Gönderen Konu: İşte Beklenen Tesisat Sonunda Kısmen Bitti...  (Okunma sayısı 9818 defa)

PreludeSSe

• Ziyaretçi
İşte Beklenen Tesisat Sonunda Kısmen Bitti...
« : Mart 29, 2006, 10:45:47 ÖÖ »
Tesisat Bilgileri :
Pioneer Keh-8900R Teyp
Kicker KX600.1 Mono Amfi
Kicker Bass Control
Audiobahn AW1500N 800W RMS/1600W Peak 38cm Subwoofer
Boss AVA-Kit55 280W Compenent
Stinger RCA Kablosu
ASS 4 AWG Güç Kablosu
ASS 4 AWG Şase Kablosu
ASS 13 AWG Hoparlör Kablosu
ASS Cam Sigortalık + 50A Sİgorta
Komple Özel Bagaj Dizaynı (Bagaj İptali :D )

Yakında Pioneer Teyp yerine Pioneer 6'' Ekranlı Teyp,ASS Kablolar yerine Audiobahn Yüksek Kalite Kablolar,ASS Sigortalık Yerine Audiobahn Sigortalık,Kapasitör,Mid Amfisi ve Neon Bagaj aydınlatması gelicek....

İşte yapım aşaması resimleri...

Bagaj Dizayn Aşaması...
18mm MDF kullanıldı.MDF kutu litresi çok uzun uğraşlar ve bir çok yere danışılarak Subwoofer a göre hesaplandı ve bagaja 0 a 0 olucak şekilde ölçülerek yapıldı.MDF kutu yapılırken kutunun birleşme yerleri Tutkalla yapıştırıldıktan sonra köşelere her 10cm de bir MDF vidası atıldı...kutunun yapım işlemi bittikten sonra içten bütün kenarlara bol miktarda silikon sıkılarak hava çıkışı olması tamamen önlendi.Bagajın alt ve yan kısımlarıda çok uzun uğraşlar sonucunda bagaja tam olarak oturtuldu.Bagajın alt kısmına yapılan mdf 4 parça olduğu için ön tarafta bulunan mdf istenildiği zaman rahatça kaldırılacak şekilde kesilerek yedek lastik kısmına istenildiği zaman kolay bir şekilde ulaşılması sağlandı...Kaplamalarda bali tabancasıyla tarafımdan yapıldıktan sonra Dizayn son halini aldı...Wooferın portu içinde aynı hesaplar yapıldı ve pimaş boru ile idareten bir port yaptım...Bu işlemler yaklaşık 15 saat sürdü,2 gün içinde tamamlandı...MDF ustası Ali abime yardımları ve üstün el becerisi için teşekkür ederim... :) İşte resimler...  

Tesisat Kurulum Aşaması...
Aracın sağ ve sol basamakları,arka sağ ve sol koltuk altları,arka sağ ve sol yan döşemeleri,teyp ve vites kısmı döşemeleri,bagaj döşemeleri, direksiyon altındaki sigorta kutusunun döşemesi ve aynı bölümün yolcu kısmındaki tarafı,Sağ ve sol kapı fitilleri ilk aşamada söküldü...Daha sonra aküye bağlanan ASS 8 AWG Güç kablosu 10cm kadar yol alarak ASS Sigortalığa ordanda sigortalıktan 5m ASS 4 AWG Güç kablosuna geçiş yaptırıldı,güç kablosu direksiyonun arka kısmındaki motordan aracın içine giren delikten içeri sokuldu,direksiyonun yanından sigorta kutusunun altına ordanda sol basamağın altından gizlenerek arka sol döşemeye geçirildi,arka döşemedende bagaja geçirilerek amfinin bulunacağı yere kadar ulaştı...Stinger RCA kablosu ise Teybin Subwoofer çıkışına bağlandıktan sonra aracın sağ tarafından aynı işlemler uygulanarak bagajda yerini aldı...Kicker Bass Control kablosu ise aracın orta konsolundan geçirilerek teybin yanına kadar getirildi ve bass control ünitesine bağlandı...Daha sonra amfi ve woofer bağlantıları yapılarak işlem tamamlandı ve akü kutup başı takıldı...Bu işlemler 5 saatimi aldı tabi bu 5 saatin içinde ufak aksaklıklarda yer alıyor(Motorun yanına ingiliz anahtarı düşmesi ve onun alınması için sökülen bisürü parçanın geriye takılması için harcanan zamanlar... :D )Son olarakta kontak açıldı ve okadar uğraşın emeğin sonucunu almanın verdiği rahatlıkla sistem dinlendi... :-D  

