Gönderen Konu: Prelude alacağım lütfen yardım...  (Okunma sayısı 11320 defa)

emre_yzf

Prelude alacağım lütfen yardım...
« : Aralık 30, 2011, 03:28:18 ÖÖ »
Mrb...

bugün biriyle anlaştım takas yoluyla kendi megane coupemi verip , sıfır fark ile 1992 model prelude 2.0i almayı düşünüyorum... malum bu araç hakkında çok bilgim yok görüntüsü gayet hoş ama diğer detayları bilene sormak istedim... performans - yakıt (araç lpgli) - ve sorun çıkarma gibi bilgilerinizi bekliyorum

teşekkürler...

Lude

Ynt: Prelude alacağım lütfen yardım...
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2012, 04:25:48 ÖS »
arabanın resmini gönderirmisiz?

fearless.32

« Yanıtla #2 : Ocak 12, 2012, 09:54:53 ÖÖ »
Merhaba hocam. Öncelikle şunu söyliyeyim: 99 model 1.6 İES'imi almadan önce ben de prelude almayı düşünüyordum. Ama benim hasta honda'cı olan bi abimiz ''son sahibi olursun'' diyince vazgeçtim. Aslına bakarsan öyle değil tabi. Ben son sahibi olup olmamaktan ziyade pek aile arabası olmadığı için tercih etmemiştim. şu kadarını söyleyebilirim ki; Honda'yla uğraşmak zevk verir insana. Eğer prelude'yi yüklemeyi düşünürseniz de 2.0 litre Honda motoru yüknince neler neler olur Allah bilir :) Zaten ben de; ömrümde en azından ya VTİ ya da prelude'ye binmeyi düşünüyorum. Ama sadece zevk için. Eğer sizin düşünceniz de buysa hiç düşünmeyin bence..

DENON

« Yanıtla #3 : Ocak 12, 2012, 10:19:20 ÖÖ »
prelude lerın arka tekerlerıde onler gıbı manevra yapar döner , eger bu mekanızmadakı sensörler bozulursa cok masraf acar ve parcasını bulma ımkanınız cok zorlaşır karar sizin

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 14, 2012, 02:24:30 ÖS »
yusuf abi 4ws özelliği 5.gen preludelerde var ama 1992 model 2.0i diyor bu aracta yok o özellik o acıdan sıkıntı olmaz sanırım

barprelude

« Yanıtla #5 : Ocak 20, 2012, 11:55:54 ÖS »
Honda Prelude sürüş keyfi açısından baya iyi bir seçim, bunu net söyleyebilirim. Özellikle 2.0i lerin neredeyse hiçbir kronik arızası da olmadığını belirtmeliyim. Manuel ya da otomatik farketmeksizin sorunsuz ve verimli bir şanzımanı var, motor 140 hp civarında. Genellikle Prelude lar ağır olarak bilinir, 1290 kg civarında. Yol tutuşu da ona göredir. Motor ve yürüyen aksamı ile ilgili çok sıkıntı çekeceğinizi zannetmiyorum, genel olarak Accord ile aynı parçaları kullanıyor. Sonuçta ikinci el biraz da şans meselesi ama güzel bir expertizden sonra iyi bir karar verilebilir. Bakımlı bir Prelude'un yakıtı kullanıma bağlı olarak şehir içi 9-12 lt, uzun yolda (inanmayabilirsiniz ama....) 7-10 lt arası değişebilir. Güzel bir motor sesi ve hiç fena sayılmayacak bir ivmelenmesi vardır, ara hızlanmaları da gayet başarılıdır. Son sürat hiç denemediğim için bilmiyorum ama Honda olduğuna göre ibreyi devirir. Zamanla sunroof kenarlarında ve arka davlumbazların ağızlarında korozyon oluşabilir, kaportası ile ilgili şimdiye kadar kullananlardan daha fazlasını duymadım. Elektriği de basit ve sorunsuzdur. İç mekan işçiliği ve kalitesi de oldukça iyidir; kokpit görünümü için gece sürüşü şiddetle tavsiye edilir. 4WS özelliği 4G Prelude'ların bazı modellerinde opsiyonel olarak vardır.... Kısacası iyi bir seçim, hayırlısı.... İyi akşamlar.

