Gönderen Konu: Prelude  (Okunma sayısı 3222 defa)

sfor

• Ziyaretçi
Prelude
« : Aralık 06, 2005, 05:43:36 ÖS »
Prelude  hakkında bılgılerını aktarırsanız sevınırım yakıtı nasıl performansı nasıl bılgılerını beklıyorum arkadaslar....

Daniel Gabriel

• Ziyaretçi
Re: Prelude
« Yanıtla #1 : Aralık 06, 2005, 10:52:14 ÖS »
Alıntı yapılan: "sfor"
Prelude  hakkında bılgılerını aktarırsanız sevınırım yakıtı nasıl performansı nasıl bılgılerını beklıyorum arkadaslar....

Dostum 1 tanışalım önce  :-D  Yoksa her türlü Prelude istenilen renkte we donanımda itinayla buluruz hocam ayıp ettin..5th gen mi istiyosun..yani son kasa..97-01 ??

sfor

• Ziyaretçi
Prelude
« Yanıtla #2 : Aralık 07, 2005, 07:49:36 ÖÖ »
:-D  ben adanadan ömer honda shadow kullanıyorum 750cc yanına yakısacagını dusundugum bır araba bu 97 dusunuyorum butcem yeterse :-D

Daniel Gabriel

• Ziyaretçi
Prelude
« Yanıtla #3 : Aralık 07, 2005, 01:02:01 ÖS »
Almak istediğin Prelude ler 97 98 we 99 modelleri mewcut TR'de..185 hp we 209 Nm torka sahip..Hepsi Tiptronik şanzımana sahip..Genelde Prelude lerin şanzımanlarında sorun olduğu söylenir..Açıkça bahsedim 1az..Bu problem sadece Türkiye'ye özgü deil tüm dünyada yaşanan 1 sorun ama Türkiye'de çok sınırlı sayıda olduuğundan hepsinin şanzımanları zamanında serwis garantisi olarak değişmiş ama tam tarih elimizde olmadığından nekadarı değişmiş bilemiyoruz..Benim 1kaç arkadaşımın buna rağmen sorun yaşadığını söylemek isterim..O yüzden almadan önce sahibine bu şanzıman konusunu açmanı tawsiye ederim..

Türkiye'de sadece 101 adet war 5th gen Prelude, bunların da heralde 10 taneye yakını pert durumda..Yani tam 1 kupon araba diyebilirm..O yüzden parçaları da 1az pahalı oluyor..Ama her parçayı serwisler buluyor o konuda hiç meraklanma..Mesela ben arka plakalık bekliyorm aralık 20 ye gün werdiler..Belçika'dan gelicek parçalar..Burda depolarda warsa hemen geliyo ama genelde Belçika'dan geliyo parçalar..

TR dekiler H22A5 2.2 vtec motora sahipler..0-100 km hızlanması 7.5-8.0 sn arasında değerlerde..Malum tiptorinc şanzımanın 1az dezawantajı..Düz Witesli wersiyonları 6.9-7.2 gibi değerlere sahipler..Ama TR'de yoklar maalesef..War ama ya konsolosluk araçları ya da sonradan düze çewrilmişler  :-D  Son hızda da kadranın sonunu (250) görebilirsin meraklanma..

Benzine gelince ; ben kendi değerlerimi yazim sana..şehir dışı efendi kullanımda 330bin şehirdışı yarı efendi kullanımda 280 bin ciwarında  :-D 1de 4WS sistemi war..Çok hassas 1 sistem o yüzden çukurlara hendeklere falan dikkat ediceksin..10 km ile de gitsen 220 ile de gitsen arka tekerlerkler sağa we sola hareket edebiliyor, buna alışması yaklaşık 1.5-2 ayını alıyor diyebilirim..Apayrı 1 sürüş stiline zorluyor insanı..Alışana kadar tamponu jantı kaldırıma duwara sürtmen gayet normal :) Ama alıştıktan sonra dehşet 1 mekanizma olduunu anlicaksın..Özellilkle de wirajlarda..

Dostum umarım yardımcı olabilmişimdir..Ne zaman almayı düşünüyosun, bütçe nekadar şuan..Sana tawsiye edebilceğim 1şe war..97 modelin kasko değeri 28.500 YTL 98 we 99lar çok daha pahalı..32-34 ciwarında..Dolayısıyla 25 in altında 1 Prelude'de kesinlikle 1şeler wardır ya kazalıdır ya km düşmüştür o yüzden dikkat et dostum..Görüşmek üzere..

sfor

• Ziyaretçi
Prelude
« Yanıtla #4 : Aralık 07, 2005, 02:06:59 ÖS »
cok yardımcı oldun tesekkurler bılgılerın ıcın 2003 model bır golf var bende onu satarsam alırım yakın zamanda kredı dusundum ama motorun taksıtlerını oduyorum bırz zorlar benı ınsallah en kısa zamanda canavarıma kavusurum:)

Daniel Gabriel

• Ziyaretçi
Prelude
« Yanıtla #5 : Aralık 07, 2005, 09:48:31 ÖS »
2003 golf herhalde 24-25 eder diye düşünüyorm..Bu fiyatlara güzel 1şe buluruz hocam hallederisss  :-D  :-D