Gönderen Konu: G4 Prelude 2.3i Gösterge Paneli Temizliği.  (Okunma sayısı 5699 defa)

PreludeBB2

G4 Prelude 2.3i Gösterge Paneli Temizliği.
« : Şubat 23, 2006, 09:55:43 ÖS »
Merhaba arkadaşlar, geçen haftaki izin günümde valve kapağını boyamıştım bu haftaki iznimdede komple göstergeleri söküp temizledim benim aracın. İyiki de sökmüşüm, çünkü artık pırıl pırıl oldular ve eskisinden çok daha parlak ve netler. Malum benim araç 92 model ve şu anda 14 yaşında. Geçen zaman boyunca gösterge panelinin arkasında yer alan cam plakalar isleniyor ve bu da ampullerin iyi aydınlatmasına engel oluyor. Aranızda Preludesinin göstergelerini sökmek, bakımını yapmak isteyen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim çünkü söke taka bu konuda baya bi usta oldum. Araç 14 yaşında olmasına rağmen herşey elektronik devreler üzerine kurulmuş, bu da Honda nın o yıllarda nasıl bir muhteşem araç yaptığını gösteriyor hepimize. Devir Saati ve hız gösterge panelleri, hararet, benzin ve saat; hepsi de soketli, jacklı bir sisteme sahip ve bu da insana söküp takarken büyük kolaylık sağlıyor. Fotoları aşağıda bulabilirsiniz arkadaşlar. Az önce aracın yanına gidip gece gösterge panelinin fotolarını çekeyim dedim ama benim makine biraz dandik olduğundan net fotolar alamadım, o yüzden araç üzerindeki halini yayınlayamıyorum kusura bakmayın. Ama dediğim gibi şu anda harika bir görünümü var. Tıpkı 92 senesinde fabrikadan çıktığı parlaklığı ve netliğinde göstergeler. 8)

Bu fotolarda göstergeler en ufak parçasına kadar sökülmüş durumdalar ve oldukçada kirliler:

İşte Bunlarda temizlendikten ve monte edildikten sonraki halleri:

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2006, 10:43:16 ÖS »
Ozan valla helal olsun kardeşim...Bu ne hız ya yakında motoruda indiriceksin sen aşağı temizliyip takıcaksın sonra...Allahtan 1 hafta izin vermiyolar... :D
Şimdi senden bu sökme işini detaylı bir şekilde öğrenicem ve uygulucam nasılsa arabam biraz istiraatte  :-D

PreludeBB2

« Yanıtla #2 : Şubat 24, 2006, 12:04:06 ÖÖ »
Sağolasın Selçukçum. Evet valla dostum zaman olsa daha neler yapacam ama işte şartlar malum.. Sana her türlü yardıma hazırım kardeşim, inşallah fazla istirahat etmeyecek senin canavar... :-)

Lude

« Yanıtla #3 : Şubat 24, 2006, 12:53:33 ÖÖ »
Ozan bi şu sunroofa el atsana benim.kaportacılar korktular sökmekten :D

tolgabin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 24, 2006, 01:14:10 ÖÖ »
vallla helal olsun
ben eski arabamda yaptırmıştım eminim çok farketmiştir

EAC-V

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Şubat 24, 2006, 07:48:00 ÖÖ »
_helal olsun valla.  PRELUDE'n cok sanslı cunku senın gıbı bı sahıbı var.
_soyle aracına kıymetını bılsın:)

CaddeboyCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 24, 2006, 10:21:29 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "EAC-V"
_helal olsun valla.  PRELUDE'n cok sanslı cunku senın gıbı bı sahıbı var.
_soyle aracına kıymetını bılsın:)

+9821987187

VWci

• http://www.vwtr.net/forum
« Yanıtla #7 : Şubat 24, 2006, 11:37:30 ÖÖ »
S2000 nin hararet ve depo gostergelerine benziyor...;)

PreludeBB2

« Yanıtla #8 : Şubat 24, 2006, 06:28:09 ÖS »
Çok sağolun arkadaşalar, hepinize çok teşekkür ederim çalışmalarımı taktir ettiğiniz için. İşte elimden geldiği ve vaktim olduğu kadarıyla birşeyler yapmaya çalışıyorum aracıma. Ömercim sanada çok teşekkür ederim, aracı resmen kıymet bilmezlerin elinden kurtardık.. :-D Preludem ve ben gerçekten şanslıyız. Ben ona iyi baktığım sürece o da bana iyi bakar ve üzmez. :-)  Hasanım ayıpsın ya senin sunroof a da el atarız bi ara.. :-D

efe-e

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Şubat 25, 2006, 01:44:15 ÖS »
ozan abim walla ellerine saglık izmirde nerdesin bilmiom ama gelcem senin aracı gorcem asık olcam hatta senden satın alcam aracı ya:D:D:D:D

PreludeBB2

« Yanıtla #10 : Şubat 25, 2006, 06:37:15 ÖS »
Alıntı yapılan: "efe-e"
ozan abim walla ellerine saglık izmirde nerdesin bilmiom ama gelcem senin aracı gorcem asık olcam hatta senden satın alcam aracı ya:D:D:D:D

