Gönderen Konu: HONDA ACCORD DELİRTEN SORUN  (Okunma sayısı 3389 defa)

emrahsahintr

HONDA ACCORD DELİRTEN SORUN
« : Haziran 20, 2015, 03:09:58 ÖS »
ARKADAŞLAR MERHABA FORUMA YENİ KATILDIM.ACCORD 2.4 2005 MODEL ARACIM 2 HAFTADIR BENİ DELİRTEN BİR SORUN ÇIKARTIYOR.SABAHLARI DAHA YOĞUN OLMAK ÜZERE 1SAAT 2 SAAT ARAÇ ÇALIŞMADIĞIZI ZAMAN DAHA BELİRGİN YAPIYOR.ARAÇ ÇALIŞINCA BÖYLE ROLENTİDE GEL GİT OLUYOR ARTI BU GEL GİT ARABANIN TEYBİNE BİLE YANSIYOR TEYPTEN ÇITIR ÇITIR SES GELİYOR DEVİR SAATİYLE EŞ ZAMANLI OLUYOR BU.SADECE DURURKEN OLMUYOR İLK ÇALIŞTIRDIĞIMDA YOLDA GİDERKENDE TİTREME YAPIYOR VE TEYPTEN YİNE ÇITIRTI SESİ GELİYOR.SORUNLA İLGİLİ YORUMLARINIZI VE DÜŞÜNCELERİNİZİ UMARIM EKSİK ETMEZSİNİZ İNANILMAZ KORKUTUYOR BENİ.HERKESE ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

SU-vic

• Süleyman
    • Benimkisi :)
Ynt: HONDA ACCORD DELİRTEN SORUN
« Yanıtla #1 : Haziran 20, 2015, 09:01:28 ÖS »
Motor takozundandır muhtemelen motor soğukken daha çok titreme sallanma olup ısınınca bir nebze azalıyorsa düz yolda sallanmayıp bozuk yolda sallanıyorsa büyük ihtimal takozlardandır diye düşünüyorum. Başıma gelmişti.

emrahsahintr

« Yanıtla #2 : Haziran 24, 2015, 09:09:58 ÖÖ »
öncelikle sağol.ama sadece ilk çalıştığı zaman yapıyor.ısınınca veya çukurda vs sorun yok.

pierre_carevas

« Yanıtla #3 : Haziran 27, 2015, 06:54:48 ÖS »
Accordların kronik sorunu. Motor takozundandır bence de ama tabi bakılması lazım. Değişecekse eğer kesinlikle orijinal alım derim. Yan sanayi ile bi süre sonra aynı problemi yaşaması muhtemel...

kacaman

« Yanıtla #4 : Haziran 28, 2015, 02:46:25 ÖÖ »
Teybin sesinde mi yoksa sarsıntı dan kaynaklı plastik çıtırtısı mı

pierre_carevas

« Yanıtla #5 : Haziran 29, 2015, 12:43:00 ÖÖ »
Sarsıntı etkiliyor olabilir.

emrahsahintr

« Yanıtla #6 : Haziran 30, 2015, 02:17:50 ÖS »
ARKADAŞLAR İLGİLİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.AMA YAZDIĞIM GİBİ İLK HAREKET HALİNDE YADA İLK ÇALIŞTIĞINDA BEKLEME HALİNDE YAPIYOR SOURUNU.2/3 DK ÇALIŞTIKTAN SONRA HERHANGİ BİR SORUN YOK.UZUN ZAMAN ÇALIŞMADIĞI DÖNEMLERDE OLUYOR YA SABAH YADA AKŞAM İŞ ÇIKIŞI.YANİ BİLGİM YOK AMA MOTOR YAĞI TAMAMEN ÇÖKTÜĞÜ ZAMAN GİBİ GELİYOR BANA

emrahsahintr

« Yanıtla #7 : Haziran 30, 2015, 02:19:10 ÖS »
TEYP SESİ PARAZİT GİBİ TEYP ÇALMASA DAHİ GELİYOR ÇIT ÇIT AMA MOTORDAKİ SESLE ORANTILI.TEYP AÇIK OLSUN YETER SES GELİYOR

kacaman

« Yanıtla #8 : Haziran 30, 2015, 07:39:51 ÖS »
Aracın elektrik tesisatı gözden geçirildi, ozellikle ateşleme sistemi, kaçak olabilir.