Gönderen Konu: Prelude 2.0i ilk defa alacağım!  (Okunma sayısı 3364 defa)

avspilot

Prelude 2.0i ilk defa alacağım!
« : Kasım 06, 2009, 01:21:36 ÖS »
Merhaba İstanbul Yenibosnadan özel bir şirkette bilgi işlemci olarak çalışıyorum.
Honda hakkında her konuda Hizmet verdikleri için Tüm Forum Yöneticilerimize ve değerli üyelerine öncelikle teşekkürlerimi sunarım.
Kıymetli Arkadaşlarım İlk defa araba sahibi olcağım, gerçekten uzun uğraşlar araştırmalar yaptım bir çok arabaya bindim ,sıra araba satın almak kendime gelince honda sever bir arakadaşımın bilgi ve tecrübeleri ile meth edici sözleri ile honda araçlardan etkilenmeye başladım.
Biliyordum fakat unutmuştum.O civic dedikçe, aklıma geldi 3.000 fazla veririm satmam Allah sattırmasın bir prelude sahibi olurum keyifle binerim dedim.Kalabalık bir aile değilim böyle araba tarz meselesi.Herkez ooo durrr yapmaa desede onlar belli standartlara alışmışlar.
Ama bir onsene şu araca;
http://www.sahibinden.com/honda_prelude_2_0i-05WQQaXQQ18022055WQQpXQQdisplayitem

gönül rahatlığı ile bine bilirmiyim bu araba bana hizmet edermi. çeşitli değişiklikler yapmak istemiyorum o kasanın asaleti ile birlikte olmak istiyorum.
Sizi temin ederimki elimde olan bütün paramı buna vericem bu noktada içim de biraz pır pır var hatamı ederim diye korktum ee tabi etraftan etkilendim.
ama araca bindim sessiz saat gibi motor içi tertemiz.Evet kazası olmuş boyası olmuş ama diri ciddi hasarının olmadığı söylendi.Kendim usta olduğum için arabamı boyarım dedi sahibi.Motordan çok korktum acaba yabancımıdır diye Accord motoru ile aynı olduğunu söyledi bir arkadaşım başka serileride var dedi.
ama seninki Accord motor dedi.Arabanın sahibi Büyük bir honda servisinde ekspertiz raporu aldığını onların bu işi biraz sosyete tarzında yaptıklarını söyledi ve örnekledi.civatası eksik değiştirin yenisini takın gibi.Ve arabamın raporunu tekrar almak istiyrsan gideriz dedi.ama ben arabamı tanıyorum ozamanda bana eksiğini şöyle söylediler dedi aks başının koruyucu körüğü kesikmiş yenileyin.Motor içi soğutma kanallarında sızdırma var gibi ifadeler kullandılar dedi.Fakat ben arabamı tanıyorum şu anda yanınıza karşıdan geliyorum hararetinde bir değişme bile olmadı ben inanıyorum ki arabam yattığı için ozaman terleme yapmıştır yinede senin için rahat etsin gideriz gösteririz varsa eksiği yaparım veririm dedi.Ayrıca ben 85 yılından buyana hondacıyım dedi.Bu arabayla birlikte benide yanında dost edinirsiniz her konuda yardımcı olurum dedi.Bu hoş muhabbet ve deneme sürüşünden sonra hiç bir arabaya bakamaz oldum.Resmen kesildim sürekli o arabayı hayal ediyorum.Denemek için 2.viteste 3500rpm de giderken aniden hızlanmak istedim o negüzel bir sestir iliğime işledi.o direksiyonu tutmak içinde....neyse başınızı ağrıtmıyayım Sahibi izmitten aldığını söyledi aracı.2004 -2005 yılından beridir biniyorum dedi.
Uzun yazdığım için başınızı ağrıttığım için özürdilerim.Ayrıca benim için biraz acil olduğundan foruma vakıf olmadığım için konuyu buraya açtım tekrar özür dilerim.Kıymetli cevaplarınızı beklerim.

barprelude

Ynt: Prelude 2.0i ilk defa alacağım!
« Yanıtla #1 : Kasım 06, 2009, 11:08:52 ÖS »
Merhaba. 1998 den beri Prelude kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum. Ek olarak şunu söyleyebilirim; temiz araba bulmaya çalış ( 10 küsür senelik araba, illeki boyasında ve yürüyeninde ufak tefek sıkıntılar olacak ama motora dikkat !!!), periyodik bakımlarını aksatmamaya çalış, milletin söylediklerini duyma ve acele etme.... Prelude çok sağlam bir seçenek ama kaskosu biraz pahalı haberin olsun.... 

