TEKRAR SIPARIS VERMEK LAZIM.
ILK ONCE KOMPRESYON DEGERLERINI OLCUP KATALOKLA KIYASLAMAK LAZIM LIMITLERIN ICINDE MI DISINDA MI?

_SOKUP REVUZYON YAPMAYA DEGERMI VE YOKSA BI MUTDET DAHA KULLANMALI MI?

_VEYA ORJINALI ILE FORGET PISTONLAR ARASINDAKI FIATI KARSILASTIRIP + VE - LERINI GOZ ONUNDE BULUNDURURARAK REKTIFIYE OLAYINA GIRMEK DAHA MANTIKLI OLUR KANISINDAYIM.

PreludeBB2

« Yanıtla #8 : Mart 24, 2006, 07:25:57 ÖS »
Ömercim çok sağolasın verdiğin bilgiler için. O spoylerin fiyatı fena değilmiş. Onu bi ara sipariş etmek lazım bütçe müsait olunca. :-) Motora gelince durumu iyi şu anda, çekişi - gidişi süper. Ama işte düşünüyorum gene de kaça çıkar, maliyeti ne olur diye. Bakalım zamanla bir şeyler yapacaz. Önce acil olarak halletmem gereken şeyleri bi hallatmem lazım. Tekrardan teşekkürler dostum. :-)

asimo

« Yanıtla #9 : Mart 24, 2006, 07:31:26 ÖS »
Alıntı yapılan: "PreludeBB2"

Ömer arkadaşım çok güzel, kısa ve öz bir cevap verdi, motor konusu, yabana atılacak ve özeti çıkarılabilecek bir olay değil aslında. Motoru görmeden, kontrollerini yapmadan, brakın fiyat vermeyi, sağlıklı bir teşhis bile konulamaz. Ancak, biraz bilgi, biraz modifiye, biraz da maliyet dersek, süper bir makina yapılabilir.

Boya konusuna gelince, kaba taslak fiyatlar verilebilir, ancak ne derece kesin fiyattır, çamurluk ağızları ne durumda, çürümeler varmı? daha önce boya yapıldıysa kuralına göre mi yapıldı? yoksa altına macunu doldurup boyattı mı? Komple boya için, motorun içini sökmeye gerek yok, ancak camlar, fitiller, kapı döşemeler, bagaj ve kaput lastikleri, bunları güzelce çıkartıp boyamak lazım. Bunları yapmadan TAKSİCİ üsülü bir boyama olur.

PreludeBB2

« Yanıtla #10 : Mart 24, 2006, 07:46:25 ÖS »
Alıntı
Ömer arkadaşım çok güzel, kısa ve öz bir cevap verdi, motor konusu, yabana atılacak ve özeti çıkarılabilecek bir olay değil aslında. Motoru görmeden, kontrollerini yapmadan, brakın fiyat vermeyi, sağlıklı bir teşhis bile konulamaz. Ancak, biraz bilgi, biraz modifiye, biraz da maliyet dersek, süper bir makina yapılabilir.

Boya konusuna gelince, kaba taslak fiyatlar verilebilir, ancak ne derece kesin fiyattır, çamurluk ağızları ne durumda, çürümeler varmı? daha önce boya yapıldıysa kuralına göre mi yapıldı? yoksa altına macunu doldurup boyattı mı? Komple boya için, motorun içini sökmeye gerek yok, ancak camlar, fitiller, kapı döşemeler, bagaj ve kaput lastikleri, bunları güzelce çıkartıp boyamak lazım. Bunları yapmadan TAKSİCİ üsülü bir boyama olur.

Verdiğiniz bilgiler için sağolun Birol Usta. Dediğiniz gibi motor konusunda gerekli tetkikler yapılmadan fiyat vermek oldukça güç. Ben genel olarak ortalama bir rakam istemiştim ama anladığım kadarıyla motoru iyicene incelemeden bu rakamı veremiyorsunuz. Boya konusunda da bende kesinlikle çok titiz bir şekilde, sizinde dediğiniz gibi araç komple soyularak yapılan tarzda bir boya istiyorum. Benim tahminim bu tip bir boya ya 2 - 3 Bin YTL arası bir para gider gibi. Sonuçta bir işe girdim mi onu tam olarak yapmak isterim. Tekrar sağolun.

