Gönderen Konu: Connect ile 2.4 Accord takası...Acil tavsiye...  (Okunma sayısı 8106 defa)

zaganos

Connect ile 2.4 Accord takası...Acil tavsiye...
« : Temmuz 26, 2012, 05:04:13 ÖS »
Merhabalar arkadaşlar, 2011 model araca sahibim, aracım Ford Connect 75 hp Deluxe. 30.000 de ekstraları olan bir araç . yurtdışı görevim sebebiyle aracımı satmayı düşünüyordum fakat geçen gün bir tanıdık 2004 model 110.000 de 4-5 parça boyalı değişensiz lpg hiç takılmamış 2.4 accord ile kafa kafaya takas yapabileceğini söyledi. Tereddütte kaldım. ne tavsiye edersiniz? alsam bile garaja koyup 8-9 ay bekleteceğim aracı... satmam accord alırsam... :)

Tavsiyelerinizi bekliyorum....

honda2002

Ynt: Connect ile 2.4 Accord takası...Acil tavsiye...
« Yanıtla #1 : Temmuz 26, 2012, 06:43:43 ÖS »
Merhabalar arkadaşlar, 2011 model araca sahibim, aracım Ford Connect 75 hp Deluxe. 30.000 de ekstraları olan bir araç . yurtdışı görevim sebebiyle aracımı satmayı düşünüyordum fakat geçen gün bir tanıdık 2004 model 110.000 de 4-5 parça boyalı değişensiz lpg hiç takılmamış 2.4 accord ile kafa kafaya takas yapabileceğini söyledi. Tereddütte kaldım. ne tavsiye edersiniz? alsam bile garaja koyup 8-9 ay bekleteceğim aracı... satmam accord alırsam... :)

8-9 ay garajda bekletecekseniz neden şimdi alacaksınız ki.
Bence acil değilse gelince bakarsınız.
sonuçta MTV ve sigorta ödeyeceksiniz. Nerden baksanız yıllık 1300 TL civarı para yapar.
Netten fiyatları kıyaslayıp, uygun fiyata veriyorsa alın. Yani o 1300 TL yi çıkartın en azından :)

Onun dışında 2.4 alınacak araç, o ayrı.

ed35

« Yanıtla #2 : Temmuz 26, 2012, 06:49:49 ÖS »
Alınmaz mı ya :)

Connect'ten sonra size sınıf atlatır,gerek donanım gerek konforu ile memnun kalırsınız ;)

zaganos

« Yanıtla #3 : Temmuz 26, 2012, 07:27:59 ÖS »

8-9 ay garajda bekletecekseniz neden şimdi alacaksınız ki.
Bence acil değilse gelince bakarsınız.
sonuçta MTV ve sigorta ödeyeceksiniz. Nerden baksanız yıllık 1300 TL civarı para yapar.
Netten fiyatları kıyaslayıp, uygun fiyata veriyorsa alın. Yani o 1300 TL yi çıkartın en azından :)

Onun dışında 2.4 alınacak araç, o ayrı.

ford connect malum biraz yavaş satılıyor ve eğer 8-9 ay beklersem değeri daha da düşecek. şimdiden bu şekilde değerlendirip uzun zamandır takip ettiğim ve beğendiğim bir aracı almak (accord) biraz daha mantıklı gibime geldi ama sizlerin düşüncelerine değer veriyorum ve bir anlık accord fanatizmliğiyle bir hata da yapmak istemiyorum. :)

zaganos

« Yanıtla #4 : Temmuz 26, 2012, 07:29:25 ÖS »

Connect'ten sonra size sınıf atlatır,gerek donanım gerek konforu ile memnun kalırsınız ;)

biraz komik ve tuhaf olacak ama bundan önceki aracım CRV idi. farkı anladım ve diğer bütün markalara da tövbe ettim connect sayesinde. :) o yüzden yukarıda da dediğim gibi connecti yatırmaktansa, accordu yatırırım garajda daha iyi. :)

bbhnda

« Yanıtla #5 : Temmuz 26, 2012, 07:45:08 ÖS »
connectte ne gibi sıkıntılar yaşadınız?

zaganos

« Yanıtla #6 : Temmuz 26, 2012, 07:47:34 ÖS »
connectte ne gibi sıkıntılar yaşadınız?

