Gönderen Konu: prelude 4g'ye mod  (Okunma sayısı 10903 defa)

efe-e

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« : Ocak 31, 2006, 08:35:37 ÖS »
18-20 milyara kadar 4g prelude'e ne yapılablr??
almak istediim arac satlılıklardaki siyah 4g prelude,
yardımcı olursanız sevinirim

goran

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #1 : Ocak 31, 2006, 09:53:35 ÖS »
oo efe prelude a geri dönmüşüz
ben seni vti arıo sanıodum  8)
neyse öncelikle arızalarını giderirsin  :D
sonra krom jant +lastik -bunlarda genişletcen tabi tabanları da  :-D
sonra yay amortisör yaparsın

biter ztn para bunlara yetmeyebilir de aracın durumuna göre  :?

PreludeBB2

prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #2 : Ocak 31, 2006, 10:08:36 ÖS »
Efe selam, nasılsın... uzun zamandır görünmüyordun piyasada. Ne oldu senin gümüş lude. Çok da güzeldi. Kötü bir şeyler duyduk araç hakkında. Çok üzüldüm. Geçmiş olsun. :( Yeniden Prelude almak istemen güzel. Öncelikle 20 milyar iyi para. Bu parayla aracına baya bi şey yapabilirsin. Öncelikle aracın mekaniğinde bir problem varsa onu gidererek olaya başlayabilirsin. Motoru almadan önce mutlaka serviste kompresyon testine sok ve ekspertiz al. Eğer motorda bir takım güç kayıpları varsa öncelikle bunları giderme yoluna gidebilirsin. Mekanik teki ve kaportadaki olası problemleri hallettikten sonra kalan parayla yay - amortisör - jant - lastik dörtlüsünü halledersin. Bunun dışında motor içinde bazı mod seçeneklerin var. Mesela 2.0 F20A4 motora komple bir egzoz ve header uygulaması yapabilirsin. Header a gelince benim H23A motorlu preludelere uygun olan tipi sende F20A4 de kullanabilirsin. Ayrıca biliyorsun Unichip in TR temsilcisi İzmir'de ve mod konusunda da oldukça tecrübeli ve becerikli ustalar.  Motor ,egzoz ve süspansiyon olayını hallettikten sonra geriye zevkine göre deri döşeme ve müzik sistemi olayına girebilirsin. Benim Preludeyi almadan önce F20A4 e neler yapabiliriz diye epey bir araştırmıştım. Bu konuda her türlü yardıma hazırım sana kardeşim. Yeni Preluden hayırlı ve uzun ömürlü olsun kardeşim. 8)

PreludeBB2

prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2006, 02:46:42 ÖS »
Yav bu arada bu Efe benim tadıdığım Efe değilmiş galiba. İkiside İzmir Bornovadan ama.. Galiba ben Efeleri karıştırdım... :? Benim tadığım Efe nin 94 gümüş Preludesi vardı, sonra Pert oldu... Hmmm... Efeler karıştı... :-)

goran

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #4 : Şubat 02, 2006, 08:30:55 ÖÖ »
bu benm bildiim efeyse
daha liseye gidiyo ve şimdilik arabası olması da imkansız  :D
önce ehliyetini alsın dimi  :P

bakalım hangimizinkiymiş bu efe senden bi cwp bekliyoruz  :-D

WildCat_H22A

prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #5 : Şubat 02, 2006, 09:16:41 ÖÖ »
liseli olandır inşallah  :-D  [-o<

Lude

prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #6 : Şubat 02, 2006, 11:19:38 ÖÖ »
benim öğrencim değil kesin :D

efe-e

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #7 : Şubat 02, 2006, 01:53:57 ÖS »
liseli efe de ehliyete 8 ay kaldı ondan arac aramalarına basladık be goranım actde beraberdik ne guzeldi
ya ben sadece kaput altına 15 milyara kadar para yatırmayı dusunuorum neler yapablrz ya fikir verebilir misiniz??

efe-e

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #8 : Şubat 02, 2006, 01:58:12 ÖS »
basta belirttiim para sadece mod parasıydı iç mekana sadece 2 koltuk ve direksiyon fln filan baska bişi yok geri kalan motora ve ucuz yollu bi muzik sistemine

tolgabin

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #9 : Şubat 02, 2006, 02:26:17 ÖS »
15 milyara baya idalı bişeyler yaparsın motora burada benim bilgiçlik taslamam olmaz zaten sitede bu konuda baya bilgili ve teccubeli arkadaşlar var

goran

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #10 : Şubat 02, 2006, 04:03:42 ÖS »
bak o zmn efe 15 milyar motor için büük para
bence o paraya 350 beygirlik bi v8 tak  :D en temizi

yada orj motorda kalma tarafındaysan  :P  aşırı besleme yapcan mı ona bi karar ver

gerisini bolca girdiimden açıklarım azcana teknik bilgilerimle :-)

efe-e

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #11 : Şubat 02, 2006, 09:06:42 ÖS »
korhanım sen ne biliosan yaz işte neler yapılabilr ona gore butce ayarlarız kafamıza gore yukleriz aracı sonra bagdata cıkarz ee nede olsa geliom ist'e uni için :P :P :P :P