Bu arada Benim Prelude yi verdiğiniz ekspertiz doğrultusunda restore ediyorum. Baya bi yol kat ettik. :-) Egzoz, lastikler, jantlar, alt takım, akü gibi birçok problemli bölüm halledildi. Yaklaşık 6000 YTL para gitti ama araç oldukça iyi oldu Birol usta. :-) Şimdi de yaylar siparişte, USA den getirtiyorum. Daha sonrada frenlere geçeceğim. :-)

Lude

« Yanıtla #11 : Mart 25, 2006, 12:28:55 ÖÖ »
senin prelude anaç mı erkeç mi :D

aliosmancebel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mart 29, 2006, 08:39:51 ÖÖ »
arka takım 2 tane üst salıncak 2 tane rotilli kol arkadakilerden kaçadır bilgisi olan...

sehzat

• Oto Rötüş Seti
Ynt: !! PRELUDE SERWİS DANIŞMANI !!
« Yanıtla #13 : Mayıs 13, 2006, 09:15:25 ÖS »
97 model e göre ön far
jant model ve de fiyat öğrenebilir miyim?

Tşk.

shock

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Mayıs 26, 2006, 03:57:51 ÖS »
90 honda prelude acillll karter contası ama orjinal lazım digerleri patlıyo fiyat ve bula bilirmisiniz

EAC-V

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Mayıs 26, 2006, 04:31:57 ÖS »
dostum aracın 90 model ama tam bı ozellıklerını soylersen veya sase nosaunu yazarsan yardımcı olayım.

pshaw

« Yanıtla #16 : Haziran 12, 2007, 05:43:42 ÖS »
Merhaba arkadaşlar birşey sormak istiyorum bende 97 prelude var ve 4ws ile ilgili sorun yaşıyorum. 4ws sensörü plastik kısmı kırılmış ve yapıştırılmış bu sebepten sanırım arada (ayda 1) sorun çıkartıyor. Söküp temizleyip, resetleyip kullanıyorum. bu sebepten parçayı değiştirmek istiyorum. bunun parçanın tam adını yada nereden kaça bulabileceğimi bilen var mi? teşekkürler...

juangera

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Haziran 21, 2007, 09:38:58 ÖÖ »
abi 5g preludün arka tampondaki PRELUDE amblemi ne kadardır onu bi sordurabilir misin?

prelude88

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ağustos 20, 2007, 03:52:17 ÖS »
öncelikle böyle bir yardımda bulunduğunuz için sayısız teşekkürler...
sağdan direksiyonlu 4ws 1988 çift karburatör prelude aldım ve sanırım size çok ihtiyacım olacak...
araba daha 120000 km de tek sorunum egsoz arıza lambası yanıyor ve km de 35 ykr yakıt...

alfa33

« Yanıtla #19 : Aralık 07, 2007, 12:49:54 ÖS »
Ömer Bey selam, size expertize gönderdiğim preludeyi aldım 98 model 34 N 4190, bu araç bazen stop ediyor, bazende marşa bastığında çalışmıyor. sanırım bu olay sizin servise geldiğinde de olmuş, ama raporda bişey yazmıyor bu konu hakkında. bir role arızalı demişsiniz galiba 90ytl+işçilikmiş. buradaki ustalar arabanın yabancısı sözkonusu role hangisi ben kontrole oradan başlatayım. yardımcı olursanız sevinirim.

vtecturbo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ocak 01, 2008, 08:26:46 ÖS »
mrb.prelude yan maspıyellrı ve arka tampon altı spolerı nasıl bulabılırım?bılgızı olan varsa yardım....

alikarabıyık

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Kasım 02, 2008, 06:22:14 ÖS »
arkadaslar 97 prelude hareket halındeyken d4 yanıp sonuyo.sebebını bılen var mı.sanzımanda problem varsa bulabılırmıyım ve malıyetı ne olur.yardımcı olursanız sevınırım

mechanicer

« Yanıtla #22 : Kasım 02, 2008, 06:30:25 ÖS »
sanızmanda arıza hemen servıse gıdıp baktır buyuk meblagda cıkabılır

kırcaalioglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ocak 15, 2009, 01:22:39 ÖS »
arkadaslar 4ws ıle ılgılı problemım var.resetleme olayı nedır bı bılgı verırmısınız.ve nasıl restlerım.teşekkurler

nesayy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Şubat 09, 2009, 10:13:46 ÖS »
mrb omer abi bende 90 model prelude var krank mili ve yag pompasi lasim yada baska bi aracin ki oluryomu b20 motor ......cift egzantrik tsk