Gönderen Konu: Honda Accord  (Okunma sayısı 6437 defa)

yunus48

Honda Accord
« : Ocak 08, 2016, 08:24:05 ÖS »
Merhaba arkadaşlar sahibine 217658328 bu olma kodunda araç nasıl alınır mı sizce ? İstanbul gitmek bakmak sorun yakın olsam bakacağım ama gidemiyorum sizin fikrinizi almak istedim. İyi akşamlar.

yunus48

Ynt: Honda Accord
« Yanıtla #1 : Şubat 29, 2016, 08:22:46 ÖS »
Merhaba arkadaşlar sonun da bütçeme uygun araç buldum ve bugün aldım 91 model enjeksiyonlu accord otomatik vites kasa çok düzgün ikinci sahibinden aldım hiç lpg takılmamis. Şimdi ilk sorum hangi marka lpg tamamı önerir siniz BRC sordum o olmaz grup motor verim almazsin prins  yada tartarini takmak gerek dedi fakat onlar da cok pahali fikriniz nedir arkadaşlar

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #2 : Şubat 29, 2016, 09:05:37 ÖS »
hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

yunus48

« Yanıtla #3 : Mart 01, 2016, 07:07:10 ÖÖ »
hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Sağ olasın üstadım.

yunus48

« Yanıtla #4 : Mart 10, 2016, 07:58:07 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar aracımı aldıktan sonra motor takozu, motor sübab ayarı falan yapıldı ve kullanmaya başladım. Otomatik ilk aracım olduğum için kullandıkça alışmaya başladım. Malum 91 model araç arkadaşlar bazı sorunları var bunu da kullandıkça fark ettim şimdilik iki sorunum var nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz? Birincisi ön cam sağ direğin üst kısmında içeri su almış bunu nasıl çözebilirim camcı yapabilir mi yoksa cam fitili yeni mi alınması gerekiyor baktım daha önce silikon tarzı birşey ile tutturulmuş. ikinci sorunum da kalorifer düğmelerinin cam ayağa falan alan düğmelerin arkasında ışık olması gerekiyor mu? Gece parkları yaktığımda sadece hangi düğme basılı ise ortasındaki ışık yanıyor diğer yerler karanlık olduğu için birşey görünmüyor ne yapabilirim?

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #5 : Mart 10, 2016, 08:05:20 ÖÖ »

Hayırlı olsun iyi bir seçim Accord kaç model olursa olsun D segment bir araç. Cam sorununu camcıya gitmen gerekiyor sanırım. Diğer problem için diğer Accordlara bakmak lazım nasıl yanıyor. Belkide çalışma sistemi o şekildedir. Arka aydınlatma lambasıda patlamış olabilir. Sök tak kendin keşfedersin artık.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #6 : Mart 10, 2016, 08:07:46 ÖÖ »

Lpg içinse montajı düzgün yapan bir yerde çokta pahalı bir kite gerek duymadan taktır kullan bence. 2-3 sene aracı kullanacaksan Lpg taktır yada senede 15000 km üzeri yol gideceksen.

yunus48

« Yanıtla #7 : Mart 10, 2016, 08:13:32 ÖÖ »

Lpg içinse montajı düzgün yapan bir yerde çokta pahalı bir kite gerek duymadan taktır kullan bence. 2-3 sene aracı kullanacaksan Lpg taktır yada senede 15000 km üzeri yol gideceksen.

Teşekkür ederim bütçem zaten kısıtlı idim ustam tanıdığı bir lpg ciye akl marka taktırmış sana sormadım para yok derdin dedi :) iki gündür kullanıyorum şimdilik sorun yok lpg de. cam için de öğle arası bir camcıya gideceğim aracı aldığımızda yok da yıkattık bir şey yoktu, dün gece yağmur vardı sabah fark ettim ön cam direğin düşemesi hafif ıslanmış yere paspasın oraya baktım orada yok bir şey bakalım camcı ne diyecek.

yunus48

« Yanıtla #8 : Mart 11, 2016, 02:30:31 ÖS »
Merhaba arkadaşlar bu accordlarda fan çalışma sistemi nasıl? Benim araçta yolda gidiyorum hararet normal fan açmıyor eve vardığımda fan çalışmıyordu stop edip eve doğru yürüdüm fan çalışmaya başladı, bu normal mi bu araçlarda fan kontağa bağlı değil mi?

yunus48

« Yanıtla #9 : Mart 12, 2016, 10:50:28 ÖS »
Merhaba arkadaşlar kalorifer petegi baktirdim sorun yok fakat hala sıcak uflemiyor söyle birsey var kalorifer sıcak çalıştırıyorum ayaklara sıcak sayılacak kadar ufluyor üst tarafa soğuk ufluyor düğmelerden yönleri değiştiriyorum her seferinde aşağı üfleme ye devam ediyor bu düğmeler calismiyor olabilir mi ? Nasıl kontrol edebilirim tamir olur mu ??