davyjones24

« Yanıtla #6 : Şubat 04, 2012, 12:21:44 ÖS »
selam arkadaşlar ilandaki aracı incelermisiniz maksimum nekadar verilir...sorun çıkartırmı...tavsiye edermisiniz...http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-orantisiz-guc-67343201/detay/

davyjones24

« Yanıtla #7 : Şubat 04, 2012, 02:34:59 ÖS »
selam arkadaşlar ilandaki aracı incelermisiniz maksimum nekadar verilir...sorun çıkartırmı...tavsiye edermisiniz...http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-orantisiz-guc-67343201/detay/

davyjones24

« Yanıtla #8 : Şubat 04, 2012, 05:31:58 ÖS »
yardım lütfen.....

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Şubat 06, 2012, 01:35:14 ÖS »
aracı tanımıyorum ama uzun zamandır gördüğüm bi arac sahibindende. bi bakmaya değer bence

barprelude

« Yanıtla #10 : Şubat 06, 2012, 09:48:17 ÖS »
5G Prelude  çok güzel bir seçim. İlandaki arabayı görsel olarak biliyorum ama fiilen ne durumdadır hiçbir fikrim yok. İyi bir kontrolden sonra rahatlıkla alınabilir. 5G kullanan arkadaşlarım var, çok rahat, keyifli bir sürüşü var. İç mekan işçiliği baya kaliteli, sorunsuz, sessiz ve memnun edici. Genellikle 100.000 km civarı şanzıman revizyonu gerekebiliyor. 4WS problemi ise bence kullanımla alakalı bir durum, şimdiye kadar iyi kullanılan bir Prelude 5G de 4WS problemi duymadım. İyi lastiklerle de son derece faydalı bir sistem, gerek park ederken gerek yol tutuş konusunda. Motor konusunda da; klasik Honda sağlamlığı. H22, kronik hiçbir problemi yok, belki O2 sensor. Araba biraz ağır ama performans açısından da 185 hp de hiç fena değil.  Sonuç olarak son derece güzel, keyfli ve güvenilir bir seçim. Tabii ki 2. el de her zaman biraz da şans söz konusu, hayırlısı....

davyjones24

« Yanıtla #11 : Şubat 11, 2012, 12:04:30 ÖÖ »
çok teşekkürler ciddi olarak düşünüyorum

Lude

« Yanıtla #12 : Şubat 23, 2012, 07:18:49 ÖS »
Bu araç İstanbulda bir arkadaştaydı;) çok bilgim yok ama temiz preludelerden birisidir.şimdiki sahibi nasıl kullanıyor bilmiyorum açıkcaası;) h22 şanzıman olması lazım original maneul şanzıman takıldı diye hatırlıyorum.Diğer manuel g5 ler accord şanzımanı uygulanarak yapıldı..bu kadar bilgim var;)

H22A5BB8

« Yanıtla #13 : Mart 17, 2012, 07:31:38 ÖS »
prelude herzaman alınacak bir araç. g1-g2-g3-g4-g5 fark etmez hepsi birbirinden güzel. çok para olsa hepsinden birer alırım:) G5 kullanıcısıyım, çok memnunum. tek memnunsuzluğum şirket aracım olması, her ay 25 gün iş amaçlı şehir dışında olmaktan prelude binememe gibi dertlerim mevcut. yani bineceksen hemen al. ayrı kalırsan rüyalarında görürsün, o derece bi araba benim için. tanıdığım pek çok prelude kullanıcısı içinde böyle.
« Son Düzenleme: Mart 17, 2012, 07:32:54 ÖS Gönderen: H22A5BB8 »