Gönderen Konu: Hondacıyım diyenler  (Okunma sayısı 2475 defa)

ss_berdush

Hondacıyım diyenler
« : Temmuz 20, 2015, 01:57:13 ÖS »
herkese selamlar,
Öncelikle amacım kimseyi gücendirmek rencide etmek değil
ancak geçen sene birazda mecburiyetten dolayı aldığım 97 otm. accordu Ankarada hondacıyım diyen yerlere götürdüm, daha önce 1.4 ies kullandım oda otomatikti ama bu araba yürümüyordu, subap ayarı dendi yapıldı biraz düzeldi az bişey sıkıştırdım, harareti yükseldi, fan müşiri değişti, araba iyice sağır oldu yine ankarada hondacıyım diyen arkadaşları gezdirmeye başladık her gittiğim bunun contası yanık diyip ağzını 1200 tlden açtı, sonrası için artık ne çıkarsa bahtına hele bi kapağı sökelime getirdi, iyice araştırdım araçta conta yanıklığının hiç bir belirtisi yok, her gittiğim radyatör giriş çıkış hortumlarına elleyip, oo çok şişmiş conta yanık teşhisini koydu, biride gel bi teste çıkalım demedi, bu memlekette neye rağbet varsa kalitesi düşüyor zaten, la bi termostatı sök bi al arabayı teste çık bakalım, konu bu

http://www.teamhondaturkey.com/forum/preludeaccord_babbce/1997_ce8_accord_es_hararet_sorunu_ve_usta_tavsiyesi_ankara-t79564.0.html

inanın arabadan o kadar soğumuştum yıkatmak bile içimden gelmiyordu ki, forumlara yazıp sorunumu bi cevap aradım, malesef yüz küsür kişi bakıp bide şuraya git demedi, neyse ben sorunumu çözdüm herkes başının çaresine baksın diyemiyorum, radyatör tıkalıymış, temizlendi ve termostatta iptal edildi, kışa doğru takıcam, uzun yolda bazen hararet 90 ı bile bulmadı zaman zaman, klima full açık 22 kuruş yaktı, özellikle EURO CİVİC ve ACCORD kullanıcılarının dikkatine

cagatay54

Ynt: Hondacıyım diyenler
« Yanıtla #1 : Temmuz 20, 2015, 06:45:24 ÖS »
eyvallah kardeşim geçmiş olsun da gittiğin yerler nasıl yerlerdi ki pek anlayamadım.eli anahtar tutan ustayım diyip mekan açıyor sonra senin gibi benim gibi olanları oynatıyorlar.bu işi bilmemek sizin suçunuz elbette değil ama ben mesela ne arızası olursa olsun arabamda nerelerden kaynaklanacağını biliyorum.sizde arabanızı araştırın bakın merakla inceleyin.biraz bişeyler bildiğinizde sizin düştüğünüz durumlara düşmezsiniz.tekrar geçmiş olsun

ss_berdush

« Yanıtla #2 : Temmuz 21, 2015, 08:53:15 ÖÖ »
Gittiğim yerler ankarada hondacı olarak bilinen ve sürekli hondaların geldiği mekanlardı zaten doyumdan dolayı oluyor böyle, profesyonel olarak motor tamir bakım işleri ile uğraşanların bilmesi gereken basit bir konu olarak görüyorum bu tarz arızaları ancak demek ki meslek bitmiş, neyse bizde öğreniyoruz artık yavaş yavaş

988_honda

« Yanıtla #3 : Temmuz 21, 2015, 09:18:51 ÖÖ »
gercekten de yavaş yavaş öğreniyoruz bazı şeyleri.tecrübe dedikleri bu olsa gerek.her hondacıyım diyene motoru elletmemek lazım.honda ustasıyım diyipte sibop ayarını çıragına yaptıran hadi yaptırdın kontrol et diye uyardığım halde tenezzül bile etmeyen ustalar ustaysa bu alemde ben daha bişey demiyorum.