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #10 : Mart 13, 2016, 03:07:52 ÖS »
dediğiniz gibi yönleri değiştirmiyor olabilir.

yunus48

« Yanıtla #11 : Mart 13, 2016, 05:40:06 ÖS »
Bugün evin önünde baktım direksiyon altına eğildim mekanizma orada hangi düğmeye basar isen o yöne çeviriyor orada bir parça çıkmış taktım mi yönlendirmeler çalışıyor biraz gevşek hafta ici sanayi de nasıl sabitler iz baktiracagim aracı yavaş yavaş çözmeye başladım kitapçığına da baktım araç sıcak çalıştırmak için ayaklara verin dış hava almayi kapatin demiş. Merak etiği m bizim araçlarda araç içerisinde sıcak soğuk kontrol paneli nin üstindeki hava veren yerin ortasında düğme var onu yukarı kaldırır isek direk dışardan mi hava veriyor sıcak çalıştırmak için onu aşağı mi çekmek gerekiyor aynı araçtan kullananlar bu tuşu ne için kullanıyor yardımcı olabilecek var mı?

yunus48

« Yanıtla #12 : Mart 22, 2016, 06:00:54 ÖS »
Merhaba arkadaşlar kalorifer düğmeleri çözdüm sorun kızak çıkmış şimdi çalışıyor sadece kalorifer peteği temizletmek gerekiyor çok sıcaklık vermiyor, bana acil olarak sağ ön kapı açma kolu lazım gri renk bulamadım nette nereden bulabilirim.

mehmets227

« Yanıtla #13 : Mart 28, 2016, 10:44:46 ÖÖ »
Yeni aracınız hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin.

yunus48

« Yanıtla #14 : Mart 28, 2016, 02:51:03 ÖS »
Sağ olun Mehmet bey, aracı kullandıkça tanımaya başladım, haftasonu kalorifer sistemini temizledim bagaj temizlerken alb fren sisteminin beyni gördüm soketler takılı değildi, taksam biryerleri yakar mıyım? Tamir olur mu hiç başına gelen oldu mu arkadaşlar.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #15 : Mart 28, 2016, 07:28:12 ÖS »
bu aralar bende düşünmeye başladım 90-93 arası güzel bir accord alayım diyorum.İlk olarak otomatik düşünüyorum ama en temiz manuel denk gelirse o da olabilir.Sizin görüşlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım olacak :)

yunus48

« Yanıtla #16 : Mart 29, 2016, 03:26:41 ÖS »
Üstadım temiz bulursan çok güzel araç, ben 12 yıl aynı kişi kullandığı, tramer temiz olduğu, km orjinal ve hiç lpg takılmadığı için aldım memnunum. 91 model araç eskiyen bozulan yeri illaki vardır, onuda zamanla öğrenip tamir ediyorum hoşumada gidiyor. Temiz bulursan kaçırma derim.

bu aralar bende düşünmeye başladım 90-93 arası güzel bir accord alayım diyorum.İlk olarak otomatik düşünüyorum ama en temiz manuel denk gelirse o da olabilir.Sizin görüşlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım olacak :)

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #17 : Mart 29, 2016, 07:28:33 ÖS »
Aracınız kaç bin km de.Bende sizin gibi düşünüyorum,elimizden bir çok şey geliyor çok şükür.Uğraşmayı bişeyler yapmayıda sevdiğim için tam bize göre araçlar. :) Yapınca da çok yakışıklı oluyor.
« Son Düzenleme: Mart 29, 2016, 07:31:04 ÖS Gönderen: oktayoo »

yunus48

« Yanıtla #18 : Mart 29, 2016, 10:56:02 ÖS »
Benim araç 413 binde hiç lpg takılmamiş olduğu için km önemli değil arkadaşım da usta çok olsa parça alır yaparız dedik aldık