yalçınn

« Yanıtla #2 : Kasım 06, 2009, 11:25:40 ÖS »
öncelikle aramıza hoş geldiniz sizi tanıyalım bölümündeki formu doldurursanız daha rahat yardm alabiirsiniz...

avspilot

« Yanıtla #3 : Kasım 07, 2009, 11:58:01 ÖÖ »
formu doldurdum yalçın bey

avspilot

« Yanıtla #4 : Kasım 07, 2009, 03:07:57 ÖS »
Merhaba. 1998 den beri Prelude kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum. Ek olarak şunu söyleyebilirim; temiz araba bulmaya çalış ( 10 küsür senelik araba, illeki boyasında ve yürüyeninde ufak tefek sıkıntılar olacak ama motora dikkat !!!), periyodik bakımlarını aksatmamaya çalış, milletin söylediklerini duyma ve acele etme.... Prelude çok sağlam bir seçenek ama kaskosu biraz pahalı haberin olsun.... 

peki bu arabayı prelude severlerin tanıma ihtimali yüksek ayrıca kasko kunusunda 14.000 civarı gözüküyor vergilendirme neye göre yapılır. 200TL üstüne çıkar mı?

Lude

« Yanıtla #5 : Kasım 07, 2009, 08:09:45 ÖS »
sanırım bu araba 2 kez kaza yapmış olabilir.34 kan bu.2 seneki önceki ilanlarında siyah angellar vardı. kasko olayını bilmiyorum.ama yüksek çıkacağı kesin.değirilmemiş prelude bulmak zor.4.5 seneyi geçti pek üzmedi.dış parça olayı biraz zor .çok pahalı serviste.arba muhakkak emiz olmalı yoksa araba fiyatıyer geçer duymaz gibi bir şey;) alacağın arbanın plakasını veya resmini yayınlarsan sana bildiklerimi söylerim

barprelude

« Yanıtla #6 : Kasım 07, 2009, 10:21:12 ÖS »
92 model 2.0 lt Prelude yıllık vergisi 170 Lira civarı olması lazım. Kasko fiyatı da ,ki maalesef bütün sigorta şirketleri yapmıyor, 1100-1500 Lira arasında....  >=ok

avspilot

« Yanıtla #7 : Kasım 08, 2009, 10:08:07 ÖÖ »
sanırım bu araba 2 kez kaza yapmış olabilir.34 kan bu.2 seneki önceki ilanlarında siyah angellar vardı. kasko olayını bilmiyorum.ama yüksek çıkacağı kesin.değirilmemiş prelude bulmak zor.4.5 seneyi geçti pek üzmedi.dış parça olayı biraz zor .çok pahalı serviste.arba muhakkak emiz olmalı yoksa araba fiyatıyer geçer duymaz gibi bir şey;) alacağın arbanın plakasını veya resmini yayınlarsan sana bildiklerimi söylerim
Evet hiç çekimser olmadan aracın yaptığı kazayı anlattı ama zerrekadar motoruma bir şey gelmedi gözünün önünde dedi
eliyle burası şukadar çarptı bukadar zarar çıktı onarmadım çamurluğu değiştirdim dedi döndüm bidaha vurdum dedi arka taraf stop gitti falan...dediğiniz gibi 34 KAN 39 plakalı araç.abi bilemiyorum ama motor saat gibiydi accordla aynı (1994 2.0EX) elfreni konumu bile aynı.Biraz içim odan rahat etti ama araba şasili yani ağır eğer ciddi bir kaza varsa çok dengesiz olur.
İnşaallah net bişey çıkar bu konuda ustalarımıza güveniyoruz cevaplarını bekliyoruz.

avspilot

« Yanıtla #8 : Kasım 08, 2009, 10:09:43 ÖÖ »
92 model 2.0 lt Prelude yıllık vergisi 170 Lira civarı olması lazım. Kasko fiyatı da ,ki maalesef bütün sigorta şirketleri yapmıyor, 1100-1500 Lira arasında....  >=ok

Peki neden yapmak istemezler.? Trafik sigortası ile idare edmezmiyiz?

Lude

« Yanıtla #9 : Kasım 08, 2009, 11:43:19 ÖÖ »

Peki neden yapmak istemezler.? Trafik sigortası ile idare edmezmiyiz?
çok para tutar