Buda Son Hali...
Amfi sağ tarafa idareten monte edildi,yakın bir zamanda vaktim olduğunda amfi o bölüme gömülecek...Wooferı ters taktım bence çok daha güzel bir görüntü oldu...Yakında gelicek olan audiobahn kabloları aynı işlemleri yaparak ASS kablolarla değiştiricem ve Woofer kabini için iyi bir port alıcam...Tabii neon aydınlatmasınıda en kısa zamanda yapmayı planlıyorum...

Bagaj dizaynı (MDF kesim ve monte aşaması hariç) ve Tesisat montajı(Kablo döşemeleri,woofer ve amfi bağlantıları kısaca herşey) bana aittir herhangi bir firmanın eli değmemiştir...Tesisat tamamlandıktan sonra tanıdık bir tesisatçıya götürdüğümde inanmadı herşeyin benim tarafımdan yapıldığına... :D
Ayrıca wooferın alım aşaması için bana yardım ettiğinden ve tesisatı merakla beklediğinden dolayı PreludeBB2 Ozan arkadaşıma çok çok teşekkür ederim :) ...İşte sonuç Ozan... ;)

SuperSonic

• http://www.teamhondaturkey.com
« Yanıtla #1 : Mart 29, 2006, 12:05:58 ÖS »
Güzel olmuş.  Bol baslı günler  :)

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 29, 2006, 12:29:31 ÖS »
Çok saol... ;)

Lude

« Yanıtla #3 : Mart 29, 2006, 01:02:02 ÖS »
Bursa da partiiiii olacakkkkkk :D

aliosmancebel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mart 29, 2006, 01:35:45 ÖS »
çok merak ettim sesini hayırlı olsun dostum güle güle kullan...

ALG

• THT
« Yanıtla #5 : Mart 29, 2006, 01:58:04 ÖS »
şapka çıkartılır..başka söz yokkk

Daniel Gabriel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mart 29, 2006, 02:13:17 ÖS »
Çok güzel olmuş Selçuk..Ellerin dert görmesin..
Çalışmalarının dewamını dilerim.. :cool:

Type_R PoWeR

« Yanıtla #7 : Mart 29, 2006, 03:04:11 ÖS »
Prelude+Müzik=Zevkx2 :))

35YE720

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mart 29, 2006, 05:24:58 ÖS »
Masallah nazardan saklasın tütütütütüüüüü :)

sürüngen

« Yanıtla #9 : Mart 29, 2006, 05:32:39 ÖS »
kardeşim çok güzel olmuş eline sağlık.sana tavsiyem sakın abartma sonre suyu çıkıyo.ben si' a iki tane 38 lik compvr soktum.hala emin değilim memnun olup olmadığımdan.fazlası zarar yani...

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mart 29, 2006, 06:50:36 ÖS »
Alıntı yapılan: "Lude"
Bursa da partiiiii olacakkkkkk :D

Mangalı unutmayalım... :D

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mart 29, 2006, 06:51:09 ÖS »
Alıntı yapılan: "aliosmancebel"
çok merak ettim sesini hayırlı olsun dostum güle güle kullan...

Saol kardeşim...İnşallah bi sorun çıkmazsa Bursada dinleriz... ;)

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mart 29, 2006, 06:51:52 ÖS »
Alıntı yapılan: "ALG"
şapka çıkartılır..başka söz yokkk

Çok Saol...Emeğime değdiğine sevindim...

