Gönderen Konu: Yeni kasa accord için hava filitresi yardımı lütfen  (Okunma sayısı 2460 defa)

karlıdag

Yeni kasa accord için hava filitresi yardımı lütfen
« : Aralık 24, 2008, 01:14:08 ÖS »
2008 model yeni kasa accord için hava filitresi almayı düşünüyorum ama araştırdıkca canım sıkılıyor cok çeşitli bilğiler ver ama tecrübeli bir şekilde kısa ve acıklayıcı net bir bilğiye ulaşamadım her araştırdıgım netice bir diğerininkini çürüttü malesef ve karasız kaldım:(
Benim amacım hem ses almak hem performas hemde motora saglıklı ve etkili temiz nefes aldırmak. yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler aklıma yatan bir filitre sistemini sizinle paylaşmak istedim sizde degerlendiriseniz menun olurum saygılar.

NOT:(ALINTIDIR) Simota Carbon Charger Kits®- Performans delisi!

SIMOTA™ Carbon Charger® kit ile aracınızın gerçek potansiyel gücünü açığa çıkarırsınız. Aracınızın verimi artarken yakıttan tasarruf sağlarsınız.
Bu ürün sadece sizin aracınıza özel olarak üretilmiş olup farklı bir markaya uygulanamaz. Hassas hesaplar sonucunda aracın en ideal hava emiş noktasından en verimli şekilde soğuk havayı emerek motora iletir.
Carbon Charger kitte kullanılan tüm borular en hafif şekilde tasarlanmış aluminyumdan üretilmiştir. Diğer filtre kitlerinden farklı olarak çok hafiftir ve verimi yüksektir. Yüksek performanslı ürethan filtresi Simota’nın dünyaca ünlü karbon fiber kutusu içinde sıcağı izole eder ve içeri geçen havanın ısınmasını engeller.
Emiş esnasında özel dizayn edilmiş yapısı sayesinde türbülans yaratır ve havanın motora giriş debisini arttırmaya yardımcı olur.
Filtrenin içinde bulunduğu Simota dizaynı silindir kutu gerçek karbon fiberden üretilmiştir ve benzeri plastik ürünler gibi asla deforme olmaz.
Dünyaca ünlü Simota dizaynı carbon kutu içinde yer alan filtre temizlenebilir özelliğe sahiptir. Üretilmiş en performanslı sıcak hava izolasyonu sağlayan üründür.
Aracınıza özel olarak tasarlandığı için kaputun altında hiçbir değişiklik ve modifikasyon yapmanıza gerek kalmaz. Montajı çok kolay ve hızlıdır.
Alt devirlerde belirgin bir canlılık sağlarken, aracın üst devirlere çok hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar.
Gaza basmadığınız sürece aracın motorundan ekstra ses çıkmaz. Gaza bastığınız anda çıkan ses sizi farklı bir dünyaya götürecektir.

nikky

Ynt: Yeni kasa accord için hava filitresi yardımı lütfen
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2008, 03:14:50 ÖS »
Bizim arabalara sensörden dolayı normal açık hava filtresi takılamıyo zaten, bu yüzden foto'daki gibi bir intake kit takılması gerekiyor. İstediğiniz ses düzeyini ve bir miktar performans artışını bu tip bir cai kiti ile elde edebilirsiniz.

karlıdag

« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2008, 03:38:13 ÖS »

Bizim arabalara sensörden dolayı normal açık hava filtresi takılamıyo zaten, bu yüzden foto'daki gibi bir intake kit takılması gerekiyor. İstediğiniz ses düzeyini ve bir miktar performans artışını bu tip bir cai kiti ile elde edebilirsiniz.
[/quot

NİKKY arkadasıma cok tesekkür ederim gercekten honda ve hava filitre konusunda cok bilğisizim.

nikky

« Yanıtla #3 : Aralık 24, 2008, 05:54:28 ÖS »
rica ederim  :)