Gönderen Konu: HONDA ACCORD 2.4 BAZEN KALKIŞLARDA TİTREME YAPIYOR KASİSE GİRMİŞ GİBİ ACİL YARD!  (Okunma sayısı 8716 defa)

bilalp

ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILIYORUM YENİ ALDIĞIM ACCORD'UM 2004 MODEL ÇOĞU ZAMAN ARAÇ YÜRÜRKEN YOL TERTEMİZ AMA KASİSE GİRMİŞ GİBİ TİTRETİYOR GENELDE 80 KM HIZA KALKARKEN YAPIYOR BAZENDE SÜRAT DÜŞÜRÜRKEN YAPIYOR ÖN TAKIMIN BİR ÇOĞUNU DEĞİŞTİRDİM AMA HALA NEDEN KAYNAKLI OLDUĞUNU ÇÖZEMEDİM USTALARA SÖYLÜYORUM HER BİRİ AYRI ŞEY SÖYLÜYOR ONLARIN SÖYLEDİKLERİNİ YAPSAM SANIRIM ARACI KOMPLE YENİDEN BÜTÜN AKSAMLARIYLA SIFIRLAMAM GEREKECEK :( LÜTFEN BU KONUDAKİ FİKİRLERİNİZİ PAYLAŞIRMISINIZ ?

bilalp

ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILIYORUM YENİ ALDIĞIM ACCORD'UM 2004 MODEL ÇOĞU ZAMAN ARAÇ YÜRÜRKEN YOL TERTEMİZ AMA KASİSE GİRMİŞ GİBİ TİTRETİYOR GENELDE 80 KM HIZA KALKARKEN YAPIYOR BAZENDE SÜRAT DÜŞÜRÜRKEN YAPIYOR ÖN TAKIMIN BİR ÇOĞUNU DEĞİŞTİRDİM AMA HALA NEDEN KAYNAKLI OLDUĞUNU ÇÖZEMEDİM USTALARA SÖYLÜYORUM HER BİRİ AYRI ŞEY SÖYLÜYOR ONLARIN SÖYLEDİKLERİNİ YAPSAM SANIRIM ARACI KOMPLE YENİDEN BÜTÜN AKSAMLARIYLA SIFIRLAMAM GEREKECEK :( LÜTFEN BU KONUDAKİ FİKİRLERİNİZİ PAYLAŞIRMISINIZ ?

bilalp

honda2002

Benzer problemi yasayan arkadaslar var
Aks ic kafasinda problem olabilir diyen usta var
Sanzuman revizyonu sonucu bu sorunu buyuk oranda cozen var

Yolun dustugu zaman ikiler Honda / Bostanci ya ugrayip araci gostermeni oneririm

Accordu taniyorlar
Kendilerinde de accord 2.4 var

bilalp

Teşekkür ederim dostum bir kaç kez teste sokturdum fakat arada sırada yaptığı için bir çok kez teste çıktık ozamn yapmadı ne yapacağımı bilmiyorum.

agundur

BİLALP Geçmiş olsun kardeşim..
bende de aynı model accord vardı geçen yıl saattım. şimdi arıyorum tekrar :) aynı problem bendede olmuştu silkeleme titreme gibi. o zaman adaptasyonla ilgili bişey yapmıştı boğazdan. sanırım araç detaylı temizlik motor koruma yapılırken bişeyle rolmuştu arabama. ama 10 dakikda halletti. aynı şeymidir bilemem ama sana birini tavsiye edicem hakikaten hondalardan anlayan bir abimiz. ben servise oraya gidiyorum. bir git göstert istersen
Tolga : 465 11 90 izmir alsancakta japon tuning

bilalp

Eyvallah kardeşim ben istanbul'dayım maalesef gidemem ama aradım bi sorunu aktardım haklı olarak bi görmek lazım dedi.Başka arkadaşlar aynı sorunla karşılaştımı hiç ?

CelloCeylo

BAŞKA BİR HONDA FORUMUNDAN ALINTIDIR .

KONUYU İNCELEYİN BELKİ YARDIMCI OLABİLİR .

Alperen Eren
Ziyaretçi

Buna benzer iki sorun benim aracımda da vardı .

Birincisi aracın sol ön lastik kısmından sanki elektriksel bir titreşim geliyordu . Dediğiniz gibi direksiyondan hissedilen bir titreşim . Özellikle 60-70 km. civarı , hız sabitlemedeyken ve  hafif yokuş yukarı daha belirgin hissediliyordu , düşük devirde . 2000 devir üstünde hiç yapmıyordu .