Daniel Gabriel

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #12 : Şubat 02, 2006, 09:12:50 ÖS »
Beyler burası gazlanacak yer değil..
"Yüklicez, caddeye çıkıcaz, warsa getirin kapışalım wswsws..." gibi tabirlerden uzak duralım lütfen..  :-)

goran

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #13 : Şubat 02, 2006, 09:21:16 ÖS »
tolga abicim efe nin demk istediği
exterior style show yapmak 8)
yanlış anlama

efe-e

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #14 : Şubat 02, 2006, 09:33:00 ÖS »
Alıntı yapılan: "goran"
tolga abicim efe nin demk istediği
exterior style show yapmak 8)
yanlış anlama

tolga abim yanlıs anlasıldı dediim glba walla ole demek istemedim
bagdata cıkarda turlarız dedim sadece....

Daniel Gabriel

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #15 : Şubat 02, 2006, 09:35:28 ÖS »
Hmm..Ok ozaman.. :-)
Bol Preludelü günler.. :-D
Bu arada istediğin gibi düz wites 1 4G satılıklar bölümünde war..

goran

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #16 : Şubat 02, 2006, 09:38:30 ÖS »
ya şu prelude ları 0 die satabilcek ağzı ii laf yapan bi satıcı aranıo  :D
başka türlü alamıom ben bu güzellikleri  :P

goran

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #17 : Şubat 02, 2006, 09:47:16 ÖS »
ben brz da moddan bahsediim
bi kere öncelikle pistonları, piston kolları, subapları, subap yaylarını
bide o kelepçe mi diolar artık bilmiorum onu
forged larla deiştirelim ki ilerki modlara sağlam girelim
dayanıklı olsun  8)

sonra doğal olarak bi intake kit ki bunun 4g için varmı bilmiorum ama 5g de görmüştüm kenardan dolanıp ön tampona gelio ve intercooler görünümlü hava filtreleri var çok şekil (sennn istediin gibi) hem de bolca havayı direkt alıosn-pisliklerden korkma önünde bi parça var onları engellesin die istenildiinde sökülebilen

sonra chip tabiiki, sonra komple egzos sistemi -ist de iskender ustaya yaptırırız artık en güzelinden  :eek: chrome

tabi sen sırf kaput altı demiştin ama ben gene de belirteim içimde kalmasın  :P
coilover seti - hatta air ride bile olabilir  :cool:
jant lastik -yolu tutmak da gerek tabi
yeni disk frenler- gitmek kdr durmak da önemli yeah  :-D

şimdilik bu kdr diorum kaputta sınırlı kalmadım kusra bakma  :P
alınca tam planı oturup herşei yazar önem sırasıyla yazarız

PreludeBB2

prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #18 : Şubat 02, 2006, 10:14:43 ÖS »
Sevgili kardeşim Efe, Büyük ihtimalle alacağın araç 2000cc lik F20A4 motora sahip bir Lude olacak. Bu motor Honda nın EDM yani Avrupa pazarı için piyasaya sürdüğü ve 90-93 Accordlarda da kullanılan bir motor. İşi madem teknik olarak irdeleyecez bende teknik konuşayım o zaman. Bu motor için maalesef yapılabilecek şeyler biraz sınırlı. Bunu şöyle açıklayayım şimdi bir B16A2 motorlu civic için birçok motor mod parçası, piston, egzantrik vs. bulabiliyorsun çünkü aynı motor USA de B16A1 kodu ile var. Zaten piyasada Aftermarket performans parçası bulunan motorlar hep USDM ve JDM pazarlarında tutulan araçlara aittir. Preludeler de ise Amerikalılar en fazla H22A ve H23A motorları modladığından bizim EDM F20A4 motorlar için pek fazla bir şey bulamazsın. Ama ben dediğim gibi aracı almadan önce baya bi araştırmıştım. Sana faydalı olabilecek tiyoları vereyim buradan. F20A4, yani 2.0 litrelik EDM Prelude motoru yapı itibariyle Amerikadaki USDM 2.2 litrelik SOHC F22A1 lere çok benziyor. Hatta egzoz ve emme manifold tipleri bile aynı. Buda demek oluyor ki sen bu F22 motorlar için üretilen performans parçalarının bir kısmını aracında kullanabilirsin. Bunlar Header, emme manifoldu, fuel rail ve turbo kiti gibi parçalar olabilir. Araştırmanı yaparken bunu dikkate al ve Accordlarda da kullanılan F22A1 motoruna uygun parçaları da araştır. Kesinlikle motor konusunda iddalı olmak ve yüksek performans istiyorum diyorsan benim yaptığım gibi TR de çok çok sınırlı olan 2.3 litrelik H23A2 motora sahip bir G4 ara. Ama dediğim gibi bulabilmen çok güç. F20A4 de çok çok iyi bir motor, fakat dediğim gibi sadece Avrupa pazarı için üretilmiş olduğundan performans parçası konusunda biraz sıkıntısı var. Fakat Finlandiyada ve Almanyada bu motorları yükleyip Turbo ile 200 küsür HP yapan kişilerde yok değil. Umarım bir nebze de olsa yardımcı olabilmiş ve F20A4 motorlar hakkında bir fikir edinmeni sağlayabilmişimdir. 8)