sıkıntı tamamen sınıfsal ve konfor ile alakalı. tamam sınıfında özel bir yeri var ama bir otomobil kadar konforlu değil. satıyorum zaten. yok pahasına vereceğim ya da accord ile takas... :)

ed35

« Yanıtla #7 : Temmuz 26, 2012, 08:23:35 ÖS »

biraz komik ve tuhaf olacak ama bundan önceki aracım CRV idi. farkı anladım ve diğer bütün markalara da tövbe ettim connect sayesinde. :) o yüzden yukarıda da dediğim gibi connecti yatırmaktansa, accordu yatırırım garajda daha iyi. :)
Eğer ki Accord alırsanız hastalık yapar onu söyleyeyim başka araba alamazsınız bir daha :)
Ben daha önce sık araba değiştirirdim ama kilitlendim Accord'da :) Yine değiştirirsem gelecek yeni kasasına bakarım onunla değiştiririm en fazla :)

bbhnda

« Yanıtla #8 : Temmuz 26, 2012, 08:34:53 ÖS »

Eğer ki Accord alırsanız hastalık yapar onu söyleyeyim başka araba alamazsınız bir daha :)
Ben daha önce sık araba değiştirirdim ama kilitlendim Accord'da :) Yine değiştirirsem gelecek yeni kasasına bakarım onunla değiştiririm en fazla :)

honda bağımlılık yapıyor abi :D bende yeni kasa hb ve crv ye kitlendim birde aslanıma tabi :D

zaganos

« Yanıtla #9 : Temmuz 26, 2012, 08:43:04 ÖS »

honda bağımlılık yapıyor abi :D bende yeni kasa hb ve crv ye kitlendim birde aslanıma tabi :D

benim CRV eski idi biraz. 98 modeldi ondan önce 2000 model 1.6 ies vardı. bir anlık dalgınlıkla connect aldım. :) ama dediğim gibi artık hedefim accord. yurtdışı işim olmasa bir dakika tereddüt etmezdim alırdım accordu. bakalım eğer nasip ise olacak, değilse dönüşte artık. bu arada fikir verin biraz yahu. ne yapayım. takasa gireyim mi? :)

bbhnda

« Yanıtla #10 : Temmuz 26, 2012, 08:48:09 ÖS »
ben ford connecti sürmedim ancak içi gayet ferah geldi bana .ama accordun o kasası ile baya haşır neşir oldum benim arkadaşın arabası olduğu için :D connectin arkada makas var o yüzden arka konforu bana pek yeterli gelmedi sadece araç ferah geldi o kadar.110 bin km kesinleştirin zira 210 da olabilir :D hondaya dokunmaz ama metal yorgunluğu sonuçta.connect ise nede olsa 2011 model.ama değişeni falan yoksa accord konfor ve sınıf olayında tatmin eder.

zaganos

« Yanıtla #11 : Temmuz 26, 2012, 08:54:49 ÖS »
ben ford connecti sürmedim ancak içi gayet ferah geldi bana .ama accordun o kasası ile baya haşır neşir oldum benim arkadaşın arabası olduğu için :D connectin arkada makas var o yüzden arka konforu bana pek yeterli gelmedi sadece araç ferah geldi o kadar.110 bin km kesinleştirin zira 210 da olabilir :D hondaya dokunmaz ama metal yorgunluğu sonuçta.connect ise nede olsa 2011 model.ama değişeni falan yoksa accord konfor ve sınıf olayında tatmin eder.

nakit satabilsem beklerim ama ne bileyim 8 ay bekletsem daha fazla değer kaybeder gibime geliyor. en azından accord u alırım (ki dediğiniz gibi km si orijinal ve temiz ise) ve döndüğümde ikinci eli değer kaybetmemiş  bir arabam olmuş olur. mantığım bu ama ne bileyim, sıfır aracı da gidip 8-9 yaşında araçla kafa kafaya takas etmek-her ne kadar sınıf farkı da olsa- beni ikilemlere itiyor.

honda2002

« Yanıtla #12 : Temmuz 26, 2012, 08:57:48 ÖS »
3 sene evvel iş dolayısıyla connect i 1000 km kadar uzun yolda kullandım.
Kesinlikle abartmıyorum gaza basmaktan sağ ayağım pert olmuştu.
Ayağımın ağırlığını pedala verip biraz rahatlatmak mı dersiniz, yolda bacağıma masaj yapmak mı dersiniz pek çok yol denedim.
Ancak tam bi fecaatti...

Accordla kıyas bile edilemez. Atıyorsun cruise a bakıyorsun keyfiine

Taner.r

• Taner MEŞE
« Yanıtla #13 : Temmuz 26, 2012, 09:04:03 ÖS »
Connectin piyasasi coktur ama 75ps modelleri degil malesef.