Efecim ben Üçkuyular - Göztepe tarafındayım. İşlerden müsait olduğum bir zamanda seve seve aracı gösteririm kardeşim  :-) Ama satmam ha ona göre... :-D  :-D

efe-e

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Şubat 27, 2006, 03:55:40 ÖS »
ben alırım walla banane:D
gece calarım:D:D:D

Lude

« Yanıtla #12 : Şubat 28, 2006, 12:24:50 ÖÖ »
şu paneli bi görelim yakından ozan,msn war mı sende :D

PreludeBB2

« Yanıtla #13 : Şubat 28, 2006, 12:37:07 ÖÖ »
Abi var tabi olmaz mı :-D  Ama şimdi yatıyorum ben yarın da yeni bir projeye girişecem kısmetse araç üzerinde. :-) Buradan anlatırım size gelişmeleri. :-D

Daniel Gabriel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Şubat 28, 2006, 09:57:26 ÖÖ »
Ozan çalışmalarından dolayı seni kutluyorm..Ama 1 anlaşmamız wardı..
Yawaş yawaş toplicaktık sen çok hızlı gidiyosun hocam  :-D
Maaşallah ilk günkü gibi pırıl pırıl olmuş içerde biriken
pisliği tahmin edebiliyorum o sabo yüzünden..Neyseki fazla sorun
çıkarmamış sana..1 ara aracın üstünde de 1kaç resim bekliyoruz ona göre  :-D

PreludeBB2

« Yanıtla #15 : Şubat 28, 2006, 11:01:30 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "Daniel Gabriel"
Ozan çalışmalarından dolayı seni kutluyorm..Ama 1 anlaşmamız wardı..
Yawaş yawaş toplicaktık sen çok hızlı gidiyosun hocam  :-D
Maaşallah ilk günkü gibi pırıl pırıl olmuş içerde biriken
pisliği tahmin edebiliyorum o sabo yüzünden..Neyseki fazla sorun
çıkarmamış sana..1 ara aracın üstünde de 1kaç resim bekliyoruz ona göre  :-D

Sağolasın dostum, çok teşekkürler. Abi o Sabolar öle mahvetmiş, rezil etmişlerki aracı bu hızla gitmeme rağmem bir ton eksik var daha araçta. Ama halledecez inşallah yavaş yavaş. Bu arada akşam benim cep tel ile çekmeyi deneyecem birde göstergelerin fotolarını. O çeker herhalde. :-)

PreludeBB2

« Yanıtla #16 : Şubat 28, 2006, 08:49:17 ÖS »
Evet bu akşam olumsuz hava koşulları nedeniyle çok zor, yoğun yağmur altında brandam kapalıyken de olsa sizler için göstergelerin fotolarını çekebildim. Yanlız benim dijital makine dandik olduğundan Cep Tel ile çektim fotoları o yüzden baya bi kötü oldular fakat gene de bi fikir veriyorlar.. :-)  İşte fotolar...

Aslında gösterge ışıkları yeşil, ama bu fotolarda mavi gibi çıkmışlar ve çok hoş durmuş gerçekten. :-)

İştee.. Son çalışmalar bunlar.. Aslında bugün başka projelerimde vardı araç üzerinde ama olumsuz hava muhalefeti nedeniyle ertelendi... Fakat çalışmalarım bütün hızıyla devam edecek... :-)

Bunlar da eşantiyon fotolar... :-D  Bugün Kipanın otoparkında çektim...

Daniel Gabriel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Şubat 28, 2006, 10:09:57 ÖS »
Ozan maaşallah yanıyor..
Nazar değmesin..  :cool:

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Şubat 28, 2006, 10:13:22 ÖS »
Ozan hakkatten çok güzel olmuş göstergelr ama şu ampulleri mavi yapsak ya ne güzel durmuş o resimde öyle yalandanda olsa... :D
Şu havalar düzelsede bişeyler yapsak arabalara...Benim kafamda Tampon ayarlarını yapmak var...

PreludeBB2

« Yanıtla #19 : Şubat 28, 2006, 11:48:06 ÖS »
Alıntı yapılan: "Daniel Gabriel"
Ozan maaşallah yanıyor..
Nazar değmesin..  :cool:

Sağolasın Tolgacım. Allah cümlemizin Preludelerini korusun kazadan, beladan, nazardan... :-)

PreludeBB2

« Yanıtla #20 : Şubat 28, 2006, 11:58:47 ÖS »
Alıntı yapılan: "PreludeSSe"
Ozan hakkatten çok güzel olmuş göstergelr ama şu ampulleri mavi yapsak ya ne güzel durmuş o resimde öyle yalandanda olsa... :D
Şu havalar düzelsede bişeyler yapsak arabalara...Benim kafamda Tampon ayarlarını yapmak var...

Sağolasın Selçuk. Evet valla yaw. Havalar düzelince daha çok şey yapabiliriz araçlara.. :-)

VWci

• http://www.vwtr.net/forum
« Yanıtla #21 : Mart 01, 2006, 08:50:37 ÖÖ »
sik ve hos duruyor...;)