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Mart 29, 2006, 06:52:30 ÖS »
Alıntı yapılan: "Daniel Gabriel"
Çok güzel olmuş Selçuk..Ellerin dert görmesin..
Çalışmalarının dewamını dilerim.. :cool:

Saol Tolga...Bütçeyi biraz toparlıyım tam gaz devam edicem...

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Mart 29, 2006, 06:58:11 ÖS »
Alıntı yapılan: "sürüngen"
kardeşim çok güzel olmuş eline sağlık.sana tavsiyem sakın abartma sonre suyu çıkıyo.ben si' a iki tane 38 lik compvr soktum.hala emin değilim memnun olup olmadığımdan.fazlası zarar yani...

Bana bu kadarı yetti zaten amacım sesten çok görüntüydü şimdi ufak tefek değişiklikler yapıp bırakıcam tesisatı...Bu işte modifiyeden farksız bende bunu fark ettim herzaman daha fazlasını istiyo insan ama ben kendime dur dicem inşalah... :)

goran

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Mart 29, 2006, 08:57:07 ÖS »
hayırlı olsun abicim
inlet sokakları  :D
öz yapım olması da ayrı bi güzellik katıyo  :cool:

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mart 29, 2006, 09:42:11 ÖS »
Saol kardeşim...İnletiyorum ama şuan teybimde ufak bi arıza var onun için tamire verdim onu bekliyorum biraz dinleniyo tesisat... :-D

PreludeBB2

« Yanıtla #17 : Mart 29, 2006, 10:14:59 ÖS »
Selçuk dostum ellerine emeğine sağlık. Harika olmuş tesisatın. Bende merakla bekliyordum. Bu güzel çalışmada bizimde bir katkımız olduysa ne mutlu bana dostum. Her zaman yardıma hazırım. Zaten kaç Preludeci yiz şunun şurasında. Prelude Kardeşliği sağolsun. Senin SS dehşet oldu hocam walla. Ortalığı kasıp kavurur bu araç.. 41 kere Maaşallah. Allazh kazadan beladan nazardan korusun. Çalışmalarından dolayı seni tebrik ederim dostum. =D>  =D>  =D>

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Mart 30, 2006, 12:29:17 ÖÖ »
Çok saol ozan beğendiğine sevindim...Şimdi biraz mali durumu düzeltip öyle devam edicem yola,fena halde içerdeyim alıcaklar vericekler birbirini kovalıyo... :)

PreludeBB2

« Yanıtla #19 : Mart 30, 2006, 12:34:30 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "PreludeSSe"
Çok saol ozan beğendiğine sevindim...Şimdi biraz mali durumu düzeltip öyle devam edicem yola,fena halde içerdeyim alıcaklar vericekler birbirini kovalıyo... :)

Bilirim o mali göcüklüğü hocam, bende de aynı problem var. Bütçe çöktü resmen, fakat daha da yapacak çok iş var. Allah yardım etsin bize valla ne diyeyim. :-D

Lude

« Yanıtla #20 : Mart 30, 2006, 12:50:41 ÖÖ »
Allah hepimize yardımcı olsun :D

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Mart 30, 2006, 02:09:25 ÖÖ »
Amin... :)

Selçuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Mart 30, 2006, 03:52:38 ÖÖ »
ewet güzel olmuş gerçekten... Senin çakmaklığada bi s2000 engine start gider hani abi. (elimizde mevcuttur :) )

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Mart 30, 2006, 11:43:09 ÖS »
Yok ya çakmağa falan bişey takmak istemiyorum aracın motorunda yapmayı düşündüğüm değişiklikler var onla bittikten sonra iç kısım için çok güzel planlarım var... ;)

aliosmancebel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Mart 31, 2006, 12:52:36 ÖS »
HADİ BAKAM BEKLİYORUZ ÇALIŞMALARINI FOTOLARINDA SÜPER GÜZEL FOTOLANDIRIYOSUN ÇALIŞMALARINI...