2.4 bir accordunda piyasasi cok iyi diyemem. Zaten ulkemizde vergiler ortada.

Ben olsam amac sadece satissa, connecti elimde tutardim.

Kolay gelsin.

bbhnda

« Yanıtla #14 : Temmuz 26, 2012, 09:18:52 ÖS »

nakit satabilsem beklerim ama ne bileyim 8 ay bekletsem daha fazla değer kaybeder gibime geliyor. en azından accord u alırım (ki dediğiniz gibi km si orijinal ve temiz ise) ve döndüğümde ikinci eli değer kaybetmemiş  bir arabam olmuş olur. mantığım bu ama ne bileyim, sıfır aracı da gidip 8-9 yaşında araçla kafa kafaya takas etmek-her ne kadar sınıf farkı da olsa- beni ikilemlere itiyor.

benide sadece dediğiniz ikilem zorlardı...

bbhnda

« Yanıtla #15 : Temmuz 26, 2012, 09:19:49 ÖS »
Ayağımın ağırlığını pedala verip biraz rahatlatmak mı dersiniz, yolda bacağıma masaj yapmak mı dersiniz pek çok yol denedim.
Ancak tam bi fecaatti...

110 lukları iyi gidiyor diyorlar abi senin kullandığın herhalde 75 likti...birde yük durumu falan nasıldı araçta.

honda2002

« Yanıtla #16 : Temmuz 26, 2012, 09:31:21 ÖS »
Ancak tam bi fecaatti...

110 lukları iyi gidiyor diyorlar abi senin kullandığın herhalde 75 likti...birde yük durumu falan nasıldı araçta.

abi olay 75 lik olayı değil. herhalde gaz pedalı sert, zaten oyle 120 nin ustunu zorlamadım yollarda radar vardı.
yükte yoktu öyle araçta.
pedal sert olunca komple felç etti sağ ayağımı :)
öyle kilolu biri de değilim. Uzun yolda şahin de kullandım, civic te. Bu kadar kötü olmamıştım hiç.

bbhnda

« Yanıtla #17 : Temmuz 26, 2012, 09:40:02 ÖS »
:D anladım.

ed35

« Yanıtla #18 : Temmuz 26, 2012, 09:47:12 ÖS »
Connectin piyasasi coktur ama 75ps modelleri degil malesef.

2.4 bir accordunda piyasasi cok iyi diyemem. Zaten ulkemizde vergiler ortada.

Ben olsam amac sadece satissa, connecti elimde tutardim.

Kolay gelsin.
Tam tersi hemşerim o kasada arayan hastası her zaman 2.4 arıyor verigisi zaten 2.0 ile aynı, yakıtta da pek bir fark olmayınca 2.4 daha mantıklı,ben olsam o kasanın bende 2.4'ünü alırım.

Konu sahibi hocam kesinlikle al pişman olmayacaksın bende zamanında 7 bindeki arabayı 6 yaşındaki arabayla takasa verdim,marka Honda ise problem olmaz güzelcene bakın,baktırın alın derim ;)
« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2012, 09:47:37 ÖS Gönderen: ed35 »

CAGLAR28

« Yanıtla #19 : Temmuz 26, 2012, 10:30:52 ÖS »
75lik ne gitmeye gidiyor ne satılması kolay.yerinizde olsam accord takasını kaçırmam.

tunci

« Yanıtla #20 : Temmuz 27, 2012, 10:43:09 ÖÖ »
110 luk connect olsa sizi üzmez ama 75 lik olunca performans tatmin edici değil buna bağlı olarak ikinci eli zayıf ama accordla kıyaslayamam hiç kullanmadım. Gördüğüm kadarıyla accord için heyecan duyuyosunuz, madem öyle takaslayın gitsin :)

kocakus

« Yanıtla #21 : Temmuz 29, 2012, 03:54:00 ÖS »
Merhabalar her iki aracı kullanmış biri olarak kesinlikle accord takasına girin derim. accord deyince 1 sene değil 5 sene sonra bile gelseniz kesinlikle bekletmeye değer bir araç. bende de 75 lik connect vardı. verin gitsin diyorum. ben yerine jaguar aldım. onu da pert ettim yine accord bakıyorum. jaguar bakıyorum. gerek rahatlığı olsun gerek yol tutuşu, güvenilirliği her yönden üstün bir araçtan bahsediyoruz. 2.4 executive de herhangi bir sıkıntı yoksa ben de almayı düşünebilirim...