goran

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #19 : Şubat 02, 2006, 10:40:00 ÖS »
bnm baktıklarım hep 5g olduundan
4g'lerin böle bi sıkıntısı olduunu bilmiyodum  :-(
ama bnm bahsettiklerimden de bulunur gibime gelior o kadar ilginç parçalr deil bence  :?

PreludeBB2

prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #20 : Şubat 02, 2006, 11:04:37 ÖS »
bnm baktıklarım hep 5g olduundan
4g'lerin böle bi sıkıntısı olduunu bilmiyodum  :-(
ama bnm bahsettiklerimden de bulunur gibime gelior o kadar ilginç parçalr deil bence  :?

Chip, intake kit, header gibi şeyler zorda olsa bulunur Yurtdışından getirterek ama iş forged piston, subap yayları, egzantrik vs. gibi motor içi aftermarket performans parçalarına gelince biraz zorlaşıyor. Zorlaşıyor diyorum çünkü o kadar araştırmama rağmen mesela F20A4 motor için üretilen bir forged piston seti yok. Mesela H22 ve H23 için Arias ın Flat Top, Dish Top, Dome Top olmak üzere 3 tipte forged pistonu varken F20A4 için maalesef bu tip bir şeyle karşılaşamıyoruz. Dediğim gibi sadece EDM için üretilen bir motor olduğundan bu tip parçalar maalesef üretilmemiş. Ama elbette dediğim gibi bu motora da yapılabilecek şeyler var. 8)

goran

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #21 : Şubat 02, 2006, 11:16:04 ÖS »
o zmn aşırı besleme yapmamak gerekio çünkü dayanıksız olur parçalar

PreludeBB2

prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #22 : Şubat 02, 2006, 11:19:23 ÖS »
o zmn aşırı besleme yapmamak gerekio çünkü dayanıksız olur parçalar

Evet maalesef aşırı besleme konusunda çok dikkatli olunması gerekiyor F20A4 motorda. Ama atmosferik olarak 133 HP lik 2.0 lık motor 150 HP gibi bir güce çıkarılabilir kaliteli parçalar + chip kullanılarak. Aracı alacağınız zaman size eskiden kendim için yaptığım F20A4 Atmosferik mod parça listesini yayınlayabilirim buradan arkadaşlar. Oradaki parçalarla dediğim gibi araç yaklaşık olarak bi 150 HP güce ulaşıyor. Sizler gibi genç arkadaşlarımızın da Preludeye yönelmesi açıkçası beni çok sevindiriyor. İnşallah gönlünüzden geçen Ludeleri alacak ve onlara çok çok iyi bakacaksınız. :-)

efe-e

• Ziyaretçi
prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #23 : Şubat 07, 2006, 03:11:15 ÖS »
133 mü???

PreludeBB2

prelude 4g'ye mod
« Yanıtla #24 : Şubat 07, 2006, 08:49:15 ÖS »
Alıntı yapılan: "efe-e"
133 mü???

Evet Efecim 133. Eğer G4 Prelude alacaksan TR de bulabileceğin motor seçeneği bu. 2.0 litre hacimli 133 HP - 179 NM lik F20A4. Sanırım seni hayal kırıklığına uğrattı bu bilgiler biraz ama ilk öğrendiğimde bende şok olmuştum. Cardomain de o güzelim H22 - H23 leri gördükçe insan "İşte bende bundan alacam diyor." Ama maalesef Anadolu Honda G4 Preludeyi sadece F20A4 motor seçeneği ile getirdi ülkemize. Dediğim gibi şu an sahip olduğum H23 DOHC Preludeyi bulana kadar canım çıktı ve şimdide aracı toplamaya, eksiklerini giderip; istediğim şekle sokmaya çabalıyorum. Ama F20A4 de öyle kötü bir motor değil. Tam tersine nbastınmı giden, rahatlıkla da kadranın dibini görebilen bir motordur. Eğer "ben bu araçla drag şampiyonasına katılacam" demiyorsan bence problem yok. 8)