Gönderen Konu: Prelude 2.3i Stage 1 Restorasyon İşlemleri...  (Okunma sayısı 6601 defa)

PreludeBB2

Prelude 2.3i Stage 1 Restorasyon İşlemleri...
« Yanıtla #25 : Şubat 01, 2006, 09:50:27 ÖS »
Bu arada biraz daha araştırma yaptım da bizim G4 Ludeler için Eibach da en iyi yay ProKit miş. USA in süper yollarında bile elemanlar Sportline ile araçlarının altını vuruyorlarmış, çok fazla alçaltıyor diye şikayetçiler ve tavsiye etmiyorlar Sportline ı. :-)

efe-e

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Şubat 07, 2006, 05:57:01 ÖS »
walla helal olsun abim aracın fotolarına nerden ulasırız

PreludeBB2

« Yanıtla #27 : Şubat 07, 2006, 08:54:34 ÖS »
Alıntı yapılan: "efe-e"
walla helal olsun abim aracın fotolarına nerden ulasırız

Efecim aracın fotlarını "İşte benim G4 2.3i..." adlı konunun altında bulabilirsin. Orada bolca fotosu var ve yaptığım tüm restorasyon - bakım - mod fotolarını o başlık altından yayınlayacam. :-)

Daniel Gabriel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Şubat 08, 2006, 04:48:12 ÖS »
Ozan kontaktaki soruna bakabildnmi merak ettm..

PreludeBB2

« Yanıtla #29 : Şubat 08, 2006, 06:54:38 ÖS »
Alıntı yapılan: "Daniel Gabriel"
Ozan kontaktaki soruna bakabildnmi merak ettm..

Kontak şu an pek problem çıkarmadığı için onu bir sonraki aşamada ele alacağım dostum. Kontak konusunda da bu ledli kontaklardan almayı düşünüyorum ama bakalım servis ne diyecek bu işe. Kontakla beraber aracın tüm merkezi kilit mekanizmasını da bi elden geçirtmek istiyorum. Bu arada led deyince aklıma geldi. Bugün tüm gün arabanın göstergeleriyle uğraştım. Komple söktüm gösterge panelini. USA den gelen led ampulleri taktım ama benim bazı duylarda yada gösterge panelinin arkasındaki elektrik sisteminde oluşan sorunlardan dolayı çok uğraştırdı ve tüm ampuller yanmadı. Yarın sabah erkenden kalkıp işe gitmeden evvel bir daha uğraşacam, nassa yarın gececiyiz öğleye kadar vakit var. Fakat iyi bir temizlik yaptım gösterge panelinde. Çıkan tüm parçaları özenle temizlemeye çalıştım. İnşallah yarın halledicem. Fakat dikkatimi çeken istediğim derecede parlak ışıl ışıl olmuyor. Aracın zaten kendine ait bir dimmer sistemi de var. Göstergelerin parlaklığı farları açınca azalıyor aracı gece ayarına geçirip göz almasını engellemek için. Bunun haricinde bir de dimmer switch var. Işığın parlaklığını istenilen derecede ayarlayabilen. Umarım yarın bitiririm bu işi bugün soğuktan dondum resmen... Ama Preludeye değer bu uğraşlar. 8)