İkincisi yine düşük devir 2000 devir altında , araç yolda giderken sanki dalgada sallanan kayık misali ileri geri 3-5 kere sallanıyordu , dalgalanıyordu da diyebilirsiniz . 2000 devir üstünde hiçbir sıkıntı yoktu . Bu dalgalanmayla ilgili İkiler Honda Murat Usta '' her 2.4 Accord'da olan bir durum bu , bizim araçta da var çok araştırdık bir sorun bulamadık ve aracın karakterinde böyle bir durum olduğu kanaatine vardık '' dedi .

Her problemde de aracın gazına bastığınızda devir yükseldiğinde kesiliyordu ya da gazdan ayağınızı çektiğinizde devir düştüğünde yine kesiliyordu .

Floryadaki Meşhur Usta , ısrarla İç akslardan yapar dedi , değiştirdik , hiçbir faydası olmadı . Komple aksları revizyona soktuk , hiçbir yamukluk vs. titreşime sebep olabilecek birşey çıkmadı . Boşu boşuna 400 TL para harcattılar bana . Eski orjinal aksları da sağolsunlar hurdaya atmışlar . Bir daha geride alamadık .

Bir süre sonra şanzuman arıza çıkardı . Şanzuman revizyondan geçtikten sonra baya azaldı . Şu anda yok gibi . Ben çok hafif hissediyorum hala . Yanımda oturan hissetmez ama , eskisi gibi çok değil . Çok çok azaldı .

Sebebinin şanzuman olup olmadığı konusunda emin değilim . Sizi korkutmak istemem ama , yinede şanzumandan anlayan bir ustaya bir deneme sürüşü yaptırın derim . Çünkü şanzuman arızaları ciddi masraflar açıyor . Bana 2000 TL'ye mal oldu .
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2013, 11:19:11 ÖS Gönderen: CelloCeylo »

bilalp

çok sağol kardeşim dün bir ustaya daha sordum oda şanzumandan olabileceğini söyledi inş ondan kaynaklanmıyordur hafta içi bostancıda bi şanzumancıya göstercem artık bildiğiniz ist da sağlam ustalar varsa önerebileceğiniz göstermekte fayda vardır.Ayrıca tam titreme yaptığında direk manuele alıyorum vitesi ozamn kesiyor hemen inşallah sadece filtre kısımlarında filandır.

CelloCeylo

Yukarıdaki anlatılan problem ile aynı mı sizin probleminizde ?

bilalp

Aynı gibi görünüyor bende 20 km hız ile 80 km hız arasında yapıyor bazen sola dönüşlerde o hızdayken daha sık yapıyor kalkışlarda ve hız düşürmede de yapıyor ama benm ki sanki böyle kasise girmiş gibi bir tepki veriyor sanırım yukardaki sorunda anlatılmak istenen de o gibi geldi..

honda2002

2.4 lerde şanzuman sorunu kronik gibi.
2.0 da pek rastlamadım.

CelloCeylo

2.0 da pek rastlamadım.

Yetkili servisteki bir usta da 2.4 lerde şanzuman'ın motora göre zayıf kalması sonucu , özelliklede tiptronik vites olmasından manuel kullanımda zorlanınca bu sıkıntıların çıkabildiğini söylemişti .

honda2002

2.0 da pek rastlamadım.

Yetkili servisteki bir usta da 2.4 lerde şanzuman'ın motora göre zayıf kalması sonucu , özelliklede tiptronik vites olmasından manuel kullanımda zorlanınca bu sıkıntıların çıkabildiğini söylemişti .

Kronikse Japonyaya bildirip hakkimizi arardik ancak arabalari yaptirdik artik :)

bilalp

Ben yaptırmadım hala benim hakkımı arayabiliriz ama :D

CelloCeylo

Garanti biteli kac yil oldu Allah bilir.

BiTEC

ist. neresindesiniz acaba...

bilalp

Garantimi kalır abi :) 2004 model maalesef.. Kurtköydeyim kardeşim

honda2002

Japonlar bu konuda çok hassastır.
Benim aklıma gelse Japonyadan zorlardım ama geçti artık :)

bilalp

Benim araç için aklına geldiğini düşünürsek ne yapabiliriz :)

honda2002

Japonya genel merkeze İngilizce email atar, yanıtını kovalardım.

honda2002

ama şu var benim şanzuman devir uzaması yapıyordu ve durum netti.
Senin durum dolaylı bir arıza.