Gönderen Konu: Hangi Accord?  (Okunma sayısı 22977 defa)

uc_hilal

Ynt: Hangi Accord?
« Yanıtla #25 : Temmuz 04, 2013, 02:58:01 ÖS »

CMYK

« Yanıtla #26 : Temmuz 04, 2013, 03:01:22 ÖS »
Tercih meselesi tabi ki. Ancak Ben sahsen accord dururken Avensis almam

uc_hilal

« Yanıtla #27 : Temmuz 04, 2013, 03:16:48 ÖS »
mutlaka tercih meselesi. her ikisinin de kalitesi tartışılmaz elbet. ama avensis'in de kendine has üstün özellikleri olduğu muhakkak. sırf takım tutar gibi körü körüne bir markaya bağlı olmakta pek akıl işi değil diye düşünüyorum. sonuçta hepsi birer otomobil ve kullanım amacımız belli. aralarında konfor olarak aman aman çok bariz bir fark yok sanırım. parça kalite ve ömürleri açısından, yol tutuş ve güvenilirlik açısından her ikisi de birbirine denk otomobiller. her ikisi de temiz olduktan sonra, 2-3 bin fazla vermeye ne gerek var ki? sonuçta kimse parayı yoldan toplamıyor değil mi?

tall81

« Yanıtla #28 : Temmuz 28, 2013, 11:22:29 ÖS »
99-2000 accordların 2.0 motor olanları japon kasadır, 1.8 leri ise euro accorddur kasalarda farklıdır. size tavsiyem japon kasa almanız.hondanın japon kasalarını eurolar ile karşılaştırmak bence yanlış olur,

hondaperformans

• taner dilek
« Yanıtla #29 : Ocak 05, 2014, 10:41:44 ÖS »
genel üretim yılı itibarıyla 1998-2002 arası japonya yapımı amerikan versiyon accord. bende var (http://www.teamhondaturkey.com/forum/hondanizi_taniyalim/buyuk_beyaz-t75414.0.html)diye demiyorum hondanın iftihar ettiği modellerdir. ülkemizde 1999-2000 modelleri satılmıştır. çok nadir 2001 gördüm o da tahminimce satış tarihi itibarıyladır. 2.0 sohcvtec motoru 147 hp/184 nm tork üretir...yine sadece ülkemizde sadece 1999 modellerde 3.0 v6 seçeneği vardır ve tamamı otomatik 4 ileri vitestir. yakıt olarak 2.0 ile arasında çok çok fazla fark yoktur. diğer ülkelerde değişik motor seçenkleri de vardır.
parçaları pahalıdır ama ömürlüktür.kolay kolay arıza vermez. kullanan arkadaşlara 1 numaralı tavsiyem ki bu her araç için geçerlidir aslında.... eğer lpg kulanıyorsanız her 20.000 km de mutlaka subap ayarı... mutlaka... ikinci tavsiyem iyi bir usta... iş yapmış olmak ve sadece para kazanmak için çalışan ustayla bu araçları ayakta tutmak zor. 4 yıla yakındır bende. tek bir şey diyeceğim... öncesinde vaaaayy o araba.... vaaaay bu araba... offff bundan mı alsak falan filan gözler hep çevrede... ama 4yıla yakındır artık sadece yola bakıyorum :) almak isteyenlere kesinlike tavsiye ederim. ondan iyidir bundan kötüdür şeklinde hiçbir arabayla hiçbir konuda kıyaslanamaz bence. çok farklı bir araç....
yardım, fikir, alım, satım, kontrol, tavsiye, test etmek isteyen, yedek parça vs.... her konuda yardımcı olurum.