Gönderen Konu: çözülemeyen büyük sorun rolantide titreme acilll !!!!!!  (Okunma sayısı 1981 defa)

Free_man344

aracım 2009 accord brc lpg takılı, benzinde ve lpg de her ikisindede ,ışıklarda durduğun zaman rolanti devri yaklaşık 500 600 civarına düşüyor ve araç titriyor.ayağını frenden çektiğin zaman düzeliyor.arka cam rezinstansını açtığında,farları açtığında otom olarak devir 700 800 civarına çıkıyor ve sorun kalmıyor.az bişey direksiyonu çevirdiğindede düzeliyor.rolanti temizliği,rolanti öğrenme,subap ayarı,motor kulaklarının kontrolü,bunların hepsi yapıldı ama çözüm yok.arıza ışığı filanda yanmıyor.bu durumlar karşılaşan arkadaşlardan çözüm bekliyorum teşekkürler

emretolga01

Ynt: çözülemeyen büyük sorun rolantide titreme acilll !!!!!!
« Yanıtla #1 : Mart 10, 2014, 10:24:06 ÖS »
Saglam bi elektirikci bul brnce akim yetmiyor extra takili bir elektirikli donanım varsa yapar bw

gecetilkisi

« Yanıtla #2 : Mart 11, 2014, 06:14:36 ÖÖ »
Genelde tht sensoru negatif akimi tam almayinca yapar  arkadasin dedigi gibi bi elektrikcinin gormesi lazim

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #3 : Mart 11, 2014, 08:32:45 ÖÖ »
warsa rölanti motoruna gelen sıcak su kanalına baktır tıkalıysa o yapar
sente kayısına bak diş almamış olabilir elektrikçiye baktır akı ve şarj dinomosunun çalıştığından emin ol

Free_man344

« Yanıtla #4 : Mart 28, 2014, 10:34:54 ÖS »
Baktırdım.rolanti tanımlama.akü şarj ölçümü fln.rolantisi otom ayarlı müdahale edemiyorsun zaannediyorum su girişi yok ama baktıracağım tekrar.ilk defa hondada yaşanan bi sorun galiba.çom can sıkıcı bi durum çözümünü bulan varsa paylaşırsa sevinirim

Birde bu tht sensörü dediniz nedir hangi sensördür